Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : scart audio težave

matej7207
27.08.2007, 17:12
Digitalni receiver kabelske tv imam priklopljen preko scart kabla na plazmo panasonic. Slika je ok, zvok pa ima v ozadju zelo moteč šum (nizko-frekvenčno brnenje). Za enkrat sem težavo rešil da sem vezal receiver na stolp - brez šuma. a je mogoče kriv scart kabel ??

manpower
27.08.2007, 17:16
Jap je čist možno da je kaki pin ( jeziček) pri priklopu na scart kablu zanič, šume se da rešet tudi na resiverju...

Karl
28.08.2007, 01:24
matej7207: zate imam dve vprašanji, in sicer:
1) Ali brnenje izgine, če digitalni receiver odklopiš iz kabelske TV (napajanje pa pustiš priključeno) ?
Do brnenja običajno prihaja zaradi razlike med masami, možni pa so še drugi vzroki.
2) Ali imaš katero od komponent v sistemu priključeno na ozemljitev oziroma kako drugo maso?

Na spodnjem linku je opisan ta pojav, ki ga imenujejo "Ground Loop" in tudi kako ga lahko sam odpraviš. Napisano
je za enostavno razumevanje in brez potrebe obširnega elektrotehniškega predznanja. Upoštevaj pa, da je pisano za ameriški sistem, torej naj te 60 Hz in podobne vrednosti ne motijo. Upam, da si boš s tem lahko pomagal, sicer pa se pri teh stvareh nikoli ne ve, dokler se ne proba.

http://www.audioholics.com/tweaks/connecting-your-system/ground-loops-eliminating-system-hum-and-buzz/

Slowhand
28.08.2007, 09:06
podoben problem sem imel pri dvd playerju - ali je zvok brenčal,ali pa ga ni bilo...
problem je izginil,ko sem zamenjal scart kabel....:approve:

matej7207
29.08.2007, 12:41
Če izklopim receiver brnenje(šum) izgine.
Hvala za vse nasvete, bom poskusil najprej zamenjat kabel pa bom videl...