Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : fotoaparati

Overtime
25.11.2007, 01:10
Zdravo,

Kupujem en manjši digitalni fotoaparat v rangu 200-300 €.

Kaj se trenutno priporoča oz. če poznate kake strani s testi, se priporočam =)

Glede na to, da se išče zamenjava za fotko, ki je sedaj stara že ene 3-4 leta, bi pri novi želel nekje v prvi vrsti stabilizator slike. To me trenutno najbolj moti; pri zoomiranju ali pa pomankanju svetlobe je nemogoče narediti prepoznaven posnetek. Seveda je pomembna tudi kvaliteta pri "navadnem" slikanju in recimo odzivni čas pri zaporednem slikanju.
No pa še kaj bi se našlo - če bi seveda imel kaj več pojma o tej zadevi :blush: Tako da so vsi nasveti dobrodošli.

ok, za izbrani cenovni razred vem, da se ne sme pričakovati pro fotografij (to tudi ni cilj), ampak rabim eno manjšo fotko za v žep ... pa tudi danes so amaterske zadevce že dost v redu.

Hvala!

bobi
25.11.2007, 07:49
Želje se ti malo tepejo med seboj! Težko ali skoraj nemogoče je dobiti majhen fotič za v žep in pa da ima dober stabilizator slike. Večji kot je fotko, lažje stabilizira sliko.
Obstajajo Lajke, vendar v tem rangu denarja dobiš samo torbico za njega.
Kvalitetne slike pri slabi svetlobi ne obstajaja, rabiš obvezno fleš!
Če pa se boš odločil za malo večjega pa se že dobi relativno dober aparat za 300€.

Overtime
25.11.2007, 11:33
Hehe ...
Glej, rabim izboljšavo iz HP r717 - za moje pojme, bi se moralo zdajle že dobiti za 200-300 € eno fotko, kjer bi bila vidna občutna razlika med kvaliteto.

Ne pričakujem pa od tega enakih rezultatov kot pri EOSu 400D - in niti ne rabimo še enega takega fotoaparata.

Glede na to, da recimo Sony w85 ima stabilizator, in da se pozna razlika med on in off, so sigurno tudi drugi izdelki v tem cenovnem rangu s podobnimi funkcijami - zanimajo pa me, če ima kdo kake izkušnje kako pri različnih znamkah/modelih to v praksi deluje.

Recimo tudi Canon PowerShot A720 ima vse ok funkcije in tudi cena je prava, ampak je katastrofalno grd (+prevelik, pretežak=)).

Canon IXUS 860 bi bila idealna izbira, ampak je že 50 % nad osnovnim proračunom ...

Odeen
26.11.2007, 20:08
jaz sem par dni nazaj nabavil tegale
http://www.olympus.si/consumer/29_mju_760.htm#

...in stabilizator res deluje, zoom je u redu, vse ostalo tudi..., cena z dodatno baterijo, polnilcem, 512MB kartico in vso programsko in kabelsko opremo, ki jo rabiš, aja + usnjena torbica, vse skup 235€.
Je blo v akciji :)

VR3
27.11.2007, 08:32
jst mam sonyja DSC t100, ki se ga menda več ne dobi, saj je namesto njega model DSC T200, ki je enak, le da ima touch screen. optični zoom je 5×, stabilizitor slike je ok, cena 330 eur. ma tudi zaporedne posnetke v razmiku pol sekunde - do 100 zaporednih posnetkov - zelo uporabna zadeva. Naslednji mesec pa prihaja sony DSC T2 za 350 eur, lepih živahnih barv in z že vgrajenim 4GB spomina!!! Optični je 3×. Evo tle maš link do strani kjer je gor T200 in T: sonyT200inT2 (http://www.pixmania.com/si/uk/xx/49/xx/1/1/criteresn.html)