Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako "dopovedati" bizgecu, naj upošteva varnostno razdaljo?

Strani : [1] 2

Soleil
19.11.2007, 18:10
Ojla!

Veliko sem na cesti ... dosledno se držim CPP, še posebno pa omejitve hitrosti (nočem zbiti kakšnega otroka, kolesarja, mam'ce v črnem, ki gre k večerni maši, nočem plačati kazni za prehitro vožnjo). Zato se mi večkrat zgodi, da za menoj goni kak ****** pri hitrosti 90 km/h z "varnostno razdaljo" cca. 2.50 m. To me po domače povedano nervira že podnevi, po temi pa je še bolj moteče, ker mi blešči iz vseh ogledal.

Sem mnenja, da je omejitve potrebno spoštovati in da zato nima nihče pravice voziti tako nasilno za menoj in mi na ta način dopovedovati, naj se mu umaknem ali pa naj vozim hitreje. Eni ti sicer pripeljejo zelo na blizu in te potem tudi v istem trenutku prehitijo. Drugi pa po nepregledni, ovinkasti cesti kilometre vozijo za mano kot "torpedo" in tudi v primernem trenutku ne prehitijo ... sploh ne poskušajo. OK ... eni pač očitno smatrajo, da je 2.50 m dovolj, da se lahko ustavijo brez trka, če je potrebno.

Ljudje so mi že svetovali razne manevre za prevzgojo takih voznikov. Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh.

Kako pa ukrepate vi?

šmorn
19.11.2007, 18:24
...Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh...

...če pa to ne pomaga, pol se pa ustavi nekje in počakaj da odpelje naprej...

pinky
19.11.2007, 18:29
točn to - čimprej ga spustim naprej

nad vsem drugim sem že obupala....:censored:

Smaug
19.11.2007, 18:33
.... Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh.

Kako pa ukrepate vi?

In ti nenadno zaviranje in oponasanje voznje stejes kot varno voznjo!? Definitivno v taksnih trenutkih ne bos zbila "kakšnega otroka, kolesarja, mam'ce v črnem, ki gre k večerni maši"...

Pac spusti cloveka naprej.

prelude
19.11.2007, 19:04
Težko je s takim ker imajo v glavi ponos da so dobri in hitri vozniki,največkrat z švabskim avtomobili in narodnjostjo od dol !!!!

rock
19.11.2007, 19:44
Ponavadi se s striktno uporabo tempomata potrudim, da vozim točno po omejitvah. Niti % več ali manj. Pospešujem in zaviram za odtenek bolj dinamično kot normalno. Včasih hitro pomaga in se odmakne. Iz naselja drugič ali tretjič sploh če je nasproti prosto pospešim nekoliko kasneje, da se spravi mim.

Wanted
19.11.2007, 19:49
Jaz, ko sem mel neka stara jajca, sem takim imbecilom parkrat nenadno zabremzal, no enkrat pa je počlo, da sem kr nekaj denarja pokasiral in kupo boljši avto...vem da to kar sem delal ni še zdaleč ne zrelo in varno, ampak sem čakal na primeren trenutek...ebi ga...no zdaj pa se raje umaknem, vozim počasi, da me prehiti, al pa mu vklopim meglenko...ta pomaga

spartan
19.11.2007, 20:56
...jaz pa nimam tega problema oz. zelo redko se mi kaj takšnega primeri.

Mogoče parkrat na leto:dontknow:...v bistvu pa ne moti moje koncentracije pri vožnji.

avalanche
19.11.2007, 21:21
Ojla!

Veliko sem na cesti ... dosledno se držim CPP, še posebno pa omejitve hitrosti (nočem zbiti kakšnega otroka, kolesarja, mam'ce v črnem, ki gre k večerni maši, nočem plačati kazni za prehitro vožnjo). Zato se mi večkrat zgodi, da za menoj goni kak ****** pri hitrosti 90 km/h z "varnostno razdaljo" cca. 2.50 m. To me po domače povedano nervira že podnevi, po temi pa je še bolj moteče, ker mi blešči iz vseh ogledal.

Sem mnenja, da je omejitve potrebno spoštovati in da zato nima nihče pravice voziti tako nasilno za menoj in mi na ta način dopovedovati, naj se mu umaknem ali pa naj vozim hitreje. Eni ti sicer pripeljejo zelo na blizu in te potem tudi v istem trenutku prehitijo. Drugi pa po nepregledni, ovinkasti cesti kilometre vozijo za mano kot "torpedo" in tudi v primernem trenutku ne prehitijo ... sploh ne poskušajo. OK ... eni pač očitno smatrajo, da je 2.50 m dovolj, da se lahko ustavijo brez trka, če je potrebno.

Ljudje so mi že svetovali razne manevre za prevzgojo takih voznikov. Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh.

Kako pa ukrepate vi?

Si mogoče kdaj razmišljala, da je problem v tebi? Ne, ane. No, pa začni. Veš, za ritjo ti vozij(m)o zato, da pač dopovej(m)o, da s svojo "previdno" vožnjo oviraš promet.

Kar se tiče otrok in mamc na cesti, mi vrjemi, da ga boš ti prej zbila kot jaz, ki se skoraj nikoli ne vozim po omejitvah. To, če koga zbiješ, pač nima veze samo s hitrostjo. Gleda bleščanja pa se da sredinsko ogledalo obrniti navzdol. Zelo uporabna stvar, ampak na žalost večina tega sploh ne ve.

Je pa res, da se najdejo tudi taki, ki za ritjo vozijo v prepričanju, da bo imel zaradi manjšega zračnega upora manjšo porabo.

Zanimivo je, da se za mojo ritjo še nikoli ni nobeden vozil. Zanimivo je tudi, da sem v kolonah vedno zadnji. Me je pa že enkrat nekdo pred menoj hotel "prevzgojiti" s tisto foro o zaviranju. Sicer je zaviral samo toliko, da so se za kratek čas prižgale stop luči, ampak edini efekt tega je bil, da sem mu še enkrat poblendal. Seveda sem ga ob prvi možnosti prehitel.

Zelo na ***** pa mi grejo tudi razni predsodki o hitrih voznikih in švabskih avtomobilih.

No, pa se začnimo spet kregat.:approve:

šmorn
19.11.2007, 21:43
Kar se tiče otrok in mamc na cesti, mi vrjemi, da ga boš ti prej zbila kot jaz, ki se skoraj nikoli ne vozim po omejitvah.

:nonono: ...kok smo polni sami sebe.... Jest sem najbolši, pol pa daleč nobenga... ccc
Pa važno, da se "pohvališ", da skoraj NIKOLI ne voziš po omejitvah :nonono:

To, če koga zbiješ, pač nima veze samo s hitrostjo.

100% imaš ob počasnejši vožnji več možnosti za boljšo reakcijo. 100% bo tisti, ki ga zbiješ ob počasnejši vožnji utrpel manjše poškodbe oziroma bo imel več možnosti, da preživi.

Je pa res, da to ni edina stvar, ki vpliva na to, da koga zbiješ, oziroma ni edina stvar, ki vpliva na nesrečo nasploh.

Katrin
19.11.2007, 21:58
Dam musko na glas in ignoriram.

bobi
19.11.2007, 23:08
Ko se ti nevarno približa, samo pipni stopalko od bremze, da zasvetijo luči zadaj!
Če prvič ni efekta, to ponovi in ritopik se te bo izogibal, najverjetneje te bo prehitel!

bobi
19.11.2007, 23:10
Jaz, ko sem mel neka stara jajca, sem takim imbecilom parkrat nenadno zabremzal, no enkrat pa je počlo, da sem kr nekaj denarja pokasiral in kupo boljši avto...vem da to kar sem delal ni še zdaleč ne zrelo in varno, ampak sem čakal na primeren trenutek...ebi ga...no zdaj pa se raje umaknem, vozim počasi, da me prehiti, al pa mu vklopim meglenko...ta pomaga

Zahvali se dobremu šoferskemu zglavniku, ker v nasprotnem primeru, bi imel veliko denarja na dvokolesniku, za celo življenje!

Wanted
20.11.2007, 08:46
Zahvali se dobremu šoferskemu zglavniku, ker v nasprotnem primeru, bi imel veliko denarja na dvokolesniku, za celo življenje!

Ne, žal avto ni imel vzglavnika, kot sem že povedal, sem čakal pravi trenutek, tak da ni blo nč kaj hudga, samo crash, zvita pločevina...to sem vse preštudiral...zahvalim se lahko samo dobremu odvetniku...

Aldebaran
20.11.2007, 10:23
najboljše ampak res najboljše je takega ob prvi priložnostispustitimimo... pa naj potem misli, kakšen car je, ker te je pripravil do tega, da siga spustil/a mimo...

aja pa še tole: v kolikor ne veste je nenadno zaviranje brez razloga lahko tudikaznivo in se lahko konča tudi v vašo škodo, da o potencialnih poškodbah, ki jih lahko utrpite v primeru takšne nesreče sploh ne govorim...

Wanted
20.11.2007, 12:49
aja pa še tole: v kolikor ne veste je nenadno zaviranje brez razloga lahko tudikaznivo in se lahko konča tudi v vašo škodo, da o potencialnih poškodbah, ki jih lahko utrpite v primeru takšne nesreče sploh ne govorim...

Mladost je norost, kaj čmo..takrat še nisem vedel pomena besede potencialno...

mrjerry
20.11.2007, 14:08
Ojla!

Kako pa ukrepate vi?
Ce je blendanje resnicno neznosno, je vse kar lahko storis to, da zatemnis vzvratno ogledalo. Naslednji korak je vklop zadnje meglenke.

Sicer pa kot oseba ki spostuje CPP in bonton na cesti gotovo ves, da je vsak voznik zadolzen tudi za to, da bo svojih zmoznostih omogoca cim bolj tekoc pretok prometa. Kar v primeru ljudi, ki ti na ovinkastih cestah vozijo tik za ritjo pomeni, da se mu preprosto umaknes.

avalanche
20.11.2007, 14:21
Ce je blendanje resnicno neznosno, je vse kar lahko storis to, da zatemnis vzvratno ogledalo. Naslednji korak je vklop zadnje meglenke.

Sicer pa kot oseba ki spostuje CPP in bonton na cesti gotovo ves, da je vsak voznik zadolzen tudi za to, da bo svojih zmoznostih omogoca cim bolj tekoc pretok prometa. Kar v primeru ljudi, ki ti na ovinkastih cestah vozijo tik za ritjo pomeni, da se mu preprosto umaknes.

Točno tako. Umakneš se. Res ne vem, kje je tukaj sploh problem. Mogoče ste prav vi tisti s kompleksi?

Mislm, sej človk komaj verjame, o čem se zgovarjate. Kakšne trike uporabiti, kako namerno povzročiti nesrečo, vse, smo da se mu ne umaknete. Mislm, pa kdo vam je dal izpit? In, kdo vam je dal pravico, da ovirate promet? Če je pač nekdo za tabo, ki daje očitne znake, da bi rad vozil hitreje, ga ob prvi priložnosti spustiš mimo, da on lahko nadaljuje svoj tempo. In pač ta tempo ni po CPPjih. Ker bi rad dejansko nekam prišel, še isti dan.

Sicer pa vožnja za ritjo sploh ni noben problem, pač vozi tam. Ovira te ne, če je pa svetloba iz ogledal res moteča, jih pa zasenčiš. Samo nekatere itak 100 stvari moti med vožnjo, ker se ukvarjajo z vsem drugim, samo z vožnjo ne.

ksimon
20.11.2007, 14:21
Zaradi službe sem tudi sam zelo veliko na cesti in ja take in podobne reči, kot si opisala, se mi tudi dogajajo. To, kar so ti svetovali ljudje, je čisti idiotizem (brez zamere). V primeru nenadnega zaviranja, se raje spomni na samo sebe in tistega bizgeca raj spusti mimo in tako boš preprečila potencialen trk, ki bi lahko bil zate usoden. Glede pijanosti in vjuganja se ti pa lahko zgodi to, da tisti bizgec pokliče policijo, javi da pijana oseba vozi avto, pa še te lahko kazen doleti, čeprav nisi pod vplivom alkohola. Dandanes folk navelik snema dogajanje.

Jaz se mu raje umaknem, kot pa da mu vklopim meglenko ker ta ga ne bo spametovala nasprotno še bolj bo pikal, na nenadno zaviranje pa sploh ne pomislim, ker življenje imam samo eno in nebi rad plačeval ceno na invalidskem vozičku.

Mowgli
20.11.2007, 14:26
Mogoče pa blendajo samo zato, ker si tak sonček? :d

Smaug
20.11.2007, 14:49
Clovek se resno zamisli, ko prebere kaksne bedarije ljudje pocnejo na cesti...in s cem se obremenjujejo.
Definitivno gre tudi meni marsikdo na nervno mrezo med voznjo, ampak ga pac spustim naprej. Oziroma pricakujem, da se bodo oni odmaknili na desni pas, ce se res vlecejo ko prebijene macke, omejitev gor ali pa dol. Za ritjo ne vozim nikoli (razen vcasih pri dohitevanju tistih, ki prevec spostujejo omejitve na avtocesti, medtem ko niso prisli do strani CPP-ja, da je desna stran za pocasnejse voznike. In da je na vsake pol leta potrebno pogledati v vzratno ogledalo).

Da pa mi nekdo namerno zavira pred ritjo mu pa s sekiro stolcem se kaj vec kot avto...

Mislim kako lahko nekdo spoh razmislja o varni voznji na cesti, medtem ko v istem stavku trdi, da je pripravljen povzrociti nesreco!? Bolano...

prelude
20.11.2007, 14:50
Takole ko pridejo za mano jih začnem pošiljat v pm.Najbolj na kujac mi gre ker me nič ne slišijo,zato sem prišel do ideje da bi mel zadaj na šipi kakšne napise tako bi mu jejbal vse po spisku.Zadnjič se vozmo eden za drugim enih 130 pa pride od uzadaj en bmw pa zablenda ker mu nisem takoj spraznu pot je šel kar čez pas na desno in na odstavnega in po odstavnem nažgal enih pet komadov.Kdo so taki ma vsak svoje mnenje vem pa da so po navad uni dol z juga ko majo ketne okol vratu in seveda prisegajo na določene znamke avtomobilov.

Mowgli
20.11.2007, 14:52
Očitno je bil desni pas prazen, nekdo pa ne opazuje retrovizorja(recimo kar vseh deset v koloni na prehitevalnem pasu). Vedno so drugi krivi...

mrjerry
20.11.2007, 14:59
Prehitevanje po desni sicer ni dovoljeno, kolikor vem. Pa vendar - ce te tip po njem uspe prehiteti, potem je bilo tam definitivno dovolj prostora zate, da se tja umaknes.

Istocasno vsi "pridni" vozniki pogosto bentimo cez npr. kamionarje, ki se "ne umakne pa ne umakne, mamo mu".

Smaug
20.11.2007, 15:01
Igzekli...in potem so nekateri objestni ker prehitevajo po desni (kjer jasno ni nobenega, ker vsio vozijo 130- avtomaticno leva stran vozisca), medtem ko ostali VARNO po omejitvah gazijo levo stran cestisca.

Ceprav sam nikoli ne prehitevam po desni (z zelooo redkimi izjemami), mi je to popolnoma razumljiva stvar.

mrjerry
20.11.2007, 15:10
Mimogrede, da ne bo pomote... Meni gredo na jetra vozniki, ki na avtocesti blendajo kilometer naprej, medtem ko na hitro prehitevam kombi. Se bolj na jetra mi gredo slalomisti v prometnih konicah. Ampak... Why bother?

Smaug
20.11.2007, 15:14
Ja. Itak ne smes nic narediti, ker si verjetno spet pozabil voznisko in prometno doma :d

mrjerry
20.11.2007, 15:17
Pri tok prometnih v kombinaciji z mojo unikatnostjo bi bilo karkoli drugega ze cudez :approve:

avalanche
20.11.2007, 15:21
Igzekli...in potem so nekateri objestni ker prehitevajo po desni (kjer jasno ni nobenega, ker vsio vozijo 130- avtomaticno leva stran vozisca), medtem ko ostali VARNO po omejitvah gazijo levo stran cestisca.

Ceprav sam nikoli ne prehitevam po desni (z zelooo redkimi izjemami), mi je to popolnoma razumljiva stvar.

Ja, se mi je že zgodilo, da se je levem pasu vozilo v koloni 15 avtomobilov, na desnem pa - eden. S tem, da se je kolona vozila 3 km/h hitreje od unega na desni.

Tudi sam zelo rekdo prehitevam po desni. Ampak če se pač gnoj vozi s 140 po levem pasu in se ne umakne na desnega, čeprav ni prometa sploh, pač drugega ne preostane. Ampak če se tukaj zgovarjamo o vožnji za ritjo na avtocestah, je pa to krivda samo od tistega, za katerem se vozijo. Takim bi pa takoj pobral izpite in avtomobile in da jih nikdar več ne vidim za volanom. In če je kdo brezobziren na cesti, so to ravno tisti, ki se ne umikajo.

Na nemških Autobanih vse funkcionira zelo lepo. Na čisto levi pas sploh nihče ne zaplje, če nima vsaj 200 noter. Ker bi bil to samomor, ker bi ti v roku 5 sekund od zadaj prišel kakšen BMW z 230.

prelude
20.11.2007, 16:04
Očitno je bil desni pas prazen, nekdo pa ne opazuje retrovizorja(recimo kar vseh deset v koloni na prehitevalnem pasu). Vedno so drugi krivi...
Situacija je bila taka da so na desnem pasu vozil enih 100 Bmw je pa šel prehitavat po odstavnem pasu.Gužva je bila na obeh pasovih seveda odstavni pas je pa samo za izbrance.

silence
20.11.2007, 16:12
Ko se ti nevarno približa, samo pipni stopalko od bremze, da zasvetijo luči zadaj!
Če prvič ni efekta, to ponovi in ritopik se te bo izogibal, najverjetneje te bo prehitel!Ja, kvazi bremzanje. :approve:
Vedno pa lahko ob prvi priliki zavijes s ceste in ga spustis mimo.

Men grejo tud na jetra teli zivci. :dead: Ce vozis po omejitvah, si itak prepocasen zanje. :sleepy:

mrjerry
20.11.2007, 16:16
Situacija je bila taka da so na desnem pasu vozil enih 100 Bmw je pa šel prehitavat po odstavnem pasu.Gužva je bila na obeh pasovih seveda odstavni pas je pa samo za izbrance.

In ce tip pri tem povzroci prometno nesreco ali zleti s ceste - se to tebe kaj tice? Odlocitev za taksno voznjo je bila pac njegova. Ti s tem nimas popolnoma nic.

mrjerry
20.11.2007, 16:17
Ja, kvazi bremzanje. :approve:
Vedno pa lahko ob prvi priliki zavijes s ceste in ga spustis mimo.

Men grejo tud na jetra teli zivci. :dead: Ce vozis po omejitvah, si itak prepocasen zanje. :sleepy:

Voznja po omejitvah se ni varna voznja. To je samo izgovor tistih, ki v bistvu ne znajo voziti. In mislijo, da bo svet lepsi, ce se bodo kot pijanec plota drzali predpisov.

silence
20.11.2007, 16:29
Voznja po omejitvah se ni varna voznja. To je samo izgovor tistih, ki v bistvu ne znajo voziti. In mislijo, da bo svet lepsi, ce se bodo kot pijanec plota drzali predpisov. Ja. Sam ni bilo tko misljeno. Voznja pol metra za tabo tud ni varna - prehitevanje na nekem nevarnem odcepu se manj....
Se posebej so pa opasni uni, ki vozijo 75 km/h povsod - po magistralki ali pa skozi naselje.

Une zadi jest ponavadi ignoriram - ce mi pase vozit 60 km/h - ker se mi tolk zdi cist dost hiter za razmere na cesti, pac bom... Ce mi bo pa noga padla na gas na neki poznani cesti - pol bom pa definitivno zmanjsala. Ne vem, al sem pijanec, ki se drzi plota ali mi pa samo ni do izzivanja.:dontknow:

WRC555
20.11.2007, 16:38
Jao jao...pa take debate prebiram na skoraj vseh avtomobilisticnih forumih...mislm, ce je cesta prazna in primerna za hitrejso voznjo, daj gas hudica. Tehnik kako se tistih hitrejsih znebit rajs ne bom komentiral...do sedaj sem imel le eno tako izkusnjo na avtocesti, ko sem hotel prehiteti nekega svaba z Vectro pri pospesevanju iz cestninske postaje...priblizal sem se mu cisto na zadek in mu nakazal da zelim iti mimo, no v tistem je nekajkrat stopil po bremzi...na avtocesti...na kraj pameti mi ne pride kaj taksnega pocet, maximalno se trudim da ne oviram prometa, ker me ful ras****ijo pocasneti zarad katerih se delajo kolone...kokr vem v avtosoli ucijo, da naj bo voznja dinamicna, cimprej pospesit do dovoljene hitrosti itd.

pinky
20.11.2007, 16:54
Vedno moja krivda, če nekdo vozi tik za mano?

Potem mi pa razložte, kako sem kriva zjutraj na ljubljanski obvoznici - ko je na desnem pasu strnjena kolona, ki vozi 60 ... na levem pa kolona, ki vozi 100 ... ko se nimam kam umaknit na desno in ko tud jaz ne morem vozit hitreje zarad kolone pred mano - če se mi nekdo nalima zad in začne svetit?

ne vozim po prehitevalnem, če ne prehitevam .... ne skoćim vem, če se nekdo zadaj približuje ... in tudi ves čas vem, kaj je za mano, da se ob prvi varni priložnosti umaknem. Ne mislim pa sebe v nevarnost spravljat, da bi se v taki situaciji vrivala na desno med dva kamiona, zato da bo gospod za mano lahko začel blendat tistemu pred mano :mad:

mrjerry
20.11.2007, 17:10
Ja. Sam ni bilo tko misljeno. Voznja pol metra za tabo tud ni varna - prehitevanje na nekem nevarnem odcepu se manj....
Se posebej so pa opasni uni, ki vozijo 75 km/h povsod - po magistralki ali pa skozi naselje.

Une zadi jest ponavadi ignoriram - ce mi pase vozit 60 km/h - ker se mi tolk zdi cist dost hiter za razmere na cesti, pac bom... Ce mi bo pa noga padla na gas na neki poznani cesti - pol bom pa definitivno zmanjsala. Ne vem, al sem pijanec, ki se drzi plota ali mi pa samo ni do izzivanja.:dontknow:

Seveda to ni varno. Zato pa te tega ne pocnes, ne. Kaj pa pocnejo ostali, je pa njihova stvar, kot tudi soocenje s posledicami. Ostane ti samo tveganje, da se tak ***** zaleti ravno vate, to pa je zal obenem tudi minimalni rizik, s katerim se moras kot udelezenec v prometu sprijazniti.

mrjerry
20.11.2007, 17:12

Potem mi pa razložte, kako sem kriva zjutraj na ljubljanski obvoznici - ko je na desnem pasu strnjena kolona, ki vozi 60 ... na levem pa kolona, ki vozi 100 ... ko se nimam kam umaknit na desno in ko tud jaz ne morem vozit hitreje zarad kolone pred mano - če se mi nekdo nalima zad in začne svetit?

ne vozim po prehitevalnem, če ne prehitevam .... ne skoćim vem, če se nekdo zadaj približuje ... in tudi ves čas vem, kaj je za mano, da se ob prvi varni priložnosti umaknem. Ne mislim pa sebe v nevarnost spravljat, da bi se v taki situaciji vrivala na desno med dva kamiona, zato da bo gospod za mano lahko začel blendat tistemu pred mano :mad:

Ce se nimas kam umaknit, se pac ne umaknes.
90% verjetnost je, da te budalo za tabo ne bo razumelo... Te pa se vedno lahko prehiti po desni, ce si izbori prostor :clown:

silence
20.11.2007, 17:12
Seveda to ni varno. Zato pa te tega ne pocnes, ne. Kaj pa pocnejo ostali, je pa njihova stvar, kot tudi soocenje s posledicami. Ostane ti samo tveganje, da se tak ***** zaleti ravno vate, to pa je zal obenem tudi minimalni rizik, s katerim se moras kot udelezenec v prometu sprijazniti.To je moj najglobji strah. :(

mrjerry
20.11.2007, 17:17
Ja. Sam ni bilo tko misljeno. Voznja pol metra za tabo tud ni varna - prehitevanje na nekem nevarnem odcepu se manj....

To z razmerami na cesti je zlo pavsalno receno. Prvic je odvisno od situacije do situacije. Drugic bo pa nekdo z avtomobilom kakrsen je npr. BMW 3 v kombinaciji s kvalitetnimi gumami po isti cesti vozil precej hitreje od nekoga s starim cliotom in obrabljenimi gumami. Pri enaki varnosti. Temu dodaj se obcutek posameznika in vidis, da je pojem raztegljiv v neskoncnost.

silence
20.11.2007, 17:19
To z razmerami na cesti je zlo pavsalno receno. Prvic je odvisno od situacije do situacije. Drugic bo pa nekdo z avtomobilom kakrsen je npr. BMW 3 v kombinaciji s kvalitetnimi gumami po isti cesti vozil precej hitreje od nekoga s starim cliotom in obrabljenimi gumami. Pri enaki varnosti. Temu dodaj se obcutek posameznika in vidis, da je pojem raztegljiv v neskoncnost.Ja, samo jest se prilagodim razmeram s svojim avtom nede?! :d

mrjerry
20.11.2007, 17:20
Ja, kdo drug pa s svojim.
Moj instruktor je rekel, da si vozil razmeram primerno vsakic, ko se nisi zaletel. "Samo ne mi jokat, ce se", je potem pogosto dodal.

silence
20.11.2007, 17:31
Samo, ce vidi pred sabo slabsi avtu, mu more biti verjetno jasno, da ne more sibat kot njegova npr. Impreza, ane. Torej je zivcnost spet odvec.

lady_lucifer
20.11.2007, 18:09
evo, vprasanje z novih pol cpp :d:d

kako ravnate, ce voznik v vozilu za vami dlje casa vozi na premajhni varnostni razdalji?
- mocno zavrem, da bo voznik spoznal svojo napako;
- povecam hitrost nad dovoljeno, da mi voznik ne bo mogel slediti;
- na primernem mestu spustim vozilo za seboj mimo.

silence
20.11.2007, 18:10
LOL! :d Tole je bolj psiho test. :eek:

lady_lucifer
20.11.2007, 18:25
se eno podobno :d:d

med voznjo se vam zadaj nevarno pribliza voznik, ki ne uposteva varnostne razdalje. kaj storite:
- mocno pospesim in zagotovim vecjo varnostno razdaljo;
- mu z roko pokazem, kar mu gre;
- se mu umaknem in mu omogocim prehitevanje.

silence
20.11.2007, 18:27
Men se zdi, da je tadrug taprav odgovor. :shy:

Limml
20.11.2007, 18:27
se eno podobno :d:d

med voznjo se vam zadaj nevarno pribliza voznik, ki ne uposteva varnostne razdalje. kaj storite:
- mocno pospesim in zagotovim vecjo varnostno razdaljo;
- mu z roko pokazem, kar mu gre;
- se mu umaknem in mu omogocim prehitevanje.

in d) ga spustim mimo nato pa vozim 2,5m za njim z dolgimi lučmi :approve:

Soleil
20.11.2007, 19:11
in d) ga spustim mimo nato pa vozim 2,5m za njim z dolgimi lučmi :approve:

:2thumbs: ... se mi je že večkrat utrnila ta ideja, pa raje potem nisem realizirala

Sicer pa vsem:
- vem, da je nenadno zaviranje prekršek, prav tako vijuganje
- nikoli nisem jaz na čelu kolone, le vozim v koloni in nekdo se nalima zadaj
- če vozim 90 km/h po ovinkih, ni varante, da ima kdo prav, da ga serjem s CPP :d
- ne blenda - le sveti z lučmi, ker je enostavno preblizu
- vem, da se a ogledalo zasenčiti ;)
- na leto naredim 30.000 km in pač na cest doživim marsikaj ... so what ... :clown:

Wanted
20.11.2007, 19:31
No potem pa ne izvajaj takšne in drugačne manevre, če veš da se ne sme in da na koncu ne pali pri vseh.

Soleil
20.11.2007, 19:36
No potem pa ne izvajaj takšne in drugačne manevre, če veš da se ne sme in da na koncu ne pali pri vseh.

Saj jih ne. Pa itak so mi že drugi povedali, da ne pali pri vseh.

Smaug
20.11.2007, 23:50
Se oproscam za vulgarnost, ampak meni se zdi se sama navedba "akcij in manevrov", nastetih s tvoje strani tukaj, imbecilna. Oprosti, ampak taka razmisljanja mi enostavno ne dolicijo zdravemu osebku, ki na cesti prezivi 30k km na leto.

Sicer je pa vsem jasno (tudi iz izkusenj), da se na cesti sreca ogromno prepotentnezev, ki prehitevajo po odstavnem pasu, ze zalepijo na rit ob prometnih konica in imajo bolano zeljo, da se jim umakne vsa kolona, svoje nezadovoljstvo pa dopolnjujejo z voznjo v skarjice, itd...So pac "cari", ki jih najdes povsod. Dve socni kletvic pai ponavadi zacelita rane...

mrjerry
21.11.2007, 07:01
Samo, ce vidi pred sabo slabsi avtu, mu more biti verjetno jasno, da ne more sibat kot njegova npr. Impreza, ane. Torej je zivcnost spet odvec.

Isto bi lahko napisal zate. Ce v vzvratnem ogledalu vidis avto boljsi od tvojega, se mirno umakni in si ne kvari srca in ozilja ;).

sadie_007
21.11.2007, 08:14
Zelo na ***** pa mi grejo tudi razni predsodki o hitrih voznikih in švabskih avtomobilih.

jst sem zdej čist zrajcana :approve:

sicer sem pa precej nervozna voznica in me je tega zelo sram ... hupam glih ne, ker ma moja Suzi eno tako pussy hupo, rada pa blendam in kažem ta srednjega :clown:

drugač pa ... če mi kakšen neučakan mulc pripelje za rit, se mu seveda umaknem ... nimam rada tujih ljudi prebliz svoje ritke ... :approve:

mrjerry
21.11.2007, 08:24
:2thumbs: ... se mi je že večkrat utrnila ta ideja, pa raje potem nisem realizirala

Sicer pa vsem:
- vem, da je nenadno zaviranje prekršek, prav tako vijuganje
- nikoli nisem jaz na čelu kolone, le vozim v koloni in nekdo se nalima zadaj
- če vozim 90 km/h po ovinkih, ni varante, da ima kdo prav, da ga serjem s CPP :d
- ne blenda - le sveti z lučmi, ker je enostavno preblizu
- vem, da se a ogledalo zasenčiti ;)
- na leto naredim 30.000 km in pač na cest doživim marsikaj ... so what ... :clown:

Ce naredis letno 30.000km ti ne verjamem, da nikoli nisi na celu kolone ;)

Soleil
21.11.2007, 09:43
Se oproscam za vulgarnost, ampak meni se zdi se sama navedba "akcij in manevrov", nastetih s tvoje strani tukaj, imbecilna. Oprosti, ampak taka razmisljanja mi enostavno ne dolicijo zdravemu osebku, ki na cesti prezivi 30k km na leto.

Sicer je pa vsem jasno (tudi iz izkusenj), da se na cesti sreca ogromno prepotentnezev, ki prehitevajo po odstavnem pasu, ze zalepijo na rit ob prometnih konica in imajo bolano zeljo, da se jim umakne vsa kolona, svoje nezadovoljstvo pa dopolnjujejo z voznjo v skarjice, itd...So pac "cari", ki jih najdes povsod. Dve socni kletvic pai ponavadi zacelita rane...

Kaj sem pa navedla?

Soleil
21.11.2007, 09:48
Ce naredis letno 30.000km ti ne verjamem, da nikoli nisi na celu kolone ;)

Zakaj ne verjameš? P.S.: Dve vozili, ki vozita drugo za drugim, še nista kolona.

Smaug
21.11.2007, 09:54
Preberi si svoj prvi post, s katerim si odprla temo; in đerijeva trditev je bila retoricna, zgodi se vsakemu.

Mowgli
21.11.2007, 10:48
Skratka; ker je na cesti masa onih, ki se vlečejo tam, kjer se naj ne bi, uveljavljajo svoj prav in se ne umaknejo iz prehitevalnega pasu, ter masa drugih, ki blendajo že pri Vrhniki, če je kdo v Ljubljani pred njimi, moram jaz paziti na oboje. Pa se mi zdi, da imam več težav s prvimi, ker drugih ne oviram.

Po desni pa ne grem, zaradi tuje nepredvidljivosti in lastne varnosti. Če že, raje blendam ali pohupam, ko me nekdo po kilometru in več sploh ne opazi. Pa ponavadi ne pomaga...

Soleil
21.11.2007, 14:41
Preberi si svoj prvi post, s katerim si odprla temo; in đerijeva trditev je bila retoricna, zgodi se vsakemu.

Misliš ti ta post?

"Ojla!

Veliko sem na cesti ... dosledno se držim CPP, še posebno pa omejitve hitrosti (nočem zbiti kakšnega otroka, kolesarja, mam'ce v črnem, ki gre k večerni maši, nočem plačati kazni za prehitro vožnjo). Zato se mi večkrat zgodi, da za menoj goni kak ****** pri hitrosti 90 km/h z "varnostno razdaljo" cca. 2.50 m. To me po domače povedano nervira že podnevi, po temi pa je še bolj moteče, ker mi blešči iz vseh ogledal. Sem mnenja, da je omejitve potrebno spoštovati in da zato nima nihče pravice voziti tako nasilno za menoj in mi na ta način dopovedovati, naj se mu umaknem ali pa naj vozim hitreje. Eni ti sicer pripeljejo zelo na blizu in te potem tudi v istem trenutku prehitijo. Drugi pa po nepregledni, ovinkasti cesti kilometre vozijo za mano kot "torpedo" in tudi v primernem trenutku ne prehitijo ... sploh ne poskušajo. OK ... eni pač očitno smatrajo, da je 2.50 m dovolj, da se lahko ustavijo brez trka, če je potrebno. Ljudje so mi že svetovali razne manevre za prevzgojo takih voznikov. Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh. Kako pa ukrepate vi?"

Se pravi ... kje so zdaj tisti "akcij in manevrov"? Ne bom ti rekla, da si funkcionalno nepismena oseba, da pa nisi pa tud ne ... si pa skoraj gotovo verbalno groba oseba, ki ne zna vljudno kramljati z anonimneži na spletu o vsakdanji problematiki v prometu (pa mi je vseeno, če se že v naprej oproščaš za vulgarnost). In da moj uvodni post označiš za imbecilen ... pa kaj ti je človek? Saj je čisto razumen sestavek.

Pa saj zato me že mesece ni bilo sem gor, ker se itak samo napadate in se sploh ne znate normalno pogovarjati na forumu. Zgleda da je bistvo foruma v tem da se potem skupinsko udari po članu, ki je temo odprl. Saj eni ste kul, drugi pa ne morem reči drugače kot da so primitivci v najžlahtnejšem pomenu te besede. Ampak saj ste v živo tudi slednji čist kul, kaj ne?

Aja ... pa jaz nisem imela v mislih AC. Vse to se dogaja na magistralkah in regionalkah. Ajd, folk! Se vidmo, ko se srečamo.

Edit: Urejevalnik takrat pač ni delal, zato so nastala "čreva".

avalanche
21.11.2007, 14:51
Ma dej jokej kuj, no.

Pa Aldebaran, hvala, da si mi prihranil delo.

avalanche
21.11.2007, 14:55
jst sem zdej čist zrajcana :approve:

sicer sem pa precej nervozna voznica in me je tega zelo sram ... hupam glih ne, ker ma moja Suzi eno tako pussy hupo, rada pa blendam in kažem ta srednjega :clown:

drugač pa ... če mi kakšen neučakan mulc pripelje za rit, se mu seveda umaknem ... nimam rada tujih ljudi prebliz svoje ritke ... :approve:

a spet :nonono:

če maš pussy hupo, pa rabš tole: http://www.hornblasters.com/
nekaj takega bi si naštimal na mojega Avalancha, pa ene zelo močne reflektorje spredaj. Tko da bi lahko ornk blendal in trobil vsem, ki si mi ne umaknejo. :approve:

Smaug
21.11.2007, 15:36
Misliš ti ta post? "Ojla! Veliko sem na cesti ... dosledno se držim CPP, še posebno pa omejitve hitrosti (nočem zbiti kakšnega otroka, kolesarja, mam'ce v črnem, ki gre k večerni maši, nočem plačati kazni za prehitro vožnjo). Zato se mi večkrat zgodi, da za menoj goni kak ****** pri hitrosti 90 km/h z "varnostno razdaljo" cca. 2.50 m. To me po domače povedano nervira že podnevi, po temi pa je še bolj moteče, ker mi blešči iz vseh ogledal. Sem mnenja, da je omejitve potrebno spoštovati in da zato nima nihče pravice voziti tako nasilno za menoj in mi na ta način dopovedovati, naj se mu umaknem ali pa naj vozim hitreje. Eni ti sicer pripeljejo zelo na blizu in te potem tudi v istem trenutku prehitijo. Drugi pa po nepregledni, ovinkasti cesti kilometre vozijo za mano kot "torpedo" in tudi v primernem trenutku ne prehitijo ... sploh ne poskušajo. OK ... eni pač očitno smatrajo, da je 2.50 m dovolj, da se lahko ustavijo brez trka, če je potrebno. Ljudje so mi že svetovali razne manevre za prevzgojo takih voznikov. Recimo nenadno zaviranje, ali pa da se delaš da si kao pijan in malo vijugaš ... no ... ne pali pri vseh. Kako pa ukrepate vi?" Se pravi ... kje so zdaj tisti ""akcij in manevrov""? Ne bom ti rekla, da si funkcionalno nepismena oseba, da pa nisi pa tud ne ... si pa skoraj gotovo verbalno groba oseba, ki ne zna vljudno kramljati z anonimneži na spletu o vsakdanji problematiki v prometu (pa mi je vseeno, če se že v naprej oproščaš za vulgarnost). In da moj uvodni post označiš za imbecilen ... pa kaj ti je človek? Saj je čisto razumen sestavek. Pa saj zato me že mesece ni bilo sem gor, ker se itak samo napadate in se sploh ne znate normalno pogovarjati na forumu. Zgleda da je bistvo foruma v tem da se potem skupinsko udari po članu, ki je temo odprl. Saj eni ste kul, drugi pa ne morem reči drugače kot da so primitivci v najžlahtnejšem pomenu te besede. Ampak saj ste v živo tudi slednji čist kul, kaj ne? Aja ... pa jaz nisem imela v mislih AC. Vse to se dogaja na magistralkah in regionalkah. Ajd, folk! Se vidmo, ko se srečamo.

Hm, ze sam izgled tvojega posta govori o tvoji nadpovprecni "funkcionalni pismenosti". Ki je tukaj res relevanten faktor, tukaj ti nimam kaj pripomniti.

Res je tudi, da sem verbalno nasilen preko virtualnih komunikacijskih virov, doma mlatim zeno in (nezakonske) otroke in...to si pozabila omeniti...sem sovinist. Se posebej pa ne prenesem zensk za volanom. Ki imajo povrhu vsega vedno prav. Ce pa je le-ta se temo odprla, potem hitro poklicem kompanjone, da ji ja lahko dokazemo, kako pojma nima (ceprav je bilo avalancha tezko doklicati vceraj). Na srecanjih formumasev sem pa vedno najbolj tiho, to ti lahko vsi potrdijo.

Za imbecilno sem pak oznacil tvoje razmisljanje, da si pripravljena ogroziti svojo varnost in varnost ostalih udelezencev v prometu, zato ker ti gre nekdo pac na nervno drevo, ker ne vozi po tvojih idealih. Zal, nas je vec in smo drugacni (nekateri se celo (verbalno) nasilni). Pa naj bo to na domacem dvoriscu ali pa na avtocesti, tako razmisljanje ne dolici nikomur.

In zakaj imas obcutek, da te napadamo? Ker se ne strnjamo s tvojim razmisljanjem in (za moje pojme neuravnovesenimi) predstavami o voznji? No, ko bos nekemu otroku polomila tilnik, ker je njegov ocka vozil preblizu tvojega milega avteka bos mogoce zacela razmisljati malo drugace.

Bodi v cvetju.

Soleil
21.11.2007, 17:08
Hm, ze sam izgled tvojega posta govori o tvoji nadpovprecni "funkcionalni pismenosti". Ki je tukaj res relevanten faktor, tukaj ti nimam kaj pripomniti.

Res je tudi, da sem verbalno nasilen preko virtualnih komunikacijskih virov, doma mlatim zeno in (nezakonske) otroke in...to si pozabila omeniti...sem sovinist. Se posebej pa ne prenesem zensk za volanom. Ki imajo povrhu vsega vedno prav. Ce pa je le-ta se temo odprla, potem hitro poklicem kompanjone, da ji ja lahko dokazemo, kako pojma nima (ceprav je bilo avalancha tezko doklicati vceraj). Na srecanjih formumasev sem pa vedno najbolj tiho, to ti lahko vsi potrdijo.

Za imbecilno sem pak oznacil tvoje razmisljanje, da si pripravljena ogroziti svojo varnost in varnost ostalih udelezencev v prometu, zato ker ti gre nekdo pac na nervno drevo, ker ne vozi po tvojih idealih. Zal, nas je vec in smo drugacni (nekateri se celo (verbalno) nasilni). Pa naj bo to na domacem dvoriscu ali pa na avtocesti, tako razmisljanje ne dolici nikomur.

In zakaj imas obcutek, da te napadamo? Ker se ne strnjamo s tvojim razmisljanjem in (za moje pojme neuravnovesenimi) predstavami o voznji? No, ko bos nekemu otroku polomila tilnik, ker je njegov ocka vozil preblizu tvojega milega avteka bos mogoce zacela razmisljati malo drugace.

Bodi v cvetju.

Jah glede izgleda posta ... popravljeno ... ni bila moja krivda.

Da, komunikacija pač ni tvoja vrlina, pa kaj čmo ...

Zdaj ti bom pa razložila, kaj ti narobe razumeš v uvodnem postu:

Manevre so mi predlagali ljudje in tudi povedali da pač ne palijo pri vseh ... torej so neučunkoviti. In jaz sem spraševala, kako pa ukrepate ostali. To je vse. Kaj je v tem imbecilnega? Nič.

Sploh pa ne gre tu za to, da nekateri ne vozijo po mojih idealih, ampak za to da kršijo CPP in pravzaprav oni ogrožajo našo varnost. Dandanes je pač tako, da nas je preveč, veliko preveč in veliko preveč ljudi ima avto. Kako mislite, da bi bilo če v družbi ne bi obstajala pravila? Še večji kaos bi bil, kot je že kljub temu, da pravila obstajajo. Enostavno nas je preveč, da bi lahko vsak delal stvari po svoje. Zato pa imamo predpise, zakone, odloke in podobno. Samo še niso dovolj zreli, da bi se lahko tega držali.

Edit:

testek: http://www.bbc.co.uk/science/humanbody/mind/surveys/morals/index.shtml

nattka
21.11.2007, 17:44
sicer pa jaz punco čisto razumem ...

v pisarni ji gre na živce moteča sodelavka ... na cesti kup motečih drekačev ... tukaj pa praktično vsi, ki se z njo ne strinjajo ...

le kaj bi torej mi, žlahtni luzerji imeli svetovati tako svetovljanski punci ...

mrjerry
22.11.2007, 09:29
Sploh pa ne gre tu za to, da nekateri ne vozijo po mojih idealih, ampak za to da kršijo CPP in pravzaprav oni ogrožajo našo varnost. Dandanes je pač tako, da nas je preveč, veliko preveč in veliko preveč ljudi ima avto. Kako mislite, da bi bilo če v družbi ne bi obstajala pravila? Še večji kaos bi bil, kot je že kljub temu, da pravila obstajajo. Enostavno nas je preveč, da bi lahko vsak delal stvari po svoje. Zato pa imamo predpise, zakone, odloke in podobno. Samo še niso dovolj zreli, da bi se lahko tega držali.

Tole je pa imbecilnost najvisjega razreda.

Lahko razlozim, ce koga zanima.

Mowgli
22.11.2007, 09:46
Evo, pa se 'mamo spet radi. Vzrok pa povsem banalen... :d Tako, kot na vseh drugih področjih, je krivec vsega le in samo lasten ego. Pa ne glede, če smo trenutno za nekim "polžom" ali je za nami "nevzgojen divjak". Lastna rit je vedno na prvem mestu in v nulo obvladamo prepričanje, da razen nas ni na cesti nikogar. Pa velja za ene, kot za druge.

Sam sem bil že v situacijah, ko sem za kakim baretkarjem vozil po AC kilometre in kilometre, pa se mi ni hotel odmakniti iz prehitevalnega pasu (ker je , po svojem mnenju, upošteval CPP). Ali popeezdiš ali pa radijsko postajo zamenjaš. Ni pa se zgodilo le enkrat, da je kak nadobudnež prilepil svoj "kao stroj" na mojo rit in sitnaril, čeprav nisem bil ovira jaz, ampak kolona pred menoj, ki je prehitevala po polžje kakega še hujšega polža. Pa ni bila vedno le stara bmw trojka :clown:

In rešitev? Baldrijanove kapljice, Persen, pa ego doma pustit'.

Aldebaran
22.11.2007, 09:51
Kot sem že enkrat napisal: kršenje CPP je tudi PREpočasna vožnja!!! tako da si dajte nekateri tole zapomnit za vse večne čase!!!
Kar mene moti pri vsej tej zadevi je tole: da nekateri pač niso sposobni vozit! oziroma vozijo premalo in ne v vseh vremenskih razmerah, to pa potem rezultira na način okoli katerega se plete tale tema, ko smo potem vsi tisti, ki vozimo po načelu ''Go with the flow'' takoj označeni kot nestrpneži, prepotentneži in podobno...
Apeliram na vse tiste ''mečkače'' da naj si dajo za cilj prevoziti več kilometrov na teden kot tistih 15 do nakupovalnega centra in nazaj...

Avalanche: malenkost:)

Mowgli
22.11.2007, 10:11
Kot sem že enkrat napisal: kršenje CPP je tudi PREpočasna vožnja!!! tako da si dajte nekateri tole zapomnit za vse večne čase!!!
Kar mene moti pri vsej tej zadevi je tole: da nekateri pač niso sposobni vozit! oziroma vozijo premalo in ne v vseh vremenskih razmerah, to pa potem rezultira na način okoli katerega se plete tale tema, ko smo potem vsi tisti, ki vozimo po načelu ''Go with the flow'' takoj označeni kot nestrpneži, prepotentneži in podobno...
Apeliram na vse tiste ''mečkače'' da naj si dajo za cilj prevoziti več kilometrov na teden kot tistih 15 do nakupovalnega centra in nazaj...

Avalanche: malenkost:)

Kršenje CPP je šele vožnja z manj, kot 50% predpisane hitrosti (če se ne motim, ne da se mi iskati zakona). Ampak tega itak nihče ne kontrolira in o tako drastičnih voznikih niti ni bilo govora.

Brez veze spet zaostruješ temo. Meni je načeloma vseeno, če komu paše da se vleče. Ampak pod pogojem, da ne ovira ostalih soudeležencev v prometu. Simple as that. In nasprotno velja tudi za Impreza owner wannabe-je.

spartan
24.11.2007, 18:10
Si mogoče kdaj razmišljala, da je problem v tebi? Ne, ane. No, pa začni. Veš, za ritjo ti vozij(m)o zato, da pač dopovej(m)o, da s svojo "previdno" vožnjo oviraš promet.

Kar se tiče otrok in mamc na cesti, mi vrjemi, da ga boš ti prej zbila kot jaz, ki se skoraj nikoli ne vozim po omejitvah. To, če koga zbiješ, pač nima veze samo s hitrostjo. Gleda bleščanja pa se da sredinsko ogledalo obrniti navzdol. Zelo uporabna stvar, ampak na žalost večina tega sploh ne ve.

Je pa res, da se najdejo tudi taki, ki za ritjo vozijo v prepričanju, da bo imel zaradi manjšega zračnega upora manjšo porabo.

Zanimivo je, da se za mojo ritjo še nikoli ni nobeden vozil. Zanimivo je tudi, da sem v kolonah vedno zadnji. Me je pa že enkrat nekdo pred menoj hotel "prevzgojiti" s tisto foro o zaviranju. Sicer je zaviral samo toliko, da so se za kratek čas prižgale stop luči, ampak edini efekt tega je bil, da sem mu še enkrat poblendal. Seveda sem ga ob prvi možnosti prehitel.

keri problemi:veryfunny:

silence
24.11.2007, 18:13
Nepane, Gorenci ne vozimo tko. :approve:

spartan
25.11.2007, 20:40
hmmm....gurenke:blush::shy:

Wanted
26.11.2007, 12:28
Gorenci znate sam vesit okraske na avte, pa spojlerje, pa športne filtre, ....vozit pa itak ne znate

silence
26.11.2007, 12:45
Gorenci znate sam vesit okraske na avte, pa spojlerje, pa športne filtre, ....vozit pa itak ne znate:o Prosim,da se ne posplosuje!!

:nonono:

Mowgli
26.11.2007, 13:37
Ja, ker to niso samo Gorenjci!!! :d

silence
26.11.2007, 13:44
Kot prvo ja! :approve::d

Kakrsnokoli posplosevanje je pa: " :sleepy: "

spartan
26.11.2007, 13:54
Gorenci znate sam vesit okraske na avte, pa spojlerje, pa športne filtre, ....vozit pa itak ne znate

priznam, da sem tudi jaz imel takšno "športno fazo":blush: Pozabil si še omeniti feršterkarijo;) - jaz sem imel enih 850 W:d...baje se me je prej slišalo kot vidilo:angel:

Eh...kje so ti časi.....v zadnjem cajtu sem postal umirjen in eden od stebrov skupnosti :clown:

Wanted
26.11.2007, 16:16
ja ok na ozvočenje pozabo,res...pr kakih avtih samo manjka en hud bas, pa se bo razpadel...

In ja, mene je vedno strah vozit po gorenjski, vedno se najdejo kaki prepotentneži in vozijo slabše kot italjani al pa francozi... ne vem tak filing mam in se izgibam vožnji kolker se le da

silence
26.11.2007, 16:17
To en z Lublansko registrsko nede! :d

Wanted
26.11.2007, 16:22
ne...

silence
26.11.2007, 16:26
Lej ...ti tko posplosujes, kot ce bi jest rekla: "vsi lublancani so naduvani" ... Kolk je to dalec od resnice? Maljon tauznt svetlobni let!! ;)

Wanted
26.11.2007, 16:31
Lej, pač tak je, face it...nadaljnje tolmačenje glede naduvanja pa žal ne vem, ampak glede kulture vožnje pa sem že napisal...pač moje mnenje...glede resnice pa si itak že sama napisala...obstaja možnost

Mowgli
27.11.2007, 09:53
Lej ...ti tko posplosujes, kot ce bi jest rekla: "vsi lublancani so naduvani" ... Kolk je to dalec od resnice? Maljon tauznt svetlobni let!! ;)

Pri Čadu v Ljubljani strežejo tudi pasulj, ergo tvoja trditev ni tako daleč od resnice. :d Sicer je pa tam varnostik, da znajo ljudje sploh parkirat, da se ne odmaknem preveč od teme.

silence
27.11.2007, 10:11
Pri Čadu v Ljubljani strežejo tudi pasulj, ergo tvoja trditev ni tako daleč od resnice. :d Sicer je pa tam varnostik, da znajo ljudje sploh parkirat, da se ne odmaknem preveč od teme.
:rolling::rolling::rolling: ..uno bi bilo pol: napihnjeni. :shy:

Mowgli
27.11.2007, 10:22
"Ribo", Čad je oštarija s srbsko ponudbo, ergo "naduvani" kar obvelja... :clown:

maajde
27.11.2007, 12:01
Kaj pa vožnja po levi strani AC s hitrostjo 100 do 130 km/h, se pravi po prehitevalnem pasu, čeprav na desni nimajo nikogar se pravi na voznem pasu?

Vožnja v polno križišče?

Uporaba smerokazov? To velja predvsem za voznike iz manjših krajev. Po tem ko ne nakažejo smeri vožnje verjetno mislijo, da se vozijo po svojih logih. Po LJ se veliko nesreč zgodi ravno zaradi te neumnosti. Na veliko srečo je škoda samo materialna.

Najbolj pa sovražim voznike, ki vozijo po ovinkih 30 km na uro, po ravnem in pregledem delu pa 100 km na uro in zdaj če imaš slabši avto, ga enostavno ne moreš prehiteti ne da bi tvegal njegovega sredinca in celo prometne nesreče?

mrjerry
27.11.2007, 12:24
Kaj pa vožnja po levi strani AC s hitrostjo 100 do 130 km/h, se pravi po prehitevalnem pasu, čeprav na desni nimajo nikogar se pravi na voznem pasu?

Vožnja v polno križišče?

Uporaba smerokazov? To velja predvsem za voznike iz manjših krajev. Po tem ko ne nakažejo smeri vožnje verjetno mislijo, da se vozijo po svojih logih. Po LJ se veliko nesreč zgodi ravno zaradi te neumnosti. Na veliko srečo je škoda samo materialna.

Najbolj pa sovražim voznike, ki vozijo po ovinkih 30 km na uro, po ravnem in pregledem delu pa 100 km na uro in zdaj če imaš slabši avto, ga enostavno ne moreš prehiteti ne da bi tvegal njegovega sredinca in celo prometne nesreče?

Ce nima nikogar na desni to ni tak problem kot ce ima zapovrh se nekoga za seboj ;)

Po nacinu uporabe smerokazov prav tako ne mores dolociti, ali je clovek z mesta ali ne.

Uhh... Sredinci bolijo :clown: :clown:

Ampak je cista desetka ratala tale tema :) :)

Mowgli
27.11.2007, 13:25
Če bi modre organe postavili na, recimo, križišče Celovške in obvoznice v Ljubljani, bi lahko zakasirali pri vožnji skozi rdečo in zamašitvah križišča več, kot z vsemi radarji, ki jih imajo tako radi. :approve:

mrjerry
27.11.2007, 14:02
Tam jih ni zato ker nimajo prostora, kamor bi izlocali krsitelje. Torej te nimajo kje ustaviti.

Taksno pojasnilo sem nekoc zasledil kot uradno pojasnilo policije.

Mowgli
27.11.2007, 14:22
Kamere?

Aja, nočejo razviti nepotrebne debate o kratenju zasebnosti, čeprav enake kamere mirno visijo na npr. steni Ustavnega sodišča, pa nikome ništa...

Nekaj smrdi do dežele Danske!

maajde
27.11.2007, 17:38
Kaj pa primer, da prideš npr. na križišče Celovške z obvoznico v Šiški in ko zapelje nekaj butljev v polno križišče, ti pa iz nasprotne smeri, ko se ti odpre zelena in je križišče blokirano zapelješ z bagerjem in si utreš pot skozi križišče. Zanima me kako bi se zadeva uredila. Ali bi bil kriv v tem primeru tisti, ki je blokiral križišče ali jaz, ki sem si utrl pot skozi?

mrjerry
27.11.2007, 18:02
Kaj pa primer, da prideš npr. na križišče Celovške z obvoznico v Šiški in ko zapelje nekaj butljev v polno križišče, ti pa iz nasprotne smeri, ko se ti odpre zelena in je križišče blokirano zapelješ z bagerjem in si utreš pot skozi križišče. Zanima me kako bi se zadeva uredila. Ali bi bil kriv v tem primeru tisti, ki je blokiral križišče ali jaz, ki sem si utrl pot skozi?

Ti bi bil kriv.

maajde
27.11.2007, 18:32
Oba bi dobila kazen. Vprašanje je kako bi poravnali škodo.

Mowgli
28.11.2007, 09:13

Dobiš pivo, če spucaš. Če boš prej najavil, te bo pa še kakšna komercialna TV sponzorirala.

mrjerry
28.11.2007, 10:01

Po CPPju ne smes zapeljati v krizisce, ce se nimas prostora oz. tako da bi s svojo prisotnostjo oviral promet.
Ti bi sel pa kar skozi. :nonono:

Andreea
28.11.2007, 11:49

Vožnja v polno križišče?

Aja?? Ta teza se mi zdi strašno zanimiva, kajti v vseh "manjših krajih" ljudje počakajo, če imajo kakšnega loleka pred sabo. Verjetno se jim zmeša ko pridejo v Ljubljano in začnejo kar naenkrat rinit v ne samo rumeno, ampak "stisnejo" tudi v rdečo luč!! :veryevil:
Me zanima, zakaj se križišča takole ne zabašejo v drugih "provincah" ala Nova Gorica, kjer (ne boste verjeli) tudi obstajajo prometne konice po treh popoldan... in znajo vsi lepo počakat na svoj prostor :sleepy:

Mowgli
28.11.2007, 13:37
Me zanima, zakaj se križišča takole ne zabašejo v drugih "provincah" ala Nova Gorica, kjer (ne boste verjeli) tudi obstajajo prometne konice po treh popoldan... in znajo vsi lepo počakat na svoj prostor :sleepy:

T'm ni tuk taužnt Goren'cev, e'ga :clown:

Sicer je pa obeh Goric skupaj za eno ljubljansko spalno naselje, kar tudi nekaj šteje, ne?

silence
28.11.2007, 13:51
T'm ni tuk taužnt Goren'cev, e'ga :clown:

Sicer je pa obeh Goric skupaj za eno ljubljansko spalno naselje, kar tudi nekaj šteje, ne?
Anede kuko mas ti nas rad :approve:

Ne dajanje zmigovcev je pa ze ena moda al neki. :censored: Samo ne mi pa govort, da je bolj nevaren en ki stoji brez zmigavca na pasu, ki je samo za zavijanje desno ali levo, kot nekdo, ki ti kar naenakrat stopi na bremzo (na ful) pa zavije desno, levo brez zmigavca. Da ne recem, ce cakas ko fyuknen, da dobis priliko za na glavno cesto zaviti in pol ko bi se ti lahko ponudila, ker je nekdo zavijal, ti ne uspe, ker g/ga. ni dalo zmigavca.

Mene pa pyzdijo Ljubljancani (isto kot Italjani btw), ki se pripelje, se ustavi ob robu ceste (koj za kriziscem), przge vse stiri zmigavce in slika panoramo. :sleepy: Ja bemoboga, a se ne more vsaj 100 m za kriziscem ustavit... (bohnedej pa da zavije na parkirisce)

Tolk, ce ze tko idiotsko posplosujete.... je pa dejstvo, da morjo bit Lublancani mal bolj agresivni vozniki...ker kulturni definitivno niso. :angel::d:approve: ..more izsilit, ker spustil ga ne bo nihce. :sleepy:

Mowgli
28.11.2007, 13:58
Anede kuko mas ti nas rad :approve:

Mene pa pyzdijo Ljubljancani (isto kot Italjani btw), ki se pripelje, se ustavi ob robu ceste (koj za kriziscem), przge vse stiri zmigavce in slika panoramo. :sleepy: Ja bemoboga, a se ne more vsaj 100 m za kriziscem ustavit... (bohnede pa da zavije na parkirisce)

Tolk, ce ze tko idiotsko posplosujete.... je pa dejstvo, da morjo bit Lublancani mal bolj agresivni vozniki...ker kulturni definitivno niso. :angel::d:approve: ..more izsilit, ker spustil ga ne bo nihce. :sleepy:

Ono parkiranje za križiščem... Tega nam ne smeš zameriti, ker edina krava, ki jo poznamo, je vijolična s TV. Potem se pa čudimo onim brezbarvnim gorenjskim, ki so očitno pred izumrtjem... :d

Agresivnost je pa verjetno res bolj domena vseh večjih mest. Čredni nagon pač. Ko se začne eden drenjat ali prehitevat po desni, se ukaželjni hitro pridružijo. Možen vzrok (ne edini) je tudi ta, da se samo v Ljubljano in iz Ljubljane vsak dan vali cca 100.000 prišlekov. Mestne vpadnice definitivno torej niso zabasane samo zaradi lokalcev (ki btw še kako obvozno stezo poznajo)

silence
28.11.2007, 14:13
Ono parkiranje za križiščem... Tega nam ne smeš zameriti, ker edina krava, ki jo poznamo, je vijolična s TV. Potem se pa čudimo onim brezbarvnim gorenjskim, ki so očitno pred izumrtjem... :d

Agresivnost je pa verjetno res bolj domena vseh večjih mest. Čredni nagon pač. Ko se začne eden drenjat ali prehitevat po desni, se ukaželjni hitro pridružijo. Možen vzrok (ne edini) je tudi ta, da se samo v Ljubljano in iz Ljubljane vsak dan vali cca 100.000 prišlekov. Mestne vpadnice definitivno torej niso zabasane samo zaradi lokalcev (ki btw še kako obvozno stezo poznajo)Sej, verjemi mi, da sem jest cist potrpezljiva do vas (za razliko od vas do nas:evil:) .... tocno to si zmeri mislim "pusti reveze, ki tega ne vidijo vsak dan". :shy:

Mowgli
28.11.2007, 14:17
Butl je butl, ne glede na tablico. V teh cajtih, ko je egotrip glavna vrednota, je pa težko biti vedno dosleden in potrpežljiv.

silence
28.11.2007, 14:20
Res, res. jest sam skrbim za svoj pritisk.:d

mrjerry
28.11.2007, 14:20
Preden vas cisto odnese naj samo opomnim, da je promet v ljubljani vseeno mnogo boljsi od prometa v vecjih evropskih mestih.

Ce kdo ne verjame, naj se enkrat v rush hourju zapelje skozi Firence. In ko se vrne (ce se vrne), v ljubljani zacne poceti vsaj pol tistih stvari, zaradi katerih je v firencah videval retrospektivo svojega zivljenja.

Ker ne glede na to kaj tukaj govorite, v sloveniji v vecini primerov zadrge funkcionirajo, prav tako te bo prej ali slej nekdo spustil ipd.

Tudi kako drugo mesto z juga evrope bo ustrezalo, btw :)

silence
28.11.2007, 14:27
Italjane itak ne mores dat za primer... kot tudi ne Grkov Turkov.. kjer velja gdor je vecji, ima prednost :eek: Pisuka so nas vozili; dvonadstropni avtobus mularije, skozi rdeco, prehitevanje cez polno crto itd. Huh. :nonono: Da ne opisujem dogodivscin z najetim avtom...

silence
28.11.2007, 14:30
Po mojem je ta tema namenjena izboljsavanju nase kulture voznje..... ne za tolazit se z: "Lej une, uni se slabs vozijo!"

Mowgli
28.11.2007, 14:34
Firence sem imel sicer priliko sprobat le enkrat, ampak zadostuje že Trst, da fentaš živce... Pa se mi zdi, da ju Ljubljana počasi, a vztrajno dohaja...

Andreea
28.11.2007, 14:38
Preden vas cisto odnese naj samo opomnim, da je promet v ljubljani vseeno mnogo boljsi od prometa v vecjih evropskih mestih.

Ce kdo ne verjame, naj se enkrat v rush hourju zapelje skozi Firence. In ko se vrne (ce se vrne), v ljubljani zacne poceti vsaj pol tistih stvari, zaradi katerih je v firencah videval retrospektivo svojega zivljenja.

Ker ne glede na to kaj tukaj govorite, v sloveniji v vecini primerov zadrge funkcionirajo, prav tako te bo prej ali slej nekdo spustil ipd.

Tudi kako drugo mesto z juga evrope bo ustrezalo, btw :)

Italijani! :clown::rolling: Sever je še OK (četudi se nam ne zdi tako), ampak vse, kar je južno od Rima :o če moram tam peljat, se vedno oziram za drevesi, da vidim, če se da v kritični situaciji kam z avtom splezat :clown:
Skozi trst pa pogosto vozim, in se mi zdi, da je vse skupaj prav zgledno, če primerjam recimo z Ljubljano. :dontknow:

Stvar je v tem... če bi vsi "živčni bolniki" prenehali trobit za vsakega, ki se popolnoma ne znajde v mestu (pač niso vsi rojeni ljubljančani, kaj čmo :veryevil: ) in ne bi moleli sredincev skozi okno, če se jim vsi ne umaknejo s poti takoj, ko se prikažejo, bi bila tudi vožnja skozi prometne konice lahko veliko bolj znosna... kljub zastojem.

Mislim, da večini ljudi, ki se jim "vedno nekam mudi" primanjkuje strpnosti do ostalih... Pač različno procesiramo info. in se nanje odzivamo, eni v avtomobilu, pred bankomatom ali na blagajni v trgovini. Pustite živet tudi tistim, ki niso tako strašno sposobni kot ste sami...

mrjerry
28.11.2007, 17:36
Ze res da se z Italijo ni tezko primerjati ampak ce bi tole bral nek nepoznavalec razmer bi po mojem dobil obcutek, da se pri nas odvija najmanj sestnajsta bitka soske fronte :clown:

mimogrede, po mojih izkusnjah so bile Firence mnogo hujse od Rima. juzneje pa se nisem bil.

Mowgli
28.11.2007, 18:13
http://media5.dropshots.com/photos/196097/20071128/b_100625.jpg

Smaug
29.11.2007, 11:52
Slovenci smo realno gledano prav zgledni vozniki napram ostalim delom sveta. Splosno gledano je tudi celotni del razvite Evrope na dokaj visoki ravni.
Ce je ze kedo nasel svojo pot v Kairo ali pak recimo Sangaj (Kitajska je na splosno ena najbolj varnih prometnih drzav), potem mu je jasno, da smo mi prave ovcice, kar se tice kulturne voznje in prometa samega. Zal to ne bi mogel trditi za ureditev prometa; recimo v Sangaju, ki je 16 miljonsko mesto, skoraj nikoli ne pride do zastoja, ki se ne bi premikal. V Ljubljani ga dozivis vsak dan skoraj povsod, pa nas je skoraj 50x manj! No, saj bomo nekega dne zamenjali rdeci val z zelenim, samo nekega nedaltonista je treba postaviti v projektantske vrste...

Mowgli
29.11.2007, 12:58
Če bi se Slovencem premetavalo riževo zrno po praznem želodcu, bi bili najbrž res še bolj nestrpni. Se pravi, da je še nekaj časa na voljo, preden se pridružimo družbi azijskih tigrov...

Soleil
29.11.2007, 20:14
No pa se je tema res kar razživela. Še na blogosu je bila omenjena - http://3nity.blog.siol.net/2007/11/28/varna-voznja/

No, sama sem se že sprijaznila z jutranjo in popoldansko gnečo na cestah. Če se pač zjutraj peljem za tovornjakom 80 km/h v službo in nimam priložnosti za prehitevanje, se ne razburjam preveč. Pač pridem tja ene 10 minut kasneje. Zjutraj se mi ne da terat avta, za nazaj pa tudi ne, ker sem preveč utrujena za divjo vožnjo.

Prejšnji večer sem se vračala iz službe domov, v krajši koloni 4 - 5 avtomobilov. Sprednji je vozil čist OK. Tekoče, primerno hitro za ovinkasto regionalko, povprečno 85 km/h.

Bila sem zadnja, ene 5 dolžin mojega avta za onim pred sabo sem peljala. Udobno daleč, da ni treba kar naprej bremzat za brez veze. Pa pripelje en škofjeloški čefur zadaj (vem, ker prisegajo na avte določene znamke, svirli-svirli muska naglas in ostalo, ki je podnevi če bolj vidno). Pa ta folk ima specifičen način vožnje. Gume cvilijo, nalima se ti na rit. In pol vozi tako na 2 metra za mano. In pol naj jaz pazim na dogajanje spredaj in še na njega zadaj, kdaj bo počilo. Iz kolone ven ne bom šla zaradi enega takega primitivca. Saj smo bili čist dovolj hitri, In mi je bilo dovolj.

Pa prižgem tazadnje meglenke. Tipu pa to ni blo glih prov.
Pa mi poblenda: "Ej, baba, tvoja meglenka mi gre na k _ _ _!
Jaz: "A to ti mislš, da sem jo po nesreč pržgala?"
Čefur da tadolge: "Baba, ne me j _ _ _ _!"
Jaz: "Mah .... od***i!"
Čefur izključi dolge, ko nasproti pripelje kolona vozil.
Peljem dalje za ostalimi. Čefur da spet ta dolge. Spet pripeljejo nasproti, spet izključi, ...

Pol je ***** na eni ravnini zelo impozantno prehitel celo kolono. Po mojem da z avtocestno hitrostjo. Za ovinkom je ena vas, pa policaji imajo radi tam radar in ne boste verjel, kdaj so ga imel spet - ja ravno takrat. A se mu je splačal? Jaz pa sem meglenke že ugasnila do tam.

Še ena kratka:

Podobna situacija kot vedno. Kolona avtomobilov. Zadaj se nalima en Renault 19 oz. neka podobna jajca. Ta je bil pa rekorder v vožnji na bližino - pri 90 km/h je bilo pa res le ene 2 m. Me je že mal stiskalo pri srcu. Ker temu se pa še varno umakniti ne bi mogla na stran, ker bi me gladko zgazil, če bi sam malo zabremzala. Pol pri enem delu na cesti, ko smo se ustavil, pogledam, kdo je v avtu za mano. Bila je baba, spredaj na sovoznikovem sedežu pa njen cca 7-letni sin (?) brez kakršnega koli otroškega sedeža, zadaj pa še en manjši otrok, ki se je prosto sprehajal po zadnjem sedežu - skratka neprivezan. To je ogrožanje življenj, ne pa to, da jaz vozim po magistralkah in regionalkah 90, po AC pa 130 km/h.

fazan
29.11.2007, 20:43

Oprosti moderator vendar ti bom povedal lepo,da če imaš namen kršiti cestna pravila izvoli vendar sem na strani tistih,da bi vsakemu ki krši pravila odvzel izpit za nedoločen čas predvsem zaradi hitre vožnje .Kaj se dogaja na cestah vemo in kar je najhujše je to,da marsikaj nesreči podobnega je krivda hitrost in ven metanje koliko lahko peljem in če se to naredi v špici ko hodijo ljudje domov iz službe v ljubljani na avto cesti ko pride do nesreče zaradi dveh avtomobilov stojiš eno uro v koloni ki se zaradi brezobraznih ljubljanskih šoferjev ki se vrinjajo v kolono ne premakneš nikamor.Drži pa da nekateri res prepočasi vozijo vendar varno.
Pa nisem imel namena žalit.Samo poglej si štajersko avto cesto zaradi hitrosti vsak dan nesreča pa ne ena včeraj sem jih naštel osem kam bomo prišli.

avalanche
29.11.2007, 21:33
****a se pa eni spoznate na vse. Mislim, da je sploh škoda časa zgovarjati se s takimi ozkoglednimi "strokovnjaki", katerim itak ne moreš nič dopovedat, ker imajo svoj prav. In ta prav je edini pravilni, ker so pač oni tako rekli.

Za nekatere je cesta enostavno prevelik zalogaj za razmišljanje in "timsko delo".

Smaug
29.11.2007, 23:31
Še ena kratka:

Podobna situacija kot vedno. Kolona avtomobilov. Zadaj se nalima en Renault 19 oz. neka podobna jajca. Ta je bil pa rekorder v vožnji na bližino - pri 90 km/h je bilo pa res le ene 2 m. Me je že mal stiskalo pri srcu. Ker temu se pa še varno umakniti ne bi mogla na stran, ker bi me gladko zgazil, če bi sam malo zabremzala. Pol pri enem delu na cesti, ko smo se ustavil, pogledam, kdo je v avtu za mano. Bila je baba, spredaj na sovoznikovem sedežu pa njen cca 7-letni sin (?) brez kakršnega koli otroškega sedeža, zadaj pa še en manjši otrok, ki se je prosto sprehajal po zadnjem sedežu - skratka neprivezan. To je ogrožanje življenj, ne pa to, da jaz vozim po magistralkah in regionalkah 90, po AC pa 130 km/h.

In zakaj nisi stisnila bremze? Gospo ("babo") bi naucila nekaj, kar bi ji ostalo celo zivljenje. To je pak vredno nekaj, kajne?

P.S.: Ljudje, ki jih je strah voziti 140 po avtocesti niso za na cesto, kaj sele nek relevanten faktor za ocenjevanje voznje. Pa s tem ne mislim, da bi morali voziti hitreje. Mene je samo strah, da se vozim po istih cestah z ljudmi, ki jih je strah voziti vec kot 130 (kar za moje pojme definitivno iskazuje dolocen hendikep oziroma nesposobnost doticnega osebka).

mrjerry
30.11.2007, 08:01
Renault 19 da so jajca? :o:o:o:o
A zdej se bomo pa zalili tukaj?

mrjerry
30.11.2007, 08:04

Oprosti moderator vendar ti bom povedal lepo,da če imaš namen kršiti cestna pravila izvoli vendar sem na strani tistih,da bi vsakemu ki krši pravila odvzel izpit za nedoločen čas predvsem zaradi hitre vožnje .Kaj se dogaja na cestah vemo in kar je najhujše je to,da marsikaj nesreči podobnega je krivda hitrost in ven metanje koliko lahko peljem in če se to naredi v špici ko hodijo ljudje domov iz službe v ljubljani na avto cesti ko pride do nesreče zaradi dveh avtomobilov stojiš eno uro v koloni ki se zaradi brezobraznih ljubljanskih šoferjev ki se vrinjajo v kolono ne premakneš nikamor.Drži pa da nekateri res prepočasi vozijo vendar varno.
Pa nisem imel namena žalit.Samo poglej si štajersko avto cesto zaradi hitrosti vsak dan nesreča pa ne ena včeraj sem jih naštel osem kam bomo prišli.

Za stajersko avtocesto se ne cutim kak relevanten faktor, sem se pa ta teden redno vozil tja in nazaj in nisem zasledil kakih vecjih problemov. Z izjemo kolosalne guzve, ki se naredi pred ljubljano (u stvari, v Domzalah) v smeri proti ljubljani.

V glavnem, ne zdi se mi kaj dosti drugacna od katerekoli druge avtoceste, ki jo imamo.

In tudi `brezobrazni ljubljanski soferji' niso nic drugace brezobrazni od ostalih.

Mowgli
30.11.2007, 08:29
Sunce ti žarko, Soleil. :clown: Skozi tale opis sta tvoja strpnost in tvoje potrpljenje na cesti precej podobna tistemu, kar odraža "en škofjeloški čefur zadaj (vem, ker prisegajo na avte določene znamke, svirli-svirli muska naglas in ostalo, ki je podnevi če bolj vidno)" V bistvu ne gre za pravila vožnje, ampak za to, kdo ima prav. Saj sem že omenil, da slovenski ego trpi, ne gleda na stanje kazalca za hitrost. :angel:

Smaug
30.11.2007, 18:13
Vulva ste prasci, kaj ste se na Soleil spravili!?

Soleil
30.11.2007, 19:21
Sunce ti žarko, Soleil. :clown: Skozi tale opis sta tvoja strpnost in tvoje potrpljenje na cesti precej podobna tistemu, kar odraža "en škofjeloški čefur zadaj (vem, ker prisegajo na avte določene znamke, svirli-svirli muska naglas in ostalo, ki je podnevi če bolj vidno)" V bistvu ne gre za pravila vožnje, ampak za to, kdo ima prav. Saj sem že omenil, da slovenski ego trpi, ne gleda na stanje kazalca za hitrost. :angel:

J e bat ga ... tko je :).

nattka
30.11.2007, 21:19
samo razmišljam na glas ...

ali bi bilo človeku lažje živeti, če bi nehal ljudi okoli sebe klicati bizgeci, čefurji, babe, primitivci v najžlajhtnejšem pomenu, pa še bi se našlo ...
ali s tem, ko najdemo kdaj kako napako tudi pri sebi, potem strpnejše gledamo na ljudi okoli sebe ...

saj če preživimo na cesti okoli 2 uri na dan ... srečamo v tem času veliko dobrih, vestnih in strpnih voznikov ... nekaj je pa res takih, ki mislijo da njihov ves svet, s cestami vred ...
a če nas vsak tak vrže s tira, potem tudi sami ne sodimo v prvo skupino ...

mislim, enim pa res ni z rožicami postlano ... ves svet je proti njim ali pa se jim zalepi na rit ...

Smaug
30.11.2007, 22:03
...to zadnje steje pa samo ce je dobro ali pa veliko. In vsi vemo, kako tezko je dandanes najti kaj res dobrega :)

petra321
12.12.2007, 12:02
hm... komentarjev na to bi bilo lahko 1100... :d sama spadam med voznike, ki jim gredo na živce ljudje:

1. ki se peljejo 60km/h v naselju, izven naselja in ravno da ne na avtocesti
2. ki se "preseravajo" z avtomobili, prehitevajo v čisti ovinek, ni važno ali je v naselju, izven... itd.

Torej sem nekje vmes. Mislim da sam problem pri voznikih ni v tem, da prehitro vozijo... Bolj je problem da NE znajo voziti. Meni je oče vedno govoril : volan vrteti ni težko... ;) in vedno bolj ugotavljam da je res to.

Sicer moram priznati :blush: sem sama pri hitrih voznikih - včasih tudi prehitrih... se pa strogo držim omejitev na res strnjenih naseljih, nepreglednih cestah in predvsem cestah, kjer vozim prvič...
Po drugi strani pa pop**** ko se pred mano vleče avto... Da povem moj zadnji vtis o "peščici" slovenskih voznikov, katerih je še vedno preveč...

Se odpravim včeraj popoldan iz Vrhnike v Lj. Katastrofa. Voznim za os. avtom... Vozi ženska: 60km/h-naselje; med 55 - 75km/h je vozila izven naselja... pa se kontroliram, da ne začnem blendati... :mad: slovenija je namreč majhna :d ne bi rada kakih zamer... vse OK torej. Vztrajam jaz za njo, medtem ko sama sebe vmes tolažim, da je pač spolzka cesta, da ima po vsej verjetnosti slabe gume... itd. Prideva do krožnega in se mi ženska na sredi ustavi... v krožnem pa NIKOGAR razen naju... OK si mislim mogoče je malo starejša gospa, pa prvič vidi krožnega :) saj veste sto ljudi sto čudi. Se peljeva naprej in prideva do križišča, na katerem se nekaj trudi neki tuj voznik obrniti šleparja... kamion je imel pol na cesti, ženska meni nič tebi nič ga obvozi brez smerokaza (žmigavca)... bog ne daj da bi se celo ustavila, ker je voznik med njenim prehitevanjem še vedno vozil vzvratno, ker je po vse verjetnosti ni opazil... OK, počakam, spustim "kamionček" in po krajši razdalji spet dohitim dotično "gospo" :censored: ...

Da ne bom predolga... Po tistem dogodku sem jo prehitela. Videla da gre pravzaprav za cca. 30-35 let strao gospo(dično), ki mi je, očitno zaradi užaljenosti krilila z rokami, predvidevam ker sem jo prehitela... :censored: Ne vem sicer kaj bi morala potem jaz z njo narediti :angel:

... Torej ... Na cesti sem doživela že 1001 situacijo. Tudi ko je norec prehiteval na regionalni cesti tovornjak v mrtvi ovinek... Takrat je močno počilo.

Pač dober šofer ni vedno tisti ki vozi hitro niti tisti ki vozi počasi. Tako je namreč moje mnenje. Nič ne pomaga če se pelješ 30km/h mimo kamiona ker te boli ***** in misliš da si sam in edini na cesti, ker te le-ta lahko dobesedno pomečka pod sabo. Niti nič ne pomaga če "na vso slilo" prehitevaš v koloni in v mrtve ovinke, ker bo za ovinkom takrat ko ni treba 100% kdo...

:dontknow: :dontknow: :dontknow: kaj je prav na cesti in kaj ne. Mislim, da predvsem to, da voziš z glavo in da si kakor se le da "razumevajoč" do soudeležencov v prometu... :2thumbs:

Torej podpiram hitro, počasno, pametno, predvsem pa VARNO vožno. Ki POUDARJAM ni vedno počasna...

P.S. Predvsem velja za voznike, ki se na AC in obvoznico vključujejo s 50-60 km/h... :veryevil: Te bi kar kresnila po glavi... :rolling:

Z750
12.12.2007, 19:11
hm zanimivo branje :d:2thumbs:

nejc
13.12.2007, 08:34

Kako pa ukrepate vi?

Tale primer je najbolj debilen in nevaren način ukrepanja v takšnem primeru. Nenazadnje boš v primeru trčenja najbolj na***ala ti, ker ti voznik od zadaj zbil zadek avta, zaradi česar bo tvoj avto začelo nositi, vprašanje pa je, če ga boš uspela uloviti.

Pravilno ukrepanje je, da takšnega voznika spustiš naprej takoj, ko je mogoče. Četudi zaradi tega zapelješ s ceste na avtobusno postajo ipd.. Naslednji korak pa je, če se ti seveda da in si pripravljena tvegati, da se ti njemu postaviš 2.5 m za ritjo in voziš z dolgimi lučmi.

nejc
13.12.2007, 08:45

Nisi ti kriva. Je človek pač debil.

Pomembno je, da ločiš, kdaj si objektivna ovira in kdaj ne. Za primere, ko nisi, se ne sekirat.

nejc
13.12.2007, 09:25
@petra321:2thumbs:

Mislim, da predvsem to, da voziš z glavo in da si kakor se le da "razumevajoč" do soudeležencov v prometu... :2thumbs: :2thumbs::2thumbs::2thumbs: Sicer pa o tem piše tudi v CPP, samo kaj ko večina voznikov sploh ne ve, kaj to CPP je.

Bom pa še sam dodal nekaj stvari, o katerih pišem v vsaki takšni in podobni temi:
1)NE PREHITEVAT PO DESNI. Voznik spredaj ne bo nikdar pričakoval tega, kar se lahko odrazi v zelo zelo hudih posledicah. (zadnjič sem bil priča dogodko, ko smo 3 vozili po prehitevalnem cca 170 km/h, nakar se je en passat od zadaj po daljšem "posiljevanju" mojega zadka odločil vse prehitet po desni(btw., sam sem vozil 3. in sem bil na prehitevalnem le zato, ker sem želel vozit hitreje). Kombi, ki je bil "ovira" pri 170km/h, se je ravno nekaj trenutkov kasneje odločil odmakniti na vozni pas. Passat je moral met "not" že vsaj 190, zgrešila sta se pa za nekaj cm. Na***alo bi lahka pa neposredno zarad tega manevra vsaj 5 avtov, ki bi lahko bili neposredno udeleženi v trku...še enkrat...pri 170km/h.....btw. čez nekaj km sem ga prehitel, ko je cesta omogočala hitrejšo vožnjo. Mislim, tip je ful profitiru. ).

2)Spoštujte druge voznike in vozite z mirnimi živci! Če je nekdo hitrejši, se mu umaknite. Če je nekdo počasnejši, ga varno prehitite, ko cesta omogoča.

3)Na AC vozite po VOZNEM pasu in prehitevajte po PREHITEVALNEM pasu. Pri prehitevanju vam CPP dovoljuje prekoračitev hitrosti!!! Zaradi hitrejšega in varnejšega prehitevanja!!!

4)Med vožnjo vedno opazujte okolico. Glejte v ogledala!!! Najbolj sovražim in sem prepričan, da je to najnevarnenjši tip voznikov. Tisti namreč, ki niso zaradi strahu pred vožnjo sposobni gledat v ogledala. Le kako boš vozil avto, če ne veš, kaj je v okolici avta? :dontknow:

5)Naučite se ločiti med vožnjo skozi naselje in vožnjo izven naselja. Je blo že omenjeno v tej temi. Eni hujših so tisti, ki vozijo 70 pri omejitvi 90 in nadaljuje z 70 pri vožnji skozi naselje. Kažejo popolno ignoranco oz. neznanje/nezavedanje,

6)Moje mnenje je, da bi morali vozniki opravljati izpit vsakih nekaj let(recimo 5). Le tako bi lahko zagotovili varnejše razmere na cestah. Neprimerni vozniki bi bili zaradi neopravljenga izpita izločeni iz vožnje, ostali pa bi imeli vedno ažurno znanje CPP in zavedanja o pozitivnih in negativnih straneh vožnje. Glede na to, da imajo podobne ukrepe v letalstvu, s čimer se ukvarja bistveno manj ljudi kot pa z vožnjo avta.

Tole je namenjeno tistim ,ki teh zadev ne vedo.

p.s.: Še ena o vožnji za ritjo. Pred leti sem se v Istri vozil ponoči s kolegom iz Poreča(vsi smo prej pili). Tip se je vozu dobesedno 5cm za ritjo. Zarad policije. Ker je dejansko s tem zakril svoj avto in ga policijska kontrola ne bi opazila. Priznam, da me je blo strah. Je pa primer pomemben zato, ker je še dodaten razlog, da se takšnemu vozniku odmaknite čimprej.

p.s2.:7)Če opazite za seboj 3 ali več vozil, pomeni, da ste uspešno ustvarili kolono(po CPP). Objektivno to pomeni, da predstavljate oviro na cesti. Ko cesta omogoča, spustite ta vozila varno mimo sebe(četudi se boste umaknili na avtobusno postajo ali zmanjšali hitrost, da vas bodo lažje prehiteli). Me pa moti, ker policija ima za odstranjevanje takšnih voznikov iz prometa vsa pooblastila, vendar tega ne izvajajo. Lažje je stat na mestu in merit s pištolo. Ampak dobro, policija tokrat ni tema.

petra321
14.12.2007, 17:15
@petra321:2thumbs:

p.s2.:7)Če opazite za seboj 3 ali več vozil, pomeni, da ste uspešno ustvarili kolono(po CPP). Objektivno to pomeni, da predstavljate oviro na cesti. Ko cesta omogoča, spustite ta vozila varno mimo sebe(četudi se boste umaknili na avtobusno postajo ali zmanjšali hitrost, da vas bodo lažje prehiteli). Me pa moti, ker policija ima za odstranjevanje takšnih voznikov iz prometa vsa pooblastila, vendar tega ne izvajajo. Lažje je stat na mestu in merit s pištolo. Ampak dobro, policija tokrat ni tema.

....

No predvsem zgoraj navedeni problem imam jaz vsak dan... :nonono: in potem zgledam med vožnjo nekako takole:

:d ko speljem
;) ko vidim koga dobrega na sosednjem pasu :blush:
:o ko zagledam prvega "talenta" na cesti
:dontknow: ko vozim nekaj časa za njim
:censored: ko vozim za kolono "talentov
...

No, danes sem se odločila, da pišem tu gor, predvsem zaradi nečesa: ker je mene danes neka oseba, ki se je peljala 40km/h čez naselje in natanko 68km/h izven naselja, poskušala prevzgojiti ravno z ukrepi, ki so jih nekateri napisali v zornjih postih :mad: ko sem se ji prebližala preveč mi je bremzala ko nora... pač It was not the best day for me... in sem res komaj čakala da pridem domov ne pa da se "cjazim" za osebo ki očitno ne ve da je avto za vožnjo malce hitreje kot 60km/h.... :censored: jah nič... do naslednjič :2thumbs:

Smaug
11.01.2008, 09:06
Polona, a ti spljoh kaj vidis od nalepk v vzvratnem ogledalu? :shy:

mrjerry
11.01.2008, 13:15
Pa se ti mogoce dogaja, da se folk ful smeji in kaze s prstom nate medtem, ko te prehiteva?

mrjerry
11.01.2008, 13:44
Ne, nimam takih nalepk.

andreaaaaa
11.01.2008, 13:55
kako dopovedat?

TEŽKO :):)

haha, vsak pač ni perfekten voznik, definitivno pa se ni treba držati vseh predpisov do pičice natančno
zdaj varnostna razdalja pa tudi ni vedno takšna ampak je kr precej narejena po merilih varnosti+bonus (tak jaz temu pravim), če imaš že dovolj izkušenj lahko varnostno razdaljo sam od oka oceniš, tako da... pazi kje vozi, vozita, vozi, pač ja ;)

mrjerry
11.01.2008, 14:48
Pa to mam za foro gor...bi mogel vidt...k prov fajn zgleda :)
Ce imas to nalimano na RS4, pridem pogledat :p

mrjerry
11.01.2008, 15:11
Zakaj pa ne?

mrjerry
11.01.2008, 15:25
Mislim da je tistim z mozgani vse jasno.

Katrin
11.01.2008, 21:23
Noro. Zabavna, brihtna, pa še po pravilih vozi.

nejc
14.01.2008, 13:31
Ni slaba ideja. Nalepke:2thumbs:

Na avtu tipa RS4 bi si pa na zadnjo šipo naštimu nek displej, na katerem bi se izrisal sredinec, ko bi dal gas do daske. Marsikermu prenapetemu vozniku v švohnejšemu avtu, ki se ti na rit prilima, bi fajn po egu udaru.:angel:

Če bi zastopu, je druga stvar.

mrjerry
16.01.2008, 09:05
Point je bil v tem, da na avtu nalepke niso niti najmanj potrebne. Ne taksne ne onake, neodvisno od avta.

Smaug
16.01.2008, 09:18
Razen ce dobis reklami avto od ClubJenna :approve:

mrjerry
16.01.2008, 09:25
Haha

Ampak onega bi polimal od znotraj :d:d

Smaug
16.01.2008, 09:33
Saj zato imas pa nalepke od zunaj, da nisi sumljiv cudak :approve:

nattka
16.01.2008, 11:34
Point je bil v tem, da na avtu nalepke niso niti najmanj potrebne. Ne taksne ne onake, neodvisno od avta.

ajaaaaaaaaa ...

mrjerry
16.01.2008, 12:04
Jaz nadpovprecnokrat povem kaj si mislim :shy:

Tanatie
16.01.2008, 16:05
jst ko vidim tako mejckeno nalepko pa je ne morm prebrat avtomaticno zapeljem za rit zato da mi rata:)

slick
16.01.2008, 18:11
Mislim, da bi morali vsi postati motoristi pa bi ta problem sam od sebe izginil:approve:

Od kar imam motor, sem pri sebi opazil, da sem tisočkrat bolj toleranten do drugih v prometu tudi v avtu. To pa izhaja iz dejstva, da sem se šele na dveh kolesih začel zavedati, kako ranljiv sem dejansko. Ena majhna napaka pa lahko noč...

Na motorju se hitro naučiš dvakrat pretehtati situacijo in šele nato odreagirati. Predvsem se naučiš predvidevanja.

Tako sedaj tudi v avtu vedno predvidevam, kaj lahko stori ata s klobukom, ki vozi 55 kmh pred mano in kaj lahko stori Fitipaldi za mojim hrbtom. Več kot imaš prevoženih kilometrov, več stvari doživiš in lažje predvidiš situacijo v naprej.

Ja, zoprno je imeti pred sabo kretena, ki se vleče kot crknjeno govedo... pa ga zato ne bom posilil in mu zapeljal v prtljažnik, tudi blendal mu ne bom, ga bom pa prehitel v tisti sekundi, ko bom prepričan, da odsek ceste poznam, vidim dovolj dolg kos prazne ceste, da ga s svojimi konji lahko prehitim, dokler je cesta še prazna, predvsem pa šele ko se prepričam, da Fitipaldi za mano ni že začel s prehitevanjem (ker cesto bolje pozna, vidi več, ima več konjev, itd.)

In ja, zoprno je, ko se ti na zadnji odbijač zalepi mutant, ki je sveto prepričan, da mu baba ne bo dala, če zamudi 2 minuti... pa mu zaradi tega ne bom stopil na bremzo ali mu ***al mater v jeziku gluhonemih... ne, najprej bom pohodil plin in ga s tem poizkušal ne-ovirati. Če to ne bo dovolj, bom na prvem preglednem odseku spustil plin in dal desni smernik... Če tip za vami hoče voziti 130 po magistralki, se vam ni potrebno umikati s ceste, verjemite, samo zmanjšajte hitrost, pa bo v 5 sekundah mimo vas in spet bo vse tako kot prej;)

In ko se ti dve situaciji zaključita, si dajte za dve črtici bolj naglas Dire Straits, ki jih poslušate, in do doma se sploh ne boste več spomnili, da se vam je kaj pretresljivega zgodilo, ne pa da se s tem obremenjujete do konca svojega življenja in po forumih iščete zdravila za idiote...

avalanche
16.01.2008, 19:09
In ja, zoprno je, ko se ti na zadnji odbijač zalepi mutant, ki je sveto prepričan, da mu baba ne bo dala, če zamudi 2 minuti... pa mu zaradi tega ne bom stopil na bremzo ali mu ***al mater v jeziku gluhonemih... ne, najprej bom pohodil plin in ga s tem poizkušal ne-ovirati. Če to ne bo dovolj, bom na prvem preglednem odseku spustil plin in dal desni smernik... Če tip za vami hoče voziti 130 po magistralki, se vam ni potrebno umikati s ceste, verjemite, samo zmanjšajte hitrost, pa bo v 5 sekundah mimo vas in spet bo vse tako kot prej;)

In ko se ti dve situaciji zaključita, si dajte za dve črtici bolj naglas Dire Straits, ki jih poslušate, in do doma se sploh ne boste več spomnili, da se vam je kaj pretresljivega zgodilo, ne pa da se s tem obremenjujete do konca svojega življenja in po forumih iščete zdravila za idiote...

:2thumbs::2thumbs::2thumbs:

kako bi bil svet lepši, če bi vsi razmišljali tako. Res ne zastopim, zakaj bi se nekateri raje zabili v avto za sabo kot da ga lepo spustijo. Kot da vam je kaj naredu. :nonono:

Katrin
16.01.2008, 21:33
Jaz nadpovprecnokrat povem kaj si mislim :shy:

In s tem mečeš slabo luč na vse ostale :d

mrjerry
17.01.2008, 07:12
In s tem mečeš slabo luč na vse ostale :d
:blush::blush::blush: :d:d :angel::angel:

Slick, odlicno razmisljanje. :2thumbs:

Morena
17.01.2008, 12:24
Jaz pa čedalje pogosteje doživljam (v Lj, drugje ne), ene 3x se je ziher zgodlo, da folk trobi sprednjemu v koloni, ker stoji ob rdečem semaforu!!! Wtf?! Ali pa, ko se vključuješ na prednostno cesto in pač nekaj cajta ne moreš ven (ja, se znam tudi pošteno vsiliti, ampak kadar ene 10-15 sekund ne gre, pač ne gre), pa ti začnejo trobiti in blendati. Sem že omenila, da so to povečini ženske (ko same ne poznajo pravila prednosti, jih prekršijo in ti ponosno kažejo fakiče)?! Mislim, jaz bi dejansko enkrat šla iz avta in kulturno trobača vprašala, kaj za hudiča po njegovem mnenju naj naredim?! Naj prevozim rdečo in kar lepo peljem naprej in se nastavim ta prvemu avtu? Mislim, res bi rada razumela, kaj hočejo povedati oz. doseči s trobljenjem tistemu, ki ustavi pri rdeči luči.
Tisto, da pa se ti na avtocesti, ko prehitevaš 4 dolge (prilepljene drug na drugega, seveda) tovornjake, nekje na 1/3 tega vagona nenadno prilima en na rit in blenda, pa je itak standard. Moja Škodika pač ne gre 200km/h. Gre pa solidno 160km/h, ampak zgleda da je to tudi čiiist premalo in bi mogla, ne vem, poleteti v luft (ker seveda na levo ali pa desno ne morem) in ga spustiti naprej.

Smaug
17.01.2008, 12:44
Hm...ce se to redno dogaja tebi, potem imas na skodilaku verjetno zvezano rikvec in bremzo na isto zarnico :d

Mowgli
17.01.2008, 13:34
Jaz pa čedalje pogosteje doživljam (v Lj, drugje ne), ene 3x se je ziher zgodlo, da folk trobi sprednjemu v koloni, ker stoji ob rdečem semaforu!!! Wtf?! Ali pa, ko se vključuješ na prednostno cesto in pač nekaj cajta ne moreš ven (ja, se znam tudi pošteno vsiliti, ampak kadar ene 10-15 sekund ne gre, pač ne gre), pa ti začnejo trobiti in blendati. Sem že omenila, da so to povečini ženske (ko same ne poznajo pravila prednosti, jih prekršijo in ti ponosno kažejo fakiče)?! Mislim, jaz bi dejansko enkrat šla iz avta in kulturno trobača vprašala, kaj za hudiča po njegovem mnenju naj naredim?! Naj prevozim rdečo in kar lepo peljem naprej in se nastavim ta prvemu avtu? Mislim, res bi rada razumela, kaj hočejo povedati oz. doseči s trobljenjem tistemu, ki ustavi pri rdeči luči.
Tisto, da pa se ti na avtocesti, ko prehitevaš 4 dolge (prilepljene drug na drugega, seveda) tovornjake, nekje na 1/3 tega vagona nenadno prilima en na rit in blenda, pa je itak standard. Moja Škodika pač ne gre 200km/h. Gre pa solidno 160km/h, ampak zgleda da je to tudi čiiist premalo in bi mogla, ne vem, poleteti v luft (ker seveda na levo ali pa desno ne morem) in ga spustiti naprej.

Ah, te ljubljanske babe :clown: :angel:

Morena
17.01.2008, 16:10
Hm...ce se to redno dogaja tebi, potem imas na skodilaku verjetno zvezano rikvec in bremzo na isto zarnico :d
Ne dogaja se to redno meni (no, na avtocesti sem doživela že več izpadov s strani tistih, ki so meli razne bmwje in bli mnenja, da kaki slabši avti sploh ne bi smeli na avtocesto), se je dogajalo že, ko sem poleg sedela v kakem drugem avtu (glede semaforjev npr. - to me je pravzaprav prav šokiralo, kak folk trobi, ko ustaviš pri rdeči... ne vem, a se to nobenemu drugemu tu ne dogaja?!).
Ampak hej, kaj se babe sploh oglašamo v tako moški temi, a ne... :clown:

Morena
17.01.2008, 16:15
Hja no, kar se tiče ljubljanskih bab - redkokje bo našel bolj kretenske za volanom... in večje ljubiteljice trobljenja in živčnega kriljenja ter odurnega zavijanja z očmi ob še bolj odurnih grimasah, zato, ker pač se je nekdo odločil zavit na desno, ona pa mora sekundo in pol počakat. Takim kretenom bi jaz vzela avto in izpit in jim z motiko glavo odprla. Mislim, če so živčni in ne morejo razumeti, da niso edini na cesti, naj se preprosto vozijo z avtobusi ali pa grejo peš.

Mowgli
17.01.2008, 17:03
Hja no, kar se tiče ljubljanskih bab - redkokje bo našel bolj kretenske za volanom... in večje ljubiteljice trobljenja in živčnega kriljenja ter odurnega zavijanja z očmi ob še bolj odurnih grimasah, zato, ker pač se je nekdo odločil zavit na desno, ona pa mora sekundo in pol počakat. Takim kretenom bi jaz vzela avto in izpit in jim z motiko glavo odprla. Mislim, če so živčni in ne morejo razumeti, da niso edini na cesti, naj se preprosto vozijo z avtobusi ali pa grejo peš.

...sploh ona jutranja s petko najprej pet minut motovilila pred menoj po ozki ulici, potem pa se nekako le naparkirala čez dva park placa. :approve: Če ne bi prebral gornjega strokovnega mnenja, da so tega sposobne le ljubljančanke, bi bil v hudi zadregi, ker je imela KR tablico.... :shy:

Morena
17.01.2008, 17:14
Ja kaj pa tebi ni (spet) jasno? Sem mar napisala v svojem, očitno po tvojem mnenju, strokovnem mnenju, da so tega sposobne LE ljubljančanke? Napisala sem, da boš tak kretenizem redko našel kje drugje (govorim o skrajno živčnih baburah za volanom, ki si najbrž same natankat ne znajo). Takšne so pač moje strokovne izkušnje.

slick
17.01.2008, 20:30
Se popolnoma strinjam s tabo! Sj večinoma so res babe take, ampak se tut kak dec najde....ki ti trobi, tist kaj tega spuščaš...pa take.... nevem sj včasih razmišljam da bi blo fajn če bi mela v kufru kij, pa bi vzela pa sam tolkla po kakšnem-sam potem bi mela še več težav s policijo...se ne splača, ampak morte priznat eni so res za nalomt!!! ;)
Men je enkrat en trobu isto pr rdeči...zakaj se nisem pač zrinla v rdečo not v križišče....pa tko lepo stopm vn iz avta-me model začne gledat kaj mi je, grem lepo do njega pa ga vprašam če je kj narobe? un pa čist šokiran pa tisto ne nič...pa sem šla lepo nazaj v avto!!!! nevem kaj nam manjka samo malo solidarnosti, mogoče znanja...:dontknow:

ne razumem zakaj... a se splača? enkrat te bo nekdo, ki ima po naklučju izredno slab dan, samo med oči prtegnu... a je treba pihat v žerjavico?:sleepy:

mrjerry
18.01.2008, 07:19
Morena, dobro jutro :):blush:

Soleil
18.01.2008, 07:23
No saj KR tablico ima lahko tudi Ljubljančanka ... jaz bi po teh "pokrajinskih pravilih" tudi mogla imeti KR, pa je nimam, ker sem pač avto registrirala drugje.

Sam povejte mi nekaj tisti, ki priporočate vklop desnega smernika in umik na stran, da gre lahko "tisto za volanom" varno naprej ... recimo, da se pelješ v tisti famozni koloni iz LJ do KR ali obratno, pa ti "tisto za volanom" vozi nalepljen na zadnji odbijač ... in zapelješ na stran ... emm ... kako potem prideš nazaj v kolono ... ker spusti te tako noben ne ... a potem kar čakaš do ene 8h zvečer, da se mal skidajo vsi in se lahko zapelješ nazaj na cesto? Sam tko ... zanima me, kako se potem vi zrinete nazaj gor.

nejc
18.01.2008, 08:20
@Soleil, večino takih te bo takoj prehitelo, če bo med tabo in avtom pred teboj placa za recimo 2 avta. Torej, zmanjšaš hitrost na manjšo od hitrosti kolone, s tem narediš plac in mu nakažeš(magari z roko), da nej skoči mimo.

slick
18.01.2008, 12:26
ja in kaj ma pol od tega da prehiteva po en pa po en avto naprimer? če je kolona je kolona... nj gre pa drugič prej al pa kasnej od doma....

ne razumeš... pa nič hudega, tudi jaz ne bom nikoli razumel zakaj morajo ženske vsak teden po novo cunjo:d ampak tako pač je, še dobro, da nismo vsi enaki, ker bi se drugače pobili med sabo;)

nejc
18.01.2008, 14:59
Če se ti vozi za ritjo in pride do naleta, bo vedno tisti za tabo kriv. Kaj to tebi pomaga? Nič. Vseeno boš mela razbit avto pa komplikacije. To je moj glavni razlog za naprej spustit.

Osebno v koloni, če se mi kdo pripopa za rit (spet je relativno kako kdo dojema pripona za rit), naredim, kar sem napisal prej. Ker mi je med drugim naporno pri nenehnem bremzanju(kar se v kolonah rado dogaja) skoz pazit še na unga zadaj.

Sicer pa ogromno voznikov postane nervoznih, če se jim kdo nalima za rit, kar poveča možnost njihove napake, zaradi česar so nenazadnje sami ogroženi.

Več kot dovolj je razlogov za takšno dejanje.

Gelde razumevanja pa slickov nasvet vzami.:)

nejc
18.01.2008, 15:45
Če te prav razumem, bi ti bla pripravlena met nesrečo samo zato, da bo tistega zadaj izučilo?

Nevarno razmišljanje. Niso posledice vseh nesreč samo materialne. Četudi ni hitrosti.

nejc
18.01.2008, 17:48
Narobe sem zastopu "važn, da vsak dobi svoje":blush:

minek
04.02.2008, 10:16
Če ti vozi zadaj z neprimerno razdaljo mu s tem da malo popikaš zavoro poveš, da tega ne maraš. Če ti blenda mu prižgeš zavorne luči in meglenke. Milo za žajfo. Norcu je pač treba povedati, da je norc, ker sam tega ne more ugotoviti. Če neprimerno prehiteva mu hektično poblendaš in prižgeš dolge luči. Je pa zanimivo gledati te objestneže, ki se ti na rit pripopajo, ko potem še pač malo upočasniš, kjer bi pa lako prehiteval pa tudi sam malo pospešiš. Ni pa pametno, ker podivjani norc je slabši od samovšečnega norca. :)

Smaug
04.02.2008, 10:33
Vulva, 20 strani razglabljanja in potem ti nekdo uleti z indenticnim kretenizmom...Some people will never learn...to read.

Kal-El
04.02.2008, 12:06
No super... eni bi najprej onemogočali drugim varno prehitevanje...potem ko bi se ta posledično zaletel, bi pa še ne-nudili prve pomoči... No krasno... in potem se ljudje čudijo, zakaj je toliko nesreč na naših cestah in podobno...

...eni mate pa res ideje... Še vedno zagovarjam tole: takega, ki se ti zalima na rit je najboljše čimprej in seveda na varnem mestu spustiti mimo, mu omogočiti varno prehitevanje in si potem misliti svoje...

Jao ampak eni maste pa res ideje...

...

minek
04.02.2008, 13:22
Vulva, 20 strani razglabljanja in potem ti nekdo uleti z indenticnim kretenizmom...Some people will never learn...to read.

Ne vem, če preklinjanje in angleščina sodita sem. Res pa, da ne grem brat teh 20 strani.

minek
04.02.2008, 13:24
No super... eni bi najprej onemogočali drugim varno prehitevanje...potem ko bi se ta posledično zaletel, bi pa še ne-nudili prve pomoči... No krasno... in potem se ljudje čudijo, zakaj je toliko nesreč na naših cestah in podobno...

...eni mate pa res ideje... Še vedno zagovarjam tole: takega, ki se ti zalima na rit je najboljše čimprej in seveda na varnem mestu spustiti mimo, mu omogočiti varno prehitevanje in si potem misliti svoje...

Jao ampak eni maste pa res ideje...

...

Varno prehitevanje je definirano v CPP in ni v domeni vsakega posameznika. Ni govora o nenudenju pomoči.

pinky
04.02.2008, 13:26
v CCP tudi piše, da ne smeš imet meglenke če ni megle ali če je nekdo za tabo ... in da ne smeš imet dolgih luči, če je nekdo pred tabo

minek
04.02.2008, 13:29
Se strinjam pinky, to imaš pa povsem prav. Če bom kdaj zaradi tega sankcioniran definitivno ne bom pisal bedastih izgovorov in kaj vem kaj vse, da se izognem plačilu kazni. Zanimivo bi pa bilo vedeti, če lahko kakšni video material služi kot dokazno gradivo. Jaz bi kar eno tako kamerco namontiral v avto... :-)

Smaug
04.02.2008, 13:49
Torej; vsi "podivjanezi in objestni norci" pisejo bedaste izgovore, ko dobijo kazen?

Ti in tebi podobni skrbite za varnost na cesti, ko namerno pospesujete med tem, ko vas nekdo prehiteva? (btw, za taksne stvari bi bilo definitivno potrebno odvzeti izpit vsaj za kaksno leto doticnemu veleumnezu)

Skrbis za varnost in preglednost, saj med tem, ko se ti ze tako nekdo napopa na rit vklopis se meglenko, ki vsekakor ne ovira precenjevanje razdalje in koncentracijo nekoga za teboj, ampak mu s svetlobo tlakuje pot do bolj varnega prehitevanja.

Ce te nekdo prehiti na za tvoje dojemanje nevarnem odseku ceste, je pravilno da mu to signaliziras z dolgimi lucmi (pravila varne voznje, 1 stran, 2 odstavek)

Res, samo Bogu se imamo zahvaliti, da imamo v nasi drzavi tako ogromno stevilo samozavednih voznikov, ki so se na svojo pest odlocili in reskirali svoj cas za skrb in dobrino nasih velcenjenih cest in prometa na le-teh.

minek
04.02.2008, 14:01
Torej; vsi "podivjanezi in objestni norci" pisejo bedaste izgovore, ko dobijo kazen?Nope, to si ti tako razbral. Zakaj, veš pa samo ti.

Ti in tebi podobni skrbite za varnost na cesti, ko namerno pospesujete med tem, ko vas nekdo prehiteva? (btw, za taksne stvari bi bilo definitivno potrebno odvzeti izpit vsaj za kaksno leto doticnemu veleumnezu)Nisi prej govoril o ljudeh, ki ne znajo brati? Ni govora o pospeševanjem med tem ko te kdo prehiteva. So pa baje tudi takšni. Ko me boš po regelcih dohitel in prehitel kot se spodobi me to niti najmanj ne moti. Pogosto peljem tudi manj kot je omejitev tako, da teoretično je to možno.

Skrbis za varnost in preglednost, saj med tem, ko se ti ze tako nekdo napopa na rit vklopis se meglenko, ki vsekakor ne ovira precenjevanje razdalje in koncentracijo nekoga za teboj, ampak mu s svetlobo tlakuje pot do bolj varnega prehitevanja. Ne ne, to naj bi počeli policisti katerih je žal vsaj za faktor pet premalo na cestah.

Ce te nekdo prehiti na za tvoje dojemanje nevarnem odseku ceste, je pravilno da mu to signaliziras z dolgimi lucmi (pravila varne voznje, 1 stran, 2 odstavek) Nope. Tam kjer se ne sme ali na način kot se ne sme. Zgoraj pa sem napisal, da ni pravilno (spet nekaj z branjem, a? :-) ) ampak jaz mu vseeno na ta način povem, da nikakor ni frajer. Včasih tudi kakšnemu, ki nasproti pridrvi na ta način povem isto. Vsak upočasni in se zahvali. :rolling:

Res, samo Bogu se imamo zahvaliti, da imamo v nasi drzavi tako ogromno stevilo samozavednih voznikov, ki so se na svojo pest odlocili in reskirali svoj cas za skrb in dobrino nasih velcenjenih cest in prometa na le-teh.Enkrat se pelji po predpisih, če to kolikotoliko znaš in spoznal boš, da je takšnih prekleto malo. Žal.

Smaug
04.02.2008, 14:23
Nope, to si ti tako razbral. Zakaj, veš pa samo ti.
Vprasaj na koncu povedi se ponavadi uporablja za tvorjenje vprasalnih stavkov. Ce nisi mislil tega, potem lepo prosil razlozi, kaj je bilo misljeno z

Če bom kdaj zaradi tega sankcioniran definitivno ne bom pisal bedastih izgovorov in kaj vem kaj vse, da se izognem plačilu kazni.

v doticnem kontekstu? Verjetno, da to pocnejo stare mame, ki tukaj niso bile omenjene...

Nisi prej govoril o ljudeh, ki ne znajo brati? Ni govora o pospeševanjem med tem ko te kdo prehiteva.

Je pa zanimivo gledati te objestneže, ki se ti na rit pripopajo, ko potem še pač malo upočasniš, kjer bi pa lako prehiteval pa tudi sam malo pospešiš.

Zadnji stadij Alzhaimlerjeve bolezni? Tvoj post, objavljen pred dobro uro pisan v prvi osebi.

Ne ne, to naj bi počeli policisti katerih je žal vsaj za faktor pet premalo na cestah.
Torej to pocnes iz dolgega casa? Kot si sam ravno kar ugotovil, nisi niti pooblascen niti usposobljen za to delo.

Nope. Tam kjer se ne sme ali na način kot se ne sme. Zgoraj pa sem napisal, da ni pravilno (spet nekaj z branjem, a? :-) ) ampak jaz mu vseeno na ta način povem, da nikakor ni frajer. Včasih tudi kakšnemu, ki nasproti pridrvi na ta način povem isto. Vsak upočasni in se zahvali. :rolling:
Hm, glede na to, da vec kot ocitno nimas razciscenih osnovnih pojmov, kaj se na cesti sme in ne sme poceti, nisi ravno relevanten vir za te stvari...Iz konteksta bi cudak kot jazst recimo zakljucil, da poznas vsa pravila pravilne voznje, vendar se jih sam ne drzis, pri tem pa ocitas ostalim, ker jih ne spostujejo.

Enkrat se pelji po predpisih, če to kolikotoliko znaš in spoznal boš, da je takšnih prekleto malo. Žal.

Hm, na podlagi cesa lahko ti trdis, da se sam ne vozim po predpisih, vozim za ritjo ipd.!?
Vsekakor pa ne ogrozam prometa na nacin, kot ga ti in tebi podobni; veliko lazje namrec prenasam idiota, ki se mi zalima na rit in ga lepo spustim naprej, kot genialneze, ki prizigajo meglenke in dolge luci, ker so oni najpametnejsi na cesti, pri tem pa niso v zivljenju delali daljse ture kot parkrat na Hrvasko obalo.

minek
04.02.2008, 14:46
Verjetno, da to pocnejo stare mame, ki tukaj niso bile omenjene...
Da se jih veliko tega poslužuje in je prav smešno. :) Žal so pa denarne kazni zaenkrat še zelo nizke.

Zadnji stadij Alzhaimlerjeve bolezni? Tvoj post, objavljen pred dobro uro pisan v prvi osebi.
Ne, pa bom s primerom, da bo lažje. :) Tam kjer je omejitev 90 smem jaz komot peljati 80 ali 70, a ne? In če je zadaj en objestnež nasproti pa promet, da ne more prehitevati. In ko tega prometa nasproti več ni smem vsekakor pospešiti na 90, a ne? Njegove žmigavce pa itak vidim šele ko zadaj ostane. ;)

Torej to pocnes iz dolgega casa? Kot si sam ravno kar ugotovil, nisi niti pooblascen niti usposobljen za to delo.Kaj? Da nekomu jasno posignaliziram, da je bumbar? Seveda. Dober dan ljudem tudi rečem zgolj iz dolgčasa.

Hm, glede na to, da vec kot ocitno nimas razciscenih osnovnih pojmov, kaj se na cesti sme in ne sme poceti, nisi ravno relevanten vir za te stvari...Iz konteksta bi cudak kot jazst recimo zakljucil, da poznas vsa pravila pravilne voznje, vendar se jih sam ne drzis, pri tem pa ocitas ostalim, ker jih ne spostujejo.To o razčiščenih pojmih je malo brez podlage. ;) Nikakor pa ne poznam vseh pravil ampak skozi krožišče pa vseeno znam peljati, kot eden izmed redkih, kot ugotavljam.:) Bo pa tole ponagajanje z lučkami verjetno edini prekršek, ki ga delam zavestno.

Hm, na podlagi cesa lahko ti trdis, da se sam ne vozim po predpisih, vozim za ritjo ipd.!?
Vsekakor pa ne ogrozam prometa na nacin, kot ga ti in tebi podobni; veliko lazje namrec prenasam idiota, ki se mi zalima na rit in ga lepo spustim naprej, kot genialneze, ki prizigajo meglenke in dolge luci, ker so oni najpametnejsi na cesti, pri tem pa niso v zivljenju delali daljse ture kot parkrat na Hrvasko obalo.
Predpostavk o tebi jaz tukaj sploh ne delam. Vsaj ne kar se tiče tvojega obnašanja na cesti. Upam, da si tam malo manj napadalen. In se motiš, če si misliš, da mi objestnež na cesti dvigne pritisk. Resnica je daleč od tega. Kar nekaj predpostavk pa si ti navrgel in če se misliš še bolj na osebno raven spuščati lahko debatiraš s kom drugim. Lep popoldan ti želim!

avalanche
04.02.2008, 15:10
Minek, opozarjam te na tvoje obnašanje in provokacije, tako da se umiri, ali pa bomo debato nadaljevali kot da te sploh nikoli ni bilo. Sicer pa tudi tvoje pisanje zastopim zgolj kot provokacijo in ne resno debato.

nejc
04.02.2008, 15:20
Ne, pa bom s primerom, da bo lažje. :) Tam kjer je omejitev 90 smem jaz komot peljati 80 ali 70, a ne? In če je zadaj en objestnež nasproti pa promet, da ne more prehitevati. In ko tega prometa nasproti več ni smem vsekakor pospešiti na 90, a ne? Njegove žmigavce pa itak vidim šele ko zadaj ostane. ;)
Pospešuješ, ko te vozilo prehiteva ali ne?:dontknow:

Da pa pelješ 70 ali 80 zaradi nasproti vozečih vozil. :rolling::nonono:

minek
04.02.2008, 15:30
Minek, opozarjam te na tvoje obnašanje in provokacije, tako da se umiri, ali pa bomo debato nadaljevali kot da te sploh nikoli ni bilo. Sicer pa tudi tvoje pisanje zastopim zgolj kot provokacijo in ne resno debato.
Pogosto je tako, da se manjšinsko mnenje razume kot provokacija. Iz moje strani ni bilo nič mišljeno kot provokativno in bilo bi lepo, če pokažeš na te provokacije. Za svojim pisanjem lahko stojim. In ko se je uporabnik z veliko več posti kot jaz vedno bolj spuščal na osebni nivo, sem se pravzaprav distanciral od nadaljevanja na tem nivoju. Moj prvi post v tej temi pa je odgovor na vprašanje te teme, tak da...:dontknow:

minek
04.02.2008, 15:33
Pospešuješ, ko te vozilo prehiteva ali ne?:dontknow: Ne!

Da pa pelješ 70 ali 80 zaradi nasproti vozečih vozil. :rolling::nonono:He he, ja to je pa provokativno za tistega, ki se za mano jezi. To provokacijo pa znova priznam.:) Se pa pravzaprav pogosto iz čist drugih razlogov peljem počasneje kot je dovoljeno, če s tem koga ne oviram. Ampšak to je pa že druga zgodba.:angel:

pinky
04.02.2008, 15:35
v bistvu se čist enako obnašaš, kot tisti, ki hočejo da se jim cela kolona umakne - oboji hočete, da se vsi ostali vozniki prilagodijo vašemu načinu vožnje...

minek
04.02.2008, 15:42
v bistvu se čist enako obnašaš, kot tisti, ki hočejo da se jim cela kolona umakne - oboji hočete, da se vsi ostali vozniki prilagodijo vašemu načinu vožnje...

Pa ne vem, če je takšno obsojanje na mestu, ker jaz sem se skoraj 100% prilagodil na CPP. Zame je CPP dogovor in ne omejevanje mojih pravic. Žal pa ne morem zaupati ostalim sodelujočim v prometu.

Katrin
04.02.2008, 20:02
Ti si en dogovor, CPP so pravila vožnje in pika. Tu ni demokracije, pravila so jasna in zavezujoča za vse. Zdej pa pejd mal omejevat svoje pravice na cesto...

minek
04.02.2008, 20:52
Ti si en dogovor, CPP so pravila vožnje in pika. Tu ni demokracije, pravila so jasna in zavezujoča za vse. Zdej pa pejd mal omejevat svoje pravice na cesto...

Pravzaprav ne vem kaj si želela povedati.:blush: Če pa ne vidiš razlike v tem kako nekdo doživlja ta pravila pa je pač ne vidiš. Jaz ne grem nikamor omejevat svojih pravic.;)

Aldebaran
04.02.2008, 21:51
@minek: kolega moderator vas je že opozoril, da pazite na obnašanje... Tole je pa zadnje opozorilo in apel na vas, da prenehate s provokacijami, velja... da ne bo potem hude krvi, ko bom primoran uporabiti kakšen poseben ukrep, kot je naprimer prepoved sodelovanja na forumih!!!

EDIT: tokratno opozorilo je izjemoma v sami temi!
Aldebaran

P.S.: v kolikor bi imeli kakršen koli problem, pa se lahko naprej pogovarjamo preko zasebnih sporočil!

nejc
05.02.2008, 09:35
Zame je CPP dogovor in ne omejevanje mojih pravic.
Dejansko CPP je skupek kompromisov. Sklepam, da si mislil to.:dontknow:

Zanimivo razmišljanje. Če ne bi prej pisal o tem, da žugaš drugim, kako naj vozijo ali da ti izkoriščaš pravico do vožnje 70 km/h, kjer je omejitev 90 km/h z namenom provokacije, bi te v celoti podprl v tem razmišljanju.:)

Ker v okviru tega "dogovora" velja tudi to, da drugih udeležencev v prometu ne učimo voziti.

doody
16.02.2008, 22:52
Če te nervira taka vožnja voznika za teboj,pač nisi za na cesto.Ostani doma,ali se pa vozi z javnimi pervoznimi sredstvi.Taki kot si ti so velikokrat posredni krivci za nesrečo.Ževčneži za volanom.Praviš da se striktno držiš CPP.Ne nakladaj.Takih voznikov ni in jih tudi ne bo.Boš rekel,da še nikoli nisi sprmenil smeri vožnje,brez vključenega smerokaza?Pa še marsikatero napako pri vožnji bi ti lahko očital.
Pomiri se za volanom in vozi prav počasi,da te bodo lahko divjaki prehitevali.

mrjerry
20.02.2008, 08:50
Vceraj me je skoraj snel policijski radar, v osnovi zaradi nekoga ki je vozil 50 po desnem pasu (dvopasovnica, omejitev 60) in na prazni cesti levo in desno. :nonono:

Soleil
24.02.2008, 19:00
Imate kaj izkušenj z "neprehitljivimi"?

razlaga:
Neprehitljivi so tisti vozniki (v nadaljevanju oseba), ki po ravni cesti vozijo s hitrostjo 60 km/h. To najraje počno v gostem jutranjem prometu, ko je promet tudi iz nasprotne smeri zelo gost.

Ob vašem poskusu, da ga prehitite na enem izmed redkih preglednih odsekov ceste, v času ko je cesta frej, oseba stopi na gas in natera svojo kripo na 90 km/h. Včasih oseba, v trenutku vklopa levega smernika, zapelje krepko čez sredinsko črto, tako da ti zapre pot. Če vam že uspe priti mimo, pa te oseba ne spusti med sabo in vozilo pred njim, tako da moraš svoj manever zaradi nevarnosti čelnega trčenja opustiti.

... ja, tudi taki obstajajo. Saj pravim, če se veliko voziš, spoznaš, kako so eni ... ne vem no ... omejeni, primitivni, nezreli ... kot da jim je zafrkavanje ljudi na cesti edina zanimiva stvar v lajfu.

Slowhand
24.02.2008, 19:43
cel kup bogomdanih "prometnih strokovnjakov" - eni morjo prehitet vse živo,kar vidijo pred seboj,drugi spet "umirjajo" živčneže za seboj...
vsem skupaj je pa lastno to,da jim je vozniško dal - kdo že ? - aja,izpitna komisija....

idi od doma mal prej,poslušaj tebi prijetno glasbo,izklopi mobitel in uživaj v vožnji....sproščeno in na easy se takim in podobnim situacijam potem samo nasmehneš in se izogneš stresu....

voznik,ki te ne spusti nazaj na vozni pas ob prehitevanju in te celo ogroža s tem,da doda plin,je extremno nevaren in kot tak ne bi smel več voziti...
primerna kazen bi bila poleg denarne kazni in točk tudi obvezno psihiatrično zdravljenje
ker pa imamo več ležečih in spečih policajev ob in na cesti,se pa taki osebki še kar prevažajo okrog...

doody
26.02.2008, 19:51

razlaga:
Neprehitljivi so tisti vozniki (v nadaljevanju oseba), ki po ravni cesti vozijo s hitrostjo 60 km/h. To najraje počno v gostem jutranjem prometu, ko je promet tudi iz nasprotne smeri zelo gost.

Ob vašem poskusu, da ga prehitite na enem izmed redkih preglednih odsekov ceste, v času ko je cesta frej, oseba stopi na gas in natera svojo kripo na 90 km/h. Včasih oseba, v trenutku vklopa levega smernika, zapelje krepko čez sredinsko črto, tako da ti zapre pot. Če vam že uspe priti mimo, pa te oseba ne spusti med sabo in vozilo pred njim, tako da moraš svoj manever zaradi nevarnosti čelnega trčenja opustiti.

... ja, tudi taki obstajajo. Saj pravim, če se veliko voziš, spoznaš, kako so eni ... ne vem no ... omejeni, primitivni, nezreli ... kot da jim je zafrkavanje ljudi na cesti edina zanimiva stvar v lajfu.
Prilepiš se mu tik za ritjo,vsake toliko mu poblendaš,pa te bo kamlu spustil naprej.

minek
26.02.2008, 22:14
Če te nervira taka vožnja voznika za teboj,pač nisi za na cestoMe ne nervira. Še enkrat preberi. Ne odobravam je.
Ostani doma,ali se pa vozi z javnimi pervoznimi sredstvi.
Tisti, ki imajo j... dirkajo po dirkališčih. Norci, ki za volanom postanejo 'anonimneži' pa po cesti. Kdo od naju teoretično naj ne bi spadal na cesto?
Taki kot si ti so velikokrat posredni krivci za nesrečo.Ževčneži za volanom.
Doody kakšen pa sem jaz? Od kod se poznava? Živčnež nisem jaz. Vsaj za volanom ne. Če se pa živčnež, ki je moral nekaj časa peljati toliko kot je dovoljeno zaradi tega za naslednjim ovinkom zabije v drevo pa ... boljše tja in to čim prej, kot pa da 'meni kaj naredi'.Praviš da se striktno držiš CPP.Ne nakladaj.Tistega kar poznam skoraj 100%. A je težko brati?Takih voznikov ni in jih tudi ne bo.Boš rekel,da še nikoli nisi sprmenil smeri vožnje,brez vključenega smerokaza?Ne ne bom. A zate je to na istem nivoju kot "jaz sem kralj na cesti".Pa še marsikatero napako pri vožnji bi ti lahko očital.Niti ne in raje svoje odpravi.
Pomiri se za volanom in vozi prav počasi,da te bodo lahko divjaki prehitevali.Sem izredno miren in na nadaljne provokacije iz tvoje strani več ne odgovarjam. Če nisi sposoben kulturne debate potem raje nič.

minek
26.02.2008, 22:26

razlaga:

Po pravici povedano še sam nisem imel tega problema. Res pa je, da če nekdo vozi 5 pod omejitvijo ga jaz ne preklinjam in ne rabim prehiteti. Se pa kot že napisano lahko sam spremenim v "neprehitljivega" ampak samo po podčrtanem delu tvoje definicije in samo pod pogoji, da sem ocenil, da tisti zadaj rabi en "persenček". :) Če pa nekdo permanentno čaka na to, da bo oviral nekoga, ki se pripelje in prehiteva po predpisih pa je res potreben zdravljenja.

minek
26.02.2008, 22:38
cel kup bogomdanih "prometnih strokovnjakov" - eni morjo prehitet vse živo,kar vidijo pred seboj,drugi spet "umirjajo" živčneže za seboj...
vsem skupaj je pa lastno to,da jim je vozniško dal - kdo že ? - aja,izpitna komisija....
Kako pa češ oceniti kdo se bo kao naučenega/predpisanega res držal? Vnaprej to ne gre. Vozniške imajo tudi nerode, starčki, ljudje, ki malo slabše vidijo, invalidi,... v prometu so tudi pešci, otroci, živali, ja celo živali. A vse to je treba pregnati, da se bodo lahko nekateri lahko na cesti dokazovali? Dokažejo naj se drugje.
idi od doma mal prej,poslušaj tebi prijetno glasbo,izklopi mobitel in uživaj v vožnji....sproščeno in na easy se takim in podobnim situacijam potem samo nasmehneš in se izogneš stresu....Definitivno lep nasvet. Razen, da 'situacije' zaradi tega niso smešne in nič kaj veliko manj nevarne in tudi manj mrtev ne boš, če te nekdo na cesti ubije. Res pa je, da potem sam nisi potencialni morilec. To je pa dobro.
voznik,ki te ne spusti nazaj na vozni pas ob prehitevanju in te celo ogroža s tem,da doda plin,je extremno nevaren in kot tak ne bi smel več voziti...
primerna kazen bi bila poleg denarne kazni in točk tudi obvezno psihiatrično zdravljenje
ker pa imamo več ležečih in spečih policajev ob in na cesti,se pa taki osebki še kar prevažajo okrog...Absolutno, ker pa policisti žal vsega ne utegnejo in ne zmorejo hkrati, bi dal prednost temu, da se prej sanira druge delikte.

avalanche
26.02.2008, 23:19
Tistega kar poznam skoraj 100%. A je težko brati?

Hočeš rečt, da sploh ne poznaš vsega CPPja? Kaj potem delaš na cesti? Pa ko bi se vsaj naučil tisti del o križiščih in prednostih, ne pa o omejitvah.

In enkrat sem te že opozoril na obnašanje.

minek
27.02.2008, 06:35
Hočeš rečt, da sploh ne poznaš vsega CPPja? Kaj potem delaš na cesti? Pa ko bi se vsaj naučil tisti del o križiščih in prednostih, ne pa o omejitvah.Ja gospod nezmotljivi, vsekakor dopuščam to možnost. In močno dvomim, da boš kdaj v poziciji, da boš ocenjeval moje znanje ali neznanje. Če nisi opazil, debata ni o meni.
In enkrat sem te že opozoril na obnašanje.Očitno ne ločiš moderatorstva od zavzemanja stališča ... ostalo na PP.

Grey
27.02.2008, 20:55
Uf, mater...:

- spanje na semaforju (zaboga spremljaj semaforje in bodi pripravljen)
- prehitevanje avtomobila, ki se vozi 128 km/h, s hitrostjo 130 km/h
- vožnja 70km/h izven naselja v normalnih razmerah
- vožnja 1m za mojo ritjo (razmišljam o nalepki, ki ima narisano snajperko in napis "If you can read this, you're in my shooting range")
- ustavljanje pred krožiščem pri praznem krožišču
- blenda na prehitevalnem pasu nakar se parkira takoj pred menoj na voznem pasu in vozi z enako hitrostjo kot jaz
- nepravilno ocenjevanje relativne hitrosti oz. izsiljevanje prehitevalnega pasu

Pa nisem dirkač (najverjetneje sem pustil vtis, da sem). V naseljih vozim po predpisih, na avtocesti pa ob lepih dnevih do 150 km/h (drugače pa kot po tempomatu 130 km/h). Sam pač...nesposobneži in objestneži mi dvignejo pritisk. :dontknow:

Še dobro, da nisem policaj...bi bilo pol Slovenije zapufane.

minek
27.02.2008, 21:53
Ah ne, samo s prvimi tremi alineami, potem si pa vtis popravil. :)
Res bi trebalo veliko več policistov in sistemov za nadzor in kontrolo prometa spraviti na ceste, kazni pa dvigniti na tak nivo, da si jih večina nikakor ne bo mogla privoščiti. Je pa res, da ti s tem nekaj cekinov v proračunu zmanjka.

nejc
28.02.2008, 15:06
Po novi zakonodaji bo pol Slovenije ostalo brez avtov. Namreč, po treh prekrških, za katere je predpisana kazen 250 EUR ali več, v dveh letih sledi odvzem avtomobila.:nonono:

Treba upoštevat, da bodo po tej zakonodaji tudi najblažji prekrški od 250 EUR dalje.

doody
28.02.2008, 17:59
Me ne nervira. Še enkrat preberi. Ne odobravam je.

Tisti, ki imajo j... dirkajo po dirkališčih. Norci, ki za volanom postanejo 'anonimneži' pa po cesti. Kdo od naju teoretično naj ne bi spadal na cesto?

Doody kakšen pa sem jaz? Od kod se poznava? Živčnež nisem jaz. Vsaj za volanom ne. Če se pa živčnež, ki je moral nekaj časa peljati toliko kot je dovoljeno zaradi tega za naslednjim ovinkom zabije v drevo pa ... boljše tja in to čim prej, kot pa da 'meni kaj naredi'.Tistega kar poznam skoraj 100%. A je težko brati?Ne ne bom. A zate je to na istem nivoju kot "jaz sem kralj na cesti".Niti ne in raje svoje odpravi.
Sem izredno miren in na nadaljne provokacije iz tvoje strani več ne odgovarjam. Če nisi sposoben kulturne debate potem raje nič.
Takih kot si ti,ki zelo natančno preberejo post in tudi natančno odgovorijo skorajda na tem forumu ni.Zelo v redu poteza s tvoje strani.Vendar pa jemlješ vse preveč osebno.
Upam,da resd nisi 'živčnež' za volanom.Tudi'počasneži' naj te ne nervirajo,ker samo škodi tvoji koncentraciji za volanom.
Mene osebno namreč ne nevrira nihče drug na cesti,kot prepotentni policaji,ki ustavljajo vozila na nemogočih mestih.(nepregledni ovinek naprimer).
Vse ostale udeležnece jemljem za nekaj normalnega,saj smo si vsi ljudje različni,zato ne moremo pričakovati od vseh voznikov vožnje po svojem prepričanju.

minek
28.02.2008, 21:04
Po novi zakonodaji bo pol Slovenije ostalo brez avtov. Namreč, po treh prekrških, za katere je predpisana kazen 250 EUR ali več, v dveh letih sledi odvzem avtomobila.:nonono:

Treba upoštevat, da bodo po tej zakonodaji tudi najblažji prekrški od 250 EUR dalje.

Res? Se mi ne zdi prav. Pravzaprav zveni neverjetno. Očetu mulca, ki je naredil tri prekrške bodo odvzeli avtomobil ali kako? :dontknow:

minek
28.02.2008, 21:09
...Mene osebno namreč ne nevrira nihče drug na cesti,kot prepotentni policaji,ki ustavljajo vozila na nemogočih mestih.(nepregledni ovinek naprimer).
Vse ostale udeležnece jemljem za nekaj normalnega,saj smo si vsi ljudje različni,zato ne moremo pričakovati od vseh voznikov vožnje po svojem prepričanju.
No ta način pa mi je veliko bolj všeč. :)
Tudi policisti so samo ljudje in tudi med njimi so črne ovce. Osebno jih prej pogrešam na cesti, kot pa bi me motila njihova prisotnost.
V bistvu bi naj od vseh pričakoval, da se držijo predpisov ampak bi dandanes moral biti precej naiven, da bi res zaupal v to. Ampak neko normo pa nam CPP vseeno daje, a ne? Žal se je pač redki držijo ampak saj bo boljše... :-)

nejc
28.02.2008, 21:15
Nekomu, ki bo te nesreče, da ga bodo v roku 2 let 3x dobili pri hitrosti nad 60km/h, kjer je omejitev 50km/h. Večina vpadnic v slovenske kraje, ker so znaki pač neumno postavljeni.

Podrobnosti sicer ne poznam. Če avto ni na tebe pisan, ti ga ne morejo vzet, ker dejansko ni tvoj.:dontknow:

http://www.siol.net/slovenija/novice/2008/02/povisanje_kazni_v_prometu_je_nujno.aspx
Z drugim dopolnilom pa je želela[poslanska skupina Zares] spremeniti določilo, da kriterij za odvzem motornega vozila ne bi bili storjeni trije prekrški, za katere je zagrožena kazen v višini 250 evrov v dveh letih. Opozorili so namreč, da je kazen 250 evrov in kazenske točke predpisana že za primer prekoračitev hitrosti v naselju nad 10 do vključno 20 kilometrov na uro.

DZ je koalicijski dopolnili sprejel, medtem ko je dopolnila opozicije zavrnil.Če kdo ve, odvzem vozila pomeni trajni odvzem ali začasni? :dontknow:

mrjerry
29.02.2008, 08:38

Haha, izvrstno. Dajmo se tatovom sekati roke :clown:

doody
29.02.2008, 18:30
Nekomu, ki bo te nesreče, da ga bodo v roku 2 let 3x dobili pri hitrosti nad 60km/h, kjer je omejitev 50km/h. Večina vpadnic v slovenske kraje, ker so znaki pač neumno postavljeni.

Podrobnosti sicer ne poznam. Če avto ni na tebe pisan, ti ga ne morejo vzet, ker dejansko ni tvoj.:dontknow:

http://www.siol.net/slovenija/novice/2008/02/povisanje_kazni_v_prometu_je_nujno.aspx
Če kdo ve, odvzem vozila pomeni trajni odvzem ali začasni? :dontknow:
Ne vem,če je začasni,saj nikjer ne navajajo dobo odvzema.Sicer pa,vozilo ti ni kupila država,da bi ga imela pravico odvzeti.S tem ne bodo zmanjšali prekrškov.Sicer pa ta vlada je božja vlada,saj si dovoli posegat v pravice državljanov ne glede na veljavno zakonodajo.
Za 100€ lahko kupiš drug avto in nadaljuješ s prekrški.
Bolj bi prizadeli prekrškarje z zaporom,kot pa s takimi trapastimi sankcijami(visoke kazni,odvzem vozila itd)

Katrin
05.03.2008, 22:00
- spanje na semaforju (zaboga spremljaj semaforje in bodi pripravljen)

Tole mene noro živcira... kot da imaš zjutraj kaj drugega počet v avtu, kot da buljiš v semafor. Že itak je gneča, potem ti pa še prvi zaspi semafor... al pa se prižge zelena in šele nato čisto počasi pritisne sklopko, da v prvo in štarta... zjutraj je akcija, za take manevre je bog ustvaril nedeljo.

Katrin
05.03.2008, 22:27
Jaz mislim, da je samo eno stvar potrebno odstranit iz prometa - ego, pa bo veliko manj nesreč na cestah.

Naj podam praktična primera:

Danes na ljubljanski obvoznici se peljem 120 po prehitovalnem pasu v koloni. Pred mano je vsaj 5-6 avtomobilov, levo tovornjaki. Za mano debil, priliman na mojo zadnjo šipo, živčen kot strela, kar pa me načeloma sploh ne vznemirja. Nenadoma se debil odloči, da bo prehiteval po desni. Zaradi tovornjakov zmore prehiteti samo mene in ob splošnem bremzanju se uspe zgužvat pred mano. Ok, moj prvi impulz je, da mu vrnem milo za drago, se mi prilimam na šajbo in mu težim do patosa, ker ne gre hitreje. K sreči v nekaj sekundah uspem zanemarit svoj ego in vožno nadaljujem normalno... čisto mogoče, da sem preprečila nesrečo.

Drugi primer:

Zopet danes stojim na semaforju na pasu, ki zavija levo. Poleg mene je pas za naravnost, skrajno desno pas za desno. Poleg mene stoji avto, ki pa me ne zadeva, saj je pozicioniran na pasu za naravnost. Moj pas zavija na dva ločena pasova, od katerih levi kmalu zavija na levo in mi ne diši, zato avtomatično zavijem na zunanjega. Avto, ki je stal na pasu za naravnost in ki se je očitno brihtno odločil, da bo preskočil kolono in tudi zavil levo po****i, ker sem seveda zapeljala predenj (priznam, tu sem prekršila svoje pravilo, ki pravi, da vedno tretiraj vse udeležence prometa kot debile). Ker sem nekako mnenja, da če delaš prekršek, pri tem vsaj pazi na ostale udeležence prometa, ker ti pač ne pričakujejo tvojih manevrov, po****im nazaj. Ampak to je brez veze, v vsem ****enju nisem bila pozorna na ostal promet in bi se res lahko še kaj zgodilo. Spet ego. Debil je prepričan, da bi jaz morala pazit nanj, ker se je tako fino domislil bližnjice čez križišče in tako bo, al se jaz raz***am v avtu al pa ne.

mrjerry
06.03.2008, 07:47
Sekanje pri zavijanju v levo je prejsnji teden postal ljubljanski nacionalni sport.

Zadnji cas da se kateri od ljubljanskih klubov ponovno nauci svojega sporta, da bodo ljubljanski runkli z dvomestnim IQjem lahko divjali v `kontroliranem' okolju. Ce to funkcionira bo stadion vreden vsakega evra.

Cavallo
06.03.2008, 08:15
Jaz enostavno, ko dobim bebca direktno za rit, potem še bolje upočasnim vožnjo. In se dobesedno drekam po ceesti. Potem pa spet mal pospešiš in potem spet mal počas :) Mal se igraš z njim :d :clown:

freya
06.03.2008, 08:53
Obema bi vzela izpit

Cavallo
06.03.2008, 08:56
Zakaj že? Ker pač človek vozi počasi je narobe? Previdnost ni nikoli odveč! :)

mrjerry
06.03.2008, 09:26
Namerno oviranje prometa. Pocasna voznja ni nujno previdna voznja. Pojdi 40 po avtocesti pa ti bo jasno, o cem govorim.

freya
06.03.2008, 10:12
jaz enostavno, ko dobim bebca direktno za rit, potem še bolje upočasnim vožnjo. In se dobesedno drekam po ceesti. Potem pa spet mal pospešiš in potem spet mal počas Mal se igraš z njim

čisto osnovne kulture manjka voznikom in voznicam, da ne bom krivična, ker voznice niso nič boljše.
Tisti kulturni vozniki, ki se zavedajo, da ovirajo promet, se umaknejo, tisti, ki pa namerno ovirajo promet ( v vzgojne namene opažam), pa niso za drugam kot k sodniku za prekrške. Taki nosijo vso moralno odgovornost, ker vozniku za njimi prekipi, nepremišljeno prehiteva in povzroči nesrečo.

Cavallo
06.03.2008, 10:14
Verjemi, da mi je jasno o čem govoriš. Mogoče tebi ni o čem jaz?

Pomojem ne govorimo ravno za avtoceste ? Ali pač... Če se ti nekdo na avtocesti napopa na rit in te ne prehiti potem ti očitno sledi ali pa je policaj ipd. sranje ?

Sicer pa, kje je kdo kaj pisal v km/h ? Počasi še ne pomeni da kjer je omejitev 90 da se pelješ 40 ipd.

Govorimo v upočasnitvi vožnje, ne počasni vožnji. Mogoče nisi dobro prebral, kar sem napisal...

Cavallo
06.03.2008, 10:17
@freya: problem ratuje ker folk ne ve koliko je kje omejitev! In se vozijo 60 tam kjer je omejitev 90. To se mi čezdalje več dogaja... Problem ni v kulturi ampak folk enostavno pozabi pravila oz. oznake in potem serjejo po cestah.

mrjerry
06.03.2008, 10:21
Verjemi, da mi je jasno o čem govoriš. Mogoče tebi ni o čem jaz?

Pomojem ne govorimo ravno za avtoceste ? Ali pač... Če se ti nekdo na avtocesti napopa na rit in te ne prehiti potem ti očitno sledi ali pa je policaj ipd. sranje ?

Sicer pa, kje je kdo kaj pisal v km/h ? Počasi še ne pomeni da kjer je omejitev 90 da se pelješ 40 ipd.

Govorimo v upočasnitvi vožnje, ne počasni vožnji. Mogoče nisi dobro prebral, kar sem napisal...

Meni je povsem jasno o cem govoris. Nikjer ne pise, da, ce te na cesti drugi drkajo v glavo, avtomatsko pridobis pravico, da drkas nazaj.

Cavallo
06.03.2008, 10:28
Nekako si avtomatsko v igri. Če te nekdo drka potem si najbrž v stanju, da ga lahko tudi ti nazaj? Lahko pa si drkan celo življenje, če ti tako paše. Stvar odločitve in odvisno od človeka. Nekateri se bolje počutijo, da so "drkani"...

minek
06.03.2008, 10:31
...
Tisti kulturni vozniki, ki se zavedajo, da ovirajo promet, se umaknejo, tisti, ki pa namerno ovirajo promet ( v vzgojne namene opažam), pa niso za drugam kot k sodniku za prekrške. Taki nosijo vso moralno odgovornost, ker vozniku za njimi prekipi, nepremišljeno prehiteva in povzroči nesrečo.
Namen ne igra nobene vloge in ne kvasaj neumnosti. Počasneje od dovoljene hitrosti smeš voziti, hitreje ne smeš. Ponekod je predpisana tudi minimalna dovoljena hitrost in najverjetneje se na AC ne sme voziti 40, a ne? Prometu se moraš umakniti šele pri določeni podkoračitvi hitrosti. Nikakor pa se ne rabiš umikati, ko voziš koliko smeš nekomu, ki bi vozil še več. Preveč ljudi si misli, da so glavni na cesti in več kot očitno si preveč ljudi misli, da znajo voziti oh in sploh dobro. Kazen za slednje bi bila, da se jih pošlje v nedeljo dopoldan pred občinstvom osmešit na kak fin poligon. Stavim, da jih celo z lastnim vozilom za katerega bi, če so takšni dirkači morali poznati odziv pnevmatik, zavor, itd., vsaj 95% pogrne.

mrjerry
06.03.2008, 11:22
Nekako si avtomatsko v igri. Če te nekdo drka potem si najbrž v stanju, da ga lahko tudi ti nazaj? Lahko pa si drkan celo življenje, če ti tako paše. Stvar odločitve in odvisno od človeka. Nekateri se bolje počutijo, da so "drkani"...

Ce vsakic, ko nekdo hoce nekaj od tebe, to avtomatsko proglasis za drkanje, potem ja, najbrz res bos drkan celo zivljenje. Z drkanjem nazaj tega ne spremenis, ker vedno cakas na akcijo.

mrjerry
06.03.2008, 11:24
Namen ne igra nobene vloge in ne kvasaj neumnosti. Počasneje od dovoljene hitrosti smeš voziti, hitreje ne smeš. Ponekod je predpisana tudi minimalna dovoljena hitrost in najverjetneje se na AC ne sme voziti 40, a ne? Prometu se moraš umakniti šele pri določeni podkoračitvi hitrosti. Nikakor pa se ne rabiš umikati, ko voziš koliko smeš nekomu, ki bi vozil še več. Preveč ljudi si misli, da so glavni na cesti in več kot očitno si preveč ljudi misli, da znajo voziti oh in sploh dobro. Kazen za slednje bi bila, da se jih pošlje v nedeljo dopoldan pred občinstvom osmešit na kak fin poligon. Stavim, da jih celo z lastnim vozilom za katerega bi, če so takšni dirkači morali poznati odziv pnevmatik, zavor, itd., vsaj 95% pogrne.

Kaj ti ni jasno? Ce vozis 90 po magistralki in se ti nekdo nalima na rit, se ti ni treba umaknit.
Namenoma zmanjsat na 60, pa potem povecat na 90, pa spet zmanjsat na 60 itd., tako, da te ne more prehiteti, je pa oviranje prometa.

Aja, zadnjih par stavkov...

BRUUAAAHAAA HA HA HAAA

freya
06.03.2008, 13:22

vse preveč je tudi takih, ki mislijo, da so carji, če na prazni ravni magistralki vozijo 70km/h, za njimi nepregledna kolona, ampak oni se ne dajo...rajš še malce počasneje kot pa umaknit ali pa vozit blizu omejitve.
pa še kak vzgojni prijem naj pade zraven.....zaviranje in pospeševanje :d

Očitno ti manjka tistega, o čemer sem govorila prej...kulture, in sicer kulture v komunikaciji in vožnji.

Cavallo
06.03.2008, 14:32
@freya: vidim, da greš v skrajnost. Še enkrat si preberi naslov teme, o čem se naj bi pisalo.

Če bi se mi nalimala na rit, bi ti sugurno spustil en "vzgojni prijem", ki si ga že sama omenila :) Brez skrbi bodi ;)

Zgleda, da te zaviranje in pospeševanje, če se ti nekdo prilepi na rit, zelo moti. Se rada lepiš za rit oz. dostikrat naletiš na kaj takega? :D

No, sej mi je všeč, da se užigate na to, ker zdej vem, zagotovo, kaj narediti, ko se bo kdo limal zadaj :D

Da neboš zdaj spet zavila na prazno magistralko..... Ker tam so sami carji, katerim se boš lahko lepila za rit :)!

freya
07.03.2008, 09:05
Ravno ta mentaliteta šoferjev, da so poklicani za vzgajanje drugih voznikov ( pri tem so sami seveda idealni) se izraža ne pomanjkanju kulture voznikov. Da vzgaja voznike, je poklicana avtošola, policija, imamo celo službe za preventivo in vzgojo v cestnem prometu. Vozniki pa smo poklicani, da vozimo, in sicer strpno in varno - zase in za druge in obzirno. Uživanje v nagajanju , kakor ga očitno izražaš ti, ne spada na cesto. je pač samo znak tvojega pomanjkanja vozniške kulture.
Če se pač komu za teboj mudi, ga lahko mirno spustiš naprej, pa bosta oba rešila problem najhitreje. Če bo naletel na radar, bo to njegov problem in ne tvoj.
Svojih izpadov se vzdržujem, verjetno zato nimam problemov z lepljenjem.

Na prazni magistralki so carji...tole mi pa ni čist kristalno jasno...če je prazna, je prazna, ane?

minek
07.03.2008, 09:48
vse preveč je tudi takih, ki mislijo, da so carji, če na prazni ravni magistralki vozijo 70km/h, za njimi nepregledna kolona, ampak oni se ne dajo...rajš še malce počasneje kot pa umaknit ali pa vozit blizu omejitve.
pa še kak vzgojni prijem naj pade zraven.....zaviranje in pospeševanje :d

Očitno ti manjka tistega, o čemer sem govorila prej...kulture, in sicer kulture v komunikaciji in vožnji.

Ampak veliko veliko več je pa tistih drugih - wannabe Shumacherjev, ki pa so vse drugo kot to.

PS
Pazi, da ne povoziš pešca, ko me pred prehodom prehitevaš, ker jaz sem tisti, ki ga preko spusti.

minek
07.03.2008, 09:51
...Namenoma zmanjsat na 60, pa potem povecat na 90, pa spet zmanjsat na 60 itd., tako, da te ne more prehiteti, je pa oviranje prometa. ...
Imaš prav, tole bi bilo oz. je bolano.

minek
07.03.2008, 10:07
Se sprašujem, če je kdo od v tej temi udeleženih sogovornikov sploh sposoben objektivnega pogleda. Ker enostavno ne razumem zakaj oz. kakšen človek moraš biti, da na en tak znak obvezno gledaš kot "drkanje", "nagajanje",... in ne zgolj kot to kar v bistvu je: "Ne vozi tako blizu za menoj. Ne maram tega, to se ne sme in tega mi ne boš počel. Drži predpisano razdaljo ali prehitevaj kot se spodobi." In zakaj vedno ta, ki se lepo pelje ogroža divjaka s tem, da ga spravlja ob živce? Zakaj divjak z vožnjo za ritjo, blendanjem, trobljenjem ne ogroža stare gospe, ki se pelje s hroščem pokojnega moža na mali izletčič in h kolegici na kavico? Zakaj? Ker nekaterim manjka še veliko več kot samo kultura vožnje in spoštovanje predpisov.

freya
07.03.2008, 12:53
Ampak veliko veliko več je pa tistih drugih - wannabe Shumacherjev, ki pa so vse drugo kot to.

PS
Pazi, da ne povoziš pešca, ko me pred prehodom prehitevaš, ker jaz sem tisti, ki ga preko spusti.
Point je v tem, da z wananabe vzgojnimi metodami ne boš prevzgojil nobenega wannabe Schumacherja, ,kvečjemu boš ogrožil sebe in druge udeležence v prometu. Sicer ne boš imel zadoščenja, da si nekomu pokazal, kaj si, boš pa ravnal pametno, brez prilivanja olja na ogenj.

p.s. odkod ti ideja, da je moj šport prehitevanje čez prehod za pešče?

freya
07.03.2008, 13:27
In zakaj vedno ta, ki se lepo pelje ogroža divjaka s tem, da ga spravlja ob živce? Zakaj divjak z vožnjo za ritjo, blendanjem, trobljenjem ne ogroža stare gospe, ki se pelje s hroščem pokojnega moža na mali izletčič in h kolegici na kavico? Zakaj? Ker nekaterim manjka še veliko več kot samo kultura vožnje in spoštovanje predpisovv.

mogoče pa ti nekoliko preozko gledaš na to. Vozniška kultura zajema oboje,, obnašanje močnejših in šibkejših udeležencev v prometu. Se prilagajati močnejši šibkejšim in šibkejši čimmanj ovirati močnejše.
če omenjaš staro gospo, brez zamere, nihče ji ne oporeka, da vozi toliko kolikor je sposobna, pa vendar, so se ji res dolžni vsi vozniki v koloni za njo prilagajati? Nekaterinm se ne mudi, drugim pa, in zakaj bi morali biti pozni zaradi ne prijazne gospe, ki se ni spomnila, da bi se odmaknila za minutko na obcestni parkirni plac, kot se tovorna vozila, avtošole...njim je to samoumevno. Kulturno obnašanaje narekuje, da se za tako prijazno gesto tudi prijazno zahvalimo. zakaj včasih spuščamo v kolono vozila, ki prihajajo s stranske neprednostne ceste.....čeprav imamo mi prednost, popustimo, damo prednost drugemo...ampak tega seveda ne počnejo vsi. pa smo spet pri kulturi. Tudi pešči bi bili potrebi temeljite prevzgoje, pa se jim ni treba, ker so kot najšibkejši člen najbolj "varovani" in najbolj drzni.

Ne zagovarjam divjakov, o katerih pišeš ( očitno še nisem naletela na nobenega, ki bi mi blendal in hupal od zadaj), ki se nalepijo na vozilo in če so deležni pospeševanja in upočasnjevanja ( vzgajanja po vaše), se zalo neradi odlepijo, čeprav bi se lahko. Niti najmanj. A mi nismo poklicani, da jih prevzgajamo. če nas moti voznik za nami, se mu pač ob priložnosti za prehitevanje umaknemo nekoliko na desno, prižgemo desni smernik, počakamo da nas prehiti in gremo dalje....do novega "zasledovalca." problem rešen. za divjake, ki želijo voziti na cestah z omejitvijo 90km/h veliko hitreje, bodo poskrbeli policisti ( tudi če javiš njihovo divjanje policistu dispečerju)

minek
07.03.2008, 13:42
Point je v tem, da z wananabe vzgojnimi metodami ne boš prevzgojil nobenega wannabe Schumacherja, Od kod ta ideja prevzgoje? Če se nekdo v čakalni vrsti pri kasi naprej preriva, ti morda še na nogo stopi ali pa te magari samo s svojim vozičkom v tazadnjo ruka mu ne poveš, da naj tega ne dela? Jaz mu.,kvečjemu boš ogrožil sebe in druge udeležence v prometu.Tole je zelo relativno, raztegljivo in diskutabilno. Sicer ne boš imel zadoščenja, da si nekomu pokazal, kaj si,Ni vredno komentarja. boš pa ravnal pametno, brez prilivanja olja na ogenj. Glej malo bolj zgoraj.:)

p.s. odkod ti ideja, da je moj šport prehitevanje čez prehod za pešče?
Poanta je bila v tem, da me ne označuj z nekulturnim vedenjem na cesti, če ti pač ni uspelo razbrati.

btw. Niti ni mišljeno da si ti zdaj neki divjak....pač nerodno oz. nenatančno izraženo.

minek
07.03.2008, 13:56
v.

mogoče pa ti nekoliko preozko gledaš na to. Vozniška kultura zajema oboje,, obnašanje močnejših in šibkejših udeležencev v prometu. Se prilagajati močnejši šibkejšim in šibkejši čimmanj ovirati močnejše.
če omenjaš staro gospo, brez zamere, nihče ji ne oporeka, da vozi toliko kolikor je sposobna, pa vendar, so se ji res dolžni vsi vozniki v koloni za njo prilagajati? Nekaterinm se ne mudi, drugim pa, in zakaj bi morali biti pozni zaradi ne prijazne gospe, ki se ni spomnila, da bi se odmaknila za minutko na obcestni parkirni plac, kot se tovorna vozila, avtošole...njim je to samoumevno. Kulturno obnašanaje narekuje, da se za tako prijazno gesto tudi prijazno zahvalimo. zakaj včasih spuščamo v kolono vozila, ki prihajajo s stranske neprednostne ceste.....čeprav imamo mi prednost, popustimo, damo prednost drugemo...ampak tega seveda ne počnejo vsi. pa smo spet pri kulturi. Tudi pešči bi bili potrebi temeljite prevzgoje, pa se jim ni treba, ker so kot najšibkejši člen najbolj "varovani" in najbolj drzni.

Ne zagovarjam divjakov, o katerih pišeš ( očitno še nisem naletela na nobenega, ki bi mi blendal in hupal od zadaj), ki se nalepijo na vozilo in če so deležni pospeševanja in upočasnjevanja ( vzgajanja po vaše), se zalo neradi odlepijo, čeprav bi se lahko. Niti najmanj. A mi nismo poklicani, da jih prevzgajamo. če nas moti voznik za nami, se mu pač ob priložnosti za prehitevanje umaknemo nekoliko na desno, prižgemo desni smernik, počakamo da nas prehiti in gremo dalje....do novega "zasledovalca." problem rešen. za divjake, ki želijo voziti na cestah z omejitvijo 90km/h veliko hitreje, bodo poskrbeli policisti ( tudi če javiš njihovo divjanje policistu dispečerju)

Mislim, da močnejše in šibkejše udeležence prometa napačno kategoriziraš. Niso to tisti ki kršijo CPP in tisti, ki tega ne počnejo. Poenostavljeno povedano gre zgolj za ranljivost posameznika. Mislim, da so se ji res vsi dolžni prilagajati. Ne opažam pa tovornih vozil in avtošol, ki bi se umikali. Sam pa še posebej pazim, da kakšnih težkih vozil ne oviram, ker potem ti onesnaževalci še veliko več pokurijo. Kapljiica v morje ali vseno. :) Glede spuščanja vozil v kolone in tudi tekoči promet imaš popolnoma prav. Redko kdo to počne in večina jih celo prepreči vključevanje tam kjer je ta način vključevanja predpisan. Glede pešcev ne vem na kaj misliš. Mene ne ovirajo.T.i. prevzgajanje sem že prej komentiral je pa zanimiva ideja tole z javljanjem policistom.

freya
07.03.2008, 13:57
Napadalno vedenje ni potrebno, saj samo debatirava. promet je pač nekaj bolj delikatnega kot stanje v vrsti, ljudje na cestah umirajo.
Sicer me pa ti osebno ne zanimaš, govorim na splošno. ;)

nejc
07.03.2008, 16:50
Point je v tem, da z wananabe vzgojnimi metodami ne boš prevzgojil nobenega wannabe Schumacherja, kvečjemu boš ogrožil sebe in druge udeležence v prometu.
:2thumbs:

Od kod ta ideja prevzgoje? Če se nekdo v čakalni vrsti pri kasi naprej preriva, ti morda še na nogo stopi ali pa te magari samo s svojim vozičkom v tazadnjo ruka mu ne poveš, da naj tega ne dela? Jaz mu.prerivanje v čakalni vrsti = prehitevanje kolone

stopiti na nogo = oplaziti vozilo, ki ga prehitevaš

rukanje v tazadnjo z vozičkom = zaletavanje v zadek avtomobila

Če to velja, lahko naslednjič, ko se bo nekdo v vrsti pred blagano zrinil pred menoj in mi ob tem pohodil nogo ali se vame zaletel z vozičkom, pokličem policijo in prijavim nesrečo ter od njega ali njegove zavarovalnice zahtevam povračilo materialne škode.:rolling:

Ego, ki nekomu narekuje, da naj bo najhitrejši za vsako ceno, je isti ego kot tisti, ki nekomu narekuje, da se ne "sme dat".

minek
08.03.2008, 22:00
@freya: Ma odcepetala sva krog in ker to nikamor ne vodi, naj bo dovolj.

@nejc: Razumi kakor želiš. Jaz sem svoje napisal.

freya
09.03.2008, 20:05
Mislim, da močnejše in šibkejše udeležence prometa napačno kategoriziraš. Niso to tisti ki kršijo CPP in tisti, ki tega ne počnejo. Poenostavljeno povedano gre zgolj za ranljivost posameznika. Mislim, da so se ji res vsi dolžni prilagajati. Ne opažam pa tovornih vozil in avtošol, ki bi se umikali. Sam pa še posebej pazim, da kakšnih težkih vozil ne oviram, ker potem ti onesnaževalci še veliko več pokurijo. Kapljiica v morje ali vseno. :) Glede spuščanja vozil v kolone in tudi tekoči promet imaš popolnoma prav. Redko kdo to počne in večina jih celo prepreči vključevanje tam kjer je ta način vključevanja predpisan. Glede pešcev ne vem na kaj misliš. Mene ne ovirajo.T.i. prevzgajanje sem že prej komentiral je pa zanimiva ideja tole z javljanjem policistom.

Opažam, da slabo opažaš...
pešci so prav posebna kategorija na cestah....mene pa ovirajo. In sicer, ko zjutraj pešačijo po cesti brez pločnika ( čeprav je pločnik na drugi strani cestišča), oblečeni v temno, brez odsevnih trakov na obleki, brez svetilk, v megli, temi ... po možnosti še dva vzporedno. Ampak to nima veze z varnostno razdaljo med voziloma. Ima pa veze z bolj ranljivimi in manj ranljivimi v prometu. Pešči in kolesarji se vse preveč zavedajo, da so precej zaščiteni in si velikokrat dovolijo več, kot bi smeli. Tudi vozniki, ki vozijo v okviru predpisane hitrosti, ne pa prilagojeno razmeram, se vedejo enako ignorantsko v prepričanju, da imajo le oni prav. Podobno se dogaja na železniških tirih. res je, da je mnogo bolj varno srečališče s progo zavarovano z avtomatskimi zapornicami. Pa to ne pomeni, da na železniških prehodih brez zapornic ni potrebno ustaviti pred prehodom. Torej, šibkejši udeleženec je dolžan poskrbeti za svojo varnost....kot velja vedno, šibkejši mora v prvi vrsti poskrbeti za svojo varnost in takoj za tem, da ne ovira drugih. tako pač je. Pa še tole bi pouadarila...Tudi vozniki, ki vozijo v okviru predpisane hitrosti, ne pa prilagojeno razmeram, se vedejo enako ignorantsko do drugih v prepričanju, da imajo le oni prav.
:approve:

freya
09.03.2008, 20:07
@freya: Ma odcepetala sva krog in ker to nikamor ne vodi, naj bo dovolj.

@nejc: Razumi kakor želiš. Jaz sem svoje napisal.

nekaterim res težko kaj dopoveš....razlogov, zakaj je tako, res ni veliko.
si ti kaj spremenil mišljenje po nekaj krogih?

avalanche
09.03.2008, 21:54

In ti boš potem govoril o kulturi voznikov in ocenjeval stanje na cestah? In na podlagi česa se tebi ni treba umakniti, če je nekdo hitrejši, pa čeprav se ti voziš že na robu omejitve? Potem pa lahko oviraš druge. In ko se enkrat po avtocesti pelješ 130, se tudi verjetno ni treba umakniti na desni pas. Aja, to se je treba, ker vam je pač nekdo napisal, da se morate vozit po desnem pasu. Sicer ne veste zakaj, ampak pač tako je.

Pa ko že toliko omenjaš prehitevanje po reglcih: kaj sploh je to zate? Verjetno moram na razdalji do tebe vsaj 15 metrov zapeljati na nasprotni vozni pas in nazaj šele, ko bom vsaj 15 metrov pred tabo. Sicer bom za to porabil skoraj kilometer in s twm tvegal da nasproti pride avto in se lahko kaj zgodi, ampak važno, da sem ohranjal varnostno razdaljo, da ti nisem prišel za rit, ker to tebe zelo moti. A veš, tako se prehiteva, da ti pridem čist za rit in počakam, da nasproti ni prometa. Razen če se mi kot pošten in kulturno veščen voznik umakneš.

freya: vsaka čast za tako razmišljanje. Še nisem srečal ženske, ki bi tako razmišljala o prometu. V bistvu je malo takih, ki sploh kaj razmišljajo na cesti.

minek
09.03.2008, 23:17
In ti boš potem govoril o kulturi voznikov in ocenjeval stanje na cestah? In na podlagi česa se tebi ni treba umakniti, če je nekdo hitrejši, pa čeprav se ti voziš že na robu omejitve? Potem pa lahko oviraš druge. In ko se enkrat po avtocesti pelješ 130, se tudi verjetno ni treba umakniti na desni pas. Aja, to se je treba, ker vam je pač nekdo napisal, da se morate vozit po desnem pasu. Sicer ne veste zakaj, ampak pač tako je.

Pa ko že toliko omenjaš prehitevanje po reglcih: kaj sploh je to zate? Verjetno moram na razdalji do tebe vsaj 15 metrov zapeljati na nasprotni vozni pas in nazaj šele, ko bom vsaj 15 metrov pred tabo. Sicer bom za to porabil skoraj kilometer in s twm tvegal da nasproti pride avto in se lahko kaj zgodi, ampak važno, da sem ohranjal varnostno razdaljo, da ti nisem prišel za rit, ker to tebe zelo moti. A veš, tako se prehiteva, da ti pridem čist za rit in počakam, da nasproti ni prometa. Razen če se mi kot pošten in kulturno veščen voznik umakneš.

freya: vsaka čast za tako razmišljanje. Še nisem srečal ženske, ki bi tako razmišljala o prometu. V bistvu je malo takih, ki sploh kaj razmišljajo na cesti. Bi ti v stari maniri pokomentiral vsak stavek posebej ampak je že malo pozna ura. Uporabi kak iskalnik na to temo, en link iz iskalnika ti dam jaz, če ti slučajno ne rata :d : http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=vr&id=476
Po tej strani se lahko komot malo razgledaš. Morda tudi kolegica freya, ki namiguje na spreminjanje mišljenja.

zeriX
09.03.2008, 23:27

Kako pa ukrepate vi?

Pali vedno.
Najprej bolj na rahlo zabremzam, če še ni dovolj zabremzam na polno, ravno toliko da me ne nabaše in potem je mir, ali prehiti ali se pa oddalji.
Sem mel že tudi da me je prehitel in začel počasi vozit pred mano, dobesedno me prisilil da sem se jaz njemu zalepil na rit in tudi on zabremzal...kao jack...
To počnem pa samo takrat ko sem sam v avtu...za tistega "bizgeca" mi je pa vseeno.

freya
10.03.2008, 06:57
Bi ti v stari maniri pokomentiral vsak stavek posebej ampak je že malo pozna ura. Uporabi kak iskalnik na to temo, en link iz iskalnika ti dam jaz, če ti slučajno ne rata :d : http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=vr&id=476
Po tej strani se lahko komot malo razgledaš. Morda tudi kolegica freya, ki namiguje na spreminjanje mišljenja.

Jaz sicer nisem govorila,da oviraš promert, če na avtocesti voziš 120 km/h

me pa veseli, da si navedel tale link, kjer ti lepo piše nasvet...citiram

V izogib podobnim situacijam pa vam svetujem, da se drugič raje umaknite, saj boste tako najbolje poskrbeli za svojo varnost. Nikoli ne veste kakšne vrste voznik vozi za vami in v kakšnem stanju se nahaja. Žalostna pa je ugotovitev, da je določenim ljudem tako malo mar za varnost drugih, kaj šele za svojo.
Lep pozdrav.

nejc
10.03.2008, 10:52
Pali vedno.
Najprej bolj na rahlo zabremzam, če še ni dovolj zabremzam na polno, ravno toliko da me ne nabaše in potem je mir, ali prehiti ali se pa oddalji.
Sem mel že tudi da me je prehitel in začel počasi vozit pred mano, dobesedno me prisilil da sem se jaz njemu zalepil na rit in tudi on zabremzal...kao jack...
To počnem pa samo takrat ko sem sam v avtu...za tistega "bizgeca" mi je pa vseeno.
Ti je vseeno tudi zate?:dontknow:

Kje je garancija, da boš zabremzal ravno toliko, da te ne nabaše? Kaj se zgodi s tvojim avtov, če doživiš od zadaj nalet,v katerem vozili ne bosta poravnani? Pri večji hitrosti ali večji neporavnanosti vozil bo tvoje vozilo hitro zaneslo iz željene linije in znaš pristati v jarku ali bognedaj v kakšni nepremični obcestni oviri ala drevo. Poleg tega v naletih od zadaj ogromnokrat nastrada vrat osebe, ki je nalet doživela, četudi obe vozili ostaneta na cesti.

minek
10.03.2008, 12:35
Jaz sicer nisem govorila,da oviraš promert, če na avtocesti voziš 120 km/h

me pa veseli, da si navedel tale link, kjer ti lepo piše nasvet...citiram Že na tem linku je razvidno za kaj gre in če malo prebrskaš najdeš sigurno še kaj druga. Nasvet je le nasvet, je zelo subjektiven in vezan na dano situacijo. CPP pa si tam kjer je eksakten nimaš kaj tako ali drugače razlagati in o tem je govora.

minek
10.03.2008, 12:42
...
Najprej bolj na rahlo zabremzam, če še ni dovolj zabremzam na polno, ravno toliko da me ne nabaše ...
Se mi zdi, da malo pretiravaš. Tole je potem res direktno ogrožanje sebe in ostalih, ki so na ali ob cesti.

silence
10.03.2008, 12:54
Jest tud to delam; stopis mal na bremzo; glih tolk, da lucka zasveti in un bebo se userje. :approve: Je pa res, ce ima za ritjo istega bebota kot je sam in zabremza na polno, ko zagleda mojo bremza lampo, pol se zna za mojo ritjo zgodit prometna nesreca. Huh! :o

Men grejo totalno na jetra, konca se tko, da sem bolj pozorna na kaj se za mano dogaja, kot kaj se pred mano (lohk kdo prehiteva, zajc skoc cez cesto...) ; jest pa gledam al lohka zabremzam, ce se kej tazga zgodi, al bom fasala bebca u rit, pa zgazim unga zajca, zbijem sprehajalca, se zabijem u drevo, naju(nas) ni vec... un bebo se pa pomoznosti odpelje mimo. :d

Slowhand
10.03.2008, 13:25
nč bat,vas bojo že nove kazni vse skup v red spravle....:veryevil:
sam še preživet morm do takrat...:angel:

ForgottenPoem
10.03.2008, 15:12
men se zdi to zagovarjanje ene in druge strani cist odvec.. dokler neboste dozveli ene lepe prometne nesrecice neboste dali mira.. tud js sm tko samozavestno doskrat vozu in noreu da se je kadilo.. pac enx te ni ne rata pol pa vozis sam se po omejitvah.. tist ki si hoce dat duska pa nej gre al na autobahn al pa na dirkalisce pa se zgon.. norenja po cesti ni treba prou nobenmu dokazvat.. to je u svojmu lastnemu interesu.. ni treba da druge spravlas v nevarnost zarad tega ;)

silence
10.03.2008, 15:24
men se zdi to zagovarjanje ene in druge strani cist odvec.. dokler neboste dozveli ene lepe prometne nesrecice neboste dali mira.. tud js sm tko samozavestno doskrat vozu in noreu da se je kadilo.. pac enx te ni ne rata pol pa vozis sam se po omejitvah.. tist ki si hoce dat duska pa nej gre al na autobahn al pa na dirkalisce pa se zgon.. norenja po cesti ni treba prou nobenmu dokazvat.. to je u svojmu lastnemu interesu.. ni treba da druge spravlas v nevarnost zarad tega ;)
To itak! Pa res samo na dirkalisca, avtoceste so tud opasne.

Drugace sem pa jest skori dozivela prometno nesrecio - tako, da bi samo pasteta od nas ostala.
Nikoli ne norim in vedno grem u avto na releks; t.j. da imam dost casa, tud ce bodo zastoji.... Itak pa ne pridem nic prej, ce v koloni dva prehitim (:sleepy:).... Aja, pa zanc enkrat ... posluste tole: bebec je prehiteval... nasproti gre avto, ozka cetsa... Oba normalno vozeca sta se ustavla, zapeljala na rob cesta in se izognila nesreci za cca. 6 m. (kar je pri hitrosti tolkpatolk na uro u bistvu NIC!), da je sel un ***** lohka med njima veselo naprej. . :censored::censored:

ForgottenPoem
10.03.2008, 15:29
To itak! Pa res samo na dirkalisca, avtoceste so tud opasne.

Drugace sem pa jest skori dozivela prometno nesrecio - tako, da bi samo pasteta od nas ostala.
Nikoli ne norim in vedno grem u avto na releks; t.j. da imam dost casa, tud ce bodo zastoji.... Itak pa ne pridem nic prej, ce v koloni dva prehitim (:sleepy:).... Aja, pa zanc enkrat ... posluste tole: bebec je prehiteval... nasproti gre avto, ozka cetsa... Oba normalno vozeca sta se ustavla, zapeljala na rob cesta in se izognila nesreci za cca. 6 m. (kar je pri hitrosti tolkpatolk na uro u bistvu NIC!), da je sel un ***** lohka med njima veselo naprej. . :censored::censored:

hehe tud js sm meu ze podobno iskusnjo ko me je en z alfo (lastnik alfe pac) ravno tko hotel prehitet nasprot pa avto ce se nebi z unim avtom ustavla bi tko poclo da bi CP spet moglo s ceste kej strgat:rolling:

zeriX
10.03.2008, 15:48
Ti je vseeno tudi zate?:dontknow:

Kje je garancija, da boš zabremzal ravno toliko, da te ne nabaše? Kaj se zgodi s tvojim avtov, če doživiš od zadaj nalet,v katerem vozili ne bosta poravnani? Pri večji hitrosti ali večji neporavnanosti vozil bo tvoje vozilo hitro zaneslo iz željene linije in znaš pristati v jarku ali bognedaj v kakšni nepremični obcestni oviri ala drevo. Poleg tega v naletih od zadaj ogromnokrat nastrada vrat osebe, ki je nalet doživela, četudi obe vozili ostaneta na cesti.

Pa še da odgovorim na ogrožanje sebe in ostalih, komentar...

Potem pa to ni ogrožanje ko se par kilometrov pelje za mano z kratkimi lučmi ki svetijo tako močno kot moje dolge da že več skoraj nič ne vidim.

In ne, to ni pretiravanje.

Soleil
10.03.2008, 18:30
Zdaj sem našla eno zelo dobro metodo za odganjanje ritosledcev. Če ene 3-krat zapored za hip vklopiš in potem hitro izklopiš zadnjo meglenko, se ritosledcu zdi kot da si zabremzal in on za tabo tudi zabremza. Ni nevarno, ker se ti ne more zaletet v rit, je pa učinkovito. Nekakšna mimikrija, kajne!

freya
10.03.2008, 18:59
Si pa delate opravka s težaki.:d
Jaz ne kompliciram,če se komu mudi, mu omogočim, da gre dalje. Enako pričakujem od drugih.
Is that wrong?

silence
10.03.2008, 19:20
Sej ni fora v tem al mu omogocis al ne... ce ga imas 5 cm od riti, tam kjer mu ne mores omogociti, da gre naprej (se umakniti iz ceste al kej tazga); je 5 cm za ritjo biti fajn nevarno tud zate, ki si 5 cm pred njim.

Ah ja, pa govorim o nas, ki vozimo po omeitvah ( + 10 kmh vec. ) oz. dopuscanju razmer na cesti in unih, ki norijo.

Soleil
10.03.2008, 19:37
Si pa delate opravka s težaki.:d
Jaz ne kompliciram,če se komu mudi, mu omogočim, da gre dalje. Enako pričakujem od drugih.
Is that wrong?

Ma, sej jaz tudi zapeljem na stran, kadar sneži recimo in takrat na trenutke ne peljem več kot 40 na uro, ker cvikam, da bi me zaneslo v ovinku s ceste. In se na prvi avtobusni ali počivališču lepo umaknem in pelje tisti za mano naprej in je. Drugače pa nisem počasen voznik.

Ampak, veš, ko pa peljem 90 na uro po ovinkih, pa res ni nobene take nuje da zapeljem v stran. Pa še takrat se ne umaknem zgolj zato, ker se bojim dati desni smernik, upočasniti vožnjo in zapeljati na avtobusno postajališče, ker pričakujem, da moja reakcija ne bo do časa opažena in me bo zasledovalec od zadaj nasadil.

Ko vidim, da ima šanso, da me prehiti, popustim gas, da bi ja lahko šel mimo. Sam eni ne prehitijo. Pa tako lepo priložnost so imeli. Potem si pa mislim, da ima pač tak način vožnje, da vozi za ritjo. Pa saj je veliko vzrokov, zakaj ne prehiti. Eni enostavno ne upajo prehitevati. Nekaj poskušajo, pa jim ne znese, ker cincajo. Pol te pa npr. prehitijo v naselju, ko pelješ 50 in nadaljuje vožnjo s cca. 10 na uro počasneje, kot si ti prej vozil pred njim, ker se pač pojavi spredaj še eno vozilo, ki ga zopet ne upa prehiteti in potem njemu vozi za ritjo.

Sam svet je vseeno lep ... ;)