Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : mrežna povezava "zmrzne"

Drico
13.11.2007, 16:48
imam en problem in me zanima, če mi lahko kdo pomaga... po določenem času (pol ure do nekaj ur), ko imam prižgan utorrent in mi ta downloada, mi povezava med routerjem in računalnikom nekako zmrzne... utorrent ne downloada več (pojavijo se rdeče puščice), niti mi ne delujejo ostali programi, ki zahtevajo povezavo z internetom (brskalnik, MSN,...)... tudi če zaprem uTorrent je isto... status računalnika pa je še vedno kot da bi bil normalno povezan z routerjem... stvar začne ponovno delovati, ko izključim in ponovno vključim mrežni kabel, ali pa kliknem na Local area connection v xp-jih in izberem disable in takoj nato spet enable mrežno povezavo... v tem času mi na drugem računalniku, ki je priklopljen na isti router vse deluje normalno... v čem bi lahko bila težava... imam router Linksys WRT54GL...

hvala

zeriX
13.11.2007, 17:54
Kaj pa če ne uporabljaš P2P omrežja tudi zmrzne?

Sicer ne poznam tega routerja, ima mogoče kako anti-p2p nastavitev?

Drico
13.11.2007, 18:59
glede na to, da na drugem računalniku deluje stvar ves čas uredu (tudi ko na tem totalno zmrzne) sklepam, da je težava ravno P2P... sicer moram stestirat, da bom siguren... poskusil sem tudi zamenjati porte za uTorrent pa je isto...

glede nastavitev routerja... je par nastavitev za katere ne vem kaj so, ampak mogoče bi lahko imele kaj veze s tem... ena je Block WAN Request ... potem je Filter Multicast... in Filter Internet NAT Redirection... vendar sem vse odznačil, tako da nobena ni vključena... vključen je sedaj le Firewall v nastvitvah routerja.... zanimivo se mi zdi predvsem to, ker router očitno ne zmrzne (dela drugi računalnik)... ta računalnik pri katerem so težave pa tudi ne javi nobene napake... le povezava ne dela... čeprav še vedno kaže, da je normalno povezan z routerjem...

Drico
13.11.2007, 19:02
odkril sem težavo...
http://www.utorrent.com/faq.php#Special_note_for_users_with_Linksys_WRT54G _GL_GS_routers

sedaj moram še naštudirati rešitev...

Drico
13.11.2007, 19:46
no zdaj sem naložil nov firmware... en alternativni pa bomo videli če bo delal ok...

Drico
14.11.2007, 11:24
hm... stvar še vedno ne dela tako kot bi mogla... čeprav sem tako kot piše v teh navodilih http://www.utorrent.com/faq.php#Special_note_for_users_with_Linksys_WRT54G _GL_GS_routers naložil najnovejši DD-WRT... in spremenil nastavitve tako kot piše:
* The following instructions are for DD-WRT v23 or later only.
* Enter the following values at 'Web-Admin -> Administration -> Management -> IP Filter Settings'
* Maximum Ports: 4096
* TCP Timeout (s): 300 (decrease if you have many TCP connections)
* UDP Timeout (s): 300 (decrease if you have many UDP connections)
* Save Settings and then Reboot Router

vendar ni pomagal...

sedaj sem poskušal še zmanjšati TCP in UDP Timeout na 100... bomo videli... ima mogoče kdo še kakšen predlog? hvala

zeriX
14.11.2007, 18:45
Zanimivo...oz. čudno kako lahko router zamrzne povezavo ob uporabi p2p omrežja.
Sorry, nebi vedel pomagat ker niti ne uporabljam nekih teh kvazi-mazi routerjev ampak raje uporabljam "the real thing" ;)

Drico
14.11.2007, 20:15
a je možno da mam nastavitve u uTorrentu kaj narobe nastavljene?.. ali obstaha možnost da "zmrzne" mrežna kartica na računalniku in ni težava v routerju?

zeriX
14.11.2007, 20:56
Ja probaj z kakim drugim p2p programom(Samo ne BitTorrent ker je to klon uTorrent).