Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kaj podariti ob koncu šolskega leta?

čebulica
19.06.2007, 12:18
Moja sestrica hodi v 4. razred in ne ve kaj bi s sošolci podarila učiteljici ob koncu leta.Želi nekaj dobrega, saj jih je učiteljica "popeljala do veliko učnih uspehov":uvi: in hoče, da ji pomagam, pa nimam pojma. PLEASE HELP!

Kaja
19.06.2007, 12:21
Nič, ker je učiteljica plačana za to, kar dela!!!!!!!!!!!

freya
19.06.2007, 12:27
se strinjam :approve:
naši bodo sicer kupili šopek, ker gre v penzijo

temp64
19.06.2007, 12:33
jaz bom našo pelu na pico

freya
19.06.2007, 12:35
a sem pozabla poudart, da je naša turšica učila mene in mojega sina?
:d

n...
19.06.2007, 14:02
mi smo pa v OS tursici zmerej neki sami nardil.pac v imenu celega razreda.enkrat vem da smo svileno rutko barval.vec se ne spomnim.

The Devil
19.06.2007, 14:47
Sem v 2. letniku in ravno danes smo zbiral dnar za darilo, ki naj
bi blo neka sveca+roza oz. sopek.

*v 1. letniku na koncu nismo nc dal in letos je rekla, da je bila popolnoma
razžaljena:lala: :veryevil:
*mam sosolca, ki je bil v OŠ v razredu, kjer jim je prof. naročila, kaj naj ji kupijo:nonono: :veryevil:

nofear2009
19.06.2007, 16:04
Mi smo pa nasi na koncu osnovne sole (razrednicarko smo mel 2 dve leti) kupili zlate uhane v vrednosti 25.000. :)

kabala
19.06.2007, 16:15
se spomnim profesorice za psihologijo iz gimnazije, ki se je zelo potrudila, da nam je priskutila ta predmet, bila pa je z neke druge šole, da nam je ob koncu šolskega leta povedala, da je bila zelo razočarana že, ko ni nič dobila za dan žena, ampak da ob koncu šolskega leta ne dobi nič, to je pa že višek. :ass:

če bi jaz bila razredničarka, bi bila šopka rož ful vesela :) :bouq:

iveco
20.06.2007, 15:24
Kot maturanti smo pupili vsem profesorjem za Silvestrovo majhne pozornosti, ki so nas stale 25 do trideset eurov. Razredničarki pa smo dali darilo seveda prikupnejše kot ostalim (tudi dražje) ob slednji priložnosti + na maturantskem plesu.

Po eni strani se strinjam, da so profesorji plačani za svoje delo, vendar ne smemo pozabiti da so takšna darila stimulativna (delujejo kot sistem nagrad in kazni). Kakorkoli že, če pa delo ni bilo opravljeno korektno mislim, da tudi upravičenosti do kakšnih daril ni.

Darilo je čisto stvar posameznika in od tipa osebnosti, ki ji to darilo dajete. Osebno se raje posvetim temu kako dajem (kdaj) in pa kako je stvar zavita, nekje ne vem kje sem prebral da je pri celem darilu to nepomembnejše zato ker je bistvo večina daril, sploh pa takšnih formalnih, da se oseba zaveda, da je za svoj trud prejela neko priznanje, pohvalo.

Irina
20.06.2007, 16:54
Tudi moja mama je bila nekoč profesorica. Svoje delo je opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do tega poklica. Izrecno, ob zaključku šolskega leta (niti med šolskim letom) ni želela prejeti nikakršnega darila, na vse kar je pristala in bila pripravljena sprejeti, je bil šopek poljskega cvetja in njemu priložena kartica, ki so jo izdelali učenci sami in na katero so se vsi podpisali.
Vsi opravljamo neko delo in smo zanj plačani. Nespodobno je, da bi profesor celo pričakoval darilo za dobro opravljeno delo. To je njegova dolžnost in to mu nalaga njegova vest.

spartan
22.06.2007, 20:41
Moja sestrica hodi v 4. razred in ne ve kaj bi s sošolci podarila učiteljici ob koncu leta.Želi nekaj dobrega, saj jih je učiteljica "popeljala do veliko učnih uspehov":uvi: in hoče, da ji pomagam, pa nimam pojma. PLEASE HELP!

moj nečak je reper, pa je želel imeti spinner:clown: :d

spartan
22.06.2007, 20:43

kristal ziher ne....:clown: :d

nekaj manjšega....kakšno zahvalo v obliki knjige s posvetilom. Da...to bi bila dobra zahvala:approve:

Ali pa hišnega palčka s podpisom vseh učenk in učencev....pa seveda...z napisom v smislu; zlati...dobri....srčni učiteljici v spomin, Vaši učenci....

Pač par idej, ki mi padejo na pamet;)

cliena
25.06.2007, 10:41
Tudi moja mama je bila nekoč profesorica. Svoje delo je opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do tega poklica. Izrecno, ob zaključku šolskega leta (niti med šolskim letom) ni želela prejeti nikakršnega darila, na vse kar je pristala in bila pripravljena sprejeti, je bil šopek poljskega cvetja in njemu priložena kartica, ki so jo izdelali učenci sami in na katero so se vsi podpisali.
Vsi opravljamo neko delo in smo zanj plačani. Nespodobno je, da bi profesor celo pričakoval darilo za dobro opravljeno delo. To je njegova dolžnost in to mu nalaga njegova vest.

tole mi je všeč...:clown:

nofear2009
25.06.2007, 11:01
Citat:
Objavil-a Irina

tole mi je všeč...

Se strinjam;)

spartan
29.06.2007, 12:32

Tudi moja je bila nekoč profesorica. Tudi ona je svoje delo opravljala z velikim veseljem in ljubeznijo do poklica. Kar se tiče govora o vloženem času in energiji za otroke je kontra sprejemala zelo malo; majhne pozornosti, ker so ji največje veselje delali učenci, ki so z zanimanjem in radovednostjo opazovali svet okoli sebe. Danes ti otroci niso več otroci, nekateri med njimi so uspešni bolj, nekateri manj....ampak spomini v obliki različnih poklonov, ki so prišli iz srca, so še vedno tukaj.

Očitno le denar in forma nista vse, gledano z aspekta humanistične vzgoje.

vejca
30.06.2007, 19:50
Ko sta moji hčeri obiskovali OŠ so vedno zbirali denar in učiteljici kupiki nekaj zlatega, kar se je meni vedno zdelo butasto ker nobena učiteljica ni nikoli tistega zlatega imela na sebi. Meni se zdi še najlepše kaka ročno izdelana čestitka, šopek pa mogoče kaka bonbonjerica.