Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Krvodajalska akcija

Kškranj
17.09.2007, 17:05
Sreda, 26. september 2007
09.00, odhod izpred parkirišča Supernova Kranj proti Ljubljani

Drage študentke in študentje, vljudno vas vabimo, da se odzovete povabilu na krvodajalsko akcijo, čeprav zaradi tega ne boste dobili veliko v zameno. Lepo je in prav, da naredimo nekaj za sočloveka brez pričakovanja povračila. Konec koncev nihče ne ve, ali morda že v naslednjem trenutku ne bo sam potreboval življenjske tekočine nekoga drugega.

Vsak krvodajalec prejme paket Kluba študentov Kranj in dve kino vstopnici!

Prijave na: sociala@ksk.si ali 051384431 (Andraž)

gostMR
17.09.2007, 19:10
Jaz bi dal kri ze za eno kino vstopnico.
kaksen "luksus", jaz bi tudi bil student, ha ha.
Tako sem pa star krvodajalec, ki da kri za eno klobaso. Sem tudi s tem zadovoljen. Mogoce pa moja kri le se komu kaj pomaga. Klobasa meni tako skoduje.

Irina
17.09.2007, 22:07
Občutek, da si nekomu pomagal v njegovem najtežjem trenutku je zelo lep. Zato se ne strinjam z KšKranj, ki pravi, da v zameno ne dobiš veliko. Sama sem že dolgo krvodajalka, v nekem trenutku sem jo tudi sama potrebovala in brez nje me ne bi bilo več. Včasih me tudi pokličejo in takrat sem še posebaj ponosna sama nase, jaz pikica v vesolju bom lahko nekomu pomagala.

Odeen
18.09.2007, 10:55
Tako sem pa star krvodajalec, ki da kri za eno klobaso. .... Klobasa meni tako skoduje.

Zadnje čase itak ni več klobas, so pa zlo dobri sendviči ;)

Tudi sam sem že parkrat dal kri, vedno bolj pogosto... Najbrž se je z leti bolj razvil odnos do soljudi, pač sede občutek da si nekaj dobrega naredil za nekoga, nekje.

Katrin
18.09.2007, 17:55
A se lahko homoseksualci že udeležijo krvodajalskih akcij?

zverina
18.09.2007, 18:23
A se lahko homoseksualci že udeležijo krvodajalskih akcij?

a se niso smel?:o

Odeen
18.09.2007, 18:34
Ne vem če jih sprejmejo ali ne, je pa preden ti odvzamejo kri vedno treba izpolnit en obrazec, "anketa" rečejo temu in je tam tudi vprašanje na temo če si kdaj imel spolni odnos z moškim. Kako potem to obravnavajo pa ne vem.

zverina
18.09.2007, 20:44
nonsens:nonono: , kaj ima spolna usmerjenost veze s krvjo.:d Saj je itak vsaka šatula al kako imenujejo medicinci te vreče krvi pregledana.

Irina
18.09.2007, 21:31
Kako se predalčkamo. Na koncu bo vsak v svojem predalu sam in osamljen, prepuščen sam sebi. Niti na misel mi ni prišlo vprašanje, čigava je bila kri, ki sem jo prejela. Tudi danes se ne. Se pa zato vsako jutro sprašujem, kdo bo danes plačal krvni davek nekemu brezobzirnemu cestnemu morilcu. Da bi se pri nas oseba okužila s prejeto krvjo, zbolela in umrl, skoraj ni možnosti, da končamo razmazani po asfaltu, imamo pa zelo velike.

Katrin
18.09.2007, 22:20
a se niso smel?:o

Še vedno ne smejo. Zato moram na žalost bojkotirati krvodajalske akcije.

Irina
18.09.2007, 22:23
Še vedno ne smejo. Zato moram na žalost bojkotirati krvodajalske akcije.

Pa saj to ne more biti res?

Katrin
18.09.2007, 22:25
O ja. Ko sem v želji, da bi darovala kri nekaj let nazaj iskala naslov Zavoda za transfuzijo, sem prišla do tega podatka. V upanju, da je napaka na internetni strani, sem jim poslala mail. Ker niso odgovorili, sem vprašanje poslala Mladini, ki je nato malo povprašala naokoli in tak je bil zaključek.

Irina
18.09.2007, 22:59
Kaj vse je razlog, da te lahko družba diskriminira. Od krvodajalca do prejemnika se kri večkrat pregleda in edino merilo bi moralo biti ali je "zdrava" ali ne? In ne kdo je darovalec. Bom malo zlobna, ali lahko v naši državi daruje kri človek temne polti, skratka črnec? Bi tudi njega odslovili, ker je druge rase?