Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Prehranski dodatki -kateri, izkušnje!

melje123
22.06.2007, 22:43
Zdravo!

Včeraj sem naročil nek prehranski dodatek, ker se mi zdi, da zadnja leta (imam jih 36) kar nimam več prave moči, energije itn. Kar strinjam se, da je za to dosti kriv nizek vnos vitaminov, mineralov, saj v sadju in zelenjavi v štacuni večinoma dobimo samo vodo in energijo, ter nekaj vitaminov.
No, zato sem sklenil, da pobrskam po netu in na najdi.si najdem nek izdelek iz Vemme (prvič slišim). Na kratko povedano, v napitku, ki ga bom dobil za en cel mesec (okoli dva litra) je iz rastlin pridobljenih večina potrebnih mineralov in vitaminov, za priporočeno dnevno vrednost, marsikje pa vrednost krepko presega 100% DV.
No, piko na i pri naročilu pa sem naredil, ko sem prebral o ksantonih, ki jih napitek vsebuje čez 40 vrst. Pridobljeni so iz sadeža, ki se imenuje mangostin. Prebral sem tudi, da so ksantoni med najmočnejšimi antioksidanti, kater zavirajo proces staranja.
Sedaj sem naročil (če bo kaj narobe, jim stvar kar vrnem!) ampak me že kar zdaj zanima kako se bo obneslo! Ima kdo z mangostinom že izkušnje? Je že kdo naročeval kaj? Kot sem bral, baje da v dveh tednih vidiš očitne razlike na bolje in da se stvar prav splača, če te kaj dajejo leta ali če imaš kakšno bolezen...

LP,
miran

Katrin
22.06.2007, 23:52
Moje mnenje je, da tisto o dveh tednih in učinku precej spominja na Top shop izdelke. Nič nima tako hitrega učinka, sploh kar se zdravja tiče. Kolikor sem jaz načitana, niso niti še uspel dokazat dejanski vpliv antioksidantov na staranje telesa. V teoriji ja, v praksi pa ni še dokazano, da bi telesu dodani antioksidanti dejansko zavirali pojav prostih radikalov.
Seveda pa ne škodi, če ješ nekaj, kar misliš, da ti bo pomagalo ;)

Irina
23.06.2007, 00:40
Seveda pa ne škodi, če ješ nekaj, kar misliš, da ti bo pomagalo ;)

In ob tem verjameš, da boš vsak dan videti mlajši.

Tina81
20.12.2007, 10:38
Ojla,

mene pa zanima, če kdo uporablja kakšne prehrambene dodatke, ampak ne prav ˝profesionalne˝, ker nisem ravno športnica, ampak ker veliko delam in ni ravno časa za primerne obroke, razmišljam o tem, da bi kaj nabavila, pa malo gledam po netu kaj obstaja... A ima kdo kake izkušnje s tem? Aja, pa fino bi bilo, da so dobrega okusa, ker tiste športne k sem probala so bili za ko*** :P

Aja, če je pa tema že odprta se pa opravičujem :d

Babi2
20.12.2007, 13:27
Še vedno mislim, da z normalno, mešano prehrano dobimo v glavnem vse, kar potrebujemo. Le da so nas proizvajalci, farmacevtske firme in trgovci navadili, da razmišljamo tako - boljše še malo dodati, kot pa s hrano dobiti premalo. Boljše je vsekakor zanje, ker se menda na svetu ogromno denarja zmeče za razne prehranske dodatke.

No ja, čisto brez dodatkov tudi jaz ne živim: ker ne maram jesti rib in ostalih "morskih sadežev" (kdo se je domislil tega izraza za vse mogoče sluzaste živali?:d), jemljem po eno kapsulo Omega 3 olja na dan.

hruška
25.12.2007, 18:53
Jaz jemljem prehranske dodatke Calivita. Meni zelo ustrezajo, jemljem jih že tri leta in so res kvalitetni.

Njuška Trap
26.12.2007, 15:35
Ojla,

mene pa zanima, če kdo uporablja kakšne prehrambene dodatke, ampak ne prav ˝profesionalne˝, ker nisem ravno športnica, ampak ker veliko delam in ni ravno časa za primerne obroke, razmišljam o tem, da bi kaj nabavila, pa malo gledam po netu kaj obstaja... A ima kdo kake izkušnje s tem? Aja, pa fino bi bilo, da so dobrega okusa, ker tiste športne k sem probala so bili za ko*** :P

Aja, če je pa tema že odprta se pa opravičujem :d
Jaz sem eno obdobje pila Ensure, kar naj bi vsebovalo skoraj vse, kar rabiš za popoln obrok, tudi z medicinskega stališča (dobila sem ga pa zato, ker sem zaradi bolezni naglo shujšala in mi je bil kao za podporo)... Obstaja tudi Ensure plus, ki je še malo bolj kaloričen...

Kvitta
25.03.2008, 21:02
jaz že eno let jem proizvode celične prehrane Herbalif...iz razloga ker sem vegetarjanka.moram povedat da v sedanjem času skoraj nemogoče vnest v telo vse potrebne vitamine in minerale,sploh zaradi nekvalitetne hrane,ker živila vsebujejo vedno manj hranil,polno pesticidov.mislim da je postalo že neizogibno iskat dodatke k prehrani ali nadomestno hrano,če se hočemo izognit nastajanju bolezni.ko so naše celice kvalitetno nahranjene,se obnavljajo in pospešeno izločajo škodljive snovi,strupe,počasneje umirajo in ne obolevajo.POSKRBITE ZA SVOJE ZDRAVJE DOKLER STE ZDRAVI!

nattka
26.03.2008, 06:55
popolnoma se strinjam z babi 2...

poleg tega pozor ... antiaksidanti sploh niso tako nedolžni in oh in sploh da best ... se dobi kar nekaj gradiva na to temo zadnje čase ... sploh, ker so ljudje začeli pretiravati z vitamini, minerali in ostalim ...

vzrok za pomanjkanje energije je lahko tudi drugje, ne samo zaradi siromašne prehrane ... lahko tudi zaradi pomanjkanja telesne aktivnosti, pa še česa ...

sama sicer občasno spijem kak dodatek, ker veliko mojih frendic na veliko prodaja taka in drugačna dopolnila ( pa ravno njihovo je najboljše ta hip ) ... pa jim naredim uslugo in kaj kupim ... a vseeno mislim, da uravnotežena prehrana in zmerno gibanje odpravljata večino težav ...

razen če seveda človek kakšne hrane ne je ... recimo vegetarijanci ... potem je potrebno vnesti nekatere snovi kemično ... zame je pač vsaka tableta ali napitek kemija, ne glede na to, koliko napisov "popolnoma naravno" ima na embalaži ...

freya
26.03.2008, 07:20
to zimo uvajamo prehranske dodatke iz power juicerja
sicer je malo več dela kot s tabletko, je pa najbolj zdravo ;)

blustar
29.03.2008, 08:05
Se tudi strinjam z babi. Včasih spijem kak vitaminski napitek ali pojem bonbon, sicer pa jih ne kupujem. Občasno pogledam, kaj kaj prodajajo.

No, edino zdaj pač začasno jemljem Elevit:)

stefimidva
02.04.2008, 08:48
živjo!
mangostin je super sadež,jaz sem kakšen teden nazaj začela pit sok ki ga vsebuje xango sok ,imela sm vnetje ledvic in že po enem tednu so izvidi urina popolnoma dobri.prav tako imam veliko več energije ,bolje spim pa še kaj bi se našlo.zame je ta sok čudež.
lep pozdrav

leja12
25.04.2008, 05:31
Vitamine in druge koristne snovi je najbolje dobiti direktno iz prehrane, ne toliko iz dodatkov sploh če so umetni. Telo najbolje izkoristi snovi iz hrane. Za več energije je dobro tudi gibanje na svežem zraku, uravnotežena prehrana z veliko sadja, zelenjave, sokovi. Ampak sadje se je posebej, ena vrsta naenkrat

Biogirl
24.11.2009, 18:50
Neverjeten dodatek k prehrani, ki je edina rastlina, ki se uporablja v prehrani in ki raste tako visoko nad morsko gladino (na več kot 4.400 metrov).

Zakaj Maca tako edinstvena?Vsebuje velik delež hranil: kalcij, fosfor, železo, magnezij, vitamine B1, B2, B12 (kar je kul za vegeterjance), C in E. Maca je znana po hitrem dovajanju energije, povečevanju vzdržljivosti in plodnosti, blaži menstrualne simptome, pomaga pri odpravljanju slabokrvnosti, daje koži mladosten videz, itd.

Probajte jst vse te učinke dejansko občutim :2thumbs:

Aldebaran
24.11.2009, 21:20
No kaj ko bi še malo o stranskih učinkih povedala? Kako ti lahko predoziranje maca praška poruši ravnotežje hormonov v telesu... in podobne scence?

tukajle (http://www.highonhealth.org/what-nobody-tells-you-about-maca-root-powder-dangers-and-side-effects/)je nekaj o stranskih učinkih.

veseljak
20.12.2009, 03:01
HERBALIFE ima dodano umetno sladilo ASPARTAM , ki je dobesedno strup, zato HL ne priporočam vsem. Pa še veliko sladkorja ima in malo beljakovin , ima pa dobro stran vitamine ....
Pa dragi so ZELO.... preverite malo "podobne" izdelke. Čeprav se bodo hvalili da so dragi ker so najboljši itd.. je to le marketinški nateg. :veryevil::nonono:

Erika
22.12.2009, 07:17
Res je ,da je vitamine in minerale treba dobiti s hrano,samo koliko Slovencev pa si lahko privošči drago bio hrano.Večina je srečna,da lahko v hipermarketih kupuje sadje in zelenjavo za katero se ve,da vsebuje malo ali nič vitaminov in veliko škodljivih kemikalij.
Zato tudi večina nas potrebuje prehranska dopolnila. Pametno je izbirati med proizvodi,ki so registrirani pri nas .

Biogirl
25.12.2009, 20:10
Zdravo!

Včeraj sem naročil nek prehranski dodatek, ker se mi zdi, da zadnja leta (imam jih 36) kar nimam več prave moči, energije itn. Kar strinjam se, da je za to dosti kriv nizek vnos vitaminov, mineralov, saj v sadju in zelenjavi v štacuni večinoma dobimo samo vodo in energijo, ter nekaj vitaminov.
No, zato sem sklenil, da pobrskam po netu in na najdi.si najdem nek izdelek iz Vemme (prvič slišim). Na kratko povedano, v napitku, ki ga bom dobil za en cel mesec (okoli dva litra) je iz rastlin pridobljenih večina potrebnih mineralov in vitaminov, za priporočeno dnevno vrednost, marsikje pa vrednost krepko presega 100% DV.
No, piko na i pri naročilu pa sem naredil, ko sem prebral o ksantonih, ki jih napitek vsebuje čez 40 vrst. Pridobljeni so iz sadeža, ki se imenuje mangostin. Prebral sem tudi, da so ksantoni med najmočnejšimi antioksidanti, kater zavirajo proces staranja.
Sedaj sem naročil (če bo kaj narobe, jim stvar kar vrnem!) ampak me že kar zdaj zanima kako se bo obneslo! Ima kdo z mangostinom že izkušnje? Je že kdo naročeval kaj? Kot sem bral, baje da v dveh tednih vidiš očitne razlike na bolje in da se stvar prav splača, če te kaj dajejo leta ali če imaš kakšno bolezen...

LP,
miran

Miran pojdi na spletno trgovinco planetbio.si pa boš vidu kok super zadevce imajo zate :). Pravzaprav so vsi njihovi prehranski dodatki 100% biološke, naravne, veganske in presne super hrane. Od njihove ponudbe ti za več energije priporočam SPIRULINO in koren MACA - ti naravni prehranski dodatki delajo čudeže telesu :2thumbs:

Erika
05.01.2010, 10:12
Mangostan trži pri nas več podjetij,kolikor vem ,pa je edini registriran v Sloveniji od podjetja
Calivita in to pod imenom Zen tonik.Ni vse eno ali je zadeva kupljena nekje v tujini ali pa je pregledano pri nas in res vsebuje vse tiste sestavine,ki so navedene na embalaži.
Moje izkušnje z Zen tonikom so super...
LP Erika

Biogirl
31.01.2010, 14:10
No kaj ko bi še malo o stranskih učinkih povedala? Kako ti lahko predoziranje maca praška poruši ravnotežje hormonov v telesu... in podobne scence?

tukajle (http://www.highonhealth.org/what-nobody-tells-you-about-maca-root-powder-dangers-and-side-effects/)je nekaj o stranskih učinkih.

ok je ne predoziraš! max čajno žličko na dan;)

Janez32
08.08.2011, 14:59
Še vedno mislim, da z normalno, mešano prehrano dobimo v glavnem vse, kar potrebujemo. Le da so nas proizvajalci, farmacevtske firme in trgovci navadili, da razmišljamo tako - boljše še malo dodati, kot pa s hrano dobiti premalo. Boljše je vsekakor zanje, ker se menda na svetu ogromno denarja zmeče za razne prehranske dodatke.

No ja, čisto brez dodatkov tudi jaz ne živim: ker ne maram jesti rib in ostalih "morskih sadežev" (kdo se je domislil tega izraza za vse mogoče sluzaste živali?:d), jemljem po eno kapsulo Omega 3 olja na dan.

Žal se ne bi povsem strinjal, nedavna neodvisna raziskava je dokazala, da je danes v sadju in zelenjavi od 50% do 80% manj vitaminov in mineralov kot je to bilo 20 let nazaj. Razlog: hitra pridelava, pospešeno zorenje in osiromašena prst.

Omega 3 dodatke je težko dobiti iz neonesnaženih virov, ribje olje vsebuje veliko težkih kovin. Priporočam Krill olje, ki je 50 krat močnejši antioksidant od ribjega olja (1 kapsula krill olja za 50 ribjih kapsul), pa še veliko drugih pozitivnih učinkov za telo ima.

veronika_m
18.08.2011, 09:03
Tudi sama zagovarjam veliko sadja in zelenjave. Kljub temu pa si včasih kupin cinkove tablete (baje fino za kožo in lase), ker sem vegeterjanka.

Sedaj pa še eno vprašanje? Kako veste, če vam primanjkuje vitaminov in mineralov?