Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : avtoakustika

Luka2k
24.09.2007, 09:34
v svojo kripico bi dal majčkeno boljšo muziko. A pozna kdo kakega avtoakustičarja, ki bi mi zrihtal vse 'na ključ'? Se pravi vso robo, instalacijo, itd...
Avtek je Golf 3, vrednost opreme pa bi bila nekje do 700€.

Teo
24.09.2007, 09:39
:rofl:

ko ima jajca, ima:d

a do zdej si bil brez?

Luka2k
24.09.2007, 09:42
jeste.
pride not tud alarm. Sicr pa parkiram kuj pod oknom, tko da ne bo take panike.

TuNina
24.09.2007, 09:46
majčkeno boljša muzika bi v tem primeru bil tudi kasetar. :kisses:

Luka2k
24.09.2007, 09:47
alpa pevski talent sopotnikov...

Smaug
24.09.2007, 09:50
:d, woho, luki je sel med vrstne cefurje - audio sistem v avtu je drazji od avta samega :d

Luka2k
24.09.2007, 09:55
epa...
važno je uživat v vožnji.

a lah nehaste spemat in raj nabijejte predloge, kontakte, telefonske...
matr vam spemersko...

Smaug
24.09.2007, 09:58
Lahko pobaram okoli, sahurno bi se kaj naslo...ce bo cas, to je.

Sicer pa toliko o tisti "osel ne gre dvakrat na led"...

Luka2k
24.09.2007, 10:02
Vzemi si čas. Te bom peljala kak krog, če boš pridna.

Ali v mojem primeru - osel ne gre dvakrat v Dravlje živet...

mrjerry
24.09.2007, 10:05
Jaz poznam dva.

Luka2k
24.09.2007, 10:11
os pls

prelude
24.09.2007, 14:47
Kle pa ne razumem golfa trojko pa musko na ključ.
Pejt raj v bigbang pa dej 200eur za wufer kabli so pa itak lohk pod tepihom za tak avto.Plus pa minus pa tut ne morš falit.

Aldebaran
24.09.2007, 14:54
Kle pa ne razumem golfa trojko pa musko na ključ.
Pejt raj v bigbang pa dej 200eur za wufer kabli so pa itak lohk pod tepihom za tak avto.Plus pa minus pa tut ne morš falit.

Pa kaj ti ni jasno? Luka kupuje kompletno vse: radio, zvočnike, woofer, ojačevalec, etc... S tistim: ''musko na ključ'' je pa mislil, da mu vse to nekdo zmontira, ter da on (Luka) na koncu samo plača račun... A bo dovolj jasno obrazloženo???

prelude
24.09.2007, 15:46
Spoštovani Aldebaran zgleda da ti mene ne razumeš.Na ključ pomen da vse nekdo nardi ti samo plačaš,jasno kot beli dan.Ampak en avtoradio ko ga kupiš vzameš še konektor skup vtakneš pri zvočnikih pa tut ni nobena kunjšt.Če ma golfa trojko tut nima dnarja zato se bi lahko sam potrudu.Drgač mu pa enga predlagi da ga bo upilu da bo mogoče avto več vredn kot je zdej.Tukaj naj bi mu nekdo predlagal poceni pa dobro.Če bi pa on reku 2000 eur pol pa ja

pinky
24.09.2007, 15:58
v svojo kripico bi dal majčkeno boljšo muziko. A pozna kdo kakega avtoakustičarja, ki bi mi zrihtal vse 'na ključ'? Se pravi vso robo, instalacijo, itd...
Avtek je Golf 3, vrednost opreme pa bi bila nekje do 700€.
sicer je blo že kakih 6 let nazaj, pa ni blo boljše ampak povprečno (pa majo tud boljše) - ampak men to tule (http://www.avtoakustika.si/servis_storitve_montaza.asp#akustika)čist dobr zrihtal

Luka2k
24.09.2007, 16:08
Prelude:
- Ako bi hotel sam montirat stvari, bi sicer prihranil nekaj ojrov, bi pa izgubil veliko časa in živcev. Čas = denar; živci = priceless. You do the math.
- Ako bi hotel povprečno robo, bi spet prihranil nekaj denarja, a bi izgubil precej na kvaliteti.
- Sam nikoli ne bi izdelal take instalacije, kot mi jo lahko naredi nek profi.
- Za omenjeno vsoto se dobi nekaj, kar popolnoma zadovolji moje potrebe. Ne vem zakaj bi hotel imet robo za 2k€.
- Ako nimaš nobenega akustika na spisku, prosim da ne spemaš po temi.

Clear?

Luka2k
24.09.2007, 16:09
pinky :kisses:

mrjerry
25.09.2007, 08:13
Kaj imas pa namen vzet, Luka?

Mimogrede, ce potrebujes sub in ojacevalnik, se lahko zmeniva za kak manjsi skonto :shy:

Mowgli
25.09.2007, 09:20
Sprehodiš se pod ploščadjo, pregledaš, kaj ti je v katerem avtu najbolj všeč in kaj najbolj odmeva, potem pa naročiš pri sosedu. V Dravljama pa res ni 'blema!?

Luka2k
25.09.2007, 10:28
džeri: sprednji sistem, ojačevalec, sub in avtoradio. Če mi dobaviš še vse ostalo in prideš zmontirat, se lahko kaj zmeniva...

Mowgli: hvalabogu ne živim več v Dravljah. Sicer pa je tvoj sistem vreden trgatve testisov...

mrjerry
25.09.2007, 10:31
Dam ti lahko sub (30cm s skrinjo) in njemu primeren ustrezen ojacevalec. Jaz sem imel v prejsnjem avtu, pa sem pobral ven preden sem ga prodal.

Luka2k
25.09.2007, 10:31
daš?

mrjerry
25.09.2007, 10:57
Dam, ce me zrajcas ;)

Marduk1
25.09.2007, 11:24
http://www.avtoakustika.com/forum/

Luka2k
25.09.2007, 11:38
http://www.avtoakustika.com/forum/viewtopic.php?t=37293 :rolleyes:

.:WoLf:.
25.09.2007, 12:42
http://www.avtoakustika.com/forum/viewtopic.php?t=37293 :rolleyes:

Kle ti bodo gotov pomagal in se tud taki najdejo, ki bi ti zadevo zmontiral. Ti bi sam dnar dal pa reku "zj pa nared za 700€, kar se da" al maš že kj v mislih, kaj bi rad mel noter (kako bi penele oblikoval, kakšna oblika sub škatle + volumen,..)?

Luka2k
25.09.2007, 13:00
Mnja... kot vidiš ni pretiranega navdušenja...

Lej... nikol ni tolk simpl, da bi 'sam dal keš, zdej pa deli'. V prvi fazi je treba najt nekoga, ki zna to delat. Dobro in kvalitetno. Hitrost je tle sam bonus. V drugi fazi je osebni pogovor z izdelovalcem - kompromisi med željami, ceno in trenutno zalogo. V tretji fazi je nabiranje kontraponudb (kdo mi ponuja več in/ali boljše).
S paneli ga nimam kaj dosti srat, ker bi se zadeva podražila za vsaj 200€.

Sem bil pa ravno včeraj eno uro pri Šetini in sva skupaj naštudirala en fleten sistem, ki bi me več kot zadovoljil za tale znesek.
Sva pa naštudirala takole nekako:
- radio: 200€
- sprednji sistem: 130€
-feršt: 150€
- sub + škatla: 150€
- material in montaža: cca. 100€
Za firme me ne spraševat, ker sem že vse pozabil. Edino radio bo Pioneer DEH5900
Cene so seveda okvirne.

Mowgli
25.09.2007, 13:44
Knof za prižiganje/ jakost/ menjavanje radio - CD, pri Pionirčku meni živce para. Res pa je, da sem cenejši 3900 vzel (nekako ne nucam daljinca :veryevil:) in ima lahko tale kaj drugače uštimano. Pri malo bolj kucljasti cesti narediš z njim prej vse drugo, kot tisto, kar si želel. Štorasto! Sicer pa meni tale vintage moda vrtljivih gumbov itak ne potegne...

BTW, v Dravljah, na Vodnikovi, nasproti mehankarja Kogovška (Subaru, pa še neki) sem zadnjič zasledil eno garažo z napisom Pioneer. Baje tam tudi nekaj zrihtajo...

WRC555
25.09.2007, 14:47
Mnja... kot vidiš ni pretiranega navdušenja...

Lej... nikol ni tolk simpl, da bi 'sam dal keš, zdej pa deli'. V prvi fazi je treba najt nekoga, ki zna to delat. Dobro in kvalitetno. Hitrost je tle sam bonus. V drugi fazi je osebni pogovor z izdelovalcem - kompromisi med željami, ceno in trenutno zalogo. V tretji fazi je nabiranje kontraponudb (kdo mi ponuja več in/ali boljše).
S paneli ga nimam kaj dosti srat, ker bi se zadeva podražila za vsaj 200€.

Sem bil pa ravno včeraj eno uro pri Šetini in sva skupaj naštudirala en fleten sistem, ki bi me več kot zadovoljil za tale znesek.
Sva pa naštudirala takole nekako:
- radio: 200€
- sprednji sistem: 130€
-feršt: 150€
- sub + škatla: 150€
- material in montaža: cca. 100€
Za firme me ne spraševat, ker sem že vse pozabil. Edino radio bo Pioneer DEH5900
Cene so seveda okvirne.

Setina je kar dobr majster, pa naredi tako kot je treba.

Radio je za ta denar best buy: imas kretnice za sistem in za sub, 2 izhoda za amp od katerega se eden lahko uprablja posebej za sub. Me pa zanima kaksne so ostale komponente. Sicer je pa celotem sistem v redu zastavljen, brez kompliciranja in nekih dodatnih 6 zvocnikov zadaj. Za golfa sicer ne vem kaksna vrata ima, ampak se veliko pozna pri kickih, ce bi jih malo izoliral.

Luka2k
25.09.2007, 16:33
tkulele:

Sistem: Focal access 160A1
Sub: Focal access 30A1
Feršt: audiosystem F4 (ne vem al bi vzel 4x60 al 4x90; razlike je skor 100€)
Radio: Pioneer DEH5900 (ali pa 4900 v primeru da vzamem švohnej feršt)

Luka2k
25.09.2007, 20:46
Od AudioX dobil sledečo ponudbo:

Avtoradio:
Blaupunkt London MP37

Sprednji sistem:
MB Quart ESA 216 (16,5cm midbass + visokotonec, kretnica, 50w rms)

Ojačevalec za prednji sistem:
Caliber CA 502B (2x50w rms na 4ohm)

Subwoofer:
MB Quart DWH 304 (30cm, 300w rms, 2x4ohm - vezava na 2ohm)

Ojačevalec za subwoofer:
Caliber CA 1375B (1x375w rms na 2ohm)

Z montažo in materialom nekaj čez 700€

Luka2k
25.09.2007, 20:47
Še evolution car audio:

Zvočniki Rainbow SLX 265
Radijo Alpine CDE-9871R
Ojačevalec Ground zero GZTA 4000TX
Sub v šaktli GZTB 300BR

Tudi malenkost čez 700€

Katera ponudba je boljša?

mrjerry
26.09.2007, 07:19
Prav mnogo se ne spoznam ampak pri radiih pregovorno zaupam Alpineu :approve:

Mimogrede, ne bi odpiral nove teme... Ima kdo izkusnje z Volkswagenovim Soundsystemom (kot najhujsa opcija pri nakupu Volkswagenov such as golf ipd.). Stvarca ni poceni, pa me zanima, ce je tudi tega vredna.

Smaug
26.09.2007, 09:29
Ne vem sicer, katere izbirne opcije so na voljo pri Golfu, ampak nekje srednje ozvocenje pri Passatu je zadovuljoce. Jazst sem vzel 8 zvocnikov in radio na mp3-je, ki so v Highline vgrajeni serijsko.
Realno gledano, so vsi avtomobilski avdio sistemi precenjeni na kvadrat, ampak novega avta ravno ne bi sel zagati zaradi boljsega ozvocenja, zatorej sem se odlocil kar za vgrajeno izvedenko.
Spet, vse je odvisno od tvojih zelja/potreb; ce si, kot jaz, avdiofil, potem te bodo res redki avto sistemi navdusili (cena bo pak v rangu polovice novega golfa) in se bos moral odlociti kar za lastni sistem. Ce pa si zadovoljen z solidnim zvokom, ki se kolikor toliko lepo razliva po notranjosti avta, 8 zvocnikov sluzi namenu. Vsi drazji sistemi so ze bolano precenjeni za to, kar ponujajo.

Samo lepo te prosim, vzami jih vec, kot imas rok...

mrjerry
26.09.2007, 09:51
To itak :)

MP3ji so pri VWjih povsod, ampak osnovni sistem je res porazen... Za poslusanje Janka Ropreta na Valu 202 sicer brzkone zadosca, ampak ni my cup of tea. Pa enako kot tebe tudi mene ne veseli takojsnje razstavljanje novega avta u prafaktorje. TOLK audiofila pak nisem.

Smaug
26.09.2007, 10:01
Sem pogledal in ugotovil, da v Golfe vgrajujejo kot dodatno opremo iste komponente kot v Passata serijsko. Torej gres v salon, se vsedes v Passata, opases kapico s siltom, nabijes radijo, spustis sipe, izvalis roko, se nagnes popolnoma nad menjalnik in vidis, kako se pocutis :approve:

Teo
26.09.2007, 10:04
luka, mal sem ven iz tega, sam tako na hitro se še najboljše sliši taprva ponudba.. predvsem zaradi tega, ker je Focal dobro ime. Enkrat sem bil prijetno presenečen nad enim njihovim sprednjim sistemom, sam nimam pojma kateri je bil.

Klk rms so tile sprednji zvočniki? ugibam, da so 60. verjetno ti je že majstr povedal, da bo tisti ojačevalec od 60w dovolj, sam bi bil pa 90 boljši:). Zadeva je tle dokaj preprosta. Če se odloćiš zanj, naj ti vse ugradi, potem pa lahko sam kable prevežeš in sprobaš oba ojačevalca.. (alpa 10 različnih). Boš hitro videl, če je vredno dati 100€ več.

btw, en je spraševal o vratih v golfu III. well, jaz sem skoraj diplomiral z njih. V bistvu so super, placa je več kot preveč, sam je pa treba obvezno pleh prešpricat, ker ga je bolj slišat kot zvočnike.

Teo
26.09.2007, 10:24
zdej še mal berem tm po unmu forumu in vsi nekaj rainbow hvalijo. jaz jih še nisem slišal, sam če jih dosti ljudi pohvali, mora nekaj biti na temu. btw, a DLS ti nihče ni ponudu? Oni so bili od vedno moja top firma:)

WRC555
26.09.2007, 20:36
Zanimive ponudbe. Najvec bi dobil pri 2. ponudbi, oz. samo on ti je ponudil 2 ampa...eden je celo mini monoblok. Komplet Caliber ozvocenje imam sicer tudi sam zmontiran v svojem avtu, le da druge serije. Sicer sta ta dva ampa cisto frisna na trgu, dobavljiva sele kak mesec...vsekakor priporocam za tak denar.

Nekaj podobnega je z MB Quart, prav tako vrhunska roba in tudi novost na nasem trgu. Osebno se nism slisal kako igra, tako da ne morem komentirat. MP37 sicer nima kretnic, ima izhod za sub in je vec kot vreden svojih 135 eurov.

Na koncu je pa vse odvisno od osebnih preferenc, kaj ti je bolj pomembno...glasnost ali kvaliteta, veliko ali malo basiranja, mocni ali nezni visokotonci...kaksno zvrst muske pa poslusas?

Jakec
27.09.2007, 20:46
caliber ti ni glih neka firma, pa tudi nasplošno mi je bolj všeč 2. ponudba

WRC555
29.09.2007, 13:43
caliber ti ni glih neka firma, pa tudi nasplošno mi je bolj všeč 2. ponudba

Obstajajo boljse in slabse...ce gledas glede na razmerje med ceno in kaj dobis za ta denar, je pa ok...zato se pri nas tud dobro prodaja.