Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Merilec krvnega pritiska

Mighty
25.07.2007, 12:14
Torej staršem bi nabavil merilec krvnega pritiska. :blush:

Mi lahko kdo svetuje kak model in katere funkcije je dobr,da ima? Na kaj je potrebno biti pozoren in podobno.

Hvala za pomoč.

lp

ponga
04.08.2007, 19:17
Predvsem ne kupuj tistega, ki meri pritisk na zapestju, saj te meritve niso tako zanesljive.
Kupi tistega, s katerim meriš pritisk na nadlakti, saj je bolj zanesljiv in natančen.
Stopi v kak Sanolabor, tam ti bodo potem razložili kaj več - razlike med posameznimi tipi.

manpower
04.08.2007, 19:27
Predvsem ne kupuj tistega, ki meri pritisk na zapestju, saj te meritve niso tako zanesljive..

Eh dej no, za domačo uporabo bo ta čisto vredu. Zraven pa meri še srčno utrip in ima možnost shranjevanja meritev na več uporabnikov in še to še cenovno so bolj ugodni. Pač ga imamo doma in je čisto vredu. Firma je pa SBC G400. Sicer pa kuker češ, zapestni modeli so ugodnejši. :approve:

ponga
04.08.2007, 20:08
Seveda so cenovno ugodnejši in če si bosta starša merila pritisk kar tako, bolj za hec, so vsekakor tudi zapestni primerni.
Če pa ima nekdo težave s pritiskom in rabi točne meritve, bi pa jaz zapestnega odsvetovala.

manpower
04.08.2007, 20:54
Hehe, sej jest mislim da ga bo on za starše bol za zabavo kupil kot pa za to da si bosta nevem kako do tlakca natančno merila pritisk, ker tisti merilci so pa svinjsko dragi :rolling:

Irina
05.08.2007, 01:49
Se strinjam s Pongo. V trgovini z medicinskimi pripomočki ti bodo najbolje svetovali. Za resno merjenje krvnega tlaka mora imeti aparat napihljivo manšeto, ki jo namestimo na nadlaht. V kolikor ima kateri od staršev aritmijo, moraš povedati tudi to. Priporočam aparat, ki se z adapterjem priklopi na električno omrežje. Naprava ob rednih meritvah kaj hitro izprazni baterije.

Konec lanskega leta sem za svojo sorodnico kupila aparat znamke Omron z adapterjem. Aparat je opremljen z manšeto, merilni del ima velik ekran s čitljivim izpisom rezultov in prilagojen je za uporabnike z aritmijo. Za vse skupaj sem plačala preračunano 110 €.

Mighty
07.08.2007, 12:03
Ne ne bo kr za hec. mata kr problem s pritiskom. bom verjetno stopil v sanolabor in pogledal.
ponga kakšnega predlagaš oz imaš iskunje z njim? cenovnio razredi pa so?

irina je pa bols z adapterjem. "tašča" ima na baterije in kr hitr grejo. ma pa manšeto.

kaj pa je dobr da še meri poleg pritiska?

ponga
07.08.2007, 19:20
Večinoma poleg pritiska merijo še pulz, kar ni slabo, zlasti, če utripanje srca med merjenjem tudi slišiš kot piske na merilcu - na ta način je moj oče ugotovil, da ima aritmijo srca, saj je vsak četrti utrip (torej pisk) manjkal.

Moje dva imata doma že kar precej let star merilec z manšeto, tako da ti težko pomagam s kakim konkretnim nasvetom, saj sem prepričana, da zdaj obstajajo že dosti modernejši merilci. Imata tudi tisti merilec za zapestje, ampak meni se tista stvarca res ne zdi zelo zanesljiva in tudi zdravnik jima je svetoval, naj se bolj zanašata na meritve pravega merilca, ki meri pritisk na nadlakti.
In če imajo starši težave s pritiskom, potem se res splača dati malo več denarja, ker konec koncev gre za zdravje, a ne?

Pancho
09.08.2007, 12:09
Medisana (utrip in pritisk)

http://www.sanitaetshaus-brinkmann.de/shop/catalog/images/mtp_plus.jpg

Wanted
09.08.2007, 12:25
Če hočeš met natančen in zanesljiv merilec krvnega tlaka, moraš vzet al Omron al pa Toshibo. Res da sta malo dražja od konkurence, vendar se splača vzet. Priporočam to Omron M-6.

kinsley
10.08.2007, 19:03
Če hočeš met natančen in zanesljiv merilec krvnega tlaka, moraš vzet al Omron al pa Toshibo. Res da sta malo dražja od konkurence, vendar se splača vzet. Priporočam to Omron M-6.

...cena?:approve:

freya
11.08.2007, 07:52
okrog 100€...use google

Mighty
13.08.2007, 09:43
baterije al adapter? kje se ga da nabavit?
v sanolaborju bil na hitr majo neke za 90€ sam firme si pa nisem zapomno, ker je bla guzva in je zenska kr skakala sem in tja - dejansko mi ni nic razlozla ;)

kinsley
13.08.2007, 18:39
baterije al adapter? kje se ga da nabavit?
v sanolaborju bil na hitr majo neke za 90€ sam firme si pa nisem zapomno, ker je bla guzva in je zenska kr skakala sem in tja - dejansko mi ni nic razlozla ;)

vsekakor adapter,razen če ne misliš non stop kupovat baterije...

orchid
13.08.2007, 19:12

:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
imam prav tega, uporabljam ga že leto in pol in po testiranju pri osebnem zdravniku prejšnji mesec absolutno enakovredne meritve brez odstopanja, kar je seveda za tak medicinski aparat obvezno!!!
tudi jaz ga priporočam :2thumbs:

freya
13.08.2007, 19:19
Avtomatski nadlahtni merilnik krvnega tlaka M6 Omron

- merjenje krvnega tlaka in srčnega utripa
- delovanje po oscilometrični metodi
- zelo velik zaslon, za enostavno odčitavanje meritev
- 1500 meritev z enim kompletom baterij
- zelo natančno avtomatsko vpihovanje zraka v manšeto, za hitro in prijetno merjenje (intelisense)
- spomin za zadnjih 90 meritev s podatkom o dnevu meritve
- funkcija povprečenja za zadnje tri meritve
- zazna nepravilnosti pri meritvi
- uporaba aparata z eno tipko
- nastavljiva širina manšete od 22-32cm
- baterije so priložene
- možno dokupiti 220V adapter in manšete različnih velikosti
- garancija 2 leti

najde se ga tudi v spletnih trgovinah

Mighty
21.08.2007, 09:00
najde se ga tudi v spletnih trgovinah