Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : PC v lokalu za predvajanje glasbe...

Agent007
17.10.2007, 08:08
Kaj vse potrebujem, da bi prek PC v lokalu rolal muzko? Najbolj me zanima glede povezave z zvočniki...in a je katerakoli zvočna kartica ok....kateri program bi mi priporočali za predvajanje? (v mislih imam winamp), a je še kaj boljšega?
Hvala

mckeky
17.10.2007, 08:18
Kaj vse potrebujem, da bi prek PC v lokalu rolal muzko? Najbolj me zanima glede povezave z zvočniki...in a je katerakoli zvočna kartica ok....kateri program bi mi priporočali za predvajanje? (v mislih imam winamp), a je še kaj boljšega?
Hvala

Dan danes so osnovne zvocne kartice cisto dovolj dobre za normalen zvok... Vse bo bolj odvisno od ojacevalca in zvocnikov, ki jih bos uporabljal, saj zvocna oddaja le signal. Ceprav sem bil sam presenecen, ko sem zelo star sound blaster16 priklopil na hifi ojacevalec,..... Winamp bo dovolj dober.... vendar ne pozabi, da za javno predvajanje glasbe mp3jev, ki jih bos imel na racunalniku moras imeti tudi orginalne cdje na zalogi,.... Idelana resitev je kaksen dober internetni radio ;)

rda
17.10.2007, 10:06
Za javno predvajanje moraš tudi plačati Sazas-u (http://www.sazas.org)

Ali z legalnim nakupom zgoščenke ne plačamo avtomatično tudi že avtorskih pravic?
Da, vendar le za lastno uporabo. V kolikor pa zgoščenko predvajate v javnem prostoru, to predstavlja novo vrsto uporabe glasbe, za katero je potrebno plačati avtorski honorar Združenju SAZAS.

js1234
03.02.2008, 18:10
imam lokal in v lokalu se predvaja tudi radio!
v podpis sem dobil od SAZAS-a:
DOVOLJENJE ZA IZVAJANJE DEL S SREDSTVI ZA MEHANIČNO REPRODUKCIJO OZIROMA SEKUNDARNO RADIODIFUZIJO
Ali je podpis pogodbe nujen? Kako določijo ceno? V mojem primeru je 11,06eur/mesec, kar je kar veliko, če računamo koliko denarja bodo dobili, bodo zopet eni obogateli! Dvomim, da bodo avtorji glasbenih del!
Kot predvajalnki so omenjeni: kaestofoni, magnetofoni, glas. stolpi, radijski ter TV sprejemniki......
vendar vmes ni internetnega radia!
Ali se lahko predvaja glasba preko interneta?

Slowhand
03.02.2008, 19:25
na Sazas-u boš še največ zvedel....
če znajo zaračunat,naj ti tud prave odgovore dajo....

Gostoljub
03.02.2008, 20:50
Internetni radio je popolnoma enak navadnemu, le da je drugačen kanal, po katerem se prenaša signal.