Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : iskanje partnerja na internetu?

tomazi13
06.10.2007, 22:03
Ali je iskanje partnerja na internetu moralno(družbeno sprejemljivo)?

Sam menim, da ni,saj je znanih veliko primerov pedofilstva, nesrečni in neresničnih ljubezni, nekateri so pripeljali tudi do samomorov in včasih se zaljubita na internetu tudi fant in punca, katera sta že prej bila skupaj in potem ugotovita, da nimata tako močne ljubezni eden do drugega,ker iščeta še druge partnerje...

Zanima me kaj o tem mislite vi?
Prosim, da svoje odgovore tudi obrazložite (argumentirate)

Marduk1
06.10.2007, 22:16
Men se to ne zdi nič narobe dokler so nekje meje. Če bi vsak folk to počel pol se je pa že za zamislt.

Irina
06.10.2007, 23:23
Čisto se strinjam z Marduk1. Vse ima svoje meje. Lahko pa se ti zgodi, da je morebiten potencialni partner tako "inovativen" kakor Primorski in potem na forumu sprašuješ ali si psihopat.

Tomazi13, vse kar si naštel, da se ti lahko dogodi pri spletnem iskanju partnerja, se ti enako lahko zgodi tudi pri čisto običajnem sklepanju prijateljstev ali iskanju partnerja. Z osebami, ki jih ne poznamo, si moramo vzeti čas in biti v začetku malo nezaupljivi.

La-di-da
07.10.2007, 09:45
Men so tipi z neta ful čudaki, tak da ne prakticeram več spoznavanja z neta. Bla parkrat na pijači, pa mi je blo žal časa za tist brezvezen blablabla. Dost dam na energijo, ki jo nekdo oddaja in prek neta jst ne morem določit ali je nekdo OK ali ne. Zato mi je tud netkanje brezveze.

Lencka
07.10.2007, 10:17
Ne vem, zakaj ne bi bilo moralno sprejemljivo - kaj je tu nemoralnega?

Sicer pa moje osebno mnenje - nekako tako, kot je rekla La-di-da, prek spleta ne moreš začutiti osebe, kot je v resnici. Zato mi (osebno) prav iskanje partnerjev prek spleta ne ustreza prav nič (npr. prav portali, namenjen temu, ipd). Vendar - tudi prek spleta sem spoznala že nekaj zelo prijetnih ljudi. Nikjer ne piše, da ne bi mogla kdaj spoznati koga, za koga bi se kasneje, ko bi se poznala tudi v živo, izkazalo, da bi lahko imela zvezo. Zakaj pa ne? Tako kot v živo nekoga spoznaš, in čez čas ugotoviš, da se "ujemaš"... Tu ne vidim velike razlike. Tako kot je ne v spletnih "zmenkalnicah" in drugih vrstah posredovalnic. A čeprav meni tak način pač ne bi ustrezal, to še ne pomeni, da mislim, da je moralno nesprejemljiv.

estella
07.10.2007, 12:18
Nikoli ne veš, kdo se skriva na drugi strani...je malo riskantno

monster
07.10.2007, 12:35
tipi z neta smo čudaki, to je res :d

kabala
07.10.2007, 12:39
Nekje sem prebrala, da tisti, ki išče partnerja po netu, recimo na kaki strani, ki je pač namenjena druženju, tudi po tem, ko najde sorodno dušo, še naprej išče, če bi mogoče našel kako "še bolj" sorodno dušo.

Po moje je težava tudi ta, da če se dva najdeta preko neta - verjetno zato, ker večino dneva preždita pred računalnikom - nikoli ne moreta biti gotova, da ne bo partner ustvaril neki novi profil, se prijavil na neko drugo tovrstno stran ...

Enkrat sem gledala na strani ona-on.nevemkaj, če mogoče koga poznam in bi po teh osebah rekla, da so tam gor bolj obupanci. Pa brez zamere tisti, ki ste prijavljeni na tej strani.

Meni osebno tudi največ pomeni, če osebo najprej srečam v živo, pa ne v kakem lokalu v večernih urah, ker so tam ponavadi najbolj korajžni ravno taki tipi, ki mi ne sedejo.

Če si spoznal/a kako osebo preko neta, s katero se lepo razumeta, pozabi na zgoraj napisano in si zapoj Love is in the air ter se prepusti čustvom.

Aja, še nekaj. Preko neta se "zaljubimo" v besede, ki nam jih napiše oseba na drugi strani in je torej odvisno, kako je ta oseba spretna na tem področju. Moj poba bi recimo na tem področju takoj pogorel, pa je zelo v redu oseba. Tako da ...

nattka
07.10.2007, 15:40
tipi z neta smo čudaki, to je res :d

babe pa smo stare, grde in tečne ...:approve:

da ne bom čist off topic ...

eni imajo na netu lih tok možnosti kot v tistih posvetovalnicah in iskalnicah partnerjev ...

monster
07.10.2007, 16:28
so lepe in manj lepe zgodbe, kot v življenju :)

zverina
07.10.2007, 18:28
Men so tipi z neta ful čudaki, tak da ne prakticeram več spoznavanja z neta. Bla parkrat na pijači, pa mi je blo žal časa za tist brezvezen blablabla. Dost dam na energijo, ki jo nekdo oddaja in prek neta jst ne morem določit ali je nekdo OK ali ne. Zato mi je tud netkanje brezveze.

zakaj so se ti tko zameril na pijači?:shy:

tomazi13
07.10.2007, 18:59
Jaz nisem mislil, da razpravljate o svojih izkušnjah ampak, da poveste kaj vidite tu nemoralnega oziroma moralnega.

zverina
08.10.2007, 11:12
Jaz nisem mislil, da razpravljate o svojih izkušnjah ampak, da poveste kaj vidite tu nemoralnega oziroma moralnega.

nemoralnega ni nič.
Kaj pa bi naj bilo po tvojem tukaj nemoralnega?:d

jakasraka
08.10.2007, 19:33
internet je pač še ena izmed oblik komunikacije in ne vidim v tem nič slabega
razlogov za iskanje partnerja je lahko več vendar za kaj več je še vedno potreben oseben stik tako da na koncu padejo vse maske
prednost vidim v tem da imaš preko neta možnost spoznati potencialnega prijatelja,partnerja...ne da bi izgubljal ure in ure tavanja po različnih mestih

Lencka
08.10.2007, 19:35
jih pa izgubljaš ure in ure za netom... :d

jakasraka
08.10.2007, 19:50
to je res vendar imajo nekateri težave s vspostavljanjem stikov in led prebijejo preko neta

ponga
08.10.2007, 21:31
tomaz13, kaj bi sploh lahko bilo pri spoznavanju ljudi preko neta nemoralnega?
Lahko je enim to všeč, drugim ne, ne razumem pa, v čem bi lahko šlo za nemoralnost? :dontknow:

HudaMravljica
09.10.2007, 10:23
Jst sm mojga fanta enkrat slučajno spoznala na enmu četu. Pol sva pa par mescev tej pa tej kako rekla po mesenđerju. Nč romantičnega. Pol sva enkrat k je šel v moje konce se kr tko btw zmenla, da greva na eno pivo in BOOOOOM... Še zmerom srečna in vesela in zaljubljena.
Ne vidim v tem nič nemoralnega. Nasprotno. Mi je več pomenlo to, da se je rad z mano pogovarju po msnju, ko ni niti vedu kako zgledam, k pa tisti slinarji k se prlimajo nate recimo v kakšnem Globalu al pa čem podobnem pa ti pol cel večer buljo v joške.

nattka
10.10.2007, 10:00
Ali je iskanje partnerja na internetu moralno(družbeno sprejemljivo)?

Sam menim, da ni,saj je znanih veliko primerov pedofilstva, nesrečni in neresničnih ljubezni, nekateri so pripeljali tudi do samomorov in včasih se zaljubita na internetu tudi fant in punca, katera sta že prej bila skupaj in potem ugotovita, da nimata tako močne ljubezni eden do drugega,ker iščeta še druge partnerje...

Zanima me kaj o tem mislite vi?
Prosim, da svoje odgovore tudi obrazložite (argumentirate)

če je nekdo pedofil ali nasilnik, pa išče žrtev ... je njegovo dejanje nemoralno ne glede ali je na netu ali pa v real lajfu ...
če je kdo avanturist, pa išče one stand seks, je vseeno ali počne na netu ali v real ...
tudi če je nekdo v resni zvezi, pa preko neta išče še druge partnerje ... ne pomeni, da je nemoralno, ker dela preko nata ... ampak ker to sploh počne ...

torej po moje, ni iskanje po netu nič bolj nemoralno, kot sicer ... važen je motiv, s katerim nekdo išče partnerja, ne pa medij, znotraj katerega deluje ...
je pa res, da je po internetu bistveno lažje prikriti identiteto ... zato so razne klepetalnice leglo pedofilov in drugih nemoralnežev ...

zato ni druge pomoči, kot da mlade ( otroke) zaščitimo z raznimi blokadami PC-ja in nadzorom, kadar so na računalniku ...
odrasli pa morajo na žalost sami skozi vse te pasti ...

res pa je, da lahko preko neta spoznaš nekaj zelo ok ljudi ...

La-di-da
10.10.2007, 19:38
Z enim sem se spoprijateljila, bila sva res samo prijatelja, potem si je dobil punco na drugi strani SLO, se pravi na mojem koncu in potem je usput še mene prišel obiskat. Zelo si je želel, da bi videla njegovega ****a. V svoji želji se je celo slekel pred mano.

Neki drugi me po enem letu pokliče, da ga naj rešim njegove psihoze in da je v psihijatrični bolnišnici Ormož, da ga tunkajo v mrzlo vodo, da mu naj prinesem čike, ker ne zdrži več. Ko je prišel ven, to je bilo čez pol leta, me je spet poklical, če bi se dobila v Turški Mački na seksu.

Spet edn mi je težil, da je bil ravno tisti dan na sistematskem pregledu in da mu je zdravnica rekla, da je presuh in da naj več je. Tisti dan je jedel že 7krat, vseeno me je povabil na burek, ki ga je samovoljno plačal on in potem mi očital, da se pustim plačevati. Ko sva korakala proti postaji, je hotel mimogrede it v Hotel Slon, s tem da jst plačam sobo, on pa kondom.

In še enih par cvetk imam, sam...drugič.

nattka
10.10.2007, 22:36
Z enim sem se spoprijateljila, bila sva res samo prijatelja, potem si je dobil punco na drugi strani SLO, se pravi na mojem koncu in potem je usput še mene prišel obiskat. Zelo si je želel, da bi videla njegovega ****a. V svoji želji se je celo slekel pred mano.

Neki drugi me po enem letu pokliče, da ga naj rešim njegove psihoze in da je v psihijatrični bolnišnici Ormož, da ga tunkajo v mrzlo vodo, da mu naj prinesem čike, ker ne zdrži več. Ko je prišel ven, to je bilo čez pol leta, me je spet poklical, če bi se dobila v Turški Mački na seksu.

Spet edn mi je težil, da je bil ravno tisti dan na sistematskem pregledu in da mu je zdravnica rekla, da je presuh in da naj več je. Tisti dan je jedel že 7krat, vseeno me je povabil na burek, ki ga je samovoljno plačal on in potem mi očital, da se pustim plačevati. Ko sva korakala proti postaji, je hotel mimogrede it v Hotel Slon, s tem da jst plačam sobo, on pa kondom.

In še enih par cvetk imam, sam...drugič.

sori ladida ... nič osebnega proti tebi ... ampak, a si se z vsakim dobila in vsakemu dala cifro???

res me zanima ... ker si sicer težko predstavljam, da imaš kup takih cvetk, če delaš količkaj selekcije ...

xena
11.10.2007, 05:59
[QUOTE=nattka;1276522]sori ladida ... nič osebnega proti tebi ... ampak, a si se z vsakim dobila in vsakemu dala cifro???
res me zanima ... ker si sicer težko predstavljam, da imaš kup takih cvetk, če delaš količkaj selekcije ...[/QUOTE

Dobro no, nattka.. predvidevam, da ladida ter še marsikatera ženska ali moški na netu "dela" selekcijo.. Pač nekateri radi spoznavajo ljudi. Nič kaj takega se mi ne zdi, da rada klepeta z nasprotnim spolom.. Če se kaj več zgodi, je to le njena osebna stvar.. Imela je le dovolj korajže, da je navedeno napisala..

nattka
11.10.2007, 09:56
[QUOTE=nattka;1276522]sori ladida ... nič osebnega proti tebi ... ampak, a si se z vsakim dobila in vsakemu dala cifro???
res me zanima ... ker si sicer težko predstavljam, da imaš kup takih cvetk, če delaš količkaj selekcije ...[/QUOTE

Dobro no, nattka.. predvidevam, da ladida ter še marsikatera ženska ali moški na netu "dela" selekcijo.. Pač nekateri radi spoznavajo ljudi. Nič kaj takega se mi ne zdi, da rada klepeta z nasprotnim spolom.. Če se kaj več zgodi, je to le njena osebna stvar.. Imela je le dovolj korajže, da je navedeno napisala..

no no xsena ... nikar ne brani, česar ni potrebno braniti ... samo vprašala sem ...

tudi če bi se dobivala vsak dan z drugim je to popolnoma njena stvar ...
vendar pa imate nekateri težavo, ker ne ločite zasebnosti od javnosti ...

ko nekaj napišeš na forum, kjer masa ljudi bere in piše mnenja, potem stvari več ne moreš opravičevati v stilu: to je MOJA stvar ali to je NJENA stvar in podobno ... ko napišeš v javnost, je to nehalo biti privatna reč ...
enako je na forumu, chatu ali blogu ...
pa tudi vprašanja in nasprotna mnenja te ne smejo prizadeti ...
sicer je bolje molčati ...

ampak dejstvo je, da eni spoznajo preko neta kup prijetnih in simpatičnih, drugi pa same cvetke ... zato me zanima, na kak način ljudje delajo selekcijo ... to pa je tudi vse ...
ker menim, da se bleferja - bleferko vendarle da spoznati ... razen če je človek hudo mlad ali hudo naiven ...

in poudarjam ... nisem se dotaknila njenih zmenkov ampak me zanima, na kak način dela selekcijo ...

La-di-da
11.10.2007, 20:56
Ja itak, da sm vsakmu dala cifro, če me je pa prosu za njo...Sej je to logično, ne?

(Eh, nattka...)

summer
12.10.2007, 07:59
jaz se strinjam z Natko.......res moraš imet hudo veliko srečo, da naletiš na tole kar si ti napisala....ker se ne meni, ne mojim znancem še nič podobnega ni zgodlo...dobro..je kakšen čudak, sem ter tja..in smo se pol nasmejali...sam še zdaleč ne takšni primerki kot jih je opisala...ladida.....

La-di-da
12.10.2007, 10:15
Ja, zgleda da sploh nimam filinga kdo je na drugi strani. Zato se pa te metode ne poslužujem več.

D' Andre
12.10.2007, 11:27
Men je to čist cool - mi vsaj po lokalih ni treba non-stop viset. Svojo drugo punco sem spoznal prek neta, pa še dost drugih, takih za one-night stand. :p

donna8
13.10.2007, 21:18
Seveda ni nič nemoralnega spoznavati ljudi na tak način. Le izid je tvegan. Vsak normalen ima o sebi najboljše mnenje in gor smo vsi lepi, suhi, simpatični , prijetni, .....in prvo srečanje šele pokaže en majhen delček resnice. Prava resnica pa se pokaže šele kasneje, ko je včasih prepozno, ko si že zaljubljen v nekaj, kar ne obstaja in je v resnici čisto nekaj drugega.
Sama imam eno zelo neprijetno in dolgo izkušnjo.
No, nekateri imajo pa srečo....

kinsley
14.10.2007, 15:11
Ne vidim nič slabega v tem da nekoga spoznaš preko interneta...je pač ena od možnosti,samo je pa tko kakor v reeal lajfu moraš naleteti na pravo osebo.Osebno sem spoznal kar nekaj oseb z katerimi sem še vedno v stiku,čeprav imam tudi slabe izkušnje,hehe.
Pa valjda ima človek toliko soli v glavi da se po dveh mailih ne bo srečal na kavici.

Snif
14.10.2007, 19:52
Tudi, če nekoga ne spoznaš na internetu ni garancije, da je super! Lahko se dela oh in sploh, ko ga spoznaš je pa druga pesem. Če ti nekdo ni všeč, ga pač ne srečavaš več in to je to.

summer
17.10.2007, 08:19
Tudi, če nekoga ne spoznaš na internetu ni garancije, da je super! Lahko se dela oh in sploh, ko ga spoznaš je pa druga pesem. Če ti nekdo ni všeč, ga pač ne srečavaš več in to je to.
ja.....you tell them Snif:d ne morejo biti vsi popolni kot midva:approve: