Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Forumski kolesarski klan

Strani : [1] 2

spartan
16.07.2007, 19:07
...ker nisem našel teme, pa bom jaz ofnu:approve:

Sem rekreativc:clown:....sicer z Deore opremo (čeprav mi gre na skomine XTR):blush: in kot ste eni že ugotovili prisegam na Shimano.

Sicer pa vozim MTB, ki sem ga križal s cestno specialko (pač se mi dopadejo enormni sprednji teleskopi SRT.....za Manitou pa ni keša:angel:)...pa tudi s količino laktata se ne obremenjujem. Pač zame simpl užitek:approve::approve::approve:.

Pred 4 tedni je padel Boč, pred 3 tedni je padel Areh, pred 14 dnevi so padli Trije kralji, med vikendom pa je padla Rogla (baje bi naj bil kategoriziran vzpon). Ta vikend....mal me ma, da bi si sposodil "downhilla" in šel na Veliko planino po hribu (navzdol seveda):blush:

pa vi:shy:
...a je kdo tuki BikeManijak....rekreativni seveda:shy:

dvojčica
17.07.2007, 06:40
Jest sem se iz kolesarskega manijaka prelevila v tekaškega:d

Sicer pa za dušo kolesarjenje po hribih še vedno najbolj sede, da o spustu ne govorim. Na Veliki planini sem že bla, gor in dol z biciklom, pa je bla lepa.

Včasih sem res preveč divjala po klancu dol, dons mam mal bolj trezno glavo, pa dva mladiča za sabo, tk da tega ne počnem več. Sem pa mela dve počeni čeladi pa en oreng zlom ključnice, iz Krvavca:angel:

Aja, na biciklu mam pa tud jest še skoz shimano Deore XT...za trenutne potrebe je čist okej. Če me pa spet zgrabi (beri, ko bo malo več časa), bo pa itak treba mal opremo zamenjat, ker ta je že odslužila svoje:)

Tebi pa želim veliko užitkov v kolesarskih vzponih in spustih, pa po pameti!;) :2thumbs:

Aldebaran
17.07.2007, 07:50
Mislim, da tole še kako paše pod Vroče teme, ergo...

Drugače pa tudi kolesarski navdušenec... Moj konj je pa iz davnega leta 1995, oprema času primerna: Shimano 300LX sprednje vilice menjane za RST amortizer (še danes jezen sam nase, da si nisem pšrivoščil lock down funkcije) gume za teren in asfalt... prevozil... jah letos bolj malo, ker nima toliko časa... v preteklosti so pa padli že Lubnik, Jezersko, Možjanca, tudi Krvavec (ampak tle sem pa mislil, da bom dušo spustil... )

V načrtu je projekt menjave kolesa za nekaj hujšega, najmanj Shimano Deore XT, spd, za diske mi niti ni mar... Pa obvezno sprednji amortizer z lock down funkcijo...

mrjerry
17.07.2007, 07:58
Ljubljancani ste resda rahlo hendikepirani s Krvavcem, ker morate se pridi do njega, ampak voznjo nanj lahko iz totalne nule natreniras v treh tednih.

Ni TOLK grozno.

Aldebaran
17.07.2007, 08:06
Ma ne, sej imam srečo, da sem malo bližje Krvavcu, kot Ljubljančani, hehe... je pa strm in dolg vzpon, pa še večino vzpona te sonce žge, kar še malo otežuje grizenje kucla...

mrjerry
17.07.2007, 08:27
To pa res, ja. Sonce je brutalno :d

Ampak meni je krasna fura. Edino skoda je bilo ker je bil moj zadnji bicikel treking in ni najbolje prenasal zadnjega dela, od Ambroza naprej. Tko da ze nekaj let nisem bil gor.

dvojčica
17.07.2007, 09:23
Men je Krvavec super tura, pa nič prestrm klanec. Jest sem čist do stolpa enkrat pribrcala:approve:

Aldebaran
17.07.2007, 11:31
No ena takšna lepa destinacija je krožna tura... Startaš v Kranju in se odpelješ proti Preddvoru,potem zaviješ na Zg.Belo in naprej proti Bašlju... Skozi vas naprej proti Babnem vrtu in naprej na Trstenik ter nato nazaj proti Kranju... tura je dolga slabih 30 km ima nekaj lepih klancev (sploh tisti iz Bele proti Bašlju se potegne kot čreva)

Druga lepa okoliška je pa : štart v Kranju - proti Golniku, na Senično ( lep hud klanc) ... Spust v Križe in nato ali nazaj proti Kranju ali pa naprej proti Tržiču...

mrjerry
17.07.2007, 11:41
Sem prefural obe in sta res fantasticni. Tisti klanec proti Golniku sem pa grizel nekje nad 35 stopinj... spomnim se samo, da sem na vrhu pozlampal cisto vso vodo kar sem jo imel s sabo.

silence
17.07.2007, 18:06
Ena lepa iz Trzica (ali pa kje blizi/manj-blizi Mocvari); iz Trzica cez Begunje do Bleda, pol na Gorje in po dolini Radovne (Jerry, tam se cesplje hladi) v smeri Mojstrane ---> lohk skerajsate in greste v Radovni v Krmo!
Iz Mojstrane kolesarska steza pelje do Kranjske Gore (tam je spet dva maljona opcij za nadaljevanje, ce je to vec dnevna tura) ali pa se v Mojstrani napotite do Vrat. V Vratih, ce vam se kaj vec moci ostane, kot samo za pot nazaj, pa sibate pes, se pod Severno Triglavsko steno (v smeri Bivaka pod Luknjo) - 3h ke pa nazaj + minutaza obcudovanja stene:p !

Priporocam! :approve:

Katrin
17.07.2007, 19:12
Okej, rada se vozim s kolesom, ampak pojma nimam o čem govorite. Kolo Trek iz leta 2001, Shimano tud, več pa že ne vem :) vozim se za vikende, všeč mi je valovit teren, da mal delam mal počivam, izmenično, 10% klanc in 35 km sta mi maximum.

Vprašanje - a še komu roke 'spijo' na balanci? Proti koncu me to začne močno živcirat, ker moram kar naprej preprijemat in mahat z rokama...

spartan
17.07.2007, 21:05
...dans sem si ravno dal nove Deore bremze gor...črne seveda:p

Šravfal pa eni 2 uri....prave nastavitve je težko najti:blush:

spartan
17.07.2007, 21:06
Mislim, da tole še kako paše pod Vroče teme, ergo...

Drugače pa tudi kolesarski navdušenec... Moj konj je pa iz davnega leta 1995, oprema času primerna: Shimano 300LX sprednje vilice menjane za RST amortizer (še danes jezen sam nase, da si nisem pšrivoščil lock down funkcije) gume za teren in asfalt... prevozil... jah letos bolj malo, ker nima toliko časa... v preteklosti so pa padli že Lubnik, Jezersko, Možjanca, tudi Krvavec (ampak tle sem pa mislil, da bom dušo spustil... )

V načrtu je projekt menjave kolesa za nekaj hujšega, najmanj Shimano Deore XT, spd, za diske mi niti ni mar... Pa obvezno sprednji amortizer z lock down funkcijo...

od začetka zna bit nerodno....:blush:

spartan
17.07.2007, 21:07
Men je Krvavec super tura, pa nič prestrm klanec. Jest sem čist do stolpa enkrat pribrcala:approve:

koliko je na Krvavec......:shy:...pa kako strmo:shy:

spartan
17.07.2007, 21:09
Okej, rada se vozim s kolesom, ampak pojma nimam o čem govorite. Kolo Trek iz leta 2001, Shimano tud, več pa že ne vem :) vozim se za vikende, všeč mi je valovit teren, da mal delam mal počivam, izmenično, 10% klanc in 35 km sta mi maximum.

Vprašanje - a še komu roke 'spijo' na balanci? Proti koncu me to začne močno živcirat, ker moram kar naprej preprijemat in mahat z rokama...

rogove si gor montiraj pa bo.....;)

Drugače pa je pri nas meni dobra tura.....Slov.Konjice - Zreče - Slov. Bistrica - Šmartno na Pohorju - Trije kralji. Vmes pa si še lahko greš pogledati Črno jezero:approve:
...vsega skup 85 km....pa 3 dni te noge bolijo:clown:

freya
17.07.2007, 22:37
rogove si gor montiraj pa bo.....;)

Drugače pa je pri nas meni dobra tura.....Slov.Konjice - Zreče - Slov. Bistrica - Šmartno na Pohorju - Trije kralji. Vmes pa si še lahko greš pogledati Črno jezero:approve:
...vsega skup 85 km....pa 3 dni te noge bolijo:clown:

hm kaj pa ritka :blush:

spartan
18.07.2007, 06:27

...za žensko ritko imaš posebej razvite sedeže, v katerih je gel.

http://img503.imageshack.us/img503/8387/7560fb4.jpg

http://img503.imageshack.us/img503/903/8090hz5.jpg

http://img117.imageshack.us/img117/342/8100po8.jpg

Pa na kolesarske hlače ne pozabit;)

Aldebaran
18.07.2007, 06:41

Meni tudi roke zaspijo... tisti nadležni mravljinci se naselijo v dlani in pol je celo sranje... Kaj storiti?
Pravijo, da je to zaradi premajhnega ali pa prevelikega okvirja kolesa, ter s tem povezane same drže telesa...
mogoče bi pomagalo, če bi samo tiste guminjaste ročaje zamenjala za debelejše ???

@spartan: imam rogove montirane, pa ne pomaga... ja spd, hehe... vem ja na začetku je tako, kot bi se še enkrat učil vozit kolo... Ampak je pa potem toliko slajše, ker intenzivno uporabljaš vse mišice na nogah...

za ritko, pa obvezno kolesarske hlačće in pa obvezno sedež s tako imenovano ''nocompress zone'' ali po domače luknjo na sredi...

spartan
18.07.2007, 07:40
Meni tudi roke zaspijo... tisti nadležni mravljinci se naselijo v dlani in pol je celo sranje... Kaj storiti?
Pravijo, da je to zaradi premajhnega ali pa prevelikega okvirja kolesa, ter s tem povezane same drže telesa...
mogoče bi pomagalo, če bi samo tiste guminjaste ročaje zamenjala za debelejše ???

@spartan: imam rogove montirane, pa ne pomaga... ja spd, hehe... vem ja na začetku je tako, kot bi se še enkrat učil vozit kolo... Ampak je pa potem toliko slajše, ker intenzivno uporabljaš vse mišice na nogah...

za ritko, pa obvezno kolesarske hlačće in pa obvezno sedež s tako imenovano ''nocompress zone'' ali po domače luknjo na sredi...

Poleg rogov si je fajn nabavit še rokavice z gelom:yes:.....občutek v vožnji in v rokah je povsem drugačen; recimo.......Scott ima dobre polrokavice z gelom (pridejo okoli 40 Eur), pa usnje in tekstil ne spustita barve na roke tudi v najhujši vročini.

Seveda so pa rogovi bolj za strmino....ne tako za po ravnem. Jaz včasih mal preklopim med ročkami in rogovi....da je malo spremembe. Drugače pa so samo rokavice tudi v redu:)

Aldebaran
18.07.2007, 07:52
@spartan: hehe, hvala za nasvet... rokavice uporabljam redno in to točno takšne, kot si napisal, pa me še vedno mravljinci obiščejo... Enivej kolo morm zamenjat pa bo boljš... hehehe...

dvojčica
18.07.2007, 08:02
Ena lepa iz Trzica (ali pa kje blizi/manj-blizi Mocvari); iz Trzica cez Begunje do Bleda, pol na Gorje in po dolini Radovne (Jerry, tam se cesplje hladi) v smeri Mojstrane ---> lohk skerajsate in greste v Radovni v Krmo!
Iz Mojstrane kolesarska steza pelje do Kranjske Gore (tam je spet dva maljona opcij za nadaljevanje, ce je to vec dnevna tura) ali pa se v Mojstrani napotite do Vrat. V Vratih, ce vam se kaj vec moci ostane, kot samo za pot nazaj, pa sibate pes, se pod Severno Triglavsko steno (v smeri Bivaka pod Luknjo) - 3h ke pa nazaj + minutaza obcudovanja stene:p !

Priporocam! :approve:

To sem pa jest tud že prekolesarila, zlo fajn. Radovna je itak ful lepa:approve:

dvojčica
18.07.2007, 08:03

Če roke zaspijo, je možno, da ti kolo ni po meri. Če je prevelik, potem nimaš prave pozicije in lahko zaspijo roke. Načeloma se ti to ne bi smelo dogajat:)

mrjerry
18.07.2007, 09:00

Rit te vedno boli po prvih treh furah, potem pa ne vec. Ne glede na sedez :approve:

dvojčica
18.07.2007, 09:06
Rit te vedno boli po prvih treh furah, potem pa ne vec. Ne glede na sedez :approve:

Tko ja, hitro se utrdi, če redno kolesariš:)

spartan
18.07.2007, 10:30
@spartan: hehe, hvala za nasvet... rokavice uporabljam redno in to točno takšne, kot si napisal, pa me še vedno mravljinci obiščejo... Enivej kolo morm zamenjat pa bo boljš... hehehe...

...kaj pa položaj sedeža.....poskusi ga premakniti malo naprej, malo nazaj....pač eksperimentiraj;)

Aldebaran
18.07.2007, 11:21
...kaj pa položaj sedeža.....poskusi ga premakniti malo naprej, malo nazaj....pač eksperimentiraj;)

No sej drugače imam že kar nekaj 1000 prevožinih kmjev, tako da sem tekom let vse te nastavitve preizkusil, pa
je očitno rešitev samo v menjavi kolesa... Ta je med drugim že star in beteženm, tako da je tole z mravljinčenjem samo dodaten plus pri odločitvi, hehehe...

...
Drugače so pa krasne ture za bicikel po Bohinjskem koncu, ... pa seveda tudi okolica Šk. Loke in tistih hribčkov je zelo zanimiva:)

spartan
18.07.2007, 12:05
No sej drugače imam že kar nekaj 1000 prevožinih kmjev, tako da sem tekom let vse te nastavitve preizkusil, pa
je očitno rešitev samo v menjavi kolesa... Ta je med drugim že star in beteženm, tako da je tole z mravljinčenjem samo dodaten plus pri odločitvi, hehehe...

...
Drugače so pa krasne ture za bicikel po Bohinjskem koncu, ... pa seveda tudi okolica Šk. Loke in tistih hribčkov je zelo zanimiva:)

kaj pa imaš nagledano:shy:

Aldebaran
18.07.2007, 12:10
http://usistem.com/slike/21.10/ultegra05_1.jpg
:approve: :p :veryevil: tole bo več kot odlično:) no ja samo zic bo malo drugačen ( bolj tapiciran, hehe)

spartan
18.07.2007, 12:41
http://usistem.com/slike/21.10/ultegra05_1.jpg
:approve: :p :veryevil: tole bo več kot odlično:) no ja samo zic bo malo drugačen ( bolj tapiciran, hehe)

hmmmm:shy:
oprema....cena....teža...:shy::blush::shy:

Aldebaran
18.07.2007, 12:47
Deore XT, namesto diskov pridejo V-brejki ( nisem neki ekstremnež, da bi potreboval diske)... teže ti ne znam napisat, je pa zelo lahek... napram temu, ki ga imam sedaj, je tale na sliki kot peresce... cena pa okoli €600 do €650

spartan
18.07.2007, 13:22
Deore XT, namesto diskov pridejo V-brejki ( nisem neki ekstremnež, da bi potreboval diske)... teže ti ne znam napisat, je pa zelo lahek... napram temu, ki ga imam sedaj, je tale na sliki kot peresce... cena pa okoli €600 do €650

:shy:...zanimivo :shy:

mal me zanima sam kaj okvir skriva:blush:

Katrin
18.07.2007, 20:57

Hvala, vsaj en z istimi težavami... misliš, da je možno, da imam napačne velikosti okvir? Na živce mi gre, ker imam filing, da bom morala enkrat besno bremzat, pa ne bom mogla prstov premaknit :)
Bom si kupila najprej druge ročaje.

Tole sem nekje najdla, a drži?

Izmerimo si razkorak in ga pomnožimo z 0,665. rezultat je velikost okvirja za cestno kolo. če odštejemo 3 cm imamo treking ali turista na gorcu, če damo -5 pa športno vožnjo na gorcu. - krmilo v višini sedeža. če damo -8 pa tekmovalni način s krmilom pod višino sedeža.

po domače ga pa izbereš, da če kolo zajahaš ti do štange ostane še za dlan prostora.

Katrin
18.07.2007, 21:00
Če roke zaspijo, je možno, da ti kolo ni po meri. Če je prevelik, potem nimaš prave pozicije in lahko zaspijo roke. Načeloma se ti to ne bi smelo dogajat:)

Itak je počasi čas, da ga zamenjam. Bom tokrat bolj previdno kupovala. Pomoje mi je prevelik.
A kdo ve, kje se prodaja rabljena kolesa? Trgovina, ne Salomonov oglasnik.

spartan
18.07.2007, 22:14
Itak je počasi čas, da ga zamenjam. Bom tokrat bolj previdno kupovala. Pomoje mi je prevelik.
A kdo ve, kje se prodaja rabljena kolesa? Trgovina, ne Salomonov oglasnik.

...jaz bi raje izbral varianto nakupa novega;)

Katrin
18.07.2007, 22:21
Ja to itak, ampak starega moram pa tud nekam dat, ne? ;)

spartan
18.07.2007, 22:23
Ja to itak, ampak starega moram pa tud nekam dat, ne? ;)

kolk sem videl na spletni stran...tale u sistem firma (info od Aldeberana) jemlje stare v račun;)

poskusi za rabljene tudi na
http://www.bicikel.com/sl/forum/?forum_id=2

Aldebaran
18.07.2007, 23:25
@Katrin: ja to je kar moteč faktor... meni se pojavijo mravljinci ponavadi po ene 15 preevoženih km in potem je celo sranje s tem kako jih bom odpravil... mah...
No kar se pa tvojega drugega vprašanja tiče: v okolici Kranja jih jemljejo v račun U-sistem, potem na Kokrici Žagar... Za ljubljano pa nimam podatkov, ampak je sigurno kje kakšna trgovina ali pa serviser, ki jih odkupuje...

@spartan: okvir skriva le najboljše: visokokvalitetno aluminij-magnezijevo zlitino, zvari so vrhunske kvalitete in podobne scence... Tako da me to niti pod razno ne skrbi... In zakaj sem se zapičil v ta bicikel? Odgovor je enostaven: Servis je zagotovljen in to s strani bivšega vrhunskega kolesarja:)

No danes je pa moj bicikel doživel bolezenski napad:( sprednja zračnica je spustila dušo... Sej ni nič dramatičnega, pa itak je sedaj taka vročina, da niti pod razno ni za kakšne večje napore...

V petek imam namen popraviti bicikel, se pozanimati za tistole novo zverino in podobne sccence... Če bo vse po sreči bom kaj kmalu ponosni lastnik novega bicikla:)

srečno bicikliranje:)

spartan
19.07.2007, 06:21
...sporoči kolk je kaj teža tega monstruma:approve::shy:

Aldebaran
19.07.2007, 06:23
velja, sporočim podatke:)

spartan
19.07.2007, 07:43
ok:)

Aldebaran
20.07.2007, 12:40
No jest sm pa danes uresničil dolgo načrtovani nakup bicikla... hehe, odločil sem se , po posvetu s šefom, za trek bicikel, ki pa bo sestavljen po mojih željah:) hehe... Nisem vedel, da imajo sedaj tudi pri nakupu biciklov možnost testnih voženj,... res noro, hehe...
No moja zverina bo črne barve z modrimi nalepkami ... oprema Deore XT, V-brake zavore, (diskov ne rabim, ker nisem tako divji), 28'' feltne, sprednje vilice z blokado ... kombinirani spd pedali, ... hehe... slikco pripopam, ko ga dobim, kar bo relativno hitro... dobrih 10 dni...

potem pa eno hudo kombinirano turo... Po mojem bom kar do Bohinja letel... ravno prav klancev in ravnine...

Z750
20.07.2007, 13:10
bemtiš:veryevil: a zdej ko imate vsi že po 3k km za seboj pa forumski kolesarski klan:veryevil: :veryevil: to bi moral malo prej povedat, da bi se natreniral:veryevil: :clown: :d

mravljinci v rokah se pojavijo takrat, ko imaš preveč teže na rokah, ali pa preveč stiskaš balanco:d pri dh ali pri vožnji po koreninah imaš pa z drugimi stvarmi tolk dela, da mravljincev ne porajtaš:clown:

drgač pa luštn tistle pecikl:2thumbs:

Aldebaran
20.07.2007, 14:31
mah ne no... pa sej nimamo po 3k kmjev v riti... jest jih imam letos švoh 300... tko da ... nisi nič zamudil,hehe...
jah :blush: pecikl bo pa raketa... pazte se me specjalci, mwuahahaha...

spartan
21.07.2007, 16:38
bemtiš:veryevil: a zdej ko imate vsi že po 3k km za seboj pa forumski kolesarski klan:veryevil: :veryevil:

....jaz jih naredil 670 letos:blush:

Če pa bi imel cajt:clown:, in se mi ne bi bilo treba ukvarjati z obveznostmi, bi pač delal tistih 100 na dan:angel:

Katrin
21.07.2007, 17:59
Jaz jih imam ene 300 letos za sabo zaenkrat :)

Aldebaran
21.07.2007, 23:22
....jaz jih naredil 670 letos:blush:

Če pa bi imel cajt:clown:, in se mi ne bi bilo treba ukvarjati z obveznostmi, bi pač delal tistih 100 na dan:angel:

in pol ti nam softičem, da imamo po 3 k kmjev v riti, pej se srat, ane...
no čak da dobim nov pecikl, pol se pa lahko zmenva in užgeva eno turo, mwuahahah...
sicer ne bo ravno fer, ker bo na novem števcu odo=0km, ampak, recimo, da pozabim ego doma, na kavču:veryevil:

Aldebaran
22.07.2007, 19:40
No dodajam še 25,5 kilometrov k moji odo bilanci... naredil bi jih še več, pa sem se vmes ustavil in starejšemu paru pomagal zamenjati avtomobilsko gumo... in pol mi je cajta zmanjkalo za planirano daljšo turo... pa na enem ovinku bi kmal odletel, še dobro, da nisem imel čelade s seboj, ker bi jo lahko popraskal:nonono: :(
Kondicije je kot listja in trave,... pa še jo nabiram, ... Ne boste verjel, kako se pozna Body pumpo, v smislu nabiranja kondicije in vzdržljivosti... za odsek poti, ki je stalno nmalenkostno napet sem danes porabil 10 minut manj kot ponavadi... Ko pa dobim še nov bicikl s trek gumami, ...pol bo pa veselje, hehe...

Kaj pa vi, ste kej kolesarili čez vikend? a ste se raje predajali ledeno hladnemu piru v senci???

aja prej pozabil napisat, da sem na polovici poti ego domov poslal... matr spet so me eni specjalci namahal, :veryfunny: A veste proti unim, ki jim pri kraju piše Sava... jah prot unim pa res nimam šans, no...

Katrin
22.07.2007, 20:44
Tudi jaz opravila 25km, načrtovanih in izvedenih. Ampak vroče je bilo pa za po****it :)

spartan
23.07.2007, 06:08
..včeraj +35 km....tako da jih je sedaj preko 700:approve:

je pa včeraj popoldne prijetno pihljalo pri nas, tako da je ublažilo vročino.

Aldebaran
23.07.2007, 13:45
hehe... mene je pa tam pod hribi že kar malo zeblo... pripeljem iz Preddvora proti Beli in gre tam del poti po senci in ob manjšem potočku... jah moram rečt, da me je prov zeblo...

T-5 dni do novga bicikla, hehe

spartan
24.07.2007, 06:34
T-2 do novih rogov......:p:blush::p

http://img204.imageshack.us/img204/1494/b341btu1.jpg

spartan
24.07.2007, 06:55
....a mogoče kdo ve, kaj se dogaja s fabriko Rog? Nazadnje jih je prevzel Elan in preimenoval v Elan Bikes....potem pa bi naj šlo vse skupaj v maloro:nonono:

Ima kdo informacije:shy: Mal me zanima, ker mi v garaži še zmeraj leži stari legendardni pony:approve:

Aldebaran
24.07.2007, 07:34
No tole je bilo objavljeno pred nekaj dnevi... Rog prodaja osnovna sredstva... (http://www.mtb.si/index.php?id=7&tx_ttnews[tt_news%5D=476&tx_ttnews[backPid%5D=2&cHash=aa695c823b) ... očitno jim ni uspelo oživiti proizvodnjo in poiskati strateškega partnerja...
drugače pa lepi rogovi:)

misswho
24.07.2007, 16:56
Imamo namen it kolesarit po Pohorju, pa se ravno ne znajdemo po tistih hribih. Slišala sem za Pohorsko kolesarsko transverzalo - a ima kdo kak nasvet, kje najti zemljevide, kake opise poti, kje spati, koliko časa traja ... karkoli. Rabim hitro, ker bi šli že ta vikend :) Tenks. :2thumbs:

Aldebaran
24.07.2007, 19:08
Veliki Kolesarski Vodnik : to je ena taka luštna knjiga, v kateri so opisane vse možne poti ... Sposodite si jo lahko v knjižnici.Poti so opisane po zahtevnosti...
drugače pa:
pohorje1 (http://www.sloveniabike.com/index.php?option=com_kolesarska_pot&id=208)
pohorje2 (http://www.bicikel.com/sl/forum/?thread_id=10068&PHPSESSID=ac7920982da18379132306f6511f77fc)
pohorje3 (http://www.maribor-on.net/component/option,com_events/task,view_detail/agid,259/year,2006/month,07/day,11/Itemid,40/)

pa srečno!

spartan
26.07.2007, 20:49
Pohorje je zakon, kar se tiče narave....z biciklom pa sploh:approve:

Toplo priporočam:)

Aldebaran
27.07.2007, 23:30
T- 8 (osem) ur do novega bicikla, hehehe... popoldne pa takoj na sprehod pod hribe, hehe... Da se bicikel takoj navadi na lep razgled in klance, ki ga čakajo:)
Slikco pripopam jutri tekom dneva, :)
.........................
Jest mam pa nou bicikl, hehe... pa nove čeveljčke za na bicikel, hehe...
http://shrani.si/files/pecikl1508k.jpg

Deore - kompletni set, pesta, sprednji in zadnji menjalnik, gonilke, V brake... Spredaj RST z blokado:) pritisneš knofek in je vilca trda:)

teža bicikla: cca 10kg

No zdej moram pa narest 150 kilometrov, potem pa prvi servis in akcija:)

Katrin
28.07.2007, 11:04
Lep je :)

Aldebaran
28.07.2007, 12:41
Hvala:blush: ... zdaj sem v fazi učenja zapenjanja in odpenjanja SPDjk... še čisto malo in bom dobil taprav ''grif''...

Katrin
28.07.2007, 12:58
Povej, če bo kakšna razlika pri mravljinčenju v rokah.

Aldebaran
28.07.2007, 13:00
sporočim...jutri grem na eno izi turo, potem pa napišem poročilo, hehe... Lep vikend.

St.Jimmy
28.07.2007, 19:48
A je kdo za kakšno skupno turo? Z mtbji po pohorju.. tko po ene 100km ?

spartan
28.07.2007, 20:26
A je kdo za kakšno skupno turo? Z mtbji po pohorju.. tko po ene 100km ?

če je asfalt ali makadam....:shy:

Gor sem si vrgel semi-slick 1.5 namesto 1.95 kramparce.

St.Jimmy
28.07.2007, 21:26
jp jp.. sem imeu v mislih makedam/asfalt.. npr. na roglo pa cez pohorje na areh.....

spartan
28.07.2007, 22:01
jp jp.. sem imeu v mislih makedam/asfalt.. npr. na roglo pa cez pohorje na areh.....

če bi še ostali šli zraven bi bilo zanimivo:shy:

Aldeberan si je nov bike nabavu:shy:
pa ostali....mogoče še Jerry pride:shy:
Katrin:shy:
dvojčica:shy:
silence:shy:
freya:shy:
ostali:shy:

..pa mogoče malo skrajšamo turo...na enih 50 km:shy:

Aldebaran
28.07.2007, 22:09
ja nov bajk je v hodniku:blush: ...
Jah kdaj imate pa tol epohorje v planu??? Namreč morm si avto rezervirat... Nisem še tak norc, kot je spoštovani Robič, ki za trening prekolesari polovico Slovenije:) ... Povejte termin oziroma se skupaj dogovorimo za datum:)

spartan
28.07.2007, 23:25
ja nov bajk je v hodniku:blush: ...
Jah kdaj imate pa tol epohorje v planu??? Namreč morm si avto rezervirat... Nisem še tak norc, kot je spoštovani Robič, ki za trening prekolesari polovico Slovenije:) ... Povejte termin oziroma se skupaj dogovorimo za datum:)

seveda se lahko:)

žal nimam prtljažnika na avtu:(.......se ukvarjam z gradnjo, pa mi ves keš popapca:clown:

....Rogla bi bila kr fajn:)

Če pa jimmy ve od kod in kam, pa tudi okey:)
za vikend, kaj pravite:shy:

sploh pa počakajmo na punce....brez njih ne gre:blush:

Aldebaran
29.07.2007, 12:52
No takole danes za zajtrk naredil eno kratko 36km dolgo turo... nekaj ravnine in ene par konkretnih klancev...
... ker je zverina še čisto frišna (včeraj pripeljana domov) zahteva nekaj uvajanja oziroma strokovno rečeno vtekanja... isto kot pri avtomobilu, ko moraš prvih 2000 km pazljivo voziti, pospeševati, zavirati, etc... No same story je z biciklom... Na enem kratkem a strmem klancu sem hotel prestaviti v lažjo, pa mi je nekaj nagajal menjalnik... To se bo na prvem servisu vse uredilo, hehe...
No SPDjke se obnesejo, mislim, kakšen žur je pa kolesariti s temi čevlji...
prvi amortizer z blokado je več kot odličen... enostavno pritisneš na knofek in voila: amortizer je zablokiran, hehe sedaj končno lahko spet abzicam v klance, hehe...

Ročke so super duper in se krasno obnesejo...
Katrin: v eno roko so me še malo mravljinci... sem pa končno ugotovil zakaj... namreč imam prevelike rokavice:blush: Ročke so pa super, prilagam slikico :
http://shrani.si/thumbs/2907200718152e4.jpg (http://shrani.si/?2907200718152e4.jpg)

No naslednji projekt je menjava dresa, ker sem hlače že kar dobro zgulil.... potem sem pa tako rekoč redi stedi... aja mogoče bi moral kupiti še kakšno čelado...

TO bi bilo to...

Kar se tiče potepanja po pohorju pa vam še sporočim, kdaj bi imel čas...

snežko
29.07.2007, 20:27
seveda se lahko:)

sploh pa počakajmo na punce....brez njih ne gre:blush:

:) he he - motivacija mora bit...

Katrin
29.07.2007, 20:30
Aldebaran, koliko stane takole kolesce?

spartan
29.07.2007, 20:45
No takole danes za zajtrk naredil eno kratko 36km dolgo turo... nekaj ravnine in ene par konkretnih klancev...
... ker je zverina še čisto frišna (včeraj pripeljana domov) zahteva nekaj uvajanja oziroma strokovno rečeno vtekanja... isto kot pri avtomobilu, ko moraš prvih 2000 km pazljivo voziti, pospeševati, zavirati, etc... No same story je z biciklom... Na enem kratkem a strmem klancu sem hotel prestaviti v lažjo, pa mi je nekaj nagajal menjalnik... To se bo na prvem servisu vse uredilo, hehe...
No SPDjke se obnesejo, mislim, kakšen žur je pa kolesariti s temi čevlji...
prvi amortizer z blokado je več kot odličen... enostavno pritisneš na knofek in voila: amortizer je zablokiran, hehe sedaj končno lahko spet abzicam v klance, hehe...

Ročke so super duper in se krasno obnesejo...
Katrin: v eno roko so me še malo mravljinci... sem pa končno ugotovil zakaj... namreč imam prevelike rokavice:blush: Ročke so pa super, prilagam slikico :
http://shrani.si/thumbs/2907200718152e4.jpg (http://shrani.si/?2907200718152e4.jpg)

No naslednji projekt je menjava dresa, ker sem hlače že kar dobro zgulil.... potem sem pa tako rekoč redi stedi... aja mogoče bi moral kupiti še kakšno čelado...

TO bi bilo to...

Kar se tiče potepanja po pohorju pa vam še sporočim, kdaj bi imel čas...

khmmm...a to vidim karbon na rogu:blush:

St.Jimmy
29.07.2007, 20:45
Jaz grem skoraj vsak vikend nekam na pohorje.. na kakšno turo.. tko da ce je še ker za zravn.. naj pove ;)

PS:
za mravljince v rokah:
-predolg kolo, fajfa
-prevec naprej nagjen sedež
-napačne rokavice
-napačni gripi

spartan
29.07.2007, 21:29
Jaz bi šel, pa me je strah....kaj če me na Pohorju medvedi pojedo:blush::clown::d

Hja....punce bi morale nekaj rečt, a ne.
Daj Aldeberan....postavimo neki resn termin:shy:

Aldebaran
30.07.2007, 10:04
Jaz bi šel, pa me je strah....kaj če me na Pohorju medvedi pojedo:blush::clown::d

Hja....punce bi morale nekaj rečt, a ne.
Daj Aldeberan....postavimo neki resn termin:shy:

termin... hmmm... kaj pravite na tisti vikend okoli 18tega avgusta??? Sam prej nemorem , kasneje pa tudi ne, ker se počasi začenjajo izpiti...

spartan, ja tisto je karbon,:angel:

Jaz grem skoraj vsak vikend nekam na pohorje.. na kakšno turo.. tko da ce je še ker za zravn.. naj pove

PS:
za mravljince v rokah:
-predolg kolo, fajfa
-prevec naprej nagjen sedež
-napačne rokavice
-napačni gripi

ja hehe... glede na to, da imam sedaj bicikl narejen po meri... je od naštetega edini faktor: prevelike rokavice... ostalo štima:)

St.Jimmy
30.07.2007, 10:12
sej bicikl morš po meri kupit ;)
mogoč nimaš pravilno nastavljenega (blokeji, sedež....).. in je drža napačna..

spartan
30.07.2007, 11:59
termin... hmmm... kaj pravite na tisti vikend okoli 18tega avgusta??? Sam prej nemorem , kasneje pa tudi ne, ker se počasi začenjajo izpiti...

spartan, ja tisto je karbon,:angel:

hkmmm...karbon:p:angel:

ja...jaz pa ravno okoli 18tega nimam frey:(

Aldebaran
30.07.2007, 12:32
mah ne se preveč sekirat, se bomo že zmenili in našli čas za kakšno skupno turo...
No včeraj me je lepo vreme tako zdražilo ( in pa sevede nov bicikl), da sem šel še popoldan na eno tako malomanj kot 30km dolgo turo,... bolj ravninsko, ane...in moram rečt, da bicikl leti kot sneta sekira, hehehe...

Aldebaran
04.08.2007, 17:02
updejt: po 70 prevoženih kmjih (večina v enem dnevu, hehe) lahko rečem, da je bicikl več kot odličen... danes sem ga peljal na ''nulti'' servis... prestave so bile za naštelat, jutri pa spet eno krasno turo...
@Katrin: ugotovil sem vzrok mravljinčenja v zapestjih:
1.) prevelike rokavice
2.) če držiš bicikl za ''roge'' in imaš dlani naslonjene na tistem delu, kjer se rogovje stika z balanco, no potem se tudi pojavi mravljinčenje...

danes sem namreč odpeljal nekaj kilometrov in sem testiral kaj in kje bi lahko bil vzrok za to nadlogo... no hehe po parih kilometrih sem ga našel.
TO bi bilo za enkrat to...

in drugače... Se nabirajo kakšni kilometri???

spartan
04.08.2007, 21:49
seveda...danes od Hoč (kjer je občinsko poslopje) do Areha...cca. 18 km, nazaj grede pa vsega skupaj 59.

Na vrhu pa me je čakala ena župca s puranjim zrezkom in prilogo :blush: (hotel je drugače zaprt, ampak koča laufa).
Priporočam za destinacijo:approve:

Katrin
05.08.2007, 23:00
Jaz sem danes opravila svojo standardno relacijo Ljubljana - Polhov gradec - Horjul - Ljubljana, cca 55 km.

Aldebaran
05.08.2007, 23:14
Danes samo deset kilometrov, ker sem se na sredi poti tako preklemano zvrnil, da je kar joj...:( na križišču pozabil odpeti en čevelj in sekundopetidvajset kasneje sem se že pobiral z asfalta, ... no na srečo ni hujših posledic malo odrgnin po goleni, in pa bicikel je dobil prvo praskico:(

No ja sicer mi je pa model v trgovini rekel, da se ne bom navadil spd-jk, dokler vsaj dvakrat ne ogrebem po tleh...
heheh...

Katrin
05.08.2007, 23:35
Je pa verjetno precej zabaven prizor :)

St.Jimmy
06.08.2007, 00:23
Danes samo deset kilometrov, ker sem se na sredi poti tako preklemano zvrnil, da je kar joj...:( na križišču pozabil odpeti en čevelj in sekundopetidvajset kasneje sem se že pobiral z asfalta, ... no na srečo ni hujših posledic malo odrgnin po goleni, in pa bicikel je dobil prvo praskico:(

No ja sicer mi je pa model v trgovini rekel, da se ne bom navadil spd-jk, dokler vsaj dvakrat ne ogrebem po tleh...
heheh...

hehe.. zacetki so zabavni ja :) welcome in the club :2thumbs:

Pancho
06.08.2007, 10:13
heheh...
To vsekakor drži. :)

Ko ti pa ketna pade dol na 20-odstotnem klancu (al pa če avto pred tabo v trenutku obstane na mestu) in brez panike reagiraš tako hitro, da nisi niti blizu padca... potem pa že obvladuješ. :)

St.Jimmy
06.08.2007, 11:47
kako pa ti lahko ketna pade dol na 20% klancu?

Pancho
06.08.2007, 12:51
Ne bi vedel (= samo ugibam, da je bil šalter nevedoč (mogoče zarad kakega udarca) prestavljen bolj v levo), ampak zgodilo se je že...

Katrin
06.08.2007, 16:02
20% klanec??!!

silence
06.08.2007, 17:05
Ja. Jaz zmeri upam, da bo kratek. :blush:

spartan
06.08.2007, 17:06
,,,danes relacija do Limbuša (MB) in nazaj (pa še vmes en mali krog). Vsega skupaj 82 km.

Ne grem pa več te relacije....enostavno je preveč prometa in prevelika gneča.

Kaj je s tistim Krvavcem.....koliko km je od vznožja do vrha? Da vidim, če se mi splača sploh iti:shy:

Z750
06.08.2007, 21:27
km ni prav veliko je pa zadeva kar solidno napeta, sam sem ga brez počitka (razen obveznega pri Ambrožu) ponavad zmogu šele septembra, smo pa štartal iz Kr. pa na Zvoh moraš probat pribrcat;) je pa tako, da takrat ko sem še tekel, sem kolesarje nascal za cca 20 min štartal smo pa iz Grada:d če si pa malo sadomazo pa lahko odpelješ Preddvor (Tupaliče) - Možjanca - Šenturška gora - gondola in nazaj:d pri nas je veljalo ko si to odpeljal si bil sposoben peljat Kr - Jezersko - Pavličevo sedlo - Logarska - Črnivec - Kamnik - Kr:nonono: :veryevil:

Aldebaran
06.08.2007, 21:41
km ni prav veliko je pa zadeva kar solidno napeta, sam sem ga brez počitka (razen obveznega pri Ambrožu) ponavad zmogu šele septembra, smo pa štartal iz Kr. pa na Zvoh moraš probat pribrcat;) je pa tako, da takrat ko sem še tekel, sem kolesarje nascal za cca 20 min štartal smo pa iz Grada:d če si pa malo sadomazo pa lahko odpelješ Preddvor (Tupaliče) - Možjanca - Šenturška gora - gondola in nazaj:d pri nas je veljalo ko si to odpeljal si bil sposoben peljat Kr - Jezersko - Pavličevo sedlo - Logarska - Črnivec - Kamnik - Kr:nonono: :veryevil:
Pri nas še vedno velja tole:) hehe in ponavadi je tako: ko si enkrat brez težav zmožen pripeljati na možjanco...potem si pripravljen tudi na Krvavec...

... Prvi oziroma začetni klanec se ti postavi pokonci in ga kar noče in noče biti konca... Postanek na Ambrožu je obvezen, da si dotočiš vodo, spiješ pivo in podobno, potem pa pičiš naprej v klanec..
:( to me še čaka letos,... aja pa če se boš lotil Krvavca potem ti svetujem da štartaš iz doline kar se da zgodaj, ker je večino klanca na soncu in je sredi dneva prav peklensko vroče...

Z750: jah sporoči, pa letiva kam.. samo da si zaližem tele rane,ki sem jih pridelal po neumnosti... :veryevil:

Z750
06.08.2007, 21:57
Pri nas še vedno velja tole:) hehe in ponavadi je tako: ko si enkrat brez težav zmožen pripeljati na možjanco...potem si pripravljen tudi na Krvavec...

... Prvi oziroma začetni klanec se ti postavi pokonci in ga kar noče in noče biti konca... Postanek na Ambrožu je obvezen, da si dotočiš vodo, spiješ pivo in podobno, potem pa pičiš naprej v klanec..
:( to me še čaka letos,... aja pa če se boš lotil Krvavca potem ti svetujem da štartaš iz doline kar se da zgodaj, ker je večino klanca na soncu in je sredi dneva prav peklensko vroče...

Z750: jah sporoči, pa letiva kam.. samo da si zaližem tele rane,ki sem jih pridelal po neumnosti... :veryevil:

jest letos ne morem, sem si trtico zlomil pozimi:veryevil: , da bi bil pa skoz na pedalih mi pa ni ravno:clown: sem probal pa še ne gre:veryevil: :clown: pa še cajta mi manjka, tko da letos sem bolj nosač pohodnik:clown: :d
ja ... spd-ji:d :veryevil: jest sem jih proč vrgu po xnajstem padcu:clown: :nonono:

Aldebaran
06.08.2007, 22:01
jest letos ne morem, sem si trtico zlomil pozimi:veryevil: , da bi bil pa skoz na pedalih mi pa ni ravno:clown: sem probal pa še ne gre:veryevil: :clown: pa še cajta mi manjka, tko da letos sem bolj nosač pohodnik:clown: :d
ja ... spd-ji:d :veryevil: jest sem jih proč vrgu po xnajstem padcu:clown: :nonono:

sožalje za trtico... :(...

Drugače pa lol, hehe.. jah no polovico bonusa sem že izkoristil (1x padel zaradi spdjk) ... ŠE enkrat lahko padem, ko bom pa v tretje morm it pa na servis, da mi zamenjajo pedala za navadna:rolling: .. tako sop mi rekli:)

Enivej, no lepo in uspešno okrevanje, potem pa naslednje leto, ane..pičiva nekam na en kucl, hehe

Z750
06.08.2007, 22:07

Drugače pa lol, hehe.. jah no polovico bonusa sem že izkoristil (1x padel zaradi spdjk) ... ŠE enkrat lahko padem, ko bom pa v tretje morm it pa na servis, da mi zamenjajo pedala za navadna:rolling: .. tako sop mi rekli:)

Enivej, no lepo in uspešno okrevanje, potem pa naslednje leto, ane..pičiva nekam na en kucl, hehe

no sej parkrat sem jo že piču na jezersk, sam ko se potem dva dni ne morem normalno usest:clown: :veryevil: se boš moral pa večkrat razsut kot 3x preden se jih boš navadil :veryevil: verjemi :approve:

Pancho
07.08.2007, 07:38
20% klanec??!!
Monte Zoncolan :)

dvojčica
07.08.2007, 10:16

Pa kaj tolko cepate zaradi spd-ja. Da nimate preveč našponano vse skupaj. Je res, da rabiš malo, da se navadiš, ampak ni pa kakšne sile. Men so spd zakon:)

St.Jimmy
07.08.2007, 11:01
Men osebno so mi boljši TIME kot pa SPD (na mtb). Na specialki pa LOOK.

Traja pa da se navadis ja :) Že da se naučiš pravilno gonit ;)

Aldebaran
07.08.2007, 15:15
pravilno gonit sem se naučil takoj po prvem kilometru, hehe.. pravilno odpenjat pa na prvem križišču.. TO da sem pogrnil kot majmun, je pa krivo samo to, ker sem hotel biti frajer in speljati z enim odpetim čevljem.. no in ker me je en avto zaje***, ... ane, sem potemtakem odletel po tleh... mah nič skrbet, spdjke so čist zakon, :veryevil:

spartan
15.08.2007, 18:13
....danes je pa padlo 1.000 km....to sezono:blush:

Got demit....na Zimrajh je tak klanc kot da bi po stopnicah peš hodil:clown:

St.Jimmy
15.08.2007, 19:12
js sm pa meu prejšn tedn 16.000km in 152141m višincev.

spartan
15.08.2007, 20:14

:čudo:jimmy....a na sezono....madonna ti si pravi bicikl manijak:drop:;)

St.Jimmy
15.08.2007, 20:21
ma letos je kr.. k so celo leto skoz suhe ceste:) 16k km v 133 vožnjah. cilj za sezono pa 20k km

Aldebaran
15.08.2007, 22:58
kewaa... 16.000 km ???
Ej tastar, to si pa zaslužiš medaljo!!!
No sicer je pa danes padla ena krajša tura, borih 25 kilometrov ampak s tem, da je bil vmes en konkreten klanc...
pismo sm ga zgrizu, ampak za šalo, hehe... potem sem pa rpišel domov, skočil pod tuš napokal cunje in letel še na body pump... skratka zelo uspešen dan... aja no do sedaj to sezono samo ene 400 km... seveda pa pridejo še ta veliki kanoni... nekaj lepih vzponov: Lubnik, Jezersko... potem pa še nekaj bolj ravninskih...
upam, da bo lep september (ne premrzel)...

king16
16.08.2007, 10:21
ma letos je kr.. k so celo leto skoz suhe ceste:) 16k km v 133 vožnjah. cilj za sezono pa 20k km

Koliko sezon pa že kolesariš, da maš tolk kondicije. Jaz imam letos 2500 km, pa se mi zdi, da sem nonstop na kolesu.

St.Jimmy
16.08.2007, 12:54
zdej je 4 sezona.. tko 100km+ na vožnjo.. pa se kr nabere... :)

king16
18.08.2007, 05:16
:2thumbs: Vsa čast ti. Bravo.

St.Jimmy
19.08.2007, 11:02
ne ne.. :):)

spartan
20.08.2007, 12:50
..včeraj enih 45 km:approve:

danes je pa tako vreme, da ne bo šlo nič:clown::d

Aldebaran
20.08.2007, 12:56
mah pri nas je že cel rteden tako vreme, da sploh ne veš, al bi šel na bicikl, al ne... upam, da bo lepa jesen... sicer pa tako ali tako septembra štartam z RPMjem... tko da bom tudi čez zimo lepo fit in kondicijsko pripravljen na nove izzive, hehe...

spartan
20.08.2007, 13:07
...za jesen se predvideva da bo lepa.

Tako da bom svojih 54 prevoženih ur povečal še za kaj več:approve:

king16
22.08.2007, 05:25
zdej je 4 sezona.. tko 100km+ na vožnjo.. pa se kr nabere... :)

Daj, me zanima kako kolo voziš, pa s kakšnimi hitrostmi se pelješ kakšne ravninske etape in pa še ali uporabljaš merilec utripa ali ne?

snežko
25.08.2007, 11:48
:) za dons sem odbrcal svojih 40 km v klanec po gorskokolesarskem vodniku gorenjske...fajn knjigica..bom še uporabljov

St.Jimmy
25.08.2007, 18:20
Daj, me zanima kako kolo voziš, pa s kakšnimi hitrostmi se pelješ kakšne ravninske etape in pa še ali uporabljaš merilec utripa ali ne?

trenutn mam Bianci ViaNirone7 alu/carb z recordom.. ah.. bolj ke ne ravninske so tam povprečje okol 35km/h... pulzmeter pa itaq.. polar cs600.

sou
27.08.2007, 20:22
Nisem vedel kam nasloviti to vprašanje, naposled pa sem se odločil, da ga bom zastavil tukaj. Odločam se za nakup novega kolesa, vendar na tem področju nimam izkušenj. Želim si treking kolo, ki mi bo služilo predvsem za vožnjo po cesti in tudi izven nje. Težak sem 65kg, v višino pa merim 178 cm.Želel bi kolo v cenovnem razredu do 500eur.Ktero kolo mi priporočate. Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

Aldebaran
28.08.2007, 09:13
Nisem vedel kam nasloviti to vprašanje, naposled pa sem se odločil, da ga bom zastavil tukaj. Odločam se za nakup novega kolesa, vendar na tem področju nimam izkušenj. Želim si treking kolo, ki mi bo služilo predvsem za vožnjo po cesti in tudi izven nje. Težak sem 65kg, v višino pa merim 178 cm.Želel bi kolo v cenovnem razredu do 500eur.Ktero kolo mi priporočate. Za vse odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.

sou: najboljše je, da se odpraviš v eno izmed kolesarskih trgovin, kjer te bodo zmerili in ti po meri pripravili okvir. Ko imaš to, se pa potem lahko odločiš kakšno opremo boš dal gor...
Sam sem pred kakšnim mesecem kupil novo kolo. Naročil sem ga pri Usistemu (http://www.usistem.com/), seveda pa je še nekaj drugih firm, ki ti sestavijo kolo po meri A2U bikes (http://www.a2u.si/a2ushop/), Vally (http://www.valy.si/)
te so bolj z gorenjskega konca, če malo pobrskaš po najdi. si pa googlu, boš našel tudi kakšno v drugih koncih Slovenije.. (oziroma tebi najbljižjo)
potem je pa stvar dogovora glede opreme... mislim, da bi bil razred nexia kar primeren... pa V-brake zavore bodo več kot dovolj za ravninske ture... sprednje vilice pa naj bodo vzmetene in z zaporo (lockdown) - pri vožnji v klanec pride zelo prav, če lahko zablokiraš amortizer ( ni izgubljanja energije s tako imenovanim ''pumpanjem'')

St.Jimmy
28.08.2007, 10:15
SCOTT P4 (http://www.extremevital.com/bikes/product_info.php/cPath/22_27_88/products_id/333)

IDEAL MEGISTO (http://www.bike-center.biz/index.php?lang=si&module=shopprod&id=9459)

MARIN SAN ANSELMO (http://www.bike-center.biz/index.php?lang=si&module=shopprod&id=9905)

STEVENS X4 (http://www.bike-center.biz/index.php?lang=si&module=shopprod&id=9933)

Čeprav ne vem zakaj kopujete treking.. ni ne tič ne miš:nonono: jaz bi raje uzel mtb in slajke gor montiral...

Wanted
28.08.2007, 17:49

Opala stari, mal zaostajam za tabo, lahko rečem le, respect:2thumbs:

Wanted
28.08.2007, 18:10

Zelo pomemben faktor pri nakupu je velikost kolesa.

Glede na tvojo višino ti priporočam 18" (cola) kolo in velikost okvirja 46 cm. Seveda pa se velikosti razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca.

Za ktero treking kolo pa ti ne znam svetovati, ker se mi zdijo bedna, sori.

Aldebaran
28.08.2007, 21:44
Zelo pomemben faktor pri nakupu je velikost kolesa.

Glede na tvojo višino ti priporočam 18" (cola) kolo in velikost okvirja 46 cm. Seveda pa se velikosti razlikujejo od proizvajalca do proizvajalca.

Za ktero treking kolo pa ti ne znam svetovati, ker se mi zdijo bedna, sori.

18'' je zlo mejhn bicikl, :veryevil: gotovo si imel v mislih 28''?
Pa treking sploh ni bedn stroj... za nas, ki se bolj ali manj vozimo po asfaltnih cestah in le redko kdaj zavijemo na brezpotja, je to več kot odlična situacija... :angel:

St.Jimmy
28.08.2007, 21:58
hehe 28"?? to je za 200cm+ višne :):):)

bo 18" (okol 46cm oz. M ali L okvir) kr pravo to je za okol 175-185cm višine.

PS. Treking je bedn.. ce se skoz po asftaltu voziš je bols specialka.. in se da znjo tut kakšnih par metrov makedama prevozit isto k s trekingom :veryevil:

Wanted
28.08.2007, 22:13
18'' je zlo mejhn bicikl, :veryevil: gotovo si imel v mislih 28''?
Pa treking sploh ni bedn stroj... za nas, ki se bolj ali manj vozimo po asfaltnih cestah in le redko kdaj zavijemo na brezpotja, je to več kot odlična situacija... :angel:

@Aldebaran
Mal si zamešal z colami od felg. MTB so 26", treking pa 28"

Aldebaran
28.08.2007, 22:13
ok tole moram pa preverit na svojem biciklu... sporočim...

Wanted
28.08.2007, 22:14

PS. Treking je bedn.. ce se skoz po asftaltu voziš je bols specialka.. in se da znjo tut kakšnih par metrov makedama prevozit isto k s trekingom :veryevil:

Agree:approve: , čeprav jaz osebno prisegam na MTB, ker imam mešan teren:rolling:

Wanted
28.08.2007, 22:27

Po mojih izračunih bi 28" blo za 225 cm+ visokega modela

sou
29.08.2007, 13:39
Katera od teh koles se vam zdi najboljša?
Prestave: 27
Okvir: Aluminij
Sprednji amortizer: vzmetena M2000S-7 50mm
Krmilni ležaj: A-Head
Prednji verižniki: SR Epicon 48-38-28
Gonilna os: Cartridge Bearing
Zadnji verižniki: Shimano HG50-9 11-32
Prednji menjalnik: SR Duro508
Zadnji menjalnik: Shimano Deore
Prestavne ročice: Shimano Deore rapidfire
Krmilo: Alloy Rise 600
Krmilna opora: A-Head nastavljivo po višini
Zavore: V-Brake Linear
Zavorne ročice: XL-95
Prednje pesto: Alloy QR
Zadnje pesto: Shimano RM30-8
Plašči: Kenda EUROTOUR 40
Obroči: Double Wall Črno/srebrni
Sedež: comfort
Sedežna opora: Vzmetena

Okvir:Aluminij 700C hexagonal
Vilice:RST tr-vogue Tnl 60mm
Menj. ročke:DEORE 27
Zadnj. menjalnik:Deore
Zavore:tektro 57 al
Teža:13.40

Vilice:RST tr-vogue Tnl 60mm
Menj. ročke:Alivio 24
Zadnj. menjalnik:Deore
Teža:13.50

Vilice:RST ct-comi mll 50mm lo
Menj. ročke:Shimano revo 24
Zadnj. menjalnik:alivio
Teža:13.60

St.Jimmy
29.08.2007, 14:22
glede na opremo prvi in drug.. ce bi dau kakšno slikco al pa ime kolesa bi blo lažje.. da se vid se geometrija in podobn..

sou
29.08.2007, 15:36
prvi je :camox trekking 5.5
drugi:author zenith
tretji:author reflex
četrti:author:stratos

sou
29.08.2007, 16:08
zelo me zanima primerjava med prvo in drugo saj je razlika v ceni več kot 50.000sit.

St.Jimmy
29.08.2007, 16:09
si ziher da je aurora? da ni author?

sou
29.08.2007, 16:14
oprostite,res je author, nevem kaj mi je bilo da sem napisal aurora

sou
30.08.2007, 21:21
Sem se premislil in se odločil da bom kupil gorsko kolo in to gianta terrago
okvir:giant aluxX6061-IHS, FluidForm
Vilice:Rock Shox Dart 2, LOCK OUT, 100 mm
zavore:Avid V-brake ali hidravlični disk Giant MPH3
Zadn. menjalnik:Shimsno LX pr.
Obroči:Alu dvostenski

Kaj se vam zdi?
Neodločen sem še ali naj vzamem diske ali navadne zavore.
Kaj mi svetujete.

St.Jimmy
31.08.2007, 11:52
Dobra odločitev za gorsko kolo :)

Ampak men osebno se gianti sploh ne dopadejo :( Mislim da lahko dobis za enak denar bolš kolo.

Glede zavor pa.. ce mas na voljo samo te dvoje.. bi se odloču jaz za v-brake. Ce zelis disk zavore poglej kakšne avid juicy, formula, hayes..

sou
31.08.2007, 12:39
ma ne vem, imam na izbiro giant in merido, s tem da ima merida boljšo opremo in da je bolj poceni, vendar sem slišal da je giant boljši. nevem kaj naj nardim:dontknow:

Wanted
31.08.2007, 19:46
Sou, roko na srce, za 500€ ne dobiš poštenega kolesa, verjami mi.

Pa ne gledat sam zadnjega menjalnika, ker po malem že bodo lx in xt dajal na kolesa vredna 200€ (pol cene je sam zadnji menjalnik), sam da zavedejo kupca. Ostale komponente pa so ala First in podobni.....

Ti raje da vzameš kolo z zadnjim menjalnikom xt, vzam raje KOMPLET Deore in boš zmagal.

sou
31.08.2007, 20:56
ma ta giant ima zadaj lx spredaj pa alivio.kakšna se ti zdi ta kombinacija?

sou
31.08.2007, 21:10
imam eno nujno vprašanje.Imam dve popolnoma identični kolesi z isto ceno, s tem da ime eno kolo zadnj. menjalnik lx, sprednji alivio, menjalne ročke alivio, drugo pa s celotno opremo deore.Kaj naj vzamem?

St.Jimmy
31.08.2007, 21:23
uzam raje takšno kolo k ma npr. komplet deore.. vse.. :) glih gledam mal po netu in je za 500€ že to težko dobit.. in ne sam na menjalnike gledat.. bod pozorn tud na gonilko, ležaje, obroče...

Wanted
01.09.2007, 20:43
uzam raje takšno kolo k ma npr. komplet deore.. vse.. :) glih gledam mal po netu in je za 500€ že to težko dobit.. in ne sam na menjalnike gledat.. bod pozorn tud na gonilko, ležaje, obroče...

Tako, p:approve: ravilno

spartan
07.09.2007, 11:41
...hja...toliko o lepi jeseni.

Ko sem odšel, je bilo poletje,
ko sem prišel, je bila zima.

silence
07.09.2007, 12:13
Jest sem sla dons u kratkih hlacah na kolo (:blush: nimam dolgih kolesarskih)... : katastrofa.. nazajgrede; dol iz klanca, sem sla pomoje 2 km/h. :nonono: Brrrrrrrrrr...........

St.Jimmy
07.09.2007, 12:19
ja zadne čase je mal mrzlo za kratke hlače... :)

Katrin
07.09.2007, 21:51
Pol ni več za kratke al kaj? Zna v senci verjetno mal zebst...

St.Jimmy
07.09.2007, 21:58
Sam za kratke res ne.. trenutn.. mogoč še bo kej sonca :)

Js sicer vozim se s kratkimi ampak rokavčke in nogavčke gor.. in seveda galoše.. pa pri kakšnem spustu tam pri 60-70km/h kr orng zebe v prste na rokah :)

spartan
12.09.2007, 19:22
...če bo lepo vreme za vikend....in če me ne bodo gnjavili....potem:approve:

ena majhna turca:approve:

Wanted
12.09.2007, 19:47
No danes je bil en tak lep dan, pa sem si rekel zakaj ga nebi koristno izkoristil in sem šel 80 km turo. Bili smo jaz, kolo, cesta in seveda nepogrešljiva Nokia z Mp3-ji.

Počutim se kot prerojen:approve:

St.Jimmy
12.09.2007, 21:46
kako lahko poslusas mp3je med vožnjo.. to je največja bedarija kar lahko nardiš! Ogrožaš sebe in druge!

Katrin
12.09.2007, 22:09
Mogoče se vozi po hardcore gozdu.

St.Jimmy
12.09.2007, 22:38
a 80km?

Wanted
13.09.2007, 09:02
kako lahko poslusas mp3je med vožnjo.. to je največja bedarija kar lahko nardiš! Ogrožaš sebe in druge!

Model, Mp3-je med vožnjo poslušam že odkar so dali na trg Mp3 predvajalnike in nisem nobenga ogrožal, tud sebe ne. Vem da ni ravno priporočljivo, ampak meni prav paše mal muske med vožnjo.

Wanted
13.09.2007, 09:04
a 80km?

Ja, 80km

Katrin
13.09.2007, 19:36
a 80km?

Slovenija je dežela hardcore gozda :d

spartan
19.09.2007, 11:46
v nedeljo naredil 25 km....:blush:

St.Jimmy
19.09.2007, 16:47
Model, Mp3-je med vožnjo poslušam že odkar so dali na trg Mp3 predvajalnike in nisem nobenga ogrožal, tud sebe ne. Vem da ni ravno priporočljivo, ampak meni prav paše mal muske med vožnjo.

No kakor ti paše ;) Jaz se že brez muzke kdaj pa kdaj ustrašim kakšnga avta k prpela cm zravn mene:mad: :censored:

Ja, 80km

tole sem mislu na tole
Mogoče se vozi po hardcore gozdu.

k 80km je velik po gozdu za prevozi ;)

lp:2thumbs:

Wanted
19.09.2007, 17:28
Noup po gozdu se takrat nisem peljal. 80 km je blo ceste:) Katrin si neki zmišljuje;)

Ja res je...nekateri avti se spustijo centi bliz, pol pa še hupajo. češ, zakaj se sploh vozim po cesti, pa fakiče kažejo, mah...

Katrin
19.09.2007, 21:27
Katrin ugiba, nič ne zmišljuje :)

Jaz sem v nedeljo naredila 60 km in se na koncu komaj spravila iz kolesa (mal pretiravala)... zdej so pa že res nizke temperature.

Aldebaran
19.09.2007, 21:35
bicikel zamenjal za sobnega na skupinskih vadbah... Glede na trenutno gibanje temperatur naravi, sem se pridružil skupini indoor kolesarjev... več o RPMju pa na linku (http://www.lesmills.com/global/en/members/rpm/rpm-group-fitness-program.aspx)/

Tole je idealni trening čez zimo in seveda priprava na pomlad/poletje 2008:)

St.Jimmy
19.09.2007, 22:25
A to se dobite u fitnesu skupaj in potem gonte?

Sicer dokler ni snega se še da zunaj gonit.. sploh zdej k je blato in use! Men je prav zanimivo iz specialke na MTB presedlat pa v gozd po lužah in blatu zagonit :)

Aldebaran
19.09.2007, 22:26
Ja to se v fitnesu dobimo ni pol gonmo, :)
ful dobra scenca, res...

St.Jimmy
20.09.2007, 12:43
zanimivo je tole.. morm mal pogledat v okolici po fitnes centrih ce obstaja kaj podobnga :) imam doma sicer valarje ampak je kr muka sam gonit :S

btw.. a ve kdo za kakšne dobre vilice? js mam ene stare foxove in so cist hin že:S gledam Rock Shox REBA Race.. voz kdo te?

Aldebaran
20.09.2007, 12:57
hehe...lej na temle linku si lahko ogledaš kakšne bicikle poganjamo v fitness centru: Body Bike (http://www.body-bike.com/)
tlele (http://www.lesmills.si/LESMILLS_slo.asp?book=vadeci/klub_lokator) so centri, ki ponujajo les mills vadbe po Sloveniji, mislim, da ne bo problem najti kakšnega čimbližje tebi:)

... glede vilic ti pa ne morem pomagat, na žalost...

Wanted
20.09.2007, 18:34
No danes je bil en tak kul dan za bajkat in sem spikal dobrih 30 km :)

spartan
20.09.2007, 18:53
zanimivo je tole.. morm mal pogledat v okolici po fitnes centrih ce obstaja kaj podobnga :) imam doma sicer valarje ampak je kr muka sam gonit :S

btw.. a ve kdo za kakšne dobre vilice? js mam ene stare foxove in so cist hin že:S gledam Rock Shox REBA Race.. voz kdo te?

REBA je dober shit:approve:

vozim sicer ne...bi pa rad:blush::d

St.Jimmy
21.09.2007, 21:59
Aldebaran hvala za info. Žal so vsi ti fitnesi predaleč zame :( Grem jutr mal po MB pogledat.. upam da bo se najdl kaj :)

Aldebaran
21.09.2007, 22:55
ja upajmo, da najdeš kakšen fitnes center, kjer imajo RPM...
BIl danes in smo ga gonil, kot utrgani... par klancev, par hardcore šprintov in podobno... Sploh ne veš, kdaj mine 50 minut... ampak res intenzivne vabe:)

Srečno:)

spartan
24.09.2007, 06:32
...včeraj 25 km.....brez jakne pa ne gre več.

Cifra
24.09.2007, 10:47
...včeraj 25 km.....brez jakne pa ne gre več.

Jaz pa v soboto 40km, pa brez jakne :d

Wanted
24.09.2007, 20:53
Danes 30 km...prav prijetno vreme:approve:

Aldebaran
24.09.2007, 21:02
totalna suša še na RPM mi ni uspelo it... prekleti dohtarji in njihova naročila na določeno uro...

spartan
25.09.2007, 19:59
Jaz pa v soboto 40km, pa brez jakne :d

nad 1.000 metrov zna bit že mal mrzlo:blush:

...sem pa zmeraj pravil, da sem bolj za Havaje naret :clown:

king16
26.09.2007, 06:03
Aldebaran hvala za info. Žal so vsi ti fitnesi predaleč zame :( Grem jutr mal po MB pogledat.. upam da bo se najdl kaj :)

Poglej v Gorišnici pri ptuju - fitnes Botra, če ti ni predaleč. Jaz hodim pozimi tja, se pačmalo zapeljem z avtom, sem pa zadovljen z opremo, ki jo imajo.

var
01.10.2007, 08:36
Upam, da sem v pravi temi....

Kupujem nov treking kolo okoli 400-600€.
Vsec sta mi SCOTT SPORTSTER P-4, SCOTT SPORTSTER P-3
http://www.maxisport.si/scott07/sportster.htm?UID=274

in MERIDA CROSSWAY TFS 100-V
http://www.a2u.si/a2ushop/ProductInfo.aspx?product_id=200

Se priporocam za kaksne komentarje, lahko pa priporocate tudi kaksnega drugega.

Hvala

spartan
02.10.2007, 06:14
...čez vikend 16 km..... zmeraj manj:clown:

Aldebaran
02.10.2007, 06:38

Hvala

Sportster, sploh ni dvoma!!!

@spartan: jutri spet pičim na RPM... kolesarjenje v naravi sem za letos obesil na klin... premrzlo postaja zame, hehe...

spartan
02.10.2007, 09:57
Sportster, sploh ni dvoma!!!

@spartan: jutri spet pičim na RPM... kolesarjenje v naravi sem za letos obesil na klin... premrzlo postaja zame, hehe...

....kolk še bo bo:approve:
Menda bo tudi kaj za vikend....:blush:

Drugače pa študiram mal o nakupu za prihodnjo sezono....neki tazga:p

http://img222.imageshack.us/img222/4305/mtfujiproep5.jpg

OKVIR: Monocoque High Modulus C-7 carbon w/custom weave carbon strands, Integrated aluminum cupped head tube

VILICE: Rock Shox Recon 351 Air 32mm stanchions, 80mm travel

GONILKA: TruVativ Firex 3.1 crankset, 22/32/44T Shimano Deore XT rear and LX front derailleurs

MENJALNIK PREDNJI/ZADNJI: Shimano Deore LX /Shimano Deore XT

OBROČI: Formula sealed bearing disc, Ritchey Pro OCR Disc

ZAVORE: Shimano Deore LX Hydraulic Disc Brake

SIZES: 17", 19", 21"

BARVA: Carbon

TEŽA: 11.3 kg

al pa tegale

http://img220.imageshack.us/img220/3757/scott08scale50zoommd8.jpg
Okvir: Scott Scale Alloy 7005 DB, hydrafrom monocoque tubes, V dropout design Delta SST bridge / Integ. HT, BOX chainstay bridge
Vilice: Rock Shox Tora 302 / alloy steer, Coil Spring / Keyturn Lockout, reb. Adj. / 100 mm travel
Zadnji amortizer: -
Zadnji menjalnik: Shimano XT RD-M772 SGS, Shadow Type /27 Speed
Prednji menjalnik: Shimano Deore FC-M530 / 34.9mm
Prestavne ročke: Shimano Deore SL-M530, Rapidfire plus / 2 way release, w/gear indicator
Zavorne ročke: Avid Juicy 3.5
Zavore: Avid Juicy 3.5, 185/F and 160/R mm Rotor
Gonilka, zobniki: Shimano FC-M542, Integrated BB, 44Ax32x22 T
Nosilec krmila: Scott Comp, 4 bolt, 1-1/8"" / 6° angle
Krmilo: Scott X-Rod, 600 mm / 5° bend
Pedala: Shimano PD-M505, Clipless pedal
Sedežna podpora: Scott Comp / 31.6mm
Sedež: Scott Racing / CROM rails
Prednje pesto: Scott Comp Disc
Zadnje pesto: Shimano FH-M475 Disc
Veriga: Shimano CN-HG53
Kaseta: Shimano CS-HG50-9, 11-32 T
Napere: DT Swiss Champion Black 1.8mm
Obroči: Alex TD-24 Disc 32H, Black
Pnevmatike: Scott Ozon, 26 x 2.0 / 120TPI Kevlar Bead, single compound 70a
Teža: 12,60 kgkaj pravte...a bi blo:shy:
bolj se nagibam k Fuji Line:blush:

king16
02.10.2007, 15:18

Hvala

Scotta, ni kaj razmišljat. Sam vozim sicer njihovo specialko, 2 leti, brez problema.

silence
03.10.2007, 10:41
Spartan ... kera mrcina :p:p
Scott to. :cool:

Jest bom do smrti na Scottu (upam, da nau ta smrt na cesti no:o )

Wanted
04.10.2007, 08:43
Spartan, dobre zverine :)
V tvojem primeru bi zbral Fuji-a zarad opreme, sam gonilka me mal moti...

Jaz sem že leta zvest Koni in še vedno bom

spartan
04.10.2007, 11:23

..Kona...to pa je gut zadeva:approve:

Mene na Fuji MTB tudi gonilka moti....ampak mislim, da se da zmeniti z zastopnikom za kakšno menjavo:blush:

spartan
04.10.2007, 11:25
Spartan ... kera mrcina :p:p
Scott to. :cool:

Jest bom do smrti na Scottu (upam, da nau ta smrt na cesti no:o )

seveda Scott ain't bad:approve:
...hudičevo je le to, da jih je treba "priganjat" za boljš opremo:blush:

Wanted
04.10.2007, 19:11

Hvala

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=28662

spartan
05.10.2007, 13:35

mal sem si želel pogledal to gonilko od blizu...TruVativ Firex 3.1 22/32/44 T. Pa najdem samo 3.3 izvedbo.....drugač mi od Shimana vrže XTR takoj ven:clown:

Maš kakšen info:shy:...kako se to obnaša:shy:

Wanted
08.10.2007, 20:26
mal sem si želel pogledal to gonilko od blizu...TruVativ Firex 3.1 22/32/44 T. Pa najdem samo 3.3 izvedbo.....drugač mi od Shimana vrže XTR takoj ven:clown:

Maš kakšen info:shy:...kako se to obnaša:shy:

Lej Shimano je itak bog i batina. V Truvativa pa nikol nisem kej preveč verjel, sem imel slabe izkušnje z ostalimi komponentami od njih. Najbolj se približa Shimanotu VP, sam ni to to...

Uff model, XTR??? Sam gonilka z verižniki pride isto kot kolo z komplet deore opremo.

Probi se zment da ti noter vržejo Shimano Deore :2thumbs: , alpa če daš mal več keša, komplet gonilko LX z integrirano osjo...dražja, ampak neuničljiva zadeva

spartan
09.10.2007, 08:04
Lej Shimano je itak bog i batina. V Truvativa pa nikol nisem kej preveč verjel, sem imel slabe izkušnje z ostalimi komponentami od njih. Najbolj se približa Shimanotu VP, sam ni to to...

Uff model, XTR??? Sam gonilka z verižniki pride isto kot kolo z komplet deore opremo.

Probi se zment da ti noter vržejo Shimano Deore :2thumbs: , alpa če daš mal več keša, komplet gonilko LX z integrirano osjo...dražja, ampak neuničljiva zadeva

hmmm...za premisliti je ja:think:

thx:)

Wanted
09.10.2007, 19:37
Mislim, da je Firex 3.1 isto rangiran kot LX, samo jaz bi na tvojem mestu vzel raj robo od Shimanota.

Velik sreče:2thumbs:

Aja, danes je padlo 20 km:)

spartan
09.10.2007, 20:28
Mislim, da je Firex 3.1 isto rangiran kot LX, samo jaz bi na tvojem mestu vzel raj robo od Shimanota.

Velik sreče:2thumbs:

Aja, danes je padlo 20 km:)

ami model ima Firex 3.1, medtem ko je za Evropo Lx.

Ne dopade pa se mi, da je bicikl model 2008 od 2007 težji kar za celo kilo:confused:
900 g če smo natančnejši.

hja no...:clown:

shema
11.10.2007, 12:04
Prednji amortizer:
HeadShok Super Fatty Ultra 80 DLR

Zavore:
Avid Juicy 3 (160/160)

Oprema:
Shimano XT/LX

če ni ornh klanc, ni nč.
krvavc je sam razvlečen dolg.
najlepš je blo pod ratitovcem, od sorce do prtovča....

Wanted
11.10.2007, 19:42
Aaaaaa, ponoč ne bom mogo spat, kaj se mi je zgodilo danes....

Moj best frend je šparal, pa šparal, pa delal, pa šparal...in si je nabavil Kona Hei Hei Supreme XTR....dobil ga je po znižani ceni izvensezonsko.

Ne morem opisat filinga, ki ga doživiš na takem kolesu, sami superlativi:2thumbs: sploh nisem hoto dol iz njega.

Mogoče ga bom pa nekoč tud jaz imel:clown:

Wanted
16.10.2007, 18:48
Srečo imamo, da so trenutno zdajle idealni pogoji za kolesarjenje...da pa sem današnji dan še bolj "začinil", sem si sposodil frendov bajk in preprosto užival:approve:

Padlo je 24 km:2thumbs:

keyCaSh
03.01.2008, 12:54
furaa kdoo tlee bl DH in to...js furam občasnoo tko amatersko...

Romul
05.02.2008, 17:20
06 Manitou Sherman Breakout Plus,Manitou Swinger SPV 6-way,203mm hyd disk,XT/XTR...
A kdo fura freeride v okolici Lj, npr. Krim...?

Romul
05.02.2008, 17:21
Prednji amortizer:
HeadShok Super Fatty Ultra 80 DLR

Cannondale je zakon...ker okvir mas?

Tanatie
09.02.2008, 17:18
a teb se niso ukradl bicikla, romul?

snežko
14.02.2008, 16:46
:) dons so eni že resno bicikliral...jest še nam...

Wanted
18.02.2008, 17:32
Danes sem uradno začel z novo sezono kolesarjenja in je že padlo 25 km :)

Tanatie
18.02.2008, 21:47
uh, jst sem ze pred kakim mescem sel prvic letos:) sam na zalost nimam cajta za tiste res dolge...

freya
19.02.2008, 08:42
Mi zdej bolj smučamo kot kolesarino.......razmere so te počitnice izjemoma idealne.
;)

italijan
05.03.2008, 14:58
Hej!
Sm zasledil vaš forum...prodajam kolo, čelado pa kolesarske čevlje. Čevlji pa čelada sta stari približno pol leta, prodajam pa ker sem dobil novo od kluba, oboje ohranjeno, prav tako pa tudi kolo. Če kogarkoli zanima, si lahko ogledate pod temi naslovi v celoti opise :)

diadora čevlji: http://www.bolha.com/oglas2983026
kolo: http://www.bolha.com/oglas2982948
čelada: http://www.bolha.com/oglas2972037

Če pa kogarkoli še kaj zanima me pa lahko kontaktira na 040-213-095
Fajn se mejte :);)

Romul
08.03.2008, 22:08
a teb se niso ukradl bicikla, romul?

Cannondale-a so mi,pa tri pred njim tut.trenutn je pa(zaenkrat) se v kleti...pa pomoje bo tut ostal,k s tolk dela k ga mors vlozit da moje nove ketne pa klucavnce poloms,si v kamnolomu ze za novga zasluzs...

...ce bo pa kdo na Krim hodu(DH/FR),pa nej posta,k rabm enga da spet mal z riti sprau(zazeljen neznejsi spol...)
p.s.:kolo neobvezno,mam js debelo stango:angel:

spartan
08.04.2008, 19:55
...jaz se pa počasi pripravljam, da svojega vzamem iz kleti:)

Dancefreak
09.04.2008, 10:52
uu tega sploh nisem opazil :p , ali se kaj dobite skupaj? greste kakšno dolgo turo skupaj...npr od LJ do Celja?

Sem strasten biciklisto, lahko gremo kam skupaj :p

spartan
09.04.2008, 13:59
uu tega sploh nisem opazil :p , ali se kaj dobite skupaj? greste kakšno dolgo turo skupaj...npr od LJ do Celja?

Sem strasten biciklisto, lahko gremo kam skupaj :p

jaz mam gorca...tak da zame so vzponi tisto tapravo:approve:

priznam pa, da sem ožje cestne gor namontiral:blush:

Dancefreak
09.04.2008, 14:32
jaz imam treking gor, ali kako se že reče totim gumam, so pol cestne pa pol gorske, jaz ponavadi uporabljam kolo da pridem iz domžal do ljubljane na fax ali v službo. Čez vikende pa obdelujem okolico Domžal, Kranja, Litije. Ko je pa poletje se pa spravljam v kakšne extreme, naprimer s kolesom na mangart pa potem na juriš peške na mangart, ali vršič. Še posebej radi s kolegi najamemo kočo ob gozdu Martuljk, Imaš super startno lokacijo in tam je ena kolesarska steza super porihtana(še posebej ker je včasih tam šla železnica).

Letos poleti se odpravljam Tour de Greece ali pa Tour De Spain, nisem še 100% ampak bom pomoje kar kovanec flikno ;)

Wanted
10.04.2008, 09:51
S tem tednom sem začel tapravo sezono kolesarjenja in sem že napikal včeri 70 km:)

Danes pade boč :approve:

clashofopposites
14.04.2008, 08:42
Dancefreak - Španija, jz sm bil pred dvemi leti, valda s kolesom...

Cifra
15.04.2008, 14:23
Jaz pa zdaj kupujem novo kolo in sicer treking. Po 10 letih gorca se sedaj odločam za treking. Mi lahko mogoče kdo svetuje, kaj in za koliko naj kupim bicikl, glede na to, da bi poleti povprečno 2-3x na teden kolesarila po različnem, razgibanem terenu (cete, makedam) in pa na dopustu malce več višinske razlike.

Koliko je recimo dovolj za kolo in koliko je že čist preveč za moje potrebe? :)

Hvala

Wanted
16.04.2008, 12:42
Nekaj takega:

http://www.bike-center.si/index.php?lang=si&module=shopprod&id=12962

Cifra
17.04.2008, 06:38
Nekaj takega:

http://www.bike-center.si/index.php?lang=si&module=shopprod&id=12962
Pa je dovolj 500 € za kolo?
:) Mene vztrajno prepričujejo, naj ne kupim kolesa pod 1000 €. Ravno zato sprašujem :d

Wanted
18.04.2008, 11:13
Vedno je veljalo več gnarja, več muzike.

Lahko tudi kupiš za več, ampak glede na to, ko si napisala da bi poleti povprečno 2-3x kolesarila bo okol 500€ čist dovolj za tvoje potrebe. Če nisi extremistka ga ne boš zlahka uničla, ker ima glavne komponente Deore, kar pa spada že v nižji visoki razred. Pri kakšnem Cannondale, Kona in podobne profesionalne firme bi za isto opremo dala dost več €, ampak se mi zdi tale Fokus glede na ceno in kvaliteto kompromis.

Odločitev pa je seveda tvoja :)

Lp!

Cifra
18.04.2008, 11:24
OK, najlepša hvala. Nisem ekstremistka, ne. In tudi sama sem mnenja, da mi zna ustrezat tudi kolo ranga 500 €. Se bom verjetno kar tako odločila, čeprav bolj ciljam na CUBE ali SCOTT :)

snežko
18.04.2008, 19:41
:) če res toliko kolesariš si vseeno privošči enega v sredini za 750 € - pa podpiraj slovenske znamke in kupi elan ali cult. samo scott ne.

če pa že moraš nekaj tujega in ene padaš na znamke, potem pa bo fokus ali fuji prav fin.

Cifra
21.04.2008, 12:43
:) če res toliko kolesariš si vseeno privošči enega v sredini za 750 € - pa podpiraj slovenske znamke in kupi elan ali cult. samo scott ne.

če pa že moraš nekaj tujega in ene padaš na znamke, potem pa bo fokus ali fuji prav fin.

Zakaj SCOTT ne? V bistvu mi je vseeno za znamko, važno da je razmerje kvaliteta:cena najbolj optimalno. Za SCOTT sem pač predvidevala, da je dobra firma. Ker se ne spoznam na kolesa, zato tudi tu sprašujem.

ninec
21.04.2008, 12:52

če pa že moraš nekaj tujega in ene padaš na znamke, potem pa bo fokus ali fuji prav fin.a elan sploh še sestavlja kolesa? pred časom so Elan bikes razpustili, potem pa so nameravali obnoviti proizvodnjo elanovih koles v rogu in cultu :dontknow:

sam že tri leta vozim elanovo kolo in nimam nobenih težav

keyCaSh
21.04.2008, 17:09
OK, najlepša hvala. Nisem ekstremistka, ne. In tudi sama sem mnenja, da mi zna ustrezat tudi kolo ranga 500 €. Se bom verjetno kar tako odločila, čeprav bolj ciljam na CUBE ali SCOTT :)
Vrjemi da ti bo ustrezal...js mam kolo schwinn mesa gsd...dal sm lani okol 550...eur...zamenju sm sam pedale,menjalnik,verigo pa vilce mam J1 rockshox ...pa furam DH ..pa da teb nebi odgovarju kolo za 500 eur..:blush:;)

Cifra
22.04.2008, 06:34
Vrjemi da ti bo ustrezal...js mam kolo schwinn mesa gsd...dal sm lani okol 550...eur...zamenju sm sam pedale,menjalnik,verigo pa vilce mam J1 rockshox ...pa furam DH ..pa da teb nebi odgovarju kolo za 500 eur..:blush:;)

:) Tud jest mam SCHWINN MESA, nek starejši model... skoraj 10 let je star. Samo to je gorc, jaz pa želim it na treking.

Kje pa voziš DH?

keyCaSh
22.04.2008, 13:12
:) Tud jest mam SCHWINN MESA, nek starejši model... skoraj 10 let je star. Samo to je gorc, jaz pa želim it na treking.

Kje pa voziš DH?
Furam tle okol Trbovlje-Hrastnik. (Mrzlica-Kal-šmohor-Javor...) ...

Katrin
22.04.2008, 23:08
Lubčki, Ljubljana, Trnovo, kaka ideja, je kje v bližini kak servis? Ne rabim nič fensi šmensi, sam nategnit, privit in naoljit.

snežko
23.04.2008, 15:57
a elan sploh še sestavlja kolesa? pred časom so Elan bikes razpustili, potem pa so nameravali obnoviti proizvodnjo elanovih koles v rogu in cultu :dontknow:

sam že tri leta vozim elanovo kolo in nimam nobenih težav

:) hmm - sej vse veš - cult jih sestavlja pod blagovno znamko elan...pa po radiu1 sem slišov reklamo da majo v begunjah sedaj akcijo teh koles...

ninec
23.04.2008, 18:15
:) hmm - sej vse veš - cult jih sestavlja pod blagovno znamko elan...pa po radiu1 sem slišov reklamo da majo v begunjah sedaj akcijo teh koles...sem videl v izložbi elanove trgovine dva gorca v akciji. na svoji internet strani predstavljajo samo dva modela - oba gorska.

snežko
26.04.2008, 10:16
:) majo tud neke trekking pa celo ženskega...hehe. takega za v trgovino se vozit.., zakaj pa nis šu not pogledat, če si že pred izložbo stal?? na netu pa ne najdem koles...čudno...

.:WoLf:.
03.05.2008, 17:11
Če se kdo vozi po asfaltirani poti čez Sorško polje mu svetujem, da se pazi traktorjev.

Danes je mene en zbil..
Ko sem ga zagledal, da gre za mano, sem se mu kakor je mogoče umaknil na neasfaltiran del poti (širok ca 30 cm).
Namesto da bi se mladenič s traktorjem premaknil na levi del in me prehitel, se je peljal po sredini oz. bolj po desni strani in me zadel z tistim za travo pobirat. Ker je bil star ca. 15 let seveda še ni navajen na širino traktorja (res velika zadeva) in ni znal precenit situacije..

Na srečo sem padel dokaj dobro in jo odnesel le z rahlo poškodovanim kolenom, obema komolcema, poškodovanim stegnom ter parimi praskami.

Pa še nekaj.. kaj je z nekaterimi ljudmi, ki se tu vozijo s kolesom, rolerji ali pa hodijo peš, jaz res ne vem. Jaz naredim po 30-40km brez da bi se prestavil z desne strani na levo razen, ko prehitevam, tu pa najdeš profesionalce, ki bo v dolžini 100m 20* zamenjal smer.
Ko se peljem nasproti skupini, ki vozi vzporedno, se jim moram odmikat na tistih 30cm, da se lahko v miru peljejo po ca. 2m široki poti.
Prehitevajo brez kakršnihkoli pogledov, nakazovanja spremembe smeri,...

Ko sem se ves polomljen peljal potem domov, sta se nasproti peljali neka starejša gospa ter njena vnukinja - seveda vzporedno in spet sem se moral odmikat dol z asfaltiranega dela.

To ne morš vrjet, enkrat mi bo do****ilo vse skupaj.

keyCaSh
06.05.2008, 09:01
aa beda:rolling::rolling: dobr da si še cel:approve:

Wanted
06.05.2008, 16:57
Pr men se je tud čez vikend zgodil incident, in sicer sem se jaz zaletel v turistko:clown:. Škoda da z bajkom, bi se raj kak drugač je bla kr luštna:p.

Peljem se po asfaltirani cesti navzdol in na nepreglednem ovinku zagledam najprej avtobus, upočasnim vendar ne dovolj, nato pa mi izza vogala avtobusa plane na cesto gospodična, ki je bla tolk šokirana, da je kar obstala sred ceste. Izogibal sem se kolk se je le dalo, tolk sem jo oplazil da ji je torbica padla na tla in seveda sva požela ves smeh od njenih kolegov in kolegic. Opravičevala sva si, ampak sva bila oba kriva. Jaz bi lahko bil bolj počasen, ona pa bolj previdna čez cesto. Lahko bi blo kaj hujšga. Pa saj veste da če ni hitrosti ni pointa, a ne:2thumbs:

Vglavnem na konc smo se pol vsi nasmejali, se pozdravili in nekaj novega naučili:)

keyCaSh
07.05.2008, 09:40
Pr men se je tud čez vikend zgodil incident, in sicer sem se jaz zaletel v turistko:clown:. Škoda da z bajkom, bi se raj kak drugač je bla kr luštna:p.

Peljem se po asfaltirani cesti navzdol in na nepreglednem ovinku zagledam najprej avtobus, upočasnim vendar ne dovolj, nato pa mi izza vogala avtobusa plane na cesto gospodična, ki je bla tolk šokirana, da je kar obstala sred ceste. Izogibal sem se kolk se je le dalo, tolk sem jo oplazil da ji je torbica padla na tla in seveda sva požela ves smeh od njenih kolegov in kolegic. Opravičevala sva si, ampak sva bila oba kriva. Jaz bi lahko bil bolj počasen, ona pa bolj previdna čez cesto. Lahko bi blo kaj hujšga. Pa saj veste da če ni hitrosti ni pointa, a ne:2thumbs:

Vglavnem na konc smo se pol vsi nasmejali, se pozdravili in nekaj novega naučili:)
Wanted si dobu cifroo??:)

snežko
15.05.2008, 19:58
:)sem otvoril sezono s 40 km. me je pa ena ploha ujela....in upam da rek "če te dež ujame na prvi furi, te celo leto ne bo več" drži....

spartan
15.05.2008, 20:13
...dans pa enih 25 km.

Sonce nad Zrečami je bilo:)

Aldebaran
15.05.2008, 21:07
no jest morm pa kolo na servis peljat,potem pa naskočim Krvavec in Jezersko, hihi... prvi ima 12km klanec, ki je kar hud, ... Jezersko se pa samo vleče, hihi... p ada vidimo kje sem s kondicijo, ki sem jo nabiral tekom zime :)
poročam, kako je šlo, hihi...

snežko
19.05.2008, 19:20
:) rit ti bo odpadla naslednji dan...

Aldebaran
19.05.2008, 19:30
:veryfunny: a veš da mi nekaj pravi, da se to zna zgodit, hii... no sej nekaj zimskih indoor kilometrov imam za seboj... bomo videli... jutri dobim kolo iz servisa, hihi...
pa še novo čelado sem si kupil, wiii:)

spartan
20.05.2008, 18:46

sem ravno sredi nakupa strateškega dela kolesa...in sicer novi sedež:clown:. Baje je 25 stopinj manj kot pri klasični zadevi ter bolj "udobno" za sedenje.

Velo varianta....pozna kdo to z gelom:shy: Kako se obnese:shy:

Wanted
20.05.2008, 20:46
Eh, jaz sem kupil zic z gelom, pa je vse skupaj drselo. Pol sem si raje pol kupo kolesarske hlače, dost boljša zadeva

KissMe
20.05.2008, 21:13
Vprašanja za vse kolesarje

Ej, a pod kolesarskimi hlačami kej noste?:blush: :rolling:

A si noge brijete?;)

Katrin
20.05.2008, 23:12
Jaz imam gate spodaj, ampak baje pravi kolesarji nimajo nič :blush:

Jaz si bom pa nov kolo kupila :p

Aldebaran
21.05.2008, 08:21

A si noge brijete?;)

ne in ne :veryevil:
gate pod kolesarkami??? čak to je skregano z vso logiko, no :angel:
noge si brijejo samo profesionalni kolesarji pa sem ter tja kakšen zagrizen rekreativec... meni tudi na kraj pameti ne pride... no ja čeprav bi bilo pa zadnjič, ko sem odletel po tleh kar fino,če ne bi blo kocinc... ampak razen tega, da se je rana celila kakšen dan ali dva dlje ni bilo drugih posledic...

iii Katrin, kakšn bicikl pa, če sem lahko tolk firbca:)

aja kupil sem si čelado, končno, bi rekli nekateri... do sedaj sem se je izogibal kot hudič križa, ker pa zadnje čase folk ne pazi več na kolesarje in nikoli ne veš, kje te bo kakšen zrinil iz ceste... se mi je to zdela pametna poteza:)

Katrin
21.05.2008, 16:17
Ne vem še :blush: sem se komaj odločila da letos pa res zamenjam. Moram mal pregledat ponudbo.

Da je čelada kul ugotoviš potem, ko ti pri padcu poči ;)

spartan
21.05.2008, 19:37
seveda nosim pod kolesarskimi hlačami...boxerke. Družinski dragulji morajo biti na varnem:clown:

Nog pa si ne brijem...sem naravno kosmat:d

Wanted
21.05.2008, 20:45
Jaz tudi nosim spodaj boksar, da zaščitim mojga boksarja, a ne :)

Nog si pa še tud nisem obril in jih tud ne nameravam, čeprav se pozna pri zračnem uporu...

KissMe
21.05.2008, 20:59
Jaz tudi nosim spodaj boksar, da zaščitim mojga boksarja, a ne :)

Nog si pa še tud nisem obril in jih tud ne nameravam, čeprav se pozna pri zračnem uporu...

Ja no... a vidva (še spartan) resno živita v prepričanju da boxarce pomembno vplivajo na zavarovanje spolnih organov??:rolling:

Sami amaterji... ni kej:rolling:

Wanted
21.05.2008, 21:08
Mja...KissMe...ne živim v prepričanju da bi to velik vplivalo na zavarovanje spolnih organov, men ni panike it samo v kolesarskih hlačah, ampak s boxarkami dodatno zaščitim winija pred infekcijami, prhladom, ...:)

Dlak pa ne dam, nek profi pa tud nisem, sam zagrižen amater :)

snežko
23.05.2008, 22:27

A si noge brijete?;)

:) ja - gate, ne ne brijem, saj nisem jani, gonim iz veselja, ne službe...

spartan
24.05.2008, 10:15
Eh, jaz sem kupil zic z gelom, pa je vse skupaj drselo. Pol sem si raje pol kupo kolesarske hlače, dost boljša zadeva

kakega pa si kupil...od Vela:shy: Ker ta ima samo sredinski del obložen z gelom.

Luccka
24.05.2008, 14:44
fantje, pretirano kolesarjenje ni priporočljivo za vaša jajčka......to veste ane;)

spartan
24.05.2008, 18:50
fantje, pretirano kolesarjenje ni priporočljivo za vaša jajčka......to veste ane;)

..lučka...ti si pa mal žleht:clown:;)

KissMe
25.05.2008, 17:11

Ravno nasprotno... ni žleht, prjazna je, da je opozorila;):d

Luccka
25.05.2008, 18:10

jah no:blush:...verjamem, da se boš sedaj ob vsakem poganjanju pedal spomnil name;)

Katrin
25.05.2008, 21:50
Včeraj sem si ogledovala kolesa... Kakšna so vaša mnenja o hibridu, mešancu med cestnim in gorcem? V bistvu izgleda kot cestno kolo, okvir pa od gorca.

Drugo vprašanje je, a je kakšna pametna razlika med hidravličnimi in mehanskimi bremzami na diske? Razen tega, da je pač nekje treba malo bolj pritisnit?

spartan
26.05.2008, 21:19
jah no:blush:...verjamem, da se boš sedaj ob vsakem poganjanju pedal spomnil name;)

lučka...glede družinskih draguljev velja za profi kolesarje ne za rekreativce.

Podoben princip je na brazilski depilaciji;)

snežko
27.05.2008, 10:09

:) definiraj pretirano + ali je razlika ali so jajčka polna ali ne'?

golly66
27.05.2008, 15:48
Najavljamo prvi Critical Mass dogodek po ulicah Maribora. Skoči na bicikl, zberi prijatelje, znance in sorodnike ter pridi na kritično maso v Maribor.

PETEK 30.5.2008 ob 15.00

TRG SVOBODE - MARIBOR

http://www.udobnoposvetu.si/wp-content/uploads/2008/05/kriticna_masa.jpg

Pridružite se nam lahko tudi na trasi:

Trg Svobode - Partizanska cesta - Prešernova ulica - Razlagova ulica - Krekova ulica - Strossmayerjeva ulica - Koroška cesta - Glavni most - Trg Revolucije - Dvorakova ulica - Ulica Moša Pijade - Ljubljanska ulica - Trg Revolucije - Glavni most - Koroška cesta - Svetozarevska ulica - Partizanska cesta (do Železniške postaje) - Razlagova ulica - Cankarjeva ulica - Partizanska cesta - Trg Svobode

Zakaj?

Ker imamo dovolj teh avtomobilov in ostalih motoriziranih pošasti! Ker smo kolesarji enakovredni v prometu.

Zavzemimo ulice in ceste! Vsi na bajk, skejt in rolerje!

Pridi, praznuj, dihaj in vozi z nami.

spartan
27.05.2008, 19:55
Najavljamo prvi Critical Mass dogodek po ulicah Maribora. Skoči na bicikl, zberi prijatelje, znance in sorodnike ter pridi na kritično maso v Maribor.

PETEK 30.5.2008 ob 15.00

TRG SVOBODE - MARIBOR

http://www.udobnoposvetu.si/wp-content/uploads/2008/05/kriticna_masa.jpg

Pridružite se nam lahko tudi na trasi:

Trg Svobode - Partizanska cesta - Prešernova ulica - Razlagova ulica - Krekova ulica - Strossmayerjeva ulica - Koroška cesta - Glavni most - Trg Revolucije - Dvorakova ulica - Ulica Moša Pijade - Ljubljanska ulica - Trg Revolucije - Glavni most - Koroška cesta - Svetozarevska ulica - Partizanska cesta (do Železniške postaje) - Razlagova ulica - Cankarjeva ulica - Partizanska cesta - Trg Svobode

Zakaj?

Ker imamo dovolj teh avtomobilov in ostalih motoriziranih pošasti! Ker smo kolesarji enakovredni v prometu.

Zavzemimo ulice in ceste! Vsi na bajk, skejt in rolerje!

Pridi, praznuj, dihaj in vozi z nami.

a bo kak piknik pol:shy:

Wanted
27.05.2008, 21:39
kakega pa si kupil...od Vela:shy: Ker ta ima samo sredinski del obložen z gelom.

Ne, selle italia gel flow