Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Gradnja Hiše

mao
28.08.2007, 16:53
Zadeva je sledeča. familija gradi hišo, pa me zanima če ima kdo kak nasvet? Pod tem mislim seveda na čim nižje stroške opremljanja oz. bolj natančno Ogrevanja, itd? kakšnega se splača implementirati? recimo da imaš vse "stroje" opremo za vrtanje, v tla steno itd... torej da je ekonomično in seveda estetsko sprejemljivo. Skratka vsi nasveti glede "nove hiše" so dobrodošli.
Hvala za odgovore!

nina_nana
28.08.2007, 18:19
Glede na trenutne cene energentov za ogrevanje je najcenejše ogrevanje z biomaso in toplotnimi črpalkami, najdražje pa je ogrevanje z utekočinjenim naftnim plinom.

tole pa sm najdla na netu:

Končna in koristna energija

Energija v prvotni obliki goriva (kurilno olje, plin, biomasa) na “pragu” pred kotlom je končna energija. Cen končne energije preračunane na enoto kWh še ne moremo primerjati med seboj. Primerjava je možna šele, ko upoštevamo, kolika je koristna energija, ki je odvisna od izkoristka ogrevalne naprave in tudi ogrevalnega sistema. Letni povprečni izkoristek ogrevalne naprave lahko v znatni meri vpliva na ceno in strošek porabljene energije, kar je tudi razvidno iz tabele, kjer so podane cene koristne energije. Pri toplotni črpalki je učinkovitost izražena z letnim grelnim številom.

lady_lucifer
30.08.2007, 09:24
ogrevanje je bolj moje podrocje, sicer bolj posredno, ampak ok...sam tole si zapomn: najd dobrga majstra, mal okol sprasuj, kdo je s kom zadovoljen in to. in naj ti ne bo skoda dat malo vec denarja za kvaliteto. res, pr teh stvareh ne sparat, pa bos zadovoljen se dolga leta ;)

Vsemogočni
31.08.2007, 16:55
Zadeva je sledeča. familija gradi hišo, pa me zanima če ima kdo kak nasvet? Pod tem mislim seveda na čim nižje stroške opremljanja oz. bolj natančno Ogrevanja, itd? kakšnega se splača implementirati? recimo da imaš vse "stroje" opremo za vrtanje, v tla steno itd... torej da je ekonomično in seveda estetsko sprejemljivo. Skratka vsi nasveti glede "nove hiše" so dobrodošli.
Hvala za odgovore!

Na spletu nekje (če bom našel, ti bom napopal link), obstajata že dva graditelja, ki sta spoti pisala o gradnji svoje hiše. Za enega vem, da je iz Srednje Dobrave pri Kropi, za drugega točno ne vem podatke. Ta dva sta opisovala ves potek gradnje. Kaj, kako, kakšne izvajalce sta imela, vse težave pri gradnji, kaj bi spremenila, če bi še enkrat gradila, težave z izvajalci, težave glede materiala itd. Skratka zelo kvalitetno sta opisala gradnjo hiše od A do Ž. To bi si morala prebrati, pa nekaj že veš, kako in kaj med gradnjo, oziroma na kaj moraš biti pozorna, kje lahko pričakuješ težave itd. Se bom prav potrudil in poizkušal najti link, ter ga napopal na to stran.

Ekole, nekaj našel, upam, da bo za v pomoč:

http://www.ff.uni-lj.si/slovjez/mh/gradnja.html

mao
17.09.2007, 15:57
Hvala vsem za odgovore in posredovane povezave.

Z750
11.10.2007, 21:12
Kaj pa mislis o peletih?

Za porabo vode ti pa tudi sam ne bi znal povedati... Menda obstajajo neki standardi, ampak tega nisem nikoli racunal. Mislim pa, da imamo pri nas doma priblizno taksnega gabarite hise, kot si jih navedel, pa je pricakovana poraba olja preko 2000 litrov letno...

razmerje 2kg peletov = 1kg olja so pa trenutno za cca 30% cenejši od olja, če jih kupuješ razsute, v kolikor jih nabavljaš pakirane (vreče po 15 kg) torej ne rabiš zalogovnika cca 20%

Z750
11.10.2007, 21:19
Ma ej glede peletov ne vem..se malo gledal, ampak mi je enkrat en pameten zamoril, da rabiš zalogovnik in da kao ful placa porabi..a je to res?.ne da se mi po guglu gledat..ampak peleti so lahko čisto avtomatsko ne?..ker to zmaga potem.. ;)

Hm..v teoriji verjetno tko, da v ogrevalnih dnevih ne šteješ..(samo se bojim, da je potrebno zvečer dogreti vodo, tudi če je hiša dovolj segreta (ker če se grejo 4 zaporedoma stuširat, se 120 litrški bojler lahko sprazni))..potem pa tista formula iz srednje šole, ko smo računali kolk energije je potrebno, da se voda segreje za delta T...pa mogu bi vedt kolk je pozimi temperatura vode v omrežju, kolk poleti, izkoristek peči, pa bla bla..ubistvu se mi ne da računat no..

bojler za sanitarno vodo daš 500L ali več, senzor za solar daš na četrt višine, elektroset na polovico na zgornjo tretjino pa peč - preverjeno z 8 folka zdrži solar 2 dni sam je pa kr dost hebe da si avtomatko naštelaš, pa še skoz letne čase si jo moraš malo spreminjat

spartan
28.10.2007, 18:17
Hvala za odgovore!

...za gradnjo hiše gre veliko cajta, veliko energije in še več denarja....in še enkrat več denarja:clown:....ko ugotoviš, da za menjalno sredstvo začneš uporabljati gradbeni material, si čist noter padu:d

Ogrevanje bom pa v startu imel na kurilno olje....kasneje....pa bomo videli kako in kaj:blush:

spartan
28.10.2007, 18:18
Hvala za odgovore!

....več kot tri sisteme se "baje" ne splača implementirati.

Wanted
05.11.2007, 13:17
Jaz sem se pa odločil, da bom dal delat hišo na ključ...nimaš nč problemov z gradnjo, ogrevanjem, samo določiš parametre in je hiša tu...

Aja, pozabil sem na finance...če bi jaz hotel takšno hišo kot sem si zamislil, bi moral delati 26 let, brez da bi kaj jedel, pil, umival, plačeval davke, ....

Vsemogočni
05.11.2007, 14:37
Lej v tem je največji problem. Če daš hišo delati na ključ, je to po eni strani prima zadeva istočasno pa ni tko enostavno. Kajti veliko časa moraš preživeti na gradbišču, če želiš, da ti hišo naredijo tako, kot je potrebno. Drugače je za izvajalce vsako delo izvedeno brezhibno, hitro, v resnici pa potem leta in leta kolneš, ker si bil tolko neumen, da si jim zaupal, da bo vse narejeno brezhibno.

Wanted
05.11.2007, 15:11
K sreči osebno poznam modela, ki to rihta in mu zaupam, ...samo kaj, ko ni €

spartan
13.11.2007, 21:14
....jaz tudi razmišljam, da bi zadel na lotu kak miljon ojrov.

Problem je, ker ne igram lota:clown:

gripson
07.12.2007, 15:56
Poglejte si pod www.podsvojostreho.net pa se malo pozanimajte...

spartan
07.12.2007, 16:35
Lej v tem je največji problem. Če daš hišo delati na ključ, je to po eni strani prima zadeva istočasno pa ni tko enostavno. Kajti veliko časa moraš preživeti na gradbišču, če želiš, da ti hišo naredijo tako, kot je potrebno. Drugače je za izvajalce vsako delo izvedeno brezhibno, hitro, v resnici pa potem leta in leta kolneš, ker si bil tolko neumen, da si jim zaupal, da bo vse narejeno brezhibno.

ni panike....saj ja poznaš sistem gradnje in kako se dela (prej se pozanimaš, kot vsi ostali). Da bi ga izvajalci tako fejst sfalili je dandanes bolj težko; je pa res kakšnega izvajalca si nabaviš. Tisti "zelo ugodni" bi lahko imeli tudi nalepko "slaba izvedba"....kvaliteta se pač plača.

Tako ti je to....poceni pri gradnji ne prideš skozi. In bolje kot da šparaš na kvaliteti materialov in kvaliteti izvedbe, daš več, si ziher in imaš garancijo na kvaliteto izvedbe v skladu s standardi gradnje.

Štekam pa kako eni mislijo....bom tu prišparal...pa bom tam prišparal. Hiša resda stoji, ampak bo v naslednjih 5 letih potrebno nekaj sanirati. In kaj se prišpara na koncu....nič.