Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kartuša za HP

genetik
23.10.2007, 15:26
Oj!

Kupil sem set za polnjenje barvne kartuše za printer HP PSC 2355 za kartušo 344. Vse tri barve sem napolnil, sedaj pa mi printer kartuše sploh noče zaznat, kar naprej ponavlja naj jo pregledam oz. zamenjam. Enako sem že pred časom naredil tudi s ČB; do problema z barvno je printal OK, res pa je, da ni javil, da je kartuša polna.

Torej, kako naj usposobim printer oz. barvno kartušo, da bom lahko spet printal??? Ugasnil in prižgal sem ga že prevečkrat, ko izberem čiščenje kartuš, pa se postopek praktično sploh ne začne...odprejo se samo okna za potrdilo, da/če je sprintana stran OK.

Počasi mi že popuščajo živci, tako da bom zelo vesel kakršnegakoli nasveta.

hvala pa LP

genetik
23.10.2007, 21:43
res noben ne ve kakšne pametne???

zeriX
23.10.2007, 21:57
Vzami kartuše ven in jih ponovno namesti.

Tzar
24.10.2007, 07:50
Pomoje je problem v čipih na kartuši. Si čipe odstranil? Če si jih, ti kartuš ne bo zaznalo. V nekaterih primerih pa jih ne zazna, tudi če čipe pustiš in sam napolniš kartuše.

genetik
24.10.2007, 09:17
ma ne, čip je gor...se pravi, da je najboljše, da grem po novo kartušo??? :(

doli
24.10.2007, 09:28
ma ne, čip je gor...se pravi, da je najboljše, da grem po novo kartušo??? :(

Sposodi si iz drugega takega printerja kartuše, jih namesti na ta printer, sprintaj eno stran, vzami ven kartuše, namesti napolnjene in ... včasih to pomaga da začne delat, včasih ne, včasih celo kaže da so polne.

sablja
26.10.2007, 19:50
Pogledal sem kakšne kartuše uporabljaš.Je nekaj takega kod moje,čeprav je moj tiskalnik že starejši.
Torej takole: pojdi na www.crnila.net
klikni na HP(vrsta tiskalnika)
izberi črnilo št.57(C6657)
klikni: novo: resetiranje kartuše in sledi navodilom.Pri meni zadeva deluje,upam,da boš uspel.

joe
27.10.2007, 11:01
Pogledal sem kakšne kartuše uporabljaš.Je nekaj takega kod moje,čeprav je moj tiskalnik že starejši.
Torej takole: pojdi na www.crnila.net
klikni na HP(vrsta tiskalnika)
izberi črnilo št.57(C6657)
klikni: novo: resetiranje kartuše in sledi navodilom.Pri meni zadeva deluje,upam,da boš uspel.

Zanima me, kako je z varstvom okolja pri takšnem domačem polnjenju kartuš in čiščenju glav. Kam se odlagajo presežki, za čiščenje glav in črnila, ki se razlijejo??? Ali kar v kanalizacijo ali morda kam drugam?

sablja
27.10.2007, 13:30
Tekočina za čiščenje glav je 70% alkohol.Tuš pa kamor kapne ne gre več dol.Verjetno je vsak,ki to dela toliko pameten,da podloži papir ali krpo.Potiskan papir pa vemo kam se odlaga.Se pa popolnoma strinjam z tvojim vprašanjem in bi se verjetno dalo na to temo odpreti novo debato.

Vsemogočni
28.10.2007, 11:47
Zanima me, kako je z varstvom okolja pri takšnem domačem polnjenju kartuš in čiščenju glav. Kam se odlagajo presežki, za čiščenje glav in črnila, ki se razlijejo??? Ali kar v kanalizacijo ali morda kam drugam?

Vse nevarne snovi se lahko brezplačno odda na katerokoli deponiji komunalnih odpadkov. Imajo posebne zaboje, ko se materiala nabere dovolj, ga odpeljejo v zato pristojne firme na uničenje.