Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zeitgeist

1knap
01.09.2007, 15:11
ZEITGEIST (http://video.google.com/videoplay?docid=5547481422995115331&hl=en-GB)

Ko se nekatere stvali pogleda malo drugače :)

Barak
02.09.2007, 07:50
Hipnoza??

Irina
02.09.2007, 16:24
Emile Zola - Človek zver

1knap
03.09.2007, 13:21
Hipnoza??

A teb ni zanimiv PARTI.l kjer so nekateri preroki:
- rojeni na isti dan,
- umrli na isti dan,
- po treh dneh bili v nebo vzeti...

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

1knap
03.09.2007, 19:18
Ja svet ni samo CNN resnica :)

Barak
04.09.2007, 06:27
- rojeni na isti dan,
- umrli na isti dan,

Ah, ne.....sam "svetlobni učinki" so me fasciniral, kot da bi te hotli hipnotizirat!

1knap
04.09.2007, 20:04
Ah, ne.....sam "svetlobni učinki" so me fasciniral, kot da bi te hotli hipnotizirat!

Predusem tisti pri času 1:31:00 :)
Ful dobr ste Dolfila plačevali :)

gewezen
18.09.2007, 08:55
eden hujsih dokumentarcev k sm jih gledu v zadnjem casu,... priporocam se ogled:
Loose Change
pa dokumentarce od Richard Dawkinsa
Corporation
Illuminatti

1knap
18.09.2007, 22:20
WALL STREET AND
THE RISE OF HITLER
(http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/index.html)
Chapter One

Wall Street Paves the Way for Hitler

1924: The Dawes Plan
1928: The Young Plan
B.I.S. — The Apex of Control
Building the German Cartels
Chapter Two

The Empire of I.G. Farben

The Economic Power of I.G. Farben
Polishing I.G. Farben's Image
The American I.G. Farben
Chapter Three

General Electric Funds Hitler

General Electric in Weimar, Germany
General Electric & the Financing of Hitler
Technical Cooperation with Krupp
A.E.G. Avoids the Bombs in World War II
Chapter Four

Standard Oil Duels World War II

Ethyl Lead for the Wehrmacht
Standard Oil and Synthetic Rubber
The Deutsche-Amerikanische Petroleum A.G.
Chapter Five

I.T.T. Works Both Sides of the War

Baron Kurt von Schröder and I.T.T.
Westrick, Texaco, and I.T.T.
I.T.T. in Wartime Germany

PART TWO: Wall Street and Funds for Hitler
Chapter Six

Henry Ford and the Nazis

Henry Ford: Hitler's First Foreign Banker
Henry Ford Receives a Nazi Medal
Ford Assists the German War Effort
Chapter Seven

Who Financed Adolf Hitler?

Some Early Hitler Backers
Fritz Thyssen and W.A. Harriman Company
Financing Hitler in the March 1933 Elections
The 1933 Political Contributions
Chapter Eight

Putzi: Friend of Hitler and Roosevelt

Putzi's Role in the Reichstag Fire
Roosevelt's New Deal and Hitler's New Order
Chapter Nine

Wall Street and the Nazi Inner Circle

The S.S. Circle of Friends
I.G. Farben and the Keppler Circle
Wall Street and the S.S. Circle
Chapter Ten

The Myth of "Sidney Warburg"

Who Was "Sidney Warburg"?
Synopsis of the Suppressed "Warburg" Book
James Paul Warbur's Affidavit
Some Conclusions from the "Warburg" Story

monster
07.01.2008, 21:41
samo oživljam, ker sem na priporočilo kolega maajdeja zadevo končno pokonzumiral ;)

http://zeitgeistmovie.com/

http://video.google.com/videoplay?docid=5547481422995115331

ekica
09.01.2008, 23:29
super film, skos morim folk da ga pogledajo

Barak
10.01.2008, 12:54
- rojeni na isti dan,
- umrli na isti dan,

Ja, super zadeva če nimaš pojma o pojmu in vse jemlješ, kot sveto resnico. Tako kot Da vincijeva šifra, ki je lahko berljiva še bolj dojemljiva ampak še avtor (kolker pač je ker je dost zadev pokral) pravi da je fikcija.
To da je Jezus bil rojen 25. decembra ne piše nikjer v svetem pismu ne v svetih spisih, ki so jih 60 let nazaj našli v Izraelu. O točnih časovnih okvirih se še dandanes ugiba tu pa kot iz rokava podatek o 25.decembru, ki je bil izbran veliko kasneje mislem, da ene 500 let nazaj. In ta datum se simbolično praznuje, ker se nobenmu ne bliska kdaj je bil rojen!! Od kot jim podatek, da sta se prejšna dva preroka rodila na 25. december?? mislem to ti imajo hude zgodovinske domneve, ki so očitno znane samo njim. To da vejo datum rojstva nekega preroka, ki se je rodil 3200 let nazaj je naravnost fascinantno.

Naprej nisem gledal, ker se vleče kot čreva z raznimi hipnotičnimi vložki, čemu neki??

To me precej spominaj na musliče, ki so v svojem koranu našli (po nekem premetavanju ter obračanju besed)točne podatke za obseg zemlje, za podatek koliko je kopnega in morja, o položaju planetov,...in na podoben način avtorji raznih zmazkov brez kake resne recenzije podajajo sveto resnico...

Babi2
10.01.2008, 15:24
Aj jaj jaj ... ti pa nisi kaj dosti bral zgodovine, še najmanj pa zgodovine religij, kajne? :nonono:

maajde
10.01.2008, 15:36
Nevidni bog vse vidi, vse zna, imate te rad, kljub temu, da te pošlje v pekel ampak edino kar potrebuje je tvoj denar. Tukaj mislim predvsem na boga, ki ga propagira RKC. Satanisti in uzurpatorji. Vsemogočni bog je bog, ki ga ima vsak v svojem srcu. Pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. RKC bi pa morali vpisati, kot pravni subjekt in naj plačujejo davke, kot vsa ostala podjetja. Kost za verne zanima me ali je res bilo sveto pismo par stoletji nazaj navadnim ljudem prepovedano brati?????

maajde
10.01.2008, 15:47
Spomnil sem se še dve stvari, ki mi nista všeč pri RKCju.

Prva stvar zakaj ne pustijo vpogleda v knjige, ki se nahajo v Vatikanu? Nekatere so zelo, zelo stare celo stare. Celo iz začetka našega štetja.

Drugo zakaj RKC, ki je z denacionalizacijo ogromno pridobila svojega starega premoženja in ga vložila v gospodarstvo ne želi deliti z svojimi verniki? Primer RKC ima vložen kapital v neko podjetje, to podjetje dobro posluje vendar delavci nimajo dobrih plač. Po drugi strani pa propagirajo kako je kapitalizem do družine slab????? Halo, vsaj v podjetjih, ker imajo večino naj dajo delavcem dobre plače in potem naj kritizirajo ostale.

Babi2
10.01.2008, 15:48
zanima me ali je res bilo sveto pismo par stoletji nazaj navadnim ljudem prepovedano brati?????

Tako daleč nazaj ti pa ni treba ... še v mojem otroštvu (malo po II. svetovni vojni) so mi pri rimokatoliškem verouku vtepali v glavo, da je sveto pismo namenjeno v branje zgolj izbrancem (duhovnikom), saj ga "navadni ljudje" ne morejo razumeti. Zato pa greš k maši, kjer ti preberejo nekaj kratkih odlomkov (nekaj vrstic) in ti potem lepo razložijo, kaj povedano pomeni.
Skratka, še kakšnih 50 let nazaj branje biblije sicer ni bilo ravno greh, lepo pa tudi ne ...:(

Luter je sicer sceno precej pokvaril, ko ga je začel lomit z idejo, da naj bi vsi verniki brali biblijo in še celo vsak v svojem jeziku (do takrat je bila na voljo izbrancem le v latinščini oz. grščini).:angel:

Babi2
10.01.2008, 16:07
Nevidni bog vse vidi, vse zna, imate te rad, kljub temu, da te pošlje v pekel ampak edino kar potrebuje je tvoj denar.

Napaka! Potrebuje tvoje klečeplazenje. Denar potrebujejo božji namestniki na zemlji.

čudežni
10.01.2008, 18:11
Sem na hitro preletel tale film oz. dokumentarec, ki je določene odseke vzel iz drugih in naredil eno celoto.
Občutki? Mešani, čeprav verjamem, da so tukaj interesi kapitala, politike, medijev... ( v navezi dveh držav) res tako svinjsko umazani, da so za svoje cilje pripravljeni narediti VSE!!! Tudi "zaminirati" lasten narod. Ye*** ga ,važen je dobiček in korist izbrane elite.
Kljub vsemu pa ne verjamem in zaupam vsemu, akr vidim in slišim.:lala:

Barak
11.01.2008, 06:50
Aj jaj jaj ... ti pa nisi kaj dosti bral zgodovine, še najmanj pa zgodovine religij, kajne? :nonono:

Skratka hočeš reč, da nič ne veš pa ne veš kako bi mi to povedala,..ej dragi moji če boste tako naivni v življenju se vam slabo piše!!

Babi2
11.01.2008, 08:02
Skratka hočeš reč, da nič ne veš pa ne veš kako bi mi to povedala,..ej dragi moji če boste tako naivni v življenju se vam slabo piše!!

Lep slovenski izrek pravi, da pametnejši odneha.:angel:

1knap
13.01.2008, 11:07
[QUOTE=Barak;1309062]Od kot jim podatek, da sta se prejšna dva preroka rodila na 25. december?? QUOTE]

Saj so ti lepo razložili, da so "preroki" astrološko kreirana bitja in nič več...

monster
13.01.2008, 11:56
noče slišat barak ;) obesil se je na datum in mu je vse jasno ...

Mogwai
13.01.2008, 15:47
noče slišat barak ;) obesil se je na datum in mu je vse jasno ...

Rispekt monsta!:)

Ja!!! Pa vojna bo tut! U Iranu - tko kokr je Rotšild reku...! (Zeitgeist - oz. ref. 24 ur.com /danes/). Na konc pa tut tle, vojna! Folk, ne si p'stit dajat čipe pod kožo!:2thumbs:

Mogwai
13.01.2008, 15:51
Aja, pa puzabu sm napisat, d so siol forumi tut del zarote! Zaradi vojne proti terorizmu ne dopuščajo nikakršnega "frajgajsta" več!!!:mad:

monster
13.01.2008, 15:55
itaq, da bo vojna :(

Barak
14.01.2008, 09:03
[QUOTE=Barak;1309062]Od kot jim podatek, da sta se prejšna dva preroka rodila na 25. december?? QUOTE]

Saj so ti lepo razložili, da so "preroki" astrološko kreirana bitja in nič več...

Še vedno sprašujem od kot jim podatek za 25.december. Tisto kako si oni razlagajo devico, tri kraje,...kot astrološka znamenja me ne prepriča je precej podobno logiki razlaganja pri musličih, ki si z premetavanjem besed v koranu našli razlage za 1001 čudo tega sveta.
Torej če nekaj hočeš potrditi to tudi lahko, treba samo prave stvari skup zmetat. Poleg tega kje naj preverim podatke, kje so viri iz katerih je jemal, je bilo vmes kaj pomembnega zamolčanega....težko zdej na podlagi enga vida rečem to je to,..tako delajo le ovce.

Da se razumemo nikjer nisem trdu kaj je prav ampak ob vseh zgodba, ki sem jih zasledil v zvezi z tem pač moram ohraniti dobršen del kritike,...danes se "natega" oz. čudež zgodi mimogrede!!

Sicer me pa na svoj način spominja na knjigo Prepovedana arheologija. Odlična zadeva za branje, ki me precej bolj prepriča zakaj? preberte knjigo!!

Rojen v 20. stol.
14.01.2008, 12:17
Me malo čudi, kako lahko ljudje, ki vsako novico sprejmejo s skepticizmom, verjamejo takšnemu skorpucalu, kot je Zeitgeist, ki pobere malo iz ene, malo pa iz druge teorije zarot, malo iz dejstev (a le tistih, ki govorijo v prid "dokumentarcu").

kokos
14.01.2008, 22:56
ravno danes sem gledala Zeitgeist. Prvi in drugi del sta mi bila fascinantna, tisti zadnji o mikročipih se mi je zdel čista znanstvena fantastika in one government pa to. Mislm...mal so preteral zadevo. Tist ki je pa monteral dokumentarec pa ni imel nobene timinga ker so tiste črnine in uni fraktal efekti čisto preveč dolgi...mar bi šli na cesto pa še kakšen dodaten kader posnel. :2thumbs:

nattka
15.01.2008, 08:10
Me malo čudi, kako lahko ljudje, ki vsako novico sprejmejo s skepticizmom, verjamejo takšnemu skorpucalu, kot je Zeitgeist, ki pobere malo iz ene, malo pa iz druge teorije zarot, malo iz dejstev (a le tistih, ki govorijo v prid "dokumentarcu").

podpišem ... :approve:

sati
17.01.2008, 19:10
Sicer me pa na svoj način spominja na knjigo Prepovedana arheologija. Odlična zadeva za branje, ki me precej bolj prepriča zakaj? preberte knjigo!!

Super knjiga, res. Avtorja sem celo v živo poslušala, ko je imel predavanje v ljubljanskem templju.

Predstavitev knjige:

http://www.gape.org/gapes/prispevki/prikriti_izvor_cloveka.htm

Na kratko o avtorju:

http://www.mcremo.com/cremo.htm

sati
17.01.2008, 19:12

Res je, Zeitgeist je bolj ali manj skrpucalo, v katerem kar mrgoli napak.

1knap
23.01.2008, 22:12
A si bil v nedeljo pri spovedi?

Odeen
23.01.2008, 22:26
Še vedno sprašujem od kot jim podatek za 25.december.

Kelti so imel na ta datum najpomembnejši praznik- "Nepremagljivo sonce", "neminljivo sonce" ali nekaj v tem stilu- "častili" so namreč moč sonca in njegov doprinos k življenju na zemlji. Cerkev pa je ta dan, tako kot mnogo drugih prekrila s svojo tančico skrivnosti in naredila ta dan kot rojstni dan samega božjega sina. Neboleče in zelo prefinjeno so pustili dan najpomembnejši (za obe "religiji"), pa vendarle na nek način povozili/prevzeli pomen starega verovanja.

Drugače pa obstaja ena dobra knjiga na to temo, jaz sem jo dobil v konzorciju v Lj: The Religion of the Ancient Celts; tukaj je opisanih še par podobnih "asimilacij" starih datumov, pa še ena knjiga je tudi na to temo; The Grail: From Celtic Myth to Christian Symbol- en cel kup podatkov, kako je "poganska" legenda postala ideal pravega kristjana.

Upam da sem ti vsaj malo odgovoril; če ne drugo, zdaj maš smernico pa mal pogooglaj ali pa si ktero buklo na to temo sposodi.

Aja, še to. Na začetku širjenja krščanstva po evropi je bila ta v veliki večini itak poganska- to vemo vsi ne- in je bilo tako sprenevedanje in potvarjanje zelo učinkovito "orožje" za širjenje lastne ideje. In to delajo zelo dobro še danes.

Lep dan še naprej (al pa večer) ;)

Edit: on topic sem čist pozabil :(

Dokumentarc je pač za pogledat, kaj zelo novega pa itak človek ne izve ob gledanju takihle nabuloz (se opravičujem je če ob tem kdo prizade).

svitan
20.04.2008, 11:30
ja za pogledat je, to je pa tud vse, sej dandanes se mi zdi da že vsakdo ustvarja dokumentarce zatorej tudi kvaliteta pada. ampak so bolj raznovrstni kar je tudi ok.

Skratka tale je za pogledat.

DarkBloom
26.04.2008, 20:12
Zeitgeist je vredu dokumentarec in ima dobro poanto. Je pa res, da ima kar nekaj napačnih informacij

1knap
27.04.2008, 22:13
Zeitgeist je vredu dokumentarec in ima dobro poanto. Je pa res, da ima kar nekaj napačnih informacij

Katero?

DarkBloom
27.04.2008, 22:26
Komentiram lohk sam 1.del dokumentarca, ker pač to zadevo malo bolje poznam.
Zeitgeist prikazuje krščanstvo v zvezi z astrologijo. Glede 25. decembra...znano je, da ta datum ni datum rojstva Kristusa. Cerkev je v 4. st. arbitrarno določila datum Jezusovega rojstva, da bi dala poganskemu prazniku zimskega solsticija krščanski značaj.
Nato povezava med križem in astrologijo. Rimljani so pač takrat imeli smrt s križanjem torej ta križ ne more imeti nobene veze z astrologijo.
Pa glede Jožefa in podobnosti z Jezusom, da naj bi bil tut on vstal...tega nikjer ni omenjenega v SP.
in še bi se kaj našlo..

1knap
28.04.2008, 08:02
Torej se strinjaš, da RKC krivo priča?
To je po 4. božji zapovedi smrtin greh in posledica so strelovodi na cerkvah kajti Bog jih občasno pravično kaznoje in pošlje kakšno strelo v turn :)

DarkBloom
28.04.2008, 13:44
Ah meni je Vatikan mafijska združba d.o.o. #1 na svetu...da ne govorim o njihovem opusu dei. Nauk je čist fajn samo kaj, ko je pri vrhu vedno vse usrano. Ampak vseeno Cerkev je itak občestvo vernih..tko, da se morajo verni sami trudit, da bo krščanstvo imelo manj kritik...oz. pač sej vera je itak od vsakega posameznika odvisna. En tak dokumentarec pač ne bo podrl ničesar. Itak taki dokumentarci lohk dajo za razmišljat sam skeptikom, ki so že zdaj. Fanatike pa prov nič ne briga kaj je res in kaj ni.

misswho
01.06.2008, 18:34
ampak je treba priznat, da ima zadeva velik lukenj, tako da je treba tud tole mal z distanco pogledat.

1knap
02.06.2008, 17:13
ampak je treba priznat, da ima zadeva velik lukenj, tako da je treba tud tole mal z distanco pogledat.
Recimo?
Imenuj eno, da razvijemo debato :)

bico
10.06.2008, 12:30
Je res, sam marsikaj pa tud drži. A je kdo gledal iluminate? Je pa še kar šokantno....

1knap
11.06.2008, 11:43
Je res, sam marsikaj pa tud drži. A je kdo gledal iluminate? Je pa še kar šokantno....

Saj v tem je ravno bistvo, da velika večina navedenega v filmu drži in to dejstvo Prbušiste še najbolj bode v oči :)

:d:d:d:d:d

BeliVolk
21.07.2008, 13:50
Pogledaou sm ga; prjel se me pa dost ni. Razen tisto o ameriških vojnah pa tistih davkarskih katrelih je blo pa res zanimiv. Tisto pa res že kr vrjamem.:nonono:

Allegra
21.07.2008, 15:23
Zeitgeist mnogi poskušajo ovreči, češ da je poln neresnic - samo zato, ker navedbe v njem niso splošno znane - seveda niso, ker če bi bile, bi bile cerkve danes prazne. Acharya S, ki sicer ni sodelovala pri nastanku Zeitgeista, zatrjuje, da so navedbe resnične. Njen odgovor si lahko pogledate tole:

http://tbknews.blogspot.com/ - video in članek bolj proti dnu strani.
Pa tudi sicer so njene raziskave precej fascinantne: http://truthbeknown.com/christconspiracy.html

1knap
02.08.2008, 03:29
[QUOTE=1knap;1310336]

Še vedno sprašujem od kot jim podatek za 25.december.

Uporabi GOOGLE.com in prevrei njihove rojstne datume...

Barak
22.08.2008, 10:10
[QUOTE=Barak;1310767]

Uporabi GOOGLE.com in prevrei njihove rojstne datume...

Seveda "svetovno skropucalo" kjer lahko najdeš potrditev in vernike za vsako še tako neverjetno domnevo. Še vedno sprašujem od kot jim "rojstni podatki" o osebi, ki se je rodila pred več kot 3000 leti??? Verjetno je bilo nekje nekaj zapisano, v katerem položaju verjetno ozvezdja so se rodili,..in glede na to kako take zapise jemljete kadar gre za zapise, ki sestavljajo biblijo me preseneča, da tako "zdravo za gotovo" jemljete te podatke. Kdaj se je rodil Jezus bibilja ne navaja!! ampak je bil datum določen 1500 let kasneje. In kakor smo po poganih prevzemali čase za praznike so tako prevzeli tudi položaj zvezd rojstva njihovih bogov,...vse z namenom čim lažje "asmilacije" v novo verjo. In tako se je dogajalo skozi vso zgodovino ena verstva so umirala druga so ugledala luč in tako se je zmeraj obdržala neka rdeča nit med njimi,..mnogi pravijo da vsi verujemo v istega boga samo vsak si ga je drugače poimenoval ter razlagal!!

Kar se tiče Zeitgeista, zadeva bi bila lahko za dobro diskusijo če bi bilo narejno tako kot se šika. Torej ne da za nekim hipnotičnim ozadjem samo mečejo podatke, ki jih je treba takoj jemati, kot sveto resnico ampak da prikažejo vire, dokaze skratka kako so prišli do vseh teh domnev. Sooči različne poglede, z dokazi ovrže dosedanje mite, prepričanja,....skratka vse skup me nikakor ne prepriča.

Lep primer kvalitetne dokumentacije je knjiga Prepovedana arheologija, ki vse natančno dokumentira, da ne govorimo koliko enih naporov ter sodnih prerekanj je bilo preden so lahko prikazali video dokumenarec, kjer so prikazani nekateri artefakti, predmeti, človeško okostje,....ki pričajo da je človek veliko, veliko, veliko starejši kot nam hočejo dopovedati Darwinisti z svojo evolucijo!! Primerjajte pa boste videli kako se dela kvalitetne dokumentarce, ki so potem vredni poštene diskusije, ki ti da mislit da pa vendar ni tako kot se nam dopovedujejo!!

DarkBloom
22.08.2008, 10:17
Seveda "svetovno skropucalo" kjer lahko najdeš potrditev in vernike za vsako še tako neverjetno domnevo. Še vedno sprašujem od kot jim "rojstni podatki" o osebi, ki se je rodila pred več kot 3000 leti??? Verjetno je bilo nekje nekaj zapisano, v katerem položaju verjetno ozvezdja so se rodili,..in glede na to kako take zapise jemljete kadar gre za zapise, ki sestavljajo biblijo me preseneča, da tako "zdravo za gotovo" jemljete te podatke. Kdaj se je rodil Jezus bibilja ne navaja!! ampak je bil datum določen 1500 let kasneje. In kakor smo po poganih prevzemali čase za praznike so tako prevzeli tudi položaj zvezd rojstva njihovih bogov,...vse z namenom čim lažje "asmilacije" v novo verjo. In tako se je dogajalo skozi vso zgodovino ena verstva so umirala druga so ugledala luč in tako se je zmeraj obdržala neka rdeča nit med njimi,..mnogi pravijo da vsi verujemo v istega boga samo vsak si ga je drugače poimenoval ter razlagal!!

Kar se tiče Zeitgeista, zadeva bi bila lahko za dobro diskusijo če bi bilo narejno tako kot se šika. Torej ne da za nekim hipnotičnim ozadjem samo mečejo podatke, ki jih je treba takoj jemati, kot sveto resnico ampak da prikažejo vire, dokaze skratka kako so prišli do vseh teh domnev. Sooči različne poglede, z dokazi ovrže dosedanje mite, prepričanja,....skratka vse skup me nikakor ne prepriča.

Dobro napisano Barak..se strinjam v vsem. Sicer sem že nekje v tej temi tut napisala, da Jezus ni bil rojen 25.dec to so pol določili nekak ta datum, ki so ga vzeli iz poganstva. ...Zeitgeist ima čisto preveč lukenj, da bi ga lahko jemali kot nekaj, kar bi lahko karkol spodbijal

1knap
22.08.2008, 16:25
Dobro napisano Barak..se strinjam v vsem. Sicer sem že nekje v tej temi tut napisala, da Jezus ni bil rojen 25.dec to so pol določili nekak ta datum, ki so ga vzeli iz poganstva. ...Zeitgeist ima čisto preveč lukenj, da bi ga lahko jemali kot nekaj, kar bi lahko karkol spodbijal
Očitno nisi dojel bistvenega sporočila v tem delu filma...
Govora je, da so ta božanstva (med njimi tudi Jezus) astološko kreirana bitja, ki so jim bile dodane mistične lastnosti kot recimo vstajenje po treh dneh.
Vsa so bila "čudežno" spočeta "brez madeža" - njihove matere so kao zanosile kar same od sebe :) bedarija na kubik!
Gre predusem za načrtno zavajanje vernikov z kopiranjem likov / božanstev / prerokov / BOŽJIH sinov...
Po sistemu copi/paste naslednji korak edit in sledi še samo export med vernike v obliki Svetega pisma...
Potem pa veruj če hočeš :)

1knap
22.08.2008, 16:36
Jezus je bil po vsej verjetnosti en čisto navaden bučman / upornik rojen 6 januarja :) in, ki so ga po njegovi smrti napravili za sveto kravo.
Mal so mu sfabricirali življenje pis, mu dodali nadnaravne sposobnosti.
Povrh usega so ga napravl za mučenika, da bi se ženskam bolj smilil...
Logično... kjer je ženska je hitro tudi njen mož in vera se je širila ker je ON umru za nas...
hahahahahahahaaaaaa

1knap
22.08.2008, 16:41
[QUOTE=1knap;1367924]

Seveda "svetovno skropucalo" kjer lahko najdeš potrditev in vernike za vsako še tako neverjetno domnevo. Še vedno sprašujem od kot jim "rojstni podatki" o osebi, ki se je rodila pred več kot 3000 leti???

Če te zanima Jezus se je ta rodil pred kvečemu 2008 leti podatke o njegovem rojstvu boš z lahkoto našel v Svetem pismu...

Barak
23.08.2008, 09:39
[QUOTE=Barak;1370487]

Če te zanima Jezus se je ta rodil pred kvečemu 2008 leti podatke o njegovem rojstvu boš z lahkoto našel v Svetem pismu...

Nisem govoru o Jezusu, da se je rodil pred 3000 leti ampak za enega od predhodno omenjenih "bogov". Ja in kje ter kaj piše v bibliji??

1knap
25.08.2008, 20:00
Je ta bog na katerega si se sklicevar obstajal?
Lahko to dokažeš?
Pravzaprav kar dokaži njegov obstoj :)

Barak
29.08.2008, 20:04
Je ta bog na katerega si se sklicevar obstajal?
Lahko to dokažeš?
Pravzaprav kar dokaži njegov obstoj :)

Je to važno?? in zakaj bi dokazoval njegov obstoj?? Kaj so za eni bogovi pred Kristusom tavali mi je malo mar, če ne bi obračal teme je bil kamen spotike spretno zmanipulirana izjava kako so se trije ali štirje bogovi rodili na isti dan, ++še par zadevščin ki so ovržene v Zeitgeist Exposed,..in jaz sem ti dokazoval, da se Jezus ni rodil 25. decembra!!

Pa še zmeraj čakam odgovor, kje piše v bibliji, da se je Jezus rodil 25. decembra ali pač spet nakladaš flance ,..po stari navadi!!

Allegra
29.08.2008, 21:14
Je to važno?? in zakaj bi dokazoval njegov obstoj?? Kaj so za eni bogovi pred Kristusom tavali mi je malo mar, če ne bi obračal teme je bil kamen spotike spretno zmanipulirana izjava kako so se trije ali štirje bogovi rodili na isti dan, ++še par zadevščin ki so ovržene v Zeitgeist Exposed,..in jaz sem ti dokazoval, da se Jezus ni rodil 25. decembra!!

Pa še zmeraj čakam odgovor, kje piše v bibliji, da se je Jezus rodil 25. decembra ali pač spet nakladaš flance ,..po stari navadi!!

Seveda se ni rodil 25. decembra - ker se sploh nikoli ni rodil. Dejstvo pa je, da četudi to ne piše v bibliji, se po vsem svetu kot njegov rojstni datum praznuje 25. december - in jasno je zakaj je bil IZBRAN prav ta dan.

Kako pa razlagaš to, da se kot dan križanja in vstajenja praznuje vsako leto drug datum? Če neka oseba umre na določen dan, je to lahko samo en datum in ne vsako leto drug - in to v odvisnosti od lune. To verjetno nima nobene veze z astronomijo in astrologijo - ha?

1knap
30.08.2008, 15:49

In kaj Katoliki praznujejo 25. decembra Jezusovo smrt? za "Veliko noč" pa njegovo rojsto?
Morgen :)

Barak
01.09.2008, 08:29
Seveda se ni rodil 25. decembra - ker se sploh nikoli ni rodil. Dejstvo pa je, da četudi to ne piše v bibliji, se po vsem svetu kot njegov rojstni datum praznuje 25. december - in jasno je zakaj je bil IZBRAN prav ta dan.

Rodil, ne rodil me niti ne zanima niti to ni moja poanta čeprav mi hčojeo nekateri to na vsak način podtikat in skrenit vse skup na osebno raven. Skropucalo ala Zeitgeist temelji zgolj na INTERPRETACIJI astreoloških zamenj, premetank...in samo fanatiki lahko verjujeo, da je neka od vsaj tisoč možnih INTERPRETACIJ prava. Sam še za Zeitgeist Exposed nisem trdil, da je to sigurno pravo, čeprav zadeve neprimerno bolj obrazloži (predvsem smiselno ter logično), ovrže nekatera zmanipulirana dejstva iz Zeitgeista, ki ne morejo niti obstajat. Skratka napram Zeitgeistu, ki spretno zamnipulirano podaja samo podatke Zeitgeist Exposed bolj prepriča,..pa kljub temu nisem postal njen vernik ampak je lepa alternativa, ki sporoča da ni vse tako enoznačno, logično ter jasno kot se enim zdi po ogledu Zeitgeista!!
Torej zakaj so se odločili za 25. december je blo že vsaj 3x napisano in to ima svojo osnovo v zgodovini z datumom,..kako pa eni ta datum inpretirate ter povezujete je pa spet drug način. In kdo lahko trdi a ta poteza ni zgolj namenjena čim lažje "asmilaciji" poganov v "novo" vero?? aja spet interpretacija ter domneve,..

Kako pa razlagaš to, da se kot dan križanja in vstajenja praznuje vsako leto drug datum? Če neka oseba umre na določen dan, je to lahko samo en datum in ne vsako leto drug - in to v odvisnosti od lune. To verjetno nima nobene veze z astronomijo in astrologijo - ha?

Pokaži mi kje sem se posmehoval astrologiji oz. jim jemal verodostojnost??bo šlo?? ali pač še ena laž več Problem je kako se razna astreološka znamenja spretno interpretira ter jih postavlja v zgodovinski kontekst, da se dobi željeno-načrtovano resnico.
Judovski koledar temelji na gibanju lune. In kaj je tu sporenega ne vem luna ima že od nekdaj velik pomen navsezadnje težko rečemo, da lunin cikel ter cikel pri ženski (zdravi) nista zgolj po naključju enako dolga.
In po Janezu je jezus umrl 14. nisana (oz. možno je tudi petek 15. nisana), kar je blo ravno na petek. In da bi vstajenje prišlo vedno na nedeljo so se pač odločili, da se bodo držali dneva (petek) in ne datuma.

1knap
01.09.2008, 23:31
Rodil, ne rodil me niti ne zanima niti to ni moja poanta čeprav mi hčojeo nekateri to na vsak način podtikat in skrenit vse skup na osebno raven. Skropucalo ala Zeitgeist temelji zgolj na INTERPRETACIJI astreoloških zamenj, premetank...in samo fanatiki lahko verjujeo, da je neka od vsaj tisoč možnih INTERPRETACIJ prava. Sam še za Zeitgeist Exposed nisem trdil, da je to sigurno pravo, čeprav zadeve neprimerno bolj obrazloži (predvsem smiselno ter logično), ovrže nekatera zmanipulirana dejstva iz Zeitgeista, ki ne morejo niti obstajat. Skratka napram Zeitgeistu, ki spretno zamnipulirano podaja samo podatke Zeitgeist Exposed bolj prepriča,..pa kljub temu nisem postal njen vernik ampak je lepa alternativa, ki sporoča da ni vse tako enoznačno, logično ter jasno kot se enim zdi po ogledu Zeitgeista!!
Torej zakaj so se odločili za 25. december je blo že vsaj 3x napisano in to ima svojo osnovo v zgodovini z datumom,..kako pa eni ta datum inpretirate ter povezujete je pa spet drug način. In kdo lahko trdi a ta poteza ni zgolj namenjena čim lažje "asmilaciji" poganov v "novo" vero?? aja spet interpretacija ter domneve,..

Pokaži mi kje sem se posmehoval astrologiji oz. jim jemal verodostojnost??bo šlo?? ali pač še ena laž več Problem je kako se razna astreološka znamenja spretno interpretira ter jih postavlja v zgodovinski kontekst, da se dobi željeno-načrtovano resnico.
Judovski koledar temelji na gibanju lune. In kaj je tu sporenega ne vem luna ima že od nekdaj velik pomen navsezadnje težko rečemo, da lunin cikel ter cikel pri ženski (zdravi) nista zgolj po naključju enako dolga.
In po Janezu je jezus umrl 14. nisana (oz. možno je tudi petek 15. nisana), kar je blo ravno na petek. In da bi vstajenje prišlo vedno na nedeljo so se pač odločili, da se bodo držali dneva (petek) in ne datuma.

No kaj zdaj se je Jezus rodil 25. decembra al ne?
Odloč se že enkrat... ker men je gladko vseeno tud, če bi se tipson rodil na1.aprila :)

Barak
02.09.2008, 08:18
No kaj zdaj se je Jezus rodil 25. decembra al ne?
Odloč se že enkrat... ker men je gladko vseeno tud, če bi se tipson rodil na1.aprila :)

O 25. decembru si ti govoru, še več zatrjeval si da je omenjeni datum zapisan nekje (še vedno čakam, kje je ta famozna omemba) v bibliji. Sedaj pa kar na enkrat nisi več siguren in ti je domneva obstala že pri 1. aprilu, vauu:hammer: Sicer pa simbolika omenjenega datuma povzema bistvo vseh tvojih komentarjev!!
Točen datum Jezusovega rojstva ni poznan,..datum 25. december so izbrali veliko kasneje (medtem se je zamenjalo 33 papežev od Petra pa do Silvestra I.) zakaj sem pa že 4x napisal!

Allegra
02.09.2008, 08:48
Točen datum Jezusovega rojstva ni poznan,..datum 25. december so izbrali veliko kasneje (medtem se je zamenjalo 33 papežev od Petra pa do Silvestra I.) zakaj sem pa že 4x napisal!

Meni se zdi prav fascinantno:
1. da se sploh ne ve, kdaj je bil Jezus v resnici rojen
2. da že v samih začetkih krščanstva nihče ni vedel, kako je Jezus v resnici izgledal - ve pa se NATANČNO, kaj naj bi govoril. Množice ljudi naj bi ga hodile poslušat, in si dobesedno zapomnile njegove besede - prav nihče pa si ni zapomnil, kako je izgledal. :rolling:
3. da niso IZBRALI samo datum Jezusovega rojstva, ampak tudi njegovo IME - ime Jezus Kristus svetu ni bilo poznano pred Nicejskim koncilom leta 325, ko so sprejeli odločitev, da bo tako njegovo ime - pred tem se to ime ne pojavi v nobenem zgodovinskem dokumentu.

Andreea
02.09.2008, 19:00
2. da že v samih začetkih krščanstva nihče ni vedel, kako je Jezus v resnici izgledal - ve pa se NATANČNO, kaj naj bi govoril. Množice ljudi naj bi ga hodile poslušat, in si dobesedno zapomnile njegove besede - prav nihče pa si ni zapomnil, kako je izgledal. :rolling:
3. da niso IZBRALI samo datum Jezusovega rojstva, ampak tudi njegovo IME - ime Jezus Kristus svetu ni bilo poznano pred Nicejskim koncilom leta 325, ko so sprejeli odločitev, da bo tako njegovo ime - pred tem se to ime ne pojavi v nobenem zgodovinskem dokumentu.

in - kako zanimivo - tudi za prešerna se natanko NE VE, kako je izgledal...

mogoče pa sploh ni obstajal.

ful kul argumenti :rolling:

Allegra
02.09.2008, 19:11
in - kako zanimivo - tudi za prešerna se natanko NE VE, kako je izgledal...

mogoče pa sploh ni obstajal.

ful kul argumenti :rolling:

Prvič kot prvič to sploh ni res in tudi če bi bilo, je razlika v tem, da je Prešeren postal slaven šele po svoji smrti - Jezusa pa naj bi poslušale množice že v času njegovega življenja, torej bi se moralo vedeti vsaj približno, kako je izgledal, ne pa da se opisi razlikujejo od temnopoltega in temnolasega, do svetlolasega in modrookega ...

1knap
02.09.2008, 19:20
O 25. decembru si ti govoru, še več zatrjeval si da je omenjeni datum zapisan nekje (še vedno čakam, kje je ta famozna omemba) v bibliji. Sedaj pa kar na enkrat nisi več siguren in ti je domneva obstala že pri 1. aprilu, vauu:hammer: Sicer pa simbolika omenjenega datuma povzema bistvo vseh tvojih komentarjev!!
In kaj pravi Zeitgeist o tem fenomenu?
Da so ta "božja bitja" v bistvu astrološko kreirana in nič več.
Samo dokazuje, da je bil v uporabi horoskop... skratka, da so verniki žrtve manipulacije.

Barak
03.09.2008, 08:38

Ma v betlehemski porodnišnici so zaj. da Marija kasneje ni mogla prit do rojstnega lista.
Lej ne za 2000 let nazaj gledat z dnašnjega aspekta. Stvari ne poznam tako kot ti ne, ampak še ne dolgo nazaj se je praznoval god in ne rojstni dan in kako vrednoto, jim je praznovanje rojstnega dne pomenilo takrat ne vem . Danes ko je vse skup povezan z materialnimi dobrinami, dobrimi željami,..je to drugače takrat morda niso polagali pozornosti in so šteli le leta, ne vem,..

Krščanstvo je bilo pri svojih začetkih precej preganjano tako dvomim, da bi jim dovolili čaščenje podobe oz. to čaščenje podobe kristusa se je razvilo kasneje. Morebit jim je pomenilo čašenje podobe preveč nalik na pogansko rimsko kulturo-malikovanje (eden od grehov), ki so jo prezirali,..spet ne vem kot že napisal kakor kdo hoče interpretirati ampak variant je več.

To ne poznam vem, da v judovskem svetu ne obstaja Jesus ampak Yeshua. Jesus naj bi bila neka grško latinska popačenka Yeshua,...

Barak
03.09.2008, 08:43
In kaj pravi Zeitgeist o tem fenomenu?
Da so ta "božja bitja" v bistvu astrološko kreirana in nič več.
Samo dokazuje, da je bil v uporabi horoskop... skratka, da so verniki žrtve manipulacije.

In kar Zeitgeist pravi je pa edina sveta resnica??,...tisto astreološko kreiranje je blo dokazano na podlagi spretno zmanipuliraneintrepretacije, pa še tam so podajal neke konfiguracije, ki sploh ne obstajajo!

1knap
03.09.2008, 09:04

Sedaj ko si že 4X napisal, da je jezusov rojstni dan bil izbran si že 4X sam potrdil eno od tez v filmu Zeitgeist.
Avtorji trdijo, da imajo "preroki" nekako zelo podobne ali kar enake življenjepise...
Sedaj ko si sam sebe demantiral in pritrdil filmu bi te rojsne dneve mal pustl in se posvetili še kakšni drugi trditvi v filmu, ki ji oporekaš verodostojnost...

Posvetimo se temi kako ste Židi financirali Hitlerjev vzpon :)
No tu bomo imeli lažje delo ker so se zgodile pravnomočne obsodbe nekaterih :)

Allegra
03.09.2008, 09:21
"Krščanstvo je bilo pri svojih začetkih precej preganjano tako dvomim, da bi jim dovolili čaščenje podobe oz. to čaščenje podobe kristusa se je razvilo kasneje."

To so vse dezinformacije - krščanstvo je bilo v resnici zelo malo preganjano, kajti rimsko cesarstvo je bilo zelo tolerantno do različnih ver, saj samo ni imelo ene same državne vere - dokler niso prevzeli krščanstva. Takrat pa se je začelo preganjati vse druge vere, in to na najbolj okrutne in nasilne načine, kar si jih človek lahko predstavlja. Mnogi zgodovinarji dokazujejo, da množičnega "mučeništva" kristjanov ob začetkih krščanstva sploh ni bilo, pač pa se je kmalu začelo pobijati in preganjati vse, ki niso želeli sprejeti krščanstva.

Barak
03.09.2008, 10:22
Sedaj ko si že 4X napisal, da je jezusov rojstni dan bil izbran si že 4X sam potrdil eno od tez v filmu Zeitgeist.
Avtorji trdijo, da imajo "preroki" nekako zelo podobne ali kar enake življenjepise...
Sedaj ko si sam sebe demantiral in pritrdil filmu bi te rojsne dneve mal pustl :)

Blamiraš se edino ti, ki daješ ven neke famozne zaključke o tem da je omenjeni datum najti celo v bibliji. Ja datum je bil izbran to že ves čas poudarjam, ker se datuma njegovega rojstva ne ve. Kar pa še ne pomeni, da omenjeni datum ima kakršne koli povezavo z predhodnimi božanstvi to je le ena od nešteto možnih interpretacij dogodkov. Vse skup le lahko le poteza za boljšo "asmilacijo" poganov v "novo" vero??

in se posvetili še kakšni drugi trditvi v filmu, ki ji oporekaš verodostojnost...:)

Sem ti dal linke, pa je blo vse kar si zmogle napisat, da je propaganda. Verjetno si ga v svojem fanatičnem prepričanju ne upaš niti pogledat. Noben ni še nič demantiral iz Zeitgeist Exposed to mi pove več kot dovolj...

Posvetimo se temi kako ste Židi financirali Hitlerjev vzpon :)
No tu bomo imeli lažje delo ker so se zgodile pravnomočne obsodbe nekaterih :)

Nekatere so pravnomočno obsodili, ker so živeli v sistemu, ki očitno ni poznal nedotakljivih, kar pa za razmere v tvoji Mati Rusiji, ki je skupaj z Hitlerjem začela svoj krvavi pohod ne bi mogel trdit!!

Barak
03.09.2008, 10:24
"Krščanstvo je bilo pri svojih začetkih precej preganjano tako dvomim, da bi jim dovolili čaščenje podobe oz. to čaščenje podobe kristusa se je razvilo kasneje."

To so vse dezinformacije - krščanstvo je bilo v resnici zelo malo preganjano, kajti rimsko cesarstvo je bilo zelo tolerantno do različnih ver, saj samo ni imelo ene same državne vere - dokler niso prevzeli krščanstva. Takrat pa se je začelo preganjati vse druge vere, in to na najbolj okrutne in nasilne načine, kar si jih človek lahko predstavlja. Mnogi zgodovinarji dokazujejo, da množičnega "mučeništva" kristjanov ob začetkih krščanstva sploh ni bilo, pač pa se je kmalu začelo pobijati in preganjati vse, ki niso želeli sprejeti krščanstva.

Kateri zgodovinarji?? ter z čim??

Allegra
03.09.2008, 10:33
Wells, Walker, Wheeles, Doane, Waite ...

Mogoče sem se narobe izrazila - ne "dokazujejo", ampak poudarjajo, "da ni prav nobenih dokazov o takem množičnem mučeništvu"

1knap
03.09.2008, 12:13
Nekatere so pravnomočno obsodili, ker so živeli v sistemu, ki očitno ni poznal nedotakljivih, kar pa za razmere v tvoji Mati Rusiji, ki je skupaj z Hitlerjem začela svoj krvavi pohod ne bi mogel trdit!!
Lejga a sprenevedali se bomi in preusmerjali debato iz Zeitgeista za katerega sam trdiš, da je manipulacija katere seveda nisi sposoben dokazat.
Tako kot za sodelovanje premožnih Židov pri vzponu Hitlerja nimaš protiargumenta...

1knap
03.09.2008, 12:14
In kolk se men zdi je WW" začel Musullini z osvajanjem Etiopije...

Barak
03.09.2008, 13:43
Lejga a sprenevedali se bomi in preusmerjali debato iz Zeitgeista za katerega sam trdiš, da je manipulacija katere seveda nisi sposoben dokazat....

Sej se lahko gremo, se ne naveličam zlepa,...ponavljam noben ni še nič demantiral iz Zeitgeist Exposed to mi pove več kot dovolj!! Torej ti ravno tolk veš kolker zveš od drugih virov pri meni je enako tako, da če si prehud fanatik in si niti ne moreš pogledat omenjenega dokumentarca ti ne morem pomagat,..torej demantiraj pa bomo rekli kako naprej!!
Tako kot za sodelovanje premožnih Židov pri vzponu Hitlerja nimaš protiargumenta...

Hehe ko je vpleten jud potem je zato kriva cela judovska nacija, ko je posredi rus je to le posameznik,..

Barak
03.09.2008, 13:47
In kolk se men zdi je WW" začel Musullini z osvajanjem Etiopije...

Zdeti pa vedeti je dvoje,..bo kar pakt Nemcev pa Rusov, ki so si razdelil Poljsko, da ne omenjamo Finskega debakla,...Italjani narod "hrabrih vojščakov", ki so še vsako vojno izgubil (da ne omenjam tiste slavne izgubljene bitke proti domorodcem) bi blo zakuhat WWII že raketna znanost,..

1knap
04.09.2008, 00:13
Sej se lahko gremo, se ne naveličam zlepa,...ponavljam noben ni še nič demantiral iz Zeitgeist Exposed to mi pove več kot dovolj!! Torej ti ravno tolk veš kolker zveš od drugih virov pri meni je enako tako, da če si prehud fanatik in si niti ne moreš pogledat omenjenega dokumentarca ti ne morem pomagat,..torej demantiraj pa bomo rekli kako naprej!!

Hehe ko je vpleten jud potem je zato kriva cela judovska nacija, ko je posredi rus je to le posameznik,..

Tega si že sam vsaj 4X sam demantiral in zato ni potrebe, da bi se mučil.
Karer Papež je že razglasil 25.dember za Jezusov rojstni dan?
Je bil to Dimitri Rupel?

1knap
04.09.2008, 00:22
Zdeti pa vedeti je dvoje,..bo kar pakt Nemcev pa Rusov, ki so si razdelil Poljsko, da ne omenjamo Finskega debakla,...Italjani narod "hrabrih vojščakov", ki so še vsako vojno izgubil (da ne omenjam tiste slavne izgubljene bitke proti domorodcem) bi blo zakuhat WWII že raketna znanost,..
No lepo te prosim pakta med Nemci in Rusi nikoli ni bilo in to je dejstvo.
Če pa misliš, da je en ponoreli Stalin bil Rus se krepko motiš on je bil Gruzijec.
Mogoče boš trdil, da so bili Sovietski partijski ideologi Rusi te moram zopet razočarat :) niso bili...
Mogoče boš trdil, da so bili Sovietski tajni policisti Rusi te moram zopet razočarat :) niso bili...
Oba dobro vema kaj so bili :)

1knap
04.09.2008, 00:28
Na našo srečo si je Hitler zbral idealnega zaveznika, ki je gladko pokopal 3.rajh že na samem štartu in to kar v Grčiji :)
In vsa čast Grškim komunistom za silovit upor proti fašistom :) brez njih nas nebi bilo :)

Barak
04.09.2008, 06:36
Tega si že sam vsaj 4X sam demantiral in zato ni potrebe, da bi se mučil.
Karer Papež je že razglasil 25.dember za Jezusov rojstni dan?
Je bil to Dimitri Rupel?

V svojem fanatičnem prepričanju si dokumentarca sploh ne upaš pogledt, ker drugače ne bi pisal teh neumnosti. Skratka dokumentarce neposredno ter podrobno demantira Zeitgeist ter razkrije marsikater debelo laž, ki nima veze z različno interpretacijo ampak z čisto navadno lažjo. Torej demantiraj ga če zmoreš!!

-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 2/8 (http://www.youtube.com/watch?v=cmF2fTqQKE0&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 1/8 (http://www.youtube.com/watch?v=KiU7bidWIdY&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 3/8 (http://www.youtube.com/watch?v=aPsUFiMXEoc)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 4/8 (http://www.youtube.com/watch?v=XzHfMk8CPiI)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film (5 of 8) (http://www.youtube.com/watch?v=5b6ps6BydY0&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 6/8 (http://www.youtube.com/watch?v=qq023-v_aS8)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 7/8 (http://www.youtube.com/watch?v=dU3FoQPmGBc&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 8/8 (http://www.youtube.com/watch?v=qU0mUFE-J7w)

Barak
04.09.2008, 07:20
No lepo te prosim pakta med Nemci in Rusi nikoli ni bilo in to je dejstvo.:)

O paktu govori v svoji knjigi Janusz Piekaliewicz,..pa tudi na tvojem tako priljubljenem viru Wikipediji sem zasledu podobno ugotovitev. V paktu o nenapadanju je bil dodan tajni protkol od delitvi,...torej bil je pakt o nenapadanju, ki so ga soustvarjali HitLer-Ribbentropen-Stalin Molotov-Voršilov (javno predstavljen takrat) in obenem pakt o delitivi- pač vse v enem paketu, khm paktu!!

Če pa misliš, da je en ponoreli Stalin bil Rus se krepko motiš on je bil Gruzijec.
Mogoče boš trdil, da so bili Sovietski partijski ideologi Rusi te moram zopet razočarat :) niso bili...Mogoče boš trdil, da so bili Sovietski tajni policisti Rusi te moram zopet razočarat :) niso bili...
Oba dobro vema kaj so bili :)

Seveda ko je pod njegovo taktirko padel tretji rajh je pa heroj in če se ne motim je tega ponorelega človeka Putin celo rehabilitiral. Rus Gruzijec velike razlike niti ne videm (še posebej po zadnjih odgodkih). Partijski ideologov je bilo zelo veliko če ciljaš na kakega Lenina, Trockega...ki so morda na začetku postavljali neke temlje novega sveta oz. rušili izkoriščevalsko buržoazijo pa je Stalin kasneje postal absolutni diktator in on je odločal o vsem-imel prvo in zadnjo besedo!!
Sicer pa jaz o paktu ti meni o šefu tajne policije Beriju,..očitno ti ne paše tist pakt. Berija ni imel nič pri tem paktu, kdo je imel sem ti pa že zgoraj napisal!!

1knap
04.09.2008, 10:13
V svojem fanatičnem prepričanju si dokumentarca sploh ne upaš pogledt, ker drugače ne bi pisal teh neumnosti. Skratka dokumentarce neposredno ter podrobno demantira Zeitgeist ter razkrije marsikater debelo laž, ki nima veze z različno interpretacijo ampak z čisto navadno lažjo. Torej demantiraj ga če zmoreš!!

-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 2/8 (http://www.youtube.com/watch?v=cmF2fTqQKE0&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 1/8 (http://www.youtube.com/watch?v=KiU7bidWIdY&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 3/8 (http://www.youtube.com/watch?v=aPsUFiMXEoc)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 4/8 (http://www.youtube.com/watch?v=XzHfMk8CPiI)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film (5 of 8) (http://www.youtube.com/watch?v=5b6ps6BydY0&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 6/8 (http://www.youtube.com/watch?v=qq023-v_aS8)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 7/8 (http://www.youtube.com/watch?v=dU3FoQPmGBc&feature=related)
-Zeitgeist Part One Exposed: The Film 8/8 (http://www.youtube.com/watch?v=qU0mUFE-J7w)

In tukaj si lahko prebereš kako je WALL STREET finančno ustvarjal Hitlerja :)
WALL STREET AND
THE RISE OF HITLER (http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/)

BRAVO idioti !!!

1knap
04.09.2008, 10:18
O paktu govori v svoji knjigi Janusz Piekaliewicz,..pa tudi na tvojem tako priljubljenem viru Wikipediji sem zasledu podobno ugotovitev. V paktu o nenapadanju je bil dodan tajni protkol od delitvi,...torej bil je pakt o nenapadanju, ki so ga soustvarjali HitLer-Ribbentropen-Stalin Molotov-Voršilov (javno predstavljen takrat) in obenem pakt o delitivi- pač vse v enem paketu, khm paktu!!

Seveda ko je pod njegovo taktirko padel tretji rajh je pa heroj in če se ne motim je tega ponorelega človeka Putin celo rehabilitiral. Rus Gruzijec velike razlike niti ne videm (še posebej po zadnjih odgodkih). Partijski ideologov je bilo zelo veliko če ciljaš na kakega Lenina, Trockega...ki so morda na začetku postavljali neke temlje novega sveta oz. rušili izkoriščevalsko buržoazijo pa je Stalin kasneje postal absolutni diktator in on je odločal o vsem-imel prvo in zadnjo besedo!!
Sicer pa jaz o paktu ti meni o šefu tajne policije Beriju,..očitno ti ne paše tist pakt. Berija ni imel nič pri tem paktu, kdo je imel sem ti pa že zgoraj napisal!!

In za glavne ideologe pa vseeno ni imel Rusov ampak Žide ravno tako je Žide namestil v vrh tajne policije.
:2thumbs:

Rojen v 20. stol.
04.09.2008, 10:38
In za glavne ideologe pa vseeno ni imel Rusov ampak Žide ravno tako je Žide namestil v vrh tajne policije.
:2thumbs:

In jih, ko je prišel na oblast tudi ustrezno likvidiral. Ampak ti boš itak trobil svoje naprej in z glavo rinil skozi zid, nima tebi smisla kaj razlagat. To je podobno kot če bi hotel naložiti XP-je na 386.

1knap
04.09.2008, 12:24
In jih, ko je prišel na oblast tudi ustrezno likvidiral. Ampak ti boš itak trobil svoje naprej in z glavo rinil skozi zid, nima tebi smisla kaj razlagat. To je podobno kot če bi hotel naložiti XP-je na 386.

Pravi broblemi nastajajo v Rusiji kjer prihajajo na dan vedno nove podrobnosti o upletenosti Židov v Staliniv holokavst nad Rusi.
Če še ne veš je Žirinovski že zahteval preiskavo v Dumi.
Zato pričakuj težke čase za Stalinove kolaborante in prisklednike.

:)

Barak
04.09.2008, 13:18
In tukaj si lahko prebereš kako je WALL STREET finančno ustvarjal Hitlerja :)
WALL STREET AND
THE RISE OF HITLER (http://reformed-theology.org/html/books/wall_street/)

BRAVO idioti !!!

Hehe živčki popuščajo, lepo...jaz ti dam nekaj za demantirat ti meni nekaj drugega vsiljuješ. Dejmo se reda držat!! najprej razčistmo prvi del (katerega obravnava tudi Zeitgeist Exposed), potem se bova lotila pa tudi drugega dela, ki ti je tako pri srcu,...torej začni z demanti in ne prehitevaj stvari!!

1knap
04.09.2008, 22:50
Da so Jezuso 25.december kot datom rojstva določili naknadno si že sam dovolj dobro argumentiral in ti absolutno podpišem.
S tem si dejansko kar sam potrdil eno od tez 1.dela :)

Citat iz Wikipedije...

Mithras was said to have been born on December 25th, or the winter solstice.Ravno to tudi trdijo v Duhu časa 1.del...
Mithras (http://en.wikipedia.org/wiki/Mithras)

Pa nadaljuj :)

PS
Tisto o holokavstu Rusov bo še pestro a ne pri nas ampak v Rusiji :)

Barak
05.09.2008, 06:56
Da so Jezuso 25.december kot datom rojstva določili naknadno si že sam dovolj dobro argumentiral in ti absolutno podpišem.
S tem si dejansko kar sam potrdil eno od tez 1.dela :)

Ne spreobraačaj besed,...da je bil naknadno določen niti cerkev ne zanika celo znano je od kdaj se praznuje 25. december, kot datum rojstva. Kar pa v nobenem pogledu ne potrjuje domnev, ker je ravno tolk možnosti da je to poteza za boljšo asimilacijo poganov v krščanstvo. Navsezadnje njihovim praznovanjem so prilagodili prenakateri paznik. Sicer pa iz te tvoje famozne Wikipedije prebral en zanimiv podatek, da se je pred letom 330 za dan Jezusovega rojstva praznoval 6. januar,..

Ravno to tudi trdijo v Duhu časa 1.del...
Mithras (http://en.wikipedia.org/wiki/Mithras)
Pa nadaljuj :)

Ne zanikam datuma in če se ne motim Zeitgeist Exposed tega ne zanika. V bistvu vse skup potrjuje moje besede, da je bila poteza z 25. decembrom verjetno način asimilacije poganov-("mitraizma") v krščanstvo.

Torej nadaljujmo z demanti iz Zeitgeist Exposed, ki ga lahko jemlješ kot moj demant na Zeitgeist!!

Tisto o holokavstu Rusov bo še pestro a ne pri nas ampak v Rusiji :)

Dej kak vir, da se še ostali seznanimo z dogodki.

Allegra
06.09.2008, 18:47

Tale post sicer ni bil namenjen meni, a vseeno - ker sem mnenja, da je stvari vedno dobro pogledati iz različnih perspektiv, sem si ogledala ta dokumentarec - sicer ne čisto celega, ampak večji del, ker je precej dolg.

Moj komentar je naslednji: v resnici je čisto popolnoma vseeno, ali je pravilna interpretacija iz Zeitgeista ali tista iz dokumentarca Zeitgeist Exposed. Kar je meni pri Zeitgeistu bilo všeč je to, da pripravi človeka, da začne na stvari gledati še iz druge perspektive in o zadevi malo bolj razmišljati s svojo glavo - ne samo slepo slediti temu, kar uči cerkev.

Po vsem, kar sem si ogledala in prebrala, ostajam pri prepričanju, da je sveto pismo samo zbirka mitov ali pravljic, napisana z dvema namenoma: oblast in denar. Dejstvo ostaja, da objektivna zgodovina NE podpira trditve, da je bil Jezus zgodovinska osebnost - saj ga sploh ne omenja. Če bi osebnost okoli katere naj bi se zbirale množice ljudi, ki naj bi delala čudeže ipd. v resnici živela, je skoraj nemogoče, da ne bi bila omenjena v zgodovinskih virih zunaj biblije. Kako se pa starejši in novejši / krščanski in nekrščanski miti povezani med seboj in kateri so vplivali na katere pa je povsem nerelevantno - vsi so kljub vsemu samo miti.

1knap
07.09.2008, 23:21
Ne spreobraačaj besed,...da je bil naknadno določen niti cerkev ne zanika celo znano je od kdaj se praznuje 25. december, kot datum rojstva. Kar pa v nobenem pogledu ne potrjuje domnev, ker je ravno tolk možnosti da je to poteza za boljšo asimilacijo poganov v krščanstvo. Navsezadnje njihovim praznovanjem so prilagodili prenakateri paznik. Sicer pa iz te tvoje famozne Wikipedije prebral en zanimiv podatek, da se je pred letom 330 za dan Jezusovega rojstva praznoval 6. januar,..
To teorijo sem zasledil v knjigi "sveta kri in sveti gral"... zato se na 6.januar praznuje svete tri kralje... tolk, da se pravi datum Jezusovega rojsva vseeno naskrivaj praznuje...
In NI šlo za asimilacijo poganov ampak za integracijo Krščanstva v kult "VEČNEGA SONCA", ki je bil prevladujoča religija v Rimu!
S tem pa definitivno ne moreš dokazat, da 25.December NI astrološko kreiran datum.
Dejsvo ostaja, da ima 25.december za svoj rojstni dan cela vrsta "božanstev" / prerokov, božjih sinov, ki imajo za povrh zelo podobne življenje pise... vsi so "brezmadežno" spočeti, delali so čudeže, umrli kot "mučeniki" in 3. dan od mrtvih vstali...
Očitno ne naključno :) ker je njigov mit zlagana zgodba kopiran in prirejen za vsakega individualno.
Skratka gre za sistemsko prevaro / zaroto ali navadno manipulacijo in laž.
Verniki pa so neumne žrtve zarote, ki se definitivno imenuje oblast in denar !

Allegra
10.09.2008, 09:04

Žalostno, a žal resnično.

1knap
16.09.2008, 18:00
Kaj moremo... tako pač je če se naka "uboga majhna" nacija razglaša za od Boga izbrano ljudstvo, ki bi jim naj bila vsa ostala ljudstva suženj...

Rojen v 20. stol.
17.09.2008, 11:13
Če ti tako praviš. Takšni pač smo.

1knap
17.09.2008, 19:20
Ne podtikaj neni citatov iz nacipriročnika Talud in Biblije v katero očitno veruješ...!
Tolk, da smo si na jasnem.

Rojen v 20. stol.
17.09.2008, 22:41
Nobeden ti ne podtika nič, sam se diskreditiraš znova in znova, knap. Sicer je pa biblija prav kul zadeva. Večkrat jo je treba brati, pozabi na tvoj omiljeni talmud.

1knap
18.09.2008, 06:33
Nobeden ti ne podtika nič, sam se diskreditiraš znova in znova, knap. Sicer je pa biblija prav kul zadeva. Večkrat jo je treba brati, pozabi na tvoj omiljeni talmud.

Zakaj že?
A zato ker so nekateri odstavki v njem fundament naci ideologije? BUUUUUU
:veryevil::veryevil:

HAL9000
19.09.2008, 01:48
Ups, a to je še zmeri Zeitgeist?

Barak
19.09.2008, 11:24
Moj komentar je naslednji: v resnici je čisto popolnoma vseeno, ali je pravilna interpretacija iz Zeitgeista ali tista iz dokumentarca Zeitgeist Exposed. Kar je meni pri Zeitgeistu bilo všeč je to, da pripravi človeka, da začne na stvari gledati še iz druge perspektive in o zadevi malo bolj razmišljati s svojo glavo - ne samo slepo slediti temu, kar uči cerkev. .

Že ves čas pišem da se mi zdi fascinanto, da kljub temu da obstaja na tone gradiva o drugi perspektivi in to gradivo z viri, dokazi spoznanji-razmišlanji znanstvenikov je ravno Zeitgeist naredil na vas daleč največji vtis. Kaj mi to pove, da nekdo tako hitro verjame nekemu dokumentarcu, ki podaja samo dejstva brez kakršne koli utemelitve si lahko samo mislite! No če se ne motim si mi ravno ti dala naslov knjige, ki je izjema glede na zgoraj napisano pa vendar. Torej tebe ki si imela neko prepozicijo določenega znanja še razumem, da se ti zdi vse skup zelo verjetno, pa knapa tudi razumem ker on sovraži vse kar ima veze z judi,...ostalih pa ne razumem kako lahko brez kančka dvoma takoj postanejo najhujši verniki?? morebit gre iskati razloge v nasprotovanju prevladojoči religiji v slo,...ampak spet ne premorejo tolk razuma da bi ločili med skorumpirano cerkveno hirarhijo in pa biblijo??

Po vsem, kar sem si ogledala in prebrala, ostajam pri prepričanju, da je sveto pismo samo zbirka mitov ali pravljic, napisana z dvema namenoma: oblast in denar. Dejstvo ostaja, da objektivna zgodovina NE podpira trditve, da je bil Jezus zgodovinska osebnost - saj ga sploh ne omenja. Če bi osebnost okoli katere naj bi se zbirale množice ljudi, ki naj bi delala čudeže ipd. v resnici živela, je skoraj nemogoče, da ne bi bila omenjena v zgodovinskih virih zunaj biblije. Kako se pa starejši in novejši / krščanski in nekrščanski miti povezani med seboj in kateri so vplivali na katere pa je povsem nerelevantno - vsi so kljub vsemu samo miti.

Svojevrstno logično razmišljanje - predvsem pogled iz prepozicije današnjega časa in pojmovanja,...enako bi veljalo če bi rekel da to pač ni bil čas ene majhne globalne vasi. Prav tako Jezus ni mogel biti "rock zvezda", ker je bil prej črna ovca oz. krivoverec, ki je imel sorazmerno malo somišljenikov. Koliko ločin se pojavi pa jih niti ne registriramo, pa to danes! Sicer pa zakaj pa bi ga kdorokoli omenjal razen judov?? Ostali so imeli svoje bogove in verjetno bi moral spremeniti v prah par rimskih legij, da bi si prislužil omembo- je pa kot človek iz mesa in krvi umrl na križu, kot mnogi pred in po njem. Sicer pa tisti ki naj bi bili priča njegovim čudežem so kasneje vplili:"križajte ga! Konec koncev rimljani so v nameri da se izbriše sleherni pomnik na jude celo Judejo preimenovali v Palestino pa bi omenjali nekega juda, ki jim je mešal štrene?? Skratka hočem povedat da po liniji najmanšega odporo ne prideš vedno do pravega odgovora!

Barak
19.09.2008, 11:28
To teorijo sem zasledil v knjigi "sveta kri in sveti gral"... zato se na 6.januar praznuje svete tri kralje... tolk, da se pravi datum Jezusovega rojsva vseeno naskrivaj praznuje...
In NI šlo za asimilacijo poganov ampak za integracijo Krščanstva v kult "VEČNEGA SONCA", ki je bil prevladujoča religija v Rimu!
S tem pa definitivno ne moreš dokazat, da 25.December NI astrološko kreiran datum.
Dejsvo ostaja, da ima 25.december za svoj rojstni dan cela vrsta "božanstev" / prerokov, božjih sinov, ki imajo za povrh zelo podobne življenje pise... vsi so "brezmadežno" spočeti, delali so čudeže, umrli kot "mučeniki" in 3. dan od mrtvih vstali...
Očitno ne naključno :) ker je njigov mit zlagana zgodba kopiran in prirejen za vsakega individualno.

Saj vem da nimaš kaj več povedat pa se stalno ponavljaš ampak,...

Torej nadaljujmo z demanti iz Zeitgeist Exposed, ki ga lahko jemlješ kot moj demant na Zeitgeist!!

Objavil-a 1knap
Tisto o holokavstu Rusov bo še pestro a ne pri nas ampak v Rusiji

Barak
19.09.2008, 12:06
Ne podtikaj neni citatov iz nacipriročnika Talud in Biblije v katero očitno veruješ...!
Tolk, da smo si na jasnem.

Auuu:uvi:

V edino kar smo lahko sigurni, da je edin nacipriročnik v katerega še kdo verjuje pravljica od tvoja kolega Martina oz. natančneje Von den Jüden und iren Lügen,..

Allegra
19.09.2008, 12:42
Sicer pa zakaj pa bi ga kdorokoli omenjal razen judov??

Ali ni tako, da judje sploh ne priznavajo Jezusa kot mesijo? Kljub vsem domnevnim lastnosti, ki naj bi ustrezale pričakovanemu mesiji, judje Jezusa naj ne bi prepoznali kot takega, ampak naj bi zahtevali njegovo križanje. Sicer nisem podrobneje tega raziskovala, ampak v knjigi "The Christ Conspiracy" piše, da so judje zelo skrbno beležilo zgodovino tistega časa in so pisali celo o takšnih malenkostih, ki sploh niso bile omembe vredne, Jezusa pa ne omenjajo. Omenja ga samo Bibilija.

1knap
19.09.2008, 16:18
Ali ni tako, da judje sploh ne priznavajo Jezusa kot mesijo? Kljub vsem domnevnim lastnosti, ki naj bi ustrezale pričakovanemu mesiji, judje Jezusa naj ne bi prepoznali kot takega, ampak naj bi zahtevali njegovo križanje. Sicer nisem podrobneje tega raziskovala, ampak v knjigi "The Christ Conspiracy" piše, da so judje zelo skrbno beležilo zgodovino tistega časa in so pisali celo o takšnih malenkostih, ki sploh niso bile omembe vredne, Jezusa pa ne omenjajo. Omenja ga samo Bibilija.
Omenja ga samo Sveto pismo... Biblija je mnogo starejšega izvora...
Zeitgeist trdi, da so "mesije" / "preroki" / itd. astrološko kreirana bitja z enim samim namenom obvladovanja množice...
Kaj je že vera?
OPI za ljudsvo, ki mu zamegli pogled pred dejanskimi problemi.
Rajo usvari v pohlevne ovčke...

Skratka gre za načrtno prevaro mase...

1knap
19.09.2008, 16:21

Enostavno se mi neda Googlat zato poišči kakšno izjavo unga ruskega napol Žida Žirinovskega na to temo...
Ko se bi začelo dogajat boma nadaljevala to temo ločeno od Zeitgeista...

1knap
20.09.2008, 15:05
v knjigi "The Christ Conspiracy" piše, da so judje zelo skrbno beležilo zgodovino tistega časa in so pisali celo o takšnih malenkostih, ki sploh niso bile omembe vredne, Jezusa pa ne omenjajo. Omenja ga samo Bibilija.

Tudi star Rimljani so bili zelo dobri kronisti, ki žau Jezusa ne omenjajo...

Allegra
20.09.2008, 20:53
Tudi star Rimljani so bili zelo dobri kronisti, ki žau Jezusa ne omenjajo...

Na splošno naj bi bil čas domnevnega Jezusovega življenja eden najbolje dokumentiranih v zgodovini.

1knap
20.09.2008, 21:05
Zanivivo, da ga nihče ne omenja... kot, da nikoli ni obstajal.

Barak
22.09.2008, 07:54
Na splošno naj bi bil čas domnevnega Jezusovega življenja eden najbolje dokumentiranih v zgodovini.

Z judi sem mislil predvsem na evangeliste (čeprav se mi zdi da eden ni bil jud), ki so pisali,...to da ga ne priznavajo kot mesijo (enako velja za muslimane) dosti pove kako "odmevno" je bilo njegovo življenje!
Kaj vse pišejo v raznih teorijah zarote niti ni važno, ker je ravno toliko na trhlih nogah kot dejstva nasprotne strani. Sam ne poznam v kolikšni meri so takrat beležili dogodke, verjetno zadeva zaradi zgodovinske oddaljenosti ni tako enoznačna. Sicer bi lahko poiskal kaj na interenetu pa je tam tako, da tisto kar iščeš ponavadi tudi najdeš in je enostavno v grmadi smeti težko ločiti "semena od plevela". Bom poizkušal dobit kaj konkretnega o samih zapisih ter omembah Jezusa..

Barak
22.09.2008, 08:08
Enostavno se mi neda Googlat zato poišči kakšno izjavo unga ruskega napol Žida Žirinovskega na to temo...
Ko se bi začelo dogajat boma nadaljevala to temo ločeno od Zeitgeista...

A meni naj bi se pa dalo?? Glede na to da je tako odmevna novica jo boš najdel za sekundo pa še sekundo za povezavo, pa eto:o Ali pa gre morda spet za eno od tvojih laži????
Je pa zanimivo kaj pišeš torej, jud Žirinovski zahteval preiskavo,..torej mati rusija, spet rabi judovskega mesijo, da jim pokaže resnico. Tako, kot nekoč jud Lenin, ki je to ljudstvo izpeljal iz pod tlačanstva ruske buržoazije??:uvi:
.................................................. .................................................. ..............
Torej tema Zeitgeista:

1knap
22.09.2008, 09:04
In kje naj nadaljujemo?
Glede na to, da nisi v ničemer ovrgel trditev, da je 24.december astrološko kreiran datum...
Lahko pa preskočimo na svinjo od Hitlerja...

Jody
26.09.2008, 22:00
Tudi star Rimljani so bili zelo dobri kronisti, ki žau Jezusa ne omenjajo...Najbrž niso dali v anale vsakega razbojnika in hujskača, ki so ga potem pribili na križ. :dontknow:

Verjetno se tudi apostoli, Baraba (tisti disident), Janez Krstnik, Saloma (striptizeta :rolling:) itd., niso pojavili v zgodovini... :nonono:

1knap
26.09.2008, 22:20
Najbrž niso dali v anale vsakega razbojnika in hujskača, ki so ga potem pribili na križ. :dontknow:

Verjetno se tudi apostoli, Baraba (tisti disident), Janez Krstnik, Saloma (striptizeta :rolling:) itd., niso pojavili v zgodovini... :nonono:
Kr neki brezveze... religija je nateg ali opij ljudstva...
:veryevil::veryevil::d:d

Jody
28.09.2008, 18:38
Kr neki brezveze... religija je nateg ali opij ljudstva...
:veryevil::veryevil::d:dTipičen odgovor nekoga, ki nima protiargumentov. :approve:

Allegra
28.09.2008, 20:02
Tipičen odgovor nekoga, ki nima protiargumentov. :approve:

V ozadju nastanka religij sta predvsem dva motiva: oblast nad ljudmi in denar - ki se ga seveda trži na podlagi te oblasti. Daj protiargumente proti temu.:approve:

Jody
28.09.2008, 21:26
V ozadju nastanka religij sta predvsem dva motiva: oblast nad ljudmi in denar - ki se ga seveda trži na podlagi te oblasti. Daj protiargumente proti temu.:approve:Kaj pa želja po nečem "višjem", po preseganju materialnega sveta, ipd..., v začetku tudi nevednost. Vsaj tako nekako, ne vem, kako bi se prav izrazil. :dontknow:

Strinjam se, da je religija (žal) tudi sredstvo za oblast in denar (večinoma kot pretveza), vendar obstajajo za prisvajanje oblasti in denarja učinkovitejše metode...:veryevil:

redfax
29.09.2008, 09:02
res je - nekateri povejo in pokazejo direktno, medtem ko se religije sprenevedajo...

Allegra
29.09.2008, 14:14
Kaj pa želja po nečem "višjem", po preseganju materialnega sveta, ipd..., v začetku tudi nevednost. Vsaj tako nekako, ne vem, kako bi se prav izrazil. :dontknow:

Strinjam se, da je religija (žal) tudi sredstvo za oblast in denar (večinoma kot pretveza), vendar obstajajo za prisvajanje oblasti in denarja učinkovitejše metode...:veryevil:

Danes je religija res samo ena od metod za prisvajanje oblasti in je izgubila že precejšnjo mero svoje učinkovitosti, ker so ljudje danes večinoma dosti bolj razgledani in izobraženi - pa še kljub vsemu cerkvi uspeva ostajati največji kapitalist. V preteklosti pa je bil to zagotovo najučinkovitejši način za ustrahovanje ljudi in to je bil tudi glavni motiv za nastanek religij.

"Želja po nečem višjem, po preseganju materialnega sveta ipd." - kot praviš - pa je bolj kot razlog za sam nastanek religij, razlog za to, da religijam ljudje sploh nasedajo ter se jim pustijo zavajati in izkoriščati.

1knap
29.09.2008, 14:35
Tipičen odgovor nekoga, ki nima protiargumentov. :approve:
Glede na to, da se evangeliji v Svetem pismu medsebojno izključujejo pri opisovanju nekaterih dogotkov je res nesmiselno vodit neko argumentirano debato o nekem abstraktnem Apostolu.
Še manj ima smisla debatirat o samem Jezusu kot, da bi se film Zeitgeist ukvarjal z demantiranjem njegovega obstoja...
Filem Zeitgeist je potegnil skupni imenovalec med božanstvi tipa Jezus, Mitra, Buda ect. in nič več.
Edino kar v prvem delu dokazuje, da so prej imenovana božanstva astrološko / mitološka kreatura... skratka prevara :)

Jody
07.10.2008, 20:17
Glede na to, da se evangeliji v Svetem pismu medsebojno izključujejo pri opisovanju nekaterih dogotkov je res nesmiselno vodit neko argumentirano debato o nekem abstraktnem Apostolu.
Še manj ima smisla debatirat o samem Jezusu kot, da bi se film Zeitgeist ukvarjal z demantiranjem njegovega obstoja...
Filem Zeitgeist je potegnil skupni imenovalec med božanstvi tipa Jezus, Mitra, Buda ect. in nič več.
Edino kar v prvem delu dokazuje, da so prej imenovana božanstva astrološko / mitološka kreatura... skratka prevara :)
Kontradikcija...

Mojih argumentov, čeprav klavrnih, pa nisi izpodbil.

1knap
08.10.2008, 13:31
Kontradikcija...

Mojih argumentov, čeprav klavrnih, pa nisi izpodbil.
OK
Vera je ena velika laž in prevara... verskih dogem še ni nihče argumentirano in na podlagi otiplivih / fizičnih / materialnih dokazov potrdil!
Zato je vse kar napišeš proti verskin dogmam bližje resnici kot dogma sama :)

Jody
09.10.2008, 08:42
OK
Vera je ena velika laž in prevara... verskih dogem še ni nihče argumentirano in na podlagi otiplivih / fizičnih / materialnih dokazov potrdil!
Zato je vse kar napišeš proti verskin dogmam bližje resnici kot dogma sama :)Kdo pa govori o dogmah? Stvar je bila glede Jezusovega zgodovinskega obstoja ali neobstoja.

Mowgli
09.10.2008, 10:50
Jezus je bil prvi hipi! Peace! :angel:

1knap
13.10.2008, 12:29
Kdo pa govori o dogmah? Stvar je bila glede Jezusovega zgodovinskega obstoja ali neobstoja.
Najdi materialne dokaze za njegov obstoj...

Jody
14.10.2008, 20:35
Najdi materialne dokaze za njegov obstoj...Nič manj jih ni, kot za Aleksandra Velikega.

Sicer pa nisem iskal materialne dokaze, le skušal sem ti spodbiti en argument o neobstoju Jezusa in nič drugega. Ti si mi pa že odgovoril vse, le s protiargumentom ne.

1knap
15.10.2008, 00:32
Jezus kot fizična oseba je itak nepomemben.
On je sintetičo kreiran mit, ki je nastal okrog 250 do 350let n.š. in zato je popolnoma brezveze dokazovat njegov obstoj ali neobstoj.

Allegra
15.10.2008, 08:00
Nič manj jih ni, kot za Aleksandra Velikega.

Sicer pa nisem iskal materialne dokaze, le skušal sem ti spodbiti en argument o neobstoju Jezusa in nič drugega. Ti si mi pa že odgovoril vse, le s protiargumentom ne.

Jezus NE obstaja v nobenem zgodovinskem viru zunaj svetega pisma - mislim, da to pove vse.

Jody
15.10.2008, 12:55
Jezus NE obstaja v nobenem zgodovinskem viru zunaj svetega pisma - mislim, da to pove vse.
Vsaj v štirih virih obstaja, čeprav ne najbolj podrobno.
Sem pa nekje više napisal, zakaj se ni o njem veliko pisalo.

Allegra
15.10.2008, 12:59
Vsaj v štirih virih obstaja, čeprav ne najbolj podrobno.
Sem pa nekje više napisal, zakaj se ni o njem veliko pisalo.

V štirih virih, ki so jih celo cerkveni zgodovinarji označili za ponaredke, nastale v času, ko so je rismko cesarstvo trudilo širiti krščanstvo in dokazati, da je Jezus res živel - kajti že takrat so obstajali resni dvomi v njegov obstoj.

Allegra
15.10.2008, 13:07
"Zanimivo je tudi, da takrat živeči zgodovinarji ne omenjajo Jezusa kot resnične zgodovinske osebnosti, kar je vsaj čudno.
> Da, samo štirje zgodovinarji govorijo o njem. To so Tacit, Plinij mlajši in Svetonij, pa še ti ne omenjajo Jezusa, temveč Krestusa, Krista in Kristusa, to pa ni ime, ampak naziv, ki pomeni maziljeni. Četrti je Jožef Flavij, ki velja za prevaranta že več sto let, čeprav ga nekateri, žal, še vedno navajajo kot verodostojen vir podatkov. Zanimivo je še, da so vsi ti štirje zgodovinarji živeli v času po Jezusu.
Temeljni problem je predvsem, da nimamo na razpolago nobenih zgodovinskih virov, ki ne bi šli skozi roke prepisovalcev, pripadnikov katoliške cerkve. Torej je edina referenca za Jezusov obstoj katoliška cerkev sama. In vemo, koliko časa so potrebovali, da so priznali že samo to, da je Zemlja okrogla. Skratka, nobenih resničnih dokazov ni za njegov obstoj. Jezus je bil domnevno križan na judovski praznik, čeprav se to ne bi nikoli zgodilo. In če bi res počel vse stvari, ki mu jih pripisuje cerkev, bi bilo logično, da bi bil omenjen v številnih zgodovinskih virih iz tistega časa. Pa ni bil. "
Del intervjuja iz Mladine

Sicer pa komentarje na zanesljivost teh 4 virov najdeš po vsem internetu.

maajde
18.11.2008, 15:18
Se mi zdi da je film sestavljen iz treh delov in epiloga, tukaj pa se komentira samo prvi del? Zagrizeni verniki mi niso odgovorili na vprašanje zakaj Vatikan ne dovoli vpogelda v knjige ki jih hranijo v Vatikanu in datirajo iz 1st. našega štetja? Česa se bojijo? Resnice ali izgube oblasti in denarja?

Zame so vsi navadni pravljičarji, ki so v preteklosti bili odgovorni za veliko nedolžnih človeških življenj. Sicer pa je na ogled že postavljen drugi del filma in lahko ga tudi malo pokomentiramo, če ste pri volji.

Allegra
19.11.2008, 09:27
Česa se bojijo? Resnice ali izgube oblasti in denarja?

Vsega tega.

1knap
19.11.2008, 11:00
A ni zanimivo, da sta filemček Zeitgeist napadala osebka, ki nista Kristjana?

Barak
19.11.2008, 12:48
Sej v tem je vaš problem vse dojemate precej ideološko torej v smislu razrednega sovražnika. V bistvu evropska družba-civilizacija dela samomor, ko z mišlenjem:" sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj, tako zavzeto zagovarja multikulturizem. Multikulturizem je tudi eno od zelo pomembnih orodij boja proti rkc oz. njenemu vplivu na družbo, politiko,...Vse ok. ampak način zmanjševanja njihovega vpliva je skrajno čuden, ker toliko tolerance prihajajoča dominantna religija sigurno ne bo imela. In z tega gredo moje simpatije do krščanstva in ne z verskega vidika.
Pri sami debati pa ni šlo ali je Jezus dejansko obstajal oz. rodil, ne rodil, kar me me niti ne zanima niti to ni moja poanta čeprav mi hčojeo nekateri to na vsak način podtikat. Skropucalo ala Zeitgeist temelji zgolj na INTERPRETACIJI astreoloških zamenj, premetank...in samo fanatiki lahko verjujeo, da je neka od vsaj tisoč možnih INTERPRETACIJ prava. Ne bi nič rekel če bi obstajali v tem dokumentarcu neizpodbitni dokazi, ampak je zgolj metanje dejstev in razlag. Za nekatere konstalacije oz. položaje nebesnih teles obstaja resen sum, da so prirejene!! Skratka na tako plehka dejstva pač ne moram nasedat. Pač zadevi lahko ravno toliko verjememo, kot temu da je bila Marija devica;)
To je podoben način, kot interpretacija muslimanov, ko so z raznim premetavanjem strani, besed v koranu našli vsa znanstvena dognanja, ki jih vemo šele danes...pa ne tega brati v smislu, da govorim o muslimanski zaroti samo miselnost do razlaganja nekaterih stvari je pa zelo podobna.

Allegra
19.11.2008, 16:37
A ni zanimivo, da sta filemček Zeitgeist napadala osebka, ki nista Kristjana?

To si mislil koga?

1knap
23.11.2008, 10:13
Sej v tem je vaš problem vse dojemate precej ideološko torej v smislu razrednega sovražnika. V bistvu evropska družba-civilizacija dela samomor, ko z mišlenjem:" sovražnik mojega sovražnika je moj prijatelj, tako zavzeto zagovarja multikulturizem. Multikulturizem je tudi eno od zelo pomembnih orodij boja proti rkc oz. njenemu vplivu na družbo, politiko,...Vse ok. ampak način zmanjševanja njihovega vpliva je skrajno čuden, ker toliko tolerance prihajajoča dominantna religija sigurno ne bo imela. In z tega gredo moje simpatije do krščanstva in ne z verskega vidika.
Pri sami debati pa ni šlo ali je Jezus dejansko obstajal oz. rodil, ne rodil, kar me me niti ne zanima niti to ni moja poanta čeprav mi hčojeo nekateri to na vsak način podtikat. Skropucalo ala Zeitgeist temelji zgolj na INTERPRETACIJI astreoloških zamenj, premetank...in samo fanatiki lahko verjujeo, da je neka od vsaj tisoč možnih INTERPRETACIJ prava. Ne bi nič rekel če bi obstajali v tem dokumentarcu neizpodbitni dokazi, ampak je zgolj metanje dejstev in razlag. Za nekatere konstalacije oz. položaje nebesnih teles obstaja resen sum, da so prirejene!! Skratka na tako plehka dejstva pač ne moram nasedat. Pač zadevi lahko ravno toliko verjememo, kot temu da je bila Marija devica;)
To je podoben način, kot interpretacija muslimanov, ko so z raznim premetavanjem strani, besed v koranu našli vsa znanstvena dognanja, ki jih vemo šele danes...pa ne tega brati v smislu, da govorim o muslimanski zaroti samo miselnost do razlaganja nekaterih stvari je pa zelo podobna.

Multikulturizma Evropejci definitivno ne potrebujemo potrebujejo ga zarotniki (NWO), ki bi radi imeli Svetovno vlado v Jeruzalemu :) ker je to edina pot za razgradnjo nacionalnih držav... Končni rezultat bo novi Hitler v vsaki EU državi in potem se pojdi NWO :)

Poanto 1. dela filma si gladko zgrešil... filemček primerja razna božanstva in njihove skupne lastnosti od rojstnega dne naprej.

Barak
23.11.2008, 14:21
Spet pravljice za lahko noč?? O tvoji ljubezni do Adolfa sva pa že razpravljala in tu jo samo še potrjuješ. Sicer pa sam sebe dematiraš glede na rezultate zadnjih volitev! Skratka tvoje napovedi so bile še zmeraj brca v temo:shy:

1knap
26.11.2008, 02:33
Spet pravljice za lahko noč?? O tvoji ljubezni do Adolfa sva pa že razpravljala in tu jo samo še potrjuješ. Sicer pa sam sebe dematiraš glede na rezultate zadnjih volitev! Skratka tvoje napovedi so bile še zmeraj brca v temo:shy:
Kako so nekateri gnoji iz ZDA finančno podprli Adolfa tud nima smisla debatirat...

In nevem, ds sem se kaj demantiral...
Le navijal sem za idiota da pokoplje leglo ZLA in hinavščine :)

Barak
26.11.2008, 17:15
Kako so nekateri gnoji iz ZDA finančno podprli Adolfa tud nima smisla debatirat...:)

Ja glede na to da si želiš novega Adolfa v vsako EU vas, verjetno še pričakuješ, da jih nekdo sfinancira?? :eek::eek: Če boš priden ter če boš lepo prosu se bo dalo morda kaj zrihtat,...:veryevil:;)

In nevem, ds sem se kaj demantiral...
Le navijal sem za idiota da pokoplje leglo ZLA in hinavščine :)

Nisem mislu usa,.."domača" scena z izbrisanimi, aksentijevići, davigovanje glav-rast grebena tebi neljubi etnični skupini, multikulturizem skratka lahko bi še našteval ampak verjemem, da veš na kaj ciljam. Res narod se prebuja v vsem zanosu, samo nikakor noče bit tistega tvojega Adolfa vse nekam kontra tvojim napovedim leze:veryevil:

1knap
26.11.2008, 22:32
Ja glede na to da si želiš novega Adolfa v vsako EU vas, verjetno še pričakuješ, da jih nekdo sfinancira?? :eek::eek: Če boš priden ter če boš lepo prosu se bo dalo morda kaj zrihtat,...:veryevil:;)
To je dejstvo in ne moja želja... Hitler je že praktično v vsaki članici EU samo na oblasti še niso...
Si pač politični slepec in ne vidiš vzpona neonacijev in neofašistov...

Res narod se prebuja v vsem zanosu, samo nikakor noče bit tistega tvojega Adolfa vse nekam kontra tvojim napovedim leze:veryevil:

Adolf je bil produkt usranega kapitala in gospodarske krize...
Zelo blizu smo!

Barak
28.11.2008, 18:13
To je dejstvo in ne moja želja... Hitler je že praktično v vsaki članici EU samo na oblasti še niso...
Si pač politični slepec in ne vidiš vzpona neonacijev in neofašistov...!

Ljudje enostavno niso več na nivoji polpismenih bebčkov, ki jih lahko vsak karizmatični voditelj preslepi. Sicer pa smo že imeli zelo temačna in težka obdobja za navadnega človeka, in to po WWII pa je bilo vse kar se je iz tega izcimilo punk, rock, vzpon sindikalizma...

Adolf je bil produkt usranega kapitala in gospodarske krize...Zelo blizu smo

In produkt tedanje mentalitete, intelektualnega nivoja, vrednost ter medijske mašinerije. V 70 letih se je na srečo v glavah ljudi marsikaj spremenilo, v večini na bolje!

1knap
02.12.2008, 15:23
Kot, da danes ni konfliktnih situacij la kwa?
Kot, da ni gorela Francija, Španija, Belgija... Cigani so po vsej EU tarča in obratno...
Italija ima fašiste v vladi in vedno močnejši postajajo...združeni bivši hajderjevi stranki, bi gladko zmagali v Avstriji... NDP je na robu Bundestaga...
Samo odpri oči :)

kurent
09.12.2008, 14:47
Prebral sem celo temo - vsak post in razmišljal kaj vse bom napisal v odgovor. Sedaj pa bom napisal samo tole: v tej temi se slepi ljudje prepirajo kakšne barve je trava.

1knap
09.12.2008, 16:59
Brihtno ni kaj :)

Barak
10.12.2008, 06:54
Prebral sem celo temo - vsak post in razmišljal kaj vse bom napisal v odgovor. Sedaj pa bom napisal samo tole: v tej temi se slepi ljudje prepirajo kakšne barve je trava.

Knap je ves čas navijal za frjolčno jaz sem pa neomajno vztrajal pri belo modri,....kaj zdaj boš pa reku, da je kao zelena??;)

1knap
10.12.2008, 15:30
Replika!
RUDEČA

kurent
11.12.2008, 13:12
Ne vem, ker sem tudi jaz slep. ;)