Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Motnje hranjenja, zasvojen s hrano

ježek
02.12.2006, 00:09
Ja folk situacija je taka... :approve:

...jst sm zasvojen...:O

...s hrano:(

fora je k vsakič ku nevem ka bi počeu (to je 18h na dan) jem... jem medtem ko sm na compu.. ko gledam tv... med poukom.. med odmori.. skoz...

...jem dokler mi ni tolk slabo da ne morm več jest...

...pol pa začnem z mandarinami..čokolado..čipsom...

...ok zrediu se nism še čist nč... mam še zmeri 58kg pa 178cm...

...sam to najbrž ni lih dobr za zdravje... trpi pa tut moje finančno stanje...

tk da če ma kdo kak nasvet kk bi se odvadu jest... ker kolkr jst vem jem sam zato ker mi je dougcajt naprimer med gledanjem filma... in morm neki počet in zato jem...

Hvala za pomoč:)

mckeky
02.12.2006, 05:06
Ja folk situacija je taka... :approve:

...jst sm zasvojen...:O

...s hrano:(

fora je k vsakič ku nevem ka bi počeu (to je 18h na dan) jem... jem medtem ko sm na compu.. ko gledam tv... med poukom.. med odmori.. skoz...

...jem dokler mi ni tolk slabo da ne morm več jest...

...pol pa začnem z mandarinami..čokolado..čipsom...

...ok zrediu se nism še čist nč... mam še zmeri 58kg pa 178cm...

...sam to najbrž ni lih dobr za zdravje... trpi pa tut moje finančno stanje...

tk da če ma kdo kak nasvet kk bi se odvadu jest... ker kolkr jst vem jem sam zato ker mi je dougcajt naprimer med gledanjem filma... in morm neki počet in zato jem...

Hvala za pomoč:)

Hmmm hmm... kolk si pa star ce smem uprasat??? Ker ce si tam okolo 18 (glede na to da prawis da trpi financno stanje si mogoce vec-ne wm..skrbis sam zase al mislis "mamino financno stanje") ... Pac kolikor vem je to obdobje ko člowek po domače rečeno ful žreš in kolikor se pogowarjamo je pač to tako najstnisko obdobje ko se ful bases z hrano in nimas nikoli dovol... In to nej bi blo pri vecini folka pri taksnih letih... seweda ker pa nisi omenil koliko si star ti ne morem soliti pameti pa tudi glede vsega tega nisem preprican ker to smo se pogowarjali le z prijatelji in vsi so bili priblizno na enakem!

pikec85
02.12.2006, 09:42
provej se malo nazaj zadržat pa ne toliko mislit na hrano...
pa začni se s kašnim športom ukvarjat ... pa žensko si dobi ;)

ježek
02.12.2006, 09:56
Hmmm hmm... kolk si pa star ce smem uprasat??? Ker ce si tam okolo 18 (glede na to da prawis da trpi financno stanje si mogoce vec-ne wm..skrbis sam zase al mislis "mamino financno stanje") ... Pac kolikor vem je to obdobje ko člowek po domače rečeno ful žreš in kolikor se pogowarjamo je pač to tako najstnisko obdobje ko se ful bases z hrano in nimas nikoli dovol... In to nej bi blo pri vecini folka pri taksnih letih... seweda ker pa nisi omenil koliko si star ti ne morem soliti pameti pa tudi glede vsega tega nisem preprican ker to smo se pogowarjali le z prijatelji in vsi so bili priblizno na enakem!

pa sm 15

finančno stanje je problem ker mi mat da keš itak pol pokupm celo mezo v šoli :)
sam to itak ni tak narobe sjpol ku zmanka ne morm več jest sam pol ku dam pridem še več pojem
sj fora je naprimer da mam da sm sit pa da mam dost ampak šezmer hočm jest... pol se pa tak najem da mi je slabo celo noč naprimer:(

ježek
02.12.2006, 09:58
provej se malo nazaj zadržat pa ne toliko mislit na hrano...
pa začni se s kašnim športom ukvarjat ... pa žensko si dobi ;)

na hrano nehat mislt je bol težk ku se mi med poukom kr oblački s hrano vozjo mem glave...
no s športom se profesionalno ne ukvarjam ampak se pa tk dost...(učasih še umes jem :D)
to z ženskami a je mogoče narobe če jih je preveč?

Verbal
02.12.2006, 10:53
to z ženskami a je mogoče narobe če jih je preveč?

Sploh ne, ravno to je dobro, da moraš nonstop tečt od ene k drugi in pri tem koristno pokuriš vse te kalorije. Plus, punce te sprejmejo takšnega, kot si, namesto da bi se trudile te prepričati, da se nehaš basat. Če pa te že katera poskuša, jo pa lahko mirno skenslaš, saj ni edina.

Be inspired
05.12.2006, 18:51
Poha povzroča lakoto oz. željo po jesti..:rolling: mogoče je to:dontknow:

nattka
07.12.2006, 10:01
pri 15 letih in divjanju hormonov je logično, da ( sploh fantje) postanejo pravi uničevalci hrane ...
sem opazila pri svojih sinovih ... sem rabla 2x na let kredit da sem napolnila špajzo ...:D :D

edina težava je, da danes mladi posegajo po mastnih in neprimernih jedeh, ker so jim pač bolj dostopne: burgerji, pomfri, kalorične gazirane pijače ...
pri bolj zdravi ali bolj zmerni hrani se ti ne bo dogajalo, da bi po občutku sitosti še imel potrebo jesti ...

trik, ki je zelo pomaga je, da namesto sladkanih pijač začneš piti vodo, ker ljudje velikokrat zamenjajo žejo z lakoto; odtod tudi prenajedanje ... torej plastenka 0,5 vode naj bo vedno s teboj ...

je pa res, da rasteš, umsko delaš ( učenje je napor, kjer porabimo veliko energije) in če se tudi veliko gibaš je jasno, da moraš veliko jesti ...
škoda le, če bi si privzgojil slabe prehranjevalne navade ... slaba, nezdrava hrana in veliko prigizkov med glavnimi obroki zmeša uravnoteženo delovanje metabolizma in tako ščasoma lahko čutimo lakoto tudi ko smo pojedli velik obrok ...

pravilo št 1: vedno pojej doma kar skuha mama za kosilo - to je bolj zdravo in bolj nasitno kot prigrizki ...
pravilo št 2: ko začutiš lakoto, najprej nagni plastenko z vodo ... pij počasi, da začutiš da se želodec polni ...
pravilo št 3: začni se ukvarjati s kakim športom ... neverjetno koliko pokuri človek če samo 3x tedensko 2 uri kolesari ...

freya
07.12.2006, 11:58
Kolikokrat na dan jesti, nattka?

nattka
07.12.2006, 15:45
3 -4 x na dan je dovolj ... vmes samo če si resnično lačen ...

drugače pa ljudje smo budni nekako 16 ur ( povprečno), kar bi zneslo obrok na vsake 4 ure ...
v tem času se hrana popolnoma prebavi in izloči iz želodca ... in šele takrat je čas za nov obrok ...

Tanatie
08.12.2006, 00:24
zasvojenost je cudna stvar...ne govorim samo o hrani...katerakoli zasvojenost ma isti princip: zacetek je enostaven, samo nehat mors (oz. v tvojem primeru zelo zmanjsat)...dobra stvar je tut to, da fizicne krize v tvojem primeru ne bos mel...point je pa da ko ti rata zmanjsat, se moras nekako zaposlit, spremenit svoje vsakdanje rutine, drugace bos takoj spet na istem al pa se slabsem...zato mas tolk bivsih alkoholikov, ki si po 40ih letih ne upajo dotaknt niti kaplje alkohola...pa rezultatov ne pricakuj po enmu tednu, te stvari trajajo...v glavnem, nehi jest kadar to ni nujno. zvecer ob filmu pojej namesto pice, eno malo porcijo kokic...jest nehi preden bos cutil da si sit, ker traja kr kake pol ure preden ti telo dopove da si "sit"...zato ti je slabo...ti si sit ze po polovici porcije ampak ker stvar se ni prisla do zelodca, mislis da si se vedno lacen in se kr jes...ko koncno dobis obcutek da si sit si ze ful nabasan, in ko pride se dejanska nabasanost, ti rata slabo...ko prides cez ta prvi korak je pa ful nujno da si najdes nek sport al pa hobi ce nisi sporten tip...ne za zgubljanje teze (hujsat ne rabis sploh) ampak zato da se zamotis...ko ti bo dolgcas in bos hotu jest, poklic kolega pa se pogovarjita 15 minut, al pa pejt na sprehod, na kolo, pejt igrat magic: the gathering, monopoly itd.... ce ne najdes nicesar kar bi te zamotilo pojej jabolko/mandarino/banano itd.... za vsak obrok, ki ga na ta nacin spustis, si daj denar na stran (recimo 300 sit za normalen obrok al pa 50 za kak manjsi obrok...ta denar lahko sparas in ga mas za spodbudo. vsakic ko se ti ga nabere malo vec, si privosci nekaj kar bos rabil za svoj hobi ali pa nekaj kar si ful zelis ze neki casa...dejansko ne bo nic narobe tudi ce si parkrat na mesec privoscis za ta denar kak mcdonalds al pa kako dobro pico...recimo dober hobi za tako stvar (zdravljenje odvisnosti) je ali karte magic:the gathering ali pa figurice warhammer...sej glede na tvoja leta verjetno tko poznas stvar? pac v obeh primerih je point v zbiranju in druzenju...pri M:TG si sestavis kupcek kart (najmanj 60 kart v enem "decku") ki jih potem s casoma izpopolnjujes...karte razen za kartanje (druzba...pri vecini odvisnosti je pametno druzbo spremenit zraven s svojimi navadami, pri hrani je to odvisno od tega kaksno druzbo imas in ce te spodbujajo pri opuscanju hrane ali ti na skrivaj nosijo kose pic:( ) potem se menjavas (kar spet spada pod druzenje) in dokupujes (kar spada med nagrade)...sama igra, menjavanje kart, izpopolnjevanje igre in decka, urejanje albumov itd, ti vzame ogromno casa, ki bi ga drugace uporabil za razmisljanje o hrani. naceloma tut nihce ni vesel ce med igro jes, ker lahko umazes karte (ki so v neredkih primerih vredne od 5-500 dolarjev in te lahko kdo fenta ce jo umazes)...pri warhammerju je podobno, samo da se stvar igra s figuricami. na ta nacin sem jaz prebrodil neko drugo odvisnost (ki je bla tut fizicna)...za ene 20 tisoc sit (kar bi mi drugace slo za drogo v dveh/treh dneh) sem si kupil copice, lepilo, barve, spreje in ostale pripomocke in seveda figurice (ki jih kupis nesestavljene)...v bistvu mam doma sestavljeno in pobarvano celo vojsko, pripravljeno za igro ze kako leto (ko to dokupujes traja, ker tudi ni poceni in jih kupujes po kosckih) ampak je nisem se nikoli igral, ker mi je bil glavni point ravno to sestavljanje in barvanje...ena figurica ki je visoka tko od oka 4 centimetre, ti vzame lahko tudi dve, tri ure casa da jo sestavis in pobarvas, s tem da ze v tistem osnovnem paketu za zacetek (tist za mal manj kot 20k) dobis ene 16 figuric...on ker so stvari tok majhne in majo ogromno detajlov se mors blazno koncentrirat, kar ma tri glavne efekte: 1. vzame veliko casa (kar je tukaj dobro 2. mene ful sprosca,,,podobno je meditaciji ker se moras resnicno koncentrirati, da npr. 3 centimetre velikemu vojacku lepo in natanncno pobarvas npr. chainmail (verizni oklep, vsak milimeter veliki krogec moras pobarvati posebej, da mu ne pobarvas zraven se obleke) in 3. zelo te zamoti, sploh ko enkrat pades not, prvic zaradi koncentracije, drugic zato ker po parih figuricah ratas zelo dober in precizen, kar pomeni, da si tudi vedno bolj ponosen na svoje figurice in hodis na razne igre in turnirje in v trgovine kjer to imajo (crna luknja, pri goblinu) da jih razkazujes ostalim in mogoce tudi igras z njimi, ko imas vojsko...v glavnem kar hocem povedat je to, da je bolj pomembno kot nehati, je to da se kasneje z necim zamotis...mogoce sem te cisto falil, mogoce bi ti bolj pasalo narediti 1000 kilometrov s kolesom vsako sezono, ampak point je da delas nekaj, ker je dolgocasje tvoj najhujsi sovraznik...dober primer so cigareti...nehati sploh ni problem, vsak lahko zdrzi 3-7 dni brez in si pol ful ponosno po enmu tednu rece da je to cist simpl, pol pa przge cigaret in si misli, ah, sej lahko neham kadar hocem...a-a! teden lahko zdrzi vsak, tudi pol leta...problem je ko ti je dolgcas in zjutraj pijjes kavo (ali zvecer pivo), kjer si bil navajen vedno prizgati cigaret...ali pa mogoce prides na kaksno taksno lokacijo, kjer si prej vedno prizgal (cakas na avtobus)...ker ti je dolgcas in ker si prej dolgcas vedno preganjal s cigaretom/hrano/drugimi drogami, hoces to narediti tudi tokrat...ceprov se zavedas da ti to ne bo prineslo nic dobrega in da ti bo se vedno glih tok dolgcas kot prej, imel bos samo manj denarja in manj casa za hobije, prijatelje (druzil se bos s takimi kot si sam) in za solo...anyway, upam da sem ti dal kak uporaben nasvet...
lp, s

Nincha II.
08.12.2006, 10:44
3 -4 x na dan je dovolj ... vmes samo če si resnično lačen ...

drugače pa ljudje smo budni nekako 16 ur ( povprečno), kar bi zneslo obrok na vsake 4 ure ...
v tem času se hrana popolnoma prebavi in izloči iz želodca ... in šele takrat je čas za nov obrok ...

OK, samo kaj se dejansko steje kot obrok potem?
A je to eno jabolko, al jogurt al kreker ... Kaj definira obrok?

Ker meni se zdi, da ljudje, ko slisijo 3-4 obroki na dan, pomislijo, da tolk nikol ne bodo mogli pojest in da je to nekaj kot zajtrk, kosilo ...

Pa ne vem, ce se vecinoma stvari res prebavijo v 4h, recimo meso, gobe, kruh, itd?
Verjetno zelenjava, sadje in "lahke stvari" ja, ampak kaj pa ostalo?

Duh
08.12.2006, 13:17
priporoča se 5-6 obrokov na dan...to pride na vsake 3 urce nekaj popapcat...to bi naj bilo najbol primerno za naše zdravje in telo...

zdaj pa...to ne pomeni 5-6 krat na dan mastna svinjska reberca, ampak se dnevna količina kalorij, pa beljakovin, Oh, maščob, vitanimov in mineralov, ki jih potrebujemo, pač porazdeli čez cel dan...in seveda ob kosilu poješ še vedno več, kot pa ob večerji...

drugače pa bi naj šlo nekako tako...zajtrk, malica, kosilo, malica, večerja....

tudi jabolko in kos kruha s skuto je obrok, tud kaka tortica je lahko obrok...vmesno pacanje s sladkarijami pa verjetno ne spada k zdravemu prehranjevanju :p

V bistvu je simpl ko pasul :P...pojej toliko kot pokuriš..količino hrane porazdeliš na več obrokov čez cel dan...ne jej enolično in "pazi" da hrana čez dan vsebuje vse kar telo rabi (bljakovine, oh, ...)

Če isto količino hrane razdeliš samo na dva obroka, ni dobro, ne za zdravje, pa še redil se boš verjetno...rezultat ne bo isti, kot pa če isti količino razdeliš na več obrokov...

Če nimaš neke dijete ali nisi predebel, tud tortica za malico verjetno ne bo problem...

je pa lažje napisat, kot se pa tega držat...

Tanatie
08.12.2006, 13:32
ah to je najbolj odvisno od cloveka...jst sem letos pri triindvajsetih prvic v zivljenju prisel cez 60 kil, s tem da jem vecinoma po dva obroka na dan do pol leta nazaj (preden se mi je zagravzala) sem pojedel vsaj po eno celo cokolado na dan (milko noisette) jem zelo enolicno hrano (vecinoma mlecne stvar, mesu se izogibam, ce pa ze pa kazga piscanca (dunajc), jem krompir, ogromno kruha, ne jem zelenjave, ne jem nic morskega, jem ful premalo sadja, velikokrat celo veliko pico, ogromno cipsov, smokijev ipd pa mam 62 kil...se leto dni nazaj sem mel 57 kil...55-57 kil sem mel zadnjih 5 let recimo al pa se mal vec...zdej ko mi je kilaza zrasla mal, se mi je pa na 62 ustavla prblizn...

nattka
08.12.2006, 18:17
v bistvu je lakota znak, da je treba nekaj pojesti ...

sploh če je človek nagnjem k grickanju prigrizkov ( tudi če so zdravi) se lahko "pokvari" mehanizem, ki uravnava nivo inzulina v krvi in sčasoma rabimo več obrokov, kot jih dejansko naše telo potrebuje ...

5 in več obrokov je izum zadnjih let, sicer je dolgo veljalo da so trije glavni obroki dovolj ...
in večina ljudi z zdravim metabolizmom res ne je več kot nekako 3x na dan ...

najnovejše študije ( bom prilepila kak link in vir ob priliki) kažejo, da več ko je prizgizkov ( v smislu manjši obroki ali vrečka čipsa), večja je verjetnost, da bomo zmedli metabolizem ...ker želodec mora prebaviti kar smo dali vanj in izločiti, potem je spet čas za nov obrok ...

saj konec koncev ne rabimo pojesti kilo jabolk in pol kile limon na dan pa še njivo solate ... čemu torej dodatni obroki ...

v 4 urah gre hrana ven iz želodca ... sicer se takrat še ne prebavi docela to je res, a se prebavlja naprej v črevesju ...
ko je želodec prazen, da znak možganom in začutimo tisto značilno praznino v želodcu ...
če imamo težave s težo je dobro v tem trenutku počakati nekako 20 min( pomaga kozarec dva vode ... ampak vode), da se sprosti adrenalin, ki pomaga uravnotežiti inzulin, ki ga telo spusti v kri, ko začnemo jesti ...
inzulin pa je hormon lakote, to je že dolgo znano ...

no, pa sem se spet razpisala ...:shy:

Duh
08.12.2006, 21:19
Tanatie, ti definitivno nisi primer na katerih bi lahko postavljali pravila ;) in imaš srečo, predvsem glede tvoje teže..prehana, ki jo pa prebavljaš je pa daleč od zdrave...pa tukaj ne mislim o neki "orto" zdravi prehrani...

nattka,

jest, kadar te popade lakota je no-no...sploh pa razni prigrizki kot so čips in podobno naj ne bi spadali pod "obroke"...

gre enostavno zato, da POJEJ, kolkor POTROŠIŠ...če potrebno dnevno "energijo" vneseš 1x na dan, ti je ne bo ratalo prebavit kot je najbolj primerno in bo to napor za telo...del tega pa se bo "transformilaro v odvečno mast"...če bomo dnevno količino "nergij", ki jo potrebujemo razdelili v več obrokov, nam bo naše telo definitvno bolj hvaležno in bomo bolj "zdravI"..sploh če bo hrana dovol raznolika...pa ne pozabit na gibanje...ampak še vedno obvelja...tolko kot pokuriš tudi požri...več kot se gibaš več pokuriš, več pokuriš...

včasih niso poznali pravil zdarve prehrane..so se pa definitvno več gibali..zjutraj je bilo treba skidat štalo, pa peljat krave na pašo, WC je bil kakih 50m oddaljen od hiše, šola 1h pešhoje, itd..TVja in PCja ni bilo..
zdaj pa nam je največji problem, da ko se vležemo na kauč ugotovimo, da si nismo prinesli čipsa in pilota na "dohvat ruke" in so moramo vstat še enkrat...še "par" let nazaj pa smo se kregali v familiji, kdo se bo vstal in šel tista dva metra zamenjat program na TVju ;)

- manj se gibamo
- hrana je bolj kalorična
- mamo manj časa za prehranjevanje (fast food)
- pa še kaj...

vsemu temu je tudi treba prilagodit prehranjevalne navade...vse ostalo so samo ozgovori..drugačepa kot sem že večkrat rekel..."POJEJ TOLIKO KOT POTROŠIŠ" in ne bomo imeli nobenih problemov ;)

Tanatie
08.12.2006, 21:52
duh, tega se dobro zavedam...zato sem pa dal glih sebe za primer...ce bi obstajala neka formula, ki bi veljala za vse, potem debelost pac ne bi bil problem...hotel sem povedati da je najbolj odvisno kaksni smo ze v osnovi (jaz lahko pojem kolikor hocem pa se bo zredil za dve kili v enem tednu pa potem spet shujsal za 3 v tretjem tednu, se spet zredil za eno v cetrtem itd...so pa ljudje ki pojejo v celem dnevu en bombon pa ne morejo za boga shujsat...)...torej po mojem si v osnovi (v blueprintih) tak kakrsen si, pol pa lahko delas manjse modifikacije cez cas...

Duh
08.12.2006, 22:12
res smo si različni...ampak še vedno ne tako, da ne bi mogli postavljat nekih osnovnih pravil...izjeme bodo še vedno ostajale...ampak še vedno bodo samo izkeme...

tisto z bombončkom je očitno pretiravanje...ker če je neka oseba zdrava in nima nekih večjih težav s ščitnico, ledvicami, ..., ne jemlje nekih posebnih zdravil...ne more bit "debela", če poje samo "bombonček"...

me prav zanima, kaj bi se z 99% teh oseb, ki se "močnejše postave" zgodilo, če b jim preračunal kalorije, ki jih potrebujejo dnevno/glede na njihove potrebe, jim dodaš še kake pol ure več dnevnega gibanja in verjamem, da bi kilaža padala...

če se 100% tvoje "dnevno potrebne" energije razdeli v 5 obrokov, bo efekt dosti boljši, kot pa če ti teh 100% zaužiješ v dveh, kamoli v enem obroku....ker prebava 50% na enkrat zaužite hrane (kaj šele 100%) daje drugačne rezultate, kot pa recimo 30% zdaj pa 30% čez 3 ure, pa 3x po 20% še vsake tri naslednje ure....

tu potem ni več neke večje filozofije...na koncu je vedno to, da če si zdrav pač požri toliko kot potrošiš..druge ni..edino moraš še pazit, da pridobš s hrano vse potrebne "sestavine", ki jih potrebuje človeško telo

jaz zdravim osebam, ki trdijo, da skoraj nič ne pojejo čez cele dneve in še vedno trdijo, da ne vedo od kod odvečni kilogrami, pač ne verjamem...

ma ne me narobe razumet, da sem nek "naci" proti kilam...sem pa "naci" proti glupim izgovorom...

če si zdrav drugega izgovora, kot pa odkritega " se mi ne da"

Tanatie
08.12.2006, 23:18
definitivno, sej to sem napisu da se da delat modifikacije (samo ne pridejo cez noc...) sej konec koncev ce mas 200 kil in pol shujsas na 120 in to nekaj casa zadrzis, se ti tudi metabolizem spremeni...pa verjetno mas prov glede "pozri kolikor potrosis", samo nekateri cele dneve samo sedijo...to pomeni da morajo stradat? pa tezko je vedet koliko potrosis, zato je meni bolj vsec ta da nehaj jesti, ko si se malo lacen, ker preden telo dojame, da si sit mal traja in ce ti med tem casom se naprej jes bos ko ti bo telo povedalo da si sit, v bistvu ze cisto nabasan...

p.s.
kje je zdej originalni poster? nc ne komentira...

nattka
09.12.2006, 15:03
jaz zdravim osebam, ki trdijo, da skoraj nič ne pojejo čez cele dneve in še vedno trdijo, da ne vedo od kod odvečni kilogrami, pač ne verjamem...

ma ne me narobe razumet, da sem nek "naci" proti kilam...sem pa "naci" proti glupim izgovorom...

če si zdrav drugega izgovora, kot pa odkritega " se mi ne da"

pravzaprav je tukaj govora o odvisnosti...
torej odvisnost, kot vsaka druga ... le s to razliko, da ostale pozdraviš s popolno abstinenco, hrane pa se ne da povsem odrezati ...
je pa odvisnost od hrane najtežje razumeti, ker se zdi vsakemu, da bi si pa že v glavi poštimal, če bi bil predebel ... pa ni tako enostavno ...
prva stvar pri odvisnosti od hrane je, da pri vsakodnevni prehrani vse tisto, kar je samoumevno za nekoga z zdravim odnosom do hrane ... je za nekoga ki trpi za prenajedanjem nočna mora ...
odvisnost povzroči spremebo metabolizma ( odtod bolezni!) ... zato:
se je najprej treba naučiti, da prepoznaš lakoto in je ne zamenjuješ z žejo ...
nato razmisliš ali je že resnično čas za obrok ali bi se samo spet želel pocartati ...
in šele nato sledi hrana ...

"glupi" izgovori imajo pač dve plati ... recimo kadilci pravijo, da od nečesa morajo umreti ... alkoholike družba smatra za bolnike in jim s tem daje potuho ... predebeli se pač izgovarjajo na druge stvari ...
vedno pa ostaja dejstvo, da smo si za zasvojenost krivi sami in da jo je treba zdraviti kot vsako drugo ...

in zato vse hitre diete vedno najdejo veliko pristašev ( sploh žensk) ... ker je lažje nič jesti, kot pa malo jesti ...
in ko človek obupa se začne peklenski vrtiljak obračati znova in znova ... in na koncu se resnično zgodi tisti tragični klik v našem telesu, ko je dovolj samo grižljajev, pa začne telo nazaj polniti šlafke, ki jih je post tako uspešno izpraznil ...

na koncu bom na tem mestu zapisala, da je treba v šolah ukiniti vse avtomate s prizgizki in sladkimi pijačami, razen vode ...
vem ... spet se bodo našli spet samooklicani zagovorniki človekovih pravic, ki bodo napisali, da ima vsak pravico, da se odloči kaj bo jedel in kje ...
ampak osnovna pravica je zdravje in tega ni v avtomatih z junk food in colas ...

Tanatie
09.12.2006, 15:41
mislim da to ni resitec...ce se ze ukinja stvari pol bi mogl ob tem ukinit se vse sorte junk fooda, ker ce ne bo otrok dobil junk fooda v soli ga bo pa kje drugje...to pa ves da se ne bo nikoli zgodilo...kot bi hotela ukiniti nafto...

baje je kajenje hujsa odvisnost (tezje je nehati kaditi) kot heroinska odvisnost...pac po mojem zato ker recimo pri heroinu (ali hrani) vzames svojo drogo recimo 3x, 5x na dan, pri kajenju pa prizges cigaret 20x do 40x na dan, nekateri tudi vec...kar pomeni da je psihicna odvisnost prav bolano mocna...prakticno nobene druge stvari ni ki bi jo naredil tolikokrat na dan kot kadilec prizge cigaret...res sicer ni fizicne krize ampak, kot sem ze prej napisal, se fizicno da prezivet, psihicna te pa na dolgi rok z***e...

p.s.
pravis da ne mors odrezat hrane...baje je neka zenska (mislim da iz kanade) ki ze 20 let ne je nic in zivi od svetlobe:) jst tega sicer niti za sekundo ne verjamem je pa kul storija in fajn tolazba za vse ki gladovno stavkajo:) baje da sicer na vsakih par mesecev poje koscek cokolade, ker pogresa mocne okuse in se vedno pije kavo (zaradi okusa)...nikjer pa ni pisalo, ce slucajno pije kake hranilne napitke, s katerimi bi se to dejansko dalo...sem mel sosolko, ki je mela neke probleme s crevesjem in ni smela 6 mesecev nic jesti, samo neke napitke je pila skos...

nattka
09.12.2006, 20:00
tanatie ... očitno se najino mnenje o zdravi prehrani razlikuje ...

osebno sem poskusila odgovoriti 15-letnemu fantu, brez da padem v filozoforanje ...

Tanatie
16.12.2006, 02:42
to itak da se razlikuje mnenje, sam glede na to da oba dopuscava moznost da bi imel drugi lahko tut prov, tko da se temu prav debata in je zdravo za dusevne izpade...

nadica
23.07.2007, 13:39
živjo!
kot eno tistih, ki je že (uspešno) preživela eno takšnih hudih izkušenj me zanima, kako gledate na dekleta, ki so imela kakšno od prehranskih bolezni, pa so sedaj popolnoma normalna. sama bi se namreč nemalokrat najraje pogreznila v zemljo, če kdo izve zakaj me toliko časa ni bilo doma, v šoli...:ups:

markokov
23.07.2007, 13:45
Jaz čisto normalno gledam na to, saj bi lahko tudi mene to doletelo. No na srečo me ni!

spartan
23.07.2007, 13:47
živjo!
kot eno tistih, ki je že (uspešno) preživela eno takšnih hudih izkušenj me zanima, kako gledate na dekleta, ki so imela kakšno od prehranskih bolezni, pa so sedaj popolnoma normalna. sama bi se namreč nemalokrat najraje pogreznila v zemljo, če kdo izve zakaj me toliko časa ni bilo doma, v šoli...:ups:

hja.....vsi imamo probleme....takšne ali drugačne.

Tudi dobrim ljudem se zgodi kaj slabega. Pa nič zato....pusti slabo tam, kamor slabo spada; v preteklosti.

Kaja
23.07.2007, 13:50
živjo!

In zakaj bi se obremenjevala s tem, kaj drugi mislijo o tem? Punca, ena moja znanka pravi: joške naprej, rit nazaj, glavo pokonci in gremo............važno, da si ti sama s sabo razčistila, zadeve rešila (zelo verjetno si ravno zaradi slabe samopodobe - do tega pa pride tudi zato, ker se obremenjuješ s tem, kaj drugi mislijo) padla v to. Verjemi mi, veliko teh ljudi, ki bi te lahko kao obsojalo, ima cel kup težav.............

Največkrat se pa itak izkaže, da ljudje, če jih odkrito poveš, kaj je bilo, to sprejmejo z razumevanjem in so celo zadovoljni, ko vidijo, da se o tem pogovarjaš čisto normalno (verjemi, govorim iz osebnih izkušenj, ker je tudi moja hčerka lani imela hude težave). Ne njej ne meni ni nerodno povedati, da je bila na psihijatriji, pa tudi ne vem, zakaj bi nama bi bilo nerodno. Saj, če nogo zlomiš, ti tudi zdravnik pomaga, ne? (tu je pač zlomljena duša).

spartan
23.07.2007, 14:01
In zakaj bi se obremenjevala s tem, kaj drugi mislijo o tem? Punca, ena moja znanka pravi: joške naprej, rit nazaj, glavo pokonci in gremo............važno, da si ti sama s sabo razčistila, zadeve rešila (zelo verjetno si ravno zaradi slabe samopodobe - do tega pa pride tudi zato, ker se obremenjuješ s tem, kaj drugi mislijo) padla v to. Verjemi mi, veliko teh ljudi, ki bi te lahko kao obsojalo, ima cel kup težav.............

Največkrat se pa itak izkaže, da ljudje, če jih odkrito poveš, kaj je bilo, to sprejmejo z razumevanjem in so celo zadovoljni, ko vidijo, da se o tem pogovarjaš čisto normalno (verjemi, govorim iz osebnih izkušenj, ker je tudi moja hčerka lani imela hude težave). Ne njej ne meni ni nerodno povedati, da je bila na psihijatriji, pa tudi ne vem, zakaj bi nama bi bilo nerodno. Saj, če nogo zlomiš, ti tudi zdravnik pomaga, ne? (tu je pač zlomljena duša).

...zakaj bi pa sploh komu pravila, da je imela težave; to je preteklost.

Lencka
23.07.2007, 16:31
in zakaj ne bi?

freya
24.07.2007, 13:56
Bolje je, da poveš resnico, sicer se lahko formirajo govorice, ki z resnico ne bodo imele nobene zveze. ..npr. da si se zdravila v komuni ali kaj podobnega.
Meni se punca, ki je zbolela in prebolela katero teh bolezni, ne zdi prav nič nenormalna, za mene to ni razlog, da bi morala gledat v tla. Konec koncev je dokazala, da je trdna osebnost, da je premagala bolezen in zaradi tega si zasluži spoštovanje. In to naj bo vodilo, če se spet pojavi skušnjava.

nadica
24.07.2007, 15:59
v tem pogledu sem res prav ponosna nase, saj jih baje kar 1/5 umre..in večinoma tudi nimam problemov govoriti o tem, vendar pa se najdejo ljudje, ki si potem mislijo svoje....in me je samo zanimalo, koliko je takšnih:)

cliena
24.07.2007, 16:08
v tem pogledu sem res prav ponosna nase, saj jih baje kar 1/5 umre..in večinoma tudi nimam problemov govoriti o tem, vendar pa se najdejo ljudje, ki si potem mislijo svoje....in me je samo zanimalo, koliko je takšnih:)

:) tako kot je rkel že nekdo prej : takšne ljudi ne gledem kot nekoga ki je nenormalen zato ker se mi v istem dnevu lahko morda zgodi isto...

silence
24.07.2007, 16:14
Uni. ki si "mislijo svoje" naj ti bojo tazadnja skrb na svetu. Vsak normaln clovk to razume Kar se mene tice naj najprej pod svojo streho pocistjo, preden tebe postrani gledajo in "si misljo svoje". (ce spet uporabim tvoje besede).

Cimprej se nehi z drugimi obremenjevat..:)

cliena
24.07.2007, 16:16
Uni. ki si "mislijo svoje" naj ti bojo tazadnja skrb na svetu. Vsak normaln clovk to razume Kar se mene tice naj najprej pod svojo streho pocistjo, preden tebe postrani gledajo in "si misljo svoje". (ce spet uporabim tvoje besede).

Cimprej se nehi z drugimi obremenjevat..:)

:) the best izjava!

Njuška Trap
25.07.2007, 23:04
Keep on going, girl! :2thumbs: :2thumbs:

Pa srečno naprej, nadica! :)

Irina
26.07.2007, 00:26
Nadica bodi ponosna nase. Uspelo ti je; najprej sebi priznati, da je nekaj narobe in nato sprejeti pomoč. Visoko dvigni glavo, bodi samozavestna in si ne dovili, da bi ti slabiči s svojim praznim besedičenjem zasenčili pot k tvoji zmagi.

Življenje bi bilo veliko lažje, če bi znali mi vsi priznati, da nismo brez napak. Vsi imamo svoje temne dni, vse nas, na tak ali drugačen ničin življenje kuje. Pomembno je, da nas ne zdrobi.

freya
26.07.2007, 06:36

Mogoče so ( smo) včasih tudi nerodni, negotovi v svojem izražanju, ne vemo, kako se približati takim osebam. Naj pokažemo sočutje, naj zadevo ignoriramo, naj ji damo čimmanjši pomen, naj se sprenevedamo, da nimamo pojma o dogajanju, naj ne govorimo o tem -ti pa si boš mislila, kaj se nam kuha v glavi ? Tudi drugi strani ni najlažje pokazat dobrih namenov. ;)
Kaj bi bilo tebi najljubše, najlažje?