Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mati Tereza prikrita brezbožka?

slehernik
25.08.2007, 20:33
http://www.npr.org/blogs/news/2007/08/mother_teresas_spiritual_crisi_1.html

Blažena Mati Tereza je polno živela vrednote, ampak ni mogla čutiti boga. Škoda, da je tukajšnji višji duhovi niso, capinke, poučili ...

Da primer priženem do skrajnosti: ali so lahko grešni verniki bogu ljubši od krepostnih neverujočih?

mizarstvo.lorencak
25.08.2007, 21:54
Krepostni neverujoči in grešni verniki so eno in isto in jih je težko postavljati na različne bregove reke.

Kajti, Bog je rekel; ljubši mi je eden vrnjen grešnik k meni, kakor sto brez grešnih. Ali se ne veselite ene izgubljene ovce,ki jo najdete bolj, kakor devetindevetdesetih, ki so poslušne in ste jih pustili same zaradi ene pogrešane, kiste jo odšli iskat. A se ne veselite najdenega kovanca v pesku, ki ste ga izgubili, pa čeprav imate polno mošnjo več vrednih kovancev.

Rojeni smo z podedovanim grehom od Adama in Eve, in srečen je lahko tisti, ki ga spozna do konca svojega zemeljskega življenja. Zato je nemogoče govoriti o tuzemskih svetnikih. Kar se pa tiče govora z Bogom, ali videti, slišati Ga, pa o tem lahko govorijo samo tisti, ki ga poznajo.

slehernik
26.08.2007, 23:23
Krepostni neverujoči in grešni verniki so eno in isto in jih je težko postavljati na različne bregove reke.

Kajti, Bog je rekel; ljubši mi je eden vrnjen grešnik k meni, kakor sto brez grešnih. Ali se ne veselite ene izgubljene ovce,ki jo najdete bolj, kakor devetindevetdesetih, ki so poslušne in ste jih pustili same zaradi ene pogrešane, kiste jo odšli iskat. A se ne veselite najdenega kovanca v pesku, ki ste ga izgubili, pa čeprav imate polno mošnjo več vrednih kovancev.Tvoji primeri kvečjemu kažejo, da ima (demonski) bog rajši kateregakoli ničvredneža, ki mu leze tja, kot velikana dobrote, ki ga ne priznava.

Meni pa dvomi Matere Tereze dokazujejo, kar sem vedno mislil. Kdor je pravičen, mu ni treba (se) stalno prepričevati, da je pravičen, zato postane bog drugoten, nepotreben za vzdrževanje samopodobe. Varuj se tistih, ki imajo polna usta boga.

Kar se pa tiče govora z Bogom, ali videti, slišati Ga, pa o tem lahko govorijo samo tisti, ki ga poznajo.Lepo povedano.

mrjerry
30.08.2007, 13:24
Za mati Terezo je splosno znano, da so denarji, ki so ji bili donirani, poniknili neznano kam, prostori, kjer naj bi ona pomagala ubogim, pa so bile mizerne hiralnice. Ona je ljudem samo vzdrzevala cim visjo stopnjo trpljenja od bolezni in lakote pred smrtjo. Menda je to pocela iz lastnega mnenja, da se do boga pride samo preko trpljenja, a to so zgolj spekulacije.

bladzo
30.08.2007, 14:33
in kje je to splošno znano?viri?pa ne ugibanja

Hinko_Gnito
30.08.2007, 15:32
Da primer priženem do skrajnosti: ali so lahko grešni verniki bogu ljubši od krepostnih neverujočih?
Zakaj pa ne? Prilika o izgubljenem sinu...

Trdonja
30.08.2007, 17:33
lorenčakov mizar,

a ti sploh kaj bereš?

Morda bi pričel s "patristiko" - Tertulijanom, Origenom in Avguštinom - da bi lahko dobil uvid v genezo nastajanja ideje o "izvirnem grehu" - o katerem je nekatere nekaj začetnih idej postavil že Pavel v svojem "pavlizmu"....

Vsi ti omenjeni so bili pod vplivom grške filozofije raznih smeri - Avguštin denimo, se je navduševal nad Manihejstvom in neo-Platonizmom in je v katolicizem vnašal prvine dognanj pod tem močnim vplivom....

Prav nobenega "izvirnega greha" ni - gre zgolj za domislico "očetov iz patristike" ....ki je temelj za največji biznis današnjih religij, ki ga propagirajo in VNOVČUJEJO!

mizarstvo.lorencak
30.08.2007, 21:43
Eni so otroci od spodaj in eni so otroci od zgoraj, tako govori Bog, kadar govori o Božjem otroštvu.
Pravi, da so nedvomno vsi Njegovi otroci, ampak ljubši so mu oni od zgoraj.

Kot rečeno smo vsi njegovi otroci, zato si moramo prizadevati, da bomo vsi lahko postali Njemu
najljubši.

Pavel v svojem Pavlizmu, pa je postavil in predstavil volka v jagnjetovi preobleki. Pavel tudi ni
spoznal izvirnega greha.

Zadnji grški mislec po božjem duhu je bil Platon, ki je še zadnji v Grški civilizaciji razumel Boga.
Vsi ostali poznejšj, so zgolj hoteli biti pomembni. Zato vsi poznejši pametnjakoviči nimajo več
Božjega pridiha.

Le satan pravi, da izvirnega greha ni in tako tudi uči svoje privržence. Zna pa tudi vnovčevati
izvirni greh, preoblečen v jagnje.

Mati Tereza je po mojem mnenju poznala Boga, njena pomoč ubogim, pa ni mogla biti nč drugega kot
duhovna, ker večjih materijalnih sredstev pač ni imela. Denar, ki je pa bil doniran za te zadeve,
je pa pojedel volk preoblečen v jagnje.

slehernik
30.08.2007, 21:58
Zakaj pa ne?Ker je to razpad moralnega zakona boga, ki ima rajši vsakršnega vernega malopridneža kot poštenjaka brez vere. Potemtakem bi vsak vernik lahko grešil, kolikor se mu ljubi, ker bi mu bog tako ali tako oprostil, saj je sicer njegov, in se čutil več vrednega od katerega koli neverujočega, čeprav mu kot vernik ne seže do gležnjev. (Kakršna koli podobnost z resničnostjo je seveda povsem naključna. :clown: )

Prilika o izgubljenem sinu...Po mojem nima zveze z vprašanjem - gre za grešnika, ki se vrne v skupnost vernikov, ne opisuje odnosa boga do negrešnika, ki ne gre med vernike.

slehernik
30.08.2007, 22:01
Denar, ki je pa bil doniran za te zadeve,
je pa pojedel volk preoblečen v jagnje.Vatikan.

mrjerry
31.08.2007, 07:16
in kje je to splošno znano?viri?pa ne ugibanja

Dobis linke v kratkem.

mrjerry
31.08.2007, 11:02
Na to temo obstaja nekaj dokumentarnih filmov, na primer BBCjev Hell's Angel.
Zanimiva je tudi knjiga The Final Verdict, katere prva tri poglavja si lahko preberes tukajle: http://www.meteorbooks.com/introduction.html

V devetdesetih so se prispevki o obupnih razmerah v njenih hiralnicah sem in tja pojavljali po dnevnem casopisju.

bladzo
31.08.2007, 11:48
Saj ne bom šel brat, ker sem že zdaj prepričan, da to ni res.In v to me ne bo noben prepričal.
Itak pa BBC-ju in podobnim ne verjamem niti 1 %.

mrjerry
31.08.2007, 12:13
Tvoje VERE pac ne mislim izpodbijati ali nanjo vplivati. Zacel si pogovor o DEJSTVIH in sem se pac obrnil v to smer. Ce pa tece debata o veri, sta samo dve moznosti. Lahko se v neskoncnost trepljava in si kimava (veri sta enaki), ali pa se bova na smrt skregala. V obeh primerih stvar ne more priti do dna.

slehernik
31.08.2007, 12:47
Saj ne bom šel brat, ker sem že zdaj prepričan, da to ni res.In v to me ne bo noben prepričal.
Itak pa BBC-ju in podobnim ne verjamem niti 1 %.Pa saj to ni za verjet. Najprej zahtevaš vire, ko jih dobiš, pa poveš, da je tako ali tako vseeno, ker ti že veš. Torej virov sploh nisi hotel in zahteva po virih je bil zgolj skrajno nepošten retorični poskus ovrženja. Si vernik?

mrjerry
31.08.2007, 12:58
slehernik, ni razloga za paniko ker zastiranje oci dejstev ne spreminja :)

bladzo
31.08.2007, 13:03
Takoj ko sem videl napisane vire, mi je bilo jasno, da to ne morejo biti dejstva, ampak skoraj tako kot rumeni tisk. BBC pač ni neke korektna avtoriteta. Sicer pa tudi to kako je delovala mati Tereza ni stvar vere. Ampak delovala je tako kot je in mislim, da so vsi, ki so to videli, povedali, da ni bilo tako kot pravi Jerry.

mrjerry
31.08.2007, 13:15
In kaj zate JE korektna avtoriteta?
Recimo, zame NI korektna avtoriteta za razpravljanje o veri kakrsenkoli medij, ki je pod neposredno ali posredno kontrolo verskih institucij. V Druzini pac nima smisla razpravljati, ali je Jezus vstal od mrtvih ali ne, kajneda? Za BBC pa je znano, da je med velikimi ena najneodvisnejsih medijskih his, pri kateri bos tezko nasel vzorec nacrtnega demantiranja vere.

Te smem samo na kratko vprasati, ce verjames, da so dokumenti, zgodovinska dejstva in drugi viri, okrog katerih je Dan Brown zgradil DaVincijevo sifro, avtenticni ali ne? Oprostite mi za offtopic.

kronos
28.09.2007, 14:43
Takoj ko sem videl napisane vire, mi je bilo jasno, da to ne morejo biti dejstva, ampak skoraj tako kot rumeni tisk. BBC pač ni neke korektna avtoriteta. Sicer pa tudi to kako je delovala mati Tereza ni stvar vere. Ampak delovala je tako kot je in mislim, da so vsi, ki so to videli, povedali, da ni bilo tako kot pravi Jerry.

Preberi si npr. knjigo The Missionary Position: Mother Teresa in Theory and Practice, napisal Christopher Hitchens.
Predvsem o njenih potovanjih k diktatorjem na Haiti ali pa zagovarjanje Charlesa Keatinga, ki je v ZDA ogoljufal na tisoče ljudi za miljarde dolarjev.

Ko je bila sama bolana je dobila prvovrstno zdravstveno oskrbo v najbolj elitnih bolnišnicah, raji pa je zdravstveno oskrbo odtegnila.

sati
05.10.2007, 07:29
Za mati Terezo je splosno znano, da so denarji, ki so ji bili donirani, poniknili neznano kam, prostori, kjer naj bi ona pomagala ubogim, pa so bile mizerne hiralnice. Ona je ljudem samo vzdrzevala cim visjo stopnjo trpljenja od bolezni in lakote pred smrtjo. Menda je to pocela iz lastnega mnenja, da se do boga pride samo preko trpljenja, a to so zgolj spekulacije.

Sem brala o tem, samo ne verjamem. Po smrti skušajo vsakega velikana oblatiti, da bi izničili njegova dobra dejanja. Morda je zrno resnice vmes, veliko pa je klevetanja.

mrjerry
05.10.2007, 10:07
Jaz sem videl tudi nekaj vidoposnetkov. Do stvari sem sicer povsem nevtralen, ker ne verjamem v ene ali druge ekstreme.

fazan
05.10.2007, 11:54
http://www.npr.org/blogs/news/2007/08/mother_teresas_spiritual_crisi_1.html

Blažena Mati Tereza je polno živela vrednote, ampak ni mogla čutiti boga. Škoda, da je tukajšnji višji duhovi niso, capinke, poučili ...

V cerkvi so zdaj vredni največ tisti,ki so včasih bili najbolj zagriženi komunisti ,ki so se obrnili kakor se je cerkev in država sporazumela in so največji hinavci in zahrbtneži. Neverujoči ljudje so poglavje za sebe.Verniki vzgojeni v veri pa so še skoraj zaželeni,ker niso hinavci.
Sicer pa boj se tistega,ki vsako nedeljo čepi pri maši.
mati terezija,ki si jo omenil pa moraš zastopit cel članek in boš videl,da si v zmoti kakor si napisal.

Šmek
22.10.2007, 20:13

Tole je pomoje larifari.:) Nenazadnje mati Tereza bi za kolikor toliko normalne standarde potrebovala enooormne donacije, če se ve, da je Indijcev, kjer je delovala, za skoraj milijardo.. Od tega ogromen procent revnih...

Poleg tega, dejstvo o dvomu jo naredi še toliko bolj za svetnico, če se mene vpraša. Sem ateist pa vendar cenim vsako tako pomoč še toliko bolj, sploh, če se izpostavi, da je zadevo peljala tako, da je na prvo mesto postavila sočloveka in je misel na Boga včasih tudi opustila... Malo je namreč takih, ki sočloveku pomagajo 'kar tako', na lepe oči, bi se reklo.;)