Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Podpisovanje voščilnic

Soleil
27.06.2007, 18:47
Zanima me, kakšna je običajna praksa pri podpisovanju voščilnic, ko recimo ob koncu šolskega leta otroci kupijo darilo za učitelja in se lahko na vizitko oz. voščilnico podpišejo le tisti, ki so dali denar zraven (če recimo kdo ni dal denarja). Ali pa med sodelavci, ko se kupi darilo ob poroki/rojstvu otroka in se na voščilnico "kao" smejo podpisati le tisti, ki so prispevali denar za darilo (s tem, da se študentom v firmi reče, da njim ni treba prispevati, potem pa se jih pri podpisih preskoči, na tak način, da tisti, ki podpise zbira, voščilnico poda kar naprej, študenta pa v pričo njega preskoči, ker da on pa ni dal nič zraven) - baj d vej ... to je nekje res bilo.

Ali gre mogoče pri takih podpisih zgolj za to, da se pokaže obdarovancu, kdo je dal denar in kdo ne? Saj vem, da se isti, ki so prispevali počutijo potem, kot da bi pustili nekoga, da se šlepa zraven, vendar ali ni bolj "normalno", da so na vočilnici podpisani vsi posamezno ali pa kar cela skupina kot recimo na način: "učenci/sodelavci/prijatelji"?

Kako vi gledate na to stvar? No, jaz mislim, da je tako spuščanje oz. izločevanje nekaterih po domače povedano osnovnošolski prijem.

Katrin
27.06.2007, 22:32
Pri nas dajo vsi zraven pa vsi se podpisujejo. Tud tisti, ki ne pridejo na žurko.

Irina
27.06.2007, 23:24
Vprašanje se postavi, zakaj nekdo ni priložil svojega prispevka za darilo. Ali je vzrok v tem, da je bil določeni znesek previsok in ga ni zmogel, ali se ni strinjal z izborom darila, ali enostavno nikoli ne prispeva za nikogar nič.

Soleil
28.06.2007, 06:12
Vprašanje se postavi, zakaj nekdo ni priložil svojega prispevka za darilo. Ali je vzrok v tem, da je bil določeni znesek previsok in ga ni zmogel, ali se ni strinjal z izborom darila, ali enostavno nikoli ne prispeva za nikogar nič.

Študentom, zaposlenim v firmi, so prav rekli, da njim ni treba dati denarja zraven, potem pa jih tako izločijo ...

freya
28.06.2007, 06:39
Potem naj se študentje združijo in spišejo svojo voščilnico ;)

Pri nas je praksa, da se podpiše tisti, ki prispeva. Kdor običajno prispeva, pa ga takrat ni, mu nekdo založi. Nekateri pač nikoli ne prispevajo in nič ne pričakujejo, drugim nikoli ni nič prav in delajo po svojih željah. Če bi dopuščali šlepanje, bi zelo hitro prišlo do nesporazumov.

Irina
28.06.2007, 09:23
Študentom, zaposlenim v firmi, so prav rekli, da njim ni treba dati denarja zraven, potem pa jih tako izločijo ...

Pri nas, od študentov in študentk ne pričakujemo, da bi denarno prispevali za darilo. Se nam ne zdi nekako primerno. Na voščilnico se pa podpišejo, so del kolektiva, čeprav samo začasno. Saj svoj "delež" prispevajo z izdatno pomočjo pri pripravi pogostitve, tako je vsaj pri nas.

mrjerry
28.06.2007, 09:29
Kaksno je splosno bontonsko pravilo, ne vem. Osebno razumem podpise kot izraz strinjanja z besedilom. Ce torej na cestitki pise `vse najboljse za rojstni dan', spodaj pa je podpisanih X ljudi, sklepam, da mi teh X ljudi zeli vse najboljse za rojstni dan.

Katrin
28.06.2007, 21:47
Amapak se verjetno razume, da ti je poleg najboljših želja, teh X ljudi tudi denarno omogočilo veselje ob darilu... oziroma, da to ni bila neka druga X skupina ljudi.

Irina
28.06.2007, 22:34
Bom obrnila vprašanje. Zakaj za sodelavko, sorodnico, prijateljico, ............ ne želimo tudi sami dodati nekaj EUR-ov za darilo, če nam je oseba draga. Ker če nam ni draga, se ne bomo "rinili" na voščilnico, to bi bila že hinavščina.

mrjerry
02.07.2007, 15:12
Amapak se verjetno razume, da ti je poleg najboljših želja, teh X ljudi tudi denarno omogočilo veselje ob darilu... oziroma, da to ni bila neka druga X skupina ljudi.

Nikakor ne. V bistvu mi je popolnoma vseeno, kdo je za darilo dal denar. Jasno mi je tudi to, da mi vse najboljse ne zelijo SAMO ljudje, ki so napisani na voscilnici, pac pa vsi, ki so mi to na kakrsenkoli nacin izrazili. Pa najbrz je se kje kdo, ki mi tega ni izrazil, ker se pac slucajno ni spomnil.

Vsemogočni
18.07.2007, 02:13

To pa ni bilo lepo narejeno. :nonono: