Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : DNS napaka

_lunca_
28.09.2007, 14:17
Živijo! Ta problemček mi že lep čas dela probleme, zato upam, da mi kdo zna pomagati. Ko se priključim na internet... na adsl od siola..mi ''poveže'', ampak ne odpre strani ampak napiše: The page cannot be displayed... spodaj v vrstici pa nekaj takega kot to: WINDOWS\system\shdoclc.dll/dnserror.htm
Na noben način ne morem odpreti nobene internetne strani?
Ve kdo rešitev?
Anyone?
Hvalaaaaa ;)

Blednik
28.09.2007, 17:12
Jaz sem sicer povezan na siola preko linux routerja tako da nebi točno vedel kako se zadeve v winsih izvajajo. Najprej probaj v naslovno vrstico v internet explorerju vtipkati IP naslov: http://193.2.1.87 To je arnesov (www.arnes.si) IP naslov. Če ti uspešno odpre, potem maš verjetno nekaj narobe z DNS nastavitvami. Torej poglej, če imaš pravilno nastavljene DNS strežnike (za siol sta primarni: 193.189.160.11 in sekundarni: 193.189.160.12).

bluemax
28.09.2007, 17:57
A si že poskusu resetirat modem?
Dns strežnike nastav na Obtain DNS servers automatically
Poskus še spraznt DNS cache: Meni start - run - cmd - tukej upiš ipconfig /flushdns in potrd.
Lp B

_lunca_
28.09.2007, 19:11
hja.... niti na arnesov naslov mi ne poveže...niti če dam v nastavitve oba dns-ja od siola :(

zeriX
28.09.2007, 19:33
Na IP ti pa poveže kot je povedal Blednik?

_lunca_
02.02.2008, 13:39
še vedno imam ta problem

Ko računalnik povežem na internet, mi javi da je povezava vzpostavljena, vendar ko poskušam odpreti kakšno stran se napiše: The page cannot be displayed. Če kliknem na ikono od siola mi napiše ful malo poslanih bitov ki so več ali manj pri miru, medtem ko je prejetih ful več in se povečujejo. Sploh ne vem kako naj to rešim, da lahko dostopam do strani??
Ful hvala za pomoč
:D tnx

JohnnyEnglish
02.02.2008, 14:02
še vedno imam ta problem

Ko računalnik povežem na internet, mi javi da je povezava vzpostavljena, vendar ko poskušam odpreti kakšno stran se napiše: The page cannot be displayed. Če kliknem na ikono od siola mi napiše ful malo poslanih bitov ki so več ali manj pri miru, medtem ko je prejetih ful več in se povečujejo. Sploh ne vem kako naj to rešim, da lahko dostopam do strani??
Ful hvala za pomoč
:D tnx

Si nastavila nova IP naslova Siolovih DNS strežnikov, kot piše na spletni stran? Mogoče je problem ravno v tem.

http://img134.imageshack.us/img134/3391/dnssioljp3.png