Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Zakon o nasilju

monster
16.10.2007, 22:43
Končno! :approve: ... vse čestitke ministrici, ker je udejanila dolgoletne obljube ...iskreno :)

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=2&article_id=1207101615544940&cid=100&pgn=1

predlog

http://209.85.135.104/search?q=cache:2mN8Gq3xUocJ:www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/z_preprec_nasilja_pr090707.pdf+zakon+o+nasilju&hl=sl&ct=clnk&cd=8&gl=si

nattka
17.10.2007, 15:07
:2thumbs: :2thumbs:

bomo pozabili, da smo ga (pre)dolgo čakali ...

Katrin
18.10.2007, 22:02
Izi zdej, ko ni več Drobniča in se ni več treba delat, da nasilje v družini ne obstaja... :)

Onejash
04.11.2007, 01:34
Super zadeva - v teoriji :P
Bere se pa tako, kot ce bi bilo pravo ime Zakon o nasilju nad zenskami, so pa zaradi "enakosti" morali nekako not vstuliti se moske :P

Sploh zacetek je obetaven. Zacnejo s statistikami, da je 88% kaznivih dejanj z elementi nasilja povzrocenih s strani moskih. Za osnovo pa so prijave policiji. Zelo kvalitetna osnova, res. Sploh glede na to, da je verjetnost, da bo moz prijavil zeno, ki ga vsake toliko prebuta ali pa obmetava s cim, verjetno blizu nic, medtem ko je kontra precej bolj verjetno (ja, verjetnosti so moje in verjetno vecina splosnega mnenja). Psihicno nasilje, ki se ga pa itaq ne da dokazat in pri katerem so storilke statisticno gledano (vsaj v tujini) pretezno zenske, pa je itak takorekoc nedokazljivo in v zakonu bolj kot ne za stos.

Da ne bo pomote. Sem za to, da se vsakega idiota, ki si drzne dvignit roko nad zensko, ki si tega ni izrecno izprosila (torej da je zacela ona udrihat po njem), poslje na goli otok za nedolocen cas.
In ce bo kdo napadel mojo "olajsevalno okoliscino" - temu lahko recete samoobramba, ki je zakonita (vsaj bila bi naj), v vsakem primeru (seveda ne mislim, da jo potem nalomis kot budala, ampak zausnico se pa vrne).
Pa preden me oznacite za neandrtalca - jaz se drzim ene zelo dobre teorije. Sibkejse napadati je strahopetno, mocnejse pa neumno. In ko si kdo ne da dopovedati, da pac ni pametno nekaj brcat nekoga, ki ga je 2x tok skup, mu je treba pac po dobrem nemskem pregovoru drugace dopovedati. Kdor noce poslusati (da naj neha udrihati) mora cutiti.

*edit*
Bolj kot berem, bolj se zavedam, da se resnicno blizamo Ameriki :P

kristi
05.03.2009, 08:29
Pozdravljeni
Sem žrtev psihičnega in fizičnega nasilja...res da se je dogajalo že kar nekaj časa nazaj,a vendar mi je to pustilo posledice...Bi pa tu postavila eno vprašanje upam da dobim čimprej odgovor..kako naj ustanovim anonimno društvo žrtev psihične in fizične zlorabe in hkrati društvo staršev,ki imajo otroke v rejništvu?Kam naj se obrnem po nasvet ali usmeritev?Hvala za vaše odgovore