Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Adria route

doli
10.09.2007, 10:40
Za mojega ročnega GARMIN-a bi nabavil mapo(e), ki jih rabim za jadranje in vožnjo po cestah. Ali je Adria route primerna tudi za morska popotovanja, ali je bolj smiselno nabavit kaj drugega za to? Ali kdo ima ta Adria route in ga uporablja na morju?

mdolzan
10.09.2007, 11:23
Živijo,
z Adria route si boš bolj malo pomagal. Vidiš samo pozicijo, otoke, večja mesta na otokhi. Ni nobenih globin, čeri, svetilnikov.
Za ta namen potrebuješ pomorsko karto, ki jo najdeš pod imenom Blue chart http://www.garmin.si/view_product.php?product=MEU452S
LPM

doli
10.09.2007, 14:05
A je pa ta adria route vsaj toliko, da so gor vsi otoki in obala le teh dejansko taka kot je (nazobčana ne pa ravne črte kot na osnovni karti) ? Recimo da veš točno v kateri zalivček bi rad prišel, ali ga lahko na tem adria route najdeš in da te vodi do tja ne da bi se kak otok znašel na poti, podrobnosti(globine, svetilnike) pa si pač prej pogledaš na navtičnih kartah.

rock
10.09.2007, 15:04
To bi blo pa pomoje nekako tako kot bi "TOPO" na cesto vzel??

doli
10.09.2007, 15:55
To bi blo pa pomoje nekako tako kot bi "TOPO" na cesto vzel??

A to pomeni da so namesto obale ravne črte????? Al da niso vsi otoki gor????

bobi
10.09.2007, 17:04
A to pomeni da so namesto obale ravne črte????? Al da niso vsi otoki gor????

Saj imaš na adria rute gor vso obalo in otoke. vprašanje je kako ti sam Garmin deluje med plovbo, ali ti točno pokaže kje dejansko si.
Vsekakor fali čas prihoda (ni nastavitve za plovila) in tudi brzina v Km. je zgrešena.
Vsekakor pa ti bo pokazal tudi zalivčke, to kar te najbolj muči ;)
Sem si ravno ogledal na MapSource!

doli
11.09.2007, 09:28
Saj imaš na adria rute gor vso obalo in otoke. !
Odlično
vprašanje je kako ti sam Garmin deluje med plovbo, ali ti točno pokaže kje dejansko si.!
Večinoma da, včasih pa res plovemo po kopnem.
Vsekakor fali čas prihoda (ni nastavitve za plovila) in tudi brzina v Km. je zgrešena.!
Moj ročni GARMIN to ima. Nastavitev za plovila in vozle.
Vsekakor pa ti bo pokazal tudi zalivčke, to kar te najbolj muči ;)!
Super. Veš včasih je mučno spremljat kje si, da najdeš točno določen zaliv kamor posadka hoče it. Po sistemu, v temu zalivčku še nisem bil, gremo tja. Jaz ga pa pol ciljam.
Sem si ravno ogledal na MapSource!
Sem že na poti v trgovino, pazi se če si se hecal.

bobi
11.09.2007, 09:37
Zakaj bi se hecal!
Na mapi sem približeval do 100m. in še vedno kaže relief otoka. Pa ne pozabi, tudi ko boš na kopnem, ti bo mapa prišla zelo prav.
Sedaj je v uporabi verzija 1,70, od 1,51 pa je karta že zelo dobro izpolnjena in točna!

doli
12.09.2007, 07:11
Zgleda v redu, kaj več niti nisem rabil. Samo kakšne čeri in majceni otočki manjkajo, ampak to bi bilo pa že kičasto. Hvala za info.

bobi
12.09.2007, 09:21
Zgleda v redu, kaj več niti nisem rabil. Samo kakšne čeri in majceni otočki manjkajo, ampak to bi bilo pa že kičasto. Hvala za info.

Pri vsaki nadgradnji je kaj novega in bolj točnega. Mogoče popravijo tudi to v prihodnosti.
Najlepše pa je da so nadgradnje zastonj.

rock
12.09.2007, 12:23
Da bi le hš. na svoja mesta spravli. Trenutna verzija AR je sicer 1.8 .

Zato ker pomembne stvari mankajo sem pa reku, da je to kot bi šel z TOPO na cesto. Zavestno ni ključnih podatkov vkarti.