Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : nod32 in msn virus varianta :)

mckeky
30.10.2007, 12:39
Ali tudi sami opazite, da nas slavni program nod32 sploh ne zazna teh dolgocasnih msn virusov? Vsem prijateljem, katerim sem po nalaganju OS namestil tudi nod32 so prav tako fasali virus ob kliku na link.... prav tako sem dal preskinirat sestri racunanik in ne najde nicesar, ima pa ta dolgocasen virus (pac zenske ;)

Vsakic znova me ta AV, katerega sem vcasih hvalil do neba razocara,.....
Mislim da nod ni to to kar ljudje mislijo... Se lahko na bitdefender VELIIKOOOO bol zaneses, vendar ima zelo bedno napako, katere tudi pri novi verziji niso odpravili.... (zabrejka cel sistem ob udpejtu definicije-(100%proc)) in da mozillo ob kliku na link v kaksnem zunanjem programu odpira pol minute...pa pustmo BD :D ce sem ze zacel pogovor u nodu ;)

mckeky
30.10.2007, 12:43
in kaj potem taksen drek antivirusni program hasne neki osebi, ki kljub splosno znanim govoricam, naj se to ne klika klikne na taksen link

msn contacts http://www.trader-course.com/emoticon.php?email=xxxx.yyyy@hotmail.com

Skratka nod32 is bullshit,....

Pinturichio
30.10.2007, 13:36
in kaj potem taksen drek antivirusni program hasne neki osebi, ki kljub splosno znanim govoricam, naj se to ne klika klikne na taksen link

msn contacts http://www.trader-course.com/emoticon.php?email=xxxx.yyyy@hotmail.com

Skratka nod32 is bullshit,....

mckeky je to virusna datoteka? Za hec sem pogledal rezultate na virustotal:
http://www.virustotal.com/sl/resultado.html?5d7a939b4d9706e0133350c66b05b9c3

mckeky
30.10.2007, 14:54
mckeky je to virusna datoteka? Za hec sem pogledal rezultate na virustotal:
http://www.virustotal.com/sl/resultado.html?5d7a939b4d9706e0133350c66b05b9c3

Ja je :) ..sj zato pa pravim (glede noda)... širi se pa po msnju, tako da avtomatsko pošilja link naprej...

p.s.: pa kr ne downloadat z tistega linka ko sem dal, ker je ravno to virus :D ..to sem dodal le toliko, da veste o cem govorim :D

Glede na to, kako se hvalijo pri nodu in kaksne rezultate dosega in da ne spusti nicesar in bla bla in da se virusne definicije pri nodu pogosto updejtajo bi lahk dodali tudi tale virus............

Pac bodite pozorni in ne klikajte, ce vam prijatelji "poslejo" tale link po msnju (le da bo namesto x-ov in y-onov pisal vas msn naslov)

Miha2c30
30.10.2007, 17:46
Potem se tega ne da preprečit? :( Jaz sem blokiru par kontaktov...

_Es_
30.10.2007, 19:17
Mogoče pa je NOD32 naret tako da mora imeti uporabnik vsaj 15% možganov da se mu posveti da mu njegov kontakt (ki je 99% slovenec) piše v angleščini in mu pošilja virus v obliki ZIPane slike

mckeky
30.10.2007, 20:18
Mogoče pa je NOD32 naret tako da mora imeti uporabnik vsaj 15% možganov da se mu posveti da mu njegov kontakt (ki je 99% slovenec) piše v angleščini in mu pošilja virus v obliki ZIPane slike

Ah po eni strani imas prav... ampak na mojem spisku stikov se zmeraj najde nekaj deklet :rolling: ,ki mi potem skos mecejo (sicer en one same ampak virus) tisti link ali pa datoteko,....
Tako, da za taksne primerke bi lahko bil koristen anti virustni programcek ....
http://shrani.si/f/2e/aa/3p4UUnPF/nod32100slo.gif
ta zadeva pa NE DRZI preprosto..... nod je kakec....

nemo
30.10.2007, 21:30
pa se da ta virus kok pobrisat, al potem skos mori kontakte??? mislim tega s ...trader-course....

mckeky
30.10.2007, 21:47
pa se da ta virus kok pobrisat, al potem skos mori kontakte??? mislim tega s ...trader-course....

Kaspersky ta virus zazna (pomoje tudi zbrise)....

za zacetek poskusi obnovit racunalnik na dan pred virusom in zbrisati chache brskalnika....
Tukaj pa je nekaj nacinov kako se znebiti ostalih msn virusov,.... http://www.happy-messaging.com/messenger/virus/

joe
30.10.2007, 22:10
Kaspersky ta virus zazna (pomoje tudi zbrise)....

za zacetek poskusi obnovit racunalnik na dan pred virusom in zbrisati chache brskalnika....
Tukaj pa je nekaj nacinov kako se znebiti ostalih msn virusov,.... http://www.happy-messaging.com/messenger/virus/

AVAST, ki je zastonj za domačo uporabo ta virus zazna in tudi odstrani.

Res ne vem, zakaj se toliko matrate z nekimi NOD-i in ne vem kaj pa potem še neke cracke iščete, ko pa je rešitev čisto uradna na dosegu nekaj klikov? In zelo solidna.

mckeky
30.10.2007, 22:25
AVAST, ki je zastonj za domačo uporabo ta virus zazna in tudi odstrani.

Res ne vem, zakaj se toliko matrate z nekimi NOD-i in ne vem kaj pa potem še neke cracke iščete, ko pa je rešitev čisto uradna na dosegu nekaj klikov? In zelo solidna.

No super ce ga,.. me pa moti, da ga nod ne :) ..sicer sam se nisem imel katerega od teh virusov,... ampak hocem le povedat, da me je nod razocaral glede na to, kako ga je vecina od nas imela za najbolsi av in oh in sploh,.... Seveda ga je imela, ko pa skos lepo tiho čepi poleg ure spodi :rolling: ko bi pa mogo "galamo pelat" je pa tut tiho k rit :rolling:

Slowhand
31.10.2007, 04:55
no s tole varianto sem se malo pozabaval - finta je v tem,da se ob kliku na link tvori exe fajl,po kliku nanj,se zbriše vse v mapi desktop:veryevil: ,zato posledično tudi sistem restore ne deluje,ker se ne more izvesti do konca....

je pa zadeva bolj pobalinsko trojanske narave:rolling: ,ker vse fajle premesti v drugo mapo (po kopiranju nazaj v mapo desktop in odstranitvi konjička,je vse delovalo normalno)....le ikone je blo treba spet razvrstit tko kot so ble....:approve:

nod pa niti ne javi,da bi bilo z exe fajlom karkoli narobe.:nonono: ...zanimivo....:o

drži pa trditev,da je največji virus uporabnik :2thumbs: ...
zato ne klikajte po neznanih fajlih - razen,če je firbec prehud :p - pol pa po pameti in z orožarno primernih in posodobljenih arcnij....

kakorkoli že SuperAntiSpyware je še vedno da best....:approve:

nejc
31.10.2007, 12:08
No super ce ga,.. me pa moti, da ga nod ne :) ..sicer sam se nisem imel katerega od teh virusov,... ampak hocem le povedat, da me je nod razocaral glede na to, kako ga je vecina od nas imela za najbolsi av in oh in sploh,.... Seveda ga je imela, ko pa skos lepo tiho čepi poleg ure spodi :rolling: ko bi pa mogo "galamo pelat" je pa tut tiho k rit :rolling:
A ni nod una varjanta AV, ki ga moraš ročno zaganjat za skeniranje? Ker Bitdefender recimo, ves čas skenira sistem, poleg tega ma tud več opcijo glede nadzorovanja dogajanja(spremembe v registru itd.).

Js osebno priporočam SIOL naročnikom BitDefender. Vsem, ki ne želijo plačevati AV, pa Avast.

V končni fazi lahka maš pa ne vem kak super AV, če bo uporabnik smotan in bo klikal vse po vrsti, bo rezultat še vedno okužena mašina.

Da še podprem Slowhanda. SuperAntiSpyware + še kak spyware, adaware programče v kombinaciji z AV je prava rešitev.

mckeky
31.10.2007, 12:16
A ni nod una varjanta AV, ki ga moraš ročno zaganjat za skeniranje?

Ne, :) nod32 ima real time zascito... u bistvo naj bi jo imeli vsi AV programi, ravno zato so namenjeni bol kot ne ,.....

mckeky
31.10.2007, 12:18
V končni fazi lahka maš pa ne vem kak super AV, če bo uporabnik smotan in bo klikal vse po vrsti, bo rezultat še vedno okužena mašina.

Sj mas prav,... ampak ravno za te smotane uporabnike so najbol koristni antivirusni programcki, ki pa niso tako koristni, ce ob tem zatajijo,....

Drugace pa si poglejmo se malo avgustovske rezultate:

http://www.av-comparatives.org/seiten/comparatives.html

not_important
31.10.2007, 18:19
Lp...jaz sm pred dvemi dnevi dobila na msnu link od frendice in sm ponesrec* kliknla in sm "fasala" trojanskega konja.sedaj kadarkoli se prijavim na msn posilja ta link z virusom ostalim kontaktom. imam pa antivirus Avast vendar ga ni zaznal!..ker se slabse razumem s tem kako odstraniti tega trojanskega bi prosila ce lahko kdo pomaga? je se kaksna moznost odstranitve razen formatiranja?plisssss helpp...hvala vnaprej.

zeriX
31.10.2007, 18:32
system restore je ena možnost.

not_important
31.10.2007, 18:37
ma se u to ne stekam :/ je kaksen prog. ki bi lahko ostranil?

zeriX
31.10.2007, 18:47
Start -> Programi -> Pripomočki -> Obnovitev sistema(ali nekako tako)
Izbereš datum preden si "fasala" ta virus zaženeš, počakaš da reboota in zadeva bi morala biti rešena.

joe
31.10.2007, 19:07
Lp...jaz sm pred dvemi dnevi dobila na msnu link od frendice in sm ponesrec* kliknla in sm "fasala" trojanskega konja.sedaj kadarkoli se prijavim na msn posilja ta link z virusom ostalim kontaktom. imam pa antivirus Avast vendar ga ni zaznal!..ker se slabse razumem s tem kako odstraniti tega trojanskega bi prosila ce lahko kdo pomaga? je se kaksna moznost odstranitve razen formatiranja?plisssss helpp...hvala vnaprej.

Če imaš avast potem postopaj takole. Odpri antivirusni program, v levem zgornjem kotu klikni na menu, v meniju izberi schedule boot time scan in gumb schedule. Zdaj ponovno zaženi računalnik in čakaj. Antivirusni program bo pregledal računalnik še predno se bo zagnal Windows. Ko bo našel virus, ti bo ponudil več možnosti, ti vedno pritisni številko 1. Ko se bo pregledovanje končalo, se bo naložil Windows, tvoj računalnik pa bo spet čist.

Slowhand
31.10.2007, 20:57
SuperAntiSpyware - snameš,posodobiš bazo(check for updates) - izbereš scan your computer,izbereš perform complete scan.....:approve:

http://www.superantispyware.com/download.html
izberi free edition....

Slowhand
31.10.2007, 21:00
system restore je ena možnost.

sistem restore se ne izvede do konca.....
preberi moj post....:approve:

mckeky
31.10.2007, 21:38
Če imaš avast potem postopaj takole. Odpri antivirusni program, v levem zgornjem kotu klikni na menu, v meniju izberi schedule boot time scan in gumb schedule. Zdaj ponovno zaženi računalnik in čakaj. Antivirusni program bo pregledal računalnik še predno se bo zagnal Windows. Ko bo našel virus, ti bo ponudil več možnosti, ti vedno pritisni številko 1. Ko se bo pregledovanje končalo, se bo naložil Windows, tvoj računalnik pa bo spet čist.

a v real time ga pa ne zazna??? eee to je ze spet slabo ;)
Ker tolk ko vsak svojga antivirusnega hvali, zraven pa noben ne zazna tega u izi virusa "ob kliku na link",.....

DINAMIK
02.11.2007, 19:07
a v real time ga pa ne zazna??? eee to je ze spet slabo ;)
Ker tolk ko vsak svojga antivirusnega hvali, zraven pa noben ne zazna tega u izi virusa "ob kliku na link",.....

Tile antivirusni programi so vsi brezveze,ker,če klikaš tja v3 dni ga ni protivirusnega programa,da bi vse popucal!Hm sm pa mislil,da je NOD 32 super stvarca,pa vidim,da ni kaj prida vreden!KAJ MI LAHKO KDO TUKAJ POVE....,KAKŠEN JE PANDA ANTIVIRUSNI PROGRAM? Hvala:dontknow:

mckeky
02.11.2007, 23:02
Tile antivirusni programi so vsi brezveze,ker,če klikaš tja v3 dni ga ni protivirusnega programa,da bi vse popucal!Hm sm pa mislil,da je NOD 32 super stvarca,pa vidim,da ni kaj prida vreden!KAJ MI LAHKO KDO TUKAJ POVE....,KAKŠEN JE PANDA ANTIVIRUSNI PROGRAM? Hvala:dontknow:

Ej, vcasih je biv znan po tem, da je kar lepo brejkal racunalnik, z drugo besedo "pozresen" ...ne vem a je pri "novejsih" to kaj izbolsano, mislim pa da tudi ni neka med prvimi bolsimi a.v.-ji. Se zmeraj pa velja pravilo, bolse slapsi antivirusni program kot nic,....

Ce bi me nekdo vprasal bi rekel da med vrh spadajo:
bitdefender,kaspersky,nod32.... (seveda pa ima vsak med njimi kaksno bolso lasnost kot je drugi npr. nima in obratno)

takoj pod njimi pa bi rekel kaksen: kaksen f-secure, pa kaksen AVG bi se nasel,.... pa AVAST(glede na to, da je H.E. brezplacen je to res lepa zadeva).

Nad vsemi temi pa pri testih preprosto RAZTURA AVIRA in mi je malo cudno, da ni tako razsirjena med racunalnicarji (mogoce se motim) ampak vecina omenja tiste prve 3 zgoraj omenjene,....

Za kaksen antispyware pa bi uporabili: Spysweper, superantispyware, AD-aware,.... za realtime zascito pa kar kaksen windows defender,.....

Vse je le moje osebno mnenje,...tako da "napad" nazaj ni potreben ;D

_Es_
04.11.2007, 09:11
PCFormat je enkrat napisal "Če ste dovolj pogumni za branje te revije, ste dovolj pogumni za življenje brez AV programa."

Ta trditev pomoje drži . Saj se ne more virus kar "namestiti na tvoj PC". Ali pač?

zeriX
04.11.2007, 10:07
O ja, še kako lahko.

joe
04.11.2007, 10:15
PCFormat je enkrat napisal "Če ste dovolj pogumni za branje te revije, ste dovolj pogumni za življenje brez AV programa."

Ta trditev pomoje drži . Saj se ne more virus kar "namestiti na tvoj PC". Ali pač?

V PCformat reviji so butli. Verjetno še niso slišali za črve.

andreaaaaa
01.12.2007, 21:38
prvo kot prvo, tudi avast je glump... kr ni kar tak... pomoje bi moral imeti na kompu najmanj 5 teh portivirusnih programov da ti bi vse lahko zaznalo:mad::(

v glavnem....jaz mam pa drug problem....
z drugim virusom... pics14.zip v winrar-u... je komu ta primer znan?

ne??:nonono:

prosim pomoč:sleepy:

:kisses:hvala

Slowhand
01.12.2007, 22:00
torej ti je av javil,da se v zip arhivu nahaja virus ?
če te firbec matra odpakiraj,če ne,pa zbriši zadevo....
tko simpl....

robida
01.12.2007, 22:18
prvo kot prvo, tudi avast je glump... kr ni kar tak... pomoje bi moral imeti na kompu najmanj 5 teh portivirusnih programov da ti bi vse lahko zaznalo:mad::(

Če daš ime tega virusa v google je seznam zelo kratek,samo na eni strani ki je v španščini priporočajo uporabo pande online scanerja.

Lp
robida

mckeky
02.12.2007, 13:17

How to Remove the MSN Messenger Virus
PIC1234(1)(1)(1)(1)(1).exe

To remove the virus is simple to do. Simply follow these instructions:
(If you have any problems then please post a message in the MSN Messenger Virus Forum)

1. Close Messenger. This will simply stop any of your contacts getting the virus.
2. Goto 'Start' then 'Run' and type 'msconfig'. A new window should appear.
3. Click on the tab at the top right that says 'Startup'.
4. Untick the box next to 'MSN Messenger'.
5. Click 'ok' and when it asks if you want to restart your computer say no.
6. Press 'Ctr' + 'Alt' + 'Del'. Find the file that says 'MsgSpread' and click End Task.

The virus has now been deactivated!

To remove it fully follow these instructions:

1. Goto the Desktop and open My Documents.
2. Double click on 'Messenger Service Received Files'. If you dont see a folder called that then goto 'My Computer' then goto 'C' then 'Program Files' and finally 'Messenger Service Received Files'.
3. You should now see a file called 'PIC1234(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1).exe'.
4. Click on it ONCE and press 'Delete'. This should delete the file.
5. Empty your Recylce Bin.

P.S.: ste pa tut naivni.. v winraru se je itak vidlo da je datoteka EXE , ne vem kak lahk grete nasedat, da bo tole slika :nonono:

andreaaaaa
02.12.2007, 14:40
pa nee....:nonono:

antivirus mi ni nč javil, saj to me moti, ker ga ne zazna, tak da pojma nimam ali sem ga sploh uspešno zbrisala...

vedno znova se nekako pojavi v mojem msn pa pošilja naprej... pojma nimam kje se je skril gl. virus... :(:dontknow:

ne mislim si windowsov na novo delat, ker mi ni.... zato bi blo super če bi kdo vedel kje oz v kaki obliki se lahko vse nahaja pa kje na računalniku....

:sleepy::d

andreaaaaa
02.12.2007, 14:45
aja pa poleg tega ta datoteka 'PIC1234(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1).exe'.... sploh ne obstaja v mojem kompu ... v glavnem je to kr precej dela....

aja hvala bom pa še pando poskusla !!

ne nasedam, sem pač enkrat narobe naredila, men se to drugače sploh ne dogaja in ITAK mi je kruto žaaaal!!!

mckeky
02.12.2007, 18:50
aja pa poleg tega ta datoteka 'PIC1234(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1).exe'.... sploh ne obstaja v mojem kompu ... v glavnem je to kr precej dela....

aja hvala bom pa še pando poskusla !!

ne nasedam, sem pač enkrat narobe naredila, men se to drugače sploh ne dogaja in ITAK mi je kruto žaaaal!!!

PIC1234(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1)(1).exe ne Pic14 pa vrjetn je "nekje"...
sj antivirusni tega dreka se niso zaznali ja .... nod32 in aviru tudi ne....
mislim pa da cez neki casa bodo tut to sranje... tk kot nod32 zazna zdej tistega, ki smo ga omenjal ob odprtju te teme...

p.s.: drugac pa ja ..itak so vsi AVji za en kakec od tega kar jih hvalijo po testih oz. na njihovih straneh... (100% bulletin in ze neki let ni izpsutil virusa bla bla bla bla bla bla bla) ....

KrasniNoviSvet
02.12.2007, 20:48
Točno ta virus sem pred tremi dnevi po spletu čudnih naklučij staknila tudi jaz. Od štirih različnih antivirusnih programov s katerimi sem ga hotela zbrisat mi je na koncu uspelo z AVG (free edition) - dobiš na netu. Torej probaj ga inštalirat, posodobi ga in skeniraj rač.
good luck!