Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : svetilke LED ali navadne?

St.Jimmy
20.07.2007, 22:06
V planu imam nabavit novo ročno svetilko. Rabim pa eno zelo zelo močno. Do sedaj sem imel navadno in je svetla nekje do 25m. A so svetilke z LED tudi lahko tako močne? Ma kdo kakšn predlog katero kupit.. nekje v rangu 100-200€.

Gledal sem SureFire svetilke.. ve kdo kje bi se dalo dobit v SLO?

tnx:2thumbs:

bobi
20.07.2007, 22:48
Imel sem priliko stestirati kar nekaj ročnih svetilk na LED, resda so bile cenejše od teh, katere bi ti sam nabavil. Niso me ravno navdušile, verjetno zato ker dejansko popačijo svetlobo katero smo bili navajeni do sedaj. Domet tudi ni bil ravno velik, je pa res da se svetloba sfokusira bolj na ozek snop, to se najbolj pozna v vodi in pod vodo.
SureFire, se pa večinoma uporablja za dodatek pri orožju, verjetno pa tudi obstaja kot ročna svetilka.

zivahen
23.06.2010, 19:12
Nekdaj sem uporabljal ročno svetilko Maglite. Ker se je njena življenska doba iztekala sem kupil Led Lenser P14.
Glede na prejšnjo svetilko je to ola ola napredek. Svetilka res dobro sveti in je vredna vsakega eur. Tako da vsekakor priporočam nakup.
Za tiste, ki želite še več pa kupite LED LENSER P17 serijo, za tiste ki pa imate preveč denarja in želite top izdelek pol pa LED LENSER X21, ki ima svetilnost: 950 lm in sveti tam do 500 metrov cca. daleč. Prava pošast je to.