Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakaj dvojina...

Lencka
22.07.2007, 09:41
Spodbudil me je zapis anarchyja v neki drugi temi (:nonono:), pa me zanima, kaj mislite drugi. Kaj nas žene v zveze, v iskanje partmerjev/zvez, zakaj (če, a večina že) stremino k dvojini (no, če želite, tudi množini)?

Nekako se mi ne zdi, da jo to v veliki meri ravno ekonomsko preživetje... :dontknow: :rolling:

Ah - pa zavedam se, da bo to nekaterim zvenelo glupo vprašanje, samo verjetno pa se najde (še) kdo, ki imato sam zase razčiščeno :d

PeTe
22.07.2007, 11:10
Meni se zdi edin logičen odg. Toplina? Da nisi sam, imaš partnerja, ki sta povezana...delita občutke ljubezni, čustva ipd.. Prijatelj, ti tega vsega ne more dati, ti daje pa drugačne emocije ipd.. Hja glede ekonomskega preživetja je pa druga zgodba ;) dandanes je res težko to skupno življenje, sploh če je vmes še ta-tretja oseba, ki ji je treba kupovat plenice;) .. Ne vem če sm zadeu ravno tvojo temo, ampak pač tak nekak sm js to razumel.
LP

Luccka
22.07.2007, 19:23
Spodbudil me je zapis anarchyja v neki drugi temi (:nonono:), pa me zanima, kaj mislite drugi. Kaj nas žene v zveze, v iskanje partmerjev/zvez, zakaj (če, a večina že) stremino k dvojini (no, če želite, tudi množini)?

Nekako se mi ne zdi, da jo to v veliki meri ravno ekonomsko preživetje... :dontknow: :rolling:

Ah - pa zavedam se, da bo to nekaterim zvenelo glupo vprašanje, samo verjetno pa se najde (še) kdo, ki imato sam zase razčiščeno :d

Ekonomsko se da preživeti veliko bolje, če si sam, sploh v današnjih časih!!! Je res, da so med nami ljudje, ki stopajo v zveze iz ljubezni do debele partnerjeve denarnice oz. prepoznavnosti - ampak kaj ti bo taka zveza:dontknow:
V zvezo greš s srcem, ne z glavo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:approve:

spartan
23.07.2007, 06:05
Ekonomsko se da preživeti veliko bolje, če si sam, sploh v današnjih časih!!! Je res, da so med nami ljudje, ki stopajo v zveze iz ljubezni do debele partnerjeve denarnice oz. prepoznavnosti - ampak kaj ti bo taka zveza:dontknow:
V zvezo greš s srcem, ne z glavo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:approve:

sorry, ampak se ne strinjam....v zvezo greš s srcem in z glavo.

mrjerry
23.07.2007, 07:14
Po mojem mnenju je dobro funkcionirajoc par optimalna zveza. Ce imas enega partnerja, ti s tem odpade kup obveznosti, ker se med oba razdelijo. Vse to za relativno majhno ceno medsebojnega organiziranja. Vsak naslednji partner v zvezo prinese manj koristnega, hkrati pa poveca zahtevan vlozek glede organiziranja. To je ena od razlag, ki ne uposteva nikakrsnih custev ampak isce samo optimalno situacijo.

Custvena plat zgodbe je, da imamo ljudje tezave s svojim egom, ki isce stalna potrdila, da smo nekaj posebnega. Situacijo lahko vzdrzujemo, ce tudi sami eni osebi vracamo podobne obcutke (na to pravilo obstajajo izjeme, ampak njim tema ni namenjena). Ce svojo pozornost delimo na dve osebi, se bo ena prej ali slej cutila prikrajsano. Ce ne prej pa takrat, ko bo naletela na nekoga drugega, ki je se povsem prost in lahko njej posveca celotno pozornost. Dolgorocno gledano torej poligamne zveze zahtevajo mnogo bolj psihicno stabilno in samozadostne osebe, katerim pa zveza kot taksna definitivno ne predstavlja visokih zivljenjskih prioritet. Vecina, ki nas ni taksnih, pa smo vec kot zadovoljni z enim partnerjem.

Wanted
24.07.2007, 16:19
Dvojina zato, ker se vedno najde nasprotujoč faktor za trojino

cliena
24.07.2007, 16:20
Meni se zdi edin logičen odg. Toplina? Da nisi sam, imaš partnerja, ki sta povezana...delita občutke ljubezni, čustva ipd.. Prijatelj, ti tega vsega ne more dati, ti daje pa drugačne emocije ipd.. Hja glede ekonomskega preživetja je pa druga zgodba ;) dandanes je res težko to skupno življenje, sploh če je vmes še ta-tretja oseba, ki ji je treba kupovat plenice;) .. Ne vem če sm zadeu ravno tvojo temo, ampak pač tak nekak sm js to razumel.
LP

:approve: čist kul si povedu...:)