Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Avtomobilska navigacija

albrehti
20.06.2007, 08:38
Ali že ima kdo izkušnje s kakšno navigacijsko napravo za v avto? Ponudba je kar precejšnja, različne firme, cene pa še bolj. Kaj priporočate?

Hvala

bobi
20.06.2007, 09:16
Prava avto navigacija je od Germina, vse ostalo je na dlančnikih, laptopih in gsm-ih.
Garminov gps se pritrdi na šipo ali armaturo, tako da nimaš kaj dosti dela z njim in imaš direkten pogled na ekran.
Na njemu dobiš pod osnovo karto evrope, ki je zelo natančna, dokupiš pa lahko še adria route, to je karta za Slo, Hr in pa BIH, ki je isto zelo dobra in se ves čas dopolnuje.

šmorn
20.06.2007, 12:27
Imamo Garmin Nüvi 660FM. Všeč mi je, da je dovolj velik, ker serija 300 je za moje pojme premajhna. Z Adrio Routom boš v Sloveniji našel večino stvari pa tudi napake so zelo redke (kdaj pa kdaj te vodi v enosmerno, a te vedno pripelje na cilj :rolling: )
V Sloveniji je edina izbira Garmin, saj ostale podjetja nimajo dovolj natančnih kart... Drgače mi je bolj všeč navigacija TomTom...
Če bi še enkrat kupoval bi kupil Garmina Nüvi! Zdei odvisno je kaj rabiš. Najbolje, da obiščeš tole: http://www.garmin.si/compare.php Izberi si vse Nüvi modele od 600 naprej in jih primerjaj...

mrjerry
20.06.2007, 13:32
V Sloveniji rabis produkt, ki podpira Adria Route. Z Garminom imam odlicne izkusnje, je pa res da sem ter tja se ni popoln. V tujini pa zadeva deluje fantasticno (uporabljal sem vgrajen sistem v Toyoti).

albrehti
20.06.2007, 19:15
Hvala za nasvete. Bom malo pobrskal po trgovinah in se za nekaj odločil. Rabim pa bredvsem zahodno Evropo - Benelux.

bobi
20.06.2007, 19:49
Hvala za nasvete. Bom malo pobrskal po trgovinah in se za nekaj odločil. Rabim pa bredvsem zahodno Evropo - Benelux.

Veliko odgovorov na to temo dobiš na Mobisuxu. Tam so se fantje dobro razpisali za vsako zadevo posebej.
Benelux je dobro pokrit z Evropsko mapo in ne bo težav z navigacijo.

HOLLAND
20.06.2007, 21:27
Probal sem Garmin Nuvi 660 in ti lahko rečem, da je odličen in vreden tistega denarja!

Auslander
21.06.2007, 12:07
No nazalost jaz se z nobeno navigacijsko napravo za v avtomobil nisem bil do sedaj zadovoljen...

1. nimajo elektronskega kompasa (v predorih - tunellih odpove)
2. nimajo (vsaj dobrro ne) podprto obveščanje o stanju na cestah
3. ni razpožljivih podatkov o vremenu
4. ni informacij o višini cestnin
5. ne opozarja na prekoračitev hitrosti
6. ne podpira integracije z avtomobilskim potovalnm računalnikom (avtomatsko iskanje bencinskih črpalk ob praznem rezervarju...)
7. ni integracije z avtoradijem (upravljanje in prikaz na displayu kar predvaja avtoradijo)
8. moznost predvajanja dvdjev
9. dual view ekranov nimajo (sovoznik gleda film, voznik navigacijo)
10. slaba integracija z mobilniki (SMS, imenik, koledar, taski itd.. )

avalanche
21.06.2007, 12:22
No nazalost jaz se z nobeno navigacijsko napravo za v avtomobil nisem bil do sedaj zadovoljen...

6. ne podpira integracije z avtomobilskim potovalnm računalnikom (avtomatsko iskanje bencinskih črpalk ob praznem rezervarju...)
7. ni integracije z avtoradijem (upravljanje in prikaz na displayu kar predvaja avtoradijo)

Ja, da ne govorimo o tem, da sploh ni integriran z avtomobilskim računalnikom, da bi lahko elektronsko nadzoroval hitrost in smer vožnje, da bi še ti lahko gledal film in tudi ni integacije s potniki, da bi avtomatsko poiskal počivališča ob tvoji potrebi po hrani in wcju.

mrjerry
21.06.2007, 13:14
Auslander, svaka ti cast za produciranje tako bedastih argumentov.

mrjerry
21.06.2007, 13:16
Ja, da ne govorimo o tem, da sploh ni integriran z avtomobilskim računalnikom, da bi lahko elektronsko nadzoroval hitrost in smer vožnje, da bi še ti lahko gledal film in tudi ni integacije s potniki, da bi avtomatsko poiskal počivališča ob tvoji potrebi po hrani in wcju.

Pogresam funkcijo, ki bi mi povedala, da moram na naslednji bencinski na WC, ker glede na telemtricne meritve mojih telesnih funkcij, ki jih stalno opravlja, do naslednje ne bom vzdrzal. Aja... Pa to, da za sovoznico izracuna, ali je v plodnem obdobju ali ne, da vidim ali moram na benzi kupiti kondome.

bobi
21.06.2007, 15:20
Auslander, nekatere stvari, ki si jih naštel že delno delujejo ;), čeprav to vse od napisanega meni nič ne pomeni!
Pa verjel ali ne v tunelu se še nisem zgubil :d

šmorn
22.06.2007, 12:10
Pa verjel ali ne v tunelu se še nisem zgubil :d

:rolling: :rolling: :rolling: :2thumbs:

Zgleda da nekaterim rata tudi to... glede na to, da v tunelu rabijo navigacijo

Garmin Nuvi 660FM že ima to možnost... in vse ostale navigacijske naprave z vgrajenim FM-om... Žal podpore za to v Sloveniji še ni.

Najnovejši Garmin že ima to funkcijo... mislim, da je to Garmin Nuvi 670...

Glede tvojih želj o gledanju filmov --> vse to moti voznika in ta ne more biti 100% osredotočen na vožnjo, tako, da to itak ni dobro... Glede SMS-ov... <--- kupi FIAT-a z sistemom Blue&me... najbrš veš, da ti "avto" prebere SMS-je itd...

spartan
22.06.2007, 20:49
Ali že ima kdo izkušnje s kakšno navigacijsko napravo za v avto? Ponudba je kar precejšnja, različne firme, cene pa še bolj. Kaj priporočate?

Hvala

Garmin Nuvi....sicer ne vem kakšen model imam v službenem, ampak je OK.

Tu pa tam ga malo zaserje....ko sem se po Madžarskem vozu, me je pripeljal na deponijo:clown: :d
Vzhodni blok ni kaj extra natančen...Zahod in Sever pa laufa brez problema (sploh ker lahko upgrejdaš karte).

za Slovenijo pa tak ne rabiš navigacije...je premajhna.

...čeprav je pri Nuviju tako....se oglasi ženski glas in reče....čez trideset dva kilometra na levo:clown: ...al pa te hoče prepeljati skozi betonski zid
you stupid vumen:veryevil:

HOLLAND
25.06.2007, 09:19
Jaz sem pri nuviju opazu, da se moraš na to govorno usmerjanje malo navadit, ker sem enkrat doživu, da so se ceste v križišču sekale skoraj pod pravim kotom, samo malo so ble zamaknjene, jaz pa sem hotu peljat na ravnost, govorno me pa opozori, naj zavijem desno in nato takoj levo, čeprav je bilo praktično naravnost, sem pa pogledu na ekran in je risalo točno, tako, da je kdaj pa kdaj za pogledat na displej, če se ti zdi govorni ukaz malo sumljiv.

šmorn
25.06.2007, 22:54
al ti pa ženska zabije:"Zavite polkrožno!" :rolling:

bobi
25.06.2007, 23:14
al ti pa ženska zabije:"Zavite polkrožno!" :rolling:

To lahko v nastavitvah izklopiš, da ti ne zavije polkrožno v križišču ;)

Pa še en nasvet: na isti relaciji enkrat uporabite slo nastavitve, enkrat pa angleške in videli boste razlike, včasih celo pelje drugje!

šmorn
26.06.2007, 13:52
To lahko v nastavitvah izklopiš, da ti ne zavije polkrožno v križišču ;)

Vem, vem... Ampak ko sem to slišal prvič, me je skoraj pobralo...:rolling: :rolling:

bobi
26.06.2007, 13:54
Vem, vem... Ampak ko sem to slišal prvič, me je skoraj pobralo...:rolling: :rolling:

Dejansko je tako, če bi jo človek ubogal vse kar govori in tako vozil, ne bi bil dolgo prisoten v prometu ;):veryevil:

spartan
28.06.2007, 21:58
....saj laufa večinoma brez problema; ampak enkrat pri hudi oblačnosti se ji je zmešalo in me je po švabariji vozila v krogih.

Moral sem jo trikrat resetirati, potem pa sem izgubil voljo, šel na kufet in jo znova zaštartal; očitno je imela "tiste dneve":veryevil:

Eh...kje so stare avtokarte in romantika:angel:

prelude
28.07.2007, 06:16

Ob današnji tehnologiji bi bilo to že zdavnaj mogoče vendar se firme med samo ne prilagajajo zato imamo en drek.Če že imaš tist lcd al moraš res sam tiste ceste gledat.Naprimer jaz bi rabu gor za dvd-je pa mp3 in ker ne gre ali naj pol v cel avto namečem enih škatl.