Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Naj ne bo več tabu!

balada
03.07.2007, 16:29
Takole je ljubčki... Debatiramo o homoseksualnosti, o seksu in ljubezni nasploh... o vsem mogočem in nemogočem...
Mene osebno pa zanima tema, ki je v naši ljubi državici od nekdaj (in nažalost še danes, kljub tolikšnem zaganjanju vika in krika o "enakih možnostih" na vseh področjih) čisti tabu.
Romanca, avantura, resna zveza ali morda samo seks z invalidno osebo... Kaj menite o tem?

Njuška Trap
03.07.2007, 16:49
Ker nimam nobene resne izkušnje z invalidi (razen tega, da sem delala z distrofiki), si ne bi upala prav za 100% prepričano zatrditi, koliko daleč bi šla. Poznam invalide, ki se jim invalidnost praktično ne pozna in take, ki jim nosiš hrano v usta, brišeš rit ipd. Po mojem je odvisno tudi od stopnje invalidnosti, se pa lahko začne že tako, da se ti tudi hujše oblike invalidnosti ne upirajo - ker določenim se, na žalost.

anarchy
03.07.2007, 22:01
Lahko pocnes vse, kar ti pase, dokler ne krsis pravice drugih oseb in to ti pove ze skoraj vse.

sch0ll7
04.07.2007, 17:35
mislm, da ima vsak clovek pravico do sexa....ce je invalid pa ce si najde partnerja...homosexualca ali hetero...tud prav:D....nevem kaj bi naredil ce bi prisel v tako situacijo da je nekdo invalid in imam priloznost za sex....verjetno ce bi mi blila oseba vsec in ce bi bila za sex..zakaj pa ne:D

banAna_
05.07.2007, 21:37
Pomoje morš invalidno osebo najprej mal bolj spoznat, ker to so le ljudje k niso tok samozavestni in morš ment pravi pristop...konc koncev morš tud vedt kaj lahko in kaj ne, kar je pa seveda odvisno za kakšno invalidnost gre. Drugač pa se strinjam, da ma usak pravico do seksa in nej v tem uživa.

Irina
07.07.2007, 00:38
Balada, zakaj se pa tebi zdi, da je spolnost z invalidno osebo (zelo, zelo širok pojem) tabu tema. Invalid je tisti, ki so mu ledvice odpovedale in hodi na dializo, invalid je tetra ali para plegik, invalid je tudi oseba z motnjo vida, poškodba glave tudi povzroči neko vrsto invalidnosti (gibalno ali umsko) itd.. Se bom izrazila bolj grobo in upam, da mi ne bodo zamerili (invalidi namreč), katero "vrsto invalidnosti" si imela v mislih, ko si odprla temo?

Že dolga leta sem prostovoljka in veliko časa podelim z osebami, ki bi jim lahko rekla, da so invalidi. Jaz jih ne dojemam kot invalide. So moji znanci, nekateri prijatelji, predvsem pa sogovorniki, ki imajo veliko bolj razčiščene pojme o življenju in ga tudi drugače dojemajo, kakor mi, ki smo "normalni"???

lila5
09.07.2007, 12:02
Takole je ljubčki... Debatiramo o homoseksualnosti, o seksu in ljubezni nasploh... o vsem mogočem in nemogočem...
Mene osebno pa zanima tema, ki je v naši ljubi državici od nekdaj (in nažalost še danes, kljub tolikšnem zaganjanju vika in krika o "enakih možnostih" na vseh področjih) čisti tabu.
Romanca, avantura, resna zveza ali morda samo seks z invalidno osebo... Kaj menite o tem?

Od kdaj je pa romanca, resna zveza oz. seks z invalidno osebo (ne vem sicer kakšne invalidne osebe si imela v mislih) pri nas tabu.....?

mrjerry
09.07.2007, 12:29
Seksas z osebno ki te privlaci. Zunanji izgled in zmoznosti so zgolj delcek tega.

Vprasanje je pa tako zastavljeno, kot da naj bi to (seks z invalidom) postala se ena trofeja nas `normalnih'. Pac... Seksaj s punco, z dvema puncama, s fantom, z domacim psom, sosedovim kanarckom, invalidom, marsovcem... :nonono: