Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Modrostni zobje

_lunca_
29.05.2007, 23:50
Živijo..a ma kdo izkušnje z zdiranjem modrostnih zob??
Kako je kasneje po operaciji.. bolečine... zateklost?
Za kakršnekoli informacije fuul hvala
lp:2thumbs:

Jelengar
30.05.2007, 00:11
Jaz sem dal to skozi. Med operacijo je bilo mesarsko klanje, ki sicer ni nic bolelo. Blue tooth je bil precej trdovraten in kirurg se je dodobra namucil. Ze pred operacijo si nabavi gel blazinice (in jih daj zmrznit) s katerimi bos hladila lice. Tudi tablete (Lekadol) ti predpise kirug. Skratka, sam poseg je nebolec in pod lokalno anestezijo, celjenje je pa potem zoprno. Traja kar nekaj casa. Najmanj dva tedna do meseca. Po posegu imas se eno kontrolo ali dve. Je pa tudi to celjenje razlicno od osebe do osebe. Jaz v zacetku sploh nisem verjel, da bi me lahko po operaciji bolelo (mislil sem, da je to tako, kot bi mi izpulili zob), zato sploh nisem v zacetku dajal obkladkov niti nisem vzel tablet, ker tablete jemljem le v sili. Ampak to je bila napaka. Zoprna izkusnja ampak ziv clovek mora iti tudi skozi to.

mrjerry
30.05.2007, 07:06
Ponavadi ti potek operacije kirurg lahko pove ze po tem, ko imas rentgenske slike zob. V najboljsem moznem scenariju je poseg opravljen ze v nekaj minutah. To je v primeru, da korenine zoba niso postrani ali kaj podobno cudnega.

Ce ne gre v nekaj minutah, je operacija. Tam traja dalj casa, ker mora kirurg zob razzagati na pol ali celo se bolj, da ga lahko pobere ven po kosckih. Ker je vse pod anastezijo, te tisti trenutek ne boli cisto nic, je pa po operaciji cas okrevanja nekoliko daljsi, ker imas vse skupaj bolj `razdrmano'.

V nobenem primeru pa se ni treba prevec bati.

japke
30.05.2007, 14:48
jaz sem dal ven vse 4.
Najprej zgornja dva ambulantno in potem spodnja dva kirurško. (vsakega posebej v razmaku 6 mesecev.- torej 2 leti)

med operacijo ne čutiš nič, zaradi injekcije, po operaciji pa mi je Dr svetoval, naj grem na sladoled oz. nekaj hladnega in res je ful pomagalo proti bolečinam. tisti dan te še malo na izi boli, potem pa imas nekaj časa čuden občutek v ustih " ker ti pač nekaj fali tam zadaj :)"oz. dokler ti ne odstranijo šivov (kirurško).

zatekel si čisto minimalno-kak dan-> sladoled pomaga. odvisno tudi od Dr.. (jaz sem dal ven v MB - kirurgija)

meni je sicer žal, da sem dal ven zgornja dva, ker imam sedaj za zobmi luknjo, tako, da če ni res nujno ne dajaj tega ven. Druga stvar je, če res moraš (te boli glava, ne dosežeš s ščetko....)

drugače pa je to čist mimogrede postopek... nič se za bat.. jaz sem pri četrtem že komaj čakal da grem...narkoza te mal prbije :)

lp -

_lunca_
05.06.2007, 12:34
a je normalno, da po posegu oteklina dobi rumeno oranžno barvo...kot bi imel podplutbo?:dontknow:

Jelengar
05.06.2007, 14:46
A si ze dala to skozi? Povej kako je bilo. Jaz se ne spomnim za barvo (mislim, da je ni bilo). Oteklina pa je bila.

_lunca_
05.06.2007, 15:01
Dala sem skozi...ful me je bolelo... tri dni so bile bolečine obupne..res... zdaj je počasi boljše, kmalu grem šive ven dat..zdaj se mi je pa kar en rumeno oražen flek pojavil..upam da ni nič narobe??

Jelengar
05.06.2007, 15:18
Mislim, da ni nič narobe, saj si vendarle preživela mesarsko klanje. ;) Sicer pa itak imaš čez nekaj dni kontrolo, tako da ti bo zdravnik že povedal kar ti gre. Meni so šivi sami popadali ven še pred kontrolo. :dontknow:

zverina
27.08.2007, 11:08
zob me boli...moj zobozdravnik, mi trdi, da imam vse zobe zdrave...sumljiv mu je samo modrostni, ki se lepo bohoti na zgornji dlesni, point pa je v tem, da me boli na spodnji dlesni.

A je mogoče, da modrostni zob povzroča bolečino, na nasprotni strani? Prosim za mnenja oz. odgovore, ker mi je napisal napotnico za oralnega kirurga in ne bi rad, da mi izpuli zob, ki mi niti ne povzroča bolečin.

mrjerry
27.08.2007, 14:58
Pojdi na slikanje.

zverina
28.08.2007, 10:42
sem bil.

St.Jimmy
28.08.2007, 11:08
Mas kakšno plombo bliz bolečine? Je mene tud bolel in je zdravnica rekla da se je pac zob prehladu in boli...

freya
28.08.2007, 11:10
Načelno ne dajem zob ven skorajda brezveze (ok, ne vem, koliko boli)
mene je bolelo nekaj let, ker mi je modrostni zob rinil ostale zobe na mesto izpuljenega zoba. Včasih je kar precej cukalo in tarajalo je, da sva z zobozdravnico to ugotovili ( ne samo po enem slikanju).
Pa si siguren, da ti ne raste modrostni tudi spodaj?

zverina
28.08.2007, 11:51
Pa si siguren, da ti ne raste modrostni tudi spodaj?

ne nisem, to me lih mantra, boli me spodaj dotore, pa trdi, da je modrostni zgoraj.

zverina
28.08.2007, 11:52
no ja saj bomo videl...jutr grem na puljenje.:2thumbs: :(

zverina
29.08.2007, 09:07
zob je vuni.:ja:

PoisonIvy
29.08.2007, 09:38

jaz sem dala ven oba spodnja, oba operativno - v ustih sem imela premalo prostora in zoba nista mogla ven, tako da me je bolelo ko hudič, pa še vse ostale zobe mi je rinilo naprej

za prvega so mi na stomatološki kliniki dali rok čez 3 mesece, meni se je vse skupaj ves čas gnojilo, potem sem prišla nazaj vsa zagnojena pa so mi rekli da moram najprej pozdravit in naj potem pridem nazaj...potem mi je moja zobarca to zdravila z nekimi trakci in za silo pozdravila, pa sem šla nazaj na stomatološko pa so mi dali spet rok čez 3 mesece... potem sem se jih naveličala (takrat sem bla še smrkla in se še nisem znala zbunit :d )in poiskala enga privatnika - velikega kosmatega bosanca ki je imel ordinacijo tam za bežigradom blizu bosanske ambasdade (kako prikladno :) ).... sva se zmenla da mi spuli zob za 10 jurjeu (to je blo takrat ogromno dnarja zame, študentko)... me ga je blo groza, ker je bil ful grob tip, pa ves čas me je dražil "pa što te je strah, pa to nije ništa, što to ovo tretje..." ampak ko me je pa prijel v roke, je bil pa najnežnejši medvedek kar si ga lahko zamisliš...že inekcijo mi je dal tko lepo, da je skor nisem čutla, potem je blo pa v dveh minutah vsega konec - najprej je zarezal s skalpelom, šel v usta z neko dleto, malo ruknil, vrgel zob ven in zašil..... nisem mogla verjet kako hitro je blo to mimo, čutila nisem nič... na koncu me je potrepljal po licu in rekel "no a si vidla, da nije bilo ništa!":d :d :d pa še tablete proti bolečinam mi je dal (voltaren rapid, ko je injekcija popustila, sem jih žrla ko bonbone 4 dni ker je bolel ko strela ko so popustile).

ko mi je začel čez nekaj let nagajat ta drugi zob, sem ga šla spet iskat, pa ga nisem več najdla - ordinacije ni mel več tam, njegovega imena se pa nisem spomnila.... žal... tko da sem šla potem k Vugi v bežigrajski dvor - je blo tut še kar ok, ampak je dalj trajalo, bolj bolelo pa tudi prisrčen ni bil tko kot bosanski medvedek....eh ja....:(

kobilica
25.09.2007, 12:40
Glede na vaše grozne opise o mesarkem klanju itd me spreletava srh. Zanima me, ali vsi dobimo modrostne zobe. Drvim proti 26 letu pa nimam še nobenga. Saj ne da si jih želim.... ampak a je možno, da mi sploh ne bodo zrasli..... (morda nisem dovolj modra) ;)

Aldebaran
25.09.2007, 13:01
vsi jih imamo, enim zrastejo brez bolečin, spet drugim povzročajo težave... sam imam mislim da tri (četrti se še malo skriva) ... Problem lahko nastane pri ljudeh, ki imajo ozek in majhno čeljust... kolegici so morali ravno zaradi tega vse štiri odstraniti...

lady_lucifer
25.09.2007, 13:03
jst sm ponosna lastnica vseh stirih modrostnih :approve:
me je bolelo, ko so rastli, ampak zdej pa zivijo v sozitju z vso ostalo ustno floro in favno :d

kobilica
25.09.2007, 13:12
in kdaj začnejo rastit, če pri 26 še nimam nobenega....

Aldebaran
25.09.2007, 14:03
enim prej nekaterim kasneje, težko rečt...

več informacij o modrostnih zobeh je tukajle (http://www.zobozdravstvo.com/motnje_izrascanje.html) upam da najdeš odgovor na svoje vprašanje:)

Lencka
25.09.2007, 17:18
Meni občasno rastejo že 5 let. Dva sta zunaj, tretji se rine, četrti še bolj ali manj spi. In edina težava je, da ko rastejo, moram nujno ves čas nekaj gristi in žvečiti... o ja, zna biti nerodno. :d
Po drugi strani pa je moral brat dva že izpuliti, dva še bo, po njegovih lastnih besedah "ni za umret" :) Samo par dni je imel težave s hranjenjem :d

spartan
26.09.2007, 07:30

jaz imam enega.... Mal se mi tudi maje, zato ga bo treba vreči ven....:clown:

Očitno postajam moder:d

Drugače pa nič ne boli; par tablet pred samo operacijo popapaj (kakšni dve), dobiš pa tudi injekcijo...tako da ni panike. Po prestanem izdiranju pa samo malo skeli, par dni ješ bolj tekočo hrano....to je tudi vse.

Lencka
26.09.2007, 08:46
Očitno je tudi pri različnih ljudeh različno. Brat ni imel dalj časa trajajočih težav, poznam pa enega, ki je šel na operacijo pred enim tednom, pa še zdaj zoba tablete in ga vse boli...

freya
26.09.2007, 08:58
odvisno od tega, kako prenašaš bolečino ( imamo zelo različne bolečinske pragove in navade ob bolečinah) in pa seveda, koliko ti poškodujejo dlesen pri puljenju. Mene je po puljenju šestrice kar krepko bolelo, zobne korenine pa sem vlekla iz dlesni še nekaj dni.

soncnica
26.09.2007, 15:44
in kdaj začnejo rastit, če pri 26 še nimam nobenega....

tut js jih nimam..ne osemk, pa spodaj tut sedemk nimam in jih nikol ne bom mela...tko pravi foto dokumentacija:)

Mowgli
26.09.2007, 15:58
Tisti moj eden me vsake par let malo pomatra, da še za pol milimetra ven pokuka. Za ostale tri pa očitno še nisem dovolj plav. Pismu, prej bom siv...

trma
26.10.2007, 14:00
ehm, folk, meni so v torek izsekali spodnjo desno osmico, bolečine so znosne, nisem več zatečena, me pa zanima, kaj je s temi vajami za odpiranje ust. moj zobar je o njih le nekaj sanjal, nič pa ni povedal, kako in kaj. a mi lahko prosim kdo te vaje malo opiše, ker se mi usta odpirajo samo na četrtino, pa še šivi me vlečejo?

hvala!

pinky
26.10.2007, 14:37
samo čeljust razgibavaš - čim več odpiraš in zapiraš usta, pa spodnjo čeljust levo in desno pomikaš

trma
26.10.2007, 15:27
aha, čisto simpl, pol.

bom poizkusila, čeprav se mi zdi, da mi bo usta razgnalo.

pa še kihat sem začela, da so ja bolečine v kompletu ;)

spartan
03.12.2007, 15:18
...meni so pa danes vrgli ven tega hudiča...očitno sem preživel, le govorit ne morem (smem):clown:

Dohtar je rekel, da je bil čekan kr trdoživ:d

niaeva
15.02.2008, 14:03
Pozdrav.

Kolegici so 13. 2 izpulili zgornji modrostni zob. Zobar ji ni dal antibiotike, ker pa so bile bolečine neznosne in oteklina precejšnja je šla k zobarju in ji dal antibiotike. Danes, tretji dan je še bolj zatečena, da skoraj ne vidi na eno oko! Naj povdarim, da ko je šla pulit zob, je bila malce prehlajena, mogoče je to razlog za tako oteklino in vročino konstantno 38? Zobar pravi da ima angino. :dontknow:

Je kdo imel morda vročino ob puljenju zoba?

Kaj priporočate, s čim naj si blaži oteklino in bolečine? Lekadol ji ne pomaga, poskusila je tudi z kofetinom - se ji pa po njem vrti v glavi. :nonono:
Najbolje je z obhladki?

Doktor živago
22.12.2011, 10:42
Meni so včeraj operirali modrostni zob na Stomatološki. Bolečina je blaga, otekline sploh ni, dobila sem šive, ki sem sami razgradijo. Upam, da se bo tudi hitro celilo. :)