Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : PrvaLiga Telekom Slovenije 2007/08

dadod
20.07.2007, 13:58
V petek se s tekmo Interblock-Nafta začenja 17. DP.
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10031040707201258580

sportas
27.07.2007, 23:26
Imam en predlog za novinarje oz. fotografe. Če je možno, da med utrinke iz tekem tudi uvrščate slike polnih tribun oz. ljudi na tekmi. Gledam npr. utrinke iz tekme Interblock-Celje in nikjer niti ene slike navijacev. Je pa bo mojih podatkih tribuna bila polna. Lepa reklama za potencialne gledalce v prihodnosti. Jutri npr. bo glavna tribuna v Mariboru pokala po šivih.
Drugače pa nimam večjih pripomb. Ste eden redkih medijev, kateri dostojno spremljajo PrvoLigo.

sportas
06.08.2007, 14:48
Zanima me kakšna je možnost, da bi se naredila kakšna reportaža o gostujočih navijačih oz. delu Policije in organizacije na prvoligaških stadionih. Če bi npr. kakšen novinar odšel "pod krinko" (brez akreditacij ipd.) na gostovanje s kakšno navijaško skupino bi imel, kar nekaj meteriala za napisat.
Včeraj npr. med tekmo v Kopru (Koper-Maribor) policisti sploh niso pustili, da bi gostujoči navijači na hudi pripeki imeli s sabo na tribuno plastenko vode. Se več! Med polčasom te iste navijače sploh niso spuščali na WC (bližnji dixi). Da sploh ne omenjam njihovega odnosa, kot uradne osebe (že doživel, da je policist v polni bojni opremi provociral in vabil navijače na pretep).
Kot sponzor oz. medij, kateri (zelo dobro) pokriva dogajanje v PrviLigi bi sigurno lahko opozorili tudi na to problematiko. Sramotno se mi namreč zdi, da še nihče ni opozoril na katastrofalne pogoje za navijače (predvsem gostujoče). Tukaj mislim še najbolj na (kot rečeno) odnos Policije in pa tudi zapiranje teh navijačev v razne kletke (dobesedno) v Domžalah, Ptuju, Kopru itd.

LP

grofica
07.08.2007, 18:59
Zanima me kakšna je možnost, da bi se naredila kakšna reportaža o gostujočih navijačih oz. delu Policije in organizacije na prvoligaških stadionih. Če bi npr. kakšen novinar odšel "pod krinko" (brez akreditacij ipd.) na gostovanje s kakšno navijaško skupino bi imel, kar nekaj meteriala za napisat.
Včeraj npr. med tekmo v Kopru (Koper-Maribor) policisti sploh niso pustili, da bi gostujoči navijači na hudi pripeki imeli s sabo na tribuno plastenko vode. Se več! Med polčasom te iste navijače sploh niso spuščali na WC (bližnji dixi). Da sploh ne omenjam njihovega odnosa, kot uradne osebe (že doživel, da je policist v polni bojni opremi provociral in vabil navijače na pretep).
Kot sponzor oz. medij, kateri (zelo dobro) pokriva dogajanje v PrviLigi bi sigurno lahko opozorili tudi na to problematiko. Sramotno se mi namreč zdi, da še nihče ni opozoril na katastrofalne pogoje za navijače (predvsem gostujoče). Tukaj mislim še najbolj na (kot rečeno) odnos Policije in pa tudi zapiranje teh navijačev v razne kletke (dobesedno) v Domžalah, Ptuju, Kopru itd.

LP

po zakonu je paè tko, da plastenk ne smeš nost na tribune...èe bi si pa ti, tako žejni mariborèani:))))) vodo prelili v pvc kozarce, bi jo pa lahko nesli na tribune....

in, bajdvej..kter je ta medij, k fuuul dobr spremlja dogajanje v snl???

monster
07.08.2007, 19:16
siol baje bejbi

grof-92
08.08.2007, 06:18
po zakonu je paè tko, da plastenk ne smeš nost na tribune...èe bi si pa ti, tako žejni mariborèani:))))) vodo prelili v pvc kozarce, bi jo pa lahko nesli na tribune....

in, bajdvej..kter je ta medij, k fuuul dobr spremlja dogajanje v snl???
To nima nobene veze z mariborčani, ampak se sloveski šerifi obnašajo tako do vseh navijačev, npr. nas so v Lendavi vabili robocopi ven 1 na 1, na splošni smeh celega odreda a.c.a.b.-ov!
In ne komentirat zadev kjer nisi doma..mislim na navijaška gostovanja...ne florjanskega tipa ampak ultra scene...verjemi da je represija nevzdržna, vsi zakoni so pa nični pred samovoljo lokalnega šerifa.

Pozdrav vsem navijačem.
STOP REPRESIJI

grofica
08.08.2007, 07:30
To nima nobene veze z mariborčani, ampak se sloveski šerifi obnašajo tako do vseh navijačev, npr. nas so v Lendavi vabili robocopi ven 1 na 1, na splošni smeh celega odreda a.c.a.b.-ov!
In ne komentirat zadev kjer nisi doma..mislim na navijaška gostovanja...ne florjanskega tipa ampak ultra scene...verjemi da je represija nevzdržna, vsi zakoni so pa nični pred samovoljo lokalnega šerifa.

Pozdrav vsem navijačem.
STOP REPRESIJI

AH, PROSM TE...GOVORIŠ, KOKR,DA SE NA TEKMAH ZBERE NA TAUŽNTE NAVIJAČOU...VIŠEK OBISKA JE V MB AL PA ZADNJIČ V KOPRU, KJER SE ZBERE JURJA DO JURJAPAPOU FOLKA..IN TI MEN, DA NEJ NE GOVORIM O ZADEVAH, KJER NISM DOMA...ČE PA MEČEŠ PLASTENKE V SODNIKA AL PA V GOLMANA, TI PA NISMJEST KRIVA..MAMI SE ŽALI ZA SVOJO KULTURO...

TI BOM POVEDLA, KOK JE NA PRAVI SCENI, K PRIDEM IZ SPLITA...HAJDUK-SAMPDORIA...

grofica
08.08.2007, 07:31
siol baje bejbi

JAPAJADE:kisses: :kisses:

grof-92
08.08.2007, 18:21
Vem jaz dobro kok je na sceni...zlo verjetno bolj kot ti in ne bit pametna preveč, tudi teh ( za vas famoznih splitov) imam okoli 30, da ti pa ne naštevam gostovanj po evropi z hr repko in klubom iz avatarja...uglavnem veliko je tega...dejstvo je pa da je represija v celi evropi na višku, pa ni treba da kaj mečeš v koga, da si v naslednjem trenutku vklenjen, priveden in poniževan...samo zato ker se deklariraš kot navijač, ultras, casual...karkoli.
Nismo vsi zavaljeni debeluharji florjanski...sodi pošteno& drži obrambo& to ni pošteno navijači.

SuperPig
08.08.2007, 19:43
Pisda grof kaj jokaš?? Če ti je res tako hudo, pa glej tekme po televiziji ali pa pojdi na tribuno, kjer ni organiziranih navijačev:dontknow: ..Sicer pa sam dobro veš, kdo so BBB, kakšen je njihov način navijanja, tako, da si lahko samo tiho, kar se tiče represije nad navijači. A si se kdaj vprašal, kako je navadnim ljudjem, ki grejo na tekmo? Kako misliš, da se pa oni počutijo, ko dobijo v glavo kamen, baklo od "nedolžnih naviačev", kot so npr. BBB? Kako se počutijo, ko pridejo pred stadion, tam pa razbit avto? Jeebiga grof, ampak čisto sami ste si krivi, da ste na tako slabem glasu. Vem da je večino navijačev normalnih, ampak, če sami niste sposobni nareditii red v svoji skupini in izločiti tisto skupini debilov, ki delajo pisdarije, potem ste sami krivi in ne se izgovarjat na policijo. Pa ni moj namen zagovarjati policijo, ker vem, da jih ponavadi najeebejo nedolžni, ampak, če si navijač se moraš zavedal, kam greš s kom greš in moraš biti pripravljen tudi nato, da lahko pokasiraš kakšen šamar, pa naj bo to od policije ali pa od nasprotnih navijačev. Takšen je pač lajf navijača:dontknow: .

grof-92
08.08.2007, 20:35
Sploh ne jokam...šamari so zaželjeni, če se malo pošalim...omenim pač, kako je stanje, sploh se pa tle ne govori o bbb ampak o slovenski navijaški sceni kjer menim, da imam dober vpogled v dogajanje. BBB so celo povdarili, da niso nikjer doživeli tako korektnih odnosov z policijo kot v Domžalah a to ni tema ( jaz bi dodal...strah je gospod) tega topica.
Sploh pa ne vem koji mi je k.... bil da se tu spuščam v debato z vami
over and out

Goody
09.08.2007, 08:06
JAPAJADE:kisses: :kisses:

v resnici je Telekom Slovenije (ker siola ni več), Tekme pa se prenašajo na Siol Tv, na kanalu 7.
Več o PrviLigi TS pa maš tuki (novice, napovedi, prenosi ...) http://sportal.siol.net/default.asp?site_id=1003&page_id=104

grofica
09.08.2007, 12:45
v resnici je Telekom Slovenije (ker siola ni več), Tekme pa se prenašajo na Siol Tv, na kanalu 7.
Več o PrviLigi TS pa maš tuki (novice, napovedi, prenosi ...) http://sportal.siol.net/default.asp?site_id=1003&page_id=104

HVALA LUBICA..NATE SE ČLOUK RES LOH ZANESE:kisses: :kisses: :veryevil:

NIMAM SIOL TV...GREM PA KAŠNO TEKMO U ŽIVO POGLEDAT, ČE GLIH TAKRAT MOJ TAMAU NIMA TEKME...

sportas
10.08.2007, 00:06

A je po zakonu tudi, da 200 navijačev kupi in plača za karto (10€) isto ceno, kot vsi ostali navijači na stadionu in se jih zapre v kletko za 90min (na 35 stopinj brez sanitarij oz., da te do njih ne spustijo)? Kako naj potem navijač gre in si kupi vodo (ter prelije v pvc kozarec), če pa je zaprt na tribuni skozi vso tekmo, kot žival? Ni to kratenje ene od osnovnih pravic človeka v demokratični družbi?

In sploh se ne gre samo za navijače Maribora. Primer iz Kopra je eden izmed mnogih. Imajo tudi vsi ostali probleme. Je pa represija nad navijači tukaj večja, kot v kakšni državi, kjer pa imajo res probleme s huligani (pravih huliganov v Sloveniji itak ni oz. jih je za vzorec). Na tekmi Domžale-Dinamo npr. mislim, da so odstranili kletko za BBB. Po drugi strani pa jo bodo spet postavili, ko bodo prišle na gostovanje super nevarne skupinice navijačev raznih klubov SNL.

Ti grofica pa si me nasmejala. Pogledaš si kakšno tekmo v Splitu (verjetno v krogu družine) in misliš, da poznaš navijaško sceno? :2thumbs:

Naj reče kdo kar hoče, ampak tekmo je boljše gledat ob dobrem vzdušju in dobrem navijanju na tribunah. Če pa kdo hoče mirno vzdušje pa si naj kupi karto za Narodno gledališče ali pa si ogleda kakšno domačo tekmo Domžal :veryevil: .

PS
Kdaj bo Sportal začel opozarjat na sojenje v ligi? Obstaja kakšen dogovor, da se to ne dela? V nekaterih državah so tudi sodniki lahko kaznovani, zaradi slabega sojenja (par tekem prepovedi sojenja na najvišjem nivoju). Mediji bi morali začet opozarjat tudi na to problematiko v slovenskem nogometnem prostoru.

grofica
10.08.2007, 13:44
A je po zakonu tudi, da 200 navijačev kupi in plača za karto (10€) isto ceno, kot vsi ostali navijači na stadionu in se jih zapre v kletko za 90min (na 35 stopinj brez sanitarij oz., da te do njih ne spustijo)? Kako naj potem navijač gre in si kupi vodo (ter prelije v pvc kozarec), če pa je zaprt na tribuni skozi vso tekmo, kot žival? Ni to kratenje ene od osnovnih pravic človeka v demokratični družbi?

In sploh se ne gre samo za navijače Maribora. Primer iz Kopra je eden izmed mnogih. Imajo tudi vsi ostali probleme. Je pa represija nad navijači tukaj večja, kot v kakšni državi, kjer pa imajo res probleme s huligani (pravih huliganov v Sloveniji itak ni oz. jih je za vzorec). Na tekmi Domžale-Dinamo npr. mislim, da so odstranili kletko za BBB. Po drugi strani pa jo bodo spet postavili, ko bodo prišle na gostovanje super nevarne skupinice navijačev raznih klubov SNL.

Ti grofica pa si me nasmejala. Pogledaš si kakšno tekmo v Splitu (verjetno v krogu družine) in misliš, da poznaš navijaško sceno? :2thumbs:

Naj reče kdo kar hoče, ampak tekmo je boljše gledat ob dobrem vzdušju in dobrem navijanju na tribunah. Če pa kdo hoče mirno vzdušje pa si naj kupi karto za Narodno gledališče ali pa si ogleda kakšno domačo tekmo Domžal :veryevil: .

PS
Kdaj bo Sportal začel opozarjat na sojenje v ligi? Obstaja kakšen dogovor, da se to ne dela? V nekaterih državah so tudi sodniki lahko kaznovani, zaradi slabega sojenja (par tekem prepovedi sojenja na najvišjem nivoju). Mediji bi morali začet opozarjat tudi na to problematiko v slovenskem nogometnem prostoru.

SRČKI MOJI...SAMI STE SI KRIVI, DA Z VAMI TKO DELAJO...JST SI GREM TEKMO OGLEDAT IN SEDIM LEPO NA TRIBUNI...KER PAČ NISM PR VIOLAH AL PR GROFIH AL PR...(A SO ŠE KERI DRUGI NAVIJAČI PR NAS)??:veryevil: :veryevil: JST GLEDAM TEKMO IN SE NE DEREM ZA SVOJE, KER SVOJIH V SLOVENIJI ITAK NIMAM..DEREM SE SAM NA TEKMAH SVOJGA SINA, ENI ME SICER MAU ČUDN GLEDAJO, SAM VARNOSTNIKI ME PSTIJO PA PR MIR...:veryevil: :kisses: ZAENKRAT ŠE...SO ME PA ODSTRANL IZ DVORANE, (FUTSAL), KSM V SODNIKA VRGLA PLASTENKO..IN GLIH ZATO LUBI MOJ, PLASTENK NE PUSTIJO VEČ NOST NA TRIBUNE AL PA FLAŠ AL PA...

TEKMO V SPLIT SI GREM OGLEDAT S FANTI IZ SAMPDORIE, K GLIH MISLJO KUPIT MOJGA SINA IN JE TO ENA LEPA PRILOŽNOST, DA JIH SPET VIDM IN, DA KAKO REČEMO...

GLEDE SODNIKOU PA...VELIK GLEDAM FUZBAL...ENI RES NIMAJO POJMA...V VEČINI PA OPAŽAM, DA MATE ŠE MANJ POJMA TISTI ĐUKCI, K SEDITE NA TRIBUNAH IN KOMENTIRATE SOJENJE...

TOLK...

sportas
10.08.2007, 14:58
SRČKI MOJI...SAMI STE SI KRIVI, DA Z VAMI TKO DELAJO...

TEKMO V SPLIT SI GREM OGLEDAT S FANTI IZ SAMPDORIE, K GLIH MISLJO KUPIT MOJGA SINA IN JE TO ENA LEPA PRILOŽNOST, DA JIH SPET VIDM IN, DA KAKO REČEMO...

In zakaj bi navijači bili krivi? Takšno razmišljanje ne vodi nikamor. V Sloveniji z navijači ni takšnih problemov, kakršna je represija nad njimi.

In koliko je star tvoj sin, če smem vprašat? Če je U20, potem bo njegov odhod v Sampdorio (verjetno Primavera) pomenil še en od mnogih zapravljenih talentov, kateri so prehitro odšli iz Slovenije.

grofica
10.08.2007, 18:12
In zakaj bi navijači bili krivi? Takšno razmišljanje ne vodi nikamor. V Sloveniji z navijači ni takšnih problemov, kakršna je represija nad njimi.

In koliko je star tvoj sin, če smem vprašat? Če je U20, potem bo njegov odhod v Sampdorio (verjetno Primavera) pomenil še en od mnogih zapravljenih talentov, kateri so prehitro odšli iz Slovenije.

16...ja, in radi bi, da igra v primaveri...

ne vem kolk zapravljenih talentou poznaš...po moje, da mogoče 2 po imenih...bloudka in štrausa, ki mata pač smolo s poškodbami....

učer mi je blo prou fino gledat na eurošportu ..inter milan-boka điniors...fantje do 21 let...in mariborski golman belec, bajdvej..star šele 17 let...in vezist rene...bajdvej star 17 let..nista delovala prou nč kot dva zapravljena talenta....in prou ponosna sm bla, da moj sin z njima igra v repki...

eni odhod v tujino zagovarjajo...če se misl otrok ukvarjat s fuzbalom in sam s fuzbalom, čimprej vn...drugi spet..kaj, če pridejo poškodbe, more prej nardit šolo in bla bla...je pa res, da se pr nas dela z otroki še po starem...bohnedaj v fitnes, dokler se mišice še razvijajo...v italji je meu fitnes vsak dan...res je, da pr nas ni vse podrejeno nogometu, ko je bil v angliji je ob vrnitvi reku...všeč mi je, ko grejo na vsakem treningu, kot, da igrajo tekmo...torej, so razlike..in glede na to, kje so naši fantje trenutno na lestici..mislim a repko...mi je čist jasn, da se v tujini dela boljše kot pri nas...očitno manjka strokovnjakov...kar pa ve že usak...

kinsley
10.08.2007, 19:01
uf...tale grofica pa obvlada sceno,ni kaj.
da dam še jaz svoj komentar.če ima fant možnost treniranja v tujini,naj gre.še zmeraj je bolje kot pa da vegetira v sloveniji...v tujini se z mladimi talenti dela drugace kot pri nas,če bo bo...če pa ne...za slovensko ligo bo še čas...

DeeY
11.08.2007, 12:59

ne vem kolk zapravljenih talentou poznaš...po moje, da mogoče 2 po imenih...bloudka in štrausa, ki mata pač smolo s poškodbami....

učer mi je blo prou fino gledat na eurošportu ..inter milan-boka điniors...fantje do 21 let...in mariborski golman belec, bajdvej..star šele 17 let...in vezist rene...bajdvej star 17 let..nista delovala prou nč kot dva zapravljena talenta....in prou ponosna sm bla, da moj sin z njima igra v repki...

eni odhod v tujino zagovarjajo...če se misl otrok ukvarjat s fuzbalom in sam s fuzbalom, čimprej vn...drugi spet..kaj, če pridejo poškodbe, more prej nardit šolo in bla bla...je pa res, da se pr nas dela z otroki še po starem...bohnedaj v fitnes, dokler se mišice še razvijajo...v italji je meu fitnes vsak dan...res je, da pr nas ni vse podrejeno nogometu, ko je bil v angliji je ob vrnitvi reku...všeč mi je, ko grejo na vsakem treningu, kot, da igrajo tekmo...torej, so razlike..in glede na to, kje so naši fantje trenutno na lestici..mislim a repko...mi je čist jasn, da se v tujini dela boljše kot pri nas...očitno manjka strokovnjakov...kar pa ve že usak...

Pred kratkim je Mitja Novinič prestopil k AC Milanu. Kako težko se je prebiti v tako velik klub?
To niti ni tako zelo težko. Potrebno je vedeti, da imajo takšni klubi v svojih vrstah tudi več kot petdeset šestnajstletnikov. Njihov cilj seveda je, da bi iz te šole ven prišel vsaj kakšen vrhunski nogometaš in če jim menedžer sporoči, da je v Sloveniji opazil igralca, ki je nadarjen, ga bodo seveda kupili. Če ga ne bodo oni, ga bo njihov tekmec. Toda pot do uveljavitve v Italiji je peklensko dolga. Biti član AC Milana v Primaveri je lep dosežek, toda prebiti se v člansko moštvo je praktično nemogoče. V Italiji mladi igralci iz AC Milana odhajajo v drugo, tretjo ligo in šele nato začenjajo pravi preboj med najboljše. Nekoliko drugače je bilo v mojem primeru, ko je morala Parma zame odšteti za tako mladega nogometaša dokaj visoko odškodnino. V tem primeru ti v klubu seveda posvečajo nekaj več pozornosti, saj želijo, da bi se jim vložek povrnil, toda kljub temu je preboj iz mladinske v člansko kategorijo v Italiji izredno težak.

Meni to zelo dosti pove. Še posebaj pa more otrok imet močno osebnost, da ne dobi domotožja in pade na vseh področjih namesto, da bi zrastel.. Psihično more bit tudi težko, ker tukaj je najboljši, ko pa pride v takšen klub, pa je med 50 vrstniki, mogoče, po trenutni kvaliteti 20-30 in potem mu pade morala, malo še domotožje in je od nekega talenta ostalo nič.. Sivo povrečje, ki niti za slovensko ligo ni več dobro.. Da si Diarra, ki je igral v prvi enajsterici pri primaveri Interja in tudi nekaj prijatelskih z interjevimi člani ne pribori prve enajsterice pri Mariboru, pove dosti o tem kaj se dogaja z mladimi pubeci..

sportas
11.08.2007, 20:11

Kdo bi rad. Njegovi starši? Dosti je takšnih iz Slovenije, kateri propadejo tudi zaradi preambicioznih staršev. Žal je tako.

Da bi si ga pa klub tako močno želel? Iluzija. Stvar je takšna, da klubi iz prvih lig Italije, Nemčije itd. vsako sezono pokupijo po 20 mladih perspektivnih nogometašev (podobnih kot tvoj sin). Plačajo pa drobiž za njih (200,000€ ipd.). In večina jih konča tavat po nižjih ligah držav top5 ali pa raznih drugorazrednih prvih ligah manjših držav.

Teh zapravljenih talentov pa je ogromno. Eden od primerov je Borut Semler, kateri je bil "zvezda" v mladinskem pogonu Bayerna. In vidimo kje sedaj kaže svoje znanje (Hrvaška). Potem tudi Stevanovič, kateri je bil "zvezda" v SNL in U21 reprezentanci. Sedaj pa bo igral v drugi ligi Španije (če bo igral). Bloudek, Štraus, Semler, Dedič, Zajc, Stevanovič itd. itd. so samo eni od primerov iz Slovenije. So še mnogi drugi, kateri niso medijsko poznani.

Najboljše za nogometaše je, da se uveljavijo v Sloveniji in potem v tujino (če pa že morajo odit pred 20 letom pa kakšne manj močne lige tipa Francija, Nizozemska ipd). Dobri primeri so Koren (redno igra za WBA), Jokič in Birsa (danes v prvih 11 pri Sochauxu), Ilič (redno igra za Betis). Vsi ti so bili bolj ali manj uveljavljeni igralci v SNL. Če si dovolj dober nogometaš je itak vseeno, če boš v Sloveniji igral do 25 leta, saj boš potem z odhodom v tujino in tisto pogodbo zaslužil dovolj za vse življenje.

Nič nimam proti tvojemu sinu, amapak bojim se, da bo na koncu razočaran iskal svojo priložnost v naši SNL ali pa kakšni nižji ligi Avstrije, Serie B in C ipd. Pa tudi upam, da nima kakšnega kvazi managerja. Takšnih mašetarjev je preveč v našem nogometnem prostoru.

grofica
12.08.2007, 08:34
Uf, Men, Kot Njegoumu StarŠu, Je Čist Useen, Kje Igra, Sam, Da Bo Zadovoljen In, Da Bo Igrau...napredvau....sampdoria Ga Je Iskala Za Primavera, Ker Menda Pr Svojih Letnikih Nima Kej Delat....

In Na Čem Je Semler Na SlabŠem Kot Drugi Igrauci Njegouga Kova, Ki So Ostal V Slo? Razn Tega, Da Je Lastnik Treh Stanovanj V Mariboru In Dveh V NemČiji? Me Res Zanima....Če Bi Ostau Tle In Igrau Slo Ligo, Verjem, Si Tega Neb Mogu Kupit...

In Kaj Me Briga, Če Ti, Kot Ti PrauŠ, ZavoŽeni Igrauci Igrajo V Drugih, Tretjih, Četrtih Ligah V Tujini, Če ZasluŽjo Neprimerno VeČ, Kt NaŠi V Prvi Ligi? Na Primer JoliČ...v Keri Ligi V Avstriji Že Igra? Mislim Da Tretji, Četrti....in, Ker Je Skor Moj Sosed, Usaj PribliŽn Vidm, Kolk Pokasira:))))))))))))

Treba Si Je Priznat...Čeprou Si Tut Jest Nerada...da 1. Slo Liga PaČ Saks....da Se Lohk Primerja Tm S Kako Malto...na Žalost...in Zato Je Treba Mulca, Ki KaŽe Neki Talenta, In, Če Ga Že KliČejo V Anglijo, Italijo, Dat To MoŽnost...pa, Če Vidi Pol, Da Ne Gre, Je Še Zmer Čas, Da Se Vrne....in Kaj Je Leto, Dve, Tri, Ki Bi Jih Po Tvoje Zgubu V Tujini V Primerjavi S Celim Lajfom?

snežko
19.08.2007, 10:00
:) zlatko je skorej jokal. ko je gledov bedo našega fuzbala včerej...da ti dajo 3 gole z 2 igralcema manj..smešno. igral so pa kot v vaški ligi, ne pa kao top klub v državi. in če pomislim, da sem verjel, da po uvrstitvi v ligo prvakov ne bo kos mariboru nihče vsaj pet let, saj jim je padlo cvenka, kot so ga imeli vsi takratni klubi skupaj. res podn tale naš fuzbal..

kar se pa debate okol grofinega zvezdnika tiče pa tole - če ma mulc šanso it ven trenirat naj gre. pri nas za napredek nima niti približno takih izgledov kot v urejenih klubskih sredinah zunaj slovenije. In če je vsaj 70% tolk dober kot se hvali mamica (pretiravanje staršev pač) ima resne izglede, da iz njega res kaj bo. če že ne na zvezdniškem fuzbalskem področju, ga bodo pa naučili reda, spoštovanja in discipline. in da uspeh ne pride sam od sebe ampak od trdega dela. za našo ligo bo pa po prihodu nazaj zmerej dobr...

monster
19.08.2007, 12:06
kira bruka za mb :o

orchid
19.08.2007, 22:59
kera bruka za viole.....mislm, še premal smo jih dol dal, glede na to, da so nam razdejal Domžale....banda :censored: :censored: :censored:

Overtime
19.08.2007, 23:02
ŁoŁ - a ste vidl kakšne nabija ta khrethen od Zahovića :rolling:

Ta mudel je zgublen - se mu vid, da ni nikol spremnu slo. lige.

Motivacijo in zavzetost Domžal je komentiral: "To je normalno. Tudi sam sem bil, ko sem igral proti Realu Madridu, zelo motiviran."

Kere šale; zgleda, da so se v MB zmotil & namest šport. dir. zaposlili komika. No to primerjanje MB z RM je le nadaljevanje prejšnega nastopa - občinstvo je ogrel z "Domžale se želijo vpletati v vse institucije slovenskega nogometa. Hočejo pritiskati na sodnike, voditi ligo, Nogometno zvezo. Pustimo službam, da opravljajo svoje delo, mi pa se ukvarjajmo z nogometom."

Seveda je bilo izpadov še veliko več; ampak zakaj bi se delala še dodatna reklama - tole je več kot zadosten dokaz, da leta Zahoviću niso bila dovolj, da bi se spametoval; ostaja car med zaostalimi :2thumbs:

sportas
19.08.2007, 23:04
V Domžalah se igrajo evropskega kluba. Novinarji pa (zal) nič ne omenjajo. Sama tišina.

Poročilo navijača Maribora (ni član Viol) o organizaciji v NK Domžale:

Kot organizator avtobusnega prevoza naj povem nekaj sledečih dejstev - nekaj tudi dokumentiranih!
- za avtobusni prevoz sem se med drugim odločil tudi zaradi dejstva, da so na zadnjem gostovanju trpeli avtomobili z mariborsko registracijo
- o tem, kdo bo prišel z avtobusom na tekmo ( da so to večinoma imetniki letnih vstopnic ), sem sporočil direktorju našega kluba g. Bojanu Banu, ki je kontaktiral predstavnike NK Domžal že prejšnji četrtek 9 dni pred tekmo!!!
- da se izognemo vsem zapletom pri vstopu in rganizaciji sem poslal elektronsko pošto na nogometni klub Domžale ( točneje nenad.protega@nkdomzale.si ) že takoj naslednji dan v petek 10.8. - vendar odgovora do danes še nisem prejel - niti sporočila naj se obrnem na koga drugega.
- v noči iz sobote na nedeljo sem preko spleta naročil 48 vstopnic za tekmo v Domžalah, ki jih seveda nisem prejel.
- v ponedeljek sem napisal elektronsko pošto odgovornemu za prodajo vstopnic, kaj je z naročenimi vstopnicami ( grega.krmavnar@nkdomzale.si ) kaj se dogaja, ki mi je odpisal;
Pravkar sem Vam hotel sporočiti, da mi morate za vseh 48 vstopnic poslati imena udeležencev tekme, saj je s strani upravne enote odrejena personalizacija obiskovalcev. Zaradi tega morajo biti vse vstopnice oz. vsi obiskovalci na tekmi popisani.
Vstopnice Vam po prejemu spiska, lahko pošljemo na Vaš naslov oz. jih lahko prevzamete pred tekmo na stadionu.
- takoj sem jim seveda poslal pripravljen imenski spisek prijavljenih za avtobus, a sem dobil povrano informacijo, da to ne zadošča - sedaj so rabili še naslove, ki jih nisem mogel dobiti v dovolj kratkem času. Obrnil sem se torej na organizatorja tekme ( miran.kralj@nkdomzale.si ). Njemu sem sporočil vse kar je zahteval od prevoznika, število ljudi, avtobusno registersko številko, kraj prihoda - vse v glavnem.
- v soboto sem na avtobusu sestavljeni spisek imen in priimkov obogatil še z naslovi, kot je bilo zahtevano. Na list sem na željo Mirana Kralja dodal še telefonsko številko šoferja, če bi nas rabli itd. Ko smo štartali iz Lukovice sem odgovornega še enkart poklical in oznanil naš prihod. ( kasneje se je dotični zgovarjal, da mu je policija rekla, da nas spremlja že vseskozi od Maribora in da smo vsi vidno vinjeni!!!?? ) V telefonskem pogovru mi ni rekel ničesar, da bi policija zahtevala za nas kakšen pregon, ali da smo vinjeni - vse normalno!
- ko pridemo pred stadion sem organizatorju predal spisek z zbranim denarjem, kar je vzel in odnesel! Čez nekaj časa pa se je vrnil in trdil, da POLICIJA ne pusti da smo na vzhodni tribuni ločeno od VIOL, ker naj bi bili vsi vinjeni. Vsi iz avtobusa smo zahtevali preizkus z alkotesti, ki so ga zavrnili in nas naganjali na vse možne konce. Pri tem so enega izmed nas, ki je pljunil na tla ob besedah - kakšna slaba organizacija - aretirali zaradi žaljenja uradne osebe?!? Šele po velikih naporih in telefonskih klicih in posedovanju Zlatka Zahoviča in Bojana Bana so nas spustili tja, kamor smo se najavili že pred devetimi dnevi!
- po poti nazaj so nam brez razloga kršili pravico svobodnega gibanja, ko niso pustili da se ustavimo kjerkoli si želimo.
- pri tem je verjetno postransko omenit žaljivke s strani uradnih oseb, ki so deževale pa nas samo zato, ker smo iz Maribora in ker ljubimo ta klub!

orchid
19.08.2007, 23:11
MISLMI, KAKRŠNA IZJAVA - TAK REZULTAT....ali NIKOLI NE PODCENJUJ NASPROTNIKA, ČE NE SE TI LAHKO KREPKO VRNE!!!!

Sankcij ne bo, ker niso vrtec
V domžalskem taboru so bili razburjeni že pred tekmo. V noči s petka na soboto je skupina neznanih navijačev z napisi "Viole šampion" izvedla mazaško akcijo v okolici in na štadionu v Domžalah. Športni direktor Maribora Zlatko Zahovič je tekmo napovedal z besedami: "Za Domžale je to derbi, za nas le težka prvenstvena tekma. Ve se, da je derbi slovenskega nogometa tekma Maribor - Olimpija, ali tekme s Koprom in Muro." Zahovič je po tekmi, ki si jo je s plastenko vode v rokah ogledal na novinarski tribuni, na vprašanja odgovarjal s kratkimi stavki. "Seveda sem razočaran. Takšni porazi se dogajajo tudi največjim klubom, kar je Maribor v Sloveniji," je bil njegov komentar tekme. Na vprašanje o motiviranosti Domžale je odvrnil: "Tudi jaz sem bil motiviran proti Real Madridu." Napovedal je, da bo klub vlekel premišljene poteze, o morebitnih kaznih za igralce za visok poraz, pa ne razmišlja: "Sankcij ne bo. Mi nismo otroški vrtec."

kar se pa tiče reakcij varnostnikov in redarjev pa, še premalo kontrolirajo, glede na to, kar se dogaja okrog stadiona in na stadionu! To ni več šport, ampak navadno huliganstvo!!!

monster
19.08.2007, 23:22
Videti je, da bo letošnja sezona "usodna" za slovenski nogomet.

Takšnega podna ne pomnim. razen Livarja, ki je prišel res odigrat epizodno vlogo, so vsi ostali možni skoraj prvaki in lahko tudi izpadejo. Zmagujejo eden proti drugemu kot, da bi se zmenili. Rezultati smešni: 4:0, 5:0, 6:0 kot v kakšnih pionirskih ligah. Tisto, kar sem videl v prenosih na siolu pa na ravni vaških lig :o. Tudi v "Evropi", no na Balkanu, smo odigrali pod kritiko ... Nimam več kluba, za katerega bi navijal, ker so vsi enako ...slabi. Maribor, še včeraj na čelu lojtre, izgubi na tak način :non: ... naslednje kolo se lahko zgodba ponovi, samo, da bodo usjale Domžale ali Celje na podoben način ... brezveze.

orchid
19.08.2007, 23:42
Monster, sej se strinjam s teboj, ampak trenuten problem je včerajšnja tekma zaradi odnosa Maribora do kluba Domžale, saj so s svojimi izjavami in obnašanjem očitno pokazali kako podcenjujejo klub, ki je trenutno v Sloveniji očitno še vedno najbolje organiziran in motiviran. Izjave ZZ, da to ne more biti derbi, ker derbi je lahko samo med Olimpijo in Mriborom ali Muro, je milo rečeno nesramen in vzvišen. Zato so jih dobili po p... Njihov način igre je bil ves čas na zelo nizkem nivoju, kot da bodo to oni z levo roko pometli.....in so bili pometeni.
Res je, da iz mene govori lokalna pripadnost, ampak kljub vsemu se mi zdi, da šport mora ostati šport, izgredi navijačev in prepotentost vodstva nimata tukaj kaj iskati. Naredita lahko samo veliko škode, kot se je izkazalo včeraj. Kopija naj se lomijo na igrišču!!!

monster
20.08.2007, 00:07
Vem vem, kaj je tema ;)

No, omenjanje dveh klubov, ki praktično ne obstajata (Mura, Olimpija) je itaq mal smešno ... :d .. To so pač finte in fintice ..ki jih iam ZZ kar nekaj za uhi, samo se mu tokrat niso izšle, spominjajo pa me na kake izjave hrvaških rokometašev in nogometašev pred tekmami s Slo klubi/repko ;)

samo se račun ZZju tokrat na veliko ni izšel :d ...pušil je na celi črti. To je itaq strategija velikega tveganja, ker če pušneš, si pušnil na veliko ...če pa recimo zmagaš, si zmagal dvojno, ker mirno navržeš "sej sem vam reku ..." - psihološko dobiš veliko prednost. No ja, samo Maribor je zdej dobil drek na palčki :)

Mene pač vseeno zanima mal večji plan in v tem planu ne vidim Domžal kot nek blazno dobro organiziran klub ...konec lanske sezone je bil katastrofa, začetek letošnje še bolj ... take predstave proti Dinamu si ne bi smeli privoščiti ...in potem so morali še igralci na infuzijo!? Pa prestavili so tekmo z Livarjem :o ...kao bi pa oni slučajno igrali v ligi prvakov?? A bi vsako tekmo prestavili? To men ni resno ... :d :d ..tuji klubi pač igrajo v evropi in doma, to je cena ... ne, nočem slišati kakih izgovorov, da smo mali. pač nismo za evropo, če naš državni prvak zaradi tekme v predkolu prestavi tekmo z zadnje uvrščenim klubom v svoji ligi!! :o

sportas
20.08.2007, 12:57
kera bruka za viole.....mislm, še premal smo jih dol dal, glede na to, da so nam razdejal Domžale....banda :censored: :censored: :censored:

So jih res? Mislim, da vsak navijač Maribora in vsaka Viola vesta kako se pravilno napiše ime skupine. In to ni Vijole.

sportas
20.08.2007, 13:17
Monster, sej se strinjam s teboj, ampak trenuten problem je včerajšnja tekma zaradi odnosa Maribora do kluba Domžale, saj so s svojimi izjavami in obnašanjem očitno pokazali kako podcenjujejo klub, ki je trenutno v Sloveniji očitno še vedno najbolje organiziran in motiviran. Izjave ZZ, da to ne more biti derbi, ker derbi je lahko samo med Olimpijo in Mariborom ali Muro, je milo rečeno nesramen in vzvišen.

Kaj je tukaj nesramnega? Ne vem kje vidiš derbi. Na tekmi se je zbralo ogromnih 1300 ljudi (celo 100 vec, kot na tekmi Livarja). Beseda derbi se (pre)pogosto uporablja med novinarji.

snežko
20.08.2007, 17:50
:) kaj pa nej napišejo...mediji so senzacionalni...in ker ne morejo napisat da je sosedov prešič teku čez igrišče pač mora obstajati neki derbi...sploh sedaj ko olimpije ni več....s kje je zaho potegnu muro pa sam on ve...verjetno iz vaških mladinskih tekem, ko je še fajtov z njimi, pa do ljublajne takrat ni mogel, ker je bla predeleč...

sportas
20.08.2007, 20:24
Kje je potegnil Muro? Očitno še nisi bil na nobeni tekmi Maribora in Mure.

snežko
21.08.2007, 16:53
:) nisem in tud ne bom...pa verjetno ne bom zamudil veliko...

če je mura - mb derbi je tud koper - primorje - nova gorica derbi primorja, pa nafta - drava in tko naprej... kakor pač novinarjem paše - dejstvo je pa da je bil edini pravi derbi, ki je zanimal slovenijo in ne le fuzbaliste, lj - mb, ki pa je šel po gobe s propadom olimpije...

monster
21.08.2007, 20:57
mah, muro je zaho potegnil iz naftalina ;)

ima sportas point z vijolami, če so bili tores grafiti, potem niso mariborčani, garant :)

Kn0x
22.08.2007, 11:50
Stvar je taka da ni derbi Mura-Maribor... :nonono:

skoko
25.08.2007, 13:00
:) nisem in tud ne bom...pa verjetno ne bom zamudil veliko...

če je mura - mb derbi je tud koper - primorje - nova gorica derbi primorja, pa nafta - drava in tko naprej... kakor pač novinarjem paše - dejstvo je pa da je bil edini pravi derbi, ki je zanimal slovenijo in ne le fuzbaliste, lj - mb, ki pa je šel po gobe s propadom olimpije...
Ti si pa ziher še majhen otrok, da se ne spomniš kakšne so bile tekme med Mariborom pa Muro. Take bedarije, da kar glava boli. Ker omenjaš Koper - Primorje - Gorico mi povej kdaj je bilo na katerem od teh "derbijev" 5000 ljudi?! :hammer:
Se bo "neobstoječa" Mura kmalu vrnila nazaj v prvo ligo, če ne drugega se bo tedaj vsaj malo popravil povprečni obisk v prvi ligi. Prav žalostno je, da je prejšnjem kolu imela Mura v 2 ligi 2000 (http://www.nzs.si/index.php?pgii=598&zapisnik=11388) gledalcev, a v prvi ligi je bil najbolj gledan "super derbi" med Domžalami in Mariborom kjer se je zbralo celih 1500 (http://www.nzs.si/index.php?pgii=580&zapisnik=K0270155)!!

monster
25.08.2007, 13:09
vmes je vidim tudi napačno razumevanje izraza 'derbi', ki je ustaljen novinarski izraz, fraza, za obračun dveh izenačenih nasprotnikov ;), ki pa nista nujno na vrhu lestvice ... če sta primorje in gorica blizu po formi, je to primorski derbi ... :)

drgač pa vsak obrtnik svojo robo hvali ... sem prepričan, da so bili obračuni mb in mure burni in dobro obiskani, nikakor pa ne edini derbiji v zgodovini slovenije. ne bit smešni :d

Sp3cial
25.08.2007, 15:20
Zakaj danes ni prenosa na sportalu? Zjutraj še piše da bo, sedaj pa pridem pa nič več. jao....

monster
25.08.2007, 16:32
nafta : mb 1:0

mogoče maribor lahko igra samo v derbijih in sedaj čakajo na muro ... :veryevil:

monster
25.08.2007, 16:34
1:1 .

snežko
25.08.2007, 17:11
Ti si pa ziher še majhen otrok, da se ne spomniš kakšne so bile tekme med Mariborom pa Muro. Take bedarije, da kar glava boli. Ker omenjaš Koper - Primorje - Gorico mi povej kdaj je bilo na katerem od teh "derbijev" 5000 ljudi?! :hammer:
Se bo "neobstoječa" Mura kmalu vrnila nazaj v prvo ligo, če ne drugega se bo tedaj vsaj malo popravil povprečni obisk v prvi ligi. Prav žalostno je, da je prejšnjem kolu imela Mura v 2 ligi 2000 (http://www.nzs.si/index.php?pgii=598&zapisnik=11388) gledalcev, a v prvi ligi je bil najbolj gledan "super derbi" med Domžalami in Mariborom kjer se je zbralo celih 1500 (http://www.nzs.si/index.php?pgii=580&zapisnik=K0270155)!!

:) zelo verjetno da sem starejši od tebe, zato sem tudi plašnice že snel...

nisem vedel,da se tekma kvalificira za derbi po številu gledalcev... sem se spet nekaj naučil...sedaj grem pa na derbi s sosednjo vasjo kjer bo vsaj 3000 gledalcev na gasilski veelici in bomo tud fuzbal igral...pošljem prispevek medijem - mogoče objavijo kakšno novičko o derbiju...

pirh
25.08.2007, 18:14
Zelo sem razočaran ,ker danes ni bilo prenosa nogometne tekme na siolu.
V bodoče ne dražite nas ljubitelje nogometa in ne obljubljajte prenosov, ker to ni fer do nas uporabnikov siolovih storitev.Bodite fer in ne obljubljajte, česar niste v stanju izvršiti.
l.p.:nonono:

sportas
25.08.2007, 23:04
V Sloveniji sta le dva prava derbija. To sta "večni derbi" Olimpija-Maribor in Mura-Maribor. Oba sta vedno na tribune privabljala za naše razmere ogromno število gledalcev (tudi, če ekipe niso bile preveč uspešne). Vzdušje na teh tekmah je vedno bilo odlično. In ne vidim nobene tekme v Sloveniji, katera se bi lahko primerjala.
Primorje-Gorica derbi? Vaška veselica. V ničemer se ta tekma ne more primerjat z zgoraj naštetima.
Če bi se v Pokalu Slovenije v npr. 5. krogu srečala Maribor in drugoligaš Mura, stavim, da bi ta tekma privabila na tribune več gledalcev, kot če bi nasprotnik Maribora bil branilec naslova in prvouvrščena ekipa PrveLige Domžale.

Zakaj je Zahovič zadnjič zraven Olimpije, Maribora in Mure omenil še Koper? Verjetno zato, ker se je v njegovih mladih letih oz. na začetku njegove kariere na Bonifiki redno zbiralo lepo število gledalcev (tudi 10000 ni bil problem).

monster
25.08.2007, 23:08
Joj, no. Ni število geldalcem merilo "derbija", kot je snežko že lepo opisal, vi pa kar trobite v svoje rogove :o

derbi je novinarska fraza za srečanje dveh nasprotnikov, ki sta po možnostih za zmago zelo blizu 50-50 in je zadeva neodločena v štartu, zmaga lahko eni ali drugi ... kolikor vem pa izhaja iz angleškega kraja Derby, kjer so konjeniške dirke.

ne obvadam pingponga, vendar če se zaradi mene srečata Kladivar in Olimpija, ki sta oba na vrhu lestvice s točko razlike, je to derbi, pa čeprav je prišlo 30 ljudi. Tisto, kjer je veliko ljudi je masovka in tam je seveda vzdušje boljše ali pa gre za neporavnane račune iz preteklosti "dobre" sosedske odnose itd ...

grofica
26.08.2007, 07:37
Derbi....edini Pravi Derbiji So Bli Med Mariborom In Olimpijo....tko, Kt So Na HrvaŠkem Edini Pravi Derbiji Med Hajdukom In Dinamom,...pa Sta Loh Edn Prvi In Drugi Zadnji Na Lestvici...

Marduk1
26.08.2007, 08:58
Pozabila si da Olimpije še trenutno ni v prvi ligi

monster
26.08.2007, 09:24
...in še nekaj časa ne bo ;)

grofica
26.08.2007, 09:48
Pozabila si da Olimpije še trenutno ni v prvi ligi

srèek, zber se, pa še enkrat preber...mogoèe ti pol le potegne, da sm pisala v pretekliku..:blush: :kisses:

sportas
27.08.2007, 11:09
derbi je novinarska fraza za srečanje dveh nasprotnikov, ki sta po možnostih za zmago zelo blizu 50-50 in je zadeva neodločena v štartu, zmaga lahko eni ali drugi ... kolikor vem pa izhaja iz angleškega kraja Derby, kjer so konjeniške dirke.

Točno to! Lahko bi rekel novinarski senzacionalizem. Ne vem. Mogoče so pa novinarji mislili, da bodo PrviLigi pomagali, če bodo vsak krog 3/5 tekem označili za derbi.

potepuhi 99
31.08.2007, 20:14
Siolu očitno ni "najjača" stran statistika! NAFTA NI IZGUBILA VSEH ŠTIRIH TEKEM V GORICI, ODKAR JE SPET V PRVI LIGI!!! V sezoni 2005/06 je v drugi tekmi v gorici remizirala z domačini, rezultat pa je bil 1:1, zadetek za NAFTO pa je prispeval Zemljič v 90 minuti. Tak, da popravite napako!

lala
02.09.2007, 12:03
A na siol tv prenašajo kšne tekme prve lige v živo, k sm slišal da je kao usak tedn ena?

kinsley
13.09.2007, 17:54
ja slovenski nogomet je padel zelo nizko,razlogov je vec...kar se tice telekom lige...dokler so bili v ligi mocni klubi kot so maribor,olimpija.mura je nekaj dogajalo...sedaj pa ko samo recimo neke domžale,pa nimam nic proti njim,edine ki držijo neko konstanco rezultatov...je premalo za slovenski nogomet...

dravaboy
23.09.2007, 08:25
kaj si ti ja nor,rezultat je bil 4:1 in ne 4:0,gol za Dravo je dal Marko Kmetec v 90.minuti tekme

sramota za slovenske prvake ki očitno ne poznajo fair playa,igralec Drave je poškodovan ležal na tleh,noben ni igral,samo Zahora je udaril po golu in dosegel svoj tretji gol,pa še tretji gol Domžalčanov je bil dosežen ko si je Zahora žogo z roko štopal v kazenskem prostoru in dal gol

vizitor
23.09.2007, 09:23
ja slovenski nogomet je padel zelo nizko,razlogov je vec...

...slovenski nogomet pada že 15 let z izjemo obdobja Katanca. Ne vem zakaj se ne ustanovi liga, ki bi bila podobna kot je v košarki (jadranska al kako je že). kvaliteta bi se dvignila, posledično pa tud obiskanost tekem.

grofica
26.09.2007, 13:37
...slovenski nogomet pada že 15 let z izjemo obdobja Katanca. Ne vem zakaj se ne ustanovi liga, ki bi bila podobna kot je v košarki (jadranska al kako je že). kvaliteta bi se dvignila, posledično pa tud obiskanost tekem.

sori, sam probi kdaj ob sobotah zveèer prešaltat na htv2 al pa ob nedeljah, sobotah popoudan na srbsko tv, da boš vidu, da je njihov fuzbal še slabši

èe te pa slo liga tok moti, ti pa predlagam, da gledaš tv3 al pa športklub, dsf...tm so tuje lige

MCblue
26.09.2007, 17:20
Tekma med Mariborom in Dravo, ki je bila tudi v neposrednem prenosu na SiOL TV in Sportalu je pripadla gostom. Slednji so dobili prvi polčas z 2:0, v drugem delu pa je vsaka ekipa dosegla še po en zadetek.

My ass sportalu. 16.35 še ni bilo prenosa! :censored:

sportas
26.09.2007, 19:48
sori, sam probi kdaj ob sobotah zveèer prešaltat na htv2 al pa ob nedeljah, sobotah popoudan na srbsko tv, da boš vidu, da je njihov fuzbal še slabši

Verjemi grofica, da je njihov klubski nogomet boljši! Na začetku te sezone se je lepo pokazala vrednost slovenskega nogometa, ko so v Evropi igrali s klubi iz bivše skupne države (Domžale-Dinamo, Koper-Široki, Gorica-Rabotnički, Maribor-Hajduk/Kula). Naj te spomnim, da so vsi predstavniki iz Slovenije bili poraženi brez večjih težav.
In dokler bo vladala popolna brezskrbnost in nedelo s strani NZS se ne bo nič premaknilo na bolje. Nekdo je omenil, da klubski nogomet pada zadnjih 15 let. Pa saj ni čudno, če pa krovna nogometna organizacija pri nas (NZS) ni v tem času storila praktično ničesar za klubski nogomet. Edino, kar storijo je sprejetje Uefinih smernic, katere pa so za njene članice obvezne.
Da se o medijskem pokritju in popularizaciji/reklami v medijih sploh ne pogovarjamo. Sramota je namreč, da RTV (katero vsi plačujemo) ni sposobna prenašat vsaj ene tekme na teden (glavno, da so maše). RTV že nekaj časa obljublja tudi oddajo o PrviLigi, katera pa je že nekaj času le obljuba.

BTW. Na Slo2 je prenos (eden od skupno 13) DERBIJA :clown: PrveLige med Domžalami in Gorico. Zbralo se je na tekmi ogromnih 250! ljudi. Toliko o derbijih.

siolblows
26.09.2007, 20:08
SLO LIGA je ena velika farsa.....to je bedarija da se sploh odvija.

ne vem baje se v enem letu zbere na vseh tekmah tok folka k v tujini na 1 tekmi 70-80 tisoč

hahaa

dadod
28.09.2007, 12:31
Prašnikar odhaja v Bundesligo!

Bojan Prašnikar in nogometni klub Primorje sta sporazumno prekinila pogodbo, saj je štajerski trener sinoči podpisal pogodbo z nemškim prvoligašem Energie iz Cottbusa.

http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10031040709281011200

Merlin58
28.09.2007, 20:48
Ne vem kaj bo tam delal,mislim da ga ne bodo dolgo gledali.

potepuhi 99
29.09.2007, 21:30
SLO LIGA je ena velika farsa.....to je bedarija da se sploh odvija.

ne vem baje se v enem letu zbere na vseh tekmah tok folka k v tujini na 1 tekmi 70-80 tisoč

hahaa

Pa koj ***** se pol obremenjuješ s to ligo in o njej pišeš? Pa odseli se v tujino, pa spremljaj atomski fusbal! Realnost je pa ta, da lahko vsakih dva tedna doma za tv-jem dr...aš na svetovne zvezde pa na onih 70-80 tisoč ljudi. Ajd, povej mi, kaj pričakuješ glede števila gledalcev na slovenskih stadionih? V Sloveniji je največje mesto lj z cca 250-300 tisoč prebivalci, mb jih ima pol manj celje pa 50-60 tisoč prebivalcev, celotna slovenija pa manj prebivalcev kot en munchen, kaj šele kot en london al paris. zdaj mi ti povej, od kod se naj mase ljudi zberejo na slo stadionih ko pa ni prebivalstva. Marsikdo omenja južne lige. saj nič ne pravim da niso močnejše, ampak to samo zaradi 2-3 klubov v vsaki od teh lig. Nikoli se ne omenjajo klubi kot so: KAMEN INGRAD, INTER Z, MEĐIMURJE, SLAVEN B, VRTEKS itd., kateri imajo podobno število gledalcev kot naši klubi, nogometa pa tudi nevem kaj boljše ne igrajo kot naši, s tem, da prihajajo iz večjih mest kot večina naših prvoligašev. Eh, kaj se sploh obremenjujem s takimi kot si ti.

sportas
01.10.2007, 12:56
Pari četrtfinala Pokala Hervis:

Domžale - Celje
Bela Krajina - Koper
Interblock - Nafta
Maribor - Olimpija Bežigrad

siolblows
02.10.2007, 07:56
lol potepuhu99, kako je bil pa lahko včasih BEŽIGRAD v času YU nabito poln po 10-15k folka, ko je prišla ZVEZDA, PARTIZAN, HAJDUK.....

da se če se hoče, samo zanič nogomet se igra.

monster
02.10.2007, 17:38
Maribor : Olimpija :p

Old times ...

grofica
03.10.2007, 12:51
Maribor : Olimpija :p

Old times ...

NO, ZDEJ KJE MARIBOR TOK FEJST U QQQUURCU, BO PA MOGOČE ŠE, ČE NE GLIH KVALITETNA, PA USAJ ZANIMIVA TEKMA...

OBOJI GLIH PROU ŠTORASTI

mura55
06.10.2007, 16:26
Prašnikar osvojil novo točko v Berlinu.

monster
06.10.2007, 16:40
NO, ZDEJ KJE MARIBOR TOK FEJST U QQQUURCU, BO PA MOGOČE ŠE, ČE NE GLIH KVALITETNA, PA USAJ ZANIMIVA TEKMA...

OBOJI GLIH PROU ŠTORASTI

haha :d ..pa še res je

MCblue
06.10.2007, 17:02
spet ne bo prenosa na Sportalu??? :censored:

edit: hvala ****u, zamudil bom samo 5 minut.

edit2. NE DELA!

edit3: no, sedaj lahko vsaj poslušam, slike ni!

edit4: hvala lepa, končno ...

dionis19
06.10.2007, 17:12
Zakaj pa spet Siolov prenos ne dela? Ker to je že stalnica....več ali manj se ponavlja samo reklama za prvo ligo telekom....a je tako tudi pri vas?

sportas
09.10.2007, 22:12
Slovenski poličajčki se spet gredo evropejce. No ja. Bolj balkance. Na tekmi Maribor-Domžale in Maribor-Olimpija so zahtevali personalizacijo (nikakor ni to ideja kluba). S tem pridobil sigurno ne bo nihče, izgubila pa bo itak samo Policija (na ugledu in zaupanju).

Par razlogov zakaj je personalizacija na stadionih v Sloveniji farsa:
- v Evropi se to uporablja, da se osebni podatki natisnejo na karto in se tako prepreči možnost preprodaje na črnem trgu (v Sloveniji so karte itak natisnjene pred prodajo ter brez imen),
- ker so karte natisnjene pred prodajo bo vsak državljan moral s seboj imeti osebni dokument, kateri se bo kopiral pri nakupu karte (ali pa kot pri Interblocku - podatki napisani na listku), torej se lahko pričakujejo tudi gužve pred vhodom,
- klubi v Sloveniji ne morejo preveritii osebnih podatkov pri prodaji kart, zatorej je v teoriji možno, da si karto kupi (z osebnim dokumentom) tudi človek, kateri je bil že x krat kaznovan zaradi izgredov ali v zaporu (kaj je torej cilj Policije?),
- glede na zakone o varstu osebnih podatkov bo zanimivo videti, če bo Policija te kopije/listke z osebnimi podatki po tekmi vrnila (morala bi jih),
- potrebno bi bilo zahtevat, da bo Policija po tekmi cca 3000 kopij/listkov z osebnimi podatki vrnilla lastnikom po pošti (morala bi jih),
...

Represija nad navijači se torej nadaljuje. Cilj nekaterih pa je očitno narediti stadione v Sloveniji še bolj prazne. Novinarji (spet) seveda sploh ne bodo napisali niti besede.

LP

sportas
24.10.2007, 21:04
Danes se je videlo kaj pomeni beseda DERBI. Upam, da si je kateri od novinarjev ogledal tekmo v Mariboru in da ne bodo vec pisali neumnosti in oznacevali razne tekme ala Gorica-Primorje za derbi :2thumbs: .

Kn0x
24.10.2007, 21:12
Danes se je videlo kaj pomeni beseda DERBI. Upam, da si je kateri od novinarjev ogledal tekmo v Mariboru in da ne bodo vec pisali neumnosti in oznacevali razne tekme ala Gorica-Primorje za derbi :2thumbs: .

Se podpišem pod tole

monster
11.11.2007, 13:26
men dela 0:0, 25 minuta

sportas
01.12.2007, 17:24
Derbi v Domžalah brez zmagovalca

:d Pravi ste vi naši novinarji :clown: . Je verjetno morala biti prava fešta ob ogromnih 1000 gledalcev :rolling: .

Upam, da bo napisano kaj glede tega, kako danes Kopru ni bilo dovoljeno zmagati v Domžalah.

siolblows
01.12.2007, 18:57
čeferin je itak prejel nekaj tisoč € da so domžalčani dal gol že po izteku ne vem od kje sodnikovih 5 minut podaljška?

stLARA
08.12.2007, 15:35
ena zanimivost glede tega, koga si v Mariboru želijo za nasprotnika on odprtju prenovljenega stadiona: Real Madrid (http://www.revijasport.com/kolektivni_sporti/nogomet/real_madrid_prihaja_v_maribor.html). :d

GRBEC
02.03.2008, 17:56
trenutni vrstni red:

Domžale (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=27)43http://www.nzs.si/pic/enako.gif
Hit Gorica (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=16)35http://www.nzs.si/pic/gor.gif
Koper (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=1)34http://www.nzs.si/pic/dol.gif
Nafta (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=95)30http://www.nzs.si/pic/gor.gif
Interblock (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=151)29http://www.nzs.si/pic/dol.gif
Maribor (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=21)26http://www.nzs.si/pic/enako.gif
MIK CM Celje (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=32)25http://www.nzs.si/pic/enako.gif
Primorje (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=13)22http://www.nzs.si/pic/enako.gif
Drava (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=28)20http://www.nzs.si/pic/enako.gif
Livar (http://www.nzs.si/index.php?pgii=577&klub=166)11http://www.nzs.si/pic/enako.gif

KAJ MISLITE, KDO BO ZMAGOVALEC? MISLIM DA SO DOMŽALE PREVELIK ZALOGAJ, PA VI?

Dejmo Koper!;)

MCblue
08.03.2008, 14:38
Zakaj za vraga spet ni prenosa na Planet tvju???

Patcher
15.03.2008, 11:29
Zakaj ni prenosa na PLANET TVJU???

MCblue
15.03.2008, 17:10
V 23. krogu nogometne PrveLige Telekom Slovenije branilci naslova iz Domžal gostijo Maribor. Tekmo lahko v živo spremljate tudi na SiOL TV (sedmi kanal-Planet TV).

Kje je danes prenos, ***em vam ... u 3pm! Zakaj reklamirate potem???? PM, če bi vedel, bi šel na tekmo ...

Sramota ...

sportas
16.03.2008, 14:09
Kopirano iz drugega foruma (predlagam, da kopirate naprej po drugih forumih, ker v naši banana republiki nekatere stvari postajajo nevzdržne).

...

Ze tradicionalne dogodivscine in problemi navijacev Maribora na gostujocih tekmah (kateri prakticno edini hodijo na vsa gostovanja v stevilki 100+ - ne govorim samo o Violah). Kdaj bo kateri od medijev opozoril na to problematiko? No ja. Glede na medijsko pokritost same SNL to niti ni za pricakovat. Tudi ne po tem, ko vsaki vecji pretep v Lj ali Mb nasi vrli mediji senzacionalisticno brez dokazov oznacijo za boje med GD in Violami (ko se potem ugotovi, da navijaci niso imeli prstov vmes pa niti opravicila ali popravka). Na zalost je SLO 'novinarjem' tako lazje prodajat in vecat naklado, kot pa da bi se podali v eno resno novinarsko raziskovalno delo. Posnetki dogodkov (opisanih spodaj) bi sigurno bila vecja 'bomba', kot pa (povecini) izmisljeni senzacionalizem katerega prodajajo trenutno.

Izjave nekaterih po tekmi Domzale-Maribor:

...pohvalil bi tudi Domazale za vzgledno organiziranost tekme z svojimi ocmi se mi je zdelo vse skupaj na nivoju, kritike pa lahko izrecem preko SLOVENSKE POLICIJE saj so ze spet dokazali, da je SLOVENSKA POLICIJA skupina ljudi, ki pac delajo po narocilu vladarja s tem pa polnijo proracunske luknje zraven pa se presneto uzivajo kar je pa najbolj zalostno...

Sicer pa nima se smisla ukvarjat z njimi saj z njimi ne prides nikoli do konca... najboljse pustit drek na miru, saj bolj ko drezas vanj bolj smrdi.

--

1. Organizacija spet v takem ****u da joj. Policija slovenska katastrofa, bli smo ko največji teroristi.

--

Navijanje - vsaka čast kaj delamo po stadionih, policije je bilo kto da je na Busu sam George Bush.

--

Organizacija tekme slaba, pošiljali so nasi od enega vhoda do drugega, sami niso vedeli, kam naj gremo oz. kam ne.

--

res je..sploh se ne ukvarjat z njimi..lepo smo videli zadnjic na dnevniku kaksni so to ljudje..ko so uprizorili huliganski pohod, katerega se ne bi sramovali niti anglezi al pa svabi (celje)..takrat smo tudi videli, da nismo vsi pred zakonom enaki (nihce ni bil ne kaznovan ne opozorjen..niti ni bil nihce vrzen s tiste sole..).

--

Organizacija...če ti varnostnik reče,da ne moreš naprej (s plačano karto!) samo zato,ker imaš šal svojega kluba okoli vratu...nadaljnji komentar ni potreben.

--

hvala slovenski neolikani podkupljivi policiji. če daš deset evrov nisi pijan in lahko vidiš tekmo, če ne, pa si huligan.

--

Morem še povedat, da gledanje tekme skozi one rešetke je k***c, vidi se za en k***c...

--

Policija? Tradicionalno, pričakovano...Zaletavajo se v tebe kot da so sedem metrov široki, grozijo za vsako najmanjšo stvar...v kombinaciji z organizatorji in varnostniki so si izmislili tudi nov način vstopa na stadion. Vstopnica ni več pomembna...Važno je če maš šal....Če bi kupil karto za vip oblazinjene lože..in bi mel šal..si za v kletko. Bolano, neponovljivo in hkrati enkratno...Ko misliš da si doživel vse...Prav rad bi te organe videl v zimskih dneh v mariboru, ko se kak mulc sprehodi po mestu in ima namesto skvačkanega babičenega šala, okoli vratu violčno rumeni šal. Nemudoma bi priletele štiri karete, ven bi se vsipalo nekaj huliganov v oklepih in reveža premlatlo do krvi, kasneje pa bi tip dobil še kakih 6 mescev zapora. Ljudje ne razumejo da je NK Maribor več kot ura pa pol na teden, ne poznajo ponosa, pripadnosti... Kako tudi bi, svojo pripadnost služenju in zaščiti državljanom so najboljše pokazali posnetki njihovih kolegov... In ti ki so razbijali in divjali v tacnu so ali pa nekoč bodo med nami na tekmi..Bo kdo s prstom pokazal na njih? Dvomim...

--

Sedaj bom napisal nekaj kar vas morda ne zanima najbolj in morda niti ni najbolj v skladu s samo temo.
Včeraj se nas je 9 vračalo iz smučarskih poletov v Planici, nakar smo se odločili, da gremo še na tekmo v Domžale.
Na sam stadion smo prišli, ko se je tekma že začela. Kupili smo karte in se odpravili na tribuno. Nakar pa se je velecenjenemu gospodu redarju obdanemu z kakšnimi dvajstemi specialci posvetilo, da je moj Planiški kolega pijan.
Res je da smo bili obuti v planinske čevlje, da smo bili zaradi sonca (v Planici) rdeči v obraz in tudi to, da nismo ravno ves dan pili vode drži. Sedaj pa me zanima s kakšnim pooblastilom lahko en brkati redar, ki ima ravno 8 razredov osnovne šole, nekoga presodi da je pijan (in ne vinjen) in mu prepove vsop na stadion? Ostalih osem bi pa spustili na stadion,a ker nismo želeli pustiti kolega na cedilu smo se odločil, da vrnemo karte in dobimo nazaj denar, natančeje skupaj 90 eur. Karte so bile nedotaknjene, a so nam varuhi zakona kljub temu onemogočili, da jih damo nazaj v zameno za denar. Nato se je eden naših skušal z njimi na lep način pogovoriti , in kaj je dobil? pendrek po rebrih in 105 eur kazni zaradi motenja javnega reda in miru. In še to. Kolega, ki so ga ocenili za pijanega je od modrih mož zahteval naj mu dajo pihati in jim je tudi povedal, da vozi kombi. A za pihat ni dobil, ker to pač ni v njihovi pristojnosti. Torej potem takem lahko policist udari mladoletno osebo, pa se zagovarja, da ni vedel da je bila mladoletna, lahko pa človeka presodi, da je pijan in mu po redarjevem naročilu prepove vstop na stadion.
Na koncu smo ostali brez tekme, brez 90 eur in z kaznijo 105 eur, pa čeprav smo prišli na tekmo zaradi ljubezni do nogometa.
Še pred kratkim se mi je zdel slogan *stop represiji nad navijači* prezpredmeten, danes pa razumem tiste, ki so ga sestavili. Zanima pa me, če je kdo včeraj v Domžalah imel podobno izkušnjo ( čeprav srčno upam, da ne).

--

Enako izkušnjo je imel včeraj ***. Ker so "možje v modrem" strokovno ocenili, da je vinjen, ga niso spustili v kletko. Potem se je človek oblekel v civil, kupil karto in se normalno vsedel na pokrito tribuno poleg domžalskih navijačev. Če to ni tumasto potem ne vem kaj je. In velikokrat se mi je zdelo, da nekateri pretiravajo, ko opisujejo take dogodk. Včeraj sem jim bil priča sam in moram reči, da nekateri nimajo pojma kakšno delo bi morali opravjati (govorim o policisitih) in je mene resnično lahko strah, v kakšni državi živim. Žal!

--

Pri vhodu sem skoraj dobil živčni zlom, koliko truda in časa sem rabil, da so me spustili na tribuno zraven kletke. Takoj ko smo prišli tja, sem si na stojnico šel kupiti karto (10€ in se že tam pozanimal če imam z njo zagotovljen vstop na tribuno zraven kletke, kar mi je prodajalka seveda zagotovila. Ob vstopu sem to isto vprašal vse varnostnike, ki so mi to tudi potrdili. Ko pa sem prišel do vrat zraven kletke, ki vodijo na drugi del tribune, me tamkajšnji vratar ni hotel spustioti skozi, ker sem imel vijolični šal. Sem ga prosil, naj pokliče odgovorno osebu, ter mu razlagal, da imam karto za drugi del tribune, ter da sem dobil zagotovilo, da lahko grem skozi. Seveda me ni spustil, le smejal se mi je. Ker mi ni hotel dati svojega priimka sem ga slikal (se je obračal vstran in sem komaj kaj slikal). Nato sem šel nazaj do vstopne točke, ter tam poskušal poiskati pomoč. Najprej so se muzali, da ravnokar kličejo odgovorne in naj počakam. Ker so mi oni onemogočali vstop na tribuno in so torej bili uradni predstavniki organizatorjev, sem od njih zahteval priimke, pa so mi odgovarjali, da za to nisem pristojen, ter da naj dam uradno pritožbo na policijo. Tako sem kar stopil do policistke, ki je vse le opazovala, ter ji ustno izrazil pritožbo na delo organizatorja, ter jo prosil, naj popiše vse sodelujoče. Gospodična je vsa prestrašena (ne vem sicer zakaj je morala biti prestrašena?!) odgovorila, da ona nima nič s tem, ter prosila želvake naj me umirijo! Enak pogovor sem imel še z vodjo želvakov, ki me je prepričeval, da kličejo odgovorne, ter da naj počakam. Po 10 minutni ceremoniji, mi zagotovijo, da me bodo spustili dalje, ter naj kar grem naprej. Vrnem se nazaj do točke vstopa, kjer je bla zbrana že kar velika množica jeznih navijačev. Stopim do "vratarja" in mu razložim, da je sedaj vse urejeno, naj še sam vpraša oz. nas kar spusti skozi. Seveda tega ni storil. Takrat nam je počil film in smo nasilo odtsranili njega, ter hotel vstopiti. Vse je opazoval en želvak, ki sem ga prosil naj posrduje ter odstrani butca na vratih, ki dela zmedo in povzroča konflikte. Ko je posredoval še en novinar se je "vratar" kočno predal in nas spustil skozi.

Ni mi jasno, zakaj od vseh Evropskih stadionov imamo probleme le na tem. To ne more biti več naključje in le zgolj izkaz njihove nesposobnosti! ***** in vsi ostali, ki ste dogajanje snemali oz. slikali; pošlite mi vaš material ker bom se probal pritožiti.