Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Življenje po veri

legenda
10.09.2007, 15:15
Ali menite da je mogoče živeti po veri, ki je zapisana v Svetem pismu ali Koranu...?

Lipovnik
10.09.2007, 15:31
Seveda.
Ko se bo ta norost imenovana vera nekoč končala, bodo ljudje še vedno živeli.
Živeli bodo srečno življenje po veri.

slehernik
10.09.2007, 17:15
Slehernik, preberi si zadnjo vrstico Rim. 7.25Aja, v duhu izpolnjuješ vse Sveto pismo, telo pa dela, kar hoče. :d :d :d
Natanko to sem mislil. Še vedno ne razumeš, kajne?

Kar se tiče pa vere pa seveda Hebrejcem 11.Nič ne doda k Rim 7:25.

legenda
10.09.2007, 20:30
Moram priznati da je ko začneš vse izpolnjevati, je lahko.
Živeti namreč po veri oz. to kar je pisnao v Svetem Pismu.

slehernik
10.09.2007, 22:13
Moram priznati da je ko začneš vse izpolnjevati, je lahko.
Živeti namreč po veri oz. to kar je pisnao v Svetem Pismu.Če bi izpolnjeval zločinska navodila Svetega pisma, bi te družba upravičeno osamila v zaporu in/ali zavodu za duševno zdravje. Čeprav sem že navajen na puhlice in versko neznanje vernikov, me je njihova neznanska globina danes presenetila.
Eden od temeljnih odlomkov Svetega pisma, ki je neposredno botroval tudi nastanku protestantov in nasprotju med opravičenju po veri in zasluženju po dejanjih, je namreč natanko svetopisemska trditev, da je človeku sicer dano hoteti dobro, ampak mu ni dano ravnati dobro (glej Rim 7 isl.). Kako lahko izpolnjuješ vse Sveto pismo, če Sveto pismo pravi, da ne moreš? :dontknow:

No ja, morda ravnaš v nasprotju s Svetim pismom, ampak se vsaj lahko samovšečno valjaš v samopravičništvu vernikov, ki je izvor najhujšega gorja nad človekom. In mislim, da se ne motim preveč v svojem osebnem mnenju, da je to natanko tista lastnost, ki združuje vernike, bolj kot vera v vrhovno presežno bitje, ki ga verniki ne poznajo in ne razumejo ter o čigar nauku se nikoli ne strinjajo.

legenda
11.09.2007, 14:41
Če bi izpolnjeval zločinska navodila Svetega pisma, bi te družba upravičeno osamila v zaporu in/ali zavodu za duševno zdravje. Čeprav sem že navajen na puhlice in versko neznanje vernikov, me je njihova neznanska globina danes presenetila.
Eden od temeljnih odlomkov Svetega pisma, ki je neposredno botroval tudi nastanku protestantov in nasprotju med opravičenju po veri in zasluženju po dejanjih, je namreč natanko svetopisemska trditev, da je človeku sicer dano hoteti dobro, ampak mu ni dano ravnati dobro (glej Rim 7 isl.). Kako lahko izpolnjuješ vse Sveto pismo, če Sveto pismo pravi, da ne moreš? :dontknow:
No ja, morda ravnaš v nasprotju s Svetim pismom, ampak se vsaj lahko samovšečno valjaš v samopravičništvu vernikov, ki je izvor najhujšega gorja nad človekom. In mislim, da se ne motim preveč v svojem osebnem mnenju, da je to natanko tista lastnost, ki združuje vernike, bolj kot vera v vrhovno presežno bitje, ki ga verniki ne poznajo in ne razumejo ter o čigar nauku se nikoli ne strinjajo.

Ne vem kje si našel da ne moreš izpolnjevati 10 zapovedi? Ter da v Svetem Pismu praviš da piše da ne moreš izpolnjevati?
Vera brez del ne gre, tako da eno brez drugega ne gre. Jezus Kristus je dokazal da lahko živiš po tem kar je pisano.To me je Gospod naučil skozi Sveto Pismo je možno.

Mowgli
11.09.2007, 15:52
Vsak si postavi svoje ali pa sprejme tuje vrednote.Če misliš, da so odgovor skozi stoletja prirejane verske zapovedi, pač sprejmi le te. Dokler niso osebne vrednote na škodo drugega, je le stvar lastne discipliniranosti, če se jih držiš. Če pripomore to k pomirjenosti in občutku sreče, ne vidim v tem slabega.

Prvoten namen obeh knjig je bil verjetno podati poenostavljena dejstva neukemu človeku, ki pa se je, verjetno in v povprečju, skozi stoletja razvil vsaj toliko, da zaradi dostopnosti raznih znanj in izkušenj lažje presoja o stvareh, ki se dogajajo okoli njega. Ali pač ne... ?

slehernik
11.09.2007, 17:40
Ne vem kje si našel da ne moreš izpolnjevati 10 zapovedi? Ter da v Svetem Pismu praviš da piše da ne moreš izpolnjevati?
Vera brez del ne gre, tako da eno brez drugega ne gre. Jezus Kristus je dokazal da lahko živiš po tem kar je pisano.To me je Gospod naučil skozi Sveto Pismo je možno.Pisal si o vsem Svetem pismu, desetih zapovedi nisva ne ti ne jaz omenila, privlekel si jih iz zadnjika, da bi poskusil omiliti svoje početje, ki je 'gnusoba v božjih očeh'. Na žalost zaman.

In ja, v Svetem pismu piše natanko to, preberi si že navedeni Rim 7 isl. Na podlagi tega odlomka so mdr. nastale protestantske ločine, kakršna je tvoja. Seveda je treba Sveto pismo in verski nauk najprej poznati. Ampak baje potem ostane bolj malo vernikov.

In res, Jezusu se je posrečilo delati dobro. Ejga, pa ga nimajo nekateri ravno zato za boga?
Zdaj vidim, da ima tekmeca :d

Se ti ne sanja, kaj pišem, kajne?

slehernik
11.09.2007, 17:49
Mimogrede, zakaj večina žensk najlaže izpolnjuje deveto zapoved? :d

legenda
11.09.2007, 18:35
Slehernik, preberi si zadnjo vrstico Rim. 7.25
Kar se tiče pa vere pa seveda Hebrejcem 11.

slehernik
11.09.2007, 22:37
Slehernik, preberi si zadnjo vrstico Rim. 7.25Aja, v duhu izpolnjuješ vse Sveto pismo, telo pa dela, kar hoče. :d :d :d
Natanko to sem mislil.

Kar se tiče pa vere pa seveda Hebrejcem 11.Nič ne doda k Rim 7:25.

redfax
12.09.2007, 07:51
Mimogrede, zakaj večina žensk najlaže izpolnjuje deveto zapoved? :d

:rolling:

Trdonja
15.09.2007, 15:06
Legenda,

daj si oglej prosi zelo skrbno - od 10 do 30 minute - priložen video....

http://zeitgeistmovie.com/

pa se potem slišiva.....?

mici59
19.09.2007, 15:04
Legenda,

ne vem točno kako sem prišla na tole stran,je pa res,da če ne bilo Boga ,tule sigurno ne bi bila

slehernik
19.09.2007, 22:31
ne vem točno kako sem prišla na tole stran,je pa res,da če ne bilo Boga ,tule sigurno ne bi bilaSama božja vsevednost te je privedla sem. Bog je hotel, da napišeš to versko puhlico natanko v tej temi, ki nima nič zveze s tem.

mici59
21.09.2007, 17:29
Sama božja vsevednost te je privedla sem. Bog je hotel, da napišeš to versko puhlico natanko v tej temi, ki nima nič zveze s tem.

o čem pa tule debatirate,če smeem vprašati

legenda
23.09.2007, 06:00
Legenda,

Oprosti ker nekaj časa nisem odgovoril.
Zakaj meniš da je vzrok za to Gospod?
Prepisuješ Gospodu lastnosti, ki jih ima njegov nasprotnik.
A veruj mi, pride konec temu zlu enkrat.

:)

legenda
24.09.2007, 06:37
o čem pa tule debatirate,če smeem vprašati

Debatiramo o tem ali je možno živeti po po veri, ki je zapisana v Svetem Pismu.
:) :d

prot
25.09.2007, 21:07
Debatiramo o tem ali je možno živeti po po veri, ki je zapisana v Svetem Pismu.
:) :d

Brez milosti zagotovo ne! :nonono:

legenda
26.09.2007, 02:53
Ja, to pa imaš prav.
Brez milosti ne gre.

king16
26.09.2007, 05:42
A mi lahko kdo pove, kdo pa danes sploh živi po veri, ki je zapisana v svetem pismu?

legenda
27.09.2007, 05:58
A mi lahko kdo pove, kdo pa danes sploh živi po veri, ki je zapisana v svetem pismu?

Jaz se trudim da živim po tej veri, nisem idealen toda dajem vse od sebe da delam
to kar je prav v očeh Gospodovih.
Verujem pa da jih kar nekaj živi.

Khalil
27.09.2007, 21:01
Jaz se trudim da živim po tej veri, nisem idealen toda dajem vse od sebe da delam to kar je prav v očeh Gospodovih.
Verujem pa da jih kar nekaj živi.
Potem ne živiš po veri ampak po delih! Z lastnimi deli pa si ne moreš prislužiti zveličanja! Vrhu tega je to ravno napaka. Zastonj se trudiš z lastnimi deli živeti v skladu z navodili Svetega pisma, ker ti to ne bo nikoli uspelo. Ne brez milosti, ki spreminja človeka in ne brez novorojenja (treba se ti je na novo roditi).
Preveč se posvečaš določenim navodilom (ali posameznim zapovedim), medtem, ko druge spregledaš, a ravno za tiste si slab. Tukaj si že pokazal duha nesprejemanja grešnika (homoseksualce na grmado :nonono: - prav nič po Jezusovem zgledu, ki ni dopustil kamenjati grešnico); neizpolnjevanje obljub (nekaj obljubiš tukaj na forumu, pa nič od tega, da bi izpolnil obljubo); nespoštovanja sogovornikov, ki te nekaj sprašujejo, ti pa odgovarjaš tretje ali pa sploh ne, ... Tako se kaže tvoj trud. Na žalost ti moram povedati, da je v praksi neuspešen.

Truditi se, je premalo. Treba je živeti tako, da ne živiš več ti temveč Jezus v tebi. Torej odstopi Jezusu volan svojega življenja in se ne oklepaj volana več tako trdovratno. Ne moliš pravilno ali pa tako kot farizej. Ne moliš tako, da bi tudi prisluhnil temu, kar ti ima Bog za povedati. Torej tudi prisluhni! Manjka ti ponižnost in avtorefleksija v Božji navzočnosti.
(moderatorjem se opravičujem za tale rahel ad hominem)

Zdaj pa, kaj je za tebe vera?
Kopica zapovedi, ki se jih trudiš izpolnjevati? Religiozna stališča? Pripadnost določeni cerkvi?

prot
29.09.2007, 14:45

Takega stoprocentnega med človeškimi otroki ni bilo in ga ne bo. :nonono:

Sicer pa je Khalil o teh rečeh zelo dobro povedal : :approve:

legenda
03.10.2007, 19:27
[QUOTE=Khalil;1271208]Potem ne živiš po veri ampak po delih! Z lastnimi deli pa si ne moreš prislužiti zveličanja! Vrhu tega je to ravno napaka. Zastonj se trudiš z lastnimi deli živeti v skladu z navodili Svetega pisma, ker ti to ne bo nikoli uspelo. Ne brez milosti, ki spreminja človeka in ne brez novorojenja (treba se ti je na novo roditi).

Khalil, vera brez del je mrtva eno in drugo gre skupaj. Upam si reči da sem se nanovo rodil.

Preveč se posvečaš določenim navodilom (ali posameznim zapovedim), medtem, ko druge spregledaš, a ravno za tiste si slab. Tukaj si že pokazal duha nesprejemanja grešnika (homoseksualce na grmado :nonono: - prav nič po Jezusovem zgledu, ki ni dopustil kamenjati grešnico); neizpolnjevanje obljub (nekaj obljubiš tukaj na forumu, pa nič od tega, da bi izpolnil obljubo); nespoštovanja sogovornikov, ki te nekaj sprašujejo, ti pa odgovarjaš tretje ali pa sploh ne, ... Tako se kaže tvoj trud. Na žalost ti moram povedati, da je v praksi neuspešen.

Ne posvečam se eni ali nekaj zapovedi, temveč vse.
Priporočam Jak. 2, 10 mogoče ti pomaga razumeti moje razmišljanje.

Truditi se, je premalo. Treba je živeti tako, da ne živiš več ti temveč Jezus v tebi. Torej odstopi Jezusu volan svojega življenja in se ne oklepaj volana več tako trdovratno. Ne moliš pravilno ali pa tako kot farizej. Ne moliš tako, da bi tudi prisluhnil temu, kar ti ima Bog za povedati. Torej tudi prisluhni! Manjka ti ponižnost in avtorefleksija v Božji navzočnosti.
(moderatorjem se opravičujem za tale rahel ad hominem)

Lahko ti odgovorim ( sicer ne z tvojim "tonom" ki ga opisuješ) da pišeš kot da me poznaš?
Jaz sem predal svoje življenje z krstom (potopitvijo), življenje potem gre vse bliže in bliže našemu Zveličarju, Kristusu Jezusu. A to kar si napisal da mi manjka ponižnosti, ti lahko povem da prebereš zase I Kor. 11,31
Menim če poznaš Pismo je to da ne vrečaš z enako mero...
Temveč z ljubeznijo, ki je od Boga delam vse...

Zdaj pa, kaj je za tebe vera?
Kopica zapovedi, ki se jih trudiš izpolnjevati? Religiozna stališča? Pripadnost določeni cerkvi?

Zopet ti odgovarjam z Svetim Pismom ( upam da ne zameriš), Hebrejcem 11,1-3
Da, pripadam cerkvi, ki se drži vseh zapovedi Gospodovih ter izpolnjuje to kar je pisano.

Upam da si zadovoljen z odgovori ter naj te Bog blagoslovi.

Khalil
04.10.2007, 12:03
Upam si reči da sem se nanovo rodil. Enkratno dejanje?
"More li črnec izpremeniti svojo polt? ali pard lise svoje? potem bi tudi vi mogli dobro delati, ko ste se navadili hudega". (Jer 13,23)

Ne posvečam se eni ali nekaj zapovedi, temveč vse.
Priporočam Jak. 2, 10 mogoče ti pomaga razumeti moje razmišljanje..
Pa ravno o tem ti govorim.
"Kdor namreč izpolnjuje vso postavo, krši pa eno zapoved, je kriv za kršitev vseh" (Jk 2,10).
Kriv si torej prestopa vseh zapovedi. Vedno si kršilec postave in drugače ne moreš biti. Ne moreš se sam očistiti, ne moreš se sam truditi, ničesar ne moreš brez Jezusa. Ne moreš imeti lastne pravičnosti. Tvoja lastna pravičnost je vedno kakor umazana cunja. Niti enega madeža ne moreš sam očistiti in odstraniti.
In kaj zdaj?
Treba se ti je na novo roditi. Novorojenja pa ne mreš biti deležen, če se prej iskreno ne ponižaš pred Gospodom. Premalo moliš pred njim in ga prosiš za odpuščanje grehov in prisluhneš temu, kar ti ima za povedati preko svojih prerokov. Potrebuješ njegovo pravičnost.

Lahko ti odgovorim ( sicer ne z tvojim "tonom" ki ga opisuješ) da pišeš kot da me poznaš?. Lahko mi konkretno odgovoriš o teh tvojih pogledih, ki jih je zaslediti na forumu, kot je na primer: homoseksualce na grmado, ...
Veš kaj meni to pove v povezavi z naslednjim besedilom?
"Po njih sadovih jih spoznate" (Mt 7,16).

Jaz sem predal svoje življenje z krstom (potopitvijo), življenje potem gre vse bliže in bliže našemu Zveličarju, Kristusu Jezusu."Ne prevzetuj, ampak boj se! 21 Zakaj če Bog naravnim vejam ni prizanesel, tudi tebi ne prizanese". (Rim 11,20.21)

A to kar si napisal da mi manjka ponižnosti, ti lahko povem da prebereš zase I Kor. 11,31
" da bi se – kakor je pisano – tisti, ki se ponaša, ponašal v Gospodu" (1 Kor 1,31).
Kaj želiš s tem povedati o mojem ponašanju? Se hvalim??
Vračam ogledalo, da se pogledaš v njem. O tvojem hvaljenju dovolj zgovorno pričajo posti tuki na forumu.
projekcija svojih težav press

Vera brez del ne gre, tako da eno brez drugega ne gre.
Tudi če bi izpolnjeval vse zapovedi in imel vso vero, a ne bi imel ljubezni, nič ti ne koristi.
1 Kor 13
1 Ko bi govoril človeške jezike in angelske, a ljubezni ne bi imel, bi bil brneča med in zvenčeče cimbale. 2 In ko bi imel proroštvo in bi vedel vse skrivnosti in imel vse spoznanje, in ko bi imel vso vero, tako da bi gore prestavljal, a ljubezni ne bi imel, nič nisem. 3 In ko bi porazdal v živež ubogim vse, kar imam, in ko bi dal svoje telo, da zgorim, a ljubezni ne bi imel, nič mi ne koristi.
4 Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva; ljubezen ni nevoščljiva, ljubezen se ne hvali, se ne napihuje, ...

Menim če poznaš Pismo je to da ne vrečaš z enako mero...
Temveč z ljubeznijo, ki je od Boga delam vse...O kakšnem vračanju sedaj ti? O citiranju Svetega Pisma? A ga ne smem citirati?

Da, pripadam cerkvi, ki se drži vseh zapovedi Gospodovih ter izpolnjuje to kar je pisano.Pripadnost cerkvi še nikogar ni mogla zveličati. V nebesa te članska izkaznica ne more prišlepati. Žal, so te narobe naučili. Začni se zanašati na Kristusa in njegove zasluge.

"Jaz sem vrata: skozi mene če kdo gre noter, bo zveličan, in bo hodil noter in ven in najde pašo" (Jn 10,9).

legenda
08.10.2007, 03:42
Khalil kako pa misliš priti v nebeško kraljestvo če ne postaneš kakor Jezus, brez greha?
+popravek ni I Lor.1,31 temveč I Kor. 11.31

Khalil
15.10.2007, 13:48
Khalil kako pa misliš priti v nebeško kraljestvo če ne postaneš kakor Jezus, brez greha?
+popravek ni I Lor.1,31 temveč I Kor. 11.31
Tipični čistunski način razmišljanja.
Kje v SP piše, da moramo postati brez greha tako kot Jezus?
??? Od kod ti tak način razmišljanja?

Namig:
1 Jn 1,8 "Če rečemo, da smo brez greha, sami sebe varamo in resnice ni v nas."

Bog je ta, ki naredi kristjane brez greha in sicer s svojo pravičnostjo s katero ogrne naše omadeževane cape.
Kako naj Jezus ogrne svojo pravičnost na nas, če bomo že sami postali pravični? Potem ne potrebujemo več njegove pravičnosti.

Kako lahko kristjan tako zgrešeno razmišlja.
To je način razmišljanja drugih religij. Npr.
hinduizem s svojo karmo
osmera pot budizma
judovska postava
islamsko pravo

vsi ti učijo, da moramo sami nekaj narediti, da si s tem pridobimo naklonjenost.
Edino krščanstvo (protestantizem) uči, da smo deležni milosti brezplačno in brezpogojno. In Kristusova pravičnost je milost, ki smo je deležni in si je ne moremo zaslužiti.

Ko preberem zase 1 Kor 11,31 in k temu dodajam v. 32 (sicer iztrgano iz konteksta evharistije)
31 Ko bi mi presojali sami sebe, bi ne bili sojeni.
32 Ker pa nas sodi Gospod, nas vzgaja, da ne bi bili obsojeni s svetom vred.

Mi to pove: če presojamo sami sebe, se rado zgodi, da se vidimo dobre, svete, zveste in naj, naj. Toda to ni slika s katero se lahko realno vidimo. Ogledalo je naš vzor (Jezus) in v primerjavi z njim so mi daleč od tega in bomo to vedno bili, dokler nam on ne bo podaril svoje pravičnosti.

mizarstvo.lorencak
15.10.2007, 21:56
Brez pravičnosti ni moč doseči Boga v svoje srce, zato je nujna pot pravičnega, ker pač brez pravičnosti ni moč
doseči Božje milosti in s tem višjega spoznanja. Le pravičnim in spoznanja vrednim je lahko Jezus porok.

Ne pravični in slepi spoznanja ljudje, ne morejo nikoli spoznati Boga, še manj pa želeti, da jih On spozna.
Zato je nujno, da se očistimo napak, ki jih ponavljamo iz dneva v dan in postanemo pravičnejši, da bomo lahko
začutili Boga v vsej svoji pravičnosti in se ravnali po njej.

Sicer, je pa že Bog podal človeku zapovedi po katerih se naj bi ravnal, da bo lahko dosegel pravičnost Boga
in poistovetenje z Njim.

- kdor zna presojat, kaj je prav in kaj ni prav, in se pravega drži ne bo sojen
- vsi ljudje smo Božji otroci in naš Oče Bog nas vzgaja in je zelo potrpežlijv z nami, človek pa z svojimi napakami
sodi sam sebe in je sam kriv za svojo obsodbo.

Khalil
16.10.2007, 16:16
Brez pravičnosti ni moč doseči Boga v svoje srce, zato je nujna pot pravičnega, ker pač brez pravičnosti ni moč doseči Božje milosti in s tem višjega spoznanja. Le pravičnim in spoznanja vrednim je lahko Jezus porok. Ne pravični in slepi spoznanja ljudje, ne morejo nikoli spoznati Boga, še manj pa želeti, da jih On spozna.
Zato je nujno, da se očistimo napak, ki jih ponavljamo iz dneva v dan in postanemo pravičnejši, da bomo lahko začutili Boga v vsej svoji pravičnosti in se ravnali po njej.
Imam občutek, da tudi ti ne razumeš.
Hočeš reči, da moramo najprej postati pravični, da bi lahko dosegli Boga???
Izgubljeni sin se ni najprej očedil, preden je sam prišel k Očetu, tak kakršen je in Oče ga je oblekel v svoje oblačilo.
Izgubljen novec pravzaprav sploh ni vedel, da je izgubljen. To je vedela le gospodinja, ki ga je iskala in ga našla vsega umazanega.
Izgubljena ovca je vedela, da je izgubljena in v težavah, pa ni znala najti poti domov ampak jo je bilo potrebno poiskati.

Naša lastna pravičnost je kakor umazana cunja. Ne more skriti naše grešnosti. To lahko naredi le Kristusova pravičnost, s katero nas ogrne.

Sad vere je to, kar zraste iz odnosa s Kristusom in samo odnos z njim daje rezultat, da "ne živim več jaz ampak Kristus živi v meni".

Sicer, je pa že Bog podal človeku zapovedi po katerih se naj bi ravnal, da bo lahko dosegel pravičnost Boga in poistovetenje z Njim..??
In zakaj je Kristus prišel na ta svet in umrl, če je Izraelcem že bila dana ta možnost, da dosežejo pravičnost in se poistovetijo z njim? Si prepričan, da so zapovedi dane za ta namen?

- vsi ljudje smo Božji otroci in naš Oče Bog nas vzgaja in je zelo potrpežlijv z nami, človek pa z svojimi napakami sodi sam sebe in je sam kriv za svojo obsodbo.Vsi ljudje so Božji otroci, toda še zdaleč niso vsi dediči.

slehernik
16.10.2007, 20:12
Khalil, ne verujem, ampak hvala ti za prispevke! Spoštovanje! :)

mizarstvo.lorencak
16.10.2007, 23:21
Težko je presojati kdo kaj razume in kdo ne,
mislim, da se je izgubljeni sin moral spreobrniti in podati na pota pravičnosti, preden je lahko prišel nazaj k Očetu
in Ga je On sprejel, ter oblekel v svoja oblačila.

Gospodinja se je najdenega novca, ki ga je izgubila, veliko bolj razveselila, kakor vseh dvajsetih ki jih je imela
v mošnji.

Pastir se je najdene ovce, ki se je izgubila, veliko bolj veselil, kakor devetindevetdesetih, ki jih je pustil, zaradi
iskanja izgubljene.

Če hočemo, da zaživi Kristus v nas, moramo biti čisti in predpogoj za čistost je pravičnost. Brez pravičnosti ni moč doseči čistosti in brez čistosti ni moč sprejeti Kristusa v svoje srce.

Izraelcem je bila dana možnost po Božjih zapovedih, ampak so jo zapravili. Ravno zaradi tega je Bog prišel
v meso in z zmago nad smrtjo odrešil vso ljudstvo in postavil tudi pogane za Božje otroke.

Božje zapovedi so človeštvu absolutno dane za približevanje k Bogu, le po izpolnjevanju le teh zapovedi, se
izgubljeni sin lahko vrne k Bogu in noben drug način ni mogoč.

Vsi ljudje smo Božji otroci in tudi Njegovi dediči, ampak , vsak si ne zasluži dediščine, čeprav mu pripada,
marveč jo že prej zapravi, preden bi jo lahko užival.

Vsemogočni
17.10.2007, 15:20
Ali menite da je mogoče živeti po veri, ki je zapisana v Svetem pismu ali Koranu...?

NE, tako, kot po nobenem zakonu ali sistemu. Vedno se najde množica, ki to izkoristi v svoj namen in izkrivi vse zapisano. Pač človek kot neko najinteligentnejše bitje, je po drugi strani prav toliko najnižje v celotnem živeljskem rangu na zemeljski obli. Najslabši so ponavadi tisti, ki pišejo take bukve in tudi sami najhuje kršijo kar zapišejo.

Je pa moralo biti v zgodovini zelo grozno, da se še danes dokajšnja večina drži teh zapovedi in zapisov, kajti vsi ostali sistemi propadajo, čeprav v bistvu, če bi se jih držali, bi bili dokaj življenski. Ampak se pač niso obdržali, medtem, ko so cerkveni v veljavi že stoletja.

legenda
28.10.2007, 15:20
Ko berem vaše do sem prišel do zaključka da je možno po veri, ki je opisana v Svetem Pismu.
Jezus Kristus je to dokazal da se je možno upreti satanu ter živeti po Pismu.

mizarstvo.lorencak
28.10.2007, 22:44
Ja, legenda, res je, kot praviš in celo najlažje je živeti po veri v dane Božje zapovedi, če le človek to hoče.
Jezus je rekel; lahek je Moj jarem in Moje breme ni težko.

Velika muka je sled in veliko je breme kneza teme.

legenda
29.10.2007, 16:05
Da, imaš prav, brat moj Lorenčak.