Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Glasen hladilnik

hector
17.10.2007, 07:08
Zdravo!

zadnje časa opažam, da je hladilnik nenormalno glasen oziroma da večkrat prode v "resonanco". Po domače povedano, prede zelo naglas. Ko se ga dotaknem ali malo premaknem, deluje normalno tiho.

Najprej sem mislil, da ni v "vaservagi" oz da ni na ravnem.
Kaj lahko naredim, ker je njegova glasnost res moteča:dontknow: . Vem, da je ena izmed rešitev nakup novega, ampak...

Hvala

mrjerry
17.10.2007, 08:49
Lahko preveris, ali je kompresor dobro privit na podlago. Preveri tudi, ali se hladilnik pritiska ob sosednje stene. Ce se, ga nekoliko premakni, da bo stal cim bolj prosto.

Vsemogočni
17.10.2007, 10:54
Kompresor je sigurno dobro privit, drugače ga tudi rahel premik ne bi utišal.

Ponavadi je vzrok "ropotanja", da ni niveliran, lahko pa da imaš v notranjosti naloženo posodo ali pobno (steklenice...) tako, da lepo pridejo v resonanco. Včasih pomaga, če le eno šalčko, lonec, steklenico itd. na stekleni ali drugi površini v notranjosti hladilnika premakneš za kak mm, pa zadeva utihne kar za nekaj časa. Ko odpreš in zapreš vrata ali "brcneš" v hladilnik, se notranje posodice toliko premaknejo, da ne ropotajo več.

Wanted
05.11.2007, 08:33
No ko je ravno tema o glasnem hladilniku...

Pred enim tednom smo kupili hladilnik Electrolux ERB 29003...http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3Fid%3D0301%26izdelek%3D1106187-0000%26MySes%3DNAM7D4AY1LPGIETPGVSV... in ga pred dvemi dnevi postavili v kuhinjo (prej nismo mogli zaradi prenavljanja kuhinje). Vse lepo in prav, pustili smo ga pol dneva da se je "privadil" temperaturi, ga zluftali, oprali in vklopili. Prvo uro je normalno deloval, nato pa začel glasno ropotati in slišati je bilo tako, kot da bi se v njemu pretakala tekočina. Noter v njem ni blo nič robe, pa sem pomisil, da je mogoče vzrok nepravilna lega. Hladilnik je pod vaservago, ko je blo slišati čudno ropotanje sem ga malo nagibal, ampak vseeno je čudno ropotal in pretakal. Od sten pa je tudi cca. 10 cm

A je mogoče vzrok to, da mora nafilat tekočino v vse prostore ali je lahko kaj drugega, da ne kličem brezveze serviserja...je pa res, da se to dogaja večkrat na dan.

Lp!

mrjerry
05.11.2007, 09:10
Mi imamo podobnega (nisem ziher, ali je enak ali ne) in se ne slisi nikakrsnega pretakanja. Skorajda bi lahko rekel, da je tih kot mis.

Wanted
05.11.2007, 11:39
Aha...no par dni še bom počakal da vidim kako bo, potem pa bom ukrepal....mogoče pa je to zato, ker je Made in Hungary...

mrjerry
05.11.2007, 12:03
To nima veze!

Wanted
05.11.2007, 13:05
ja ne vem no, zamrzovalna skrinja je tud od Electroluxa, pa že dela 4 leta brez problema, nikjer napakic, pošlihtana tako kot mora...Made in Sweden...isto sem pričakoval pr hladilniku

Pr hladilniku pa njim je tam kjer pride v stik med tesnilom in hladilnikom zgleda zmanjkal barve, pa so kr z čopičom potegnili barvo (zaradi tega se tud težje odpira), potem pol "šraufov" ni bilo zategnjenih, odzadaj kjer pride kabel so kar z skalpelom skozlal, ...bolj kot tole pišem, bolj me mika da bi ga zamenjal

To je razlika Made in Sweden al pa če je Made in Hungary...

Vsemogočni
05.11.2007, 14:50
Pr nas imamo tud Elkeroluxa, hladilnik podaj pa tri zmrzovalne predale. Zadeva deluje brezhibno že 7 let. Res pa je včasih tudi slišati po vklopu kao pretakanje, ampak ne dolgo in ne moteče. Sem in tja po zagonu tudi poropota, ampak, če je to moteče, odprem vrata, premaknem note kako kledico ali šalčko in zadeva je urejena. Čez dan ga ni slišati nikoli, ponoči ko je mir, pa res na redke čase. Postavljen je pa le pol centimetra od stene, ker 10 c se mi pa zdi škoda prostora, raen če imaš v kotu samostoječega ali imaš pult toliko od stene, da je izravnan z zunanjim delom vrat hladilnika. Če bi danes nabavljal, bi vzel takega, ki se sam odtaja oz. se mu sploh ne nabere srež. Tko pa moram malce telovadit, ko ga tajam.

Wanted
05.11.2007, 15:03
Ja, premakneš skodelice pa neha ropotati...paradoks pa je v tem, da ni nič v njem...Jaz ne vem, a je danes res takšni serijski štanc, da si lahko Electrolux kaj takega lahko privošči...včasih so res boljše delali, vidim po zamrzovalni skrinji, da je boljše skup narejena in z njo sem zelo zadovoljen. Maloprej je spet začel peti, res ne vem a jih naj pokličem na Electrolux, ga vrnem in vzamem tegale http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3Fid%3D010103%26izdelek%3D1004513-0000%26MySes%3D

Počakal še bom kakšna 2 dni, pol pa bom videl...

Lp!

Wanted
05.11.2007, 15:07
Pr nas imamo tud Elkeroluxa, hladilnik podaj pa tri zmrzovalne predale. Zadeva deluje brezhibno že 7 let. Res pa je včasih tudi slišati po vklopu kao pretakanje, ampak ne dolgo in ne moteče. Sem in tja po zagonu tudi poropota, ampak, če je to moteče, odprem vrata, premaknem note kako kledico ali šalčko in zadeva je urejena. Čez dan ga ni slišati nikoli, ponoči ko je mir, pa res na redke čase. Postavljen je pa le pol centimetra od stene, ker 10 c se mi pa zdi škoda prostora, raen če imaš v kotu samostoječega ali imaš pult toliko od stene, da je izravnan z zunanjim delom vrat hladilnika. Če bi danes nabavljal, bi vzel takega, ki se sam odtaja oz. se mu sploh ne nabere srež. Tko pa moram malce telovadit, ko ga tajam.

Vsemogočni, takšnega, da se ti ne bo nabralo vsaj malo sreža, ne bo...noben ni popoln No frost, čeprav ima kolegica dragega Liebherr-ja in je No frost, pa vseeno telovadi:d

Wanted
07.11.2007, 12:54
Včeraj zamenjal z temle http://nakup.merkur.si/default.asp?s=/izdelek.asp%3Fid%3D010103%26izdelek%3D1004513-0000%26MySes%3D in zadeva deluje brezhibno, brez ropotanja, pretakanja in dost boljša izdelava...

freya
07.11.2007, 14:08
Vsemogočni, takšnega, da se ti ne bo nabralo vsaj malo sreža, ne bo...noben ni popoln No frost, čeprav ima kolegica dragega Liebherr-ja in je No frost, pa vseeno telovadi:d

tudi zmrzovalnik je treba znat uporabljat ;)
oz. rokovat z njim.
enkrat letno za pol ure dela ni nobene panike sploh

Wanted
07.11.2007, 16:56
So tud druge alternative, npr. da ga poliješ z vrelo vodo ;)

doli
07.11.2007, 17:30
Jst mam Whirpool 6th sense total no frost pa se mi v dveh letih niti enkrat ni en sam samcat srežčič nabral. :approve:

Wanted
07.11.2007, 18:30
Jst mam Whirpool 6th sense total no frost pa se mi v dveh letih niti enkrat ni en sam samcat srežčič nabral. :approve:

Tole pa ti skoro nebi verjel, ampak če je tko, super...

freya
08.11.2007, 06:59
že zaradi namena hranjenja živil je treba vsake toliko časa počistiti skrinjo. vsaj meni se zdi čist nehigienično nič pobrisati predale tudi če ni sreža.

doli
08.11.2007, 07:18
že zaradi namena hranjenja živil je treba vsake toliko časa počistiti skrinjo. vsaj meni se zdi čist nehigienično nič pobrisati predale tudi če ni sreža.

Dobiš čistilo prav za čiščenje skrinje, zložiš ven, zbrišeš, zložiš nazaj, 5 minut dela. :approve:

freya
09.11.2007, 05:53
...če nima veliko vskrinji, mogoče :d
kakšno posebno čistilo dobiš in kje se ga kupi?
:)

doli
09.11.2007, 06:15

Sem vprašal. V bistvu je čistilo za hladilnik, če ni sreža je super tudi za skrinjo, uporablja pa Dr. Berckman (neki tazga). Zbriše, našprica in zloži nazaj. :dontknow: 2 x na leto.

Vsemogočni
10.11.2007, 21:16

Če so polni predali jih zložiš enega nad drugim (na balkonu, da ni v napoto, zvečer) in pokriješ s čaopisnim papirjem. Odtajanje sreža gre pri nas takole: 3 posode, ki naj imajo večji obseg, napolnim z vročo vodo in postavim na reže. Tako se led hitro stali. Potem se cela notranjost pomije s blagim detergentom za posode, pobriše s suho krpo, nato pa še z mokro krpo namočeno v razredčen kis in potrebno jo je ožeti. Potem se nazaj znosijo predali, zapre vrata in vklopi hladilnik. Kis je istočano dobro naravno razkužilo, ki zadostuje in nadomesti vso tisto neumno kemijo, ki nikakor ne paše noter.

nattka
11.11.2007, 12:41
Če so polni predali jih zložiš enega nad drugim (na balkonu, da ni v napoto, zvečer) in pokriješ s čaopisnim papirjem. Odtajanje sreža gre pri nas takole: 3 posode, ki naj imajo večji obseg, napolnim z vročo vodo in postavim na reže. Tako se led hitro stali. Potem se cela notranjost pomije s blagim detergentom za posode, pobriše s suho krpo, nato pa še z mokro krpo namočeno v razredčen kis in potrebno jo je ožeti. Potem se nazaj znosijo predali, zapre vrata in vklopi hladilnik. Kis je istočano dobro naravno razkužilo, ki zadostuje in nadomesti vso tisto neumno kemijo, ki nikakor ne paše noter.

:approve:

tudi sama sem pristaš klasičnega odtajevanja in kisove vode ...
že itak je preveč kemikalij v naši hrani ... pa kis uniči še vse morebitne vonjave ...

vsake toliko tudi v odtok pomivalnega stroja zlijem cca 2 dcl kisa, da izniči neprijetni vonj ...

freya
11.11.2007, 21:59
kis res rahlo dezinficira, za čiščenje skrinj se svetuje tudi v navodilih proizvajalca. če pa so zamašene cevi v odtokih, pa rahko dvomim, da pomaga proti slabemu vonju. jaz včasih kaj prekuham v lugu na štedilniku in lug odlijem v odtok...ni boljšega mr. muscula.

jaz si za čiščenje skrinje vzamem malo več časa, ker očistim tudi vse predale, obrišem, zamenjam vrečke, sortiram itd. Pol urce z odtajevanjem vred.

ribnik
05.02.2008, 06:41
Kupil sem nov hladilnik Beko DSA 25000.Poleg tega, da zelo dolgo hladi-tudi do pol ure posamezen ciklus, je tudi zelo glasen.Na začetku se sliši samo kompresor, potem pa začne še šumeti in piskati, kot bi spuščal paro.Regulator imam na 2.Serviser me prepričuje, da je to normalno tudi pri vseh novejših hladilnikih zaradi novih tehnologij.Meni žal nova tehnologija nič ne pomeni, ker me to ropotanje izredno moti.Prosim za pomoč in nasvet.Kakšne so vaše izkušnje?

SonoLei
05.02.2008, 09:40
Enako je pri novem Gorenjevem hladilniku. Hladi sicer ne tako dolgo, vseeno pa spušča neprijetne spooky glasove. Žal ti ne znam nič pomagat, ker tudi mene prepričujejo, da je to "normalno" pa tega nikakor nočem sprejet. Kot bi kupila pokvarjen mlek v trgovini pa bi me prepričevali, da je kisel okus današnjega mleka povsem normalen. Nevem, kaj nardit.. ima mogoče kdo izkušnje z reklamacijo takega hladilnika?

Mowgli
05.02.2008, 09:44
Glede na to, da ni v nobenem razstavnem prostoru mogoča primerjava z delujočim aparatom, je to dejansko zanimivo vprašanje. Verjetno ni trgovine, ki bi bila pripravljena hladilnik vklopiti!? Reklamirati pisno, da je preglasen, potem naj pa prodajalec/ proizvajalec z argumenti dokaže, da so vsi enako glasni... Info na ZPS?