Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Smrčanje - bič božji

monster
16.09.2007, 09:16
dan! :)

Imate kakšen dobre nasvete, kako preprečiti smrčanje? Učinkovit "anti-smrčin"?

Mislim, da je skrajni ukrep klesanje nosnega pretina ... Še kaj vmes?

nattka
16.09.2007, 09:17
ločeni spalnici ...:approve:

monster
16.09.2007, 09:31
bod resna :d

Aldebaran
16.09.2007, 09:35
obstaja še neka nova metoda: mehko nebo ti nekako zašijejo oziroma malo zmanjšajo, posledično se preneha smrčat... Drugače pa manj alkohola...namreč ko je človk nasekan - smrči!
Ata Gugl ti ponudi tele rešitve: kljik (http://www.google.si/search?q=how+to+prevent+snoring&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)
upam, da boš našel kaj zanimivega ;)

Marduk1
16.09.2007, 10:32
začni spati na trebuhu pa bo vse v redu

monster
16.09.2007, 10:36
Hvala Aldy in Mardy ...poguglal sem tudi sam in že imam sliko, vendar mene bolj zanimajo osebne izkušnje ;)

čepki za ušesa, spiranje nosa s fiziološko raztopino (solno raztopino), obliži za nos itd ali pa operativni posegi (recimo lasersko odstranjevanje odvečnega tkiva mehkega neba in jezička) :)

Aldebaran
16.09.2007, 10:48
Hvala Aldy in Mardy ...poguglal sem tudi sam in že imam sliko, vendar mene bolj zanimajo osebne izkušnje ;)

čepki za ušesa, spiranje nosa s fiziološko raztopino (solno raztopino), obliži za nos itd ali pa operativni posegi (recimo lasersko odstranjevanje odvečnega tkiva mehkega neba in jezička) :)

obliži za nos pomagajo, to sem probal pred leti, pa je delovalo... drugače pomaga tudi tole: aromaterapija: evkaliptusovo olje je znano po tem, da odpira nosne kanale in izboljšuje dihanje... drugače pa ja : tale laserska naj bi imela kar dober procent uspešnosti... tko da bi se bilo za pozanimati...

monster
16.09.2007, 10:52
odlično Aldy ...probam, pa poročam :)

Lencka
16.09.2007, 12:18
Verjetno odvisno od smrčača... moj oče uspe smrčat tudi na trebuhu, pa poskusil je tudi že neke žavbe ali kapljice ali kaj že - v lekarni se dobijo različni pripomočki. Vprašaj tam. (Ko se zbudi, ga bom vprašala, kaj meni o tem :d)
Sicer pa je baje ena enostavna rešitev teniška žogica v postelji, ki jo oseba, ki ne more spati poleg osebe, ki smrči, le-tej podloži pod hrbet, in smrčeči osebek se zato prevali na trebuh.

monster
16.09.2007, 12:27
ja, tale s teniško žogico je kul :d, prišiješ so na pižamo in ne moreš spati na hrbtu ;)

trenutno se mi zdi najboljša rešitev obliž + arome, potem mogoče čepki za drago :o ... in na koncu operacija

p.s. ne uporabljam pižame in žogica ni zame :approve:

Lencka
16.09.2007, 12:33
Pa si jo našij na pas :p bi spal v pasu? (Skušam biti praktična :d :d :d) Sicer pa lahko probata tako, da ima draga pripravljen vzvod - ko jo smrčanje zbudi, te prevali :d (če na trebuhu ne smrčiš, seveda!)
Kar se pa čepkov tiče - poznam jih par, ki stalno spijo z njimi, jaz osebno pa se imela kar klavstrofobičen občutek. Naj draga proba :)

Aldebaran
16.09.2007, 12:33
ja, tale s teniško žogico je kul :d, prišiješ so na pižamo in ne moreš spati na hrbtu ;)

trenutno se mi zdi najboljša rešitev obliž + arome, potem mogoče čepki za drago :o ... in na koncu operacija

p.s. ne uporabljam pižame in žogica ni zame :approve:

sej ti jo lahko draga prilepi ali pa priveže na hrbet, hehe... tko mal kinki a veš... :veryevil:

monster
16.09.2007, 12:41
odlične ideje, mogoče si lahko teniško žogico vgradim kar pod kožo? :)

Lenčka bo pa poslala načrt vzvoda ;), mogoče kar raje katapult? Da me iztreli ven na ulico?

ne pretiravat! arome in obliži v prvi fazi, potem gremo naprej ...

Lencka
16.09.2007, 12:48
monster, bojim se, da ne ceniš dovolj pomoči, ki ti jo z aldebaranom ponujava. pa tako originalne ideje imava.

torej probaj z obliži - pa povej, kako bo uspelo ;)

lady_lucifer
16.09.2007, 12:50
vidm, da si se ti tega cist resno lotu :o:o

Bravo!:)

jst drgac s cepki ni sans, da spim...sm pa tud jst slisala, da tele arome pomagajo...sam itak ne vsem. tako kot tud ne velja za vse, da na trebuhu ne smrcis...sam operacija je pa ze mal ekstremna :dontknow:

a tele tezave so se ti zacele nedolg nazaj, al ti nobene ni upala povedat, da smrcis? :veryevil:

monster
16.09.2007, 13:10
Ne ne, sem vama zelo hvaležen, ker sta tako inovativna :)

Lejdi, odkar vem zase, vendar zadnje čase postaja nevzdržno. Drugače pa imam kriv nosni pretin in vem, da bi operacija trajno pomagala, ker mi je tako rekel kolega, ki je imel iste težave.

nattka
16.09.2007, 16:11
Ne ne, sem vama zelo hvaležen, ker sta tako inovativna :)

Lejdi, odkar vem zase, vendar zadnje čase postaja nevzdržno. Drugače pa imam kriv nosni pretin in vem, da bi operacija trajno pomagala, ker mi je tako rekel kolega, ki je imel iste težave.

sicer pa če se bojiš operacije lahko začneš delat ponoč ... pa spiš ko so sosedje na šihtu ... ;)

moški s krivim nosnim pretinom so seksi ... ful dobr smrčijo ...:approve: :blush:

monster
16.09.2007, 16:13
operacije se niti tolk ne bojim, vendar ne bi šel pod nujno pod laser, če se da drugače ... ;)

eh, seksi pač :)

nattka
16.09.2007, 16:18
a veš kaj razmisli ... koliko noči in let bo šlo takole v nič, ne boš se spočil ne ti ne draga, pa niti deca ... na konc še seksat več nau hotla s tabo ... in pol boš itak šel pod laser ...

ker čudežnih metod ni ... kar poznam smrčačev so probali že svašta, brez uspeha ...

maš OS :blush:

Irina
16.09.2007, 17:07
Na zadevo lahko pogledamo tudi z drugega zornega kota, če operacija in čepki ne pridejo v poštev. Tu bo prišla do izraza tvoja moč prepričevanja. Po starih verovanjih je smrčeč moški velik blagoslov za dom in družino. Njegov gromki zvok odganja zle duhove od hiše, da se ji ne upajo niti približati. Toliko bi imela za povedati jaz. Naj dodam, da je naš dom blagoslovljen. Recept, ki ga uporabljam, prej zaspim in zadevo preslišim. V kolikor je obratno, je noč nekoliko daljša, ne zanj zame.
Si pa ne predstavljam, kako bi moj dragi izgledal v pižami, ki ima na hrbtu všite žogice za tenis. Mislim, da bi me pobralo od smeha.

zverina
16.09.2007, 18:43
Na zadevo lahko pogledamo tudi z drugega zornega kota, če operacija in čepki ne pridejo v poštev. Tu bo prišla do izraza tvoja moč prepričevanja. Po starih verovanjih je smrčeč moški velik blagoslov za dom in družino. Njegov gromki zvok odganja zle duhove od hiše, da se ji ne upajo niti približati. Toliko bi imela za povedati jaz. Naj dodam, da je naš dom blagoslovljen. Recept, ki ga uporabljam, prej zaspim in zadevo preslišim. V kolikor je obratno, je noč nekoliko daljša, ne zanj zame.
Si pa ne predstavljam, kako bi moj dragi izgledal v pižami, ki ima na hrbtu všite žogice za tenis. Mislim, da bi me pobralo od smeha.

predlagam monstru odprtje s.p-ja, z vpisano panogo odganjanje duhov.:2thumbs:

monster
16.09.2007, 19:33
nočno odganjanje :approve:

pridem, odspim in odženem :)

zverina
16.09.2007, 21:47
nočno odganjanje :approve:

pridem, odspim in odženem :)

upam, da bo Irina prebrala ta post.:blush:

Proti smrčanju pa pomaga-brez heca, ko partner začne z žaganjem je potrebno sam naglas parkrat cmoknit z ustnicami.

monster
16.09.2007, 21:59
zverinko, to so preveč enostavni recepti za mojo žago :shy: ...tud vlečenje za palec ne pomaga

Lencka
16.09.2007, 22:09
Joj tole cmokanje je pa grozno. Meni grejo vse dlake pokonci, če kdo to izvaja pa da slučajno slišim. Kolikokrat se to izvajal kdo, ko je kateri od "utrujenih" članov familije začel smrčat :nonono: in itak ni nikoli pomagalo, samo jaz sem alergijo na te zvoke fasala :d Sicer pa so to začasne rešitve - dokler smrčač ne zaspi nazaj...

Irina
17.09.2007, 00:45
upam, da bo Irina prebrala ta post.:blush:

Proti smrčanju pa pomaga-brez heca, ko partner začne z žaganjem je potrebno sam naglas parkrat cmoknit z ustnicami.

Seveda sem prebrala, ampak pri nas nimamo duhov, ker jih moj dragi uspešno odganja. Seveda, odganjanje v duetu bi zagotavljajo še večjo varnost, ampak mislim, da se vsaj eden od članov družine s tem ne bi strinjal.
Zverinica, namesto, da partnerka/partner cmoka, ali celo vleče dragega za prstke, naj raje zvečer pripravi klafter drv, in do jutra bodo sežagana. Sploh pa, če je partnerka alergična na dodatne cmokajoče zvoke.

freya
17.09.2007, 06:14
moja taščica prisega na enako terapijo kot irena....če prej zaspi kot smrčeči, problema ni. Torej smrčalec zaspi v dnevni in se tekom noči prebukira v spalnico...ampak to je precej penzionistična varianta.

Tole si prebral? klik (http://24ur.com/bin/article.php?article_id=2058457)

Irina
17.09.2007, 22:33
Poglej Monster, jutri praznuješ rojstni dan in tvoja draga ti lahko s pomočjo Freyinega "klika" podari nekaj česar bosta oba dva zelo vesela. V tem primeru s.p. odpade.

Teo
18.09.2007, 00:22
dej gospodični poleno v roke, pol pa nej te vsakič ko začneš smrčat useka k svina... boš vidu ku se boš hmal odvadu:)

eniwej, monst as se ostrigu slučajno?

mrjerry
18.09.2007, 07:54
monster, ce je res problem potem operacija nosu.

Tko bos imel vsaj izgovor, da si koncno zrihtas kljun :clown: :kisses:

monster
18.09.2007, 18:46
eniwej, monst as se ostrigu slučajno?

ni šans Superteo, kaj je s tabo? :o

monster
18.09.2007, 18:47
Tko bos imel vsaj izgovor, da si koncno zrihtas kljun :clown: :kisses:

A maš ti kej proti mojmu kljunu al kaj? :veryevil:

monster
18.09.2007, 18:52
Poročilo prve noči, opremljeni z evkaliptom v oljni obliki in dihalnimi obliži, smo naskočili noč. Uspeh je na vsej črti izostal, ker sem spet nažagal dva kubična metra drv za zimo :)

baje se rezulti pokažejo šele po enem tednu. Upanje umira predzadnje.

bobi
18.09.2007, 19:43
Kdor ne smrči, sploh ni dedec ;)

"smrčači vseh dežel, združimo se" :2thumbs:

freya
19.09.2007, 06:32
@monster pa ravno na rojstni dan si se lotil antismrčalne terapije?
@mrjerry...operacija običajno ne zajemam lomljenja nosu, torej vizuelnih sprememb ni..gre bolj za odstranjevanje polipov v nosni votlini, op.žrelnice..itd. operacija je neprijetna, vendar edina trajna rešitev. Po operaciji je spanje tudi prej smrčača bolj mirno.

Monst, poleg operacije obstaja še druga možnost....partnerke, ki ravno tako sežagajo nekaj kubikov drv na noč, smrčanjene moti.

monster
19.09.2007, 22:10
drage ne menjam stop smrčim še vedno stop drugi dan obližev stop gremo naprej stop

Aldebaran
19.09.2007, 22:16
monster: mi sm os tabo!!! ne se pustit oziroma pokaž jim hudiča, ane:)

monster
20.09.2007, 21:36
v tretje nobene spremembe :o ...žagamo na polno, diham pa odlično po zaslugi obližev, ki so mimogrede dragi ko žafran

Irina
20.09.2007, 21:43
Če te prav razumem, se je dihanje izboljšalo. Potrpljenje, verjetno se bo tudi žaga vstavila, če ne prej, ko ti bo zmanjkalo drv.

monster
20.09.2007, 21:49
obliži so zakon, kar se tiče pretočnosti dihanja, ja :)

vendar so dragi kt prasica :o :(

lady_lucifer
21.09.2007, 07:32
kolk stanejo?

monster
21.09.2007, 22:26
lejdi, 8 ojrov paklc 10 obližev. ker imam gorenjske korenine,sem povprašal, če so za večkratno uporabo. pa sva se s simpatično prodajalko zapletla v debato o lepilih. :)

Irina
21.09.2007, 22:32
Kaj pa, če bi spal samo vsako drugo noč? Tu bi se tudi dalo kaj prihraniti.

monster
22.09.2007, 11:27
brez panike

po petih obližev polnih nočeh brez antismrčalnega uspeha smo ponovno zavili v štacuno in smo ponosni lastniki zamaškov oropax. mir se je naselil v bajto :)

Aldebaran
22.09.2007, 12:22
se pravi sedaj mirno spiš, ker se ne slišiš smrčat??? :veryfunny:

mal za hec... btw: imaš ZS.

monster
22.09.2007, 12:30
moja draga me ne sliši :d ... sam sebe nisem nikol zbudil :)

Lencka
22.09.2007, 14:31
pa drage zamaški v ušesih nič ne motijo?

evo, klasičen primerek arogantskega smrčača - namesto, da bi ukrepal pri sebi in nehal smrčati, prisili druge, da se podvžejo ukrepom :veryevil:

monster
22.09.2007, 14:32
oh lenčica, čist bez arogance :)

maš kako idejo, kako naj neham? ...razen naštetih?

Lencka
22.09.2007, 14:43
ne povem nič več, ker si tako grobo zavrnil moj predlog, da spiš s pasom na sebi :p

okej no... ne, trenutno se se spomnim nobenega več. bom vkljopilja domšljilja :d

monster
22.09.2007, 14:44
ah, torej samo blefiraš :d

Lencka
22.09.2007, 14:46
zdej ti pa res nobene ideje ne bom več povedala :nonono:

monster
22.09.2007, 14:49
plezam na drevo in vse igrače imam sabo :d

Lencka
22.09.2007, 14:54
sem si mislila :p

sicer pa:
- kajenje spodbuja smrčanje, torej čike stran
- če še nisi, obišči http://www.pulmodata.si/Smrcite.htm
- baje obstajajo neki magnetki za v nos - pojma nimam, kak naj bi to zgledalo...
- aparat http://veleblagovnica.com/petraelectric_products_id-986.html
- vodne postelje... http://www.vodne-postelje.com/zanimivo/prevodi-vodna-postelja/vodne-postelje-v-praksi-izkusnje-uporabnikov/vodne-postelje-proti-smrcanju.php

evo, kdo blefira? :p

pa še en aparat:
http://www.trifilon.si/sl/Osebni_pripomocki/SNORESTOPPER/?trifilon_frontend=b2ijhphv11ljd9lgap0osi0fj7

Irina
22.09.2007, 14:55
plezam na drevo in vse igrače imam sabo :d

To ni najbolj pametna ideja. Ponoči si lahko pomotoma odžagaš vejo, na kateri sediš ravno ti.

monster
22.09.2007, 15:03
lenčka je zakon :)

ok, ok, jemljem nazaj ...

p.s. čiki ostanejo :approve:

Lencka
22.09.2007, 15:07
lenčka je zakon :)

ok, ok, jemljem nazaj ...

p.s. čiki ostanejo :approve:

oh oh :blush: :angel: :rolling:

še tole si poglej... http://med.over.net/javne_datoteke/op_datoteke/strancsmrcanjeccinczdravljenjecsmrcanja.doc (http://med.over.net/javne_datoteke/op_datoteke/strancsmrcanjeccinczdravljenjecsmrcanja.doc)

Irina
22.09.2007, 15:07
Seveda čiki ostanejo, dokler vlečeš cigaretni dim, gotovo ne smrčiš. Smrčači imajo ponavadi odprta usta. Torej, s tistimi pregrešno dragimi obliži prelepi usta.

freya
24.09.2007, 06:00
Lenčka, poleg obližev si navedla veliko idej za rojstnodnevna in božična darila. ;)

monster
24.09.2007, 06:01
krepelce za novo leto, pa udri po smrčaču :veryevil:

freya
24.09.2007, 06:02
ali smrčačici, da ne boš mislil, da ste privilegirani ;)

monster
24.09.2007, 06:04
samo ve bolja na tenko piskate :)

freya
24.09.2007, 06:06
naša soseda, sicer precej"prisebna" dobro parira svojemu možu

monster
26.09.2007, 07:33
čepki rulezz

Lencka
26.09.2007, 08:43
a draga ni dobila klavstofobije zaradi njih?