Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Košarkarsko EP v Španiji

Strani : 1 [2]

Knez
14.09.2007, 22:31
Plačali smo davek na neizkušenost in to je to.Grki so bili povoženi, vendar smo jim dali zmago v roke.Evropski prvaki in svetovni podprvaki take priložnosti ne zamudijo.

Naši so v 2 minutah uspeli izničiti vse, kar so gradili do tekme z Litvo.Škoda.

Jape
14.09.2007, 22:37
MI VERJAMEŠ, DA SM TOK RAZOČARANA, BESNA..., DA SE MI ŠE PIT NE DA JT...
verjamem....ampak živlene gre naprej....sm se tkole nekak počutu pred 2 leti v BG....sm popiu en pir (ne 5) in tud zdele ga bom ...pol pa naprej:2thumbs:

Jape
14.09.2007, 22:39
Plačali smo davek na neizkušenost in to je to.Grki so bili povoženi, vendar smo jim dali zmago v roke.Evropski prvaki in svetovni podprvaki take priložnosti ne zamudijo.

Naši so v 2 minutah uspeli izničiti vse, kar so gradili do tekme z Litvo.Škoda.

jest bi reku, de smo plačal to, de Jaka igra po 30+ minut...in je pregoru ....takrat k je najmanj primern

SuperPig
14.09.2007, 22:46
E moj Pipan, dva dobra meseca si zajeebal v petih minutah:nonono:

McBeth
14.09.2007, 23:02
eh, spet bomo pipana raztrgali. vedno gre ta revež od junaka do bedaka...mislm d so kr vsi po vrsti krivi, tudi zadnji napad bi lhko drgači odigrali in tako naprej. je pa res, da so grki eni grozni srečneži že od kar pomnem. proti izraelu zmaga za 1 točko, pa s srbijo so igrali podalške, hrvatom so dali trojko v zadnji sekundi...mislm d so lani na SPju v 1minuti nadoknadli 7 točk zaostanka. to so grki in grški bogovi, ki so na njihovi strani. kaj naj? sm drugače njihova velika fanica (razn kdr igrajo prti sloveniji) in edina škoda je, da bodo ju3 visoko zgubili proti španiji...show must go on:)

Knez
14.09.2007, 23:23
eh, spet bomo pipana raztrgali. vedno gre ta revež od junaka do bedaka...mislm d so kr vsi po vrsti krivi, tudi zadnji napad bi lhko drgači odigrali in tako naprej. je pa res, da so grki eni grozni srečneži že od kar pomnem. proti izraelu zmaga za 1 točko, pa s srbijo so igrali podalške, hrvatom so dali trojko v zadnji sekundi...mislm d so lani na SPju v 1minuti nadoknadli 7 točk zaostanka. to so grki in grški bogovi, ki so na njihovi strani. kaj naj? sm drugače njihova velika fanica (razn kdr igrajo prti sloveniji) in edina škoda je, da bodo ju3 visoko zgubili proti španiji...show must go on:)

Če bi mi odigrali zadnji dve minuti vsaj približno normalno, Grkom nobeni bogovi ne bi pomagali.

To, kar se je zgodilo, nima veze z ne-srečo, ima pa vezo z: lahkomiselnostjo, neizkušenostjo..in še čem.

Dali smo jim darilo in oni so ga vzeli.

McBeth
14.09.2007, 23:43
jst mislm, da je vedno dosti odvisno od sreče. ne moreš trdit, da so vse reprezentance prej ble poražene zaradi neizkušenosti in bla bla bla. gre za splet okoliščin in tuki je pomembna tudi sreča. ja, lepo darilo smo jim dali...:veryevil:

Mitch
15.09.2007, 00:11
Zej se bojo vsi pametne delal! Jest jim bom zaploskal.196 fantazije,4 minute black outa.Pa dejmo spet mal pljuvat.

VrtniPolž
15.09.2007, 00:27
Oh wow, danes je umrla košarka.

Hallenbeck
15.09.2007, 00:59
Grofica je imela skoz prav.
Reprezentanci želim veliko sreče na tekmah od petega do osmega mesta, ampak to bo brez mene. Jaz ne morem več navijat zanje.
To, kar se je zgodilo včeraj je totalna blamaža. Bolje bi blo, če bi nas nabili za 30 pik, se ne bi tolk sekiral, ampak ko imaš prednost 16 točk pet minut do konca tekme in to ne izkoristiš, folk to je za pred strelski vod.
Vem, da so ful lepo igrali celo prvenstvo, toda te zmage nam zdaj ne pomenijo popolnoma nič, ker smo izgubili najpomembnejšo tekmo v zgodovini slovenske košarke.
Če kdo misli, da bo še kdaj taka prilika se moti.
Zbogom slovenska košarkarska reprezentanca.

Mitch
15.09.2007, 01:30
Reprezentanci želim veliko sreče na tekmah od petega do osmega mesta, ampak to bo brez mene. Jaz ne morem več navijat zanje.
To, kar se je zgodilo včeraj je totalna blamaža. Bolje bi blo, če bi nas nabili za 30 pik, se ne bi tolk sekiral, ampak ko imaš prednost 16 točk pet minut do konca tekme in to ne izkoristiš, folk to je za pred strelski vod.
Vem, da so ful lepo igrali celo prvenstvo, toda te zmage nam zdaj ne pomenijo popolnoma nič, ker smo izgubili najpomembnejšo tekmo v zgodovini slovenske košarke.

Jaz ne morem več navijat zanje?:nonono: Od zdaj naprej bom za Špance,Litvo,Ruse,Grke!:dontknow:

grofica
15.09.2007, 05:45
sicr sm pa tist, kar sm pisala, pisala po naših zmagah, ...ker smo prve tekme zmagal ane...in sam jest, pa prasc(superpig) pa še kakšn, kse spozna na basket je biu skeptik...vi amaterji, kot sm vas oznaèla že takrat, ste pa pluval po men..:kisses:

sicer pa mièi...tisti, kme poznajo, vejo, da sm verjetn najbl od vseh stiskala pesti, v bloku me bodo dans sicer spet mau èudn gledal zarad mojga dretja, tisti, kme poznajo, vejo, kok sm jokala po tekmi, kolk sm bla razoèarana, vejo, kok sm vs ta èas navijala in dihala z njimi...in tut vejo, da ne maram pipana..u bistvu bi mela najraj, da se pobere za trenerja nekam...u gvatemalo, recimo....zato si nikar ne misl, da sm tole prvošla, prou rada bse posula s pepelom, èe bi jim ratal, bi tut uzela use nazaj, kar mislim o pipanu, èeprou bi še naprej misnla isto....

ne glede na to, kk so igral prej, kaj so fantje pokazal u španiji...ne glede na to, mene so uèer razoèarali...sori...od ekipe, ki je tolk obetala, paè prièakujem mau veè...pa me prou boli qurac kolk maljonou folka ma slovenija, kolk ga ma španija, hrvaška, litva...

rs1975
15.09.2007, 07:01
bom še jaz napisal svoje mnenje:

seveda sem razočaran, kdo pa ne bi bil po taki tekmi, ampak JEZEN na igralce al pa pipana pa ne morem biti!
ne spomnim se kdaj je kakšna SLO ekipna reprezentanca igrala s takim srcem in SAMO ZA SLOVENIJO (in ne zase) na kakem večjem tekmovanju. na žalost je kot kaže ravno to botrovalo k porazu z grki. enostavno slovenski igralci, ko je v igri slovenija nimajo takih izkušenj. mislim da se to ne da primerjati z klubskim tekmovanjem, ker tam se točno ve zakaj se igra. smodišu in lakoviču se recimo v klubih v finalu eurolige take napake na koncu sigurno ne bi dogajale.
najbolj so mi pa smešni tisti, ki so pred začetkom EP komentirali kako nimamo šans, brez zveze da gremo... po nekaj zmagah pa so vsi zamenjali mišljenje in smo že bili prvaki. seveda po včerajšnji tekmi pa spet nadaljevanje s pljuvanjem...tipično KRETENSKO!!!

Marduk1
15.09.2007, 07:48
Jaz samo upam da dobimo v nadaljevanju Hrvate in da jih zbijemo ko merjasce.

solsikke
15.09.2007, 08:13
Jaz samo upam da dobimo v nadaljevanju Hrvate in da jih zbijemo ko merjasce.

:veryfunny: :veryfunny: Pa kaj še. Hrvati nas čakajo že dva tedna in če bo kdo koga zbil, bodo oni nas. Konkretno. Pa si tudi zaslužimo. Big time.
Če je kdo gledal zaključek včerajšnje tekme Hrvaška : Litva, že ve zakaj. In tudi ve, kako se bori in kako igra do konca. In tega Slovenci ne bomo sposobni še dolgo dolgo. V ekipnih športih, pa tudi posamičnih (ampak hvalabogu imamo tle vsaj malo šans, ker tu pa tam je kakšna izjema, ki izstopi iz slovenske mentalitete).
Tako pač je. Še veliko nam manjka, da bomo kot narod razmišljali zmagovalno, tudi v šporu (ne pa se samo šopirili, kako oh in sploh smo da best, ko slučajno komu uspe preidet čez kakšne tri kroge, potem pa tako vemo, kakšno je nadaljevanje).
Pač nam manjka tisto nekaj v glavi in nam še dolgo bo. Za razliko od Hrvatov.

nejc
15.09.2007, 08:59
Če bi mi odigrali zadnji dve minuti vsaj približno normalno, Grkom nobeni bogovi ne bi pomagali.

To, kar se je zgodilo, nima veze z ne-srečo, ima pa vezo z: lahkomiselnostjo, neizkušenostjo..in še čem.

Dali smo jim darilo in oni so ga vzeli.
Se strinjam.

Najprej gre metat trojko, ko je še mel neki sekund napada. Zgreši. Grki zadanejo hitro trojko. Vodijo za piko. Vse do sem jim še oprostim. Da so meli pa 6 sekund do konca, pa sam ENO FAKIN PIKO smo nucali za preživetje.:nonono: Zadn napad bi mogli igrat s prodorom na koš. Verjetnost bi bla na naši strani. Al bi naredli nad njim faul pa bi mel proste mete al pa bi lahka neovirano zadel. Lahko bi tud zgrešil. Verjetnost je bla ziher več kot 2/3, da bi spraskali vsaj točko. Ampak ne, treba je metat od daleč, z oviro pred seboj. Zadnjo minuto sem prav vse napake napovedal v upanju, da jih ne bojo naredli. Pa so jih.:nonono: Za mene je krivec za včerajšnji poraz tisti, ki je dobil idejo, da naj Lakovič zaključi igro z metom za 3. To sta pa Pipan ali pa solaža Lakoviča(izjav nisem gledal).

rs1975
15.09.2007, 09:22
Se strinjam.

Najprej gre metat trojko, ko je še mel neki sekund napada. Zgreši. Grki zadanejo hitro trojko. Vodijo za piko. Vse do sem jim še oprostim. Da so meli pa 6 sekund do konca, pa sam ENO FAKIN PIKO smo nucali za preživetje.:nonono: Zadn napad bi mogli igrat s prodorom na koš. Verjetnost bi bla na naši strani. Al bi naredli nad njim faul pa bi mel proste mete al pa bi lahka neovirano zadel. Lahko bi tud zgrešil. Verjetnost je bla ziher več kot 2/3, da bi spraskali vsaj točko. Ampak ne, treba je metat od daleč, z oviro pred seboj. Zadnjo minuto sem prav vse napake napovedal v upanju, da jih ne bojo naredli. Pa so jih.:nonono: Za mene je krivec za včerajšnji poraz tisti, ki je dobil idejo, da naj Lakovič zaključi igro z metom za 3. To sta pa Pipan ali pa solaža Lakoviča(izjav nisem gledal).

če si gledal tekmo, potem si videl da prekrška sodniki niso piskal prav nobenega!! mislim, da je bil grkom zadnji prekršek dosojen 02:50 minut do konca pri rezultatu 61:49 za naše. dobro veš kakšna košarka se je igrala v zadnjih treh minutah ko so bili grki v naletu in sem prepričan da sodniki ne bi piskali prekrška. pa ni to izgovor, da so naši izgubil zaradi sodnikov, enostavno tako igro so pustili.

nejc
15.09.2007, 09:48
Mogoče preveč analiziram, kaj bi če bi itd... Vseeno sem prepričan, da se razlike 1 pike s 6 sekundami igre ne rešuje s trojko z velike razdalje.

rs1975
15.09.2007, 10:12
Mogoče preveč analiziram, kaj bi če bi itd... Vseeno sem prepričan, da se razlike 1 pike s 6 sekundami igre ne rešuje s trojko z velike razdalje.

saj sem tudi jaz takoj po tekmi podobno razmišljal, ampak ko se malo glava ohladi tudi bolj trezno pomisliš pa vidiš
malo drugače ;)

lukadane
15.09.2007, 11:30
***i ga...kot vsako leto, spet smo na istem.

Vendar ne razumem nečesa...zakaj vedno, ampak vedno vse preveč krivimo selektorja. Tukaj imam v mislih predvsem medije. Kdorkoli je že kdaj odigral kakšno tekmo, pa ni važno na kateri ravni, dobro ve, da to, kar so včeraj delali naši igralci v zadnjih dveh minutah, ne more rešiti noben selektor.

Kaj bo storil, ce ti igralec kova Lakovič rine brezglavo v protinapad, ga poleg tega zaje**, ima srečo, da mu piskajo prekrsek, potem pa se zgresi prosti met, namesto, da bi porabil cel napad do konca in ce ne drugega, vrgel zogo v out...bolje bi bilo...

Menim, da tisti zadnji napad, za katerega mi sicer tudi ni jasno, zakaj je Lakovič metal, ceprav so bili dogovorjeni drugace, ni bil usoden...usodnih je blo prejšnjih 5 "furjastih" napadov.....kot vrtec ČiraČara...

LP, LP

snežko
15.09.2007, 15:46
:) ...kot da se prot italjanom nismo nič naučili...pač enkrat je jaka zadel, drugič zgrešil...strinjam se da bi zadnji napad moral biti prodor na koš, ampak do tega sploh ne bi smelo priti. pipan je drugač prevzel vso odgpvprnost, karkoli že to pomeni...

drgač pa mislim, da smo sam mi sposobni tako prednost zgubit v tko kratkem času zgubit...še uganda zmaga pomoje...

še nemci nam bodo napokal zdej..pa bo mir

Jape
15.09.2007, 16:18
Dejte ne bluzt:nonono:
Podprimo rajš fante - OI kvalifikacije so v igri in direktn plasma na nasledn EP:2thumbs:

GREMO FANTJE...še vedn smo z vami. Zbijte Švabe pol pa na Hrvate:2thumbs:

S L O V E N I J A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

snežko
15.09.2007, 17:19
:) vilfana je skorej kap...nas pa tud po moje...

nejc
15.09.2007, 17:20
KATASTROFA!!! Napaka za napako!!!:nonono:

siolblows
15.09.2007, 17:24
vse so za***al še jutri zgubijo pa adijo vse.

gusard
15.09.2007, 17:29
AMATERJI, kolk časa bo še ta k***c od Pipina trener?

Knez
15.09.2007, 17:32
Ponovili vajo od včeraj in izgubili že dobljeno tekmo.Vilfan v zadnjih 4 min paraktično ni mogel komentirati drugega, kot "joj, kakšno neumnost so naši spet naredili...nimam besed".

Lakovič pokriva Nowitzkega, ko meče (sej je samo ene 30 cm manjši od njega)...Lakovič pri organizaciji napada nekaj sekund pred iztekom napada podaja nazaj in sploh ne ve, koliko je do izteka..naši minuto pa pol pred koncem Nemca pustijo,da gre v šolskem dvokoraku sam do obroča in mirno polaga..

Katastrofa.

Gonzo
15.09.2007, 18:05
Sem se bal, da se naši ne bodo mogli pobrat od včerajšnjega šokantnega poraza in točno to se je žal zgodilo. Spet so naredili nekaj nelogočnih potez v končnici tekme. V primeru jutrišnjega poraza proti Francozom gredo po gobe OI. Žal mi je za Nesteroviča in Smodiša, ker je po vsej verjetnosti to njuna zadnja priložnost za olimpijske igre. Kako se stvari hitro obrnejo v košarki so prej pokazali Hrvati, ki so skoraj z 20 razlike opihnili naše jutrišnje nasprotnike in tako igrajo za 5. mesto z Nemci. Res škoda za naše.

massive
15.09.2007, 18:17
men se tekme z nemci po tistem porazu z grki niti gledat ni dalo, kaj sele da bi moral igrat.tko da dobr da se jim je dalo toliko kot se jim je.

monster
15.09.2007, 18:33
škoda. pokvarili so vtis s prvih 5ih tekem :( in sedaj za peking s Frenčiji, ponovno ...

Knez
15.09.2007, 18:47
Gledam Grčija: Španija; Španci ob polčasu vodijo za 2, proti koncu 2. četrtine je že kazalo, da bo Španija pobegnila, samo Grki tega niso pustili, blokada, pa trojka...pa so se vrnili v igro.

Dajmo Grki, premagajte domačine.Nikoli nimam rad, da zmaga absolutni favorit.

mikkeni
15.09.2007, 19:23
Sodniki so pa po mojem mnenju resss slabi! ka delajo zdej na tekmi... mah

Evo danes pa grobo igro Grkov sodniki kaznujejo z osebnimi napakami, tega včeraj proti našim ni bilo :)

Knez
15.09.2007, 19:51
No, Španci vseeno zmagali.Navarro je danes zadel 5 trojk od 6, ki jih je vrgel..

Marduk1
15.09.2007, 19:55
Mislim da Španci zasluženo v finale.

snežko
15.09.2007, 21:42
:) pa zadeli 21 prostih metov od 22...

me res zanima če se bodo litvanci tud izvlekli...da dobimo napovedani finale...

Knez
15.09.2007, 22:28
Povsem zaslužena zmaga Rusije, ki je bila boljša tekom cele tekme.Litva je začela kriminalno slabo, nadaljevala malo bolje, a ji Rusi niso pustili povsem ujeti priključka.

Oba polfinala sta bila dobra.

Marduk1
16.09.2007, 07:17
Finale bo po mojem mnenju zelo zanimiv ker so se Rusi vidno popravili v igri in so zagotovo veliko pridobili tudi na samozavesti.

Knez
16.09.2007, 09:59
Mislim, da s ebo Rusija težko izvlekla.

Calderon in Navarro sta sposobna vreči trojko miže, ko je to najbolj potrebno, tu je še Garbajosa s svojimi trojkami iz 9 metrov...če dodamo še odličnega Gasola, tastarejšega..

Plus to Špance v odločilnih trenutkih dvigne občinstvo.

monster
16.09.2007, 10:44
mi pa za 7. mesto :shy:

Marduk1
16.09.2007, 13:44
Igrajo sicer dobro naši vendar si premalo upajo. Zaenkrat še držijo priključek ampak ne vem koliko časa še lahko zdržijo.

monster
16.09.2007, 13:54
tole men nič dobrega ne obeta ...-4 sicer po počasu, vendar podobno kot pravi Mardy, držijo stik, vendar vprašanje do kdaj :o

ponga
16.09.2007, 14:04
A kdo ve, kje bojo kej prenašal tekmo za tretje mesto - SLO 2 je žal ne bo, men se pa zdi, da bo ta tekma bolj zanimiva od finala.

monster
16.09.2007, 14:27
žal pongič, ne vem

slo:fra 59:57

monster
16.09.2007, 14:39
+12 2:18 do konca ... nč ne bom reku

monster
16.09.2007, 14:54
bravo za tole zadnjo četrtino :d ...odlično fantje :)

Knez
16.09.2007, 14:54
Tokrat se je lepo izteklo.:) :2thumbs:

Bravo našim, srčna borba, ostali brez Dragiča, 5 osebnih Smodiš, s Francozi se je bilo treba tudi malo tepst..

Trojke ob pravem času, vse je klapalo.

Torej smo sedmi in gremo v kvalifikacije za olimpijado.

monster
16.09.2007, 14:57
ja, pred EP so hotli bit 7. in 7. smo :approve: ..torej so izpolnili cilj :)

Tramp
16.09.2007, 15:44
Čestitke slovenski reprezentanci za izpolnjen cilj, ki si ga je ta zadala pred začetkom EP, in v katerega vsi tile danes največji kritiki reprezentance in trenerja niti za trenutek niso verjeli, danes pa vsi mislijo, kako bi sami to isto ekipo pripeljali do zlate medalje. Za kaj več od sedmega mesta, bi potrebovali še košček sreče več, pa morda še koga od tistih, ki so tokrat zavrnili nastop na EP. Edino na njih je lahko javnost morda nekoliko jezna, ne pa na tele fante, ki so dali od sebe največ, kolkor so lahko. Pa tudi na njih ni treba bit jezen, mogoče je tud komu od njih danes žal.

Čestitke tudi Alešu Pipanu, ki je še enkrat dokazal, da je naš doslej daleč najboljši reprezentačni trener, zato bi morala KZS nardit vse, da ostane na klopi še naprej, da ne bi spet prišel kdo od preteklih "strokovnjakov". Začenja se operacija Peking '08, kamor pa bi vrata morala bit odprta vsem najboljšim slovenskim košarkarjem, ki to želijo

Marduk1
16.09.2007, 18:00
Čestitke fantom za zadnjo četrtino proti Francozom ko so jim nasul skoraj polovico točk. Tudi nasploh me niti niso preveč razočarali razen seveda proti Grčiji v končnici ampak kaj čš. Takle pač mamo.

monster
16.09.2007, 18:16
ok, grčija je bla nesrečna tekma, mene mal boli, da so nemci 5. pa smo jim v tekmi nasul 30 točk razlike ... drgač pa vseeno pošten rezultat naših :) ... za mlade je bla to super izkušnja, pri 19ih igrat na takem turnirju, bodo super igralci čez 3-4 leta :)

Knez
16.09.2007, 20:02
Litva je bronasta.:)

Grkom se le ni uspelo spet prišvercati do medalje.

_Es_
16.09.2007, 21:19
POCCИЯ! POCCИЯ!

Rusi upam da bodo pokazali zobe v drugi polovici :-D

Jape
16.09.2007, 21:20
Čestitke fantom in Pipanu!!!!!

Tudi iz pepela je treba znat vstat - ne sam u njega past:2thumbs:

monster
16.09.2007, 21:27
tudi jst navijam za Ruse :), pa da je Litva bronasta je tud pošteno.

snežko
16.09.2007, 21:37
:) banda sodniška pomaga špancem - že 3 favle v napadu so sodli rusom k sploh niso bili...sploh srb blodi

_Es_
16.09.2007, 21:50
Sodniki so razj... Kirilenka. Banda ena.

monster
16.09.2007, 21:57
na finalu odbojke v rusiji danes med rusi in španci so suci glupci sodili v korist rusov in ...zmaga je šla španjolcem :) ...upam, da bo v španiji glih kontra :p

Marduk1
16.09.2007, 21:58
Dajmo brati Rusi, pokažite Matadorjem kdo vlada košarkarski Evropi

monster
16.09.2007, 22:02
baje je 52:52 :o

Marduk1
16.09.2007, 22:19
Rusi ZasluŽeno Evropski Prvaki!!!!!!!!!!!!

snežko
16.09.2007, 22:26
:) yeeeessss - sicer so moral črnga amerikanca holdena rusi uvozt da jim je dal zmagoviti koš - ampak vseen sem zadovoljen. kirilenko je car. španci pa preveč naduvani..prov jim je.

Knez
16.09.2007, 22:30
Košarka je čudo.Igraš doma, 15 tisoč ljudi se dere zate, si svetovni prvak, 4 minute pred koncem zgleda, da imaš tekmo v žepu, dva nasprotnikova najboljša imata 4 osebne...pa zgubiš..

To po moje Špance boli še dost bolj, kot naše poraz z Grki.

To je košarka in zato je ta šport tako zanimiv.

Bravo Rusija.

mdg
17.09.2007, 06:24

Ma, saj vem, da bi se človek lahko raztrgal po taki tekmi !
Jaz osebno nisem mogel zaspat,bemuboga.:(

Ali ipak...takole dramatizirat ni prav !
Prilika še bo ! Upam, da mogoče že na olimpijskih igrah.
Mlado ekipo mamo od zadaj.

mdg
17.09.2007, 06:35
...Še prognoza za nocoj: ker sem pred prvenstvom napovedal 5.mesto...:shy:
Upam...res upam, da se motim, a se bojim, da psihološko niso dovolj
zreli in predvsem: pripravljeni.
Pipan: to je tekma vseh tekem... Lakovič: to je najpomembnejša tekma...
Že ko to govori, začutiš strah v njegovih besedah...NI DOBRO.

Kvaliteta sploh ni vprašljiva, a se bojim, da se bodo nosilci
(Jaka,Smodiš,Raša) sesedli pod "težo" rezultata. ...

Madona, kak mi je žal, da sm imel prav !:( :(

In še enkrat: kdo je kriv za tak nerazumljiv poraz ?
Strokovno vodstvo, ki na psihološki pripravi ekipe NE DELA DOBRO !
Tudi med tekmo z Grki: pa pismo, vzameš minuto odmora in umiriš ekipo.
Ne s tehniko igralcev gušit, ki jim strah vidiš v očeh. Vlit jim moraš zaupanje,
da so dobri in sposobni !!!
"Evo dečki, mamo jih, zdaj pa dajmo to,
da smo jih razturali, tudi dokončat !
Lepo po malem, mirno...nič divjanja, počasi, igra pod koš na faul
na tebe, Raši ali pa Smodiša.
Če igramo napade do konca...tudi če ne zadenemo,
jih imamo !!! Ne metat pred 20. sekundo !!!"

In da se razumemo: Pipan MORA ostat selektor. Ustvariti je treba kontinuiteto.
Moral pa bo še ogromno s strokovnim štabom oddelat, da bomo dorasli
Grkom, Špancem,...Imamo zelo dobro jedro, čudovito ekipo in le minimalno
bi menjal sestavo. Le še kakšnega zunanjega igralca ali dva in to je to.
NOBENE zvezde ne bi več vzel not. NOBENE.

mdg
17.09.2007, 07:29
... Jaz ne morem več navijat zanje.

Jaz pa pravim, da MORAŠ navijat zanje !
Zakaj ?
http://www.vecer.si/clanek2007091705247048 (http://www.vecer.si/clanek2007091705247048)
Zato !

Pismo, si Slovenec ali nisi ?????
Bomo že enkrat začeli naše podpirat v dobrem IN slabem ???
Veš, tu se kaže majhnost ali pa veličina nekega naroda.
Grke si poglej.

mrjerry
17.09.2007, 07:55
se strinjam z mdgjem

Kljub temu, da koncni rezultat ne odseva odlicne igre nasih, bi izpostavil, da se je podobno kot nasim zgodilo se mnogim drugim ekipam. Mi smo za tocko sesuli dve ekipi, enkrat so podobno zmagali hrvati (se mi zdi da proti spaniji) in nenazadnje vcerjasnji finale.

Mene so nasi po osmih letih spet pripravili do tega, da sem spet zacel gledati kosarko. Ravno nihanja motivacije (proti Grciji in potem se proti Nemciji) so pa tisto, kar nas se ne uvrsca med najboljse 4 v evropi. Ampak ne manjka nam dosti! Upam da bodo pravi ljudje naklonjenu nadaljevanju tega projekta in mogoce bom pa naslednje poletje kdaj potegnil pozno v noc in gledal katero od nasih tekem v zivo.

Pancho
17.09.2007, 08:13
3 najboljše reprezentance zasluženo krojijo vrh. Španci so bili premalo konstantni, da bi lahko povsem realno dobili EP... obratno velja za Litvo in Rusijo; bravo slednji, da je to izkoristila, pa čeprav z minimalno razliko.

Bravo tud našim, presenetljivo lepa in drzna igra. Na koncu je 7. mesto (čeprav bi lahko posegli višje) izpolnitev cilja. Tekma z Grki je bila že dobljena, ampak katastrofalen prenos žoge ob presingu po celem igrišču govori drugače. Če so se iz tega kaj naučili in bo v prihodnje posledično kaj bolje v takih trenutkih, potem fajn. :)

Teo
17.09.2007, 11:04
kvalifikacije za olimpijske znajo biti problem. sodeč po izjavah igralcev, si želijo s temi 12 igralci iti rudi v boj za olimpijske.

Pipan bo pred zelo težko odločitvijo, če naj povabi še katerega 'zvezdnika'. Po eni strani smo zdaj odlični in ob napredku Dragiča, Čebularja in Klobučarja, znamo bit zelo zelo močni. Po drugi strani pa vsi vemo kako kvaliteten branilec je Bečirovič.

Če bi se jaz DANES odločal bi ti ekipi dodal Bečiroviča in Nachbarja. Vidmar rabi še kako leto, Klobučar tudi.

mrjerry
17.09.2007, 11:39
Ja, tamladi se niso tapravi. Izkusnja je bilo sigurno vec kot dobrodosla, pa tudi motivacija mora bit dobra, glede na uspesne tekme. Vseeno mora pa biti jasno, kdo nas je pripeljal na kvalifikacije :approve:

kramc
17.09.2007, 12:32
se strinjam da bi bila še nachbar pa bečirovič še kako dobrodošla,pa mislim da tudi milič bi zelo prav prišel.je izreden skakalec,pa tudi motivator.se mi zdi da če bi še ti igralci igrali na kvalifikacijah bi bila reprezentanca še veliko močnejša,bila bi daljša klop,saj čebular,klobučar in vidmar praktično niso igrali.drugače pa fantom vsa čast,proti francozom smo pokazali v zadnji četrtini kako se igra,pa da ni sam vse na enem igralcu(parkerju),ampak da je kolektiv ključ do uspeha :)

robil
17.09.2007, 13:21
Jaz bi rad čestital vsem našim fantom za tole zadnjo predstavo na EP in pa nasploh za vse te srčno odigrane tekme v Španiji. Moram priznat, da me je tekma z Grki pekla še v soboto popoldne, tako da si one z Nemci sploh nisem upal gledat.

Se je pa še enkrat pokazalo, da je velika večina ljudi takih, da bi kar naprej radi kritiziral. Odkrito povedano tudi meni ni jasno kako to, da je zadnji napad, ki je bil dolg 7 sekund odigral Jaka na trojko (proti Grkom), kako ni mogel selektor umiriti igralce pri že dobljeni tekmi, a bom še 1x napisal, kar sem že pred dnevi. Pipan hje edini selektor, ki je z našimi košarkaši sploh kaj dosegel in to je DEJSTVO.

Glede igralcev, ki bi se morali pridružiti tej ekipi, pa prosim raje ne govoriti o Nachbarju, smo itak že tu veliko žog izgubili, tako da takega solo player-ja pa res ne rabimo. On in Brezec sta že večkrat dokazala, da jih skrbi samo njuna minutaža in da jima drugo sploh ni mar. Poklicat Sanija in Air-Milka in to je to. dragič bo pa drugo leto itak tako naelektren, da bo kar pokal. Letos bo eden izmed nosilcev igre v Evroligi za Olimpijo. In če so v Ljubljani izšolal Jasikevičiusa, McDonalda in pa Ranikka, potem je jasno kaj lahko pričakujemo letos.

Sicer bi pa predvsem izpostavil tri igralce: Rašo ti si KAPETAN, Smodiš ti si CAR, Dragič pa mislim, da ima največja "jajca" v sliovenskih ekipnih športih. Edina škoda, da se je Jaku tako pozno odprl, ampak glede nato koliko je mogel na tekmah pretečti, da je sploh naša ekipa lahko igrala: KAPO DOL.

Jaz pravim,da smo po nogometni dobili še košarkaško pravljico. Peking see you next year.

mdg
17.09.2007, 13:46
Nachbar, Milič, Brezec nimajo kaj iskati v tej ekipi.

So letos lepo pokazali svoje...
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10041010706041340020

V nasprotnem primeru bo to v ekipo vneslo le razdor.

Bolje, da s tem jedrom izgubimo še kakšno tekmo,
kod da rušimo celoten kolektiv !

kramc
17.09.2007, 14:23
kaj je pa z miličem narobe?

Marduk1
17.09.2007, 17:49
Nesterovič prvi na prvenstvu v blokadah. Bravo Rašo :2thumbs:

d_streets
17.09.2007, 19:24
Nachbar, Milič, Brezec nimajo kaj iskati v tej ekipi.

So letos lepo pokazali svoje...
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10041010706041340020

V nasprotnem primeru bo to v ekipo vneslo le razdor.

Bolje, da s tem jedrom izgubimo še kakšno tekmo,
kod da rušimo celoten kolektiv !
Kaj je pa Nachbar narobe povedal?

mikkeni
18.09.2007, 10:47
Nesterovič prvi na prvenstvu v blokadah. Bravo Rašo :2thumbs:

Smodiš pa na 1. mestu po odstotku meta iz igre - 63%. Sicer ne vem zakaj ga ni na lestvici najboljših, ko je za 1% pred Gasolom! (preračunamo po njegovem metu za 2 in 3)

Čestitke Smodiš!!!!

Se mi zdi pa malce smešno da so bili izbrani v prvo peterko trije igralci, ki igrajo takorekoč na istem igralnem mestu (Nowitzki, Gasol, Kirilenko) :)

Smaug
18.09.2007, 11:00
Pipan bo pred zelo težko odločitvijo, če naj povabi še katerega 'zvezdnika'. Po eni strani smo zdaj odlični in ob napredku Dragiča, Čebularja in Klobučarja, znamo bit zelo zelo močni. Po drugi strani pa vsi vemo kako kvaliteten branilec je Bečirovič.

Izuzemsi Dragica, ki se je res razvil v fantasticnega play-a (srcno upam, da ga bomo letos gledali v UO, ceprav po moje ni ravno veliko moznosti za to), je ostali podmladek bolj katastrofa kot pa solidni igralci. Cebular je smekerski soler, ki mu bodo nekega dne od silnega naprezanja in siljenja izpadli hemeroidi, Klobucar je se mlad in se lahko razvije sicer v zelo solidnega igralca, vendar je za to potrebno vec srece kot pameti, Vidmar pa zaenkrat ni dorasel nicemur, kaj sele reprezentanci. Nasplosno imamo podmladek katastrofalen; slovenskim klubom je uspelo v 5-ih letih uniciti dekade dela. Nasi "bodoci prvaki" pa veselo nadaljujejo v B kakovostni skupini kosarke.

O evropskem prvenstvu le toliko; hvala bogu, da so zmagali Rusi, ki so si ze zaradi sodnikov zasluzili zmago.
Slovenci so me na zacetku sicer pozitivno presenetili s svojo igro, so pa na tekmi z Hellasi jasno pokazali vso svojo nesposobnost; tetrapegiki bi dobili tekmo v zadnjih 6-ih minutah. Za tak poraz enostavno ni opravicila. (pa prosim brez nekih genialitet v stilu "z ekipo je treba biti v dobrem in slabem". Po tem letu smo res postali najbolj zazeljena ekipa v cetrtfinalu). In se enkrat vec mi je bilo zal, da sem spet zacel gledati naslo kosarko preko teveja - enostavno ni vredno zivcev.

mrjerry
18.09.2007, 11:04
Hm, mas res. Ampak ravno s tem smo si pa pridelali to sedmo mesto. Mislim da kar pasemo tja. Kvaliteta na parketu je sicer lahko tudi visja, ampak reprezentanco se ocenjuje v dobrem in slabem, ne samo po tistih trenutkih, ko nam na eni strani sedejo trice, na drugi pa banane. V predtekmovanju smo pokazali, da znamo, zal nas pa (kot v vseh ekipnih sportih) nese konstantnost.

kramc
18.09.2007, 11:22
kk lahk rečeš da imamo katastrofalen podmladek?no dobr čebular res ni neke ekstra,zakaj pa pol gre vidmar v fenerbahče k tanjeviču ki je odličen trener in ima žilico za mlade igralce?kolk je pa blo ekip na tem prvenstvu da so imele 4 igralce stare 20 let?pa tudi oba lorbka sta še zlo mlada pa slokar,ki bodo še velik časa igrali za reprezencanco!res pa je ja da naši do 20 let skoraj vedno osvojijo medaljo na kakšnem prvenstvu ,ampak pol tega v člansko ne moremo prenesti,ampak tudi se bo zgodilo.... upam :)

Smaug
18.09.2007, 11:22
Sedmo mesto je realnost, tukaj nimamo kaj. Ampak nacin, na katerega smo prisli do tega 7-ega mesta je problem. Defakto je dejstvo, da taksni "podvigi" lahko uspejo samo slovenski reprezentanci, ne gleda na sport. In po desetih letih sem ze sit vseh razlag o tem, kako "nismo bili dovolj zbrani, da je X mesto enostavno lep rezultat, da nas je malo (tle me prime, da bi govorniku odtrgal genitalije in ga zadusil z njega lastnim crevesjem), da nismo imeli srece (ce dobis 4 gole v 2 minutah sreca nima IKAKVE VEZE s tem!), ter razno opravicevanje na poskodbe ipd."
Slovenci NIKOLI ne bomo dorasli velikim ekipam, ker enostavni nimamo mentalitete in razmisljanja za tak tip ekipe.
Vulva, ko so bili Grki evropski prvaki v fuzbalu tudi nihce ni rekel, da je to njihova realna uvrstitev. Bili so pac KONSTANTNI in so VERJELI, da to LAHKO dosezejo. In zato jim svaka cast.

Ce lahko vec, se pac ne mores zadovoljiti z nekim povprecjem, vsaj pri meni je tako.

Smaug
18.09.2007, 11:28
kk lahk rečeš da imamo katastrofalen podmladek?no dobr čebular res ni neke ekstra,zakaj pa pol gre vidmar v fenerbahče k tanjeviču ki je odličen trener in ima žilico za mlade igralce?kolk je pa blo ekip na tem prvenstvu da so imele 4 igralce stare 20 let?pa tudi oba lorbka sta še zlo mlada pa slokar,ki bodo še velik časa igrali za reprezencanco!res pa je ja da naši do 20 let skoraj vedno osvojijo medaljo na kakšnem prvenstvu ,ampak pol tega v člansko ne moremo prenesti,ampak tudi se bo zgodilo.... upam :)

Rezultati govorijo sami zase. Poleg tega je malo zalostno, da se edini kakovostni podmladek izobrazi v tujini, kjer se razvije v celovitega igralca, pri nas pa imajo neverjetno sposobnost ubiti se tak talent (recimo Zupana)?
Nas (predvsem ekipni) sport je v dreku do grla. Politika kupovanja tujcev in prezivaljanja iz danes na jutri je unicila praktivno vse zelene temelje, ki so bili postavljeni za nek razvoj posameznika. In hvala bogu da se mladi odlocajo rajsi za tujino (ceprav redkim uspe oditi), kjer lahko nekaj naredijo na sebi.

mrjerry
18.09.2007, 11:39
Sedmo mesto je realnost, tukaj nimamo kaj. Ampak nacin, na katerega smo prisli do tega 7-ega mesta je problem. Defakto je dejstvo, da taksni "podvigi" lahko uspejo samo slovenski reprezentanci, ne gleda na sport. In po desetih letih sem ze sit vseh razlag o tem, kako "nismo bili dovolj zbrani, da je X mesto enostavno lep rezultat, da nas je malo (tle me prime, da bi govorniku odtrgal genitalije in ga zadusil z njega lastnim crevesjem), da nismo imeli srece (ce dobis 4 gole v 2 minutah sreca nima IKAKVE VEZE s tem!), ter razno opravicevanje na poskodbe ipd."
Slovenci NIKOLI ne bomo dorasli velikim ekipam, ker enostavni nimamo mentalitete in razmisljanja za tak tip ekipe.
Vulva, ko so bili Grki evropski prvaki v fuzbalu tudi nihce ni rekel, da je to njihova realna uvrstitev. Bili so pac KONSTANTNI in so VERJELI, da to LAHKO dosezejo. In zato jim svaka cast.

Ce lahko vec, se pac ne mores zadovoljiti z nekim povprecjem, vsaj pri meni je tako.

Agree. 6 minut pred koncem tekme sem resno razmisljal o tem, da bi s kolegom stavil, da se bo ponovila nogometna zgodba z Jugoslavijo (tistih legendarnih 3:0 ne dosti pred koncem). Pa nekako nisem hotel kvarit vzdusja. Ampak okej, take stvari se dogajajo vsem reprezentancam (prav to prvenstvo je prav legendarno po zmagah za eno piko). Veliki bomo pa postali takrat, ko se nam bo to dogajalo manjkrat in na manj pomembnih tekmah. Mene precej boli tudi drugi poraz z Nemcijo z izgovorom `smo rabli da smo se pobrali'. Bullsh*t. Tuki je svoje naredila psiha in to do te mere, da smo na koncu za Hrvati, ceprav je njihov izkupicek 3 zmage in 6 f*king porazov, torej ravno obraten nasemu. In to ne zato, ker nasi ne bi znali igrati basketa, ampak zgolj zato, ker (po njihovih besedah) rabijo celo vecnost, da se po enem porazu poberejo.

Smaug
18.09.2007, 12:04
Izgovori...po katerih me prime, da bi jim polomil vse prste! Sicer sem pa iz srca privoscil Nemcem, da nam vrnejo za tistih -30, ker so bili vsi okoli mene pametni po tisti tekmi. Reprezentanca, ki v dveh dneh proti identicni ekipi naredi 40 pik razlike ni za prvenstvo Gorickega, ne pa Evropsko prvenstvo...

SuperPig
18.09.2007, 13:47
opica:2thumbs:
Edino o podmladku mal pretiravaš, konec koncev smo v zadnjih desetih letih na prvenstvih U-20 po medaljah slabši samo od srbov, ki so pa itak zgodba zase.
Dragič je prijetno presenetil, ampak dečko bo moral zelo zelo popraviti met.

mdg
19.09.2007, 07:42
Izuzemsi Dragica, ki se je res razvil v fantasticnega play-a (srcno upam, da ga bomo letos gledali v UO, ceprav po moje ni ravno veliko moznosti za to), je ostali podmladek bolj katastrofa kot pa solidni igralci. Cebular je smekerski soler, ki mu bodo nekega dne od silnega naprezanja in siljenja izpadli hemeroidi, Klobucar je se mlad in se lahko razvije sicer v zelo solidnega igralca, vendar je za to potrebno vec srece kot pameti, Vidmar pa zaenkrat ni dorasel nicemur, kaj sele reprezentanci. Nasplosno imamo podmladek katastrofalen; slovenskim klubom je uspelo v 5-ih letih uniciti dekade dela. Nasi "bodoci prvaki" pa veselo nadaljujejo v B kakovostni skupini kosarke.

O evropskem prvenstvu le toliko; hvala bogu, da so zmagali Rusi, ki so si ze zaradi sodnikov zasluzili zmago.
Slovenci so me na zacetku sicer pozitivno presenetili s svojo igro, so pa na tekmi z Hellasi jasno pokazali vso svojo nesposobnost; tetrapegiki bi dobili tekmo v zadnjih 6-ih minutah. Za tak poraz enostavno ni opravicila. (pa prosim brez nekih genialitet v stilu "z ekipo je treba biti v dobrem in slabem". Po tem letu smo res postali najbolj zazeljena ekipa v cetrtfinalu). In se enkrat vec mi je bilo zal, da sem spet zacel gledati naslo kosarko preko teveja - enostavno ni vredno zivcev.

:rolling: :rolling: :rolling:
Kaj na to komentirat ?
Nič.

Mitch
19.09.2007, 10:19
Izgovori...po katerih me prime, da bi jim polomil vse prste! Sicer sem pa iz srca privoscil Nemcem, da nam vrnejo za tistih -30, ker so bili vsi okoli mene pametni po tisti tekmi. Reprezentanca, ki v dveh dneh proti identicni ekipi naredi 40 pik razlike ni za prvenstvo Gorickega, ne pa Evropsko prvenstvo...

Tvoje razmisljanje in komentarji povsem ustrezaju tvoji podobi!

VrtniPolž
19.09.2007, 10:44
Dokler bodo naši mladi talenti morali gledat take tekme kot z Grčijo in poslušat slovensko ljudstvo, kako smo slovenci večni luzerji se bodo pač vedno usrali, ko se prvič znajdejo v taki situaciji. Če celi narod ne more prebolet poraza in temu pripisuje kulturološke značilnosti pol je logično, da se tako razmišljanje vcepi tudi športnikom.

Knez
19.09.2007, 18:54
Rašo je uradno najboljši bloker na prvenstvu.

Bravo Rašo.

mikkeni
20.09.2007, 06:57
Smodiš pa na 1. mestu po odstotku meta iz igre - 63%. Sicer ne vem zakaj ga ni na lestvici najboljših, ko je za 1% pred Gasolom! (preračunamo po njegovem metu za 2 in 3)

Čestitke Smodiš!!!!

Se mi zdi pa malce smešno da so bili izbrani v prvo peterko trije igralci, ki igrajo takorekoč na istem igralnem mestu (Nowitzki, Gasol, Kirilenko) :)

Zakaj te ni smodiš na lestvici na 1. mestu po FG% ?

mrjerry
20.09.2007, 13:59
Mogoce je pravilo podobno kot pri prostih metih, kjer moras vsako tekmo metati minimalno tri (se mi zdi) proste mete, da te sploh uvrstijo v uradno statistiko. Morda je smodis kaksno tekmo premalo metal...