Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ljubice in ljubčki

La-di-da
30.09.2007, 19:23
Kaj menite o ljubicah in ljubčkih? Je to res nekaj tako groznega? Je mogoče nujno zlo? Če sličajno poznate kakšno ali kakšnega, ki je ljubica oz.ljubček nekoga, kako gledate na to osebo?

Marduk1
30.09.2007, 20:13
Če je to že od nekdaj v človekovi naravi potem pač more biti tako. Jaz nimam kakega osebnega mnenja o takih ljudeh ker nobenega ne poznam vem pa da se sam ne bi nikoli spravil v kaj takega.

nattka
30.09.2007, 21:10
dej no mardek bit tok ortodoksen ... pa lih zdej, ko sem nate uč vrgla ...;)

sicer pa sta za vsako stvar potrebna dva ... bolj je obsojanja vredna oseba, ki vara ... kot pa tisti, s katerim vara ...

kobilica
02.10.2007, 06:16
Nujno zlo ljubčki in ljubice?! Se mi zdi, da v dobri zvezi tega ni potrebno.. Dober partner, dober ljubimec...

Pancho
02.10.2007, 08:05
Nujno zlo ljubčki in ljubice?! Se mi zdi, da v dobri zvezi tega ni potrebno.. Dober partner, dober ljubimec...
:approve:

lana
02.10.2007, 10:34
dej no mardek bit tok ortodoksen ... pa lih zdej, ko sem nate uč vrgla ...;)

sicer pa sta za vsako stvar potrebna dva ... bolj je obsojanja vredna oseba, ki vara ... kot pa tisti, s katerim vara ...

:dontknow: pomojem oba varata .. en z drugim. ;)

Lencka
02.10.2007, 10:45
Eh, se bolj strinjam z nattko - tisti, ki je vezan, vara, ne tisti, ki je ljubček/ljubica - razen, če sta to oba. Obsojanje? Hm, to itak preradi prehitro počnemo, pa bogve za vsak konkreten primer, zakaj in kako in vseokoli.
Ampak načeloma jaz varanja ne prebavljam. Če ti je lepše s kom drugim, pusti prvega in pojdi k drugemu.

brabrabranc
03.10.2007, 15:43
Bravo, Lencka, se strinjam -še posebej z zadnjim stavkom!

Tina81
03.10.2007, 20:02
Mah kaj češ obsojat... To se pač dogaja, oz. zgodi... Vprašanje je bolj, zakaj? Zakaj te partner vara? In ali se to dogaja, ali zgodi...:approve:

kobilica
04.10.2007, 07:04
Mah kaj češ obsojat... To se pač dogaja, oz. zgodi... Vprašanje je bolj, zakaj? Zakaj te partner vara? In ali se to dogaja, ali zgodi...:approve:

Vedno sem bila mnenja, da varanje ne pomeni, da ne ljubiš svojega partnerja. Prevaraš po mojem zato, ker iščeš nekaj kar ti "doma" manjka..

Vaša mnenja, zakaj varanje....

mrjerry
04.10.2007, 07:23
Zacne se s firbcem. Majhen otrok bo vedno vtaknil prste povsod, kamor jih bo lahko. Ce pa po prvem poskusu ugotovi, da je dobil nekaj novega, se pa stvar sele zacne ponavljati. Osnovna motivacija je pa stoprocentno firbec.

dvojčica
04.10.2007, 07:44
Zacne se s firbcem. Majhen otrok bo vedno vtaknil prste povsod, kamor jih bo lahko. Ce pa po prvem poskusu ugotovi, da je dobil nekaj novega, se pa stvar sele zacne ponavljati. Osnovna motivacija je pa stoprocentno firbec.

Se mi zdi da je pa firbec zadnje, zarad česa bi šla to počet no...:)

mrjerry
04.10.2007, 08:00
Ti to sploh pocnes? ;)

dvojčica
04.10.2007, 08:16
Ti to sploh pocnes? ;)

Govorim hipotetično.:)

mrjerry
04.10.2007, 08:21
Jaz tudi :blush:

dvojčica
04.10.2007, 08:23
No. In hipotetično bi se jest mogla zaljubit v nekoga, da bi to počela. Firbec je premalo.:)

Pancho
04.10.2007, 08:27
Vaša mnenja, zakaj varanje....
Zelo dober približek... "Vedno sem bila mnenja, da varanje ne pomeni, da ne ljubiš svojega partnerja. Prevaraš po mojem zato, ker iščeš nekaj kar ti "doma" manjka.." :2thumbs:

D' Andre
05.10.2007, 15:20
Točno to - število ljubic in ljubčkov nam samo pove, koliko vezanih ljudi svojim stalnim partnerjem odreka zdravo, redno spolnost. Tudi sam imam v tem trenutku ljubico - s punco imam platonsko razmerje, s ljubico pa fizično. Mi pač punca odreka seks, pa kaj - nimam energije, da bi jo silil/prepričeval v karkoli. Nikoli si nisem mislil, da se bom kdaj znašel v takem položaju, vendar sem se in se niti malo ne sekiram, prestar sem že za to.

Mowgli
05.10.2007, 15:39
Nisi zadovoljen z vezo ali samim seboj, pa pogledaš čez plot. Včasih najdeš tam kaj, kar upaš, da ti bo pomagalo naprej, lahko pa te pričaka slaba vest ali le deja vu. Rešitve so ponavadi v nas samih, ne gre pa človeka obtoževati, ker jih išče na napačnih mestih. Se učimo... :angel:

Lencka
05.10.2007, 16:30
Zakaj pa potem sploh furati neko zvezo, ki te ne izpolnjuje/zadovoljuje? Čisto resno vprašam, ne kot očitek ali karkoli. Recimo, kot pravi D'Andre... zakaj bi potem sploh še imel zvezo z dekletom, če v tej zvezi ne dobi tistega (očitno dovolj pomembnega, da išče drugje), kar želi? Ok, saj ne da bi mislila, da lahko ena oseba zadovolji vse potrebe nekoga drugega, daleč od tega - samo če gre npr. za spolnost... zame je to en normalen in ne ravno najmanjši del odnosa. Če torej to niti 1% ne štima, zakaj nadaljevati platonski odnos in imeti hkrati ljubico? A ne bi bil torej raje (če ostanem pri tem primeru) z dekletom prijatelj (če se na tej ravno dobro razumeta) in poiskal neko drugo zvezo, ki ga bi zadovoljevala platonsko in seksualno?

D' Andre
12.10.2007, 09:43
Na to ti težko odgovorim, Lenčka - zakaj furati dvojen odnos, ker še sam ne vem. S tisto bejbiko, ki mi ne da, v bistvu čist uživam, veliko mi pomeni, ko greva skupaj ven, ko skupaj gledava tv in zaspiva itd. S njenim (najinim?) seksualnim postom pa se mi, čist iskreno, ne da ukvarjat. Bo že sama to razčistila. V preteklosti sem preveč energije zagonil za reševanje tujih problemov, in ni blo nekega blaznega učinka tko da mi zdej rahlo dol visi. Sicer pa mam tko al tko občutek, da ne bo trajal ful dolgo.

Tina81
15.10.2007, 18:12
Na to ti težko odgovorim, Lenčka - zakaj furati dvojen odnos, ker še sam ne vem. S tisto bejbiko, ki mi ne da, v bistvu čist uživam, veliko mi pomeni, ko greva skupaj ven, ko skupaj gledava tv in zaspiva itd. S njenim (najinim?) seksualnim postom pa se mi, čist iskreno, ne da ukvarjat. Bo že sama to razčistila. V preteklosti sem preveč energije zagonil za reševanje tujih problemov, in ni blo nekega blaznega učinka tko da mi zdej rahlo dol visi. Sicer pa mam tko al tko občutek, da ne bo trajal ful dolgo.
hmm, Andre, a pa ona to ve? TO da jo varaš in to, da pričakuješ konec?

KissMe
16.10.2007, 20:29
Js sm kr veliko razmišljala o tem in menim, da se ne da preprosto rečt (oz. lahko, če hočete), da je to čisto grozno in nerazumljivo, pa tudi ne, da je to čist naravno, logično in pravilno. Stvar je po mojem mnenju precej bolj kompleksna.

Po izkušnjah ljudi, ki jih poznam, ljubice in ljubčki niso vedno "uporabljeni" samo za seks, nekateri vezani se vanje tudi zaljubijo in tako nastane še večji problem. Človek je razdvojen, nekoga ljubi, v drugo osebo je zaljubljen, po možnosti nikogar noče zapustiti, ima slabo vest in občutek krivde...

Mislm, da razumem ljudi, ki jih privlači nekdo izven njegove zveze in so pač tako "šibki" ali radovedni, da se temu ne morejo upreti, čeprav sama tega nikol nisem storila. Je pa res, da glede na to, kar vem o tem, tega ne priporočam, ker je lahko zelo zelo zelo boleče za vse vpletene in menim, da se konec koncev vse skupaj ne izplača. Po mojem je bolje biti pošten do sebe in do drugih (čeprav je to včasih težko) in da probleme v zvezi rešiš na drugačen način oz. svojo potrebo po svobodi, zabavi itd. zadovoljiš drugače.

..... je pa lažje govoriti, kot storiti... še vedno drži;)

zeriX
28.10.2007, 18:10
Lažje se je navadit več seksa kot manj seksa.

D' Andre
29.10.2007, 17:28
Evo Tina pa Lenčka, v soboto sva šla narazen. Tok da vesta. ;)

KissMe
29.10.2007, 19:51
Lepo:)

ema lina
30.10.2007, 14:16
Intelektualno ujemanje? Seksualno ujemanje?
Kaj pa, če eno brez drugega ne gre? Mislim, da se vsakdo za ljubico ali ljubčka odloči po premisleku, da ni to kar nekaj-ups se mi je zgodilo; :veryevil:
ljudje se varajo, ker nečesa ne dobijo v zakonu. Preprosto. :kiss:
Ravno sem prebrala eno knjigo od Dale Carnegie-ja, ki je prvič izšla 1936 in že takrat je pod najpogostejše vzroke zakonskih neskladij navedel:
1. spolna neprilagojenost (daleč na prvem mestu) in da bi ''marsikatero navzkrižje, kateremu sicer botrjujejo drugi vzroki, verjetno odpadlo, če bi bili spolni odnosi zadovoljivi''
(2. nesoglasje glede uporabe prostega časa
3.finančne težave
4.telesne ali duševne nenormalnosti)

:frend:

toma17
30.10.2007, 14:33
A vam navržem še mal teme. Mam ljubico, ki mi ful pomeni ampak žena je vseeno prva. Žena ma Ljubimca ampak še vedno sem jaz prvi. Mava se ful dobr in sva si popestrila življenje z izvenzakonskimi aktivnostmi, ki pa jasno ne smejo biti prepogoste. Osnovni partner ne sme trpeti nobenega pomanjkanja v nobeni smeri. Kvaliteta življenja je pa šla v višave, da o najinem seksu z ženo ne govorim kak je postal. Kok časa bo trajalo ne vem ampak če bo komu zato bed bova nehala. Za enkrat se mava ful rada.

Moje mnenje je da met ljubimca -ko ni nič slabega če se znaš it to igro. Predvsem pa ne sme bit bolečine, ne doma pa tudi pri ljubimcu-ki ne. Pol je vse v redu. Ja pa zaščito je treba uporabit pol je pa vse ok.

L.P.

nattka
30.10.2007, 14:57
A vam navržem še mal teme. Mam ljubico, ki mi ful pomeni ampak žena je vseeno prva. Žena ma Ljubimca ampak še vedno sem jaz prvi. Mava se ful dobr in sva si popestrila življenje z izvenzakonskimi aktivnostmi, ki pa jasno ne smejo biti prepogoste. Osnovni partner ne sme trpeti nobenega pomanjkanja v nobeni smeri. Kvaliteta življenja je pa šla v višave, da o najinem seksu z ženo ne govorim kak je postal. Kok časa bo trajalo ne vem ampak če bo komu zato bed bova nehala. Za enkrat se mava ful rada.

Moje mnenje je da met ljubimca -ko ni nič slabega če se znaš it to igro. Predvsem pa ne sme bit bolečine, ne doma pa tudi pri ljubimcu-ki ne. Pol je vse v redu. Ja pa zaščito je treba uporabit pol je pa vse ok.

L.P.

nattka tih bod ...

lana
31.10.2007, 08:29
mu zavijem vrat..

zverina
31.10.2007, 15:47
jo vržem skozi okno...

KissMe
01.11.2007, 18:20
Ja... enim uspeva, mi navadni smrtniki smo pa preveč posesivni... tko pač je

toma17
02.11.2007, 06:17
Natka jaz bi pa ravno tvoj komentar rad bral. Daj mal se potrudi prosim.

L.P. T

snežko
02.11.2007, 12:47
Ja... enim uspeva, mi navadni smrtniki smo pa preveč posesivni... tko pač je

:) zato pa ne veš da ma lubico...

KissMe
02.11.2007, 14:34
Če ne veš, ne boli... sam gorje če zveš;)

Lencka
02.11.2007, 14:40
pol zna bolet tudi druge :d

KissMe
02.11.2007, 16:25
No sej, druge še bl;)

Irina
02.11.2007, 16:36
Kakšni ljubimci, ni ga čez dober ženski čvek. Sprosti dušo in telo, brez bojazni, da bi šel zakon po zlu.

orhidejca
02.11.2007, 18:45
....

KissMe
02.11.2007, 20:10
Men bi blo še hujše, če bi bil "moj" zaljubljen v drugo, tud če ne bi mel z njo nič, kot če bi se enkrat z eno dol dal "kar tako".

Onejash
02.11.2007, 23:02
@Orhidejca
Imho je pa to zadnji, najmocnejsi in najvecji ventil za sproscanje "ilegalnih" zelja, ki vsaj mene efektivno obdrzi pri monogamiji.

perobmw
05.12.2007, 11:05
to je nekaj najbolšega.vsaj za mene,pa tak bo tui ostalo.:)

mrjerry
05.12.2007, 12:17
hej, nekje sem slišala/prebrala (ne spomnim se), da je že to, da pomisliš da bi varal, da že, če si koga zaželiš( pa mu to naglas poveš, ...pa čeprav oba vesta, da iz tega ne bo nič),da je to že na nek način varanje...kkšno je pa vaše mnenje?

Ce razmisljam o tem, da bi v afektu ubil cloveka, ki me je recimo izsilil na cesti - a sem morilec?

Andreea
05.12.2007, 12:52
:o

če drugega ne, si grešnik :mad:
takoj k spovedi!

jf11
07.12.2007, 09:05
Popolnoma se strinjam s teboj, Kobilica. Varanje partnerja zame ne pomeni konec ljubezni, temveč iskanje
tistega kar pogrešaš doma kakor praviš ti in odkrivanje nekaj novega, če drugega ne popestritev posteljnega življenja.:approve:

souL
20.12.2007, 18:42
Se mi zdi da sta za to potrebna 2 pa sta pol tut oba kiva. :)

spartan
21.12.2007, 06:47
Kaj menite o ljubicah in ljubčkih? Je to res nekaj tako groznega? Je mogoče nujno zlo? Če sličajno poznate kakšno ali kakšnega, ki je ljubica oz.ljubček nekoga, kako gledate na to osebo?

Čustva in razum sta dve različni stvari in ko se človek preveč premišljeno in razumno odloči, mora pričakovati, da bo za to enkrat plačal ceno; prej ali slej.

Problem je, da s sabo na dno potegne še druge, ki so z njim/njo.

Tone
21.12.2007, 20:38
Kaj ko bi predlagali raje svojemu stalnemu partnerju, da popestrita svoj odnos. Bo bolje in brez kasnejših posledic, vendar morata biti v željah realna in oba za stvar.

Babi2
22.12.2007, 07:54
Meni se pa zdi "status" ljubice ali ljubčka skrajno poniževalen. Kako lahko nekdo, ki ceni samega sebe, pristane na to vlogo?

nejc
24.12.2007, 08:40
Popolnoma se strinjam s teboj, Kobilica. Varanje partnerja zame ne pomeni konec ljubezni, temveč iskanje
tistega kar pogrešaš doma kakor praviš ti in odkrivanje nekaj novega, če drugega ne popestritev posteljnega življenja.:approve:
Če doma nekaj pogrešaš, je pravi način pogovor s partnerjem. Temu se reče ODKRIT odnos, ki temelji na zaupanju in spoštvovanju partnerja. Če se spraviš pogrešano iskat izven doma brez da bi v to vključil partnerja, pomeni, da deluješ SOLISTIČNO. Biti solist pomeni NE biti partner.

Če nisi partnersko naravnana oseba, zakaj se sploh trudiš v neki navidezni partnerski zvezi? Mar ti ni bolje, da si sam/sama ter lahko počneš karkoli želiš. Nenazadnje si lahko posteljno življenje popestriš vsak dan s komerkoli in kjerkoli. Mar ne ( če ti je to smisel življenja)?
Brez, da bi zaradi tvojega iskanja popestritev trpeli drugi(partner, otroci itd.). Če te osebe ljubiš, jih ne želiš prizadeti. Če jih ne želiš prizadeti, NE varaš!

Res je, z varanjem ni konec ljubezni. Ljubezni je bilo konec že prej ali pa je nikdar ni bilo.

Še nekaj definiij iz SSKJ za tiste, ki jih ne zastopite.

varati -am nedov. (a)

1. z določenim namenom zavajati koga v zmoto: varati prijatelja; varati koga z lepimi besedami / varati samega sebe slepiti

• videz vara resnica je pogosto drugačna, kot je videti na prvi pogled

2. biti nezvest v zakonu: ženo vara že tri leta / varala ga je s svojim šefom

3. star. goljufati: varati pri kartanju

varati se

1. zaradi napačnega sklepanja, ravnanja ne dosegati tega, kar se pričakuje: varati se pri kupčiji; varati se v ljubezni, upanju

2. biti v zmoti; motiti se: varati se v sodbi; zelo, ekspr. bridko se varate, če tako mislite / ekspr. če me oko, spomin ne vara, sem to dekle že nekje videl

varajoč -a -e: varajoč privid

varan -a -o: varano ljudstvo
ljubezen -zni ž (e)

1. močno čustvo naklonjenosti do osebe drugega spola: vezala ju je velika ljubezen; ekspr. ljubezen gori, ugasne, se vname; izpovedati, odkriti,
priznati komu ljubezen; ekspr. prisegal ji je večno ljubezen; vračati komu ljubezen; čista, globoka, goreča, prva, skrita, strastna, zvesta ljubezen;
čutna in duhovna ljubezen; ekspr. sladka, vroča ljubezen; srečna ki jo ljubljena oseba vrača, nesrečna ljubezen ki je ljubljena oseba ne vrača; ljubezen do
dekleta; ljubezen med možem in ženo; zakon brez ljubezni; biti prevzet od ljubezni / njuna dolga ljubezen je končana; tekmec v ljubezni / nav. ekspr.:
petošolska ljubezen; platonična ljubezen brez želje po čutnih, telesnih odnosih; ljubezen na prvi pogled / poročil se je z njo iz ljubezni; storiti kaj iz
ljubezni // evfem. spolno razmerje, spolni odnos: njen mož ima ljubezen z drugo žensko; pog. začela je z njim ljubezen; njegove neštevilne ljubezni /
lezbična ljubezen; svobodna ljubezen skupno življenje moškega in ženske brez zakonske zveze / spolna ljubezen // ekspr. oseba, na katero se nanaša to
čustvo: po dolgih letih je srečal svojo nekdanjo, prvo ljubezen; oženil se je s svojo mladostno ljubeznijo / kot nagovor kmalu se vrni, ljubezen moja

2. s prilastkom močno čustvo naklonjenosti do koga, združeno s skrbjo za njegovo korist, dobro: čutiti ljubezen do staršev; bratovska, materinska,
otroška ljubezen; hčerina ljubezen do očeta; ekspr. opičja, slepa ljubezen do otrok / domovinska ljubezen; ljubezen do domovine; ljubezen do
mladine / ljubezen do živali / to je storila iz ljubezni do otrok; z veliko ljubeznijo je govoril o svoji materi; vzgajal je svojega učenca z očetovsko
ljubeznijo kot bi bil njegov oče

3. knjiž., ekspr. kar je posledica teh čustev: obdajala jo je ljubezen moža in otrok; izkazovati staršem ljubezen in spoštovanje

4. navadno v zvezi z do močen pozitiven odnos do česa: cenila je njegovo ljubezen do glasbe, gledališča, knjig; velika ljubezen do narave; ljubezen do
poklica; ljubezen do svobode / njena ljubezen do dela je znana znano je, da rada dela; evfem. vsi poznajo njegovo ljubezen do denarja veliko željo, da bi
ga pridobil, imel / ekspr.: glasba je njegova ljubezen; pipa je bila njegova največja ljubezen zelo rad je kadil pipo / z ljubeznijo obdelovati zemljo; jed je
bila skromna, a pripravljena z ljubeznijo

5. raba peša dobri, prijateljski odnosi: med ljudmi ni vladala ljubezen, ampak sila; ljubezen do bližnjega, za trpeče ljudi / sosedje so živeli med seboj v
ljubezni in prijateljstvu

• ekspr. kar pojedel bi jo od ljubezni ima jo zelo rad; iron. ne vem, če bosta lahko samo od ljubezni živela za življenje jima bo potrebna materialna osnova;
star. vnela se je v ljubezni do njega, zanj zaljubila se je vanj; knjiž. kupljena ljubezen pri kateri je treba partnerja plačati; vznes. čas ljubezni pomlad; evfem.
služabnice ljubezni vlačuge, prostitutke; ekspr. biti slep od ljubezni biti nekritičen do ljubljene osebe; šalj. ljubezen gre skozi želodec če ženska moškemu
dobro kuha, je tudi njegova ljubezen trdna; za ohranitev ljubezni je potrebna materialna podlaga; ljubezen je bolezen ljubezen, zaljubljenost povzroča podobno
stanje kot bolezen; ljubezen je slepa; stara ljubezen ne zarjavi; šalj. sreča v igri, nesreča v ljubezni

* rel. ljubezen do Boga; vera, upanje, ljubezen; vrtn. goreča ljubezen dlakava vrtna rastlina z rdečimi cveti; kalcedonijska lučca
zaupanje -a s (u) prepričanje, da je kdo sposoben, voljen narediti, kar se pričakuje: z delom upravičiti zaupanje koga; delavci so
izkušeni, zato uživajo zaupanje; poln zaupanja prositi koga za pomoč / imeti zaupanje vase // prepričanje, da je kdo pošten, iskren: zlorabiti
zaupanje koga; ekspr. v slepem zaupanju mu je verjela // prepričanje, da je kaj dobro in da bo dobro vplivalo na uresničitev določenih pričakovanj:
zaupanje lastni moči / zaupanje v razum

• publ. večina volivcev mu je izrazila zaupanje je glasovala zanj; knjiž. podarjati komu zaupanje zaupati vanj
spoštovanje -a s (a)

1. zelo pozitiven odnos do koga zaradi njegove moralno utemeljene veljave, vrednosti: čutiti, izgubiti spoštovanje do starejših, voditeljev; z
besedami, dejanji izkazati komu dolžno, veliko spoštovanje; z delom si pridobiti spoštovanje / imeti, uživati spoštovanje; narediti iz spoštovanja;
govoriti o čem s spoštovanjem / publ., kot vljudnostna fraza sprejmite izraze mojega spoštovanja / v meščanskem okolju, kot pozdrav moje spoštovanje /
v pismih s spoštovanjem; kot vljudnostna fraza na koncu pisma z odličnim spoštovanjem // ekspr., navadno v zvezi vreden spoštovanja izraža, da je koga ali kaj
vredno upoštevati: tak nasprotnik je vreden vsega spoštovanja; njegova odločnost je spoštovanja vredna

2. upoštevanje, izpolnjevanje: spoštovanje dogovorov, predpisov, rokov

nejc
24.12.2007, 08:41
Meni se pa zdi "status" ljubice ali ljubčka skrajno poniževalen. Kako lahko nekdo, ki ceni samega sebe, pristane na to vlogo?Vglavnem zaradi finančnih oz. materialih dobrin in ugodnosti..

Lencka
25.12.2007, 15:57
Kakih ugodnosti, na primer?
Po drugi strani ne razumem: zakaj bi bil tak "status" poniževalen, Babi2?

Sicer pa se strinjam s tvojim prejšnjim zapisom, nejc.

KissMe
25.12.2007, 16:32
Meni se pa zdi "status" ljubice ali ljubčka skrajno poniževalen. Kako lahko nekdo, ki ceni samega sebe, pristane na to vlogo?

Najbrž se ne ceni oz. se premalo ceni. Kaj pa ljudje, ki pristanejo na drugačne zlorabe v zvezi (pretepanje, varanje, psihično nasilje). Vprašanje, kaj je bolj poniževalno, mislim, da je odvisno od primera do primera.

Babi2
25.12.2007, 17:09

Se ne ceniš toliko, da hočeš biti "prva violina" in ne le rezerva, oziroma občasna popestritev zakonskega življenja? :dontknow:

Lencka
25.12.2007, 21:48
Babi2, razumem, kaj želiš reči. Zame to itak ne bi bilo, čeprav, kot pravijo, "ne sodi prehitro" ;) Kar se mene tiče, so povsem ok vsa razmerja, v katerih se vsi vpleteni strinjajo s svojo vlogo. Kar pomeni, da imeti ljubčka/ljubico odpade - razen, če se partner ne strinja. Ne, jaz se ne bi.

Po drugi strani pa ne vem, zakaj bi bilo to nujno poniževalno, čeprav s tem sprejmeš mesto "druge violine". Eno je, če ljubica/ljubček sanjari o resni zvezi s to osebo, pa se tolaži, da tako vsaj nekaj dobi. Kaj pa, če išče prav to? Biti občasna popestritev? Pa brez obveznosti do spolnega partnerja? Se ti ne zdi, da je to možno? V tem primeru ne vem, zakaj bi bilo to poniževalno...

(Podobno bi potem lahko rekla, da je poniževalno imeti le ljubimca - nekoga, ki ni nič drugega kot spolni partner. Oziroma biti to. Tak odnos namreč ni "poln", ne? Hja, že... ampak, če obema paše tak odnos... ampak to je druga tema, a ne. Vsaj zame. Partnerstvo spremeni vse.)

Kaj pa vem. Včasih sem imela precej "jasno" mnenje o ljubicah in ljubčkih, pa se mi zdi, da vse le ni tako enostavno. Partner, ki si omisli ljubico/ljubčka, zame ni več partner (kot je rekel nejc), ljubico/ljubčka pa vidim malo drugače (če tudi ta nima partnerskega odnosa). Zame tu namreč ne velja "krivda (če govorimo o njej) je na obeh straneh" - ne, "kriv" je tisti, ki vara, in manj tisti, s katerim vara.

Lilly the Bear
25.12.2007, 22:06

Jaz tudi ne razumem, kaj je narobe s statusom ljubčka/ljubice, če seveda ne gre za izkoriščanje.

Sama sem bila kdaj nekje na meji "biti v funkciji ljubice" ali pa sem to tud bla...težko razmejit...pa me ni kaj dost motilo, ker sama nisem mela skrajnega namena s tem moškim bit v resni zvezi. In hkrati sem tud jaz v relaciji do tega moškega imela "ljubčka" (formalno sem bila samska) se pravi da je tudi ta "poročen" moški, ki je imel mene za ljubico, bil meni za drugo violino :d :clown:

Se pravi volk sit in koza cela :approve:

nejc
26.12.2007, 09:10

Nisem bil dovolj natančen.

Govorim za primere, ki jih poznam ali za katere sem slišal.

Recimo, splača se biti šefova ljubica/ljubček(če je šef ženska), ker imaš morebiti večjo plačo, kakšen dan dopusta več, večjo možnost napredovanja itd..

Splača se biti ljubica/ljubček nekoga premožnega, ker s tako zvezo recimo pridejo dražja darila oz. se ti na splošno zviša standard. Poleg tega je nekdo premožnejši tudi nekdo vplivnejši. In smo spet pri zgornjem primeru. Vsaj podobno je. Zveze in poznanstva.

V mislih sem imel predvsem takšne zveze. Ker je tega največ, vsaj kar uspem izvedeti oz. kar sem doživel v lastni družini.

Maš seveda tud že omenjene varjante, ko nekdo upa, da bo iz takšne zveze nastalo kej resnega, ta druga oseba pa dejansko prvo vseskozi vleče za nos.

Pa še marikatero drugo varjanto.

Če pa je naslov teme "Ljubice in ljubčki", bi rekel, da je treba govoriti ravno o njih. Ljubica/ljubček je oseba, ki ni enakopravna drugi vpleteni osebi v neki nepartnerski zvezi. V kolikor bi bila enakopravna, bi govorili o partnerjih ali spolnih partnerjih itd.. Iz te neenakopravnosti pa pomoje izhaja, da je takšna oseba z vidika družbe v ponižujočem položaju. Seveda odvisno od tipa takšne zveze. V neki zvezi je položaj bolj poniževalen kot v drugi.

:dontknow::)

Pozzo
27.12.2007, 12:54

Vsakega kdaj zamika, da bi pogledal čez plot ampak tu gre za odločitev. In vsak se odloči kaj mu pomeni več. Gre za to, da ima človek neko vrednoto in se je drži. Pogosto je to zelo težko - težje kot se prepustiti. Če mu je varanje vrednota...
Če gre za odprto vezo je to nekaj drugega, da se razumemo. So pa ponavadi tisti, ki varajo najbolj glasni in najbolj norijo, ko so preverani - zakaj že?

Lencka
27.12.2007, 20:35
Nejc, zakaj misliš, da ljubček in ljubica ne moreta biti enakopravna v njuni zvezi? Že, njun odnos ni ENAK kot tisti, ki ga ima (vsaj eden od njiju) s svojim "rednim" (eh, kak težko je kake izraze najti :d) partnerjem, kar pa, mislim, da ne pomeni, da je zaradi tega, na primer, tisti brez tega partnerja nujno podrejen. :dontknow:

Hm, ali pa se spet lovimo okoli definicij :d No, jaz sem pisala o tistem, kar meni pomeni "ljubček" ali "ljubica" - to je oseba, s katero ima nekdo, ki že ima partnerski odnos, takšno ali drugačno razmerje, navadno seksualne narave (ni pa nujno, da le to), ta odnos pa ostaja v senci tistega prvega partnerskega odnosa. Kak odnos pa je med njima, pa bogve.

Drugo pa je tisti "z vidika družbe". Hm... ja, z vidika družbe tudi še vedno velja, da biti ljubica ni ok, imeti ljubico pa, ali kako? Če govorimo o tem, ali je to ponižujoče za koga ali ne, mislim, da več šteje "z njenega/njegovega vidika", in ne "z vidika družbe".

nejc
28.12.2007, 08:45
Če vzamemo klasično definicijo ljubice(obratno velja isto), potem je ljubica ženska, ki je samska in ima zvezo z vezanim moškim. Vezan moški ima poleg vsakdanjih službenih in drugih obveznosti tudi družinske obveznosti. Torej, družina je še vedno na prvem mestu, ljubica pride šele na drugo ali nižje. Obratno pa je on na prvem mestu v njenem življenju. Kje je tu enakopravnost?:dontknow:

Ni vedno tako, je pa velikokrat. Velja tudi za vezane ženske in njihove ljubčke.

V končni fazi je pa povsem vseeno, ali je odnos enakopraven ali ne. Vsak se sam odloči, kakšno vlogo bo v življenju igral. Očitno jim paše.

majdka
28.12.2007, 08:50
V končni fazi je pa povsem vseeno, ali je odnos enakopraven ali ne. Vsak se sam odloči, kakšno vlogo bo v življenju igral. Očitno jim paše.
ce nebi pasal nebi sli v to ;)
vse ostalo ni pomembno..

andreaaaaa
01.01.2008, 14:02

neem no:)
zna bit kdaj zanimivo:p;)

hehe

Pozzo
02.01.2008, 13:59

L.P.

Tole si lepo napisu in ti dam prov, če je res vse tko kt si napisu je to vajin dogovor, kaj je dovoljeno in kaj ne. Če vama to špila zakaj ne oz. če je vsem vpletenim kul. Je pa tako, da nekaj časa je vsem kul potem pa je dovolj, da eden v tem mnogokotniku postane nesrečen in vsak poezija gre v franže. In še vedno se je to zgodilo slej ko prej. Morda se pri tebi ne bo... dvomim...

La-di-da
11.01.2008, 10:14
Ne morem verjet, da ta tema še živi

Tale komentar me je pa kar zbodel.

Se ne ceniš toliko, da hočeš biti "prva violina" in ne le rezerva, oziroma občasna popestritev zakonskega življenja? :dontknow:

Včasih je biti ljubica prav fletna stvar. Do dotičnega nimaš nobenih obveznosti (ni mu treba kuhat, likat, prat, še darila za RD mu ni treba kupovat), ni se treba z njim postavljat v javnosti, torej si uradno samska, kar je za sodobno žensko, ki si ne želi imeti prikolice, kar priročna stvar. :2thumbs:

Tistim, ki imajo rednega partnerja+ljubčka ali ljubico, pa se čudim, ker res ne vem od kje jim toliko časa. :dontknow:

Babi2
11.01.2008, 15:04
Včasih je biti ljubica prav fletna stvar. Do dotičnega nimaš nobenih obveznosti (ni mu treba kuhat, likat, prat, še darila za RD mu ni treba kupovat), :

Ne vem, zakaj naj bi bila to prednost ljubic? Kaj ni v vsakem običajnem razmerju dveh samskih ljudi prav tako?
Vsaj nekoč fantom, s katerimi smo "hodile" nismo kuhale in prale ...

Pri naštevanju plusov pa si vendarle pozabila tudi še na kakšen minus, kot npr. to, da ti je poročen moški, če si njegova ljubica, na voljo le takrat, ko on to hoče, ne pa takrat, ko ga ti želiš ali potrebuješ.

KissMe
11.01.2008, 20:14
Pri naštevanju plusov pa si vendarle pozabila tudi še na kakšen minus, kot npr. to, da ti je poročen moški, če si njegova ljubica, na voljo le takrat, ko on to hoče, ne pa takrat, ko ga ti želiš ali potrebuješ.

Ni čist res, kar si napisala ;) odvisno kolk mu je do tebe, pa kako dobr se ma s tabo ;)

Babi2
12.01.2008, 14:21
Aja pa še to: če že ima nekdo ljubice/ljubčke....verjetno nima samo ene/enega!!!

Ja, in? Saj človek, ki je vezan, pa ima ljubico/ljubčka ali pa ljubica/ljubček vezane osebe itak nima moralnih zadržkov - če bi jih imel, ne bi bil v tej vlogi.

KissMe
12.01.2008, 20:19
A lahko sam vprašam zakaj bi sploh bile ljubice/ljubčki oz. št.2? A ni bolje imet eno osebo samo zase? Aja pa še to: če že ima nekdo ljubice/ljubčke....verjetno nima samo ene/enega!!!

Kolikor jaz vem iz izkušenj raznih oseb, ki jih poznam, v intimne odnose z vezano osebo ne greš z namenom resne zveze, ampak z namenom "zabave". Če je zelo zabavno itd., se lahko osebi zaljubita in takrat je zelo težko, če že ne nemogoče prekiniti zvezo. Seveda bi po mojem večina ljudi imela rajši eno osebo samo zase, vseeno pa jim je bolj pomembno, da so z osebo, ki jo ljubijo, kot pa da imajo zase nekoga x. Zaljubljamo se pa itak ne s pametjo. Zato so take "nedolžne" zabave kao za eno noč lahko tudi usodne.

Nekateri pa najbrž nimajo niti namena imeti ene osebe "samo zase", ker se jim s tem ne da ukvarjat, si za to nočejo vzeti časa, nočejo da si jih kdo lasti itd. Za take ljudi je biti ljubček/ljubica po mojem idealno.

Glede števila... poznam ljudi, ki jih imajo več, poznam pa nekoga, ki je že več let "zvest" le eni. Mislim, da tu ni pravila. Nekateri imajo ljubice in ljubčke zaradi zabave in popestritve, nekateri po neumnosti enkrat prevarajo, se zaljubijo in ne morejo (nočejo) nehat.

La-di-da
12.01.2008, 21:10
Če se dobita le takrat, ko on hoče, pol že nisi več ljubica ampak ****a in to zastonj. Ne, ne, to tko ne gre. Če ti ni, da bi se dobla, potem je treba rečt tudi NE ali NE MOREM ali NIMAM ČASA ali ŠTEVIKA TRENUTNO NI DOSEGLJIVA.

La-di-da
20.01.2008, 10:11
Za avanturce si privoščiš tistega, ki ti je spolno privlačen in pripravljen za akcijo.

KissMe
20.01.2008, 12:13
Ja Polona, maš prav, tisti, ki to delajo, se lahko sprašujejo kakšni so (najbrž tudi se), ampak... pazi, lahko se zgodi tudi tebi. Poznam ljudi, ki so bili zelo moralni in so vedno govorili "jaz tega ne bi nikoli naredil/a", ampak... saj veš, zarečenega kruha se največ poje....

KissMe
21.01.2008, 00:28
nikol ne veš.... ;)

nattka
21.01.2008, 10:33
Za avanturce si privoščiš tistega, ki ti je spolno privlačen in pripravljen za akcijo.

vsekakor 15 let mlajši in vedno na razpolago :p:p... sicer je vse skupaj čist brez veze ...

Mowgli
21.01.2008, 10:36
Kemija ne sprašuje po rinki in moralni upravičenosti v dani situaciji. Potem se pa vsak po svoje odloči...

Babi2
21.01.2008, 16:51
Kemija ne sprašuje po rinki in moralni upravičenosti v dani situaciji. Potem se pa vsak po svoje odloči...

To velja seveda za živali, ki nimajo moralnega čuta in se ne morejo odločati, temveč le sledijo svojim nagonom (kemiji).

Mowgli
21.01.2008, 17:02
To velja seveda za živali, ki nimajo moralnega čuta in se ne morejo odločati, temveč le sledijo svojim nagonom (kemiji).

Dežurni teoretični skrbnik (tuje) moralne neoporečnosti se nad tem lahko zgraža, ja. Vsak pa, ki ga je kdaj ubrisala ljubezen z vso svojo silino po betici, raje pametno molči, ker lažje razume in zato ne kaže s prstom. Ne glede na to, kako "pokončen" je bil v v danem trenutku in kako se je odločil. Obsojanja tujih dejanj na pamet in počez so v bistvu usmiljenja vredna dejanja...

snežko
21.01.2008, 18:02
A lahko sam vprašam zakaj bi sploh bile ljubice/ljubčki oz. št.2? A ni bolje imet eno osebo samo zase? Aja pa še to: če že ima nekdo ljubice/ljubčke....verjetno nima samo ene/enega!!!

:) hmmm - iz mojih izkušenj majo fantje eno lubico, ženske pa več lubčkov...

Babi2
21.01.2008, 20:02
Dežurni teoretični skrbnik (tuje) moralne neoporečnosti se nad tem lahko zgraža, ja. Vsak pa, ki ga je kdaj ubrisala ljubezen z vso svojo silino po betici, raje pametno molči, ker lažje razume in zato ne kaže s prstom. Ne glede na to, kako "pokončen" je bil v v danem trenutku in kako se je odločil. Obsojanja tujih dejanj na pamet in počez so v bistvu usmiljenja vredna dejanja...

Kdo pa kaj obsoja??? Samo pravim isto kot ti - vsak se lahko sam odloči, za razliko od živali, ki se ne morejo.

kinsley
21.01.2008, 22:31

...imam enako mnenje...

KissMe
22.01.2008, 17:24

Se pravi, da so moški vseen bl zvesti :rolling:

nattka
24.01.2008, 15:33
Kdo pa kaj obsoja??? Samo pravim isto kot ti - vsak se lahko sam odloči, za razliko od živali, ki se ne morejo.

babi s tabo se strinjam ... v bistvu je vse stvar odločitve ... ja ...:approve:
odločiš se ali boš , kot pravijo, odkorakal proč iz situacije, ki lahko za seboj potegne varanje ... ali pa boš rinil vanjo, dokler ne poči ...

zanimivo pa je , kako ljudje proti mnenje hitro označijo kot usmiljenja vredno ... samo varanje pa pravičujejo ...
meni tukaj nekaj ne štima ...

orhi
01.02.2008, 14:15
Sem proti skakanju čez plot! Če pride do tega,naj potem vsak gre na svojo stran! Ljubezni med njimi ni več!

mrki62
03.03.2008, 09:53
nevem kakšno bo pa čez 10let npr. :)
Ahaa , si že v dvomih - na dobri poti ,........................ dobrodošla - kadarkoli :2thumbs:

tistiglih
10.03.2008, 10:10
Ljubčki in ljubice/ljubice in ljubčki ,tukaj je vedno samo sex tisti ki vaju veže dokler se pač ne naveličata drug drugega.Sicer dandanes so ljubice kar dobre materjalistke da iz tega požanje čim več,moški pa nosorogci ker so mogoče pričakovali več od nje.
Več ali majn nauk te zgodbice ljubčkov in ljubic je da rok trajanja preteče,in se vračajo v objem žen / možov ki so naenkrat spet dobri v vseh primerih in težavah :rolling: