Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Biti gej ni lahko

speaker
06.08.2007, 12:07
Biti gej ni lahko

Živjo

Tema se bo debatirala o gejih, ki mi/jim ni lahko živeti. Vsaj upam, da sem dal temo v pravi kotiček.
Star sem 22 let, že pred davnimi leti sem ugotovil da sem gej, nekateri si boste predstavlajl, da so geji duševno bolani, idioti, neumni, homiči...ampak vas moram popravit in se z tem povsem ne strinjam. Živeti gej ni lahko to tudi sam občutim in se počutim kot da bi imel v sebi dve osebnosti in mi ni lahko živeti. Včasih, ko sem bil v družbi kolegov-kolegic pač skupaj sem se bolj uziral na ženske dele telesa le v tem primeru sem se izognil, češ, da sem gej in bi me na ta račun drugi prepoznali, po drugi strani pa me je pogled prevzel na moškem telesu in le ta me je prevzel ampak sem se takoj spomnil, da moram gledat na ženske, punce nimam ker me ne privlačijo (govorim o hormonih) po drugi strani pa si to želim vendar je nemogoče zaradi hormonov
Velikokrat gledam spolne spletne strani o gejih,vse mogoče od a do ž in me zelo privlači, tudi sej veste kaj si delamo ponavadi moški,ko smo sami....

Vendar nebi rad živel z moškim, ker mi je to totalna polomija,beda itd ampak tukaj so samo problemi hormoni.

POstavite se v mojo kožo, recimo, da ste moški kaj vam delajo hormoni, ko vidite golo žensko
in recimo da ste ženska, kaj vam delajo hormoni, ko vidite golega moškega.
Jaz pa sem moški in so hormoni nagnjeni k istospolnosti.

.....itd milim, da veste v čem je govora

Kaj si mislite

Pozdravljeni

Nekaj sem prebrskal po spletu in našel eno zelo dobro spletno stran:

http://www.geocities.com/nicetobegay/

...toda, nisem spet tako istospolno nagnjen samo na moške ampak tudi na ženske, rad bi imel spolne odnose z žensko toda hkrati tudi z moškim ampak nisem še tako daleč, hormoni so usmirjeni istospolno medtem, ko mišljenje pa k ženskemu spolu, rad po pravici povem, da rad gledam dobre ženske oz. samo da je ženska in včasih me kakšna dobra ženska prevzame....mislim, da vem/veste v čem govorim ampak to še zdaleč ni vse....še prej nazaj sem imel malo kilogramov kakih 65kg danes jih imam malo pod 100kg in za to krivim predvsem hormone, mišljenje, hrana itd. morda sem se zredil ravno zaradi tega, da ne morem imeti sam sebe rad tako zelo, ampak to je lahko samo uganka, kako se lahko človek zredi, če hodi v službo, ne poje veliko, veliko hodi in se zredi v dveh letih 30kg in več, imel sem jih že 105kg ampak sem malo shujšal.....lp

...še nekaj, nekateri ste rekli/rekle, da naj bom to kar sem in naj ne skrivam...ampak sam se ne bom nikoli izdal, da sem gej, noben še ne ve in tudi noben ne bo izvedel, zlasti pa ne moja družina (nas je 9-2 družini), sorodnikov imam ogromno.....
Probal si bom najti neko punco in z njo bil samo kot prijatelj kasneje morda tudi kaj več, želim si imeti tudi družino (min.5 otrok ampak v današnjem času je to zelo težko)...ampak, ker mi teli hormoni govorijo drugače.

Zdej boste pa rekli, da nisem ravno gej ampak nekaj drugega in to tudi sam ne vem, prebral sem te članke ampak še zdej ne vem kaj bi bil, nisem samo istospolno usmirjen ampak po eni strani si želim imeti punco.

Bi pa nekaj vprašal v srednji šoli sem imel neke slutnje, nekaj mojih sošolcev se je vedlo, kot, da bi bili geji, priznal niso, ampak en se je prov res prikazoval, da je gej, hodu je kot ženska, ...ampak pustmo to.......

Aja drugače smo pa zelo verna družina, starša hodita vsako nedeljo k maši, ni bilo nedelje, da ne bi šla,ampak jaz nisem bil že več let.

Tok za zdele.

lp

Srce
06.08.2007, 12:31
Kaj če si ti bisekusalec kakor jaz?
Meni so všeč bejbe ter seveda moški saj imam fanta...ženske se tudi nebi branila...

Jaz sama nobenega ne obsojam. Smo v sbobodni deželi...eni imajo radi istospolne partnerje nekateri ne nekateri pa imajo spolne odnose z živalmi...meni so ti bolani ne pa geji...

zverina
06.08.2007, 13:27
dragi speaker ne sekiri se.

gostMR
06.08.2007, 14:27
Biti gej ni lahko

In prav je tako!

sati
06.08.2007, 14:51
Biti gej ni lahko

Živjo

Tema se bo debatirala o gejih, ki mi/jim ni lahko živeti. Vsaj upam, da sem dal temo v pravi kotiček.
Star sem 22 let, že pred davnimi leti sem ugotovil da sem gej, nekateri si boste predstavlajl, da so geji duševno bolani, idioti, neumni, homiči...ampak vas moram popravit in se z tem povsem ne strinjam. Živeti gej ni lahko to tudi sam občutim in se počutim kot da bi imel v sebi dve osebnosti in mi ni lahko živeti. Včasih, ko sem bil v družbi kolegov-kolegic pač skupaj sem se bolj uziral na ženske dele telesa le v tem primeru sem se izognil, češ, da sem gej in bi me na ta račun drugi prepoznali, po drugi strani pa me je pogled prevzel na moškem telesu in le ta me je prevzel ampak sem se takoj spomnil, da moram gledat na ženske, punce nimam ker me ne privlačijo (govorim o hormonih) po drugi strani pa si to želim vendar je nemogoče zaradi hormonov
Velikokrat gledam spolne spletne strani o gejih,vse mogoče od a do ž in me zelo privlači, tudi sej veste kaj si delamo ponavadi moški,ko smo sami....

Vendar nebi rad živel z moškim, ker mi je to totalna polomija,beda itd ampak tukaj so samo problemi hormoni.

POstavite se v mojo kožo, recimo, da ste moški kaj vam delajo hormoni, ko vidite golo žensko
in recimo da ste ženska, kaj vam delajo hormoni, ko vidite golega moškega.
Jaz pa sem moški in so hormoni nagnjeni k istospolnosti.

.....itd milim, da veste v čem je govora

Kaj si mislite

Pozdravljeni

Nekaj sem prebrskal po spletu in našel eno zelo dobro spletno stran:

http://www.geocities.com/nicetobegay/

...toda, nisem spet tako istospolno nagnjen samo na moške ampak tudi na ženske, rad bi imel spolne odnose z žensko toda hkrati tudi z moškim ampak nisem še tako daleč, hormoni so usmirjeni istospolno medtem, ko mišljenje pa k ženskemu spolu, rad po pravici povem, da rad gledam dobre ženske oz. samo da je ženska in včasih me kakšna dobra ženska prevzame....mislim, da vem/veste v čem govorim ampak to še zdaleč ni vse....še prej nazaj sem imel malo kilogramov kakih 65kg danes jih imam malo pod 100kg in za to krivim predvsem hormone, mišljenje, hrana itd. morda sem se zredil ravno zaradi tega, da ne morem imeti sam sebe rad tako zelo, ampak to je lahko samo uganka, kako se lahko človek zredi, če hodi v službo, ne poje veliko, veliko hodi in se zredi v dveh letih 30kg in več, imel sem jih že 105kg ampak sem malo shujšal.....lp

...še nekaj, nekateri ste rekli/rekle, da naj bom to kar sem in naj ne skrivam...ampak sam se ne bom nikoli izdal, da sem gej, noben še ne ve in tudi noben ne bo izvedel, zlasti pa ne moja družina (nas je 9-2 družini), sorodnikov imam ogromno.....
Probal si bom najti neko punco in z njo bil samo kot prijatelj kasneje morda tudi kaj več, želim si imeti tudi družino (min.5 otrok ampak v današnjem času je to zelo težko)...ampak, ker mi teli hormoni govorijo drugače.

Zdej boste pa rekli, da nisem ravno gej ampak nekaj drugega in to tudi sam ne vem, prebral sem te članke ampak še zdej ne vem kaj bi bil, nisem samo istospolno usmirjen ampak po eni strani si želim imeti punco.

Bi pa nekaj vprašal v srednji šoli sem imel neke slutnje, nekaj mojih sošolcev se je vedlo, kot, da bi bili geji, priznal niso, ampak en se je prov res prikazoval, da je gej, hodu je kot ženska, ...ampak pustmo to.......

Aja drugače smo pa zelo verna družina, starša hodita vsako nedeljo k maši, ni bilo nedelje, da ne bi šla,ampak jaz nisem bil že več let.

Tok za zdele.

lp

Očitno si res homoseksualno usmerjen in kaj potem? Proti naravi se ne moreš borit, lahko se oženiš, pa boš nesrečen. Je pa res težko to povedat družini, tako da po tvojem opisu sodeč verjetno nikoli ne boš priznal svojega nagnjenja. Morda bi bilo pa bolj pošteno, da ostaneš sam, pa si poiščeš prijatelja, na daljavo, da domači ne bodo vedeli, lahko živiš tudi dvojno življenje, družina in skriti partner, sploh, če si biseksualen, vse možnosti imaš odprte, zato se ne obremenjuj preveč, tudi heteroseksualni imajo težave, nič ni idealnega na tem svetu.

Luccka
06.08.2007, 18:17
Verjamem, da ti ni lahko, saj večina slovencev istospolnost prezira. Škoda za njih, ker so tako zaplankani, saj ste geji čist fajn ljudje!!!
Ne sekiraj se kaj kdo reče.....pač pa uživaj v ljubezni, življenju....:) Lažje ti bo, če bi se včlanil v kak klub istospolno usmerjenih...da boš vsaj vedel kaj te privlači, ker se mi zdiš precej zmeden!
Zvezo s punco si zbij z glave....ni fer, da ji nekaj obljubljaš, če to nisi!!!

anarchy
06.08.2007, 20:51
Ma v bistvu sploh ne razumem, zakaj je taksna spolna diskriminacija, druzino in ostale res ne bi smelo brigati, kako je kdo spolno usmerjen, naj se brigajo zase, biti gej ni nic narobe, biti anti gej, pa je zelo narobe, ker je lahko tudi kaznivo, sploh, ce nekdo prevec izraza to diskriminacijo in homofobijo.

Drugim res se nima smisla izpovedati, ker niso pripravljeni in niti zadosti zreli za razumeti taksne stvari, drugace pa so itak vsi ljudje bolani od a do z, tko, da ne se sekirat.

nemehecat
12.08.2007, 15:27
Ne vem, zakaj si se kar tako hitro obsodil na večno trpljenje... V mojem sorodstvu je tudi fant gej, njegovi starši so po domače povedano cerkvene miši - vsak dan dvakrat pri maši, pa še za župnika skrbijo... Mislili smo, da ko bo mama zvedela, jo bo kap, pa je šlo mimo, niti omenila ni kdaj je zvedela. Bi skoraj ne verjela, da ve, če nebi bil njegov fant pri njih na dopustu, zdaj mu je pa kupil svoje stanovanje. Pa starši so šli na obisk k njegovim staršem in je bila ta mama zelo srečna, ker so očitno tudi njegovi zelo pobožni...
Poznam tudi taka dva, ki sta bila par pred sigurno 15 leti in več, v manjšem kraju, kjer so se te stvari govorile dosti. Ampak seveda so se, ker nista skrivala, doma sta pa imela družino in vsak dva otroka. Vsem nam je bilo to zanimivo, ker te stvari so bile včasih drugačne, ampak nisem doživela, da bi kdo rekel kaj žaljivega. Skupaj z družinama sta šla na dopust, se zabavala po svoje, ženi in otroci so imeli družbo. Enkrat sem nanje v Portorožu naletela tudi jaz in se na lastne oči prepričala, da zadeve očitno ne skrivata, razposajeno sta se igrala v vodi, ženi sta sedeli na robu in se pogovarjali. Nikjer ni bilo videti nikogar, ki bi ju gledal drugače, vsaj na videz ne. No, ta dva nista več par, sta pa oba še vedno poročena, eden je celo dobil tretjega otroka.

Jaz bi ti rekla, da ne obupaj. Sam boš videl, kam te bo peljalo življenje in mogoče boš tudi ti našel ženo, ki ti bo pripravljena roditi toliko otrok, hkrati pa boš imel še "nekoga". No takih zagotovo ni veliko naokoli, ampak začni uživati življenje, ne skrivaj se, ampak bodi to kar si, pa boš zagotovo našel svojo srečo. Na svoji poti boš zagotovo naletel na ljudi, ki te ne bojo vredni - ampak brez skrbi, tudi jaz poznam mnogo takih, pa nisem gej - boš pa zagotovo spoznal, da te imajo nekateri kljub drugačnosti radi iz srca.

Odeen
12.08.2007, 20:30
Glej, živimo zato da nam je lepo, ne? Torej bodi kar si in kar čutiš, da ti bo lepo in da boš zadovoljen s seboj, In ne oziraj se na splošne predsodke, ti ne štejejo ko smo vpleteni sami- poslušaj sebe.

Kar pa se tiče staršev in verske "zagrizenosti"; imam prijatla, sva skup hodila v osnovno šolo in sva še sedaj v stikih, in je gej. Sam se je po hudih travmah soočil s tem dejstvom in se je takega tudi sprejel. Na drugi strani pa je imel starša in brate in sestro, ki so bili goreči katoliki..., seveda jim ni mogel priznati resnice. Pa je življenje poskrbelo za tragično priložnost soočanja družine z njegovo resnico. Njegova mati je zbolela za rakom, in v zadjih dneh ki so jih še imeli se je prijatelj soočal z najhujšo dilemo (to so njegove besede), ali naj ji pove ali ne. In ji je povedal... Ne boš verjel kaj se je zgodilo. Kot vsaka prava mati ga je samo objela in mu dejala da naj bo karkoli hoče, samo naj bo srečen... In po njegovih besedah je baje zadevo zaključila nekako takole: "...ker si vsak človek zasluži bit srečen."

No, jaz pravim bodi srečen. In ti želim da se najdeš in uživaš v življenju!

Snif
12.08.2007, 20:54
Nikjer nisi napisal, če si že imel kakršen koli intimen stik oz. spolni odnos z moškim oz. z žensko. Si že kdaj šel do konca, da bi ugotovil kaj ti je osebno všeč? Imam občutek, da sklepaš, da bi bil z žensko oz. z moškim in nisi čisto prepričan kaj pravzaprav hočeš. Če ti ne bo všeč še vedno lahko rečeš tega pa nočem. Have fun! Uživaj in se ne obremenjuj! :)

La-di-da
13.08.2007, 23:50
saj večina slovencev istospolnost prezira. Škoda za njih, ker so tako zaplankani, saj ste geji čist fajn ljudje!!!

A to si ti kr določla al kaj? Ja kok pa veš? A če daš anketno vprašanje na net, a misliš, da boš dobila realen odgovor? Dej ne dvomi tak zlo v Slovence in ne misli, da je večina res tako zaplankana.

Take izjave, češ da se o tem ne pogovarjamo dovolj, da smo zaplankani, da ignoriramo, da se ne zavedamo problema in ne vem kaj še, me prav orng razburijo! Pa kdo govori, da se ne pogovarjamo? Ja a bi res morala bit čist vsaka debata javo objavljena? Najboljš, da začnemo snemat družine, kjer sin ravnokar objavlja svojim domačim, da je gej in se bodo oni o tem pogovarjal, mi bomo pa to poslušal in bomo mel javno debato in ne bomo več zaplankani.

Mislim, da smo Slovenci še zlo tolerantni in razumevajoči, ne vem zakaj tega ne vidiš. Ne vem kako pa lahko pričakuješ, da bo vse v stilu:˝Super sine! Čestitam, ponosen sem nate, da si se izjasnil, sedaj boš lažje dihal in mi bomo naprej mirno živeli.˝

Ne sanji. In zardi tega še nismo zaplankani, zategnjeni, majhni Slovenčki, Slovenclni, al kokrkol se nam dans že reče.

Dark
17.08.2007, 14:37
Speaker. Biti gej ni tako hudo kakor praviš. Sam sem gej in vem kaj hočeš povedat. Težko je tisto kdaj ti postane jasno kaj si oz. kako čutiš, še težje je povedati prvemu človeku to. Ampak če z nekaj časa, vsaj pri meni je tako bilo, pa ti postane enostavno lepo, veš da si edinstven tako kot je vsak človek na svetu edinstven. Pa verjemi skoraj nihče te ne bo sovražil zaradi tega ker si gej, jaz osebno še nikoli nisem dobil negativnega odziva na to. Glede staršev pa....njun otrok si, če te imata res rada te boste sprejela ne glede na vero. Če pa jima vera več pomeni kot ti, pa oprosi za to, ju ne moreš imeti za neka dobra starša.

Luccka
17.08.2007, 19:26
A to si ti kr določla al kaj? Ja kok pa veš? A če daš anketno vprašanje na net, a misliš, da boš dobila realen odgovor? Dej ne dvomi tak zlo v Slovence in ne misli, da je večina res tako zaplankana.

Take izjave, češ da se o tem ne pogovarjamo dovolj, da smo zaplankani, da ignoriramo, da se ne zavedamo problema in ne vem kaj še, me prav orng razburijo! Pa kdo govori, da se ne pogovarjamo? Ja a bi res morala bit čist vsaka debata javo objavljena? Najboljš, da začnemo snemat družine, kjer sin ravnokar objavlja svojim domačim, da je gej in se bodo oni o tem pogovarjal, mi bomo pa to poslušal in bomo mel javno debato in ne bomo več zaplankani.

Mislim, da smo Slovenci še zlo tolerantni in razumevajoči, ne vem zakaj tega ne vidiš. Ne vem kako pa lahko pričakuješ, da bo vse v stilu:˝Super sine! Čestitam, ponosen sem nate, da si se izjasnil, sedaj boš lažje dihal in mi bomo naprej mirno živeli.˝

Ne sanji. In zardi tega še nismo zaplankani, zategnjeni, majhni Slovenčki, Slovenclni, al kokrkol se nam dans že reče.

:nonono: Očitno živiš na enem spešl svetu, kjer je vse pocukrano...........!!!!!!!!!!

nofear2009
20.08.2007, 22:02
:nonono: Očitno živiš na enem spešl svetu, kjer je vse pocukrano...........!!!!!!!!!!

Se strinjam z Luccko. Da smo Slovenci tolerantni do gejev/ lezbik....mislim, da se ne zadosti. Seveda, ce bos koga vprasala, ce jih motijo geji/lezbike, bodo seveda rekli NE!, ker drugace bi izpadli kot neki hudi homofobi. Po mojem, smo Slovenci se vedno zaprti glede tega. Npr. moja frendica, ko vidi geja se prekriza. al pa ko je zvedla, da je natakarica lezbika, jo je brz pobrala, ces, da je ne bi slucajno napadla! :rolling: Res noro..ni kej.

Timchy
15.10.2007, 00:19
Ob prebiranju te teme sem se odločil, da enostavno moram povedati še svojo zgodbo.

Star sem 20 let in sem gej. Moja zgodba je kar precej podobna speakerjevi. Ko sem prišel v puberteto sem odkril, da me privlačijo samo moška telesa, ženska pa prav nič. Takrat niti slučajno nisem vedel zakaj je to tako, saj mi starši o homoseksualnosti niso nikoli govorili, niti zanjo nisem slišal od kje drugje. Šele pri štirinajstih letih sem na internetu odkril besedo homoseksualnost in šele takrat sem dobro preučil, kaj ta reč pomeni. In seveda sem na sebi odkril vse "simptome" istospolne usmerjenosti. To odkritje me je takrat čisto potrlo, saj sem odraščal v prepričanju, da je zveza med moškim in žensko edina pravilna in edina možna. Bil sem prav žalosten in zaskrbljen, več let sem se sekiral. To sem napisal za vse tiste, ki mislite, da homoseksualnost ni prirojena, ampak najnjo vpliva okolica, oziroma se za to posameznik celo odloči. Lahko vam iz prve roke zagotovim - jaz nisem imel nikakršne izbire. Nikoli se nisem odločil za homoseksualnost, še več, niti vedel nisem, da obstaja. Odkril sem, da tako pač je in da se moram s tem sprijazniti.

In sem se sprijaznil. Zdaj, pri dvajsetih letih, sem sam sebi končno odkrito priznal, da sem gej in se zaradi tega sploh ne sekiram več. Hujši problem pa je, da tega nisem zaupal še nikomur drugemu in prepričan sem, da bo tako ostalo še kar nekaj časa. Namreč v življenju si močno želim imeti eno stvar - družino in otroke. Dovolj sem pameten, da vem, da to pri razkritju moje homoseksualnosti ne bo nikoli mogoče, saj Slovenija ne podpira niti poroke dveh moških, kaj šele, da bi se lahko podala v bitko za posvojitev otroka in bila pri tem obravnavana enakovredno, kot ostali heteroseksualni pari. V sebi bijem močno bitko - na eni strani si želim sprostiti vse hormone in imeti seks z moškim in v tem uživati, kot pri seksu uživa večina zemljanov, po drugi strani pa vem, da bi mi to zaprlo vsa vrata, da bi si kdaj ustvaril svojo družino in kariero. Seveda pa je skrivanje moje spolne usmerjenosti vedno težje. Doma me vedno bolj gnjavijo, kako to, da še nimam punce, pa že 20 sem star! Jah, punce enostavno ni lahko dobiti, če si gej, ane!? Nimam niti dovolj poguma, da bi si skrivoma umislil fanta in vsaj enkrat poskusil kako izgleda "pravi" sex. Ali bom ostal "devičnik" do konca življenja?

In pa nazadnje: rad bi si dobil punco, ki bi bila pripravljena sprejeti mojo spolno usmerjenost, ki bi bila pripravljena žrtvovati strastno seksualno življenje za bolj klavrno, bi pa dobila družino, otroke in moža, ki bi jo imel zelo rad, čeprav ne na seksualen način. Ah saj vem, predaleč razmišljam, ampak življenje odkritih gejev je v Sloveniji enostavno preveč klavrno da bi se zanj lahko odločil. Po drugi strani pa - kako za vraga naj si dobim punco, če ne znam k njej niti pravilno pristopit? :dontknow: Imam nešteto prijateljic (jah, pravijo, da smo geji v tem zelo dobri), ampak z vsemi puncami sem samo zelo dober prijatelj. Na nobeno ne morem gledati na seksualen način in jo celo povabiti na zmenek!?

Ah ja, takšno je življenje... Kruto. :nonono:

Irina
15.10.2007, 01:13
Timchy, mislim, da ti zadeva lahko uspe, če boš našel dekle, ki te bo razumelo in sprejelo. Niti pomisi ne, da ji tega ne bi povedal. Življenje boš obema spremenil v pekel. Mislim, da imamo tudi mi v sorodstvu tako zakonsko zvezo. Zakaj mislim in nisem prepričana, ker nisem nikoli direktno vprašala, navsezadnje je to intimna stvar dveh in se okolice pravzaprav ne tiče. Imata hčerko in živita svoj način življenja. Nihče ne ve kdo so njihovi prijatelji, kam zahajata, s kom se družita. Srečujemo se v krogu sorodnikov ob praznikih ali praznovanjih in to je vse.

ema lina
15.10.2007, 16:20
Prav gotovo ni lahko biti gej v današnji družbi, ki v veliki večini primerov ni zrela za skoraj nobeno stvar, ki odstopa od ''normalnega. Toda, kaj sploh je normalno, je spet vprašanje...
Moj zelo dober prijatelj je gej; moram priznati,da se o tem nikoli ne pogovarjava, enostavno sem sprejela njegovega fanta, oz.to, da ima en moj prijatelj fanta. Zelo ga zagovarjam; ob vsaki ''nestrpni'' priložnosti. Saj je imel pogum, da je to priznal (imel je nekaj zvez z ženskami, a se niso obnesle); Timchy, če sem iskrena, si ne predstavljam, da bi imel ženo, ki bi sprejemala tvojo homoseksulanost in bila poročena s tebo.. Mogoče se motim, vendar ko je enkrat vprašanje otroka, se mi zdi, da jim ne smemo ''greniti'' že tako ne preveč prijaznega življenja, ki ga imajo. Saj veš, če boš imel ob ženi še partnerja se to prej ali slej izve...Mislim,da bi bilo potrebno narediti več v smeri ozaveščanja tega problema, legalizacije poroke gejev in posvojitve otrok. In glede na to da imaš šele 20 let, mislim, da imaš še vsaj 20-30 let, da bi se lahko za to postavili zakoniti temelji. Ali pa je to spet moja vedno optimistična nrav?! Želim ti izživetje tvojih fantazij v taki obliki kot si si jo zamislil; naj bo nekaj nepopisno lepega in ne ustvarjanje problemov! :-)))