Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kupujem hišnega ljubljenčka

čebulica
24.02.2007, 18:05
imam dve mlajši sestrici, hodim v osnovno šolo mami dela popoldne, oči pa tudi popoldne
doma v bistvu nimam nobene živali - včlanila sem se , ker jih imam zelo rada - si jo pa zares želim
katero žival bi mi priporočali , če bi moje razmere ustrezale njenim pogojem - nekajkrat tedensko imam popoldanske dejavnost * sicer sem zelo odgovorna oseba :angel:

dkivi
24.02.2007, 18:44
imam dve mlajši sestrici, hodim v osnovno šolo mami dela popoldne, oči pa tudi popoldne
doma v bistvu nimam nobene živali - včlanila sem se , ker jih imam zelo rada - si jo pa zares želim
katero žival bi mi priporočali , če bi moje razmere ustrezale njenim pogojem - nekajkrat tedensko imam popoldanske dejavnost * sicer sem zelo odgovorna oseba :angel:glede na to da je večina živali navezanih na lastnike in bi glede na to da si dopoldan v šoli,pop pa nekajkrat odsotna (2x ali 3x predvidevam)žival samevala ti priporočam par zlatih ribic

Bunny Muffin
24.02.2007, 18:49
Probaj za začetek kšnga krčka ;)

temp64
24.02.2007, 19:08
mačka.....of course

Lencka
24.02.2007, 19:14
katero žival bi mi priporočali , če bi moje razmere ustrezale njenim pogojem - nekajkrat tedensko imam popoldanske dejavnost * sicer sem zelo odgovorna oseba :angel:
Kakšne pa so te razmere - stanovanje, hiša, mesto, vas?

HOLLAND
24.02.2007, 20:06
Kot je rekel dkivi kakšne zlate ribice ali mogoče kakšnega ptička.

Cavallo
25.02.2007, 06:22
Želvo ?

doody
25.02.2007, 21:54
Definitvno akvarij z ribicami.Ostalo zaenkrat ne priporočam.

čebulica
27.02.2007, 13:17
Kakšne pa so te razmere - stanovanje, hiša, mesto, vas?

hiša na podeželju

summer
27.02.2007, 13:27
morski prašiček ali ribice:)

freya
27.02.2007, 13:42
jaz bi imela mačko...večstransko koristna in ljubka
;)

bad_angel
27.02.2007, 14:14
jst ti svetujm hrčka...so mejhne lušne žvalce pa še ne ahtevajo preveč pozornosti razn to da jim moraš gajbo pucat pa hrano & vodo menat...če se ti pa tega neda pol si pa nabau kere ribice k pa res nerabojo pozornosti:)

freya
27.02.2007, 14:17
rabijo pa čist akvarij

temp64
27.02.2007, 14:32
hiša na podeželju

če je pa tako, mora pa že bit kakšna kobila pri hiši

Lencka
27.02.2007, 14:47
Če je hiša na podeželju, bi muca bila čisto ok. Samo redno glej, da ima svežo vodo in hrano. Seveda se morate potem skupaj odločiti, ali bo npr. spala v hiši ali zunaj... dobite jo pa sigurno pri kakih kolegih, znancih, sosedih... Pa poskrbite za zaščito pred zajedalci in podobnim. A brez ovratnic! (Se lahko žalostno konča.)
Nevemkake pozornosti ribice morda res ne potrebujejo - čist akvarij pa res, in ne vem, če so potem toliko manj zahtevne. (Vendar z njimi in hrčki ter podobnim nimam izkušenj.) Sploh pa ne vem, kje je fora imeti žival, če jih potem ne posvečaš pozornosti.

Lahko pa dobiš par deset paličnjakov, če jih prideš iskat. Samo na en teden jim daš nove robide, pa bodo čist hepi. :-D

Matilda
28.02.2007, 13:05
Kot je rekel dkivi kakšne zlate ribice ali mogoče kakšnega ptička.

Neee ptička. Ptički ne smejo biti v kletki:nonono: :nonono: :nonono:

Posvojite psa v azilu ... - na daljavo. Kar pomeni, da ga sprehajaš, plačuješ za njegovo prehrano in ostale potrebe.
Muca bi tudi bila dobra varianta, če ste kje izven mesta, tako da je živalca , ko vas ni zunaj.

Teo
28.02.2007, 13:28
oboje. psa in mačko. :)

HOLLAND
28.02.2007, 20:19
Neee ptička. Ptički ne smejo biti v kletki:nonono: :nonono: :nonono:

Zakaj pa ne smejo bit v kletki??? Tistim ptičem, ki so v kletki že od rojstva ni prau nič slabo in se prau dobro počutijo saj so samo na to navajeni, drugo bi blo, če bi ujel ptiča starega zunaj in ga dau v kletko, drgači pa ne vem kje je tu problem?

HOLLAND
28.02.2007, 20:21
oboje. psa in mačko. :)

Kot sem razumel so bodoči lastniki čez dan večinoma z doma in psa ne bi ravno priporočal, ker zahteva dosti časa in pozornosti!

čebulica
31.03.2007, 12:25
če je pa tako, mora pa že bit kakšna kobila pri hiši

ne nimamo farme al pa kej takega samo ne živimo glih v mestu - v bližini gozda

čebulica
31.03.2007, 12:29
gotovo se bom res za hrčka odločila (ruskega):D

sakic12
17.04.2007, 18:43
Vem, da si se že odločila.Ampak imam še en nasvet.Lahko bi imeli kakšno papigo(srednje veliki aleksander).Ker ste na deželi bi mu lahko naredili tudi igralnico(večjo)Tam bi lahko npr plezal itd..Tudi jaz imam Srednje velikega aleksandra(dobil sem ga ko je bil star dva meseca(med poletnimi počitnicami) in ga hranil po inekciji(seveda brez igle!!!!) v inekcijo sem dal posebno tekočo hrano za te papige.Ker sem ga nato pridno vzagajal sem ga naučil, da mi pride na ramo ali roko kadar hoče.Ampak to je njemu všuč.Kmalu pa bo začel tudi govorit.Seveda pa se dosti igrama in v tem zelo uživa.

da me ne bi narobe razumeli.
Nisem hotel prepričevati ampak sem samo predstavil svoj prodlog.

čebulica
20.04.2007, 15:38
ja, zdej se je cela družina odločla za ribice
moja je bela z rumenkastimi lisami:d

karmenselan
03.05.2007, 18:27
Mi imamo ruskega hrčka,4 papige skobčevke,zlato ribico,petelina, 1 psa in morskega prašička.Je pa veliko dela z njimi.Jaz ti priporočam,da izbereš hrčka, saj je najmanj dela z njim.:)

Z750
04.05.2007, 11:18
plišastega medveda :approve: ;)

miss173
02.07.2007, 20:18
tko kokr so že ostali povedal ribe al hrčka , zajca, morskega prešička kšne take manj zahtevne živali ... definitivno pa ne psa ali mačke...

metuljcica
05.07.2007, 06:09
Pozdravljeni!

Po 14 dnevni skrbi za zajčka, ki je last sestrične, sem se odločila, da bi tudi jaz imela hišnega ljubljenčka. Odločam se med morskim prašičkom in pritlikavim zajčkom. Rada bi da mi svetujete tisti, ki že imate izkušnje z enim ali drugim.

Na internetu sem našla tudi ponudbo za morskega prašička, pa me zanima kaj mislite o njej. Ali je ugodno? Koliko ponavadi stanejo morski prašički ali zajčki?

Najdena ponudba:
Prodam morskega prašička starega 4 mesece,je ženskega spola.Ima dalšo belo dlako.Prodam:morskega prašička,kletko,flaška za vodo.posodica za hrano,sol,oprsnico(črna),hrano,žagovino,seno,vit amine,2vrsti priboljškov,krtača za česanje,potovalni kovček za morskega prašička malo zlomljen(se ga da popravit). Cena 50 eurov

Lep pozdrav!

*Chichi&Chaky*
05.07.2007, 07:42
kar se tiče pripomočkov se mi zdi da je cena še v meji normale...kako je kovček zlomljen ne vem...
samo vem, da je veliko ljudi, ki bi ti dali morskie prašičke brez da kaj plačaš...
tako, da se bolj splača dobiti žiwal, kjer veš da je zdrava in kaj je bilo prej z njo...:D
če bi pa rajši zajčke se pa sama odloči, kajti jaz imam le morska prašička xD xP

SuPerGiR|
09.07.2007, 20:08
metuljčica jaz ti svetujem, da greš na kakšen bolj "živalski" forum in se tam pozanimaš bolje.. :2thumbs:

*Chichi&Chaky*
02.08.2007, 17:30
METULJČICA..
NE KUPUJ MORSKEGA PRAŠIČKA
Jaz imam ravno naraščaj (moja pujsa) in čez tri tedne ti jih podarim, če še hočeš...
Je pa MANJ dela z morskimi prašički pa še grizejo ne, kar se pri zajčku hitro zgodi...
Seveda bi imela tudi izbiro, če bi enega rada kontakt---> alja.branc@s5.net

piškotek28
15.10.2008, 09:41
Pozdrav vsem,

dobila bom bernskega planšarja samčka in :dontknow: kako naj mu dam ime.
Sem že brskala po netu pa nisem zasledila nobenega imena, ki bi mi bil všeč.
Imam že samičko Laro :2thumbs:.

Hvala za predloge.

080 Nina
16.10.2008, 09:11
Berni je tak tradicionalno :D

Ben, Bruno, ..huh, ko enkrat začneš pisat pa kr ne gre...

Babi2
16.10.2008, 13:09
Pozdrav vsem,

dobila bom bernskega planšarja samčka in :dontknow: kako naj mu dam ime.
Sem že brskala po netu pa nisem zasledila nobenega imena, ki bi mi bil všeč.
Imam že samičko Laro :2thumbs:.

Hvala za predloge.

Hm, saj mu ne moreš ti dati imena:dontknow:. Ime ima že določeno v rodovniku, mar ne? (seveda pa se ob rezervaciji mladiča lahko z lastnikom-vzrediteljem dogovoriš, katero ime naj ima mladič, ki si ga v leglu rezervirala). Če gre za predlog vzreditelju, pa si sicer tudi vezana na črko, s katero se bodo začela imena vseh mladičkov v leglu. Če poveš, na katero črko bodo, bomo lažje kaj predlagali. :)

Če pa iščeš samo dodatno, klicno ime, je pa običajno najboljša kakšna okrajšava uradnega imena.

KissMe
17.10.2008, 10:00
Hm, saj mu ne moreš ti dati imena:dontknow:. Ime ima že določeno v rodovniku, mar ne? (seveda pa se ob rezervaciji mladiča lahko z lastnikom-vzrediteljem dogovoriš, katero ime naj ima mladič, ki si ga v leglu rezervirala). Če gre za predlog vzreditelju, pa si sicer tudi vezana na črko, s katero se bodo začela imena vseh mladičkov v leglu. Če poveš, na katero črko bodo, bomo lažje kaj predlagali. :)

Če pa iščeš samo dodatno, klicno ime, je pa običajno najboljša kakšna okrajšava uradnega imena.

Khm... ne vem zakaj ti vedno omenjaš rodovnike. Mogoče pa nima rodovnika, a kje piše da ga ima?

Babi2
17.10.2008, 10:14
Khm... ne vem zakaj ti vedno omenjaš rodovnike. Mogoče pa nima rodovnika, a kje piše da ga ima?

Ne, sploh ne vedno.:) Če pa gre za pasemske živali, pa vsekakor, saj čistokrvnih pasemskih živali brez rodovnika ni.

PS. Pa da ne bo nesporazumov - v življenju sem imela že več raznih psov, same raznorazne mešančke (čeprav je bil kateri po videzu tudi podoben kakšnemu pasemskemu), pa nekaj pasemskih mačk, pa na kupe "navadnih" (trenutno "samo" 4) ... toliko, da mi ne bi kdo očital "šovinizma":d

Babi2
17.10.2008, 10:16
Mogoče pa nima rodovnika, a kje piše da ga ima?

Ne, saj ni potrebno. Napisano je, da gre za bernskega planšarja - torej ima rodovnik. Če ga ne bi imel, to pač ne bi bil pes te pasme, ampak mešanček, ki izgleda kot bernski planšar.

piškotek28
20.10.2008, 06:30
Kaj če sta oba starša bernska planšarja pol je mladiček mešanček?

Skylar
20.10.2008, 07:08
Vkolikor starši mladička nimajo rodovnika, se ga smatra za mešančka. Pa se lahko na glavo postavite in trdite, da ne. ;)

Andreea
20.10.2008, 07:30
Recimo za nas, ki smo bolj s provincialnih kmetij doma, velja da vsakemu psu, ki zgleda vsaj podoben bernskemu planšarju, rečemo bernski planšar...

:dontknow:

Ali je treba psa z rodovnikom nujno klicat po "krstnem" imenu, recimo "Roger-Bernard II. of Foix, k nogi"? Se nič ne bojite, da bo že polulal sosedin grm, preden končate z nazivanjem? :p

Skylar
20.10.2008, 08:43
Psičku lahko daš klicno ime kakor želiš. "Krstno" ime je važno pri razstavah in vzreji.