Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Avtomaticni VS rocni

Smaug
18.08.2007, 13:18
Menjalnik, ne vibrator. Sam prisegam na navadni rocni, ker enostavno naredi voznjo barvito in zabavno, poleg tega ima clovek obcutek vecje kontrole nad avtomobilom (seveda v mojem primeru ni nic kaj "barvito in zabavno", ko se dotaknemo intervalov obiskov bencinskih pump, ampak pustimo detalje).
Pozitivna stvar avtomaticnega menjalnika je optimalna poraba in nekoliko bolj lezerna voznja.

Glede na to, da mi avtomatiki nikoli niso bili pri srcu, pojma nimam, do kaksne stopnje so se razvili v zadnjem letu,dveh. Vem le to, da mi jih hvali veliko ljudi. Lepo bi bilo torej slisati cim vec pro et contra mnenj za obe izvedenki.

avalanche
18.08.2007, 14:34
No, saj si v glavnem že sam vse povedal. Ročni menjalniki ti dajejo večji občutek nadzora, avtomatiki pa so bolj za dolge vožnje in skrbijo za optimalno porabo.

Včasih so bili avtomatiki bolj poden (visoka poraba, počasnost...), danes pa je precej drugače. Tudi sam sem do nedolgo vozil samo ročne menjalnike, sedaj pa imam avtomatika in do sedaj jih nisem maral. Me je pa zelo presenetilo, ker deluje res pametno. Ob mirni vožnji skrbi za optimalno porabo, ko pa recimo hočeš koga prehiteti, samo pedal za gas bolj pritisneš, menjalnik zamenja dve dol, V8 zarohni skoraj do blokade in spet so vožiš mirno v 6. Je pa priporočljivo, da imaš ob avtomatikih bolj močnejše motorje.

Če pa hočeš še vedno imeti kontrolo, vendar se nočeš ukvarjati z ročko in sklopko, imaš pa na voljo polavtomatike oziroma sekvenčne menjalnike, kjer menjaš z obvolanskimi "flappyji".

dolenjec
22.08.2007, 07:53
Odkar sem se vrnil iz ZDA, kjer sem v mesecu dni naredil par taužent milj z avtomatskim menjalnikom (sicer prvič v življenju), prisegam na avtomatiko. In moj nasledni avto tu bo gotovo avtomatik.

d28
23.08.2007, 09:36
Sam imam tudi ročni menjalnik ampak ti očitno še nisi slišal za DSG menjalnik.

Hitrejši od ročnega in še manjšo porabo goriva ima. Preverjeno dober! :2thumbs:

Je pa res, da je kontrola v ovinkih še vedno na strani ročnega menjalnika. ;)

Smaug
23.08.2007, 14:20
DSG menjalnik ne spremeni dejstva, da je to se vedno AVTOMATICNI menjalnik. Naj bi bil pa mocno izboljsana verzija klasicnega avtomatika: kot omenjeno, hitrejse prestavljanje in lepsa voznja.

Zaenkrat se vedno kolebam med DSG-jem in rocnim; bo potrebno iti na testno voznjo se z DSG-jem :approve:

Z750
23.08.2007, 19:59
stoenka ima sedaj že drugega avtomatika, jest pretikam na roke, avte pa menjavava nonstop. avtomatika vzame tisti ki gre v mesto in bo v gužvi (oz. ročnega vzame tisti ki mularijo prevaža). avtomatik je ziher bolj komot:approve: gas - bremza in to je to:approve: pri kakšnem prehitevanju ali pri vožnji v kakšne hude klance je pa včasih potrebno na roke:clown: glede porabe se ne strijam s predhodniki:veryevil: prejšni je bil golf IV 1,6i bencinar, ta je pognal tudi do 14 litrov, če je bila pa relacija si ga pa spravil na 9-10L. sedaj voziva C2 1,4 benz. ta ga pa pokuri cca 7L, se pa menjalnik razlikuje od golfa, golf je imel tisto neko drsečo kuplungo (motor se je nekako čudno zaganjal), c2 ima pa sklopko tko kot se reče in precej lepše pretika pa še nabrit je kot sam satan:veryevil: tko da ga je užitek peljat. tudi sam se bom verjetno za naslednjo kotalko odločil da bo avtomatska:approve:
če bi rad poprobal se pa lohka zmenva;)

Z750
23.08.2007, 21:45
aja ... kakšen je pa DSG menjalnik pa ne vem:clown:

ksimon
23.08.2007, 21:49
Odvisno je kakšen tip voznika si. Če imaš vsaj malo živalske krvi in ljubiš požiranje ovinkov, potem definitivno vzam ročnega. Če pa hočeš po avtocesti plavat in se ti že enostavno po več letih vožnje ne da prestavljat, potem pa vzam avtomatika. Danes so že avtomatiki tako izpopolnjeni, da so že kar ekonomični glede porabe.

Jaz sem mel prložnost vzet zelo dobrega avtomatika, vendar sem še bol old school

trance0
24.08.2007, 07:53
sedaj voziva C2 1,4 benz. ta ga pa pokuri cca 7L, se pa menjalnik razlikuje od golfa, golf je imel tisto neko drsečo kuplungo (motor se je nekako čudno zaganjal), c2 ima pa sklopko tko kot se reče in precej lepše pretika pa še nabrit je kot sam satan:veryevil: tko da ga je užitek peljat. tudi sam se bom verjetno za naslednjo kotalko odločil da bo avtomatska:approve:
če bi rad poprobal se pa lohka zmenva;)

Drseča sklopka? To pa prvič slišim, zaganjanje motorja? LOL, hecne izraze uporabljaš. Verjetno si mislil, da VW motorjem ob pritisku sklopke prej padejo obrati, sklopka pa ni toliko progresivna, da bi lahko ob nepazljivem spuščanju v celoti skompenzirala razliko v obratih med šaltanjem.:rolling:

Smaug
24.08.2007, 08:57
Odvisno je kakšen tip voznika si. Če imaš vsaj malo živalske krvi in ljubiš požiranje ovinkov, potem definitivno vzam ročnega. Če pa hočeš po avtocesti plavat in se ti že enostavno po več letih vožnje ne da prestavljat, potem pa vzam avtomatika. Danes so že avtomatiki tako izpopolnjeni, da so že kar ekonomični glede porabe.

Jaz sem mel prložnost vzet zelo dobrega avtomatika, vendar sem še bol old school

:approve: , mislim da bo pri meni nekako identicno.

Teo
24.08.2007, 09:44
Vsekakor vzami DSGja. ČEz 10 let bojo ročni menjalniki samo še v retro modelih. Vprašanje je samo, če si pripravljen vložiti razliko denarja, ki očuje ročno šaltanje in avtomatiko.

Smaug
24.08.2007, 09:47
Tudi s tega vidika sem ze gledal in prisel do enakega zakljucka kot ti. Ampak kot receno, ce z DSG-jem ne bom prevec navdusen, bom vzel rocnega. Razlika v ceni mi ne igra bistvene vloge, ce kupujem nekaj, s cimer sem potem zadovoljen.

Z750
24.08.2007, 20:01
Drseča sklopka? To pa prvič slišim, zaganjanje motorja? LOL, hecne izraze uporabljaš. Verjetno si mislil, da VW motorjem ob pritisku sklopke prej padejo obrati, sklopka pa ni toliko progresivna, da bi lahko ob nepazljivem spuščanju v celoti skompenzirala razliko v obratih med šaltanjem.:rolling:

:clown: :blush: ja ne vem kako naj rečem golfov avtomatik je prestavljal tko kot da bi kuplungo stisnu, stopalka za gas bi pa ostala v istem položaju:nonono:

mrjerry
27.08.2007, 07:01
Tudi s tega vidika sem ze gledal in prisel do enakega zakljucka kot ti. Ampak kot receno, ce z DSG-jem ne bom prevec navdusen, bom vzel rocnega. Razlika v ceni mi ne igra bistvene vloge, ce kupujem nekaj, s cimer sem potem zadovoljen.

Po moje bos zelo zadovoljen :approve:

paradox
27.08.2007, 16:13
@Smaug, ko presaltas na avtomatskega se je najtezje navaditi, da leve noge sploh ne rabis vec :d ....ampak za vase ovinke in tiste, ki res uzivajo v dinamicnii voznji je shifting gears verjetno vecji uzitek...

manpower
27.08.2007, 16:49
@Smaug, ko presaltas na avtomatskega se je najtezje navaditi, da leve noge sploh ne rabis vec :d ....ampak za vase ovinke in tiste, ki res uzivajo v dinamicnii voznji je shifting gears verjetno vecji uzitek...

Ja je res, kar se pa tiče pospeševanje ga pa ni čez avtomatika al pa tiptronika....

mrjerry
03.09.2007, 07:28

Ko se zacnes uciti gokart style voznje (leva noga zavora, desna gas), se ti odpre nov svet :d

paradox
22.09.2007, 06:35
Ko se zacnes uciti gokart style voznje (leva noga zavora, desna gas), se ti odpre nov svet :d...:rolling: :2thumbs: