Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ko Noga Zaspi

borovec
15.10.2007, 06:56
ej, danes se mi j ezgoidlo ful neki čudnega ponoči. nendaoma sem vstala, sam mravljincev nisme imela v nogi, in me je sesulo po tleh. trikrat sem poskusla vstat, pol je pa šlo. to je trajalo kako minuto. pravijo, da se temu reče,da je noga zaspala. A se je kopmu zgoidlo kaj podobnega. Js sploh nisem čutla noge, ko sem stopla nanjo!!
hvala

Aldebaran
15.10.2007, 07:11
Ja se zgodi... ponavadi, ko imaš nogo ali pa roko v čudnem položaju, in pritiskaš na kakšen živc... Pomaga, če nogo lepo sprostiš, tako da ni obremenjena...

hkasteli
16.10.2007, 17:11
Velika verjetnost je, da telesu primankuje magnezij. Jaz sem omenjene mravljince namreč odpravil s deset dnevnim jemanjem magnezijevih šumnih tablet, ki sem jih kupil v lekarni, so namreč boljše, kot tiste, ki jih je možno kupiti v vsakem večjem marketu.

freya
22.10.2007, 13:02
To se zgodi, če ležiš na okončini in zmanjšaš prekrvavitev. Roka, noga je otrpla, najhuje pa je, ko se spet vzpostavlja prekrvavitev, ko začne po okončini mravljinčiti, boleti.
In ja, se mi je že zgodilo, preživela sem, res pa ni bilo prijetno.

borovec
22.10.2007, 15:04
oh...hvala bogu, jaz sem mislila, da mam kakšno multiplo sklerozo že. ej, sploh ne znamo danes več cenit zdravja in tega, da smo zdravi.

hvala

Mesečnica
22.10.2007, 22:44
Meni se to zgodi cca. enkrat na leto. Ni panike, čeprav je zoprno.

Se pa to ženskam običajno pogosteje dogaja v nosečnosti, pa ne samo med spanjem :(
To je bilo pa meni še sploh neprijetno :nonono:

soncnica
24.10.2007, 16:34
men noga res dostkrat zaspi, ker imam nogo spodvito na stolu, ko sedim recimo za računalnikom...sam da bi se pa to dogajalo pa med nosecnostjo, pa mislm da nima nobene povezave.noga pac zaspi, ker se zmanjsa pretok...to je to.

ponga
28.10.2007, 12:08
Tud jaz sem enkrat zjutraj vstala in "stopila v prazno", ker noga kar ni delovala. Pošteno sem si potolkla oba komolca, starša, ki živita pod mano, pa sta priletela pogledat, kaj se je zgodilo - menda je tako treščilo, pa nimam velike kilaže.:blush:

spartan
28.10.2007, 13:15
ej, danes se mi j ezgoidlo ful neki čudnega ponoči. nendaoma sem vstala, sam mravljincev nisme imela v nogi, in me je sesulo po tleh. trikrat sem poskusla vstat, pol je pa šlo. to je trajalo kako minuto. pravijo, da se temu reče,da je noga zaspala. A se je kopmu zgoidlo kaj podobnega. Js sploh nisem čutla noge, ko sem stopla nanjo!!
hvala

...se zgodi včasih....meni zaradi kakšnega položaja v spanju. Ni pa to nič hudega....par trenutkov je treba počakat, da hidravlika v okončini zopet dobi tekočino, tlak se zopet vzpostavi in to je to:clown:

borovec
30.10.2007, 06:36
E, ful hvala, da ste se razpisali. Zanimivo je,da mi to res pomaga, človek se ustraši.

hvala

Mesečnica
07.11.2007, 10:04
men noga res dostkrat zaspi, ker imam nogo spodvito na stolu, ko sedim recimo za računalnikom...sam da bi se pa to dogajalo pa med nosecnostjo, pa mislm da nima nobene povezave.noga pac zaspi, ker se zmanjsa pretok...to je to.

Ja, saj v tem je problem - med nosečnostjo zaradi zastajanja vode v telesu večkrat pride do zmanjšanega pretoka krvi v okončine. Jaz sem imela na srečo več problemov z rokami kot z nogami, poznam pa nekaj žensk, ki so imele težave z nogami - kar naprej so se jim mravljinčile.