Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pošiljka iz VB

genetik
04.10.2007, 12:16
Hoj!

Iz Anglije bi naročil ene dodatke k prehrani (da kar takoj povem - nobenih drog, steroidov ali česa podobnega), ki pa se jih pri nas ne dobi oz. vsaj niso v redni prodaji. Zanima me pa naslednje.

A naši pregledajo (odprejo) vsako pošiljko iz VB oz. v katerem primeru pošte ne odpirajo??? Kakršnikoli nasveti, kako bi se izognil "brskanju po tujih stvareh" so več kot dobrodošli ;)

hvala in LP

spartan
04.10.2007, 13:10
Hoj!

Iz Anglije bi naročil ene dodatke k prehrani (da kar takoj povem - nobenih drog, steroidov ali česa podobnega), ki pa se jih pri nas ne dobi oz. vsaj niso v redni prodaji. Zanima me pa naslednje.

A naši pregledajo (odprejo) vsako pošiljko iz VB oz. v katerem primeru pošte ne odpirajo??? Kakršnikoli nasveti, kako bi se izognil "brskanju po tujih stvareh" so več kot dobrodošli ;)

hvala in LP

kaj si dildota za svojo naročil:veryevil:

...zakaj bi naši pregledali pošiljko....saj pa ni carine med članicami EU.

Je pa res, če bo večja škatla, bo dildo prišel na plan:d

genetik
04.10.2007, 17:38
jah, vem da ni carine, samo ne vem, če vseeno odpirajo vsako pošiljko; ne glede na to, a je kuverta ali paket :dontknow: kot rečeno, karkoli znanega na tem področju zaželjeno

king16
07.10.2007, 05:26
Kolikor mi je znano, carine več ni, da bi pregledala pošto med članicami držav EU. Torej se lahko zgodi, da bi ti v primeru, da bi bila pošiljka sumljiva, le to pregleda SOVA ali kaka druga tuja varnostna služba- naprimer na pošti že v Angliji ali na letališču pred spravilom na letalo.
Vsake pošiljke pa ne odpirajo, ker je to fizično nemogoče opravit.

lady_lucifer
07.10.2007, 07:59
a se bojis, da ti bo kdo kej ukradel? :d:d

men se je to ze zgodilo...so mi od doma v razvito evropsko drzavo poslal eno mal debelejso in vecjo kuverto, ker je bla notr ena revija, par nekih listov in tega, dobila sm pa samo kuverto brez vsega :) ampak v koncni fazi ti lahko kej sunejo na vsaki posti, kjer se posiljka ustavi...

spartan
18.10.2007, 20:25
a se bojis, da ti bo kdo kej ukradel? :d:d

men se je to ze zgodilo...so mi od doma v razvito evropsko drzavo poslal eno mal debelejso in vecjo kuverto, ker je bla notr ena revija, par nekih listov in tega, dobila sm pa samo kuverto brez vsega :) ampak v koncni fazi ti lahko kej sunejo na vsaki posti, kjer se posiljka ustavi...

Italijani so sploh znani po obširnem pregledu kuvert....:clown:

lady_lucifer
18.10.2007, 22:45
niso bli italijani :d

Irina
18.10.2007, 23:02
Gnetik, vse letalske pošiljke gredo čez rendgenski in velikokrat tudi pasji pregled. Med članicami se pošiljke odpirajo samo v primeru, če se carinskemu uslužbencu pošiljka tudi po takem pregledu zdi "sumljiva". V poštnem prometu velja, da se podatki ( prejemnik, pošiljatelj, vsebina....) smatrajo kot osebni in niso dostopni "širši" javnosti. Ravno tako vsi, ki sodeljujejo v procesu pošiljanja ne smejo tretji osebi posredovati informacij. Brez skrbi si naroči, po čemer ti hrepeni telo, nihče ne bo izvedel za tvoje male skrivnosti.

Patsy
30.10.2007, 19:19
Naročam precej preko interneta, največ iz VB. Do sedaj še nobenih problemov. Ravno pred kratkim sem naročila tablete, ki se jih pri nas dobi samo na recept in pol kg borove kisline. Pošiljke so prišle vse po letalski pošti in zelo hitro brez kakršnihkoli zapletov. :)