Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : zvočna in mrežna kartica

mico1
28.10.2007, 14:05
Pozdrav!

Na enem od računalnikov imam naložen windows XP. Problem je v tem, da mi zvočne kartice ne zazna, mrežne pa prav tako ne.

Verjetno bi moral naložit drivere, ampak problem je v tem, da jih nimam. Lahko bi jih downloadal z neta, ampak ne vem, katere firme oz. kateri model imam. Se da to s katerim programom (brezplčnim) preverit? Pogledal sem že v device managarju, ampak mi ne zazna teh dveh zadevic.

Hvala, lep pozdrav!

Voti
28.10.2007, 14:21
ce imas zvocno in mrezno kartico integrirano na maticni plosci potem poisci na strani od proizvajalca

drugace pa samo nisem siguren so tudi drajverji na Cd.ju od XP

lp

sJavorshek
28.10.2007, 17:18
Če je stvar intergrirana, poglej na ploščo model in proizvajalca, če je interna periferija, vzemi ven in ravnotako na sami kartici preglej proizvajalca in model, ter nato googlaj, dobodi samo driverje, bo že windows potem povedal, a so primerni al ne.

PeTe
28.10.2007, 17:20
Mislim,da bi ti program " Everest " moral prikazati te podatke oz. imena od mrezne in zvocne...ali pa vsaj od maticne ploce..in potem najdes proizvajalca na netu in imas.

mico1
28.10.2007, 19:24
zvočna kartica je integrirana, mrežna pa ne. Bolj me zanima, kako naj pošlihtam mrežno...?

Voti
28.10.2007, 20:13
Bolj me zanima, kako naj pošlihtam mrežno...?
ce ti je nezazna jo najprej odstrani iz maticne pa PC ponovno zazeni, malce pocakas in ugasnes.
potem jo pa vstavis nazaj in ponovno zazeni PC, ce je se vedno nezazna poskusi vtaknit mrezno na drugo mesto ce seveda se imas navoljo

v kolikor ti je v nobenem primeru nezazna je mozno da ti manjka kak Service pack za XP ali pa je mrezni pretekel rok trajanja :angel:

mico1
29.10.2007, 15:35
Mrežno kartico sem uspel naložit, se pravi, manjkal je driver. Je integrirana. Prav tako je tudi zvočna, ampak mi winblows sporoči, da kao ni naprave za zvok. Preden sem windows na novo naložil je delovallo. Aja, pa če je možno, bi to opravil brez fizičnega posega v računalnik.

Gamer77
02.11.2007, 17:39
Lp.....verjetno je šla povezava na osnovni plošči.....moral boš jo zamenjat

"Gangsters Allways Knows What's The Problem"

mico1
02.11.2007, 17:42
čeprav vse drugo dela?

Slowhand
02.11.2007, 21:58
možno je sicer,da je zvočna šla - ni pa nujno....
če je prej vse delovalo,po novi namestitvi winsow pa ne,je prej verjetno,da niso driverji nameščeni oz. niso pravilno nameščeni...
predvidevam,da si zraven kompa dobil kak priročnik,cd z driverji (tam bi se moral nahajati tudi driver za zvočno)....
če je zvočna integrirana na matični,ti zelo koristi podatek,katero matično sploh imaš v kompu....podatek se ti izpiše pred zagonom winsow na spodnji strani zaslona (pritisni tipko pause/break in si podatek zapiši)
nato greš na proizvajalčevo stran in si snameš ustrezne driverje (glede na oznake matične plošče)...
če ne pa ta podatek sporoči,pa ti bomo poiskali ustrezen link....

mico1
03.11.2007, 10:42
aha... hvala... matična je GIGABYTE... grem poiskat drivere...

Slowhand
03.11.2007, 10:58
upam,da si ostale podatke zraven oznake proizvajalca tudi spisal (model,številka revizije)...
drgač bo sam šmorn....

mico1
03.11.2007, 11:24
da sem... se pravi, zvočna kartica je integrirana... realtek ALC883 high difinition audio

Slowhand
03.11.2007, 12:56
predvidevam torej,da sedaj deluje brez problemov...:approve:

mico1
03.11.2007, 13:31
napačno predvidevaš... naložil sem driver, ampak še vedno nič... tako kot pri mrežni, bi verjetno tudi tukaj moralo napisat, da je dodana nova strojna oprema... ampak z zvočno še vedno nič... ko sem pogledal v device manager, tam še vedno ni zaznana zvočna oprema

mico1
03.11.2007, 13:40
sedaj pa deluje... skoz je že bilo zaznano, kot NEZNAN PCI DEVICE, in sem kr tako naložil na to neznano strojno opremo ta driver, in ta neznana oprema je očitno bila sound kartica, ker sedaj pa deluje :)

hvala vsem za pomoč!

nejcvajda
07.08.2008, 16:05
No, če je že govora o mrežnih karticah in da ne odpiram nove teme, me zanima, katero brezžično mrežno kartico mi priporočate? Kupil bom na mimovrste: http://www.mimovrste.com/katalog/1138/pci
Hvala.