Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Crohnova bolezen

Njuška Trap
01.09.2007, 15:26
Ne vem, če se prav spomnim, amapk imam občutek, da je bila v tem sklopu nekdaj že odprta tema, ki pa je sedaj ne najdem... Pred dobrim tednom sem namreč dobila dotično diagnozo in ker vem, da gre za precej individualno bolezen, me zanimajo tudi individualne zgodbe, saj je tisto, kar po večini dobim na netu, večinoma precej splošno in podobno opisano..
Vem, da obstaja tudi društvo za KVČB (kronična vnetna črevesna bolezen), vendar za včlanitev nimam interesa, pa tudi ne bi se rada registrirala v vsak forum, kjer ljudje debatirajo o KVČB.

gostMR
02.09.2007, 14:39
Edino "zdravilo", ki lahko pomaga v tvojem primeru so borovnice. Ja res. Seveda redno vzemi zdravila, ki so ti jih prepdipsali. Pa drzi se didete. Pa to nekako obvladujes.
Samo borovnice mogoce kaj izboljsajo, ozdravijo verjetno ne. Mogoce pa le. Ni greh poskusiti.
Uzivaj borovnice kjerkoli ze lahko. Suhe, v jogurtu, v sladoledu v soku, samo cimvec in dooolgooo cas, bos verjetno opazila izboljsanje.
To je dolgotrajna bolezen. Nikoli pa ne obupaj, mogoce pa si ravno ti tista, ki se bos znebla te tecnobe.

sati
02.09.2007, 18:35
Ne vem, če se prav spomnim, amapk imam občutek, da je bila v tem sklopu nekdaj že odprta tema, ki pa je sedaj ne najdem... Pred dobrim tednom sem namreč dobila dotično diagnozo in ker vem, da gre za precej individualno bolezen, me zanimajo tudi individualne zgodbe, saj je tisto, kar po večini dobim na netu, večinoma precej splošno in podobno opisano..
Vem, da obstaja tudi društvo za KVČB (kronična vnetna črevesna bolezen), vendar za včlanitev nimam interesa, pa tudi ne bi se rada registrirala v vsak forum, kjer ljudje debatirajo o KVČB.

Enkrat sem brala izpoved ženske, ki je zbolela za to kronično boleznijo in je popolnoma ozdravela s prehodom na strogo vegetarijansko dieto, brez mesa, rib, jajc, celo mleka čimmanj. Poglej še na spletni strani zdravitelja Ivana Maršiča, ki tudi odgovarja v foruma na posamezna vprašanja, morda ti bo kaj pomagal tudi njegov nasvet.

http://www.marsic-sp.si/forum/

gostMR
05.09.2007, 13:01
To z vegetarijanstvom verjetno ne bod drzalo, ker pri tej bolezni, ne smes jesti svezega sadja in zelenjave.!!?

Njuška Trap
05.09.2007, 14:33
Itak gre za tako individualno bolezen, da ima vsak lahko svoj prav, svoj način prehranjevanja - eni striktno ne smejo mlečnih izdelkov, eni svežega sadja in/ali zelenjave, eni mesa... Glede hrane sem itak še na začetku - v izločevalnem procesu...

Njuška Trap
23.11.2007, 02:15
Nehala sem kavo pit...:o

gostMR
23.11.2007, 08:44
Nehala sem kavo pit...:o

Verjetno kaj pomaga.
Da bi se 100% moral odpovedati kavi, je to res tako pomembno? Je kava tako škodljiva?

Njuška Trap
24.11.2007, 18:07
Verjetno kaj pomaga.
Da bi se 100% moral odpovedati kavi, je to res tako pomembno? Je kava tako škodljiva?
Pomaga, pomaga. In to zelo.
Zate ali za koga drugega mogoče ne, meni se je stanje zelo popravilo, odkar ne pijem kave. So pa sigurno primeriCrohnovih bolnikov, ki jim kava tudi slučajno ne škoduje...