Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zavajanje SiOla

marhyo
12.06.2007, 11:58
Jaz sem naročnik že skorajda 5 let (ADSL) in sem bil naročnik ISDN pri telekomu. Pred kratkim sem se odločil, da zamenjam paket v DUO študent VDSL 5/2. Čakal sem en mesec in ko je le enkrat prišel tehnik k meni domov, je ugotovil, da ne more zagotoviti VDSLja. Ker sem jaz podpisal pogodbo o razvezanem dostopu, je telefonska številka stekla na SiOl. In kakšen problem jaz sedaj imam? Ostal sem brez telefona ISDN ali v sklopu DUO paketa (ne en ne drugi ne delujeta). ADSL je ostal tak kot je bil prej. Na tel. številki 080 1000 mi je dejal, da moram podpisati novo pogodbo za ADLS2+ in zopet čakati en mesec. V bistvu zaradi SiOlove napake, ker so mi prodali nekaj kar ne deluje (VDSL). In sedaj bom jaz brez telefona še dodaten mesec. Še nekaj je: z podpisom nove pogodbe bi naj izgubil tudi popust na zvestobo. Ko sem se pa dogovarjal za VDSL, mi je pa gospodična na 080 1000 zagotavljala, da popust ostaja kot je bil. Samo zavajanje strank.

Jelengar
12.06.2007, 12:02
Preseli se k konkurenci pa bo mir. ;)

wishmaster
12.06.2007, 12:47
Telekomovci bi ti morali če ti ni VDSL delal vrniti na tvojo zahtevo obstoječ paket ADSL in ISDN. Samo na to se sklicuj. Če bodo pa kaj srali pa se obrni na Zvezo potrošnikov Slovenije, ker si bl "nategjen" da se kar kadi.

antireal
12.06.2007, 20:19
Problem je v tem ker si dal številko prenest na ADSL. Za prenos številke se pa čaka približno en mesec! Sepravi v obratno smer ponovno en mesec. Velja za vse operaterje! Da ti pa VDSL ne bo deloval nisi vedel niti ti niti telekom, vse dokler se zadeva ni probala vzpostaviti!

clutch
13.06.2007, 07:00
A navadn duo tudi ne gre? 1M/256? Potem bi lahko imel to, recimo...

marhyo
13.06.2007, 10:19
Sej v tem je problem. Tist 1M bi šel, a jaz moram spet čakat en mesec, da to uredijo. Do takrat sem pa brez telefona ne glede kateri paket imam. Torej tu gre za njihovo napako, ko so me nategnal glede VDSLja.

janezpesec1
13.06.2007, 17:44
Za prenos številke se pa čaka približno en mesec! Sepravi v obratno smer ponovno en mesec. Velja za vse operaterje!
Enkrat za vselej: prenos stevilke se mora opraviti v 12 delovnih dneh in nic kasneje, kvecjemu je lahko prej!

shyama
13.06.2007, 20:30
ja to jen na papirju 12 dni, v resnici ne! A se ti zdi, da bi drugače ljudje tolkiko čakali kot čakajo ?

janezpesec1
14.06.2007, 18:01
Potem pa naj prijavijo to APEKu, zato pa jih placujemo. Jaz vem da bi poslal prijavo.

MrBoombastic
14.06.2007, 19:50
Sej v tem je problem. Tist 1M bi šel, a jaz moram spet čakat en mesec, da to uredijo. Do takrat sem pa brez telefona ne glede kateri paket imam. Torej tu gre za njihovo napako, ko so me nategnal glede VDSLja.

Samo informativno me zanima: koliko si od centrale?

clutch
15.06.2007, 08:44

Pomoje bi se lahko na licu mesta dogovorila za drug paket.. Namesto VDSL-ja pac DUO RZ in bi imela telefon...

marhyo
20.06.2007, 09:32
Pa še nekaj moram dodati. Na SiTrol sem poslal reklamacijo in sem čez en teden dobil odgovor v katerem se mi zhvaljujejo, da sem poslal reklamacijo. Na koncu se še norca delajo iz strank. Adijo, SiTrol. Pozdravljen drugi ponudnik.

rda
20.06.2007, 13:14
Pa še nekaj moram dodati. Na SiTrol sem poslal reklamacijo in sem čez en teden dobil odgovor v katerem se mi zhvaljujejo, da sem poslal reklamacijo. Na koncu se še norca delajo iz strank. Adijo, SiTrol. Pozdravljen drugi ponudnik.

Tako je tudi prav. S tem potrdijo, da so prejeli reklamacijo.

lp

Jelengar
20.06.2007, 14:29
Po enem tednu potrdilo, da so nekaj prejeli? Halo!!! Tisto bi moral biti avtomatski odziv v istem trenutku. Ti si pa res potrpežljiv. :nonono:
Jaz bi rad odgovor že isti dan.

rda
20.06.2007, 14:41
Po enem tednu potrdilo, da so nekaj prejeli? Halo!!! Tisto bi moral biti avtomatski odziv v istem trenutku. Ti si pa res potrpežljiv. :nonono:

Glede reklamacij se mi ni nikoli mudilo. Kasneje rešijo reklamacijo, kasneje plačam :)

PS: Ponavadi traja (po mojih izkušnjah) nekje en mesec da je reklamacija rešena.

lp

marhyo
20.06.2007, 22:02

Jaz nisem potrpežljiv. Samo sprijaznil sem se z dejstvom in se bom prestavil drugam. S temi loleki nočem imeti več opravka.