Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : navidezno prazna mapa

vincenc
03.11.2007, 00:32
Imam velik problem. Nenadoma je nekaj map na particiji E postalo navidez praznih oziroma se jih ne da odpreti, kljub temu pa zasedajo prostor. Ko sem sistem zagnal z ERD comanderjem se mape sicer da odpreti, pokaže tudi vso vsebino, ni pa je možno prekopirati. Prosim, če ima kdo kak nasvet.
Možno je, da je to posledica kakšnega virusa saj sem pred tem skeniral z NOD in jih je nekaj našel v system volume na particiji E in jih pobrisal tako, da je to verjetno posledica tega.

Slowhand
03.11.2007, 09:48
kako pa je z atributi - mapo označi samo kot arhiv,ostale atribute pa začasno umakni - potem pa poskusi kopirati itd....

Paganini
03.11.2007, 09:53
Imam velik problem. Nenadoma je nekaj map na particiji E postalo navidez praznih oziroma se jih ne da odpreti, kljub temu pa zasedajo prostor. Ko sem sistem zagnal z ERD comanderjem se mape sicer da odpreti, pokaže tudi vso vsebino, ni pa je možno prekopirati. Prosim, če ima kdo kak nasvet.
Možno je, da je to posledica kakšnega virusa saj sem pred tem skeniral z NOD in jih je nekaj našel v system volume na particiji E in jih pobrisal tako, da je to verjetno posledica tega.
system volume folder je skrita (hide) mapa. je del system restore, kjer so zapisani vsi podatki, če je treba narediti ''roll back''.

običajno ni potrebno karkoli praskati po njegovi vsebini, saj si radovedni friki lahko nakopljejo le težave :veryevil:

Slowhand
03.11.2007, 10:04
hm,se mi zdi,da je maestro Paganini tole bolj slabo prebral......:angel:

vincenc,mogoče bi sistem restore na čas pred brisanjem nesnage pomagal priti do vsebine map (seveda tudi vseh virusov) - nato kopiranje fajlov - nato pa ponovno čiščenje z nod32....

pri čiščenju s superantispyware (četudi je našel nesnago v mapi sistem volume in jo uspešno odstranil) še nisem imel takih težav....

Paganini
03.11.2007, 10:20
hm,se mi zdi,da je maestro Paganini tole bolj slabo prebral......:angel:
....
vse je možno :d

sestavil sem naslov teme ''navidezno prazna mapa'' in del prostega spisa ''je nekaj našel v system volume'' ter skomponiral moj odgovor :2thumbs:
ye3at ga, ta sobota ni moj dan :veryevil:

vincenc
04.11.2007, 09:11
Hvala za trud. Zadevo sem uspel rešiti z uporabo ERD comanderja in sicer z njegovim programom recovery files, ki je vse faile iz map, ki se niso dale odpreti lepo skopiral na varno na drug disk, ni pa bilo možno zbrisati teh map tako, da sem enostavno formatiral particijo. No važno, da je zadeva urejena in sem kar srečen, da sem imel pri roki ERD comanderja (super zadeva)