Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sinusitis?

barakuda
09.11.2007, 14:09
Ne dolgo nazaj sem imela zelo močan prehlad, posledično totalno zabit nos, se je pa v nosu in ob njem dogajalo nekaj čudnega...na pritisk me je predel ob levi nosnici močno bolel, občasno mi je v nosu kar nekaj pokalo in cvililo...sliši se smešno ampak iz nosa so res prihajali neki čudni zvoki...no zdaj je prehlad skoraj v celoti mimo, problemi z nosom pa so ostali in se celo povečali, dogajajo se iste stvari, poleg tega me boli glava po celotni strani in zobje, predel okrog nosu pa sploh če nanj pritisnem...se je komu dogajalo kaj podobnega? sumim da gre za vnetje obnosne votline, na žalost pa moj zdravnik danes ne dela, da bi lahko stvar preverila in začela lajšati bolečino...

vsak nasvet bi bil zelo dobrodošel

hvala in lp

Aldebaran
09.11.2007, 14:24
to znajo bit sinusi, ja... a te mogoče kej glava boli v predelu čela? oziroma tko nad očmi??? če jeodgovor pritrdilen pol so sinusi - brez dvoma...

za trenutno lajšanje bolečin bi ti priporočil Sinupret ( mislim, da je pravo ime) drugače pa v lekarni rečeš nekaj za nos in sinuse odpret...
dobi se brez recepta,... seveda pa potem čimprej k zdravniku...

Pa srečno in sporoči, če bo kaj boljše:)

lana
10.11.2007, 10:15
antibiotiki. moji sinusi so "kronični" :( in tko so antibiotiki kr doma na polici.. tko da pazi in pozdravi do konca.

barakuda
10.11.2007, 15:59
to znajo bit sinusi, ja... a te mogoče kej glava boli v predelu čela? oziroma tko nad očmi??? če jeodgovor pritrdilen pol so sinusi - brez dvoma...

za trenutno lajšanje bolečin bi ti priporočil Sinupret ( mislim, da je pravo ime) drugače pa v lekarni rečeš nekaj za nos in sinuse odpret...
dobi se brez recepta,... seveda pa potem čimprej k zdravniku...

Pa srečno in sporoči, če bo kaj boljše:)

Sinupret je res super zadeva za take probleme, po tvojem priporočilu sem včeraj odšla v lekarno, kjer so potrdili moje sume, da se nisem dobro "prepucala" in je od prehlada ostalo nekaj sluzi v obnosni votlini, ki je povezana s sinusi, nad čelom me drugače sploh ni bolelo, bolj ob nosu, glava po eni strani in zobje, kot kakšen hud zobobol...vendar se je že po parih zaužitih tabletkah stanje zelo izboljšalo, moram pa povedat, da si sploh nisem predstavljala, kako hudo zna to boleti in kako boli šele tiste, ki imajo probleme s celotnimi sinusi...

upam da je to zdaj za mano, v prihodnje pa se bo potrebno bolj pazit...

hvala :)

freya
11.11.2007, 21:36
Za tele zadnje viroze je sploh slišat, da se jih je veliko zapackalo v sinusitise že po preboleni virozi. Če ni povišane temperature, ni potreben antibiotik, precej pa pomaga spiranje s fiziološko raztopino. Ni prijetno, pomaga pa, pravijo, najbolj.