Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : FIAT BRAVO 1.4T 16V 120 KM Dober ali slab? komentar prosim

Leonardo
24.10.2007, 12:07
Hojla druščina!

Kupujem novi avtomobil. Na cesti sem opazil novega Fiat Bravo, v katerega sem se zaljubil. Kot vemo, kaj je Fiat, vas vse lepo prosim, za podatke, glede okvar.
Fiat Bravo 1.4T 16V 120 KM.
LP Leonardo:2thumbs:

Mowgli
24.10.2007, 13:39
Imam le stare izkušnje s predhodnikom - Tipom. Ja, pogosto je bilo treba kaj menjati, ampak na srečo deli niso bili dragi. Baje pa je Fiat zadnje čase malo napredoval pri kvaliteti izdelave.
Pri starejšem Bravu je bil serijski štos, da so kljuke vrat pričele razpadati po par letih, če se ne motim?

šmorn
24.10.2007, 14:22
No novega bravota 100% ne moremo primerjati s starim, kaj šele s tipom. Bravo je avto, ki je naredil največji preskok pri fiatih. Je izjemno dodelan tako v notranjosti kot zunanjosti. O napakah motorja je težko govorit, saj ni dolgo na trgu, amapk do sedaj meni ni znano, da bi se karšnekoli napake ponavljale. Je pa motor dovolj močan, če pa ne bo dovolj se ga pa da čipati saj je turbo :p

Po mojem mnejnju je to dober nakup.

HOLLAND
01.11.2007, 17:08
No novega bravota 100% ne moremo primerjati s starim, kaj šele s tipom. Bravo je avto, ki je naredil največji preskok pri fiatih. Je izjemno dodelan tako v notranjosti kot zunanjosti. O napakah motorja je težko govorit, saj ni dolgo na trgu, amapk do sedaj meni ni znano, da bi se karšnekoli napake ponavljale. Je pa motor dovolj močan, če pa ne bo dovolj se ga pa da čipati saj je turbo :p

Po mojem mnejnju je to dober nakup.

Se strinjam!

spartan
01.11.2007, 21:08
Hojla druščina!

Kupujem novi avtomobil. Na cesti sem opazil novega Fiat Bravo, v katerega sem se zaljubil. Kot vemo, kaj je Fiat, vas vse lepo prosim, za podatke, glede okvar.
LP Leonardo:2thumbs:

a je to turbič:shy:

mrjerry
02.11.2007, 09:37
V temi o hatchbackih sem napisal izkusnje z voznjo podobnega bravota, edino z mocnejsim motorjem.

spartan ja, to je turbo. 150 konjski ima sicer precej laga, ampak ko pa turbina povlece te pa zapopa na sedeze. Precej huda zadeva, edino skoda ker standardno vzemetenje tega ne dohaja...

leprotto
22.11.2007, 10:19
Mi imamo doma (za v službo vozit) mJeta 8V 120HP in recimo, da smo z avtom zadovoljni. Moja mami sicer malo bolj, jaz pač malo manj. Avto je extra mehek (volan-pa ne zaradi city-a, menjalnik). Moti me, ker se absolutno nič ne vidi zadaj in je zelo dobro, če imaš vsaj parksenzorje. Drugače si lahko z ogledali pomagaš, ampak meni to ne zadostuje (imam raje fizičen pogled nazaj, ki pa tukaj ni mogoč).
Pri navadnemu (ne vem, kako je z opremo sport) so sedeži naravnost odurni, ampak to je spet stvar posameznika, meni so všeč takšni, da objamejo telo, ne pa da sovoznik na vsakem ovinku pade vozniku v naročje. Tudi na moj hrbet ne vplivajo dobro.
Karbon look notranjost se lahko hitro poškoduje, če dobiš v avto štora.
Posebej mi je všeč osvetlitev notri, ker je kontrast z oranžno barvo res velik. Števci so lepi, poglobljeni. Všečno je tudi prostoročno telefoniranje in original radio na USB.
Sama oblika avta je pa itak top, tudi mJet motorji so dobri.
Za nove T motorje pa seveda ne znam še nič povedati, saj so čisto novi.

sparky1985
26.11.2007, 19:37
vas vse lepo prosim, za podatke, glede okvar.

trenutno je avto še prekratek čas na tržišču pa tudi premalo jih je prodanih,tako ,da o okvarah je še prezgodaj govorit...
vozu sm se že z njim...Ni slab.Navora zaradi turbine dosti že pri nizkih vrtljajih.Ni pa nevem kak dirkalnik.
Aja podvozje pa ni ravno najboljše.

prelude
01.12.2007, 14:39
Prvič Italjanska kvaliteta ni bila nikoli dobra in tudi še kašno generacijo ne bo ker se dela v italiji in ker so italjani takšni kot so.
Drugič greš na avto net pa pogledaš konkurenco po 5-tih al 10-tih let in vidiš da tem fiatom cena pade smešno nizko.Zakaj pa si lahko mislite.
Tretjič eno je ko je avto nov in ga primerjaš z konkurenco,drugo je pa ko ta avto primerjaš z isto konkurenco po nekaj letih.
Tako da kot sem reku to je italjanska kvaliteta,jaz sem imel že nekaj Hond in poznam kar nekaj lastnikov Hond in ni problemov in pač dejstvo je da so japonski avtomobili precej bolj kvalitetni kot italjanski in recimo francoski pač taka so dejstva.Če je nekatermu všeč pač fiat ga bo kupil samo kvaliteto na ravni japonskih pa ne moreš pričakovat.

mrjerry
03.12.2007, 12:26
Ja, pa hrupa v notranjosti kakrsnega zmorejo samo se honde tudi ne.

prelude
03.12.2007, 19:52
A ti misliš da so Honde hrupne al kaj.

mrjerry
04.12.2007, 07:47
Civic je hrupen. To vem.
Accord ni hrupen. Tudi to vem.

prelude
04.12.2007, 08:57
Torej ti misliš da je civic z istimi konji hrupnejši od bravota

mrjerry
04.12.2007, 09:34
Ne, Civic z manj konji je precej bolj hrupen od Bravota. Celo to vem.
Poleg tega je hrup, ki ga povzroca Bravo, prijetnejsi od Civicovega. Da se razumemo, ne eno ne drugo ni ravno simfonija.

Tudi o kvaliteti bi se dalo razpravljati. Dejstvo je da so Honde tehnicno bolj dovrsene od Fiatov in zanesljivejse. Tvoj problem pa je, da se zate kvaliteta tukaj konca. Kvaliteta so namrec tudi materiali, iz katerih je avto izdelan. In tisti, katerih se dotikas, so v Fiatih neprimerno kvalitetnejsi. Pomembno je tudi, kako je avto izdelan, ampak tukaj ne izstopata ne Honda ne Fiat. Prva zato, ker uporablja dolgocasne in zastarele designerske resitve in je totalno prepojena z okusom po brezkoncnih raziskavah trga, v katerih se izkaze, da je `83% ljudi pomembno to in to' (hrrrr... drnjoh), drugi pa zato, ker, ce dobro pogledas, marsikateri del se vedno ne pase skupaj kot ata na mamo, ampak bolj kot ata na pol mlajso tajnico. Tako s Hondo (zaenkrat izvzemimo novi Civic) dobis dolgocasje, katerega edina garancija je, da celo vecnost ne bo crknil. Pri vsem tem te pa upalijo za toliko, kot marsikateri drugi solidnejsi proizvajalec, ki bo sicer naredil 10% manj kilometrov in zaradi katerega bos v povprecju odstel 1000 evrov vec za popravila (v zilvljenjski dobi), je pa zato mnogo prijetnejsi za oko in otip. Nenazadnje bi sam sebi izpodbil tehnicno dovrsenost Honde - bencinskih motorjev nima smisla komentirati, z omembno da imas VTEC se bo morda orosilo mednozje kaksni dami na pragu menopavze, ki pa jo tvoje navijanje motorja v visoke obrate ne bo impresioniralo. Prvo ne zato, ker je prestara, drugo pa ne zato, ker bo do takrat, ko bos dejansko prisel v tiste vrtljaje, prag menopavze ze prestopila. Ostanejo jim pak dizli ki jih iz prve roke ne morem komentirati. Po tem kar smo prebrali v casopisih gre sicer menda za najbolj dovrsen dizelski motor, ce seveda pozabis, da obstajajo tudi vec kot stirivaljniki in da konkurenca od 2005 dalje tudi ni ravno spala.

Tako Hondi ostanejo stirje modeli, o katerih si ima sploh smisel pogovarjati. Dveh, NSXa in Preludea ni vec. S2000 je gadget in v bistvu ne pase v to debato, novi Civic pa, ko olupis njegov bebast izgled (to je zgolj moje subjektivno mnenje, though), se bolj cenena izvedba starega. Cena, ki jo Honda zanj zahteva, je pa naravnost smesna. Tam se zacne pretepati s hudo napedenano Alfo 147 in sportno izvedbo Golfa z motorjem, ki je LETOS postal motor leta v svojem razredu. Tako se power ranger avto s hrupno in ne ravno prostorno notranjostjo z enim bokom drgne ob najbolj cool, z drugim pa najbolj legendarnemu avtu v razredu. Preostali, ki se celo vozijo bolje, so prostornejsi in v mnogih detajlih enako ceneni od Civic, pa cenovno ostanejo velikostni razred zadaj. In tvoj edini argument lastniku Alfe bo, da si manj na servisu, medtem ko lastniku Golfa v bistvu niti v oci ne mores pogledati.

Ce ti je osnova vsega zanesljivost, lahko Civica primerjas zgolj z Mazdo 3. Ta pa je 10% cenejsa, znotraj in zunaj lepsa, boljse se vozi, kvalitetneje izdelana, pa se zgledal ne bos kot nekdo ki ze od sestega leta dalje nabija zgolj video igrice.

prelude
04.12.2007, 13:29
Sam zakaj hudiča pol ko je avto star 10 let zgubi ceno na eno štipendijo pa delov se dobi na vsakem odpadu in tudi za cesto jih vidiš kar neki,žal je tako.Za mene Fiat ni bil nikol kvalitetn in pika.Če maš pa kako žilco avtomehanika je pa bol da kupiš Fiata in uživaš ko šravfaš avto tako kot včasih fičota pa stoenke.
Najbolj realni prikaz dobrega avtomobila je ko primerjaš konkurenco po petih al desetih letih.Pol vidiš ko pri fiatih tut šipe ne grejo gor pa dol.

mrjerry
04.12.2007, 13:56
Aha - ZATE se torej kvaliteta izraza izkljucno s tem, koliko avtu pada cena z leti.

Ti cloveku, ki ga zanimajo informacije o nakupu Fiata zacenjas soliti pamet z 10 let staro zgodbico o stalno kvarocih se Fiatih in z lufta potegnes Hondo. Nadalje primerjas kvaliteto dveh avtomobilov, ceprav enega izmed njiju evidentno se nisi videl dalj kolikor je bilo potrebno, da se je kateri peljal mimo tebe. Saj nam je jasno, da Honde pac osebno preferiras, ampak ce gledas na avtomobilski svet s plasnicami in zato pac nisi sposoben dati pametne primerjave s katerimkoli podobnim avtom v razredu, se rajsi ne oglasaj takrat ko ljudi zanima se kaj drugega.

To je isto kot ce bi pod turizmom nekdo vprasal za nasvet glede potovanja po egiptu, ti bi pa zacel lapati da je dopust v Zgornjem Dupleku mnogo cenejsi in varnejsi ter da so ljudje tam prav tako prijazni. In to seveda ves iz prve roke, saj je vecina tvojih prijateljev prav od tam.

spartan
04.12.2007, 19:06
V temi o hatchbackih sem napisal izkusnje z voznjo podobnega bravota, edino z mocnejsim motorjem.

spartan ja, to je turbo. 150 konjski ima sicer precej laga, ampak ko pa turbina povlece te pa zapopa na sedeze. Precej huda zadeva, edino skoda ker standardno vzemetenje tega ne dohaja...

turbo bencinarja sam ne bi imel.

Turbo dizl.....novi jtd motorji....ja:approve:
Kak 2.4 jtd-M z 200 KS v 159-ki:blush:

prelude
05.12.2007, 07:19
Aha - ZATE se torej kvaliteta izraza izkljucno s tem, koliko avtu pada cena z leti.

Ti cloveku, ki ga zanimajo informacije o nakupu Fiata zacenjas soliti pamet z 10 let staro zgodbico o stalno kvarocih se Fiatih in z lufta potegnes Hondo. Nadalje primerjas kvaliteto dveh avtomobilov, ceprav enega izmed njiju evidentno se nisi videl dalj kolikor je bilo potrebno, da se je kateri peljal mimo tebe. Saj nam je jasno, da Honde pac osebno preferiras, ampak ce gledas na avtomobilski svet s plasnicami in zato pac nisi sposoben dati pametne primerjave s katerimkoli podobnim avtom v razredu, se rajsi ne oglasaj takrat ko ljudi zanima se kaj drugega.

To je isto kot ce bi pod turizmom nekdo vprasal za nasvet glede potovanja po egiptu, ti bi pa zacel lapati da je dopust v Zgornjem Dupleku mnogo cenejsi in varnejsi ter da so ljudje tam prav tako prijazni. In to seveda ves iz prve roke, saj je vecina tvojih prijateljev prav od tam.Oprosti ker sem omenju drug avto,bom pa drgač povedu.Po nekaj deset tisoč prevoženih kilometrih je velika verjetnost da bo avto kdaj obstal na cesti.In velika verjetnost je tudi da bo treba obiskat izven intervalov servisnih storitev servis.In po nekaj letih bo cena rabljenega avtomobila padla bolj kot pri kakšnem konkurentu.Če pa ravno nočeš tega naštetega pa vseeno kupi Bravota ker ima svoj šarm in italjanski pridih.Včasih se spusti v avtomobilu kakšna kletvica pork. ma... itd.To je moje osebno mnenje in prosim ne komentiraj več ker imam določene izkušnje in imam pravico do mnenja.

Smaug
05.12.2007, 10:10
To je moje osebno mnenje in prosim ne komentiraj več ker imam določene izkušnje in imam pravico do mnenja.

...za razliko od tebe, đeri :d:d

dzuko
05.12.2007, 11:13
Sam zakaj hudiča pol ko je avto star 10 let zgubi ceno na eno štipendijo pa delov se dobi na vsakem odpadu in tudi za cesto jih vidiš kar neki,žal je tako.Za mene Fiat ni bil nikol kvalitetn in pika.Če maš pa kako žilco avtomehanika je pa bol da kupiš Fiata in uživaš ko šravfaš avto tako kot včasih fičota pa stoenke.
Najbolj realni prikaz dobrega avtomobila je ko primerjaš konkurenco po petih al desetih letih.Pol vidiš ko pri fiatih tut šipe ne grejo gor pa dol.

Zgubi ceno? Jst imam občutek, da glih puntoti in bravoti najbolj držijo ceno..

mrjerry
05.12.2007, 11:25
Za bravote ne vem, puntoti jo pa nekaj srednjega.

Problem puntota je, da jo skoraj vedno vozi kak smrkavec ki nima za Golfa GTI. In potem svojega reveza zge preko vseh normalnih meja :clown:

spartan, Bravota sploh ne dobis vec brez turbine, se mi zdi. Naj bo bencinski ali dizelski motor.

prelude
05.12.2007, 12:44
Če ne dobiš bencinskega motorja brez turbine,potem pa je vprašanje o pokvarljivosti še bolj na mestu.

mrjerry
05.12.2007, 12:59
E, pomota. Dobi se 1.4 Starjet, torej atmosferski 1.4.