Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kakšna je kaj potreba po strojnih tehnikih?

Mesečnica
01.10.2007, 15:26
Stvar je taka: moj mož je star 31 let in razmišlja o menjavi službe. Čeprav je po izobrazbi strojni tehnik, v tem poklicu do zdaj še ni delal, torej ima le končano srednjo šolo in nič izkušenj s tem delom (razen kakšnih domačih opravil oz. popravil, kjer je uporabil svoje srednješolsko znanje). Nekaj let je študiral metalurgijo, pa je ni končal, potem pa je delal kot prodajalec in zdaj kot gostinec. Vmes je pomagal tudi pri elektroinštalacijah. Morda veste, kakšna je sploh potreba po strojnih tehnikih? Kako bodo reagirali delodajalci, če se prijavi na kakšen razpis, kjer iščejo strojnega tehnika? Kakšen nasvet?

gostMR
01.10.2007, 18:29
Za tehnike ne vem kako je, za inzinerje pa je povprasevanje veliko. Lahko dobi zaposlitev celo v Nemciji, brez komplikaciji!
Torej, moj nasvet, naj se naridi eno stopnjo zraven, bo dosti lazj.

spartan
01.10.2007, 20:35
Stvar je taka: moj mož je star 31 let in razmišlja o menjavi službe. Čeprav je po izobrazbi strojni tehnik, v tem poklicu do zdaj še ni delal, torej ima le končano srednjo šolo in nič izkušenj s tem delom (razen kakšnih domačih opravil oz. popravil, kjer je uporabil svoje srednješolsko znanje). Nekaj let je študiral metalurgijo, pa je ni končal, potem pa je delal kot prodajalec in zdaj kot gostinec. Vmes je pomagal tudi pri elektroinštalacijah. Morda veste, kakšna je sploh potreba po strojnih tehnikih? Kako bodo reagirali delodajalci, če se prijavi na kakšen razpis, kjer iščejo strojnega tehnika? Kakšen nasvet?

Potrebno je poskusiti; drugače je znanje tehnike (metalurgija, elektro) zelo zanimivo za delodajalce.

Seveda je pojavi problem, ko se človek specializira za določeno področje dela (kot si navedla prodaja, gostinstvo in pomoč pri elektroinštalacijah), ampak kolikor sem uspel razbrati iz tvojega posta, je tvoj mož prilagodljiv človek....in takšnim tudi rata. V prid govori tudi dejstvo, da je star 31 let....se pravi dovolj mlad, da se je sposoben učiti in že ima dovolj dovolj delovnih izkušenj, da ni začetnik.

Mesečnica
01.10.2007, 20:43
Za tehnike ne vem kako je, za inzinerje pa je povprasevanje veliko. Lahko dobi zaposlitev celo v Nemciji, brez komplikaciji!
Torej, moj nasvet, naj se naridi eno stopnjo zraven, bo dosti lazj.

Ja, bi bilo fino, če bi še malo doštudiral, pa žal ne bo šlo, ker enostavno nima prave motivacije ... bo treba kar s srednješolsko izobrazbo kaj najti. Vseeno hvala!

Mesečnica
01.10.2007, 20:44
Potrebno je poskusiti; drugače je znanje tehnike (metalurgija, elektro) zelo zanimivo za delodajalce.

Seveda je pojavi problem, ko se človek specializira za določeno področje dela (kot si navedla prodaja, gostinstvo in pomoč pri elektroinštalacijah), ampak kolikor sem uspel razbrati iz tvojega posta, je tvoj mož prilagodljiv človek....in takšnim tudi rata. V prid govori tudi dejstvo, da je star 31 let....se pravi dovolj mlad, da se je sposoben učiti in že ima dovolj dovolj delovnih izkušenj, da ni začetnik.

Bo poskusil - našla sva nekaj oglasov, pa bo poslal prošnje in bomo videli. Vsekakor upam, da imaš prav :2thumbs:

spartan
01.10.2007, 20:49
Bo poskusil - našla sva nekaj oglasov, pa bo poslal prošnje in bomo videli. Vsekakor upam, da imaš prav :2thumbs:

Seveda....kot sem rekel; na razgovorih naj poudari svojo pripravljenost za učenje (kar lahko argumentira z delom na večih področjih, ki ne sodijo v krogotok njegove klasične izobrazbe).

Mesečnica
01.10.2007, 20:55
Seveda....kot sem rekel; na razgovorih naj poudari svojo pripravljenost za učenje (kar lahko argumentira z delom na večih področjih, ki ne sodijo v krogotok njegove klasične izobrazbe).
Tudi midva sva tako razmišljala. Bo skušal prikazati, da je zelo učljiv in da ga zanima tehnika na splošno (kar je čisto res).

Je to, da imava majhnega otroka, zanj prednost, ko išče zaposlitev, ali ne? :dontknow: :dontknow: :dontknow: Vem, da je za ženske pogosto ovira, a za moške bi po moji logiki lahko veljalo ravno obratno - ker je to nekakšno zagotovilo, da so se že zresnili in bodo bolj pridni delavci (zaradi skrbi in odgovornosti za družino).

spartan
02.10.2007, 06:13
Tudi midva sva tako razmišljala. Bo skušal prikazati, da je zelo učljiv in da ga zanima tehnika na splošno (kar je čisto res).

Je to, da imava majhnega otroka, zanj prednost, ko išče zaposlitev, ali ne? :dontknow: :dontknow: :dontknow: Vem, da je za ženske pogosto ovira, a za moške bi po moji logiki lahko veljalo ravno obratno - ker je to nekakšno zagotovilo, da so se že zresnili in bodo bolj pridni delavci (zaradi skrbi in odgovornosti za družino).

Seveda....družina je prednost. Kar brez skrbi....naj le poskusi in pogumno:)

mrjerry
02.10.2007, 09:56
Potrebe je kar precej. Imas kar nekaj industrije, pa tudi ogromno privatnikov. Mnogi sicer zahtevajo izkusnje na tem podrocju, vendar se ni za ustrasit. Tehnologije gredo namrec ves cas naprej, zato je potrebno vsakega cloveka izobrazevati, pa ce je 30 let v tem fohu ali pa povsem zelen.

Place pa niso ne vem kaj...

spartan
02.10.2007, 13:37
Potrebe je kar precej. Imas kar nekaj industrije, pa tudi ogromno privatnikov. Mnogi sicer zahtevajo izkusnje na tem podrocju, vendar se ni za ustrasit. Tehnologije gredo namrec ves cas naprej, zato je potrebno vsakega cloveka izobrazevati, pa ce je 30 let v tem fohu ali pa povsem zelen.

Place pa niso ne vem kaj...

...strinjam se, da tehnologije gredo ves čas naprej, zato delo zahteva učečega se človeka.

Glede plač se pa ne strinjam.....za dobro plačo se je potrebno (kot kjerkoli drugje) potruditi. In kmalu tudi pridejo sadovi:)

mrjerry
03.10.2007, 07:56
Pojem `potruditi' je zelo sirok, ves ;)

popka
03.10.2007, 11:46

Pri bratu niso bili preveč navdušeni nad dejstvom, da je novopečeni očka...predlagam, da se tega ne omenja.

Mesečnica
04.10.2007, 13:38
Pri bratu niso bili preveč navdušeni nad dejstvom, da je novopečeni očka...predlagam, da se tega ne omenja.

Sva že poslala nekaj prošenj in otroka v njih tudi omenila. Bomo videli, kakšen bo odziv. Upam, da pozitiven.

Andreea
04.10.2007, 17:59
Upam, da sta v prošnji omenila tudi, da je on zelo zanesljiv in odgovoren očka (ki bo posledično koristil starševsko bolniško, porodniško in ostale pritikline). Sigurno ga bodo takoj zaposlili. :hammer:

Tudi to mi ni čisto jasno:
prikazati, da je zelo učljiv in da ga zanima tehnika na splošno (kar je čisto res)
in potem:
Ja, bi bilo fino, če bi še malo doštudiral, pa žal ne bo šlo, ker enostavno nima prave motivacije ...
kako ga lahko vse "zanima", hkrati pa nima motivacije za učenje??? :rolling:

spartan
05.10.2007, 13:09
Prvi vtis za delodajalce o vlogi za delo s strani ljudi, ki so se ustalili (ko je vloga za delo v papirni obliki na mizi); jih imajo raje ravno zaradi prevzema odgovornosti....in če so se pripravljeni žrtvovati za svojo družino, so se pripravljeni tudi za vsakdanji kruh. Racionalno gledano je to garancija, da bo delavec res delal.

Andreea
05.10.2007, 15:58
japajade :rolling:

ko so mulci že v šoli...

nad dojenčki so pa vsi delodajalci naravnost navdušeni :sleepy:

spartan
05.10.2007, 17:57

ko so mulci že v šoli...

nad dojenčki so pa vsi delodajalci naravnost navdušeni :sleepy:

Pravi kadri se ustvarjajo....ne pridobijo.

Vsemogočni
05.10.2007, 20:14

Drži naj se del ki jih je delal, ne študiral :2thumbs: Pa veliko uspeha vama želim, ker vem kako je brez službe! Zato naj še nekaj časa razmišlja, ker ko se bo odločil bo vprašnje let, sposobnosti in zmožnosti zaposlitve
:2thumbs: :veryevil:

Andreea
06.10.2007, 06:50

Pravi kadri se ustvarjajo....ne pridobijo.

kaj mene briga, kakšno je dejansko stanje... važno je edino, kaj si kadrovik misli :veryevil: vsaj tistim, k jim je v interesu službo dobit

Mesečnica
11.10.2007, 11:55
Ne boste verjeli, je že DOBIL SLUŽBO! :d :d :d

Samo dve prošnji je poslal, pa že ima službo, ki se mu zdi, da bo OK. Plača je za začetek čisto spodobna, delovnik je normalen, 8-urni, ima možnost napredovanja, po 3 mesecih poskusnega dela se lahko zaposli za stalno.

Nič niso komplicirali glede pomanjkanja izkušenj, pravijo, da se mora tako ali tako vsak priučiti specifičnega dela. Če se bo v teh treh mesecih dovolj izkazal, pa sploh ne bo problema :2thumbs:

Hvala vsem za spodbudne besede :)

Mesečnica
11.10.2007, 12:01
kako ga lahko vse "zanima", hkrati pa nima motivacije za učenje??? :rolling:

Veš, kaj, nisi dobro prebrala mojih postov! Rekla sem, da nima prave motivacije za dokončanje študija, kar pa seveda še ne pomeni, da sploh nima motivacije za učenje. Ravno nasprotno, motivacije za učenje ima ogromno, če je učenje namenjeno boljšemu opravljanju konkretne aktivnosti :2thumbs:. Torej ne kompliciraj in ne obračaj mojih besed!

Mesečnica
11.10.2007, 12:02
Popka, hvala za nasvet, a na srečo pri mojem možu ni bilo tako; otroka še omenili niso ...

Mesečnica
11.10.2007, 12:06
Vsemogočni, v delih, ki jih je delal, se ne vidi, delal jih je bolj po sili razmer. Željo po menjavi službe, je dobro predelal in prišel do zaključka, da se res še najbolj vidi na tehničnem področju, pa ne kot elektroinštalater (čeprav je to nekaj časa delal, kljub temu da nima "prave" izobrazbe). Hvala za tvoj nasvet, dobro je slišati tudi kakšen drugačen pogled :-)

Mesečnica
11.10.2007, 12:09
...strinjam se, da tehnologije gredo ves čas naprej, zato delo zahteva učečega se človeka.

Glede plač se pa ne strinjam.....za dobro plačo se je potrebno (kot kjerkoli drugje) potruditi. In kmalu tudi pridejo sadovi:)

Ja, tudi v tej firmi imajo tak način plačevanja: osnovna plača je solidna, za uspešnost pa dobiš dodatek, torej je od tebe odvisno, koliko boš konec meseca dobil na svoj bančni račun; najbolj uspešni delavci na tem delovnem mestu, ki so mu ga ponudili, plačo lahko skorajda podvojijo.