Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Švica-zanimivosti

Poh
15.09.2007, 20:56
Prijatelji.Z ženo se odpravljava na 5-dnevno turo po Švici z avtomobilom.:) Če ima kdo kakšno izkušnjo bi prosil za '' idealno traso'' kjer bi odnesla največ.:p
lp in Hvala:2thumbs:

_____
16.09.2007, 14:58
Naravoslovni muzej v Solothurnu.
Aaresclucht.
Grimselpass/Furkapass
Interlaken, Wengen, Jungfraujoch

saskia
02.11.2007, 18:23
Kdaj greste v Švico. Mi se ravno odločamo za naslenjo pomlad/poletje.

Bi šli skozi Italijo v Zermatt in z gorsko ž. na 3000 od koder je čudovit pogled na Matterhorn. Potem še pod Jungfrau oz. eno ali drugo odvisno od vremena. Pa Interlaken, v Bellenburg pri Brienzu na ogled Open air muzeja, potem v Thun pogledat en grad (menda so trije, pa ne vem kateri je najboljši za ogled in fotografirat od zunaj), od velikih mest bi si ogledali Bern, pa Luzern. Šli bi še v Allpenzell (lepo mesto) in Kriens - tu je tovarna teh njihovih rogov. Nisem pisala v zaporedju, ker ne vem na pamet. Izpustili vi Via malo in Williama Tella, St.Moritz - ker sem to že videla. Nekje tam je še "rojstna hiše" od Heidi.
To planiramo za 4 dni. Vračali bi se čez Avstrijo (Innsbruck), ker je bližje kot čez Nemčijo.

Kakšni so vaši plani??

Kaj vam je cilj videt? Meni vse kar je lepo in se da fotografirat, mož obožuje pogled na gore, muzeje si ogledamo pa po hitrem postopku... cerkve mene ne zanimajo, pa mislim, da jih itak ni kaj dosti.

Pozna kdo kaj na tem vzhodnem delu, da je muzej švicarskih ur? Pa kaj od čokolade? Moram motivirat 12-letnico; švicarski nožek sem ji že obljubila...