Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Oprano perilo-smrdi!

SonoLei
30.09.2007, 13:55
Rabim kakšen nasvet pri pranju temnega perila. Problem imam s temnimi majičkami, namenjenim za šport. Večinoma niso iz bombaža, ampak iz kakšne mešanice elastana, poliamida... Ko je majčka oprana, še nima posebnega vonja, takoj ko jo oblečem in se malo prepotim pa že grozno smrdi po švicu. Kot da ne bi bila oprana.
Kaj delam narobe? Sicer perem na 30 ali 40 stopinjah s praškom za barvasto ali temno perilo, mehčalcem. Obesim takoj, ko je oprano.
Baje v Mullerju obstaja neki prašek, namenjen pranju športnega perila. Kdo ve, kako se imenuje?
Kakešenkoli nasvet dobrodošel!
Hvala!

Irina
30.09.2007, 14:43
Pod pod noge in v Mueller, tam ti bodo zagotovo povedali in radi prodali prašek, če ga imajo, in je namenjen tovrstnemu perilu.

Bi te pa opozorila še na eno posebnost. Proizvajalci pralnih sredstev nudijo celo paleto svojih izdelkov, ki se dopolnjujejo. Ni rečeno, da se prašek enega proizvajalca ujema z mehčalcem drugega. Do tega nisem prišla sama, ampak mi je na podobno tarnanje, to zaupala ravno prodajalka iz Muellerja. Tekoči prašek Coral kombiniram z mehčalcem Softlan. V kombinaciji z Butrijem, Soflan izgubi svojo "moč" in perilo ne diši, ampak prej smrdi. Od vseh Soflanov se "breskov" vonj najdlje zadrži na perilu. To je moja izkušnja. Verjetno ti bo še kdo zaupal kak svoj "recept".

Opozorilo: Pralna sredstva, ki jih ponujajo običajne trgovine niso enakovredna izdelkom, ki jih ponuja Mueller.

VR3
30.09.2007, 18:47
v svic majcke ne smes dajat mehcalca. to pa zato ker mehcalc zapaca tiste luknice, ki odvajajo svic. tko nekako se mi zdi da sem nekje prebrala, ce najdem kje bom skopirala sem. jaz v nobene sportne stvari ne dajam mehcalca in nic ne smrdi. zadnjic sem v igluju kupila prašek za waterproof oblačila ki dihajo, sam ga nisem še sprobala.

VR3
30.09.2007, 19:06
ok, zaenkrat sem nasla tole, ki je namenjeno za spodnje perilo: Pri pranju perila ne uporabljamo mehčalca, ker zmanjšuje trdnost vlaken in poveča možnost, da se perilo sčasoma raztegne. Prav tako dodatki mehčalca zapolnijo fine pore med vlakni, zato pletenina vlage ne prevaja več tako učinkovito kot na začetku.
tudi s strani prodajalcev sem bila ze opozorjena naj ne uporabjlam mehcalcev za oblacila ki odvajajo vlago.

nattka
30.09.2007, 20:33
Opozorilo: Pralna sredstva, ki jih ponujajo običajne trgovine niso enakovredna izdelkom, ki jih ponuja Mueller.

enako velja za barve za lase schwarzkopf ... skrivnost je menda v tem, da druge trgovine dobijo svoje izdelke iz tovarn v V evropi in so namenjeni na V trg ... mueller pa uvaža direktno iz nemčije ...

malce off topic, a sem morala dodati ...

Irina
30.09.2007, 20:48
Ni glavna zanka v tem, kje izdelujejo barve, praške,,,,,,, ampak v njihovi sestavi. Od tega je odvisno, kje se nato znajdejo na prodajnih policah. Na primer: v pralnih sredstvih so namesto fosfatov tenzidi.

nattka
30.09.2007, 21:07
no ja ... pa naj bo spet tvoja tazadna ...;)

važno da bralstvo dojame point ...:approve:

Andreea
01.10.2007, 06:17
VR3 ima prav, zraven švic majčk, flisov ipd. SE NE UPORABLJA MEHČALCA :nonono:
Nattka ima tud prav... v večini trgovin je tretjerazredna roba za vzhodni trg in balkance, to velja za vse od čokolad do pralnih praškov :censored: večina ljudi sploh ne porajta (hint: zanimivo je primerjat okus original milke iz müllerja in "original" milke iz mečkatorja :veryevil: )

Js imam (iz Müllerja, seveda) Perwoll Sport, je v modri plastenki in se odlično obnese pri sintetičnih materialih. Lepo opere in je tud ful nežen.
Pa tale nima nobene veze s Perwolli iz naših ostalih marketov, čeprav so vsi od Henkla :rolling:

spartan
01.10.2007, 06:21
Rabim kakšen nasvet pri pranju temnega perila. Problem imam s temnimi majičkami, namenjenim za šport. Večinoma niso iz bombaža, ampak iz kakšne mešanice elastana, poliamida... Ko je majčka oprana, še nima posebnega vonja, takoj ko jo oblečem in se malo prepotim pa že grozno smrdi po švicu. Kot da ne bi bila oprana.
Kaj delam narobe? Sicer perem na 30 ali 40 stopinjah s praškom za barvasto ali temno perilo, mehčalcem. Obesim takoj, ko je oprano.
Baje v Mullerju obstaja neki prašek, namenjen pranju športnega perila. Kdo ve, kako se imenuje?
Kakešenkoli nasvet dobrodošel!
Hvala!

hmmm....to pa je meni neznano. Ker imam sam oblačila iz MicroFibra....in ni duha in ne sluha o tem. Pa zraven dam tudi mehčalec....in perem na 30 stopinjah. Sicer seveda zašvicam not....ampak če potem obesim odzunaj, se mi zadeva razlufta.

Več kaj pa ne vem....

:dontknow:

SonoLei
01.10.2007, 09:02
Ok, hvala vsem zaenkrat. ;)
Bom preizkusila vse vaše variante pa bom vidla, katera se najbolje obnese. Možno, da je kej na pranju brez mehčalca, čeprav mi ta možnost ne diši preveč. Potem morm špotne majčke prat posebi, kar mi ne bo zneslo. Stroj ne bo nikol poln, majčk pa nimam tok. Ali naj kar vse brez mehčalca operem :dontknow: ?
Sem pa zdej poizkusila še s funkcijo dodatnega izpiranja in ožemanja pa čakam na rezultate.

VR3
01.10.2007, 10:49
jst dam vse skupi prat brez mehčalca. ko se opere, vzamem športne stvari ven, dam noter mehčalec, naštimam na dodatno izpranje in to je to. maš pač dodatnih 15 minut pranja.

Mesečnica
01.10.2007, 15:32
Jaz se pridružujem tej ideji - sama nekaj podobnega delam z oblačili mojega 4-mesečnika. Operem jih skupaj z najinimi, potem pa najina vzamem iz stroja, njegova pa še enkrat dam na izpiranje. Mehčalca pa itak ne uporabljam, ne čutim potrebe :rolling:

Aja, da boš lažje ločevala športna oblačila od ostalih, si pa lahko omisliš vrečo za pranje perila. Jaz jo imam zato, da dam vanjo oblačila od tamalega in mi jih potem ni treba loviti med najinimi oblačili. Kupila sem pa tole in sem z njo zelo zadovoljna:
http://www.pleniceracman.si/shop/page/detail/gitm/123/Mreza_za_perilo/-/

Irina
01.10.2007, 17:35
Vse opereš skupaj. Ob zaključku programa vzameš iz stroja tisto, česar ne želiš, da se "mehča", vklopiš dodatno izpiranje in v posodico naliješ mehčalec. Tako, si pomagam jaz. Obenem že na začetku pranja, dodam v boben stroja lističe za "lovljenje barve in umazanije". Lističi mi omogočijo pranje perila, ki ob vsakem pranju dodajo vodi nekaj svoje barve.

Mowgli
01.10.2007, 17:45
Kot je že ugotovljeno, pri pranju športnih cunj iz raznoraznih *texov ipd. se ne dodaja mehčalca zaradi posledičnega motečega vonja.

Muller, kot direktni uvoznik, se izogne raznim "zastopnikom za Slovenijo in generalnim uvoznikom", ki največkrat nimajo vpliva pri nabavi robe, ki je namenjena "vzhodnemu trgu". Mama Evropa 'ma nas very enakopravno rada molto v über...