Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skobčevke

čebulica
02.07.2007, 13:09
Čez nekaj tednov bom dobila skobčevko in bi rada vprašala če se jo da naučiti govoriti in kako.:) :d

dkivi
02.07.2007, 14:06
Čez nekaj tednov bom dobila skobčevko in bi rada vprašala če se jo da naučiti govoriti in kako.:) :dda,vendar je odvisno koliko staro boš dobila in pa tudi ali bo samček,samičke ki oponašajo govor so pri skobčevkah zelo redke
prvo jo navadi da ti bi sedela na prstu,nikar je ne prijemaj na silo ali bognedaj lovi po kletki.
kletki se mirno približaj in odpri vratca,nato samo nekaj časa sedi poleg da se umiri ,počasi ji približaj prst če začne noreti ga umakni na tisto razdaljo ki je še ne moti,ko se bo privadila tvoje prisotnosti,jo z prstom nežno čohaj za vratom ali pod krili,to obožujejo...nato jo s prstom nežno potisni nazaj da bo s palčke prestopila nanj,to ponavljaj nekajkrat dnevno....traja lahko tudi mesec ali več da se te navadi zato ne obupaj po dnevu ali dveh,predvsem pa ne pozabi nanjo saj so papige zelo družabna bitja,ki se jim moraš vsak dan posvetiti vsaj nekaj ur.....
poročaj kako bo šlo in kar vprašaj če te bo še kaj zanimalo

aja še to ko ti bo skobčevka mirno obsedela na prstu jo približaj ustom in ji ponavljaj besedo,ki jo želiš da se nauči..koliko pa se jih bo je pa odvisno od njene ''pameti'' nekatere se z lahkoto naučijo 20-30 besed,nekatere pa le nekaj

Geawind
02.07.2007, 15:29
ja, nekatere skobčevke se zelo hitro naučijo tudi brez tega, da jo daš na prst in ji ponavljaš besede - enostavno se 'družiš' z njimi in se nauči - vsaj naš pokojni se je - lepo je vsak dan slišal dobro jutro, dober dan, lahko noč, kako si, zdravo, ... (da ne naštevam sto besed) in se je s časoma vse tole kar je slišal kot pozornost tudi naučil ... pa še smiselno je uborabljal ... torej kot je bilo že zgoraj omenjeno - skrb in pozornost vsak dan ...

pa veliko pestrih dni z novim ljubljenčkom :)

Katrin
02.07.2007, 22:04
Če bo sama, ti bo hitro sedela na rami in 'komunicirala' s tabo, ker ji bo drugače dolgčas.Kot je rekel dkivi, so skobčevke zelo družabna bitja in je najhuje, če jo zapreš v kletko in nikoli ne spustiš blizu.

čebulica
03.07.2007, 08:47
Hvala:) :2thumbs: bom sporočila ko jo dobim, kako je

Ticollin
18.07.2007, 17:53
Kaj pa jaz ko mam dve skobčavki pa kot je oni napisal sem ji počasi približeval prst jo malo pobožal za vratom pa mi kr pobegne,pa niti na prst mi noče prit.:(

Katrin
18.07.2007, 20:50
Če sta dve, sta par in ena drugi družba in boš težko prišel med njiju.

dkivi
18.07.2007, 21:23
papige se navežejo na ljudi samo v primeru da so same,so izjeme vendar redke

emil
31.07.2007, 08:12
za več nasvetov o papigah predlagam da pogledaš na : www.parrot-forum.com (http://www.parrot-forum.com)