Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Online Security

Problems 24/7
12.11.2007, 15:37
Kar naenkrat se je na namizju pojavila ikona Online Security.
S tem so se začela pojavjati opozorila o virusih in so se začele odpirati meni neznane internetne strani.
V IE in Firefox se je pojavila orodna vrstica Internet Security.
Računalnik je zato postal počasnejši, vendar program piše, da je to zaradi virusov:mad:
Kako bi lahko odstranil ta program?

Hvala!;)

[edit] Zdaj se mi prikazuje tudi "Datoteke so pripravljene za pisanje na CD", ko pa pogledam, katere so, pokaže datoteke, ki so že NA CDju/DVDju v pogonu.

nejc
12.11.2007, 16:34
Če mene vprašaš, maš okužen računalnik, in sicer z tem Online Security za začetek.

Če ne gre odstranitev preko Nadzorne plošče in Dodaj/Odstrani programe, potem poišči in pobriši vse(najbolje v varnem zagonu, da ta program ne bo laufal), kar je na disku v zvezi s tem Online security, zatem pa register počisti z enim od programom za čiščenje registra.

Klik na Online security z desno miškino tipko, izberi Lastnosti in v polju cilj poglej, odkod se ta program zaganja.

Pravtako Ctrl+Alt+Delete, izberi Upravitelj opravil in preveri, kateri procesi so zagnani na sistemu in če je kateri izmed njih takšen, ki tja ne paše. (nasvet: Za vsak proces(recimo CLI.exe), vtipkaj v google ime procesa in končnico(CLI.exe) in ti bo google našel strani, kjer je opisan iskani fajl, kateremu programu pripada. Tako boš zvedel, kateri ne bi smel teči na tvojem sistemu.

Problems 24/7
12.11.2007, 16:44
Na disku nič v zvezi s tem programom, nobenega procesa...

Problems 24/7
13.11.2007, 08:24
aja cilj je internetna stran

Problems 24/7
13.11.2007, 11:18
Obnovitev sistema, internetni pregled sistema, namestitev trial:D NOD32 in sedaj ni problemov :d
Enkrat kmalu bom moral kupiti full :)

XxSystemxX
13.11.2007, 12:55
Downloadaj AVG Free, čisto v redu za free antivirusni program :].

Če se zadeva še pojavlja pa poskusi z HijackThis ter kakšnim spodobnim anti-spyware programom (Spybot Search and Destroy, Ad-Aware Home - oba zastonj za dolpoteg z uradnih strani).

Problems 24/7
13.11.2007, 17:46
Dela, ampak vseeno hvala.