Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : živali iz terarijev (Legvan, kače, pajki in ostale "pošasti")

biba
18.12.2005, 19:37
..torej vse me zanima,...čisto vse,...

...pa ne strokovni nasveti ampak taki, ...iz prve roke,...k se nekak lih nea znajdem z mojo legvanko Jenno,..no saj je šele nekaj dni pri nas pa vseeno :blush:

..hvala že v naprej

BassMaster
05.02.2007, 18:50
V mislih imam že kar nekaj časa nakup kače...nič kaj posebnega, kakšnega goža ali nekaj podobnega...zanima pa me, kje so kakšne trgovine s kačami oz.eksotičnimi živalmi nasploh?

SuPerGiR|
11.02.2007, 21:59
BassMaster daj poišči na internetu forum z eksotičnimi živalmi in si najprej preberi malo o kačah.. Tam ti bodo tudi znali povedati kje kupi kačo.. :D

Jaz se o tem ne spoznam najbolj, vem pa, da ne priporočajo da kupiš kačo v trgovini, ampak je bolje, če jo kupiš pri vzreditelju. :2thumbs:

Kakšno kačo bi pa imel?

Lintvern
12.02.2007, 13:45
.če se jo bom pa naveliču jo bom pa prodau, al pa komu dau al jo bom pa u hosto spustu...
:nonono:

Ravnokar si dokazal, da ima Dooody prav! Eksotičnih ali tujerodnih živali se NIKOLI ne spušča v prosto naravo: zaradi nevarnosti vnosa zoonoz in nevarnosti vnosa invazivnih vrst v naravo. Pa še kačo, ki bi lahko koga prestrašila:dontknow: :D
Če bi bil jaz prodajalec kač, jih takemu, kot si ti, ne bi prodal za nobeno ceno! :nonono:
Na žalost lahko pri nas take živali kupi vsak, ki ima 5minut preveč časa in preveč denarja:nonono:

doody
19.02.2007, 08:28
BassMaster ,preberi Lintvernov post in se malo zamisli.Na tem linku malo pglej kače.
Pa še nekaj je pomembno,ko nabavljaš hišnega ljubljenčka.Poleg ostalih pogojev,se morajo z nabavo strinjati tudi vsi držinski člani.Kolikor vem,se ženske bojijo kač,če jih samo omeniš,kaj šele,da bi jih gledale,kako se plazijo po stanovanju ali v terariju.
http://www.shrani.si/f/c/JT/vQqfsTL/gad.jpg http://www.shrani.si/f/3Y/Cy/lH7EQOd/5k.gif
http://www.davorin.net/zivali/zivali.html

piercika
04.04.2007, 16:32
doody, to, da se pa ženske bojijo kač, je pa čisti stereotip. Nas je kar nekaj ki obožujemo in imamo tudi te plazilce. Kače so čudovita bitja, le spoznati jih je treba in ugotoviš, da je strah povsem neutemeljen. Pa ti strahovi so v bistvu priučeni, tako da ne moreš posploševat, da se samo ženske bojijo kač. To izjavo lahko skoraj enačim z izjavo, da se moški bojijo kuhalnice (je pa veliko več vrhunskih kuharjev kot kuharic).
BassMaster preden pa se odločiš za nakup kače, pa se dobro informiraj o teh živalih. Lahko so prav posrečen hišni ljubljenček, če le pravilno skrbiš zanje.
LP

doody
04.04.2007, 19:41
doody, to, da se pa ženske bojijo kač, je pa čisti stereotip. Nas je kar nekaj ki obožujemo in imamo tudi te plazilce. Kače so čudovita bitja, le spoznati jih je treba in ugotoviš, da je strah povsem neutemeljen. Pa ti strahovi so v bistvu priučeni, tako da ne moreš posploševat, da se samo ženske bojijo kač. To izjavo lahko skoraj enačim z izjavo, da se moški bojijo kuhalnice (je pa veliko več vrhunskih kuharjev kot kuharic).
BassMaster preden pa se odločiš za nakup kače, pa se dobro informiraj o teh živalih. Lahko so prav posrečen hišni ljubljenček, če le pravilno skrbiš zanje.
LP
No ,pa se je našla tudi ljubiteljica kač.Lepo je to brat.Pričakoval sem namreč,nekaj podobnega,ko sem napisal,da se ženske bojijo kač.Moški se pa res bojimo kuhalnice,in to samo takrat,ko jo drži v rokah žena.Drugače namreč ne.:) ;)

BOA-CONSTRICTOR
28.05.2007, 20:25
:Laptop: Sem ljubitelj tropskih kač in z kačami delam že peto leto,ta rubrika pa je seveda namenjena vsem ljubiteljem kač vsem,ki imate kače tudi doma kod hišne ljubljenčke in za vse tiste,ki želite kaj več izvedeti o kačah :)

zlata_rozga
28.05.2007, 20:31
http://i17.tinypic.com/6cnm32s.jpg

Za vse ljubitelje prijaznih kač :)

cliena
24.06.2007, 20:40
Poznam nekaj ljudi ki imajo kačo. Kače so prijazne sam tut lepo skrbijo zanje...:nonono: glede hoste pa...ne komentiram...pomojem nis dovolj odgovorn da bi to meu...če sam misliš drugače..si jo kupi..sam se mi bo kača smilila:(in ne vpij nad ljudmi ki hočejo kačam dobro! skuliraj se pa se raj iz tega kaj nauč :nonono:katastrofa...
prilagam še 2 slikici od kač, ki ju imajo prijatelji:)
http://www4.slikomat.com/07/0624/1106214j4t.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/1303673.htm) in http://www4.slikomat.com/07/0624/050621n5pr.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/1303677.htm)

zverina
06.09.2007, 17:43
ful so mi lepi, zanima me par stvari, preden se odločim za nakup

-a res smrdijo?

-so podvrženi kakim boleznim?

-koliko na dan ga krmiš?

-na kolk cajta mu terarij pucaš?

-kaj bolj priporočate varana ali legvana?

Odeen
07.09.2007, 13:14
Probaj na temle linku http://home.amis.net/kirijako/, je za ljubitelje eksotičnih živali, tam boš najbrž našel precej odgovorov na vprašanja.

zverina
07.09.2007, 16:58
wow, cool, ej thanks odeen super link.

Hvala.:2thumbs:

kobilica
07.09.2007, 18:08
Samo nekaj me zanima. Legvan za domačo žival, ok.. ampak varan?? Če mislima isto zadevo je to resnično divja pošast, ki je velika več kot dva metra... Mislima isto žival? Poleg tega je to eksotična žival, ki pa sem skoraj da prepričana je prepovedana...

zverina
08.09.2007, 09:31
Samo nekaj me zanima. Legvan za domačo žival, ok.. ampak varan?? Če mislima isto zadevo je to resnično divja pošast, ki je velika več kot dva metra... Mislima isto žival? Poleg tega je to eksotična žival, ki pa sem skoraj da prepričana je prepovedana...

varanov je več vrst, mislim, da imaš v mislih komodoškega, tega imam že doma in si zdaj lih noge depilira.:d

kobilica
08.09.2007, 12:15
Ha ha...

Najverjetneje imaš prav... Poznam samo to vrsto, sem pa na netu mal pogledala in videla prav luškane male varančke... Če bi lahko, bi sama imela kar tistega pravega, ki ga poznam, drugače pa definitivno legvan. Prav prisrčna živalica

zverina
08.09.2007, 16:44
hm po odeenovih in Lintvernovih linkih sem spoznal, da legvan ni za mene.:( Želim si živalco kateri daš enkrat na teden hrano, terarij oz. bivališče spucaš enkrat na mesec, da ne laja , se čustveno ne naveže preveč na tebe itd.:d

Mislim, da bi ble muhe moj idealen hišni ljubljenček.:2thumbs: :d

kobilica
08.09.2007, 17:06
Si kdaj razmišljal o kači... hraniš enkrat na 14 dni, res da živo hrano, kaj se pa čiščenja tiče, pa ne vem najbolj..
Morda pajka, vsake toliko čase čisto golo novorojeno miško, ali pa enkrat na teden mokarje.. glede čiščenja, a je kakšna žival, ki se ji čisti tako poredko?

Sama bi rade volje imela kačo, so mi všeč te živali, samo tista živa hrana mi ni všeč. Pajek pa ne hvala... še tisti, ki se pritihotapijo v hišo spodbudijo glasno kričanje, ne glede na njihovo velikost.

zverina
08.09.2007, 17:54
neneneeee, to pa niti pod razno, da bi žival hranil z drugim živim bitjem.

kobilica
08.09.2007, 19:31
Me veseli, da si tudi ti takšnega mnenja.. če bi kači lahko dala enkrat ne teden kupček nekega mesa al pa kako hrenovko, potem bi najverjetneje že krasila kak terarij pri meni doma

SuPerGiR|
09.09.2007, 10:48
Pravzaprav, kolikor jaz vem je bolje, če daš kači že mrtvo hrano. Lahko pa tudi kupiš zamrznjene podgane in miši..

Tak da v bistvu ne bi dajal žive hrane, če kaj pomaga.

kobilica
09.09.2007, 16:49
Kolikor pa je meni znano, kača je samo živo hrano, ki jo sama pokonča... Sem skoraj prepričana, da je tako, sem mela prijatelja, ki je svoji meter dolgi bladi boi dajal žive hrčke.... kepe crknjenega mesa ne požre. Kača je planilec, ki svoj plen mora ubiti.. Tako, da se žal ne morem strinjat s tabo. :dontknow:

zverina
09.09.2007, 18:23
ma ne, te miši, pa kače to ni za mene.

Lintvern
09.09.2007, 22:07
Kolikor pa je meni znano, kača je samo živo hrano, ki jo sama pokonča... Sem skoraj prepričana, da je tako, sem mela prijatelja, ki je svoji meter dolgi bladi boi dajal žive hrčke.... kepe crknjenega mesa ne požre. Kača je planilec, ki svoj plen mora ubiti.. Tako, da se žal ne morem strinjat s tabo. :dontknow:

To ne drži, velika večina osveščenih teraristov hrani z zmrznjenimi miškami, ker žive tudi lahko poškodujejo kačo :p

zverina
10.09.2007, 08:08
hm, da obstajajo ljudje, ki hranijo miši v zmrzovalniku.:lala:

SuPerGiR|
10.09.2007, 12:06
To ne drži, velika večina osveščenih teraristov hrani z zmrznjenimi miškami, ker žive tudi lahko poškodujejo kačo :p

Hvala, da si povedal tako dobro :2thumbs:

kobilica
10.09.2007, 20:10
Ne rečem, da imam prav, pravim samo, da kolikor vem je tako, da kače jedo živo hrano.. res pa je, da ne poznam nikogar, da bi lahko tako trdila. Saj veste, televizija tako pravi... sicer pa to ni tema o kateri je govora...

Zverina, kaj si se odločil za domačo žival..?

SuPerGiR|
10.09.2007, 23:07
Poznam jaz eno punco, ki ima 2 ali 3 kače in jih hrani z mrtvimi podganami.. Tudi, če prebereš kaj forum o eksotičnih živalih jih večina priporoča hranjenje z zmrznjeno hrano.

Kače pa jedo živo hrano v naravi ja :d

Zverina.. Če te ne moti zmrzovalnik pun mišk ali podgan si nabavi kačico :d
Kaj pa pajek?

kobilica
11.09.2007, 07:55
Hladilnik poln miši in podgan, potem pa dragemu pripraviš kosilo in zamešaš kurjo bedro za podgano... uffff, dober tek...

zverina
11.09.2007, 09:20
Poznam jaz eno punco, ki ima 2 ali 3 kače in jih hrani z mrtvimi podganami.. Tudi, če prebereš kaj forum o eksotičnih živalih jih večina priporoča hranjenje z zmrznjeno hrano.

Kače pa jedo živo hrano v naravi ja :d

Zverina.. Če te ne moti zmrzovalnik pun mišk ali podgan si nabavi kačico :d
Kaj pa pajek?

čakaj, čakaj počas....kje pa dobi crknjene podgane?

zverina
11.09.2007, 12:08
eh, pa ne bom tega mel...ne morm si zraven jajc pa mleka predstavljat podgane.

SuPerGiR|
11.09.2007, 17:36
Lahko jih pa sam prej ubiješ :d Jaz tudi nisem za to, tak da te čist razumem.. :approve:

Ej, kaj pa pajki?

zverina
12.09.2007, 08:08
Lahko jih pa sam prej ubiješ :d Jaz tudi nisem za to, tak da te čist razumem.. :approve:

Ej, kaj pa pajki?

eh ne, pajka ne bi mel...nekak brezosebno mi deluje...isto, kot če bi mel stonogo al pa mušico za animal frenda.:rolling:

tjassy
14.10.2007, 18:55
Jaz pa moram priznati , da se zelo, zelo, zelo bojim pajkov.

piercika
31.10.2007, 19:34
Jaz imam doma (poleg psičke, mačk in dveh kobil) ptičje pajke in bradato agamo. Ptičji pajki so prav zabavne živalice. Res je, da so bolj za opazovat, kot po "rokah vlačit", ampak meni tudi v njihovi družbi ni nikoli dolgčas (če ne druga, je vsaj fajn občutek, da imaš v sobi nekaj "živega"). Drugače pa je moja bradata agama z imenom Bučka zakon. Non stop se hoče cartat (se v terariju postavi na poličko z zračnikom in gleda ven, dokler je nekdo ne vzame v naročje). :rolling:
Zdaj z mamo razmišljava tudi o nakupu kače. Ja, kače se hranijo z mrtvim plenom, zato imava v planu kupit tudi en mini hladilnik, da bi v njem imeli miške (ker bi res bilo malo neokusno imet miške poleg vseh ostalih živil). Tak da...vse se da,če se hoče. :)
lp

piercika
16.11.2007, 11:49
V nedeljo je bil v Avstriji sejem živali, tako da je moja soba postala nov dom še za 3 nove pajke in enega škorpijona. :rolling: